Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2010-11-08 08:00 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Poranek we Wrocku mglisty… Parkietowych decyzji zycze pomyślnych :-)
Serdecznie pozdrawiam :-) Dobrego dnia

Do poczytania: „Więk­szy opty­mizm co do wtor­ko­we­go de­biu­tu GPW"
http://www.tinyurl.pl/?UCvyTT5R
zosia nie logo / 83.2.213.* / 2010-11-08 08:51
Witam Wszystkich

Witaj Izka
U Ciebie poranek mglisty ,a u mnie śnieg prószy
Zima idzie .....brr

Miłego dnia
Pozdrawiam
Thai / 2010-11-08 09:06 / Bez rangi
Powitania Zoska,
snieg u Ciebie, mgla u mnie - i niech tak pozostanie :) Pozdrowienia
Thai / 2010-11-08 08:11 / Bez rangi
http://www.youtube.com/watch?v=5ZUw78FXpG4
Thai / 2010-11-07 17:13 / Bez rangi
W temacie metali ziem rzadkich :)
"(...) powstał pierwszy ETF inwestujący na tym rynku. Nie jest to fizyczny ETF (nie kupuje fizycznych MZR) lecz fundusz inwestujący w akcje spółek zajmujących się wydobyciem lub przetwarzaniem MZR”:

http://www.tinyurl.pl/?Uv4wrdjG
http://www.indexuniverse.com/sections/news/8329-van-eck-to-roll-out-rare-metals-etf.html
5424 / 2010-11-07 16:51 / Fan Linuxa Ubu
Witajcie pobrałem demówkę saxobanku i w ogóle nie rozumiem o co tam biega inwestuje może ktoś na tej platformie i opisze jak to działa i ile się płaci
Big Lebowski / 2010-11-07 16:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
Big Lebowski / 2010-11-07 16:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra co jakis czas dostajesz odemnie jakis typ - warunek jest milczenie na dany temat..
5424 / 2010-11-07 16:52 / Fan Linuxa Ubu
i milcze jak grób
Big Lebowski / 2010-11-07 16:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Pozdrawiam
5424 / 2010-11-07 17:01 / Fan Linuxa Ubu
wzajemnie nic już nie pisze odnośnie walorów
Big Lebowski / 2010-11-07 17:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jest 0kol 300 spolek na gieldzie - tak wiec na temat 295 spolek mozesz spokojnie pisac.. ;-)
5424 / 2010-11-07 17:08 / Fan Linuxa Ubu
spólki mnie nie rajcują bardziej indeksy
Big Lebowski / 2010-11-07 17:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
O indexach takze mozna wiele pisac..:)
Thai / 2010-11-07 17:11 / Bez rangi
Witaj Dude :) Powitania Wszystkim
Byku Lebowski bardzo lubie Twoje poczucie humoru :)))

Pozdrawiam goraco i najserdeczniej :)
Deszczowa niedziela, to i slonca w sercu oraz pogody ducha zycze :)
Big Lebowski / 2010-11-07 17:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Slonko obecnie mile widziane :) .. Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze sle..:)
aqua vitae / 2010-11-07 13:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Gospodarza i Gości:)
Jako, że czytam Was w miarę regularnie pozwolę sobie skrobnąć dziś dwa słowa. Ciekawostką dla mnie jest ostatni wysyp trolla u Biga. I czemu ma służyć. Odzywki na poziomie dzieciaka z drugiej klasy, epitety, nicki, merytoryki żadnej.
Dziwne to, ciekawy musi być profil psychologiczny istoty/ot tak piszącej.
Bo efekt jest żaden.
Bigu jest przygotowany merytorycznie do dyskusji i mający ochotę ( na szczęście ) dzielić się wiedzą . I nie jest to wazelina tylko stwierdzenie faktu, czy się to podoba czy nie. Przyznam, że takie dziecinne rozrabianie jest to nieco uciążliwe ale w sumie co to zmienia?

pozostaje tylko życzyć cierpliwości w czytaniu, pobłażliwość jednak powinna też mieć swoje granice Bigu, jeśli masz ochotę na ustalenie kogoś żeby dać mu prztyczka w nos- nie jest to jakimś szczególnie trudnym ponad miarę zadaniem., choć pracochłonnym.

pozdrawiam:)
5424 / 2010-11-07 14:30 / Fan Linuxa Ubu
aqua szkoda prądu na wpisy banuj smiecia i tyle
aqua vitae / 2010-11-07 14:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
suma sumarum masz rację, Cyfra.
Ciułacz / 2010-11-07 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
Widać że rajd Dziadka Mroza już się rozpoczął nikt i nie chce zostać z gotówką na koniec roku.Spadki majowe rozpoczęły się przed 15 Kwietnia , a Wrześniowe z początkiem Sierpnia. Przyspieszanie utartych cykli rocznych może być spowodowane przez łatwy dostęp do informacji ?Doba internetu ? Może może , zapewne ktoś napisze rozprawę doktorską na ten temat.
Big Lebowski / 2010-11-07 16:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz - gielda i inwestowanie na gieldzie polega na przechytrzeniu wiekszosci i terminy ktore zapodales potwierdzaja to wlasnie tzn. wiekszosc zostala wyptaszona.. Pozdr
5424 / 2010-11-07 14:46 / Fan Linuxa Ubu
witaj Ciułaczu widzę że zredukowałeś iliośc walorów w portfelu bo ostatnio jak patrzyłem to miałeś ich o wiele więcej widzę także że nie zakupiłeś SNS i Milenki a to wielki bład bo walory przed wybiciem mocnym są
Ciułacz / 2010-11-07 15:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfra witaj !
Powiadasz
widzę także że nie zakupiłeś SNS i Milenki a to
wielki bład

Widzisz jak by to tylko było obstawianie wirtualne to bym obstawił ale jak coś obstawiam muszę wykładać kasę ,a ta nie jest elastyczna i jej nie naciągnę.

Inna sprawa że jak bym wiedział że się przewrócę to bym sobie usiadł.

Ciułaczu widzę że zredukowałeś iliośc walorów

Faktycznie częściowo zredukowałem i zainwestowałem w edukacje, bo mam w rodzinie dwie siostrzenice co obecnie piszą pracę magisterską, jedna na wyspach
gdzie czesne jej zafundowałem a druga na AGH.
A co do portfela to jeszcze nie widać ale za nie długo się pojawia nowe papiery Dragowskiego co je właśnie objąłem, mam trochę sentyment do nieruchomości.Tylko w inwestycjach nie jest dobrze się kierować sentymentami.
Cyfra fajnie że mi doradzasz widząc mój portfel, ale jak Ty zdecydujesz się otworzyć swój to może Ci też coś doradzę. Pozdrawiam
5424 / 2010-11-07 16:02 / Fan Linuxa Ubu
Zenek i Hutmen nie przemawaiją do mnie Pan Roman postawił na Borka i on będzie preferowany w jego stajni ale każdy kupuje co uważa pozdrawiam
5424 / 2010-11-07 15:47 / Fan Linuxa Ubu
u mnie skromne fundusze to walorów mało mam SNS BRS MIL i RON i tyle dlatego nie otwieram portfela bo nie ma się czym chwalić
Ciułacz / 2010-11-07 16:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfra , w % ładnie by to wyglądało, pozdrawiam
5424 / 2010-11-07 16:13 / Fan Linuxa Ubu
Ciułaczu Hutmen to spekułowa spólka Pana Romana a na Zenku się przejechałem on po wystrzale nie rośnie sns nie ma efektownych wystrzałów ale powolnie pnie się do góry widać to na wykesie wyrażam swoją opinie tylko nie żebym cię namawiał albo coś sugerował
bigjack / 2010-11-07 11:28
Witam Gospodarza i Farumowiczów
Jeżeli mogę zasięgnąć opinii to mam pytanie odnośnie spółki prochnik, ostatni mocno sie wybiła. Urosła juz 80%, czy to nie jest przypadkiem ubieranie w akcje naiwnych, czy juz sie ewakuować z tej spółki, wiem, że opinia o prochniku jest jak najgorsza, że to trup według niektórych. Osobiście nie mogę wyczytać nic ciekawego i konstruktywnego na temat prochnika, czegos co by uzasadniało takie wzrosty. Ale może szukam nie tam gdzie powinienem. Pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2010-11-07 14:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigjack witaj!
Widać nikt tu nie zna poufnych wiadomości na Pruchniku.
Pytasz ?
zy juz
sie ewakuować z tej spółki

Przynajmniej ustawiaj stopy, ale są specjaliści do wykaszania stopów i zrobią co będą chcieli zrobić.
Ostatnimi czasy to Chiny chcą wejść na nasz rynek i wcale bym się nie zdziwił jak by chcieli przejąć znaną podupadłą markę.Jak by tak było to Ci co maja dostęp do poufnych info są w działaniu.
Tak czy tak to bądź ostrożny.
amigo2 / 2010-11-07 14:36
witaj
wpadnij do portfela Igły wiem ze on lubował sie w pruchnie -;)moze dalej lubuje
a jak nie to i tak odpisze cosik sensownego-;)
pozdrawiam
big mongoł / 46.113.227.* / 2010-11-07 11:36
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - serhio, Thai, tomciarm, Ciułacz, selukam. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Big Lebowski / 2010-11-07 11:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=zzWoFb7LfTI Kaszubstwo
Big Lebowski / 2010-11-07 10:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2010-11-07 10:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynki permanentnie rosna ku zdziwieniu sceptykow - uwazam ze obecnie wchodza na rynek inwestorzy instytucjonalni ktorzy stali z boku do tej pory , mamy takze do czynienia ze strojeniem okien tzn. dobre walory sa dobierane slabe wyrzucane np. z wigu 20 Polimex oraz Bioton juz od dawna sa wyrzucane z portfeli co widac po wykresach, inwestorzy zastosowali sie do zasady nie walcz z FEDem i dlatego party bedzie trwalo nadal tzn. wzrosty w przyszlym tygodniu obstawiam az do umeczenia niedzwiedzi a paniczne zamykanie pozycji short bedzie okazja do zajecia pozycji krotkiej uwazam .. Rynek rosnie wybiorczo i bedzie to czynil nadal - wielu inwestorow ktorzy zle obstawili walory jest rozczarowanych hm. musza jakos z tym zyc - gdyz wybiorczosc bedzie trwala jeszcze wiele miesiecy - tak uwazam..
Big Lebowski / 2010-11-07 10:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spolki ktore pochwala sie dobrymi wynikami beda kupowane i takze po wynikach nadal beda rosla gdyz rekomendacje analitykow beda wskazywac na te spolki i ceny docelowe beda podnoszone - w czasie hossy analitycy ceny docelowe i rekomendacje wydaja w gore a w czasie bessy w dol i to jest normalne - wielu inwestorow nadal twierdzie ze jestesmy w bessie lub w najlepszym przypadku mamy odreagowanie i to mnie cieszy gdyz wowczas o wzrosty jestem spokojny..
Thai / 2010-11-06 19:33 / Bez rangi
Karen Dalton - Something On Your Mind

http://www.youtube.com/watch?v=y0fzclFQQ0k&feature=related
Thai / 2010-11-06 18:53 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Do poczytania: „Zwyżki potrwają wiele miesięcy?”
Bloomberg , Hubert Kozieł 06-11-2010, ostatnia aktualizacja 06-11-2010 09:00

W przyszłym roku indeks MSCI dla rynków wschodzących będzie o 30 proc. wyżej niż obecnie, twierdzi Goeffrey Dennis, strateg nowojorskiego banku Citigroup.
Indeks MSCI Emerging Markets rósł w piątek siódmy dzień z rzędu, osiągając poziom z pierwszych dni czerwca 2008 r. W ciągu tygodnia wzrósł o blisko 5 proc. Zyskiwał najszybciej od października 2009 r.
Analitycy wskazują, że istnieją duże szanse na kontynuację zwyżek na rynkach wschodzących również w przyszłym roku. Hossa będzie jednak nie tylko wynikiem QE powodującego osłabienie dolara i napływ kapitału na rynki akcji. Nie bez znaczenia będzie również tempo ożywienia w państwach rozwiniętych.
„Bycze” nastawienie do aktywów ze wschodzących gospodarek demonstruje m.in. guru inwestorów Mark Mobius, zarządzający funduszami Templeton Asset Management. – Jestem optymistą. Nie widzę żadnego ryzyka w bliskiej przyszłości. Obecna sytuacja może trwać przez lata – deklaruje Mobius i jako jeden z powodów swojego optymizmu wskazuje QE realizowane przez Fed.
http://www.tinyurl.pl/?2g3nJe8g

Pozdrowienia posylam sobotnim wieczorem :)
Ciułacz / 2010-11-06 19:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo mi się to podoba ;-)
Pozdrawiam !
Thai / 2010-11-06 19:03 / Bez rangi
:-) Mnie rowniez sie podoba Ciulaczu

... i rowniez pozdrawiam :-)
cierpliwyy / 83.25.129.* / 2010-11-06 19:49
za dużo optymizmu....czujnym trzeba byc ......ale niech sobie rosnie nawet nikkei prawie 3%.........na jednej sesji.....
Thai / 2010-11-07 17:17 / Bez rangi
Jesli dobrze rozpoznaje optymizm... to ja go nie widze obecnie w nadmiarze…
Ciułacz / 2010-11-06 20:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy , witaj !
He .. he ..
Powiadasz
za dużo optymizmu....czujnym trzeba byc

Zapewne to masz rację ,bo co jakiś czas musi się skorekcić.
Ale przez takich jak np ja to indeks wiele nie urośnie bo staram się za wiele nie wychylać jak zainwestowałem to chcę to potrzymać 2-4 lata. No czasem mnie skusi jakaś spekuła ;-)
Dla indeksu to najlepiej jak jest dużo napalonych co to gonią notowania spółki i kupują PKC , a następnie sprzedają bo się boją zwałki a następnego dnia jeszcze odkupują PKC itd.
Trochę to podkolorowałem ale wiele w tym prawdy jest.
Mam taką spółkę MKZ.UN notowaną w Toronto co rok płaci super dywidendę ostatnio 39,45% ale po odcięciu dywidendy ma to cieżko odrobić bo jest za mała płynność i tak od 10 lat wykres idzie do podłogi. w 2000 roku za akcję płacono około $7 a teraz jest po $1,09
https://wwwx3.royalbank.com/rbc/investing/quotes/charts.asp?symbol=MKZ.UN&country=CA
Thai / 2010-11-06 18:55 / Bez rangi
"Boryszew: segment automotive będzie zyskowny"
wnp.pl (Marcin Szczepański) - 06-11-2010 10:27

„(…) na tym jednym przejęciu plany inwestycyjne Boryszewa w branży motoryzacyjnej się nie zakończą? - Na pewno był to krok, który potencjalnie ułatwia dalsze akwizycje w branży - mówi nam tajemniczo Roman Karkosik. Jednocześnie spółka potwierdza fakt, że jest zainteresowana i bada możliwość przejęcia kolejnej spółki z branży.
- Kryzys ekonomiczny był okazją do przeprowadzenia niezwykle korzystnych transakcji. Okazją tym większą, iż wchodzimy w jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów globalnej gospodarki - komentuje sam zainteresowany. Według niego branża Automotive jest branżą niezwykle perspektywiczną. - Nie tylko ze względu na dwucyfrowe wzrosty sprzedaży w krajach takich, jak Chiny, Indie i Brazylia, ale także ze względu na ogromną determinację rządów za utrzymaniem produkcji samochodów - podkreśla Roman Karkosik.”

http://www.tinyurl.pl/?v4yCyMfn

Romek – architekt przejec :)
Jednym okiem / 83.8.255.* / 2010-11-06 18:41
Witam wszystkich.
Cicha euforia na wykresach hazrdzisty malowanych jednym okiem.

http://pokazywarka.pl/yacn0g-2/

Dystrybucja na wyższych poziomach czy faktycznie marsz do nieba bez korekty??

pozdrawiam :))
Big Lebowski / 2010-11-07 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Forumowiczu spogladajacy na rynki " Jednym Okiem "- robisz naprawde dobre robote ze tak powiem i jestem osobiscie Ci wdzieczny za wklad i wysilek ktory wkladasz w swoje analizy - mysle ze znajada sie takze inni forumowicze ktorzy skorzystaja z Twoich wykresow i wykorzystaja pomyslnie Twoje przemyslenia.. Pozdrawiam
Jednym okiem / 83.5.64.* / 2010-11-07 11:54
Dziękuję :)
Jeżeli komuś moja AT choć trochę pomoże tym większa dla mnie satysfakcja.

pozdrawiam :))
Ciułacz / 2010-11-07 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednym Okiem witaj !
Ładnie i przejrzyście zrobione, a interpretacja to jak wiadomo każdy sobie rzepkę skrobie, bo co jeden inwestor to ma inne doświadczenia i inne zakodowane przesądy.Najważniejsze są wyniki za okres 5-7 letni.
Ja już systematycznie nie robię AT , tylko czasami na skróty, ale lubię popatrzeć na pracę innych.Uważam że każdy inwestor powinien przejść przez AT, to lepiej pomaga zrozumieć zachowanie rynku.Tak jak kurs nauki jazdy.
Pozdrawiam
Jednym okiem / 83.4.101.* / 2010-11-07 23:20
@Ciułacz
Jezeli odnalazłeś harmonię z Rynkiem to szczerze Ci gratuluję ... wielu do tego dąży a drogi są różne :)

pozdrawiam :))
Ciułacz / 2010-11-07 23:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jedno-Oki witaj !
Morze nie całkiem dokładnie wyraziłem co nam na myśli.

@Ciułacz
Jezeli odnalazłeś harmonię z Rynkiem to szczerze Ci gratuluję

Powiedziałbym że już po części się pogodziłem z moimi możliwościami na giełdzie , i nic na silę, giełda swoim rytmem a ja się staram w to wkomponować, harmonia to nie jest , a nawet nie harmonijka , ale daje pewne satysfakcje, no i czego większość z nas oczekuje odpowiednich zwrotów.
W moim wypadku to nie wszystko jest przejrzyste bo mój kapitał od czasu do czasu przechodzi z jednego rodzaju inwestycji na inne .Np z nieruchomości na , akcje, lokaty, fundusze itd. najważniejsze ile przybywa .
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-11-06 18:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie w Sobotę : jak tu cicho i spokojnie i jak tu nagle coś nie .....
Jak by to było w Kanadzie to bym pomyślał że wszyscy wybyli na polowanie , bo u nas sezon jest w pełni.
Pozdrawiam
Baranek Shaun nielogo / 62.21.51.* / 2010-11-07 00:23
sezon na misia? :)
Ciułacz / 2010-11-07 02:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Baranek witaj !
Pytasz :
sezon na misia? :)

Nie ale na :Chevreuil czyli na :
http://www.chasserlechevreuil.com/
Teraz w Listopadzie to jest tylko jeden temat: historyjki z polowania.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
kyzi / 2010-11-06 15:21
Czy jest może jakaś strona www gdzie można sortować spółki GPW wzg parametrów: C/Z, C/WK? Ostatecznie mogę to zrobić w Metastocku ale taka stronka live była by lepszym wyjściem.

Pozdrawiam,
kyzi
Ciułacz / 2010-11-06 18:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zobacz tu na money jest zakładka : porównywanie spółek,
http://www.money.pl/gielda/porownanie_spolek/tabela/
Thai / 2010-11-06 19:00 / Bez rangi
Wskazniki rynkowe w ponizej lince sa podane, sortowac mozna wg segmentu badz pod katem sektorowym:
http://gpw.pl/zrodla/gpw/spws/spws1/wskznapl.html
zosia nie logo / 83.2.213.* / 2010-11-06 15:04
Witam Gospodarza
Chyba wszyscy drzemią przy deszczowej pogodzie.
Pozdrawiam
link dotyczący syntka
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=6&_EspiID=237177&_DocID=446372&_Site=ESPI&_CheckSum=-416708626
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy