Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Longterm / 2010-09-25 16:00 / Mostek Zwyciężymy!
Jest już prognoza dla giełdy na przyszły tydzień:

http://longterm.bblog.pl/
cierpliwyy / 83.25.76.* / 2010-09-25 19:09
czesc long a ty masz jakis portfel na który można rzucic okiem czy tylko gazetke piszesz i jesteś teoretykiem? nie chce mi sie szukac bo nie wiem czy warto...
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-25 20:31 / portfel / Tysiącznik na forum
kto szuka ten znajdzie
Longterm portfel z 24.08.2006 założony przez Ciebie wygląda żałośnie
suche fakty: z 8 spółek po 3 latach tylko jedna jest na plus Kghm 20% a reszta na głębokim minusie, na miedziaku to nawet mój młodszy brat by zarobił a on ma tylko dupy w głowie,
masz coś na swoją obronę? a może to nie Twoj? pomyłka jakaś
chcesz mówić ludziom jak mają inwestować a sam nie zarobiłes ani grosza- chyba że masz inny portfel pod inną ksywą?

P.s. mogłeś go chociaż usunąć (czy sie nieda?)
a może to dopiero początek inwestowania? i grasz pod wyniki na 2020?
Longterm / 2010-09-25 22:08 / Mostek Zwyciężymy!
z tego portfela jedynie MSZ był moim typem - popierałem też KGHM ale jedna osoba mogła głosować tylko na jedną spółkę. w tym głosowaniu brało udział kilkunastu forumowiczów w tym ten co polecił mi bytom:) krótko mówiąc tak - to nie jest jedynie mój portfel. a tak na marginesie to powiem ci że często jest tak że genialny makler przechodzi na własny rachunek i nie potrafi tego samego sukcesu powtórzyć własnymi pieniędzmi ale to inna sprawa...
/ 84.234.45.* / 2010-09-26 18:56
Longterm możesz podać linka do anty portfela, bo te spółki które kiedyś zdaniem wielu wydawały się dobre wypadły jak widać. Ciekaw jestem jak wypadły spółki uważane za słabe w perspektywie czasu.
/ 84.234.45.* / 2010-09-25 21:54
z tym portfelem i jego zawartością jest związana pewna historia, to nie są jego spółki, chyba że coś się zmieniło bo nie jestem na bieżąco
amigo2 / 2010-09-25 22:01
Longus ma 2 portfele 1 ponoc prawdyiwz a 2 anty tz. dawno dawno temu,
dawalismy wlasne typy ja obstawialem BYTOM!!!!!!!!!!!!!
TOMOK / 2010-09-25 22:41 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Co to q-wa jest?
Co to za kołowacizna?
Co to jest?...co to kogo obchodzi?
A najbardziej...jak można toto komentować!!!!!!!
Pozdrawiam
Soory Big
TOMOK / 2010-09-25 22:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
nie
noc...jak każda inna noc
Pozdrawiam ciepło
polaco / 2010-09-25 15:39
Witam,
Zapraszam na http://pablo.analiza-gieldowa.pl/analizy/393/wig__indeks_w_okolicach_kluczowych_oporow.html
Tam kontynuacja wpisu z poprzedniego tygodnia z moją prognozą na najbliższe dni, tygodnie i miesiące :)

pozdrawiam
5424 / 2010-09-25 12:58 / Fan Linuxa Ubu
mam prośbę napiszcie jak zarządzacie walorami w hossie aby obronić zyski przed zejściem myśle nad tą kwestią i nie mam zadnych dobrych pomysłów jakie macie systemy
golden boy / 2010-09-25 11:24 / Bywalec forum
Witam.Złoto rządzi.1300.
5424 / 2010-09-25 11:49 / Fan Linuxa Ubu
wczoraj w telewizji w TVN oglądałem namowy do kupna tego kruszcu bo wzrost na nim może potrwać jeszcze kilka lat ..............Pan Kuczyński tak mawia lubie takie programy w TV
5424 / 2010-09-25 12:01 / Fan Linuxa Ubu
Podawani nazwy banków wyświetlali witryny netowe gdzie można nabyć złoto jest dobrze czuję przez skóre że zbliża się moment na który wszyscy czekamy od lat z utęsknieniem
Jarg / 2010-09-25 11:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Zgadzam się. Złoto ma przyszłość...

Serdecznie pozdrawiam
warren buffet / 2010-09-25 12:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak sie zaręczałem to złoto chodziło po 250 usd jak dobrze pamietam... trza było lepsze i grubsze pierścionki wtedy wybierac he he

pozdr
Jarg / 2010-09-25 12:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Warrenie...

Dawno się zaręczałeś... :-) Jak ten czas leci...

Pozdrówka serdeczne...
5424 / 2010-09-25 12:22 / Fan Linuxa Ubu
witaj wareno ale cię dawno nie czytałem
golden boy / 2010-09-25 12:42 / Bywalec forum
Jak dochodziło do 1000 to wszyscy mówili o zwale,ubieraniu.Gold ist gold,tego się nie da drukować jak srajtaśmy.Można fałszować i tu trzeba uważać.
5424 / 2010-09-25 12:45 / Fan Linuxa Ubu
Zawsze można zwiększyć wydobycie rzucić rezerwy na rynek nic nie rośnie do nieba
Jarg / 2010-09-25 12:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Otóż to, że wydobycia złota nie daje się zbytnio zwiększyć... Od wielu lat pozostaje na tym samym poziomie...
golden boy / 2010-09-25 12:56 / Bywalec forum
Dlatego też odeszli od parytetu,żeby spokojnie mogły drukarnie chodzić.
5424 / 2010-09-25 12:55 / Fan Linuxa Ubu
to można zagrać na zwyżkę kursu rezewani banków centralnych a potem taniej odkupić
golden boy / 2010-09-25 12:57 / Bywalec forum
Tylko,że w dłuższej perspektywie i tak będzie rosło w stosunku do wydruków.
5424 / 2010-09-25 13:01 / Fan Linuxa Ubu
kiedyś mysi się oderwać cena towaru od jego wartości rynkowej
Thai / 2010-09-25 16:44 / Bez rangi
Powitania serdeczne z pozdrowieniami sobotnimi :-)
Nie tylko zloto… ;-) Rowniez srebro notuje ostatnio rekordowe poziomy…

„Srebro zyskało w tym roku już 27 proc., przybijając zyski inwestycji w akcje, obligacje, złoto i wiele innych metali. Złoto na giełdzie w Londynie zyskuje już dziesiąty rok z rzędu (w tym roku już 18 proc.). To najdłuższy wzrost od 90 lat.”

http://www.tinyurl.pl/?acOIRr2j

Malo tego… drozejace srebro to zapowiedz lepszych wynikow takiej spolki jak KGHM :-)

„(…) obecne zainteresowanie inwestorów finansowych złotem i srebrem jest wyjątkowe – mówi Marcin Mostowy, dyrektor departamentu zabezpieczeń KGHM.
– Zmiana notowań srebra ma duży wpływ na przychody spółki. Średnioroczny wzrost cen o 1 dol. na uncji przekłada się na zwiększenie przychodów KGHM o blisko 100 mln zł rocznie (…)”

http://www.tinyurl.pl/?ToA5yRTR
Big Lebowski / 2010-09-24 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=mYsDjzBXF10&feature=related My Life is a sad Country Song (Another Perfect Country Song) - Na dobranoc piekna kaszubska ballada i kaszubskie krajobrazy..
Golem 14 / 77.8.212.* / 2010-09-25 01:41
Dżem - "Kim Jestem - Jestem Sobie"
http://www.youtube.com/watch?v=o3jNcUxQflg
Big Lebowski / 2010-09-24 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=aW8as7efp4U&feature=related Jackson Taylor Band - "Barefeet on the Dash"
jelon86 / 2010-09-24 20:51 / portfel
Dobry wieczór. Ładny dzień, niezła sesja no i weekend. Mil się pnie, sns dobrane. Ciekawey artykuł pojawił się w Pariecie W. Białka sugerujący sporą korektę w październiku opierając sie na analogii z przeszłości. Niby nic dwa razy się nie zdarza ale sens to ma. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu
White Lies "Farewell To The Fairground" Open'er Festival 2009
http://www.youtube.com/watch?v=jkJa4hFzgmk
Big Lebowski / 2010-09-24 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=WYty0JXvf6M&feature=related dzem - powial boczny wiatr
Big Lebowski / 2010-09-24 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=KwCj3ZHVkMI&feature=related Tequila sunrise
Golem 14 / 77.8.222.* / 2010-09-24 20:32
Czytaliscie ostatniego newsa? Polska firma bedzie produkowac samochody elektryczne!
To bedzie hit sezonu: polski meleks, ktory ma nie byc meleksem, podbije swiat. BYD i Daimler maja od dzisiaj groznego konkurenta na rynku;-)

"Auta na prąd na giełdę
2010-09-24 11:14

IAT już produkuje trójkołowce. Za kasę z NewConnect przerobi na nowy napęd "normalne" auto.
Na auta elektryczne stawia dziś cały świat. Wiadomo, ekologia. Tendencji tej (modzie?) nie oparły się polskie firmy. Nad kolejnym modelem pracuje Impact Automotive Technologies (IAT) z podwarszawskiego Pruszkowa, który od 2009 r. produkuje elektryczne trójkołowce Re-Volt.

— Znaleźliśmy ciekawą niszę do zagospodarowania. Projekt nowego pojazdu będzie gotowy za sześć miesięcy — zapowiada Mariusz Wnukiewicz, dyrektor marketingu IAT.

Konkretów nie ujawnia. Nieoficjalnie wiadomo tylko, że w grę wchodzi przeróbka już istniejącego pojazdu na elektryczny. Ma to być "normalny" samochód, a nie pojazd typu meleks. Co ciekawe, spółka chce zdobyć pieniądze na projekt z NewConnect. I to już za trzy miesiące — wynika z naszych nieoficjalnych informacji."
Big Lebowski / 2010-09-24 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
BYD - nie ma konkurencji i mysle ze nikt mu nie podskoczy - wiele firm zapowiada wprowadzenie auta o napedzie elektrycznym - jednak w BYD - nazwa firmy brzmi Realizuj Swoj Sen - siedzi Warren Buffett , Daimler i wiele innych firm - szef firmy zapowiedzial ze BYD za 15 lat bedzie firma nr.1 na swiecie i ja mu wierze..
Golem 14 / 77.8.222.* / 2010-09-24 21:57
Bigu, nie wierzysz w sile polskiego meleksa?;-)) Pare lat temu dwoch poslow PIS-u porozbijalo jezdzac meleksami po gorzale sciany hotelu w Grecji podczas wakacji - wtedy meleksy byly zagraniczne, teraz beda mogli skorzystac z polskich;-)))

Wracjac do powagi: wielkie koncerny samochodowe na polu Electrocars nie beda mialy zadnej konkurencji: technologia, badania, naklady pieniezne, baterie litowe itd...

Polski meleks traktuje jako ciekawe curiosum - bedziemy sledzic temat:))

Milego wieczoru
arecki97 / 2010-09-24 19:43 / portfel / "Skurczy.byczek"
Witam Biga i pozostałych sympatycznych kącikowiczów, nie wiem czy obserwowałeś sesję i to co się dzisiaj stało na Cognorze. Info o przejęciu przez Mittala piękna podbitka rano i powolny zjazd czasami PKC i dolne widły zakończenie ledwo +1% Przecież to śmieszne jest ktoś tym mocno steruje i cały czas zasypuje każdy popyt.

Trochę zgłupiałem nie wiem czy trzymac dalej i spokojnie czekac czy puścic badziewie na rynek...mam prośbę doradź coś w tej kwestii bo jestem całkowicie skołowany

pozdr
Big Lebowski / 2010-09-24 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Arecki.. Co radzic hm. zdaj sie na wlasna intuicje.. Pozdr
arecki97 / 2010-09-24 19:55 / portfel / "Skurczy.byczek"
nic innego mi nie pozostaje :) tyle czekałem to moge jeszcze troche...pozdr
pawciomerc / 2010-09-24 21:43 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam
stopa ustawic sobie:)

dr.A Eldner w "Zawód Inwestor gieldowy " pisze , że po 1 nie tracić a zyski przyjda same a jeżeli ugrasz 25% rocznie będziesz bardzo bardzo dobry:)
arecki97 / 2010-09-24 22:27 / portfel / "Skurczy.byczek"
jak na razie nie narzekam na brak zysków :) Eldner to łebski gośc...hehe
pozdro
SicoK / 2010-09-24 19:41 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude.

Byłem bliski rozstania ze Skotkiem. Ale pozbyłem się pokusy ;-) próba czasu i wytrzymania presji, gdy spada/rośnie. Long to long.

Co sądzisz o Krezusie ? Uważam, że jest nieco zapomniany - raczej to nie upadły anioł - ale grany nie był i z pewną taką nieśmiałością....

Pozdrawiam Kącik cały.
Big Lebowski / 2010-09-24 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj SicoK .. Krezus - kiedys inwestowalem w niego - jest troche taki bezbarwny - jednak mysle ze kolory dotra kiedys do niego.. Pozdr
SicoK / 2010-09-24 20:00 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Otóż to - z Pietroo liczyliśmy na niego w tamtym roku. Każe czekać, poczekamy. Na dołkach dobieram i tyle.
A wykres jak widać
http://tnij.org/ied6

Dzięx
Big Lebowski / 2010-09-24 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Milenium - polecam..
SicoK / 2010-09-24 20:23 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kusisz, kusisz. Z BRS posłuchałem i stratny nie jestem. ;-) Mil miał jakąś emisję o ile pamiętam, FF bardzo przyzwoity ale tu fajerwerków chyba nie będzie. Raczej stopniowy step by step. A przy KZS będzie niczym wulkan - gdy nabierze barw... daty ino nie znam.

Rzadko piszę - systematycznie czytam. Bo dziś wszyscy piszą - nikt nie czyta. ;-) A ja od zawsze pod prąd.

Lepiej się nie odzywać i wydawać głupim, niż odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. M. Twain
Thai / 2010-09-24 19:29 / Bez rangi
Witaj Dude :)
Na mile powitanie wieczorne pozdrawiam Cie goraco, najserdeczniej :))) Udanego wieczoru zycze

The Black Keys - Tighten Up
http://www.youtube.com/watch?v=mpaPBCBjSVc&feature=related
Big Lebowski / 2010-09-24 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Muzyczka super.. Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze posylam i milego wieczoru zycze....:)
Thai / 2010-09-24 19:51 / Bez rangi
milego wieczoru zycze....:)

Dziekuje Dude :)
plumberg / 2010-09-24 19:00 / Bywalec forum
Witaj Bigu

He he he, no to ladnie dzis pociagneli, same fundamenty :)rynek chce rosnac wiec nie ma co zaklinac rzeczywistosci choc korekta moim zdaniem wciaz wisi w powietrzu ( zawyzanie zeby wysoko wziac S-ki? pulapka na byki? ) nie kopie sie z koniem wiec jak przyjdzie korekta to po prostu wyczysci mi stop lossy , na razie sie zarabia :) cicho tu od pewnego czasu o Ekoexporcie a on tu tymczasem ladnie odpalil po nowej emisji( objalem ) gratulacje dla wszystkich posiadaczy :)
aqua vitae / 2010-09-24 20:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

cicho tu od pewnego
czasu o Ekoexporcie


Kłaniam:)
no właśnie tak jakby Ekuś został zauważony , gratuluję sobie i Wam tych paru %cików i stwierdzę, że ta spółka ma to coś...
pozdrawiam
Thai / 2010-09-24 19:31 / Bez rangi

od pewnego czasu o Ekoexporcie a on tu tymczasem ladnie odpalil po nowej emisji( objalem ) gratulacje dla wszystkich posiadaczy :)

:) A dziekuje - rowniez obejowalam nowa emisje.
Big Lebowski / 2010-09-24 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Plumberg .. Indexy do tej pory roku nie przyniosly inwestorom zyskow - pomija tych co inwestuja na DT czy krotkoterminowo - obecnie czas na zmiane i czas zakasac rekawy - moie o indexach .. ;-) Pozdr
plumberg / 2010-09-24 19:02 / Bywalec forum
a moze wszyscy obejrzeli WS 2 i poczuli sie , jak to spiewal Golas, "W Polske idziemy "

http://www.youtube.com/watch?v=fgHJ_wuI1MQ

w wykonaniu Kazika, zycze udanego weekendu :)
Big Lebowski / 2010-09-24 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Golem 14 / 77.8.212.* / 2010-09-24 19:02
Witaj Big,

poprzegladalem troche historie Neuer Markt, poprzednika TecDax: faktycznie niezle przygrzali w czasach internetowego balona- "Durch das scheinbar explosionsartige Wachstum vor allem im Bereich des Internets (Dotcom-Blase) stieg der zum 31. Dezember 1997 auf 1000 Punkte zurückgerechnete Nemax 50 am 10. März 2000 auf den historischen Höchststand von 9666 Punkten." - potem spadek na 318 pkt w pazdzierniku 2002 i stracil po drodze okolo 200 mld Euro wartosci rynkowej....

TecDax zachowuje sie teraz bardzo grzecznie i ma w swoim skladzie wiele fajnych spolek High-tech... W sumie TecDax ma sie troche nijak do Newconnect: na naszym "Nasdaqu" spolki technologiczne sa w mniejszosci, ale za to mozna kupic sobie spolki spozywcze, uslugowe, weglowe...;-)
I banki internetowej tez juz nie bedzie, bo internet to juz stary wynalazek...

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-09-24 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem .. Wiele spolek i to nie tylko internetowych ale i z innych branz - zostalo spalonych na stosie - fundusze potracily ogromne pieniadze i byly tam takie spolki jak np. Comdirect czy CortalConsors , DAB itp - ceny ktore osiagnely wowczas nigdy sie nie powtorza a i inwestorzy maja to w pamieci i obecnie to martwe - spolki , wiele zostalo wyzerowanych a obecny TecDax to tylko wspomnienie - ale posiada kilka perel.. Pozdrawiam serdecznie
Golem 14 / 77.8.212.* / 2010-09-24 19:22
Takiej banki to juz na pewno nie bedzie - historia gieldowa nie powtarza sie dwa razy, a jak juz to w innej formie...

Niektore spolki kosztowaly wowczas po 100 DM, a spadly na kilka Pfennigow - prawdziwy desaster:)

Co do mojej teorii odnosnie NC podczas obecnej hossy: rynek NC nie byl jeszcze w zasadzie nigdy grany na pelnych obrotach, bo przeciez nie mial kiedy: Powstal 2007 w koncu minionej hossy i obsunal sie mocno z poczatkiem bessy - mysle, ze jest to wciaz swieze mieso gieldowe, ktore zostanie przerobione w cyklach jesienno-wiosennych w najblizszych latach...

Co do moich dzisiejszych wpisow o Virtual Vision: miesiac temu w DE ukazal sie numer gazety "Bild" opracowany w technologii 3D. Do wydania gazety zostaly dolaczone specjalne okulary, zeby popatrzec sobie w trzech wymiarach na gazete;.)

Pozdrawiam serdecznie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy