Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2010-10-15 14:44 / Bez rangi
Dax... nowe R 6508.80
http://stooq.pl/q/?s=dax&c=1d&t=l&a=ln&b=0
Thai / 2010-10-15 15:00 / Bez rangi
Ten stooq opozniony... nie zauwazylam ;-) 6512.78 R
Thai / 2010-10-15 14:41 / Bez rangi
Polska i Czechy to "dojrzale rynki wschodzące"
W najnowszym raporcie banku Barclays Capital Polska i Czechy zostały zakwalifikowane do grona krajów określanych jako "dojrzałe rynki wschodzące”.
Tym samym zdjęto z nas etykietę "rynków wschodzących" (tak jak i innym ośmiu krajom na świecie). Raport nosi nazwę "Dojrzałe rynki wschodzące. Droga do wyższej klasyfikacji.”
Paradoksalnie, zmiana ta jest efektem globalnego kryzysu, który stał się punktem zwrotnym postrzegania obu krajów przez rynki finansowe. Według analityków Barclays, w czasie globalnego kryzysu Polska i Czechy dokonały finansowej konsolidacji i udowodniły swoją niezależność od zewnętrznych źródeł finansowania.

http://www.tinyurl.pl/?KFDj8NXW
Thai / 2010-10-15 13:10 / Bez rangi
"Morgan Stanley wskazuje na możliwość kontynuacji wzrostów"
Od kilku tygodni nastroje amerykańskich inwestorów indywidualnych są na bardzo wysokim poziomie. Jest to jeden z czynników, który każe wzrost cen w USA obserwować z uwagą. Z drugiej strony mamy relatywnie niski wskaźnik rekomendowanego zaangażowania na rynku akcji.

Wskaźnik powstaje na bazie ponad dwustu newsletterów, które śledzone są przez Marka Hulberta i jest podstawą do oceny, że wzrost ma szanse na kontynuację. Kto ma racje? Oczywiście tego teraz nie wiadomo, ale obóz byków dostał właśnie kolejny argument w postaci publikowanego przez Morgan Stanley wskaźnika akceptacji ryzyka. W tym tygodniu wzrósł on o 2,8 pkt.

http://www.parkiet.com/artykul/7,977496.html
CIERPLIWY GRACZ / 2010-10-15 13:10 / portfel / Tysiącznik na forum
dobry dień sie pochwale znowu, mam pakiet Ciechu (długoterminowo) i w plecy 20% już ale nie puszczam
może nawet obejme nową emisje z pp, taki jestem cierpliwy ciekawe jak na tym wyjde
jak macie jakies sugestie to chetnie poczytam pozdrawiam ciepło, ciepła zimą nigdy za wiele....i węgla....
plumberg / 2010-10-15 11:37 / Bywalec forum
Thai, wchodzisz w GPW? cena troche rozczarowuje :( jak podejme dezyzje to chyba bede musial obdzwonic wszystkich kuzynow krolika :) na szczescie w bossie kuriera z umowa bezplatnie przysylaja :) he he he

ps. na ta wydmuszke ATO ktos sie dzis skusil, rozum komus odebralo ;)
Thai / 2010-10-15 11:51 / Bez rangi
Nie wchodze :) Jesli mialabym zlamac zasade (nie kupuje debiutow) to... kuszaca jest dla mnie spolka, ktorej na GPW nie ma... jeszcze, ale moze kiedys bedzie :) Energa
Jeden kurier na wszystkich kuzynow krolika? :)))

PS. na ta wydmuszke ATO ktos sie dzis skusil, rozum komus odebralo
Zawsze jest szansa, ze... rozum odzyska - na rynek rzucajac badziew :)
plumberg / 2010-10-15 11:20 / Bywalec forum
Azoty sie ladnie wychylily...
Thai / 2010-10-15 14:51 / Bez rangi
ATT… Komentarz do sytuacji technicznej:
Kurs spółki przebija dziś opór wynikający z wcześniejszych lokalnych maksimów, co zdaje się również wskazywać na wybicie papieru w górę. Najbliższy opór znajduje się na 19,40, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test 21,32. Najbliższe wsparcie znajduje się na 17,90, a w przypadku jego przełamania będę zwracał uwagę na 17,32. Sygnałem słabości dla spółki w krótkim terminie będzie przełamanie poziomu 16,42.
/Opracowanie: Tomasz Jerzyk/
Thai / 2010-10-15 11:03 / Bez rangi
Michael Bublé - Feeling Good

http://www.youtube.com/watch?v=Edwsf-8F3sI&ob=av2n
plumberg / 2010-10-15 11:18 / Bywalec forum
dzieki Thai, to na moja bolaca glowe? ;)

ps. zauwazylas o ktorej sie wital A migo? ;)
Thai / 2010-10-15 11:30 / Bez rangi
NY 5:30 :)
Moze byc na bolaca glowe - pod warunkiem, ze bol minie ;)))

PS. Zauwazylam, zauwazylam Plumbergu :)
plumberg / 2010-10-15 06:16 / Bywalec forum
Dzien dobry wszystkim, zycze milego dnia i zielonosci w portfelu...

Tak sie zastanawiam.... do tej pory jak przychodzily zle wiadomosci z gospodarki to wszyscy uciekali z rynku w dolara i obligacje...$ szedl w gore, gieldy w dol, wszyscy czuli sie bezpiecznie zaparkowani w tzw " bezpieczne aktywa" Pytanie : w co uciekac teraz ? w $? wolny zart, wszyscy widza ze krol jest nagi, to samo obligacje USA... Bialek w art w Parkiecie ladnie opisal ile tak naprawde wzrosla S&P liczone w EUR albo w cenie zlota...
wyglada na to ze jestesmy w fazie inflacyjnej ( mega ) cyklu gosp. a wiec... zloto i surowce. KGHM po 200 zl w przyszlym roku? to wrozenie z fusow ale mysle ze zloto ma jeszcze dluga droge przed soba. GPW wciaz jest postrzegana jako gielda surowcowa +EM- jedyne miejsce z szansa na wzrost. a wiec sytuacja idealna, jak mowi Dude, przed nami tylko wzrosty, a mnie sie zapala co najmniej zolte swiatlo ....eeech, te scenariusze,glowa tylko boli, jak mowi tekst z "Seksmisji" : zdrowy organizm dziala, chory mysli :)))
plumberg / 2010-10-15 07:18 / Bywalec forum
taka ciekawostka, inna twarz rownouprawnienia :) tylko w Ameryce, he he he
troche przewrotna
te dziewczyny naprawde ostro walcza, a to jest prawdziwa gra i prawdziwa liga
tak na marginesie futbol amerykanski dostarcza naprawde wielu emocji

http://www.youtube.com/watch?v=gZcSEE7TuGU&feature=related
Thai / 2010-10-15 09:48 / Bez rangi
Dzien dobry Plumberg :) Powtania Wszystkim

Pochmurny dzien się zapowiada w pogodzie, stalowy kolor nieba…
Pogodnego nastroju oraz dobrego dnia zycze, powodzenia… Pozdrawiam serdecznie, energetycznie :)

PS. http://www.youtube.com/watch?v=gZcSEE7TuGU&feature=related
Nastawienie bojowe na doskonalym poziomie :)))
plumberg / 2010-10-15 09:55 / Bywalec forum
witaj Thai, ano takie mamy tu kobietki , musimy przy nich trzymac fason, nie to co polskie niewiasty, wiotkie ,romantyczne, stworzone do noszenia na rekach )
Thai / 2010-10-15 10:02 / Bez rangi
Plumberg :) Sa tu i takie co zaprawiaja sie w sztukach walki, nastawienie bojowe im nie obce :)
Thai / 2010-10-15 11:06 / Bez rangi
Takze cie powitam :)

A migo :) Zdazyles z "S" czy czekasz?
Big Lebowski / 2010-10-14 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystko wskazuje ze indexy opuscily na stale formacje pily i obecnie bedziemy doswiadczac mozolna wspinaczke na szczyty - przerywana korektami - trend jednak jest wzrostowy i boczniak przechodzi do histori tzn. tak mysle .. Dobre spolki nalezy dobierac i trzymac a trend cierpliwych wynagrodzi..
plumberg / 2010-10-14 20:49 / Bywalec forum
he he he, a moze weszlismy w etap pily wyzszego rzedu, tzn beda glebsze doliny za chwile, i wyzsze szczyty tez, dzis na rynku panuja 2 rodzaje strachu, jeden to zeby nie zostac bez akcji surowcow i czegokolwiek innego niz bezwartosciowy $ i drugi, zeby nie kupic na szczycie, czyli klasyczna sytuacja "chcialabym ale boje sie"
ja to rozwiazuje prosto- trzymam co lepsze kaski long term a czasami staje sie Dr Doom i celem zabezpieczenia wchodze w S, wydaje sie ze teraz jest korzystny stosunek zysk/ryzyko zeby wziac S krotkoterminowo, mamy lokalne przesilenie, co nie wyklucza sytuacji kiedy mamy korekte w formie boczniaka, do nastepnego QE2, az strach pomyslec co by bylo gdyby tego nie oglosili, w miedzyczasie mamy tu niezly bajzel z foreclosure a wybory co raz blizej...
Big Lebowski / 2010-10-15 19:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Plumberg .. Obecnie dla akcji jest zapalone swiatlo zielone i spokojnie mozna futures call na longa kupowac , potencjal wzrostu dla Dax wynosi okolo 800 pkt. juz od wielu miesiecy pisze strong buyy dla akcji i wcale nie sa to zadne wyglupy itp. Pozdr
plumberg / 2010-10-14 20:20 / Bywalec forum
Witaj Dude i reszta ferajny,

smutne ale prawdziwe, ONI zawsze gora

http://www.cnbc.com/id/39664612
Big Lebowski / 2010-10-14 20:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Plumberg.. Pozdr
5424 / 2010-10-14 20:30 / Fan Linuxa Ubu
Witajcie zakończyłem kompletowanie portfela dzisiaj kupiłem ronsona i odpoczywam od giełdy bo widzę że za mocno wsiąkłem pozdrawiam wszystkich
Big Lebowski / 2010-10-14 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
piotrekdro / 2010-10-14 20:41 / portfel
Witam:)

Ostatnio w jednym z artykułów PB autor zadał takie pytanie:

Czy jest możliwe, że będziemy mieli hossę na rynkach akcji(rynkach wschodzących) w sytuacji gdy gospodarki USA i ważniejszych państw Europy Zachodniej będą rozwijać się bardzo słabo?

Jestem bardzo ciekawy co myślicie na ten temat.

Tutaj całość artykułu: http://pb.pl/a/2010/10/13/Czas_na_chciwosc?

Pozdrawiam ciepło wieczorową porą
arecki97 / 2010-10-14 19:58 / portfel / "Skurczy.byczek"
Pozdrowienia dla Biga...byczego inwestora :) jesteś the beściak hehe
Big Lebowski / 2010-10-14 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Arecki.. Pozdr
Thai / 2010-10-14 20:21 / Bez rangi
Witaj Dude :) Rowniez Byka Lebowskiego pozdrawiam :)

Najserdczniej i goraco :)
arecki97 / 2010-10-14 20:27 / portfel / "Skurczy.byczek"
Thai ukłony dla Ciebie :))
Thai / 2010-10-14 20:30 / Bez rangi
:)
Cieple pozdrowienia sle Arecki :))
Big Lebowski / 2010-10-14 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze posylam..:)
CIERPLIWY GRACZ / 2010-10-14 19:25 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc Big jak idą interesy?
Big Lebowski / 2010-10-14 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cierpliwy Graczu.. Wszystko okey - dziekuje .. Pozdr
CIERPLIWY GRACZ / 2010-10-14 19:30 / portfel / Tysiącznik na forum
to sie ciesze pozdrawiam miłego wieczoru życzę
Big Lebowski / 2010-10-14 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Milego takze Ci zycze i pozdrawiam..
pietroo / 2010-10-14 12:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Wszystkich serdecznie :))

Atonek dzisiaj tąpnął, myślę, że to nie koniec
posiadaczom DGA wielkie gratki.... ruszył się w końcu muł bagienny

pozdrawiam
Gagarinek / 95.40.239.* / 2010-10-14 12:08
Witajcie,

Sledze Wasze wpisy już od ponad 2 lat - i wiele się od Was uczę.

Mam pytanie co sądzicie obecnie o zainwestowaniu w akcje spółki CEZ (jako inwestycja długoterminowa)
Jarg / 2010-10-14 13:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

CEZ - czeski gigant, państwowy - więc raczej nie zbankrutuje. Corocznie płaci spore dywidendy, czyli nadaje się na inwestycję "bardzo" długoterminową... Po 10 latach suma dywidend może być tak duża, że nawet spore wahania kursu: hossa - bessa nie będą miały znaczenia dla całościowego zwrotu inwestycji...
Troszkę niepokoi mnie przeciwny kierunek wykresu cenowego CEZu do indeksu W20. Czy tam coś złego się nie kroi...

Pozdrawiam...
Thai / 2010-10-14 10:55 / Bez rangi
"Dywidenda PKO BP: spółka wypłaci 1,9 zł brutto na akcję"
PKO BP przeznaczy na dywidendę z zysku za 2009 rok 2,375 mld zł, co daje 1,9 zł brutto na akcję - podała spółka w komunikacie prasowym. Dniem dywidendy jest 23 października 2010 r., a dniem wypłaty dywidendy 20 grudnia 2010 r.

http://www.tinyurl.pl/?liZdi6j1
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy