Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-09-28 11:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie :))

zimno i mokro zza oknem, ale mimo wszystko jest ok :) potrzebuję jedynie zieleni na parkiecie
pozdrawiam i życzę miłego dnia
pietroo / 2010-09-28 11:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Maximus z NC pięknie dzisiaj maksymalnie tnie w górę
zosia19 / 2010-09-28 08:54 / Bywalec forum
Witam
Dzień deszczowy ,szaro,buro i ponuro
Życzę dobrego ,a na parkiecie zielonego dnia
Pozdrawiam :))
Thai / 2010-09-28 08:53 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Klimaty mocno jesienne i deszczowe… pogody ducha zycze :-)
Powodzenia w sesji :-) Dobrego wtorkowego dnia… i w ogole wszystkiego dobrego…
plumberg / 2010-09-28 09:01 / Bywalec forum
wiec przesylam duzo slonca niepoprawnej optymistce :)
Thai / 2010-09-28 09:18 / Bez rangi
Wiem, wiem… duzo czytasz :) Gdybys nie czytal, info z CRM:
„Sieci dystrybucji opanowaliśmy, teraz chcemy mieć pełną gamę produktów”
http://www.tinyurl.pl/?AzOhLNz0
plumberg / 2010-09-28 09:23 / Bywalec forum
a dziekuje, tego akurat jeszcze nie napotkalem, widocznie za bardzo bujam w oblokach gdzie bankomaty wyplacaja zlote sztabki zamiast papierkow :)

http://www.cnbc.com/id/39381947
Thai / 2010-09-28 09:33 / Bez rangi
Twoja uwage skupiaja zlote obloki :) A mnie temat metali ziem rzadkich przyciaga wrecz magnetycznie :) A w szczegole pwena spolka MCP :)
plumberg / 2010-09-28 09:48 / Bywalec forum
http://www.mcp-group.com/index.html

no tak, i wszystko jasne Pani.... doktor? prof?
Thai / 2010-09-28 10:00 / Bez rangi
:)))

http://www.mcp-group.com/index.html
Rowniez ciekawa :)
MCP:
http://www.molycorp.com/default.asp
plumberg / 2010-09-28 11:11 / Bywalec forum
he he he , najciemniej pod latarnia :) ladna spoleczka, gratuluje zysku
Thai / 2010-09-28 11:22 / Bez rangi
:))) Bardzo ladna...
Jesli gratki za ATO - wlasnie wykreca bardziej nasycony zielony - dziekuje... 29 wrzesnia ostatnim dniem notowania ATO-PDA, natomiast Molycorp... od dzis dodany w BZWBK... Intensywnie sie przygladam - glowe potrzeba ostudzic jak mowi Big :)
plumberg / 2010-09-28 11:30 / Bywalec forum
a cieszy , cieszy, ATO i EEX to moje dlugoterminowe inwestycje z NC :)
Thai / 2010-09-28 11:36 / Bez rangi

ATO i EEX to moje dlugoterminowe inwestycje z NC :)

:) Mam identyczne zalozenie Plumberg.
Thai / 2010-09-28 09:05 / Bez rangi
:)))
Dziekuje slicznie Plumberg i pozdrawiam slonecznie :)
Thai / 2010-09-28 08:58 / Bez rangi
One Republic - Stop and Stare

http://www.youtube.com/watch?v=sRdd06nk_gQ&feature=related
zosia19 / 2010-09-28 08:57 / Bywalec forum
Witaj Iza


Klimaty mocno jesienne i deszczowe

bardzo

Pozdrawiam
Thai / 2010-09-28 09:00 / Bez rangi
Witaj Zosiu :)

Pozdrawiam Cie rowniez.
plumberg / 2010-09-27 22:27 / Bywalec forum
Witam Bigu i Was, Inwestory :)

sesja wlasciwie mogla sie dzis nie odbyc , EEX cieszy, 50 % up od emisji

a mnie deflacja nie straszna bo niedlugo zloto bede sobie mogl kupowac w bankomatach!!!

http://www.cnbc.com/id/39381947
Golem 14 / 77.8.223.* / 2010-09-27 21:07
Witaj Big,

jeszcze pare slow odnosnie dawnego Neuer Markt Index i naszego NC: przed krachem w 2000 roku byly takie trzy lata, o ktorych mozemy dzisiaj pomarzyc - kto wowczas skorzystal i nie kupowal potem akcji w lutym 2000 roku jest dzisiaj Big Lebowskim;-)

Aktualnie nie mysle jeszcze o ulozeniu portfela dlugoterminowego - do tego potrzebuje wiecej kapitalu, a kto go nie ma, musi jak mawial Kostolany spekulowac:) Zbyt wiele mam pomyslow, ktore okazuja sie trafione, jak np. te dwie spolki, o ktorych Tobie kiedys wspominalem - znudzilo mi sie bierne patrzenie na indeksy, pewnie dostane za to takze po lapach, ale aktualnie nie widze dla siebie lepszego rozwiazania niz krotki i sredni termin inwestycji....

Co do naszego NC, to mysle, ze jestesmy dopero w roku 1998, jakby szukac analogii historycznych...

Pozdrawiam serdecznie
plumberg / 2010-09-27 22:30 / Bywalec forum
witaj Golem, w pelni sie zgadzam, jestesmy na NC dopiero na poczatku hiperboli
Golem 14 / 77.8.211.* / 2010-09-27 22:38
Witam Plumberg,

obserwujac wnikliwie dzieje NC obstawiam, ze spolki z teg indeksu zostana zdziesiatkowane dopiero z koncem hossy, czyli prawdopodobnie dopiero za kilka lat, ale wtedy zostanie wszystko bez wyjatku zdziesiatkowane - poki co jest optymizm i fantazja na malych spolkach...

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-09-27 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=iWXhtDa94kQ&feature=related Country Music Video "Hoochie Coochie Gal" - Marty Falle
Golem 14 / 77.8.211.* / 2010-09-27 22:02
Maleńczuk & Waglewski - "Ring of Fire"
http://www.youtube.com/watch?v=_rI3YGlfVPI
Big Lebowski / 2010-09-27 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=aW8as7efp4U&feature=related Jackson Taylor Band - "Barefeet on the Dash"
Big Lebowski / 2010-09-27 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
amigo2 / 2010-09-27 20:56
ono przywitał-;)
zasiorbałem milenium dzisiaj ponizej 5-;)
Big Lebowski / 2010-09-27 20:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. Pozdr
griffin / 2010-09-27 20:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Gospodarzu :o)
Myślisz, że jakaś korekta w dolne okolice 25xx wchodzi obecnie w rachubę?
Big Lebowski / 2010-09-27 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Grifin.. Wszystko jest mozliwe - ja jednak ten tydzien obstawiam wzrostowy.. Pozdr
5424 / 2010-09-27 20:17 / Fan Linuxa Ubu
Popatrz na formację jaką utworzyło s@P to formacja kontynuacji trendu ale nie chcę się wymądrzać pozdrawiam
griffin / 2010-09-27 20:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja tam lubię, kiedy się "wymądrzacie".
Cały czas się od Was uczę (oczywiście i tak robię po swojemu ;o) i dobrze poznać opinie i inne spojrzenie na parkiet.
5424 / 2010-09-27 20:06 / Fan Linuxa Ubu
poniżej wyszło na jaw że ty Bigu tak naprawdę to Roman nasz na imię a nazwisko jakieś takie na K się zaczyna nie pamiętam w związku z tym mam pytanie kiedy króla Midasa wyciągniesz do góry
Big Lebowski / 2010-09-27 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Hossa jest czasem bardzo nudna i meczaca - cierpliwosc jest czesto wystawiana na probe i cwiczy charakter.. ;-) , cwiczenia wskazane .. :) Pozdr
5424 / 2010-09-27 20:24 / Fan Linuxa Ubu
nie mogę nic powiedzieć jeszcze nie przeżyłem żadnej hossy w swoim życiu, a w bessie też trzeba było być cierpliwym............ jak prognozujesz możliwość wystąpienia korekty istnieje jakiś czynnik który uczula że takie coś się zbliżą jak kiedyś mówiliście że w hossie można dostać w tyłek to była to dla mnie abstrakcja ale teraz wiem że można
Big Lebowski / 2010-09-27 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hossa zawsze jest przeplatana korektami - dlatego fundamenty i perspektywy graja ogromna role w spolkach - nalezy kupic i trzymac a zyski same przyjda - mentalnosc tardera nalezy odrzucic - na dt przyjdzie czas w ostanim stadium hossy..
5424 / 2010-09-27 20:36 / Fan Linuxa Ubu
ale jak w hossie przychodzi korekta "wyskakuje jak diabeł z pudełka" wszystko rośnie i rośnie i nagle trach i się wali ..........bez przyczyny
Big Lebowski / 2010-09-27 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
.Oceń bank
[Pełna lista banków].... 0
.2010-09-26 20:42:39 | 77.8.219.* | Golem 14.
Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski" [0]
Witaj Big,

w sobote trafila mi przez przypadek w rece ksiazka jednego kolesia z Niemiec, ktory
opisuje swoj desaster gieldowy w czasie banki internetowej (szukalem pozycji o zupelnie
innym temacie:) Czekal cala hosse w latach t 90-tych i w koncu w lutym 2000 zdecydowal
sie na inwestycje w akcje z indeksu Nemaxu - jak wiadomo w marcu 2000 rozpoczela bessa na
dobre i nastal Armagedon na wszystkich rynkach...
Koles opisuje, ze nagonka na inwestycje w branze internetowa byla tak wielka w tamtym
czasie, ze ostatecznie po latach wyczekiwania zdecydowal sie na zakup akcji: liczyl, ze
wskoczyl w korekte na gieldach i nastapia dalsze zwyzki... Jak wiadomo bylo inaczej i
stracil mnostwo pieniedzy...zaczal grac na kasynie i troche podupadl:)

Ksiazka nosi prawie filozoficzny tytul Über die Gier" ´- straszny gniot literacki i
merytoryczny: autor kaja sie na 200 stronach, jak to zawladnela nim chciwosc:)

Mysle, ze w przyszlosci wszyscy stana przed dylematem: poczatek bessy, czy kolejna
korekta przed dalszymi wzrostami... Obstawiam jednak, ze taki dylemat zostanie postawiony
przed nami prawdopodobnie dopiero za kilka lat:)

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-09-27 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Nemax to nie tylko dot comy i interneowa banka - byly tam spolki takie jak Constantinfilm , Broadvision , diskount brokery , spoli biotechnologiczne - wszystko to co mamy obecnie na NC , byly spolki amerykanskie , angielskie , austryjackie , holenderskie itp.. i wszystko prawie poszlo z dymem - spolki podawaly wyniki zmyslone snuto przepiekne wrecz bajkowe perspektywy i obiecywano gruszki pachnace wierzba placzaca , ludzie wydzwaniali gdyz dyzury pelnili analitycy i bankowcy i pytano czy warto juz wchodzic - gdyz kursy sie tak ladnie skorekcily ? odpowiadano ze warto kupowac hehe - fundusze poniosly ogromne straty na tym rynku a takze banki - dlatego moze byc spolka i z NC - sa wyniki jest obrot i przerob - dlaczego nie kupic - nie ma wynikow i nie ma obrotow i przerobu - to astarozno !!!! Pozdrawiam serdecznie
5424 / 2010-09-27 20:01 / Fan Linuxa Ubu
witam to już teraz podrzucam ściągawkę aby każdy wiedział kiedy zacznie się bessa
http://buffett.pl/hossa-bessa.html
Cierpliwyy / 83.25.103.* / 2010-09-27 13:09
cięzkie jest zycie nafciarza:
"Rysiek Krauze jest na topie, zrobił w jajo mnie na ropie. Jak chciał jaja produkować
w kury mógł zainwestować, ale wedle jego sztuki , zamiast jaj by wyszły zbuki. K A T"
Cierpliwyy / 83.25.103.* / 2010-09-27 12:52
po ostatnim zdaniu Biga:


Witaj Jelon.. To zwykly przypadek ze wykresy sa identyczne i nic ich nie laczy -
calkiem mozliwe ze cos ich polaczy.. Pozdr

zastanawiam sie czy Pko bp mogłoby sie pokusic o przejecie Millenium jak sądzicie?
Jarg / 2010-09-27 12:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czyżby (mój) Impex startował... :-) ???
pietroo / 2010-09-27 12:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Jarku

Romano ogłosił dzisiaj na PB że będą jeszcze wzrosty, więc pewnie zaczął od IPX :)
pozdr
Jarg / 2010-09-27 12:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Piotrze...

He, he... może chciał odwrócić uwagę od meritum... :-)

Serdeczne pozdrówka...
pietroo / 2010-09-27 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
5 zł życzę na IPX :)

oni płacą dywidnedę?
Jarg / 2010-09-27 12:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W tym roku nie. Cały zysk za 2009 idzie na kapitał zapasowy...
Impex cały czas skupuje papier z rynku w celu umorzenia... Przeznaczyli na to 100 mln PLN...
west_gp / 2010-09-27 11:45
Cześć BIG LEBOWSKI, i cześć Wam all,
mam pytanko odnośnie wpisu w Twoim portfelu:
2010-04-08 13:13 Kupno Boryszew Akcje 25000.00 0.62
Chciałam sprawdzić, w jakim momencie techniczne kupiłeś - tego dnia nie bylo takiego kursu; w ogóle w 2010 Boryszew nie kosztował < 1 zł. Mogę prosić o wyjaśnienie? Być może już to było, ale nie dam rady przejrzeć tych tysięcy wpisów :/ Z góry dzięki, Edyta
arecki97 / 2010-09-27 11:54 / portfel / "Skurczy.byczek"
Bigu objął Nową Emisje na Boryszewie i to jest jego średnia cena zakupu po dodaniu starych i nowych akcji
pietroo / 2010-09-27 11:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

a zapomniałaś o emisji i prawach poboru.... kupowaliśmy akcji z praw poboru jak dobrze pamiętam po 10 gr
pozdrawiam :)
griffin / 2010-09-27 11:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Prawa poboru o ile mnie pamięć nie myli
Golem 14 / 77.8.208.* / 2010-09-27 11:27
Dzien dobry w ten deszczowy dzien...

mialbym pytanie do Jarga odnosnie mitycznego MIT-u;-) Wczoraj wieczorem poprzegladalem troche informacje o tej spolce i musze przyznac, ze na pierwszy rzut oka podoba mi sie bardzo: biznes stabilny, spolka generuje przyzwoite przychody i zyski, wskaznik Cena / War. Księg. wynosi tylko 0,22 PLN (czyli bardziej niz pol darmo:), wykres tez ladny...

Zainteresowaly mnie jednak dwie kwestie: na przelomie 2009/2010 majatek firmy zostal wyceniony na nowo i wartosc ksiegowa na jedna akcje zostala podniesiona z 2,24 PLN na akcje do 7,94 PLN - aktualnie wynosi 7,00 PLN. Nasuwa sie od razu pytanie, jak sa mozliwe takie zmiany w wycenie majatku spolki (zmienili sie ksiegowi, czy jak:), zwiazane jest to z przeksztalceniem PPWK w nowy byt gieldowy zwany MIT-em? - ciekawa sprawa...

Druga sprawa to FF wynoszace prawie 70%, hmm, kto tak naprawde rozdaje karty w tej spolce, moze akcje sa w rekach pracownikow, funduszy?

Pozdrawiam serdecznie
Jarg / 2010-09-27 12:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golemie...

1. Wartość księgowa została podniesiona o wartość MNI Premium przejętego od MNI S.A.
Spółkę wyceniono na 295 mln PLN (pozycja "wartość firmy")... i tutaj wszyscy mają problem... ja też.... czy można było wycenić tak wysoko majątek firmy, w którym aż 65% stanowią wartości niematerialne i prawne... która nie ma nieruchomości, a pozostałe aktywa trwałe wyceniono na 42 mln PLN...
Szef Piechocki twierdzi, że MNI Premium wyceniono "dość konserwatywnie"... Jak się nad tym zastanowiłem, to wg metody "zyskowej" rzeczywiście nie wygląda to źle... bo wychodzi mniej więcej 25 x zysk, a w hossie segment IT bywa liczony nawet 100-150 x zysk...
Problem w tym, że przejmowano spółkę od MNI S.A. a nie zupełnie zewnętrzną...

Z innej strony... w majątku TVN 52% to także wartości niematerialne... i rynek jakoś to "łyka"...

Suma sumarum: mam obawy o amortyzację "wartości firmy" w kolejnych okresach rozliczeniowych, czyli jak firma wytrzyma kolejne testy na utratę tej wartości...
Ale zyski i rozwój MIT w branży są raczej niezagrożone, więc może nie należy przejmować się zbytnio nietypową wartością księgową...

Jeszcze jedno Golemie... Wartość księgowa 7 PLN została policzona dla 54 mln apapierów, a już należy uwzględniać całkowity wolumen na 154 mln (czyli + papiery wyemitowane za przejęcie MNI Premium)...

2. Papieru jest naprawdę dużo w wolnym obrocie... Trochę mają fundusze poniżej 5%, są też akcjonariusze indywidualni, którzy mają 2-3%... Pracownicy mają śladowe ilości...
Faktycznie pełnię władzy ma już Andrzej Piechocki, który indywidualnie i z podmiotem zależnym (MNI S.A.) będzie miał ok 66% całości kapitału akcyjnego (po uwzglęnieniu papierów serii I) ...

Serdecznie pozdrawiam...
Golem 14 / 77.8.212.* / 2010-09-27 12:24
Witaj Jarg,

dzieki za szczegolowe informacje. Hmm, tak sobie mysle, gdyby "zamortyzyowac" wartosc firmy nawet o 200 mln, to wychodziloby okolo 3 PLN (+-) na akcje, czyli dalej jest za poldarmo;-)
Kluczem chyba jest jednak akcjonariat i duzy FF - jezeli zaczalby sie wkrotce zmniejszac nastpi wystrzal w gore, jezeli jednak niepewnosc zwiazana z wycena majatku pozostanie, to pewnie bedzie wial jeszcze przez kilka kwartalow boczny wiatr:)

Spolka w kazdym razie ciekawa i bede mial ja teraz na oku;-)

Pozdrawiam serdecznie
griffin / 2010-09-27 11:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Golem, jak rozgryziesz tą spółkę a w szczególności to, kto rozdaje karty to masz u mnie ulubiony Twój trunek.
Golem 14 / 77.8.208.* / 2010-09-27 11:44
Witaj Griffin,

hmm, musialbym miec chyba magiczna kule:) - jestem w tym temacie na razie tylko obserwatorem, spolka wpadla mi w oko i rozpoczalem wstepne sprawdzanie, zeby nie ulegac zbytnio metafizyce, ktorej jestem przeciwnikiem w kazdej formie:)

Pozdrawiam

PS. Moj zmysl gieldowy albo jego brak:) podpowiada mi, ze na Virtual Vision czekaja nas dalsze wzrosty jeszcze w tym roku (miesiacu), a w przyszlym roku w miare zblizania sie do premiery filmu uformuje sie kolejna fala... - moje "przeczucie" opieram na ostatnim raporcie miesiecznym, ale moze zbyt dokladnie czytam wszystko i za duzo wage przywiazuje do liczby pojedynczej i mnogiej;-)
griffin / 2010-09-27 11:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Oj, będzie się działo po mojemu.
Zrobiłem jak z nicolasem - wyrzuciłem z notowań. Lookam tylko na koniec dnia.
Nie rekomenduję mniej doświadczonym forumowiczom bo ryzyko jednak jest duże i trzeba to mieć wkalkulowane.
Golem 14 / 77.8.208.* / 2010-09-27 12:04
Mysle, ze zbyt duza fantazja jest w tej branzy, zeby sie szybko rozeszlo po kosciach...., ale faktycznie spolka dla bardziej doswiadczonych graczy, a nie na poczatek inwestowania:)

W raporcie miesiecznym za sierpien znajduje sie nastepujace sformulowanie:
"IV. We wrzesniu, przwidziane jest podpisanie kolejnych umów koprodukcyjnych, dot. filmu BUG MULDOON (MayDay) będacych wynikiem trwających (w sierpniu) negocjacji. "
- mamy tutaj liczbe mnoga, ale moze jestem za bardzo wyczulony jezykowo:)
griffin / 2010-09-27 12:12 / portfel / Tysiącznik na forum
liczba mnoga bo budżet to 21 baniek, PI daje 4,5 i myślę, że będzie jeszcze kilku do pokrycia kosztów (nie jeden).
To tyle w temacie. Ale "wykres małysza" dobrze wróży i o ile mateja na tym nie będzie skakał to będzie dobrze ;o)
Leży, jeść nie woła. Stopy na wszelki wypadek poustawiane.
pietroo / 2010-09-27 12:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć :)

po ile braleś Nico?

Visiona też masz u siebie?
pozdrawiam
griffin / 2010-09-27 12:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Nico to mój trzeci w historii dołek :o)
od 0,04 do 0,3 i wystarczy.
Visiona ostatnio po 0,12 sugerowałem i dobierałem i wg mnie nadal jest tanio.
Oczywiście może się okazać, że jednak drogo. Klikasz na własne ryzyko ;o)
pietroo / 2010-09-27 12:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wielkie gratki za zysk na Nico....
miałeś nosa.....

co do Visiona mam go w obserwowanych
zastanawiam się co dalej z tym EUI, nie potrafił przebić się na stałe przez 67 gr i dzisiaj się korekci...
griffin / 2010-09-27 12:25 / portfel / Tysiącznik na forum

wielkie gratki za zysk na Nico....
miałeś nosa.....

Dzięki, ale co się strachu najadłem, to moje.
Kupiłem a tu info, że jaworski mi sprzedał, potem, że goa się wysypało...
ehhh, to już historia :o)
A na viv jesteśmy w pierwszej konsolidacji imho. Coś jak na ngs przy 0,08-0,09.
pietroo / 2010-09-27 12:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak spadnie deko, czyli 10-11 gr to kupię kilkanaście sztuk
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-27 11:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Karkosik mieszka w XVIII-wiecznym klasycystycznym pałacu w podtoruńskim Kikole, oprócz giełdy jego pasją jest hodowla róż w 12-ha ogrodzie.
dziwnee :)))))
arecki97 / 2010-09-27 11:45 / portfel / "Skurczy.byczek"
dlaczego dziwne? hodowla róż wymaga pielęgnacji, podlewania, nawożenia, przycinania, cierpliwości...zupełnie jak na giełdzie najpierw ciężka praca ale później jakie piękne efekty :))

Pozdrowienia dla całego kącika
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-27 11:20 / portfel / Tysiącznik na forum
zapominiałem źródło PARKIET
pietroo / 2010-09-27 11:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czyli podobnie jak Louis de Funes, który też mieszkał w pałacu i zajmował się różami, miał nawet jakąs specjalną swoją odmianę

cytat z Wikipedii:


W życiu prywatnym Louis de Funes różnił się znacznie od postaci granych przez siebie na ekranie. Był cichy, spokojny, dobrze czuł się w otoczeniu rodziny. W stosunku do prasy i dziennikarzy przejawiał daleko idącą tremę i zagubienie. Jego głównym menadżerem i rzecznikiem była żona, Jeanne.
Wielką pasją aktora był ogród. Poświęcał mu wiele czasu, uczęszczał na specjalny kurs w Wersalu dotyczący podcinania krzewów. Wyhodował nawet odmianę róży o pomarańczowych płatkach, którą nazwano jego imieniem. Innym jego ulubionym zajęciem było wędkowanie. Posiadał również pokaźną piwniczkę win.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-27 12:14 / portfel / Tysiącznik na forum
jest jeszcze jeden pasjonata róż....przypadek?.....pewnie tak :))))
Jarg / 2010-09-27 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No proszę, jak się animatorzy zabrali do roboty na EFH...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy