Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Jarg / 2010-09-17 11:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Na razie leniwy dzionek. ale harce rozpoczynaja się zwykle po 15-tej...
Miłego dnia życzę i pozdrawiam serdecznie... zwłaszcza miłe Panie z moich okolic i z Ziemi Lubuskiej... :-)

Piątek - weekendu początek...
Thai / 2010-09-17 13:33 / Bez rangi
Panu milemu z okolic moich przesylam serdeczne pozdrowienia :-)

Milego popoludnia piatkowego, udanego weekendu zycze...
zosia nie logo / 83.2.213.* / 2010-09-17 13:17
Witaj miły Jarku
dawno "nie widziany"
Pozdrawiam serdecznie
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-17 10:39 / portfel / Tysiącznik na forum
widziałem s&p 500 fut na poziomie 1132 pkt.? czy mi sie wydawało?
Thai / 2010-09-17 09:39 / Bez rangi
"Polskie giełdowe spółki więcej zarabiają, ale mniej inwestują"
Krajowe spółki giełdowe (bez banków) na koniec czerwca wygenerowały ponad 28,5 mld zł wolnej gotówki, o 40 proc. więcej niż przed rokiem - wynika z analizy "Parkietu". Również zadłużenie giełdowych firm pozostało na bezpiecznym poziomie, a większość z nich nie ma kłopotów z bieżącą płynnością.

http://www.tinyurl.pl/?qsHWAZ9D
Thai / 2010-09-17 09:07 / Bez rangi
"Prognoza ceny złota: Commerzbank przewiduje nowy rekord"
Dziś w nocy cena złota doszła do 1280 dolarów za uncję. Commerzbank prognozuje w raporcie, że ten rekord zostanie w krótkim czasie pobity - pisze agencja Bloomberg. Hossa na rynku złota trwa już 10 lat.

Raport został sporządzony na podstawie analizy technicznej: podjęte założenia cenowe wynikają z odczytu wykresu cyklu rozpoczynającego się pod koniec października 2008 r., gdy złoto zanotowało dołek 723 dol. za uncję. Od tego czasu szlachetny kruszec dał zarobić ponad 70 proc.
Złoto z natychmiastową dostawą osiągnęło 17 września rekord 1280 dol. za uncję i ten rok będzie prawdopodobnym dziesiątym z rzędu kontynuującym trend wzrostowy.


http://www.tinyurl.pl/?C7RIyHOv
plumberg / 2010-09-17 09:23 / Bywalec forum
Poranne skowronki przesylam nieocenionej Thai :)
Thai / 2010-09-17 09:26 / Bez rangi
Ciesza poranne skowronki... :) zwlaszcza, ze u Ciebie srodek nocy :))) Plumberg
plumberg / 2010-09-17 09:31 / Bywalec forum
ja juz taki Czarodziej jestem ze dla mnie czas ani dystans nie stanowi problemu :)
Thai / 2010-09-17 09:35 / Bez rangi
:))))))
Czarodziejskie slowa zapamietalam "nigdy nie zasypiasz, gdyz.... MONEY NEVER SLEEPS" :)

Ty Czarodziej... hm... moge byc wyrocznia? ;)))
plumberg / 2010-09-17 10:15 / Bywalec forum
http://www.youtube.com/watch?v=xk5ahbpOsWA

a pieczesz ciasteczka ;)


Powiedz, Puchatku –, rzekł Prosiaczek –, co ty mówisz, jak się budzisz z samego rana?
-Mówię: „,Co tez dziś będzie na śniadanie?”, –, odpowiedział Puchatek. –, A ty, co mówisz, Prosiaczku? –, ja mówię: „,Ciekaw jestem, co się dzisiaj wydarzy ciekawego”,. Puchatek skinął łebkiem w zamyśleniu. –, To na jedno wychodzi –, powiedział.
Thai / 2010-09-17 10:44 / Bez rangi
:)))
Hmmm… powinnam powiedziec – interesujące :)))

„... kazdy z nas ma swoje male przyzwyczajenia.” :)
/Kubus Puchatek/
plumberg / 2010-09-17 09:21 / Bywalec forum
jesli sie zrealizuje ponizszy scenariusz to chyba tylko zloto sie ostanie :)

Chiny mogą uderzyć w gospodarkę USA
Pekińskie Centrum Badań nad Rozwojem przedstawiło analizę, z której wynika, że gdyby doszło do gospodarczej wojny USA z Chinami, Waszyngton wyszedłby z takiego starcia przegrany.

– Gdybyśmy zaczęli się pozbywać amerykańskich papierów wartościowych, Amerykanie znaleźliby się w dramatycznej sytuacji. Moglibyśmy zatrząść kursem dolara i rozregulować tamtejszy rynek stóp procentowych – mówił na forum ekonomicznym w Pekinie Ding Yifan z Centrum, którego raporty trafiają regularnie na biurka członków chińskiego politbiura. Przypomniał, że Pekin dysponuje amerykańskim długiem o łącznej wartości prawie 1,5 bln dol. i jest na dodatek najszybciej rozwijającym się rynkiem zbytu dla produktów made in USA.
Analiza rządowego think tanku jest reakcją na niedawny list 93 amerykańskich parlamentarzystów. Domagają się oni od dysponujących większością w Kongresie Demokratów Baracka Obamy, by ukarali Pekin za sztuczne zaniżanie wartości chińskiej waluty juana, co ma od lat negatywny wpływ na amerykańską gospodarkę. Kara miałaby zezwalać Departamentowi Handlu USA na wprowadzenie nowych ceł na towary z Chin.
W podobnym tonie wypowiadał się tydzień temu amerykański sekretarz skarbu Tim Geithner, który zarzucił komunistycznym władzom Państwa Środka, że mimo wielokrotnych monitów „robią zbyt mało w sprawie uwolnienia kursu juana”.
Thai / 2010-09-17 09:51 / Bez rangi
Pod koniec sierpnia czytalam... ale nie jestem z Gdanska :)
"Amber Gold rozdaje 1 kilogram złota!"
Z okazji otwarcia pierwszej placówki w Gdańsku firma Amber Gold uruchamia nową promocję "Rozdajemy 1 kilogram złota". W ramach promocji Amber Gold rozda swoim Klientom 1 000 sztabek złota.

Co prawda byly to sztabki 1 gr. /o próbie 999,9/, ale byly gratis ;)
plumberg / 2010-09-17 09:04 / Bywalec forum
witam wszystkich, o Bialku mowa wiec Bialek w dzisiejszym Parkiecie :)

http://www.parkiet.com/artykul/969234_Powrot-optymizmu-w-USA-to-przestroga-dla-posiadaczy-akcji.html
Thai / 2010-09-17 09:24 / Bez rangi
Powitania Plumberg :)

2010-09-16 21:08:29 | | plumberg [ Bywalec forum ]
bedzie ruch w dol co najmniej 5 %


2010-09-16 21:14:23 | | Big Lebowski [ właściciel portfela ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
-5 % zjazd na indexach obstawiam i nic wiecej

Hm... u Pana W. Bialka czytam: "średnio niecałe -5 proc." Magiczna liczba piec sie pojawia po trzykroc ;)))

Serdecznie pozdrawiam
zosia19 / 2010-09-17 08:58 / Bywalec forum
Witam:))

U mnie niebo również stalowe a słońca ani widu...
Czas zacząć tańce

Miłego i udanego dnia życzę
Thai / 2010-09-17 09:28 / Bez rangi
Zosiu powitania :)

Rozpogodzenia w pogodzie zycze... oraz wzajemne zyczenia lacze - milego i udanego dnia :))) Pozdrawiam
Thai / 2010-09-17 08:18 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

We Wrocku kolor stalowego nieba w przewadze nad odrobina slonca…
Co do wytanczenia maja trzy wiedzmy niech sie dopelnia :-) Powodzenia zycze oraz dobrego dnia

Serdeczne pozdrowienia
mari40 / 2010-09-17 08:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Iza ;) Na Pomorzu też w końcu widać słońce- żeby tak nastroje pogodowe przeniosły się na wyniki giełdowe - Sukcesów życzę wszystkim
Thai / 2010-09-17 08:50 / Bez rangi
Witaj Mari :)

Pozdrawiam serdecznie okolice Pomorskie :) Wzajemnie sukcesow parkietowych zycze
Ged / 2010-09-17 08:55 / Tysiącznik na forum
powitania z poznania :)
za oknem jesień ale weekend za pasem, to dobra wiadomość.

kilka dźwięków na dzień dobry: http://www.youtube.com/watch?v=T2T7RCuIU14
Thai / 2010-09-17 09:03 / Bez rangi
Powitania Ged,

weekend tuz tuz... to bardzo dobra wiadomosc :))) Pozdrawiam miasto warte Poznania :)

http://www.youtube.com/watch?v=T2T7RCuIU14
:)))
Thai / 2010-09-17 08:28 / Bez rangi
"Polskie firmy coraz więcej inwestują w Niemczech"
Dziennik Gazeta Prawna - 17-09-2010 07:47

Z danych NBP wynika, ze Polskie firmy w pierwszym półroczu 2010 r. zainwestowały za granicą 2,3 mld euro, z czego 70 proc. w Niemczech. Jak podkreśla dziennik polskie firmy korzystają z kryzysowej przeceny i przejmują zagranicznych konkurentów. Niebywałe inwestycyjne przyspieszenie szczególnie mocno widać w statystykach.
Szczególnie chętnie Polacy przejmują niemieckie firmy. Ich marki bardzo ułatwiają sprzedaż produktów nie tylko na dużym i bogatym rynku niemieckim, ale też w innych krajach, gdyż napis Made in Germany jest bardzo ceniony na całym świecie.

http://www.tinyurl.pl/?Hk7NNo1f
DariuszMIś / 188.33.79.* / 2010-09-17 05:01
Jestem bezrobotny, gdzie dostanę tanią pożyczkę?

http://tania-pozyczka.blogspot.com
cierpliwyy / 83.25.93.* / 2010-09-16 22:27
dobry wieczór
Białek to jest wysokiej klasy analityk, chyba najlepszy w kraju zaraz po BIGu (z tych co się udzielają publicznie) ma ogromną wiedze, przerobił całą historię giełd bardzo skrupulatnie, gdy coś analizuje zawsze potrafi pokazać jakis problem w nowym swietle, spojrzeć z innego punktu widzenia, ma swieże spojrzenie na stare oklepane tematy oraz rzuca mimochodem zupełnie nowe o których wiekszosc niema pojęcia, gdy coś analizuje potrafi wycisnąć z tego 2razy wiecej niż przecietni cwaniacy, uważam że zawsze warto posłuchać (poczytać) tego co ma do powiedzenia, jego problemem jest to że robi jako wróżka i musi przewidywać przyszłość dla swojej firmy nie może zrobić analizy wyciągnąć wnioski i powiedzieć niewiem co z tego wynika, tylko czasem na siłe musi podać co przewiduje a potem sie tego trzymac, a jak wiadomo nikt nie jest w stanie przewidziec jak bedą zachowywac sie wszystkie zmienne których jest delikatnie mówiąc od cholery.
Białka warto poczytac ale nie łudzmy sie że ktoś przewidzi jak sie zachowa giełda, skoro nikomu sie jeszcze nie udało w każdej chwili może coś wyskoczyc i nawet najstarszy góral nie powie wam kiedy to bedzie trzeba byc czujnym tyle
to jest moje zdanie i się z nim zgadzam


P.s wiem ze moja polszczyzna nie jest najwyzszych lotów ale obiecuje że się poprawie pozdro
smooth / 2010-09-17 08:52 / portfel / Tysiącznik na forum

o jest moje
zdanie i się z nim zgadzam

Można się nie zgadzać z własnym zdaniem? :-)
Co do Białka to pełna zgoda. Jeden z niewielu których warto poczytać czy posłuchać.
pozdr
plumbergnielogo / 98.218.12.* / 2010-09-16 21:45
na dobranoc :)

http://www.youtube.com/watch?v=F4OXrmxDp44&feature=related
Big Lebowski / 2010-09-16 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=MGWWQWxOAas&feature=related BLUES HANG OVER-GEORGE THOROGOOD.wmv
plumberg / 2010-09-16 21:08 / Bywalec forum
chyba za duzo tu pisze bo kilka razy mnie wyrzucilo...

co do Bia-lka to bardzogo cenie jako analityka, nie proroka, tworzy rozne scenariusze ktor ych poznanie( i argumentacji) rozszerza spojrzenie na rynek

spojrzenie tradera i inwestora sa rozne, co widac gdy czytam wymiane zdan miedzy Bi-giem a Long-termem- Panowie, ja was rozumiem bo czytam was od dawna ale gdy ktos ( swiezynka) czyta " str-ong b-uy" to moze od razu jutro zapakowac sie po uszy w akcje- mysle ze w ciagu tygodnia ( po woedzmach w pon?) bedzie ruch w dol co najmniej 5 % a wtedy bedzie placz i zgrzytanie zebami. Ja wiem o co Ci chodzi Byku-Bi-gu, jak napisalem long term wg mnie mamy hosse ale co do nowych serii kupowanych wyzej- do ich wygasniecia zejdziemy jeszcze tak ze wielu zwatpi w sens posiadania akcji. I tak bedziemy sie wspinali po tej scianie strachu . tak wiec 2 osoby moga miec racje chociaz mowia przeciwne rzeczy, zalezy w jakim kontekscie czasowym.
linki:
Big Lebowski / 2010-09-16 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wyrzucaly Ci posty gdyz probowales napisc prawidlowo slowo buyy. jak myslisz dlaczego uzywam dwoch liter yy ?..;-)
Big Lebowski / 2010-09-16 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
-5 % zjazd na indexach obstawiam i nic wiecej - wiele spolek nawet nie odczuje tych spadkow , Plumberg wiekszosc jest bez akcji obecnie i licza na mocny zjazad - liczono na wrzesnowy zjazd a rynek zrobil psikusa i wrzesniowe spadki przerobil w sierpniu - zakladam cofke ale czy naprawde bedzie to nie wiem hm. mozliwe ze juz byla..
plumberg / 2010-09-16 21:09 / Bywalec forum
http://www.bespokeinvest.com/thinkbig/2010/9/16/forget-china.html
http://www.bespokeinvest.com/thinkbig/2010/9/16/positive-breadth.html
http://www.bespokeinvest.com/thinkbig/2010/9/16/just-make-up-your-minds.html
Big Lebowski / 2010-09-16 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=rPJ6cokg7mM&feature=related George Thorogood - I washed my hands in muddy water
Big Lebowski / 2010-09-16 20:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=RECGXh1VDDI&feature=related One Bourbon One Scotch One Beer
Baranek Shaun nielogoż / 178.100.95.* / 2010-09-17 19:00
One Bourbon One Scotch One Beer - Po burbonie skocz na piwo :)
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2010-09-16 20:30
Witam,
Przejrzałem Twoj porfel i widzę że mocno stawisza na Synthosa. Społka całkiem całkiem,
ale.........

Obecne wyniki, jak i jeszcze za min.2 kolejne kwartały będą bardzo dobre, ale o tym już wszyscy wiedzą. Podniesiono rekomendacje do 2,8zł za akcje i pewnie kurs dobije do tego poziomu, ale co dalej? Jak wynika z Twoich wypowiedzi widzisz tę społkę na dużo wyższych poziomach, zdradzisz jakich?

Moje wątpliwości są co do tego, że obecne doskonałe wyniki są zbiegiem okoliczności kilku "jednorazowych" zdrzeń. Ceny kauczuku syntetycznego zsotały wywindowane w kosmos po suszach w tropikalnej Azji, gdzie produkowano naturalny. Ale czy taka susza i zdarzy sie też w przyszłym roku? Wątpliwe. A to właśnie dzięki temu synthos uzyskał tak niebotyczną marzę. Dodatkowo prawdopodobne umocnienie złotówki i korony w przyszłym roku może równiez negatywnie wpłynąć na marże.

W historii było już kilka spółek, które rosły bardzo mocno pod "jednorazowe" czytaj kilkukwartalne- dobre wyniki. Takimi był Famur w końcówce 2007 roku oraz Police w 2008.

Kiedy się zorientowali, że kolejne wyniki kwartalne nie będą już tak dobre spółki te przeszły gwałtowne i głębokie korekty. Myslisz ze tu sytuacja taka się nie powtórzy?

Dodatkowym ryzykiem jest p. Sołowow. Pokazał już ze traktuje Synthos jak swój własny folwar i w każdej chwili może "nakazać" przesowi nabycie od niego akcji Echa, Cersanitu, Barlinka czy czego tam jeszcze w dodatku po cenach wyższych niż rynkowe!:)

Przecież w każdej chwili taka akcja może się powrtórzyći to być może na jeszcze większą skale. Dla mnie taka sytuacja jest niezrozumiała i dziwie się ze inni akcjonariusze nie wnoszą sprzeciwów na takie działania.
A sam biedny synthos topiąc gotówkę w portwelu p. Sołowowa musi zaciągać kredyty na rozbudowy swoich fabryk:)

Nie chciałbym żebyś mnie źle zrozumiał, nie atakuje ani Ciebie ani ww społki. Po prostu jestem nią zainteresowanyi ciekaw Twojego,jak i też innych forumowiczów w tym temacie:)
Big Lebowski / 2010-09-16 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Uwazasz ze co kwartal zbieg korzystnych okolicznosci jednorazowych ? - spolka wydala okolo 180 mln. euro na modrnizacje zakladow - Solowow hm. w kazdej spolce na GPW jest jakis Solowow.. Pozdr
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2010-09-16 20:51
Odpowiedź wymijająca:) Sczerze mówiąc liczyłem na Twoj głębszy i dłuższy komentarz:)
Wg danych wzrost cen kauczuku syntetycznego w wyniku suszy miał wpływ na ostatnie kwartały i będizie miał na kolejne 2, aż do przyszłego roku. To główny powód wzrostu marzy.
A co do Sołowowa, uwazam ze to co zrobił i zrobić moze ponownie jest nieetyczne. Nie wyobrazam sobie zeby np Czarnecki z taką premedytacją robił sobie śmiechy z małych akcjonariuszy.

pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-09-16 20:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pan Czarnecki caly czas robi smiechy z malych akcjonariuszy na LCC i to od debiutu do dzisiaj - takze przed debiutem .. Obecnie wyznaje zasade ze nie pisze o swoich spolkach a jezeli juz to zle.. Pozdr
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2010-09-16 20:56
OK, nie bede juz Cie meczył:)
pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-09-16 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obstawiam to ze Synthos znajdzie sie w wigu 20 za jakis czas..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy