Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2010-11-09 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
axima / 2010-11-09 21:34 / Bywalec forum
Witaj Bigu.Mam pytanie , czy Twoim zdaniem obnizenie ratingu milenium moze miec znaczenie na wycene naszego banku i czy widziales raport ronsona .Wydaje sie ze bardzo dobry.
Po sesji 17 grudnia bioton leci z wig20
5424 / 2010-11-09 20:32 / Fan Linuxa Ubu
Witaj Mistrzu po stanie mojego portfela akcyjnego przyznaje ci racje na fundy szkoda prądu jak w hossie nie wiem kiedy się rozprawić w ostatnim rejestrem teraz czy poczekać do korekty
Big Lebowski / 2010-11-09 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Nie wiem jakie masz fundusze - ale ja np. nie trzymal bym nawet jednego dnia tych jednostek - kupic mozesz akcje tak teraz jak i w korekcie - korekta bedzie taka ze majac dobre akcje - spokojnie mozna przyjac ja na klate.. ;-) Pozdr
mari40 / 2010-11-09 21:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Bigu :) ja również korzystam z Twoich wiadomości i tak jak mi radziłeś kupiłam PKOBP i KGHM i kilka innych spółek które sama wybrałam:) Nie polecam funduszy nikomu straciłam tam ponad 50% pieniążków -mówi się trudno i żyje się nadal :) Giełda jest trudna dla kogoś kto nie ma podstawowych wiadomości a przede wszystkim silnych nerwów,są momenty,że sama zaczynam mieć wyższe ciśnienie ale tak bywa na początku :) Jestem wdzięczna Tobie i innym ludziom na tym forum,że dzielą się swoją wiedzą i mam nadzieję,że kiedyś i ja komuś będę mogła pomóc-Pozdrawiam
5424 / 2010-11-09 21:21 / Fan Linuxa Ubu
dzięki za radę że one zawsze się sprawdzają pozdrawiam
tomciarm / 2010-11-09 20:44 / portfel
Bigu nie jest to takie proste, po bessie tak dostałem w tyłek na akcjach że we wrześniu 07 przerzuciłem się na fundy akcji (obecnie LeegMason akcji) i czuję przeogromny strach aby ponownie wejść w walory. Odrobiłem dużo na fundach, jest to mozolna praca dla wytrwałych ale przynosi zyski większe niż na lokacie.
5424 / 2010-11-09 20:58 / Fan Linuxa Ubu
ja mam inny problem w bessie dużo na fundach nie pojechałem ale boje się za wszystko wejśc w ackje bo wiem co giełda może zrobić....... ale przecież mamy hosse
tomciarm / 2010-11-09 21:09 / portfel
Cyfra, moja historia z giełdą zaczęła się w końcowej fali ostatniej hossy, fundusze akcji świetnie zarabiały a ja z nimi, w pewnym momencie było cudownie i pomyślałem że po co mam mam opłacać fundy jak sam mogę pohandlować akcjami. Było dobrze - chwilę - aż nastąpiła zwała. Jako dziecko hossy zapakowany byłem w walory o których Big wielokrotnie tu wspominał aby nie dotykać nawet patykiem, wtedy dopiero poznawałem giełdę. Potem okres załamki, potem jakoś w 2007 roku trafiłem na ten kącik (, potem wróciłem do fundów i staram się zarabiać). Do czego zmierzam - właśnie chodzi mi o Twoje zdanie aby za wszystko (co przeznaczone na inwestycje) wejść w akcje, strach mnie stopuje. Ale Big ma piękny portfel i żadnych fundów w nim ;-)
5424 / 2010-11-09 21:18 / Fan Linuxa Ubu
zyski z fundów już mnie mało satysfakcjonują trzeba nowego wyzwania pozdrawiam
5424 / 2010-11-09 21:17 / Fan Linuxa Ubu
ja na fundach to nawet w bessie potrafiłem zarobić jeden nieprzemyślany ruch mnie cofnął ale nie było tragedii.......... znam giełdę na tyle że mogę spróbowć na akcjach za wszystko muszę jeszcze przespać się z problemem zanim podejmę decyzje
Big Lebowski / 2010-11-09 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomciarm .. Ja nie sugeruje czytelnikom strategi - w zadnym razie - raczej tekst byl skierowany do Cyfry - gdyz on systematcznie moze otrzymac pomoc , porade a druga sprawa sam juz sobie jakos radzi - dla mniej doswiadczonych inwestoro polecam fundusze.. Pozdr
mik0110 / 2010-11-09 19:33 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu,
nasza gielda moc pokazuje... dokladnie jak przewidziales...
gratki
a mi w portfeliku przybylo... :)
Big Lebowski / 2010-11-09 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0.. Gratki za pogrubienie portfela .. ;-) Pozdr
mik0110 / 2010-11-09 19:44 / portfel / Tysiącznik na forum
dzięki Ci,
miałem szczęscie bo dwa lata temu znalazlem pewien kącik na moneyowym forum...:)
Big Lebowski / 2010-11-09 19:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gielda dzieli sie na czesci radosna i smutna - wiekszosc zawsze jest po smutnej stronie rynku ;-) , nalezy robic wszystko aby byc po radosnej stronie rynku a wiekszosc olewac - taka jest brutalna prawda o inwestowaniu na gieldzie..
amelian / 2010-11-09 19:58 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Bigu :)))
Pozdrawiam Cię serdecznie i buziaczki przesyłam ;)
Big Lebowski / 2010-11-09 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko .. Buziaczki ciesza mnie ogromnie :) Pozdrowka serdeczne sle.. :)
amelian / 2010-11-09 20:24 / portfel / Tysiączniczka na forum
Bigu, wiele ostatnio myślałam o inwestowaniu ogólnie i o moim sposobie na niego...ciekawa jestem Twojego zdania :) pierwsze to gram stosunkowo niedlugo bo półtora roku i dopiero teraz zaczynam rozumieć niektóre Twoje rady :) Jedną z nich a myślę jedną z najwazniejszych jest inwestowanie w wartośc spółki. Przecież kupowanie akcji to nic innego jak pożyczanie pieniędzy na procent...i tak jeśli to robimy, to spodziewamy się że ktoś odda nam z tym procentem, niestety większość inwestorów otrzymuje mniej, w tym niejednokrotnie i ja...nie ma sensu taki biznes. I dotarłam dlaczego tak robię, raz rynek NC - jest bardzo trudny, nieprzewidywalny, perełek na nim mozna policzyć na palcach u jednej ręki...zapatrzona nieraz na zyski Kolegów też takich chciałam, nie zważając że Koledzy mają zupełnie inne zapatrywanie na grę ogólnie. Tak myślę że walory powinno dobierać się do swojego charakteru, dynamiki (ja np. wolę mieć w portfelu kilka spółek i nie ruszać ich zupełnie a nie łapać wirtualne dołki i górki bo kończy się to tym jak każdy widzi - sprzedaję w dołku, kupuję na górce hehe...) Zmieniam więc taktykę, skupię się na dobrych fundamentalnie spółkach, spekułę i groszówki pozostawiając mądrzejszymi i bardziej doświadczonym inwestorom.
Kiedyś ostrzegałeś mnie prze NC i pisałeś, że robię błąd, przekonałam się że masz rację i dzięki, że nadal z nami jesteś mimo tego wszystkiego...:))))))))))))))))
Big Lebowski / 2010-11-09 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Amelko - to fakt nalezy strategie dobierac do wlasnego charakteru , spolki nalezy dobierac starannie i bez pospiechu - wazne aby branza byla przyszlosciowa i mocne fundamenty a wowczas rynek wynagrodzi - NC to szkoda czasu na analizy spolek , jest kilka perel ale wiekszosc - to nie dla mnie - inna sprawa nie ufaj w ogromne zyski forumowiczow - wiekszosc klamie a np. kontraktowcy to w wiekszosci golasy , jest pewne powiedzenie jadac powoli - przemieszczasz sie szybciej.. :)
amelian / 2010-11-09 20:42 / portfel / Tysiączniczka na forum
ważne też aby wyposrodkowac owe fundamenty, co z tego że Asseco Pol to świetna fundamentalnie spółka ale nie zarabia się na niej a jeśli to bardzo niewiele, z drugiej strony rozumieć lub starać się zrozumieć biznes, którego jest się udziałowcem. Moja taka zajawka, że ogromną uwage zwracam również na dział relacji inwestorskich i całokształt raportów...
5424 / 2010-11-09 21:12 / Fan Linuxa Ubu
według mnie amelko spólki z rynku głownego wybrałaś pierwsza klasa jak się zdecyduję na kupno to również PKO BP i Taurona albo PGE
amelian / 2010-11-09 21:35 / portfel / Tysiączniczka na forum
dzięki Cyfra :))) spółki z reko Biga... ;) zamiast PGE (odradzam Ci serdecznie, mam od debiutu, był bardzo krótki okres kiedy dały zarobić teraz widzisz jak jest...) PGNIG kupiłabym :) z reszta muszę to PGE sprzedać trzymałam tylko dla obserwacji. Wszystko mam na dobrowolny long ;) aha i tak jak pisałam wcześniej dokupię GPW
mik0110 / 2010-11-09 15:49 / portfel / Tysiącznik na forum
ponad dziesięcioma milionami papierków gpw wymienili sie ludkowie a jeszcze prawie godzina handlu...
ciekawe czy z maluchów został jeszcze ktoś z akcjami poza mną?
pietroo / 2010-11-09 15:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amelka też trzyma
mik0110 / 2010-11-09 16:00 / portfel / Tysiącznik na forum
no to jestem w dobrym towarzystwie
pietroo / 2010-11-09 14:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Wszystkich serdecznie

miedziak dzisiaj pędzi jak szalony
kto by pomyślał, że wskoczy na 140 zł

pozdrawiam
Thai / 2010-11-09 11:44 / Bez rangi
Sophie Zelmani and Freddie Wadling – "Once"

http://www.youtube.com/watch?v=ZtQRa_0k-vQ
Baranek Shaun nielogo / 62.21.51.* / 2010-11-11 10:03
Sophie Zelman and Freddie Wadling - Onuce... :)
Thai / 2010-11-09 11:09 / Bez rangi
„Na finiszu roku 2010: liderzy i maruderzy”
Początek listopada to doby moment by spojrzeć na to gdzie względem początku roku znajdują się najważniejsze rynki na świecie. Bespoke opublikował zestawienie stóp zwrotu kilkudziesięciu rynków akcyjnych.

Polski rynek akcyjny znajduje się w połowie stawki.
http://www.tinyurl.pl/?3xZZF9dO
mik0110 / 2010-11-09 09:31 / portfel / Tysiącznik na forum
witam Wszystkich,
debiut chyba zgodny z przewidywaniami... dobrałem parę sztuczek... czas pokaże czy po słusznej cenie, czy jednak trzeba było poczekać aż euforia minie...
Chyllus / 2010-11-09 09:47
Witam wszystkich serdecznie!
Debiut jest tak udany że mam wrażenie że serwery mBanku sobie przestają dawać radę.
Straaasznie wolno działa strona internetowa.
Chyba czas zmienić bank.. :/
Pozdrawiam i życzę udanego dnia!
Thai / 2010-11-09 09:55 / Bez rangi
cytat]
Debiut jest tak udany że mam wrażenie że serwery mBanku sobie przestają dawać radę

DM BZWBK rowniez serwuje obecnie komunikat:
"Centrum Informacji jest aktualnie niedostępne. Zapraszamy za chwilę."
Pozostale zakladki dzialaja :)

Pozdrawiam i rowniez zycze udanego dnia.
mik0110 / 2010-11-09 10:27 / portfel / Tysiącznik na forum
w bosiu było małe spowolnienie ale udało mi się złozyć zleconko juz po otwarciu i się bez problemów zrealizowało... nie było tez zadnych przerw w pracy... tak więc chyba wszystko kwestia biura
pozdr
Thai / 2010-11-09 10:46 / Bez rangi
U mnie w BZWBK, jak napisali - zapraszamy za chwile - Centrum Informacyjne po chwili juz bylo ok. :)
Chyllus / 2010-11-09 11:02
Można by powiedzieć że klienci indywidualni przepuścili ataki DoS na swoje banki ;D
mik0110 / 2010-11-09 14:34 / portfel / Tysiącznik na forum
ja przypuściłem atak do K....:)
na razie dobrze...
ale jak mówi pewna bardzo mądra kobieta "nie wierzymy... itd, itp"
:))
pietroo / 2010-11-09 14:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

fajny masz portfel
co kupujesz?
mik0110 / 2010-11-09 14:49 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Pietroo,
dzieki.
na razie chyba nic, wszystko mam... :)
moze dokupie giełde ew pge... kusi mnie troche orco (Ciułacz kupił a on ma ostatnio nosa) i syntek
a tak w ogole to czekam na emisje borka...
gratki za 3:1! BFC gra najpiekniej na świecie. ogladałem pózniej real - nie ma porównania o wczorajszej walencji nie wspomnę
pietroo / 2010-11-09 15:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bierz Syntka lub Borka

dziękuję za Barcę :)) masz rację, a co najważniejsze grają coraz piękniej i wiele drużyn się na niej wzoruje :))
mik0110 / 2010-11-09 15:17 / portfel / Tysiącznik na forum
borka wezmę natomiast syntka trochę już mam... może po wynikach się troche skorekci i wtedy...
na razie myslę jeszcze o bbid wyglada mi jakby sie czaił do skoku ale to musiałby sie wypowiedzić na ten temat jakis technik...
pietroo / 2010-11-09 15:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
myślisz, że Syntek się skorekci po wynikach? chyba będą dobre, więce jeszcze urośnie
mik0110 / 2010-11-09 15:33 / portfel / Tysiącznik na forum
mam taka nadzieję, że się skorekci... o dobrych wynikach wszyscy wiedzą więc moze jak już się ogłoszą, częśc ludków się wywali... ale jak będzie zobaczymy...
pietroo / 2010-11-09 15:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
myślę, że jutro przebije 3 zł
mik0110 / 2010-11-09 15:50 / portfel / Tysiącznik na forum
oby!
wtedy nie dokupię ale i tak będę zadowolony...:)
Thai / 2010-11-09 08:50 / Bez rangi
"Ipopema miała 5,57 mln zł zysku netto w III kw. 2010 r., wzrost o 40,4% r/r"
ISB - Biznes
9 Lis 2010, 8:23
Spółka Ipopema Securities miała 5,57 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2010 roku wobec 3,97 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 7,04 mln zł wobec 5,51 mln zł zysku rok wcześniej.
Skonsolidowane przychody wyniosły 23,45 mln zł wobec 18,58 mln zł rok wcześniej.
Narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka miała 16,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 5,50 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 73,69 mln zł wobec 43,51 mln zł.

http://stooq.pl/n/?f=382394
Thai / 2010-11-09 08:15 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

„Dziś debiut GPW: Hossa na rynkach sprzyja notowaniom akcji GPW”
„Dziś historyczny dzień polskiego rynku kapitałowego. Po prawie 20 latach, Giełda Papierów Wartościowych wchodzi na warszawski parkiet. Dobra koniunktura na rynkach sprzyja optymistycznym prognozom analityków dotyczącym debiutu. Zysk na akcjach GPW jest niemal pewny. Pytanie tylko, na jak długo trend wzrostowy zagościł na giełdzie.

http://www.tinyurl.pl/?Z8D4mb8y

Powodzenia w sesji zycze… Udanego debiutu! :-) Serdeczne pozdrowienia
Dobrego dnia.
Thai / 2010-11-09 08:38 / Bez rangi
Ciekawostka :-) „Miliard w podpisie”
Autografy to inwestycja niekiedy lepsza niż nieruchomości czy złoto.

„Wartość rynku podpisów po wojnie sukcesywnie rosła, a w ostatnich dwóch dekadach autografy zaczęto traktować jako lokaty inwestycyjne takie same jak akcje, nieruchomości czy złoto. Obrotem autografami zajmują się nawet fundusze inwestycyjne.”
http://www.tinyurl.pl/?uAtP5O4A
Big Lebowski / 2010-11-08 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Thai / 2010-11-08 19:29 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Techniczna perelka dzis ucieszyla :))) Pozdrawiam Cie pora wieczorowa najserdeczniej i goraco :)
Dobrego wieczoru.

"Technicznych perełek ciąg dalszy"
„W zeszłym tygodniu na naszą prośbę analitycy techniczni z czołowych biur maklerskich wybrali 13 spółek, które rokują największe nadzieje na wzrosty. Teraz na wykresy „perełek” patrzymy przez własną lupę. Dziś czas na Synthos.
Jeżeli założyć, że dolne ograniczenie klina stanie się podstawą kanału wzrostowego (nakreślonego na wykresie), to górne jego ograniczenie znajduje się obecnie na poziomie 4,10 zł. To oznaczałoby co najmniej 46 – proc. potencjał zwyżek.

http://www.tinyurl.pl/?BeBJ6rI0
:)))
5424 / 2010-11-08 21:11 / Fan Linuxa Ubu
Takie coś o synthosie to ja już dawno narysowałem chociaż analitykiem nie jestem też gosću szpanuje jak by miał czym....... pozdrawiam na koniec roku będzie 3,5 zł sorry Bigu miałem nie pisać ale Thai sprowokowała pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-11-08 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze posylam.. :)
arecki97 / 2010-11-08 14:51 / portfel / "Skurczy.byczek"
Maflow, spółka przejęta przez Grupę Boryszew, chce w perspektywie kilku lat dostać się do grupy 100 największych na świecie spółek produkujących na potrzeby sektora motoryzacyjnego. - Szacujemy, że aby spełnić ten cel musimy osiągnąć wielkość sprzedaży rzędu 1,6 mld dolarów rocznie - powiedział prezes Maflow Jarosław Zahel. Według niego spółka jest w tej chwili w jednej piątej drogi do osiągnięcia tego celu.

http://motoryzacja.wnp.pl/roman-karkosik-chce-byc-w-setce-producentow-dla-branzy-automotive,124545_1_0_0.html

Pozdrowienia dla Thai ;)
arecki97 / 2010-11-08 14:55 / portfel / "Skurczy.byczek"
ups, nie zauważyłem że już jest link niżej....ale i tak gorąco pozdrawiam :))
Thai / 2010-11-08 16:33 / Bez rangi

http://motoryzacja.wnp.pl/roman-karkosik-chce-byc-w-setce-producentow-dla-branzy-automotive,124545_1_0_0.html
"Priorytetem inwestycyjnym sa w tej chwili Indie"
Romek - architekt przejec :)

Rowniez posylam gorace pozdrowienia Arecki :)
Thai / 2010-11-08 14:02 / Bez rangi
Dhafer Youssef - Eleventh Stone

http://www.youtube.com/watch?v=qKyWQ2HRI38
nasdaq 999 / 62.152.152.* / 2010-11-08 12:44
Synthos
The Freshmaker
mlody79 / 2010-11-08 11:33 / Tysiącznik na forum
witajcie,
jak myślicie, pokonamy z rozpędu te 2750, czy na razie odpoczynek ?

pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-08 13:09 / portfel / Tysiącznik na forum
2, 3 dni w bok, może lekko w dół by sie przydało na schłodzenie nastrojów a potem dalej..........w górę................................ ale ja sie nie znam rynek i tak zrobi swoje pozostaje obserwować cierpliwie i trzymac sie planu......jak ktos ma.......
synthos robi wrażenie.................................. od roku...................................co ten Big je........
Thai / 2010-11-08 11:22 / Bez rangi
"Boryszew ma zatwierdzony prospekt emisyjny"

Boryszew, holding Romana Karkosika, ze sprzedaży nowych akcji pozyska 75 mln zł. Wyda je na przejęcie grupy Maflow
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt dotyczący emisji 752 mln akcji serii F, które przemysłowy koncern zaoferuje z zachowaniem prawa poboru (to 66,6 proc. podwyższonego kapitału). Cena emisyjna wynosi 10 gr, bieżący kurs Boryszewa to 2,4 zł.
Dziś w południe na konferencji zarząd Boryszewa przedstawi nową strategię w związku z przejęciem międzynarodowej grupy Maflow. W konferencji wezmą udział Roman Karkosik, największy udziałowiec Boryszewa, oraz Jarosław Zahel, nowy prezes Maflow.

http://www.parkiet.com/artykul/7,984178.html
Thai / 2010-11-08 14:00 / Bez rangi
„Roman Karkosik chce być w setce producentów dla branży Automotive”
wnp.pl (Marcin Szczepański) - 08-11-2010 13:38

http://www.tinyurl.pl/?QhT84FiI
fan biga / 178.73.49.* / 2010-11-08 08:11
czas chyba ubierać leszczy w GDRy co Bigu?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy