Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2012-10-22 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2012-10-22 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sporym wydarzeniem na GPW w zeszlym tygodniu byl silny spadek naszego tuza telekomunikacyjnego TPSA i jak wiadomo - fakty sa jedne tzn. znaczny spadek ale interpretacja juz rozna posrod inwestorskiej braci tego faktu - a to ze obnizyli dfywidende , a to ze mozna do wynikow sie przyczepic itd.. Ja osobiscie interpretuje to faktem ze inwestorzy instytucjonalni przelozyli zwrotnice na wzrosty i defensywny walor ich portfolia zasmiecal - czesc sprzedala walory a czesc zalatwily stopy czy TPSA osiagnela dno czy dalej jest miejsce na spadek - ja uwazam ze jest sporo miejsca na dalszy spadek np. Deutsche Telekom zjechal ze 110 euro i obecnie chodzi w trendzie bocznym od 8- 10 euro , TPSA najwyzej byla chyba o ile pamietam nieco powyzej 40 zl i uwazam ze miejsca na spadek jest pod dostatkiem nadal :)
Big Lebowski / 2012-10-22 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mamy obecnie konsolidacje na rynkach i potrwa jeszcze mysle ze okolo tygodnia lub dwa i nastapi powrot do wzrostow na rynkach . takze tegoroczne rekordy beda pobite uwazam , jezeli chodzi o pesymizm czy optymizm mamy na rynkach - to uwazam ze nastapil znaczny powrot pesymizmu co daje szanse na spore wzrosty..
marek m / 2012-10-22 22:35 / portfel / Bywalec forum
....i przebudzi się w końcu perełka, i poprowadzi wig 20 na nowe szczyty.
mik0110 nl / 89.67.146.* / 2012-10-22 21:36
witaj Byku Lebowski,
miód lejesz na moje serducho
Big Lebowski / 2012-10-21 17:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
Big Lebowski / 2012-10-21 17:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gieldy rozpoczely ostatni kwartal tego roku a ten rok nie byl zly dla inwestorskiej braci - rynki zasypywane sa pieniedzmi z bankow centralnych a zlota zasada i przeslaniem dla inwestorow zagubionych powinna byc ciagle przypominana i obecnie wlasnie obowiazuje : nie graj nigdy przeciw bankom centralnym gdyz przegrasz..Polityka bankow centralnych jeszcze przez kilka lat nie ulegnie zmianie - obligascje panstwowe w wielu krajach sa bardzo ryzykowne a w krajach o mniejszym ryzyku np. Niemcy obligacje 10cio letnie przynosza rocznie 1% straty , dodac oplaty transakcyjne i oplaty skarbowe to sporo wieksza strata - jedyny wybor akcje - ryzyko nalezy rozkladac tzn. portfolio powinno sie skladac z fundamentalnie dobrych akcji oraz z miedzynarodowych akcji - takze wybrane surowce nalezy nabywac..Przyszly rok - moze juz nie byc tak dobry jak ten ale zarobic bedzie mozna uwazam .. Nadal obstawiam znaczna deprecjacje amerykanskiej waluty w stosunku do innych walut i takze w stosunku do zlotego.. Rynkiem ktorym warto sie interesowac takze powinna byc Rosja uwazam ..W tym roku tegoroczne rekordy na czolowych gieldach beda pobite uwazam a GPW hm. obaczym :)
Big Lebowski / 2012-10-18 19:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Ciułacz / 2012-10-18 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Traktorki po wypróbowaniu biegów wstecznych obecnie dają na maxa.
To może być dobry kąsek do przejęcia.
smooth / 2012-10-18 15:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Za szybko to rośnie, praktycznie bez korekt dlatego niezbyt mnie to cieszy. No chyba że jest gra pod coś o czym wiedzą tylko szwagry.
manny / 2012-10-18 20:12 / portfel / Bywalec forum
fajnie byłoby kiedyś stanąć po drugiej stronie barykady i zostać "świadomym" inwestorem. Była tu kiedyś osobistość A2, która chyba do takiego zamkniętego kręgu wstąpiła:)
Ciułacz / 2012-10-18 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odnośnie fundów na recesję w PB wyczytałem :
Fundusze, zarządzane przez Tomasza Stadnika (PZU TFI, ), Dariusza Laska i Łukasza Witkowskiego z PKO TFI od lat przynoszą ponadprzeciętne zyski.

http://pulsinwestora.pb.pl/2815291,90863,najlepsi-z-najpopularniejszych
Ciułacz / 2012-10-18 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
Powyższy wpis
Odnośnie fundów na recesję w PB wyczytałem :

Miałem dać w moim portfelu i Ci tu nie śmiecić ale jakoś tak wyszło że Cie czytając to z automatu zrobiłem wpis.
Pozdrawiam
gracz79 / 2012-10-17 21:45 / Bywalec forum
Witam Biga i reszte zagladajacych na to forum.Co do PAK to mam mieszane uczucia.Pamietam JSW PGE TAURON. Jedno jest pewne Skarb Panstwa nigdy tanio nie sprzedaje a przykład JSW jest tego dobrym obrazem.Moze PAK da zarobic jak niegdys PZU ale ja jednak sie nie pisze-brak zaufania.Jednak jak patrze na ogolny nastroj na rynkach to mnie osobiscie sie podoba.Tzn niepewnosc brak optymizmu brak naganiaczy na wzrosty itd.Ktos kiedys madrze powiedzial ze prawdziwa hosse buduje sie wlasnie na podlozu drobnego strachu a tak wlasnie jest.Rzady drukuja pieniedza ktore jak dobrze pokazuje historia nie trafiaja do realnej gospdarki(niestety)tylko na rynki finansowe.Wiec zgadzam sie tu z Bigiem i wg mnie hossa stoi za drzwiami tylko potrzeba cierpliwosci.Pozdrawiam
TOSTER z Knurowa / 78.8.56.* / 2012-10-19 11:58
amerykańska gieła 5% od szczytu wszechczasów , no no no mega pesymizm ,


buhahahahahhaha
Big Lebowski / 2012-10-17 19:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Dzidzius / 2012-10-17 19:27
Witaj Bigu .
Troszku przyglądałem się przyszłemu debiutowi ZE PAK, i mam wrażenie że Boryszew zostanie usunięty z WIG 20 na rzecz ZE PAK. Analizując wykres Boryszewa to jestem święcie przekonany że będziemy testować 0.39 czyli zeszłoroczne minimum (obym się mylił)
Pozdrawiam
manny / 2012-10-17 21:43 / portfel / Bywalec forum
ZE PAK bije rekord pod względem prospektu emisyjnego, prawie 1000 stron, tak na zachętę dla indywidualnych.
Big Lebowski / 2012-10-17 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dzidzius.. Akcje groszowe nie maja co szukac w glownym indexie a juz na pewno nie te ktore graja do wlasnej bramki.. Pozdr
Big Lebowski / 2012-10-17 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kiedys w pewnej prywatnej rozmowie gdy BRS oglosil program skupu wlasnych akcji powiedzialem jednej osobie ze to zle info i nadal podtrzymuje to zdanie !!!
amigo2nl / 83.7.162.* / 2012-10-17 21:14
jam tam kiedys tez napisał ..............
tomtay / 2012-10-17 19:18 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sie masz, całkiem całkiem, chociaż ciągle rozważam ten PAK i myślę zrobię tak, zapiszę się i ciasny stop w dniu debiutu, tuż nad ceną zakupu. Jak się nie otworzy minus piętnaście to plan jest dobry i będzie podlegał modyfikacji pierwszego dnia notowań :)
Big Lebowski / 2012-10-17 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomtay.. To znaczy ze chcesz zarobic na debiucie - obecnie nalezy budowac portfele na longa i szukac perel -nie oznacza to ze PAK nie jest perla :) Pozdr
tomtay / 2012-10-17 19:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No wiem, ale nie tyle co chcę zarobić na debiucie, a nie chcę stracić :) I może bym potrzymał walor przynajmniej 180 dni (lock-up), jakby nie nurkował sobie w otchłań. Amigo jest na nie, ale Elektrim trzyma do tej pory ponoć, zatem też z Żakiem Solorzem Zygmuntem chodzi :)
Big Lebowski / 2012-10-17 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ci co trzymaja Elektrim wyboru specjalnego nie maja :)
amigo2nl / 83.7.162.* / 2012-10-17 21:10
Witam

maja maja-;)))0d reki biora wsio-;)
tylko po co teraz oddawac
tomtay / 2012-10-17 19:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ale z tego co pamiętam Amigo świadomie został z Elektrimem i nie odpowiedział na wezwanie, bo chyba ostatnie notowania były około 7zł., że poczeka sobie razem z Solorzem jak wprowadzi ponownie 'Cysorza' do obrotu po 70 :)
Wpadnie to może odświeży temat ;)
amigo2nl / 83.7.162.* / 2012-10-17 21:19
ma ma 12k i spi spokojnie-;)

a Krokowi Zygmuntowi Piotrowi Zakowi Solorzowi
mowie stanowcze NIEEEEEEEEEEE!
to nie ma nic wspolnego z elkiem-;)
popatrz na cyfrowaszmatke tam jeszcze od debiutu nikt pozadnych pieniazkow nie zarobił-;)) a ile juz latek
tez odradzałem siorbanie
Abi2 / 2012-10-18 10:59
Dawno zapomniany wątek ten Elektrim, mnie zostało parę sztuk... Skoro amigo też go masz to od dziś spię spokojniej;)
Big Lebowski / 2012-10-17 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tomtay - na gieldzie: dwa razy dwa rowna sie piec minus jeden - tak wiec proste jak dwa metry sznurka w kieszeni :)
tomtay / 2012-10-17 20:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:))
znaczy się nie ufaj nawet własnemu ojcu ;)
amigo2nl / 83.7.162.* / 2012-10-17 21:12
ja tam nawet sobie nie ufam-;)
Big Lebowski / 2012-10-16 18:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Andre77 / 2012-10-16 19:54
Witam,
Bigu jak sadzisz do jakiego poziomu zejdzie srebro na tej korekcie?
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-10-16 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Andre.. Mysle ze juz duzo nizej nie bedzie - caly czas nalezy dobierac .. Pozdr
Ciułacz / 2012-10-16 02:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj!
Chyba się zaczną większe wzrosty bo inwestorzy są coraz bardziej zdesperowani :-)
Big Lebowski / 2012-10-16 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulaczu.. Emocje towarzysza inwestycjom zawsze - ale tez pomagaja np. mi odroznic prawdziwych inwestorow od tych co tylko udaja inwestorow - na kilometr wyczuwam tych drugich.. Pozdr
Kasta87 / 2012-10-15 20:47
Witaj Bigu wczoraj pisałeś troszkę o tym, że Chińczycy zainteresowani są kupnem Commerzbanku, ostatnio kupiłem mały pakiecik, który na chwilę obecną już daje zysk :) cieszy mnie to ale i niepokoi gdyż zastanawiam się co może się dziać w najbliższym czasie jeśli mowa o wezwaniach i przejęciach możesz coś więcej napisać czy moje obawy są słuszne czy raczej nie powinienem się obecnie bać ? Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-10-15 20:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kasta .. nalezy 3mac i systematycznie dokupowac a glowy sobie nie lamac .. Pozdr
Kasta87 / 2012-10-15 21:06
dzięki wielkie teraz będę spokojniejszy :) Dobrej nocy wszystkim życzę :)
gracz 79niezalogowany / 5.146.162.* / 2012-10-15 19:58
Witaj Bigu co do borka wpełni sie zgadzam i wcale mnie nie zdziwi jak wyleci z WIG20 to ze wtedy wszedl do W20 podziekowac bratom spekulantom bo swego czasu robili naprawde ładne obroty ale patrzaac na ich polityke mam wrazenie ze sie pogubili.Sa dni ze mam chec w niego wejsc ale latwiej sie grało jak byl WIG40.Co do samej giełdy też czekam na mocniejszy impuls w góre-miejmy nadzieje ze nastapi w niedługim czasie
Big Lebowski / 2012-10-15 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Graczu..Impuls nastapi - uwazam .. Pozdr
Big Lebowski / 2012-10-15 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2012-10-15 19:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozwole sie odniesc do ostaniego komunikatu ze spolki Boryszew - jako dlugoletniemu akcjonariuszowi a takim jestem nie podoba mi sie polityka zarzadu spolki - ktora sama juz nie wie czym ma sie zajmowac i na co przeznaczac pieniadze - odchodzac od celow do ktorych spolka zostala powolana .. Raz oglaszaja realizacje programu skupu wlasnych akcji w celu dalszej odsprzedazy - jedynym klientem byla i jest gawiedz i robienie szumu medialnego nie przywola inwestorow zagranicznych - inwestorzy zagraniczni omijaja spolki groszowe na wszystkich gieldach swiata - gdyz to zazwyczaj ostani krok przed wypadnieciem z indexu a penny stock to nie indexy dla powaznych inwestorow.. Obecnioe spolka melduje ze zakupila powazny pakiet Polimexu i sama nie wie co z tym zrobic - dojdzie do tego kiedys ze na wszelkich manipulacjach sami sie wyptasza .. Mniej szumu medialnego - powrotu do korzeni i tego sie trzymania zalecam - awans do premium indexu spolka na wyrost otrzymala i bardzo szybko moze z niego wyleciec.. I to by bylo na tyle..
mjazzga / 2012-10-15 20:19 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude,
umówmy się, ta spółka już nigdy nie przyniesie normalności tj budowania wartości w oparciu o zysk operacyjny, na zawsze pozostanie już tylko wehikułem służącym wyciąganiu kasy na spekulacyjne zagrywki,

co nie oznacza że kiedyś tam cena nie wzrośnie, w końcu u Romana nigdy nie było biznesu a ceny a jakże;)
mjazzga / 2012-10-15 20:20 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a jak był biznes np Impexmetal to został zarżnięty ;] i tak samo będzie zawsze taka natura
Big Lebowski / 2012-10-15 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga..Mozna sobie tanczyc kujawiaki na spolkach z malych indexow - glowny index zobowiazuje jednak .. Pozdr
mjazzga / 2012-10-15 20:48 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mnie nie obchodzi co jest w jakim indeksie, mogę napisać że cała konstrukcja wig20 jest cienka i jest to jeden z powodów czemu to nie ma mocy nadążyć za światem, obchodzi mnie za to ten fatalny boryszew, już wszystko o nim napisaliśmy, można by sobie kopiować posty raz w tygodniu i zawsze były by aktualne,
jednym słowem żenada
Big Lebowski / 2012-10-15 21:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja juz tej spolce nadalem dawno temu nazwe IPX II - z impexmetalu zrobiono spolke przyglupista i nieobliczalna - obecnie to samo sie wyczynia z BRS..
mjazzga / 2012-10-15 21:12 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no ale trzymasz dziada jednak;f wiadomo dal zarobic itp;) oczywiscie nie mnie:/ choc ostatnio pisales ze warto przetrzymac to sobie nawet kupilem po 50groni, raka to jednak trzeba wycinac a nie chodowac
cierpliwyy / 83.25.68.* / 2012-10-14 10:30
czesc
pozdr
Big Lebowski / 2012-10-14 10:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cierpliwy.. Pozdr
Big Lebowski / 2012-10-14 09:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2012-10-14 09:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Stan wykupienia na wielu rynkach powoduje ze konsolidacja nastapila na gieldach i troche jeszcze potrwa - technnicy czekaja na sygnaly z AT a natomiast fundamentalisci czekaja na dogodniejszy moment zakupu - mysle ze tak jedni jak i drudzy beda zawiedzeni .. Pisze o konsolidacji gdyz sceptycyzm i brak zaufania do obecnych wzrostow wsrod zarzadzajacej braci jest konstruktywne dla rynku akcji i zapowiada dalsze wzrosty - brak symptomow eufori..Jezeli chodzi o waluty to mamy i nadal bedziemy mieli proces przezucania pieniedzy z sektorow taniego pieniadza tzn. usd, euro , jen do sektorow wysokiego oprocentowania a takimi sa kraje skandynawskie oprocz finlandi a takze nasz kraj i nasz zlotowka - dlatego dalsze wzrosty przed zlotym a nie za nim- eksporterzy musze sie z tym liczyc..Na krajowym rynku mysle ze nalezy wyszukiwac niedowartosciowane perly o ciekawym profilu produkcji i dobrych perspektywach - nabyc i dac im troche czasu - nie czynic wiatru..:)
Big Lebowski / 2012-10-14 09:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie mamy czas i mozliwosci budowania portfeli takze z udzialem spolek zagranicznych i uwazam ze nalezy tak portfele budowac - polecalem i nadal polecam spolki niemieckie takze te z mniejszych indexow - czesto sa to firmy z wieloletnia tradycja i rodzinne ale tekze z glownego indexu np. Adidas takze spolkom wloskim nalezalo by sie przyjzec oraz hiszpanskim- tu jednak stawial bym na spolki placace systematycznie dywidende..
Alvarez / 2012-10-14 10:48
Witam Szefa. Bigu, sledze spolki niemieckie. Przyprawiaja o zawrot glowy. Na niektorych ciagla hossa, szczegolnie tych z MDAXa. Ale kiedy jest juz takie srubowanie kursow to ciaglsc wzrostow musi miec ograniczenia i musi dojsc do wyhamowania tych krzywych. Mam troche G.Webera, wiecej CBK, a Fuchsa to strach brac. Mysle, ze Commerz to moze byc to. Chyba wspomniales, ze CBK moze byc przejety; ale czy sa takie szanse, czy oni dopuszcza kogos, czy kogos stac na zagarniecie kolosa. Czy sa jakies przymiarki?
Big Lebowski / 2012-10-14 11:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chinczycy interesuja sie nim..
Big Lebowski / 2012-10-14 11:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Alvarez.. Wlasnie Fuchsa nie nalezy sie bac - wycena nie zawyzona , ciekawy profil produkcji , dobrze ustawiony na ryn kach zagranicznych i co najwazniejsze - spolka rodzinna .. Commerzbank - tu moze jeszcze bujac ale przewiduje wzrosty na nim.. Pozdr
Ciułacz / 2012-10-14 14:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu !
Piszesz
takze nasz kraj i nasz zlotowka - dlatego dalsze wzrosty przed zlotym a nie za nim- eksporterzy musze sie z tym liczyc.

Czyli i inwestując nasze złotówki poza granicami możemy stracić jak pewnego pięknego dnia złotówka będzie silna a my zechcemy zrealizować zyski ?
Bigu ,pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-10-14 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulaczu .. A w jakiej walucie czy towarze nie ma ryzyka ? Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-10-14 21:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Słusznie prawisz
A w jakiej walucie czy towarze nie ma ryzyka ?

Bo inaczej to byśmy w ogrodzie zakopywali złote monety .
Jednak jak jest większa kasa ( w milionach €) to dobrze ją zainwestować nie tylko w jednym kraju.
Mniejsze sumy to może dla sportu ale na długiego longa to może tak być że na starość togo nie ogarniemy a rodzina nawet nie będzie wiedzieć co i jak.
Pozdrawiam
mik0110 nl / 89.67.146.* / 2012-10-14 10:39
witaj Dude,
od pół roku żadnych zmian w Twoim portfelu...
nie myślałeś o jakiejś kosmetyce pugilaresa?
pozdr
Big Lebowski / 2012-10-14 10:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0.. Mysle nad dokupieniem jednego waloru - natomiast wszystkie spolki beda na zielono - moj trzon portfela sklada sie z trzech spolek - zawiodlo mnie tylko Ferrum ale tak naprawde to nie bylo hossy od 2007r - tak wiec dziwic sie nie powinienem.. Pozdr
Albert Rokicki / 2012-10-12 22:13
Zawodowiec idealnie wyczuł dołek w maju:

http://www.youtube.com/watch?v=C0I-KTp4bGo&feature=relmfu
smooth / 2012-10-13 12:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Longus...Tak to już jest z analizami i ich autorami. O tym że setki razy się pomylili to nie wspominają a jak raz trafią to od razu dumnie wystawiają piersi po ordery. Żadnego dobrego analityka giełdowego nie interesuje zabawa w górki i dołki.
Albert Rokicki / 2012-10-14 14:23
masz rację smooth - żadne ordery:) dla tradera liczy się tylko jedno - kasa...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy