Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Jednym okiem / 83.9.178.* / 2010-11-14 11:54
Witam wszystkich.
Co tygodniowa porcja wykresów hazardzisty ...

http://pokazywarka.pl/qe255u/

malowanych jednym okiem :)
pozdrawiam :))
Big Lebowski / 2010-11-14 12:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Forumowiczu spogladajacym na rynki " Jednym Okiem" - przeczytalem Twoj komentarz do wykresow ktore zamiesciles - odnosze wrazenie ze na GPW - korekty sa realizowane w locie - podsumowujac korekty sa na biezaco i rynek idzie dalej - obstawiam korekte w wysokjosc -7% do - 8% na rynku - jednak obstawiam jako pierwsze rekordy i po nich nastapi korekta .. Pozdrawiam
Jednym okiem / 83.9.178.* / 2010-11-14 12:36
Witaj Bigu.
Jak do tej pory faktycznie korekty są realizowane w locie ... jak długo to potrwa?? zobaczymy .
Na niektórych wykresach aż krzyczą o korektę ... czy bedzie ona z wyższego poziomu?? ...hmm... wszystko jest możliwe.
Oczywiście Twój scenariusz jest jak najbardziej możliwy lecz wtedy korekta może sięgnąć powyżej 10%.

Dziekuję :)

pozdrawiam :))
Jednym okiem / 83.9.178.* / 2010-11-14 12:39
Po wystapieniu korekty idziemy na nowe szczyty tzn powyżej 4000 oczywiście z przerwami na złapanie oddechu:)

pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2010-11-14 12:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To nie ulega watpliwosci - korekta -8% czy -10 % - roznica niewielka i malo istotna - trend jest wiadomy i bedzie parcie na polnoc - ale spolki beda rosly wybiorczo nadal.. Pozdrawiam
Jednym okiem / 83.9.178.* / 2010-11-14 13:39
Spółki jak do tej pory rosną wybiórczo. Lecz obawiam się że za jakiś czas dołączy reszta, i wtedy ustanowimy nowy rekord i nadmuchamy kolejną bańkę która może skończyć się na niższych poziomach niż to było obecnie.
Hmm... za daleko w przyszłość wybiegam.... reszta spółek zaczyna już powoli dołączać do ruchu co widać po mWIG40 i sWIG80.
Dalej obstawiam scenariusz wpierw korekta i potem w chmury :)
pozdrawiam :))
Alvarez / 2010-11-14 14:01
Witam Jednooki, a dla Kacika szacunku moc.
Wykresy analizy symboliczno-punktowej jakie zamieszczasz fajne. Intryguje mnie Twoj sposob kolorowania. Kolumny wzrostow "x" czy spadki "o" dajesz przerywanymi kolorami. Rozumie, ze glownie podkreslasz zakonczenie danego procesu, ale kolorki sa rowniez w srodkowych czesciach kolumn. Czy mozesz podpowiedziec co one oznaczaja? No i z wykresu bankowego wyglada, ze zapewne doszlismy do max, teraz powinno byc lekkie "o"? Dzieki, pozdrawiam.
Jednym okiem / 83.9.178.* / 2010-11-14 18:15
@Alvarez
W temacie wyjaśnienia moich wykresów to zerknij na poprzedni wpis z zeszłego tygodnia. w komentarzach trochę objaśniłem jak maluję wykresy.
Jesli coś niedomówiłem to pytaj ....odpowiem.
pozdrawiam :))
Ciułacz / 2010-11-14 15:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj ! oraz goście jego !
Jedno-oki dobrze że tu systematycznie zacząłeś wpadać, dodajesz trochę koloru dla dla kącika .Przynajmniej pobudzasz do dyskusji, bo starzy bywalcy to już znają się na wzajem i z góry wiemy co kto ma ma myśli.Nawet trole się oswoiły i zaraz zaczną pisać konstruktywnie.
Czytam Jednookiego i podzielam opinie że będzie korekta tylko kiedy ?
Tu w Kanadzie po ostrych spadkach Azji robiono ostrą nagonkę na spadki
strasząc czym się da nawet odgrzebując Grecję i dokładając Irlandię oraz możliwość podwyżki stopy % w Chinach, ale to nie wiele dało.Przez ten weekend powinno się wyklarować.Po takich ostrych piatkowych spadkach w Azji to powinno odbić co dla Stanów da sygnał stabilizacji, gorzej jak dalej w Chinach poleci ,ale oni dużo wcześniej zaczynają , to my mamy czas na zajęcie pozycji.
Na większą korektę to bym się nastawiał jak dobrze mrozy ścisną, czyli po 15 Stycznia, ale z pozycji na longa to nie ma co się ruszać,nawet robiąc dobrą AT to zanim sygnały się potwierdzą i tak na górce się nie uda wyjść ani w dołku wejść.
Tu widziałbym pole do popisu dla kontraktów tylko w tej dziedzinie to nawet jak trafi 10 razy to jest nic, bo ten jeden nietrafny to zabierze wszystko i jeszcze zrobi dziurę w kredycie.
Pozdrawiam
Jednym okiem / 83.9.178.* / 2010-11-14 20:09
@Ciułacz
Rzeczywiście Chiny i BUX dały dużą nadzieję dla niedźwiedzi. Niestety nie wyszło lecz w myśl przysłowia co ma wisieć nie utonie:)
Jeśli chodzi o korektę to nie wiadomo kiedy wystąpi lecz im prędzej tym będzie płytsza.
O zakresach wzrostu/spadku bardzo rzadko się wypowiadam gdyż nie mam do tego daru lecz obecnie w/g mojej AT spadek nie może pokonać poziomu 2350 gdyż wtedy będę zmuszony odwołać bicie nowych szczytów ... jest to liczone jako spadek w linii prostej ponieważ jest to nie możliwe więc wartość ta będzie rosła z biegiem czasu.... pokuszę się o o zakres korekty który podpowiada mi moja AT i wychodzi w przedziale 2500-2400 bez względu na to z którego poziomu będzie startować.
Za miesiąc mogę zmienić zdanie ... tzn nie ja tylko moja AT:)
Włączę do swojej AT z ciekawości indeks Kanady ... ciekawe czy chodzi podobnie do indeksów USA

pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2010-11-14 11:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niemiecka gospodarka w przyszlym roku bedzie generowac wzrost gospodarczy okolo 3.7% - przelozy sie to na b. duzy wzrost gospodarczy - gdyz niemiecka gospodarka jest naszym motorem wzrostu gospodarczego - zwlaszcza exportu, tak wiec niemiecki 3,7% wzrostu gospodarczego bedzie u nas generowac znacznie wiekszy wzrost gospodarczy , nasi przedsiebiorcy juz wchodza odwaznie na rynki rozwiniete i przejmuja tam firmy oraz usadawiaja sie na tych rynkach a to dopiero poczatek tego procesu , jezeli chodzi o przyszly tydzien - wiekszosc jest przygotowana na spadki - chodzi mi o nasza gielde a jak wiadomo wiekszosc nie ma racji tzn. obstawiam wzrosty az do umeczenia niedzwiedzi , wzrosty tak jak do tej pory - beda jednak wybiorcze i dlatego nalezy stawiac tylko na dobre spolki..
Big Lebowski / 2010-11-14 11:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
powinno byc - przelozy sie na b. duzy wzrost gospodarczy u nas..
Big Lebowski / 2010-11-14 10:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=aS_BNF0dNmo&feature=related George Canyon - Seven Spanish Angels - Kaszubstwo
Big Lebowski / 2010-11-14 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Thai / 2010-11-14 10:44 / Bez rangi
Dzien dobry Dude :)))

Byly sztabki sprzedawane w bankomatach dubajskich, pojawila sie nowa moda :) „Złote zachcianki”
Zachcianki dam za nic mają rynki, kursy i w ogóle sytuację gospodarczą. W czasach, gdy złoty kruszec bije historyczne rekordy cenowe w Dubaju przebojem stały się tymczasowe tatuaże, wykonywane właśnie z 24-karatowego złota. Reklamowane są jako idealna ozdoba ciała z okazji ślubu lub innych specjalnych wydarzeń.

http://www.tinyurl.pl/?SD1526L4

Pozdrawiam Cie goraco i najserdeczniej, a nawet bardzo slonecznie :)))
Thai / 2010-11-14 10:24 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Piekny, sloneczny listopadowy dzien we Wrocku… dzien pogodny bedzie :)
Udanej niedzieli zycze oraz pozdrawiam serdecznie

Mario Biondi - Hello Like Before
http://www.youtube.com/watch?v=LOo41YlceJI
Big Lebowski / 2010-11-14 10:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Niedzielnie i slonecznie pozdrawiam goraco i najserdeczniej..:)
Big Lebowski / 2010-11-13 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=N41CTsj2iN0&feature=related Dwight Yoakam - The Back Of Your Hand
Thai / 2010-11-13 19:49 / Bez rangi
„Inwestycje w zgodzie z etyką się opłacają - indeks Respect na GPW pnie się w górę”
Warszawski indeks Respect grupujący firmy dbające o środowisko i pracowników rósł szybciej niż główne wskaźniki. Także w Europie inwestycje z etycznych zysków są wyższe od średniej.

Wyliczany przez warszawską giełdę indeks Respect wkrótce skończy rok. Jego wartość w tym czasie wzrosła o ponad 30 proc., a główne wskaźniki – WIG i WIG20 – zyskały odpowiednio tylko 15 i 19 proc. W indeksie są notowane firmy z różnych branż dbające o środowisko i mające dobre relacje z klientami oraz pracownikami.

http://www.tinyurl.pl/?GWVwMgbb
http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/respect/
Big Lebowski / 2010-11-13 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
Thai / 2010-11-13 19:46 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Dude Twoj ulubiony temat ;))) „Kariery w WIG 20 to Bioton nie zrobił”
http://www.tinyurl.pl/?0ZLhievv

Pozdrawiam sobotnim wieczorem goraco i najserdeczniej :)
Big Lebowski / 2010-11-13 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Lepiej pozno niz wcale - decydenci pokazali sie z dobrej strony - moja spolka nadal znacznie przewyzsza kapitalizacja nastepne dwie spolki z wigu 20 - Polimex i PBG i uwazam ze powinna zsluzenie ktoras zmienic.. Pozdrowka sobotnie gorace i najserdeczniejsze..:)
Thai / 2010-11-13 20:14 / Bez rangi
:)
No to... oby tylko poszlo po Twojej mysli Dude - trzymam najmocniej kciuki :) Decydenci maja szanse sie wykazac raz nastepny ;)))
Ciułacz / 2010-11-13 20:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu i goście jego ,witajcie wieczorkiem.
Powiadasz !
Lloyds

Mam go na oku i widz że ostatnio się trochę cofnął ale ma co odrabiać i wychodzi na prostą to na emerytalnego longa super inwestycja.
Thai / 2010-11-13 21:06 / Bez rangi
Witaj Ciulaczu,

Lloyds

Zostal wyrozniony w brytyjskiej edycji raportu Most Productive Companies – prestizowym rankingu
Podawalam nie tak dawno nt linke:
http://www.tinyurl.pl/?u7uL8jvL

Pozdrowienia
amigo2 / 2010-11-13 19:10
ano witaj
jakie tam typy na skrzyneczki posyłasz-;)
moze sie tez załapie
Big Lebowski / 2010-11-13 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo .. Jak dla Ciebie polecam Ci Lloyds - ukazaly sie dobre rekomendacje i czeka go spory wzrost a na GPW - PGE obstawiam ze bedzie gwiazda i to co do tej pory roslo - nadal bedzie roslo.. Pozdr
amigo2 / 2010-11-13 19:22
dzieki-;)
obaczym zasiorbiem moze-;)
kwiatek... / 2010-11-13 19:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Big:)Ja licze po cichutku na Cognora:)
Big Lebowski / 2010-11-13 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kwiatek.. Bylo by milo ..;-) Pozdr
kwiatek... / 2010-11-13 19:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ostatnio go troszku zmasakrowali dlatego zakupiłem pakiecik:)
pawciomerc / 2010-11-13 14:15 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam

u mnie duje ze 100km/h:)

wywaliłem w czwartek trakcyjke, wyniki jakieś słabe, może jakieś typy macie co kupić teraz za kaske z trakcji
plumberg / 2010-11-13 02:30 / Bywalec forum
Witam wszystkich i zycze udanego weekendu,chyba nadeszla dlugo wyczekiwana okazja do dokonania zakupow?


Dude, Dude :) 144zl zeby bylo dokladnie :) Trzeba sie uczyc nieustannie...


Thai, czy wolno zapytac do jaakiego elitarnego klubu wykupilas czlonkowstwo? :)


2010-11-12 19:49:49 | Big Lebowski [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
wyslalem Ci maila..
skomentuj


Dude, czy mozna sie gdzies zapisac na Twoj Biletyn Inwestycyjny? he he he
Thai / 2010-11-13 19:52 / Bez rangi
Powitania Plumberg

Jest to klub finansowy… niekonwencjonalny bardzo ;)))
Rowniez zycze udanego weekendu :) Pozdrowienia serdeczne
plumberg / 2010-11-13 08:46 / Bywalec forum
20 pazdz pisalem o Azotach ze to przyszlosciowa spolka, szczegolnie po przejeciu , a tu prosze jakie ladne wyniki:

http://www.parkiet.com/artykul/985845_Wyniki-Azotow-Tarnow-wyzsze-od-oczekiwan.html

nic tylko kupic i zakopac na 2 lata co najmniej
tasmanian_devil / 2010-11-13 12:34 / portfel
witam!
Jakieś dwa miesiące temu zainwestowałam w tą spółkę ;) kierowałam się głównie rekomendacją, ponieważ dopiero zaczęłam przygodę z giełdą i jeszcze niewiele wiem na temat inwestowania... Mam nadzieję, że szczęście będzie mi dopisywać:) Czego życzę również wszystkim na tym forum:) Chciałam też zapytać czy moglibyście polecić jakieś lektury dla laików na temat inwestowania :)
Pozdrawiam Was ciepło :)
Thai / 2010-11-13 21:04 / Bez rangi
Witaj Tasmanian_Devil,

Gratuluje! :) „Inwestycje w zgodzie z etyką się opłacają - indeks Respect na GPW pnie się w górę” - tytul artykulu wklejonego powyzej...w indeksie Respect miejsce zajmuja rowniez wlasnie Azoty... Zycze dopisujacego nadal szczescia :)

Pozdrawiam serdecznie :)
tasmanian_devil / 2010-11-13 22:41 / portfel
Dzięki, Thai :) zaraz zabieram się do czytania artykułu :) Zdążyłam w dzisiejsze popołudnie pochłonąć już książkę "jak zarobiłem 2 miliony na giełdzie". Może nie jest to publikacja naukowa, ale od czegoś trzeba zacząć:) Tym bardziej, że napawa nadzieją i bardzo miło się czytało.
Miłego wieczoru :)
Thai / 2010-11-14 10:33 / Bez rangi
:)))

„(…) W dłuższym terminie ceny powinny nadal poruszać się zgodnie z obowiązującym trendem, co rokuje nadzieje na kolejne maksima. Potwierdza to Tomasz Jerzyk, który wyznacza dwa wyższe poziomy docelowe: 26 – 27,30 zł oraz bardziej ambitny poziom 35,50 zł.”
http://www.pb.pl/2/a/2010/11/12/Techniczna_perelka__nr_9

Milego dnia :)
kapssel / 2010-11-13 00:16 / portfel / Bywalec forum
czekam na Was na
facebook
Iść trzeba
kapssel / 2010-11-12 22:40 / portfel / Bywalec forum
To całe gó.wno robi tu i wszędzie robił zawsze zresztą rafał
Zalecam odwiedzić jego świetny blog
http://www.spekulancik.bblog.pl
Zalecam wpisy
5424 / 2010-11-12 22:42 / Fan Linuxa Ubu
po co odwiedzać jego blog żeby gnojowi frekwencje zrobić ja zalecam go olać komisyjnie
kapssel / 2010-11-12 22:45 / portfel / Bywalec forum
ja wręcz przeciwnie zalecam go odwiedzać, co też czynię, ale ON kasuje moje wpisy
A ja się nie dam i będę pisał całą prawdę samą prawdę
5424 / 2010-11-12 22:50 / Fan Linuxa Ubu
a ja mam go w d,,upie i nie będę go odwiedzał pozdrawiam do jutra
5424 / 2010-11-12 22:28 / Fan Linuxa Ubu
Prośba do wszystkich znających się na raportach spólek napiszcie coś o najnowszym raporcie syntka
badmotherfucker / 2010-11-13 15:54
Cyfra - tu możesz na ten temat poczytać.

http://stockwatch.pl/forum/default.aspx?g=posts&m=112176#112176

pozdro!
amigo2 / 2010-11-12 22:31
wyglada ciekawie
ale zem tylko pokukał-;)
Thai / 2010-11-13 19:50 / Bez rangi
A czy pokukales :) A migo w ostanie informacje ze spolki na „S”? :)
Ciekawe sa…
golden boy / 2010-11-12 20:38 / Bywalec forum

0
2010-11-12 20:28:42 | Thai [ Bez rangi ]

jestem na giełdzie mikroplanktonem którego nie widać

:) Cyfra, ja takze.

-----------------------------------

Witam.Jako kolejny plankton planktonów dziękuję i pozdrawiam.
mari40 / 2010-11-12 20:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam.też jestem planktonem i może w przyszłości Wszyscy będziemy krewetkami :)Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-11-12 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mari.. Pozdrowka
mari40 / 2010-11-12 20:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam.też jestem planktonem i może w przyszłości Wszyscy będziemy krewetkami :)Pozdrawiam
Thai / 2010-11-12 21:25 / Bez rangi
Powitania z pozdrowieniami Mari :)
mari40 / 2010-11-12 21:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki Bigu i Iza również pozdrówka i miłego odpoczynu życzę :))))
Big Lebowski / 2010-11-12 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golden.. Pozdrawiam
5424 / 2010-11-12 20:43 / Fan Linuxa Ubu
goldenie w następnej hossie może bęðziemy krewetkami
Thai / 2010-11-12 20:48 / Bez rangi
Witaj Golden

Rowniez pozdrawiam :)

goldenie w następnej hossie może bęðziemy krewetkami
:))) Tymi wiekszymi krewetkami.
golden boy / 2010-11-12 20:47 / Bywalec forum
Plankton jak się ustawi,też dobrze dycha.
Big Lebowski / 2010-11-12 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=5gfdDBtRRY8&feature=related Clay Walker FALL
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy