Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2010-09-24 15:30 / Bez rangi
The Black Keys - You're The One

http://www.youtube.com/watch?v=uZz4_x4tA0o
amigo2 / 2010-09-24 15:14
sie komunista rozbrykał-;)
cel 60 zetola-;)
Thai / 2010-09-24 15:21 / Bez rangi
:))) Sie zrobil... rozbrykany przecinak :)
Thai / 2010-09-24 19:33 / Bez rangi
„Na GPW ton notowaniom nadawały największe spółki. PKOBP zyskał 4,7 proc., osiągając najwyższy kurs od dwóch lat, a Pekao 2,4 proc.
Zainteresowanie akcjami dużych spółek może świadczyć o obecności inwestorów zagranicznych, których przedstawiciele w ostatnich dniach licznie chwalili nasz rynek akcji”

http://www.tinyurl.pl/?3a5C3ERK
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-24 14:51 / portfel / Tysiącznik na forum
a Eur/Usd jak zapindal do góry...
Thai / 2010-09-24 14:38 / Bez rangi
Dane w USA - Durable Orders
/Kamil Jaros 24-09-2010, ostatnia aktualizacja 24-09-2010 14:30/

Dynamika zamówień na dobra trwałego użytku wyniosła... -1,3 proc., a oczekiwano -1,4 proc.
Bez udziału środków transportu zmiana wyniosła... +2,0 proc., a oczekiwano +0,6 proc.

Publikacja zdecydowanie lepsza od prognoz. Najbardziej nas interesuje ujęcie „bez środków transportu”, a tu właśnie mamy znaczące zaskoczenie. Pozytywne. Reakcją na rynkach jest wzrost cen akcji i kontraktów w USA. U nas pojawiło się maksimum dnia na 2601 pkt. To już blisko rekordu. O ile mamy go atakować, wzrost obrotu powinien być taki, jak w ostatniej godzinie. Wtedy jest szansa na dobry końcowy wynik.

http://www.parkiet.com/artykul/7,971464.html
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-24 14:40 / portfel / Tysiącznik na forum
byle do 16.00 tej potem znowu stresik...
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-24 14:42 / portfel / Tysiącznik na forum
myslałem o danych o sprzedaży domów w USA
Thai / 2010-09-24 14:41 / Bez rangi
Do 16:20 plusom i minusom nie ufam ;-)))
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-24 13:36 / portfel / Tysiącznik na forum
a tu piekny cycat z nafciarzy:
"SOS Mają świdry, robią dziury. Gubią w ziemi cenne rury. W Rosji spółki założyli,
naszą kasę utopili. Teraz mają doświadczenie, wszystko znajdą z powodzeniem. Znajdą
ropę , wielkie złoże, takie jak Bałtyckie morze. Będą wszyscy się cieszyli i w
dostatku sobie żyli. Na to kasa jest potrzebna, trzeba tylko akcje zebrać."

K A T

P.s. Wspieram młode polskie talenty :)
Golem 14 / 77.8.212.* / 2010-09-24 13:23
Witam Kacik,

obserwuje od dluzszego czasu poczynania spolki Virtual Vision. Temat uwazam za jak najbardziej warty blizszego zainteresowania, zwlaszcza po ostatnim komunikacie gieldowym:

"RAPORT bieżący numer 37/2010
Temat: Kluczowa umowa koprodukcyjna
Zarząd VIRTUAL VISION S.A. informuje, iż Spółka wraz z LTV Live Television GmbH, (podmiotem, w którym 100% udziałów należy do Spółki) w dniu 22 września 2010 zawarły kluczową umowę koprodukcyjną z renomowaną firmą PLATIGE IMAGE Sp. z o.o. w Warszawie, która wykona całość prac animacyjnych do pełnometrażowego, stereoskopowego filmu animowanego, w technologii 3D, pt: BUG MULDOON (MayDay).
PLATIGE IMAGE Sp. z o.o. zainwestuje w realizację filmu BUG MULDOON (MayDay) sumę 4.500.000,00 zł. W zamian za ten wkład inwestycyjny PLATIGE IMAGE Sp. z o.o. otrzyma udziały w sprzedaży i dystrybucji projektu w wysokości 40% przychodów z rynku polskiego i rosyjskiego oraz 25% przychodów z obszaru reszty świata łącznie z terytorium Niemiec oprócz terytorium Irlandii i Wielkiej Brytanii.
Firma PLATIGE IMAGE Sp. z o.o. jest producentem wielokrotnie nagradzanych filmów animowanych w reżyserii Tomasza Bagińskiego, którego stereoskopowa produkcja 3D przedstawiająca animowaną historię Polski została zaprezentowana na EXPO 2010 w Shanghaju . Najnowszą produkcją PLATIGE IMAGE Sp z o.o. w technolgii 3D jest film o zniszczonej Warszawie pt.: MIASTO RUIN, którego premiera odbyła się w lipcu bieżącego roku będąc pierwszą na świecie cyfrową rekonstrukcją miasta zniszczonego podczas II wojny światowej, którą można oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego. Realizacja BUG MULDOON (MayDay) będzie pierwszym filmem pełnometrażowym w tej technologii wykonanym całkowicie w kraju.
Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 2 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.
Osoby reprezentujące spółkę: Richard Kunicki - Prezes Zarządu"

Z pewnoscia w przyszlym roku spolka rozblysnie na rynku NC w zwiazku z zakonczeniem pracy nad pierwszym filmem i perspektywa ogromnych zyskow w stosunku do wielkosci spolki. Firma Xantus, ktora rowniez brala udzial w konkursie na wykonanie calosci produkcji animacji, planowala zakonczenie prac do konca pazdziernika 2010.

Ostatecznie zlecenie otrzymala firma PLATIGE IMAGE, ktora wchodzac w ten projekt zainwestowala 4,5 mln PLN, a przy tym gwarantuje najwyzsza jakosc filmu pod szyldem Tomasza Baginskiego:
http://platige.com/index.php?lng=en&tu=2&pg=3

W komunikacie o umowie z Platige Image nie zostal podany termin zakonczenia produkcji - mozliwe jest, ze na jesien lub swieta 2011 odbedzie sie juz premiera filmu Bug Muldoon. W projekcie bierze udzial rowniez znana na europejskim rynku firma Magma Films, ktora z pewnoscia bedzie czuwac nad szybka realizacja projektu.

Odnosnie inwestycji w akcje Virtual Vision najwazniejsza jest pytanie, kiedy rynek zacznie konsumowac przyszlosc. Aktualnie zastanawiam sie wlasnie nad ta przyszloscia;-)

Dodam jeszcze, ze w jednym z wczesniejszych komunikatow spolka napomknela o przejsciu na glowny parkiet w najblizszym czasie, aktualnie spelnia juz wszystkie wymogi formalne.

Moze ktos ma jakies uwagi w tym temacie?

Pozdrawiam
griffin / 2010-09-24 14:22 / portfel / Tysiącznik na forum
http://newconnect.pb.pl/2218657,87614,platige-image-bug-muldoon-bardzo-nam-pasuje?ref=col3
tu masz jeszcze trochę
Golem 14 / 77.8.212.* / 2010-09-24 14:32
Dzieki za linka:) Zawsze pare szczegolow wiecej w tej wirtualnej ukladance..

Pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-24 13:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja mam jedną
trzeba było kupić po 7gr jak ja kupowałem ale może sie jeszcze załapiesz powodzenia i dzieki za szczegółowy raport
pozdro
Golem 14 / 77.8.212.* / 2010-09-24 13:56
Witaj Cierpliwy,

tez kupowalem w przedziale 7-12 gr... Zastanawiam sie, czy nie zwiekszyc aktualnie zaangazowania... Dlatego rozmyslam intensywnie nad szeroko pojeta przyszloscia owej spolki...
Moze ktos dotarl do informacji, ktorych jeszcze nie znalazlem - zawsze chetnie podyskutuje o High-Tech;-)

Pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-24 14:03 / portfel / Tysiącznik na forum
to pozostaje mi tylko pogratulowac dobrej inwestycji
doradzac to ja Ci nie bede
ja jak już kupie na dugo to nie grzebie bo sie zaczyna mącic
kupisz po 13gr kurs sie cofnie na 9 i sie stresik pojawi zaczniesz sie zastanawiac czy nie ciąc straty może cos innego sie pojawi na horyzoncie i bedziesz chciał przeniesc kapitał,
ja sie nie znam ale mi grzebanie w spólkach które kupowałem na długo nigdy nie wyszło na dobre dlatego nie bede Ci doradzac zapytaj starszych
Golem 14 / 77.8.212.* / 2010-09-24 14:12
Hej Graczu,

gratuluje rowniez:) O doradzanie mi nie chodzi, ale o w miare mozliwosci merytoryczna dyskusje - zawsze podczas rozmowy moze wyjsc cos dobrego lub niedobrego o danej spolce (co dziesiec glow to nie jedna) i to jest najwazniejsze w forumowym pisaniu...

Pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-24 14:37 / portfel / Tysiącznik na forum
zgadzam sie z Tobą w 100% i dlatego nasza rozmowa niema sensu bo jak ja sie bede z Tobą zgadzał aTy ze mną to nic z tego mądrego nie wyciągniemy co najwyżej wpadniemy w samozachwyt i nie pisz że sie ze mną zgadzasz :)

P.s to od Biga się nauczyłem uwaga cycat.."tylko pesymista z optymistą stworzą dobry inwestycyjny duet"...koniec cycatu
Golem 14 / 77.8.212.* / 2010-09-24 13:30
Jeszce link do strony Magma Films, na ktorej sa filmiki z aktualnymi projektami, w tym Bug Muldoon:
http://www.magmaworld.com/mediacenter/magma-media-center.swf
Jarg / 2010-09-24 13:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

W każdym razie spółka idealnie wpasowuje się w giełdowy sen każdego gracza o bajecznych zyskach w bliżej nieokreślonej przyszłości...

Serdecznie pozdrawiam...
Golem 14 / 77.8.212.* / 2010-09-24 14:08
Witaj Jarg,

sny o potedze sa na gieldzie przeciez najwazniejsze, jak wiadomo nie od dzis - a spolka nazywa sie w koncu wirtualna wizja, wiec to zobowiazuje;-)

W swietle ostatnich wydarzen w spolce, tj. zdecydowanego zwiekszenie stanu posiadania przez decydentow (FF mniejszy niz 30%), wejscie inwestorow z kapitalem w produkcje filmu, koprodukcja z Magma Films (ich hitem byl "Renifer Nico", o ile dobrze pamietam), a ostatnio z Platige Image Tomasza Baginskiego (rezyser nominowanej do Oscara "Katedry") - rozbudzilo to wszystko troche moja fantazje gieldowa;-)

Po trzech chudych latach Virtual Vision, gdy akcjonariusze zostali wydymani prawie do czysta (z ponad 2 PLN, na 5gr), spolka wreszcie ma perspektywe na krok naprzod i to w dobrym towarzystwie...

Pozdrawiam serdecznie
griffin / 2010-09-24 14:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Posiadam więc mogę już nie być obiektywny ale współpraca z Platige Image zwiększa wiarygodność spółki wg mnie.
Thai / 2010-09-24 12:52 / Bez rangi
The Black Keys - "All You Ever Wanted"

http://www.youtube.com/watch?v=pzKUemGEHtA
Jarg / 2010-09-24 10:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Pracowity poranek... ale ładny i ciepły...
Udanego dnia życzę i pozdrawiam serdecznie...

Piątek - weekendu początek...
griffin / 2010-09-24 11:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj :o)
Parę postów poniżej naskrobałem z pytaniem do Ciebie :o)
Weekend zawsze cieszy :o)
a jak mówi wędkarskie przysłowie:
nawet najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy ;o)
Jarg / 2010-09-24 11:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć...

Odpisałem poniżej....
griffin / 2010-09-24 10:50 / portfel / Tysiącznik na forum
TYLKO dla hardcorowych spekulantów!
VIV po 0,12 do wzięcia - dobrałem jeszcze ociupinkę.
jelon86 / 2010-09-24 10:06 / portfel
Dzień dobry wszystkim w ten słoneczny dzień. No i w trzech króli fajrant. Posłowie to lenie. Pozdrawiam
Thai / 2010-09-24 09:00 / Bez rangi
Powitania Wszystkim…

Sloneczny poranek jesienny, dzien zapowiada sie cieply :-)
Dobrego dnia zycze :-) Powodzenia parkietowego i kazdego innego… Seredcznie pozdrawiam

Do poczytania: wywiad z Wieslawem Rozluckim
http://www.tinyurl.pl/?uZ80skhk

Dzis premiera :) „Money Never Sleeps”
http://www.tinyurl.pl/?CS349S7C
plumberg / 2010-09-24 10:12 / Bywalec forum
witaj Thai, tak sie odhaczam dla formalnosci....w zwiazku z ta premiera oczywiscie :)
Thai / 2010-09-24 10:17 / Bez rangi
Witaj Plumberg,

tej daty... tej premiery nie mozna przeoczyc :)))
U Ciebie srodek nocy... otwarcie rynku w Nowym Jorku za 5 godzin i 13 minut :) Milej Nocy

Pozdrowienia :)
plumberg / 2010-09-24 10:13 / Bywalec forum
oczywiscie zyczenia milego dnia dla wszystkich, z Gospodarzem na pierwszym miejscu :)
Thai / 2010-09-24 10:18 / Bez rangi

oczywiscie zyczenia milego dnia dla wszystkich

:) I dla Ciebie zyczenia wzajemne
Jarg / 2010-09-24 11:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I dla Ciebie również ode mnie... najlepsze życzenia udanego dnia... Krajanko Miła... :-)
Thai / 2010-09-24 11:42 / Bez rangi
:-)
Mily Krajanie... slicznie dziekuje :) Po pracowitym poranku, mniej pracowitego a najmilszego popoludnia zycze...
W koncu: Piątek - weekendu początek... :-)

Choc u mnie... pracowity weekend sie zapowiada...
griffin / 2010-09-24 08:27 / portfel / Tysiącznik na forum
http://stooq.pl/n/?f=363865
Pewnie wszyscy czytali ale to może być paliwo pod następną hossę na giełdach.
griffin / 2010-09-24 07:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich :o)

Jarg'u. Jeszcze ciut Cię pomęczę o EFH. Pewnie zabiegany jesteś jak ja, więc tylko powiedz czy wg Ciebie sytuacja w spółce poprawiła się na tyle, żeby przyczaić się na papier.

W tej chwili to upychają przyszłą nową emisję "prostemu ludowi" - innego wytłumaczenia nie widzę, zatem nie chcą powiększać stanu posiadania tylko mieć tyle co mieli (oby) i przy okazji dać EFH kapitał. To na minus.
Na plus - ostatnie wyniki finansowe i reorganizacyjne.

Jeżeli na papierze mają być wzrosty to powinno się trochę skorekcić (to słynne zaniżanie przed odpałem ;oP i myślę, że to może być dobry moment na kupno.

Pozdrawiam
Jarg / 2010-09-24 11:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

Wczoraj nie miałem specjalnie czasu wieczorem... a na dodatek nie wziąłem laptopa...
Smartfon jest świetnym wynalazkiem, ale niezbyt nadaje się na forumowe pogawędki. A może inaczej... może świetnie nadaje się, tylko ja jeszcze nie mam wprawy w operowaniu maleńką klwawiaturą... :-))

W kwestii EFH... muszą uplasować emisję serii, a tym razem nie da się tego zrobić za "podrasowanie" wartości księgowej nieruchomości, należących do potencjalnych akcjonariuszy (jak w wypadku Jacka Waksmundzkiego)... Firma potrzebuje po prostu żywej gotówki na spłatę zadłużenia... Nie będzie już absurdu z wartością nominalną 2 PLN, bo kapitał zakładowy podzielono przez 2... Ale żeby znaleźć chętnych na emisję po 1 PLN, cena emisyjna musi być atrakcyjna do giełdowej... więc moim zdaniem będą podciągać kurs dobrze powyżej 1 PLN - stąd zwiększone ostatnio obroty...

Natomiast biznesowo radzą sobie dobrze.... Wręcz zaskakująco dobrze...

Pozdrawiam
griffin / 2010-09-24 11:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzięki.
Ja podejrzewałem sprzedaż obecnych akcji (może pożyczone) aby mieć kasę i objąć nową emisję po złotówce. Zarobić na tym specjalnie nie chcą stąd kurs w okolicy 1 zł. Hmm... wszyscy liczą na zarobek. Poczekam z zakupem na jakiś ewentualny zjazd.
Big Lebowski / 2010-09-23 22:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=nWT0E-AWUVA&feature=related Many Shades of Black - Glastonbury - Kaszubska ballada na dobranoc..
Kambodza / 2010-09-23 21:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Dude:)
Borek u Ciebie w portfeliku robi wrażenie:)
Gratuluje i pozdrawiam sedrecznie
Big Lebowski / 2010-09-23 21:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kambodza.. Dziekuje.. Pozdrawiam serdecznie
amigo2 / 2010-09-23 21:39
Bigu zalecał milenium ale w portwelu uCiebie go nie widze?
Big Lebowski / 2010-09-23 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Polecam tylko spolki ktore nie mam w portfelu ..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy