Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2010-10-31 10:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=iYduTq5Aqww&feature=related Brad Paisley and John Mayer Daughters live
Big Lebowski / 2010-10-31 10:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2010-10-31 10:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Debiut spolki GPW rozrusza i dostarczy doplyw paliwa wysokiej jakosci - czytaj naplyw kapitalu z calego swiata na nasz rynek i to bedzie mialo wplyw na zachowanie ( pozytywne ) na wiele naszych duzych i plynnych fundamentalnie mocnych spolek- ja osobiscie ostatnio staram sie inwestowac w spolke PGE - gdyz uwazam ze to bedzie taki nasz drugi CEZ tzn. ma taka szanse.. Niskie oprocentowanie obligacji na rynkach wymusza wrecz na decydentach do inwestowania w dobre akcje - gdyz dywidendy zapewniala lepsza stope zwrotu - wielu inwestorow jest niedoinwestowanych np. firmy ubezpieczeniowe zawsze spora czesc kapitalu inwestowaly w akcje - obecnie maja pustki w portfelach i sporo roboty aby to zmienic i nadrobic - czyli kupowac akcje .. Czekaja nasz zlote czasy na akcjach - oczywiscie tych dobrych , jednak wielu inwestorow tej hossy milo nie beda wpominac gdyz zarobia tylko wybrani - taka jest gielda i to jest piekne..
Longterm / 2010-10-31 08:47 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, proszę osoby które podają się za mnie i reklamują mojego bloga o zaprzestanie tego. Nie mam nic wspólnego z tym syfem. Ja uszanowałem wolę gospodarza i kącikowców aby tutaj już nie pisać. Z drugiej strony ja się nie obrażam i zapraszam do dyskusji na moim blogu. Ja nie zamykam się na rzeczową dyskusję i jeśli ktoś będzie chciał zareklamować własnego bloga, bloga jakiegoś publicysty to proszę bardzo - w końcu jest to praktykowane w całym internecie że podaje się ciekawe linki.
5424 / 2010-10-31 21:29 / Fan Linuxa Ubu
jeszcze jednego nie napisałem twój blog nie jest ciekawy
5424 / 2010-10-31 15:52 / Fan Linuxa Ubu
Przewidywałem Longu że jesteś inspiratorem tego zamieszania ale skoro się odcinasz to ja ci wierze pozdrawiam
Pooh / 2010-10-31 13:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Czesc, Long.
Wiemy, co za, nazywajac rzeczy po imieniu, menda to robi.
Co do Twojego bloga - nie podoba mi sie, ze zrobiles z niego przytulek dla chamow i naganiaczy. Z takim towarzystwem dyskutowal nie bede. Kwestia smaku ;)
Pzdr. Q
Jednym okiem / 83.8.255.* / 2010-10-31 01:50
Witam wszystkich.
Mimo kręcenia się w kółko co nieco na wykresach wymalowli .

http://pokazywarka.pl/w8v87i/

Nadchodzący tydzień prawdę nam powie … góra czy dół.

pozdrawiam :))
Big Lebowski / 2010-10-31 10:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. Jak juz kiedys wspominalem podobaja mi sie Twoje przemyslenia .. Osobiscie obstawiam dalsze wzrosty oraz bicie rekordow , mysle ze Dax otrze sie w tym roku o poziom 7000 pkt a nastepnie nastapi przecena okolo -7% nic wiecej, zwrotnice sa ustawione na wzrosty , stanu eufori nie mamy na rynkach - powiedzial bym raczej optymizm pelen obaw a to bedzie sprzyjac dalszym wzrostom. Spolki wybrane dadza wiele radosci akcjonariuszom nawet w czasie wiekszej przeceny calego rynku - dlatego nalezy obstawiac dobre walory a korekta sie nie przejmowac .. Podsumowujac obstawiam dalsze wzrosty az do umeczenia shortowcow.. Paniczne zamykanie krotkich pozycji bedzie okazja wowczas na otwarcie takowej pozycji - uwazam..
Jednym okiem / 83.8.115.* / 2010-11-01 08:35
Witaj Bigu,
Jesli chodzi o bicie nowych szczytów to jestem ZA .... choć w mojej układance brakuje jeszcze jednego elementu w postaci Linii Bessy która obecnie znajduje się na poziomie 2916 dla WIG20 i z biegiem czasu wartość ta będzie malała, i na co wskazuje moja AT nie powinno być z tym problemu. Przeszkodzić temu scenariuszowi może jedynie pokonanie mojej Linii Hossy która obecnie znajduje się na poziomie 2335 i z biegiem czasu wartość ta będzie rosła.
Obecnie WIG20 dojrzewa do korekty według mojej AT, jeśli miała by ona wystąpić teraz to spadek może sięgnąć 150-200pkt ... jeśli zaś z poziomów wyższych to 200-300 pkt.
Oczywiście Rynek może wyrysować całkowicie inny scenariusz :)
Ponieważ ja uprawiam hazard na podstawie wykresów malowanych jednym okiem, głowy za mój scenariusz nie dam, ale część kasy na to stawiam :)

pozdrawiam :))
Big Lebowski / 2010-11-01 09:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Forumowiczu spogladajacy na rynki Jednym Okiem.. Wielu oczekuje korekty i wielu jest przygotowanych na jej przyjecie - rynki b. dlugi okres poruszaly sie w trendzie bocznym i ja mysle ze po wybiciu ida zazwyczaj znacznie dluzej w gore - dluzej aniezeli wielu sie wydaje - tak jak powyzej napisalem az do umeczenia shortowcow i nadal uwazam ze moment otwarcia pozycji short bedzie najlepszy gdy nastapi paniczne zamykanie tych pozycji - jednak to wszystko gdybanie a rynek zrobi swoje..;-) Robisz tu w kaciku b. dobra robote i mysle ze wielu to doconie - obojetnie jaka pozycje beda zajmowac.. Tak wiec dziekuje Ci za twoj wysilek - ktory wkladasz w Twoje przemyslenia jednooczne..;-) ..Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-10-31 10:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Cie Forumowiczu spogladajacym na rynki jednym okiem..;-)
pawciomerc / 2010-10-30 22:22 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam

proszę o rade:::})
wystawiłem zlecenie w czwartek na K Mostostal Płock po 46zł, nawet za dosyć sporą jak dla mnie kwote. Nie bylo mnie, dziś patrze a tu kupiło się 1 słownie jeden walor.
Co robić, sprzedac i być na prowizji w plecy, może dobierać, ale już troche odleciał, pierwszy raz mam takie coś:)
miłego wieczoru
tomtay / 2010-10-30 22:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
pytanie dość nietypowe jak na ludka, które jakieś kwity w portfelu kiedyś miał, jeżeli chcesz je posiadać podnieś cenę kupna, jeżeli ich nie chcesz, sprzedaj tę swoją jedną akcję po każdej cenie :)
masz dylemat chłopie czy chcesz posiadać akcję jedną czy może dwie, no ja bym był przytłoczony :)
amigo2 / 2010-10-30 22:55
a jak ta 1 akcja to 50% portfela?-;)
przywitał
tomtay / 2010-10-30 23:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to dramat, nie wiadomo jak ratować kapiał, chyba sprzedać po każdej cenie kupna i załadować się w groszówki, albo przyżre 100% albo nie, a jak przyżre, będzie miał 100zł. na inwestycje :)))
pawciomerc / 2010-10-30 22:46 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
hehe
dzięki faktycznie dylemat , spora kasa się przewalana tym jednym paperku:)
a rozerki moje raczej są powodem dyscypliny mojego systemu inwestycyjnego, hmmm nic sprzedam we wtorek:)
thx za dobre słowo:)
amigo2 / 2010-10-30 21:32
przywitał

SIORBAC elektrim juz czas na powrot -;)
cena 3 cyfrowa na otwarciu-;)
5424 / 2010-10-30 21:54 / Fan Linuxa Ubu
borek ma szanse na wybicie i sns
Ciułacz / 2010-10-30 18:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że maszynka do robienia pieniędzy ( HFT ) wszystkich korci.
Odpowiadając na pytania studentów Wydziału Zarządzania
UW szef GPW stwierdził, że już wkrótce na GPW będą stosowane HFT – systemy
wysokiej częstotliwości. Ludwik Sobolewski spodziewa się ich wprowadzenia od 2012 r.
http://www.pb.pl/2/a/2010/10/29/Sobolewski_Londyn_i_Nowy_Jork_sa_pod_wrazeniem_GPW
Niby dla takiego jak ja,co się stara dać jednego większego strzała raz na miesiąc albo i mniej to nic nie znaczy, ale taki system widząc moje zlecenie to zanim on trafi gdzie trzeba to zostanę delikatnie powiedzieć obsłużony w tri miga przez moją konkurencje co na tym zarobi ułamek procentu.
To jak by mały haracz, albo podatek co nawet nie wiemy że płacimy.
cierpliwyy / 83.25.92.* / 2010-10-30 17:10
dobry państwu
ja czułem że od longa smierdzi, ale ze jest swirem to sie nie spodziewałem
ale tu narobił syfu.....a takie kulturalne miejsce dla inteligentnych ludzi do pogadania o giełdzie było
Big trzymaj sie i nie daj sie wielu ludzi ciągle daży Cie wielkim szacunkiem
a Long jest słaby wiec predzej czy później odpusci słabi tak mają....
pozdrawiam serdecznie

P.s Każdy z nas jest odpowiedzialny za własne decyzje nie próbujmy zrzucic winy na innych, to ty robisz zlecenia na swoim koncie, nie Big...........
Ciułacz / 2010-10-30 16:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tutaj poniżej nasz kolega forumowy napisał:

preferował bym sporty siłowe celem rozwiązania problemów (nawet w sejmie, niech się
posłowie wezmą za łby jak w parlamencie np.włoskim i jakoś by się dogadali), ale
internet nie daje takiej możliwości, zatem jak się nie ma co się lubi, to się lubi
co się ma :)

Z tym się nie zgadzam, wystarczy zobaczyć w szkole na przykładzie dzieciaków, jak w klasie się znajdzie 3-4 osiłków co są anty-społeczni to nic nie pomoże inteligencja czy demokracja.
Jest podobnie w realnym życiu.
Przynajmniej w inwestycjach na GPW, w wynikach nikomu nie przeszkadza być karłem,rudym czy blondynką ,grubasem (podobno zaleta) ,jąkałą, o nie ciekawej fizjonomii, itd, itd ...
Powiedzmy że by sie przytrafił inteligentny i nie pazerny dyktator co by przez 25 lat trzymał władzę , to by taki porządek zrobił, ale czym jest król (czytaj dyktator ) bez dworu, czyli sam nic nie znaczy ,więc otoczka króla zniewoli naród.
Ciułacz / 2010-10-30 14:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przy Sobocie po robocie to jeszcze powrócę do starego wątku o IKE.
http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,52983,8462988,Indywidualne_konto_emerytalne___ile_mozna_zarobic_.html
............................
Z artykułu wynika że ulica tam nie uderzyła ale inwestorzy z GPW tak.
Cytuję :
A i na te aktywne pieniędzy płynie jak na lekarstwo. Z roku na rok coraz mniej. O ile jeszcze trzy lata temu było to 1719 zł, to średnia wpłata w pierwszym półroczu tego roku to zaledwie niespełna 1,3 tys. zł. Wyjątek stanowią domy maklerskie. Ich klienci biją pod tym względem resztę na głowę. Tegoroczne limity wykorzystali już niemal w całości, wpłacając średnio 6,7 tys. zł. A trzeba pamiętać, że to dane tylko za pierwsze sześć miesięcy tego roku.
Koniec cytatu.
Dodam że wszystkie zyski wypracowane na rachunku maklerskim prowadzonym w ramach IKE nie są opodatkowane, czyli nawet Belka nam nie podskoczy do naszej dywidendy, pod warunkiem że tego nie będziemy wypłacać.
He... He ...
Rozgadałem się jak Pani w podstawówce co tłumaczyła dzieciakom w pierwszej klasie o pozytywnych stronach oszczędzania na SKO, czy pamiętacie ?
Musze przyznać że już w tamtych czasach byłem ciułaczem.
Dziwna była ta komunistyczna podstawówka co uczyli oszczędzać i inwestować.
Dzisiaj jest niby kapitalizm a pewnie już dawno niema SKO.
Baranek Shaun / 2010-11-01 20:04
SKO polegly w latach megainflacji.. Wtedy dzieci zrozumialy gdzie moga sobie te swoje oszczednosci wsadzic, to byla pierwsza lekcja ekonomii na serio :)
Ciułacz / 2010-10-30 19:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyższego możne wyjaśnię naszej młodzieży co to było SKO : Szkolna Kasa Oszczędności ,prowadzona przez jednego z nauczycieli .Mieliśmy takie małe książeczki gdzie było wpisywane wpłaty i wypłaty oraz stan konta.Taki prowadzący w danej szkole SKO to raz w miesiącu deponował nadwyżki na prawdziwym koncie bankowym w PKO.
Baranek Shaun / 2010-11-01 20:07
Zapomniales tylko dodac, ze (nasze) konta SKO byly nieoprocentowane w przeciwienstwie do kont w PKO. Pamietam, ze nasza pani robila wszystko cobysmy tych pieniazkow na gume i lody nie wyplacali, co po latach wydaje sie troche smieszne ale sie takie glupoty pamieta :)
Pooh / 2010-10-30 15:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć.
Natomiast wracają książeczki mieszkaniowe.
I wydaje się to mieć sens.
Pzdr.Q
Ps. Wiadomo, w którym banku ;)
Ciułacz / 2010-10-30 16:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poohatek witaj !
Piszesz :
Natomiast wracają książeczki mieszkaniowe

Też miałem takową , ale perspektywy doczekania się na własne M nie tylko wynikały
z pierwszeństwa w kolejce, co mnie skłoniło do zdecydowania się na własnościowe.
Inne czasy inne wyzwania.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-10-30 12:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzu !Witaj Thai ( Minister informacji )oraz wszyscy inni bywalcy forum.
Muszę przyznać że w portfelu nie mam Boryszewa ale to nie znaczy że nie chciałem go mieć.
Po prostu od 1½ roku nieustannie rośnie i nie ma kiedy wejść ;-) . Po początkowych ostrych wzrostach po cichu liczyłem na większa korektę na tym walorze, a tu tylko małe konsolidacje i dalej up . Na moje szczęście małymi kroczkami zarabiałem na innych spółkach, bo inaczej bym dołączył do grona frustratów.
Patrząc na wykres Borka to ostatnio co miesiąc dostaje kopa i mała konsolka, czyli teraz by był czas na ostry up ? Tylko przypadkiem się nie sugerujcie tym co sobie mamroczę pod nosem , bo jaki zemnie specjalista jak nie mam Borka.
Ostatnio sprzedałem BEEFa to w Poniedziałek będzie czas na Borka.
To możne zrobię od razu zlecenie kupna i niech czeka, bo w Poniedziałek to jak ja wstanę o 6:00 to na GPW będzie już 12:00 .
Pozdrawiam
rew / 178.235.5.* / 2010-10-30 13:12
w poniedziałek jest 1 listopad Wszystkich Świętych
Ciułacz / 2010-10-30 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rew witaj !
Tak masz rację , dopiero to zauważyłem jak składałem zlecenie że zapisało się z datą 02-11-2010.
Ja w Poniedziałek do pracy, a tu 31 Październik jest ważniejszy bo dzieciaki chodzą od domu do poprzebierani.
Pozdrawiam z Montrealu
rew / 178.235.5.* / 2010-10-30 21:37
dzięki..u nas też łażą i straszą-pozdrawiam z Warszawy.
Thai / 2010-10-30 12:12 / Bez rangi
Skarby z prospektu emisyjnego GPW
"Z danych wynika, że co 85 dorosły Polak weźmie udział w prywatyzacji warszawskiej giełdy (…)
Okazuje się, że w prospekcie emisyjnym GPW jest bardzo wiele interesujących danych."
Np. "Szeroki sektor finansowy stanowi niemal połowę kapitalizacji. Razem z energetyką i sektorem paliwowym stanowi ponad ¾ kapitalizacji. Dla porównania, sektor IT stanowi 1% kapitalizacji. To są informacje, które bardzo jasno wskazują na etap rozwoju polskiego rynku kapitałowego i polskiej gospodarki."

http://www.tinyurl.pl/?N0xtYj4q
Thai / 2010-10-30 11:44 / Bez rangi
„BORYSZEW RB 75/2010 Nabycie spółek Maflow w Brazylii i w Chinach”
2010-10-30 08:31

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 44/2010 z dnia 25 czerwca 2010 roku Zarząd Boryszew S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 29.10.2010r. spółka Maflow BRS S.r.l. z siedzibą w Mediolanie, w 100% zależna od Boryszew S.A., podpisała umowę na zakup za łączną kwotę 200 tys. Euro:
• 100% udziałów w Maflow Components (Dalian) Co. Ltd. w Chinach, 9, Dalian Free Trade Zone III, B-1-1-1 oraz
• 99,9% udziałów w Maflow do Brasil Ltda. w Brazylii, Avenida Juscelino Kubitschek de Oliveira, 1361 CEP 81280-140 81280-140 Curitiba.

Tym samym Grupa Boryszew sfinalizowała proces nabycia zagranicznych spółek należących do Grupy Maflow, na kluczowych dla przemysłu automotive rynkach wschodzących w Brazylii i Chinach.
Spółka Maflow do Brasil Ltda. produkuje przewody do klimatyzacji i wspomagania kierownicy dla światowych koncernów samochodowych, których zakłady są zlokalizowane w Brazylii i Argentynie (np. Grupa Volkswagen, Fiat, Nissan, Renault).
Spółka Maflow Components (Dalian) Co. Ltd. w Chinach posiada kompletny ciąg produkcyjny włącznie z wytwarzaniem gumy pierwotnej oraz przewodów gumowych. Finalnym produktem zakładu są przewody do klimatyzacji i wspomagania kierownicy, które trafiają do zarówno azjatyckich jak i europejskich koncernów samochodów (np. Audi, SenStar, Behr) z zakładami produkcyjnymi w Chinach, Korei i Japonii.

http://www.tinyurl.pl/?jDKmiwvD
Thai / 2010-10-30 11:42 / Bez rangi
Powitania Wszystkim
Piekne slonce pazdziernikowe we Wrocku :) Dobrego dnia zycze oraz pozdrawiam slonecznie

Nouvelle Vague - "Dance With Me" from Bande à Part
http://www.youtube.com/watch?v=ekQZPozjCX8&feature=player_embedded
warren buffet / 2010-10-30 01:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
duzo troli, albo stoimy przed bessa albo korekta z 70% :)
amigo2 / 2010-10-30 10:28
przywitał

Łorren leszczu Ty jeden ubrałes sie w midasa po 6 zetola i teraz na besse naganiasz-;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy