Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Longterm / 2010-09-15 20:26 / Mostek Zwyciężymy!
witaj Bigu, to ozywiście kącik giełdowy ale wiem że Ty i kilku bywalców jesteście też fanami i ekspertami od zawodowego boksu. oglądałem sobie ostatnio walkę Haya z Ruizem...myślałem że Adamek jest kozak ale co wyczynia ten Hay Man to przechodzi ludzkie pojęcie...polecam wam na you tube jest cała walka...wszyscy mówią o Kliczkach a myślę że Hay to piekielnie twardy sukinkot i mocno bije o czym możecie się przekonać podczas poglądania tej walki
Big Lebowski / 2010-09-15 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Longu.. Haye to krzzykach probuje nasladowac Alego ale tylko jezykiem natomiast w ringu daleka droga do Alego - Ruiz nigdy ladnie nie walczyl i wedlug mnie jest slabym bokserem - mysle ze Adamek zmierzy sie z Hayem.. Pozdr
5424 / 2010-09-15 20:29 / Fan Linuxa Ubu
Longu zauważyłęś że dobre informację już są wrzucane w cene ........... nie lubię boksu
Kresowiak / 2010-09-15 20:02 / portfel / Bywalec forum
Witaj Big!
Pozdrowienia serdeczne posyłam!

Przyjmij dzisiaj moje podziękowania z racji tego, że czytając Twoje komentarze i stosując się do porad, w ubiegłym tygodniu odrobiłem straty poniesione czasie, kiedy nie znałem tego kącika.
Big Lebowski / 2010-09-15 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kresowiak .. To mile ze pozegnales straty - teraz musisz nad zyskami pracowac.. Pozdrawiam serdecznie
Kresowiak / 2010-09-15 20:36 / portfel / Bywalec forum
Zrobię wszystko co w mojej mocy, jako że "brak zysku jest stratą".:) Pozdrawiam Wszystkich i uciekam.
Longterm / 2010-09-15 19:53 / Mostek Zwyciężymy!
Wybicie z boczniaka górą - let's get this done

http://longterm.bblog.pl/
Big Lebowski / 2010-09-15 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Longu.. Pozdr
5424 / 2010-09-15 19:58 / Fan Linuxa Ubu
ja uważam że wyjdzie dołem ...........na razie konsolidacja 2500 - 2550 na wigu 20 tak jak myślałem tylko w czasie przeciągnęła dzisiejsze wyciągnięcie indeksów na koniec pewnie jutro odchorujemy ale zobaczymy jak będzie
plumberg / 2010-09-15 19:47 / Bywalec forum
Witaj Bigu, Beefsan sie ladnie schlodzil, zaczynam mu sie przygladac z zainteresowaniem :)
5424 / 2010-09-15 19:55 / Fan Linuxa Ubu
osobiście uważam że przy 1,25 będzie do brania
plumberg / 2010-09-15 19:58 / Bywalec forum
witaj Cyfra, nie wydaje mi sie zeby doszedl do tego poziomu, chyba ze Grecja oglosi upalosc :)
Thai / 2010-09-16 10:01 / Bez rangi
Drogi Plumbergu :)

Beefsan jak na te pore zegna poziomy schlodzenia :) Grecja nie musi upadac :)))
5424 / 2010-09-15 20:01 / Fan Linuxa Ubu
przesadziłęm a tym 1,25.......... ale na 1,37 pewnie się kupi
Big Lebowski / 2010-09-15 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wskaznik optymizmu w USA posrod inwestorskiej braci jest na podobnym poziomie do marca w 2009 r - tak wiec sytematycznie nalezy portfele uzupelniac wykorzystujac slabosc rynku czy spolek - dodaje ze nalezy akcje fundamentalnie mocne nabywac..
5424 / 2010-09-15 19:49 / Fan Linuxa Ubu
witaj konsolidują na S@P tak jak obstawiałem ....................teraz w którą stronę polecą osobiście obstawiam dół. Bank Japonii daje ciała nie uważasz daleki wschód jest zagrożony
Big Lebowski / 2010-09-15 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Bank Japoni robi to do czego jest powolany - broni japonskiego eksportu.. Pozdr
5424 / 2010-09-15 20:26 / Fan Linuxa Ubu
ale kiedyś sam dowodziłeś że wtrącanie się instytucji państowych w rynek żle się kończy dla tego Państwa
Big Lebowski / 2010-09-15 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Panstwo zawsze bedzie ingerowac w rynek - tylko nie zawsze to sluzy rynkowi - na jenie usadowil sie kapital spekulacyjny ktory przemieszcza sie systematyczniei mysle ze obcnie to zrobi takze..
Big Lebowski / 2010-09-15 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Thai / 2010-09-15 19:55 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Tydzien gieldowy podyktowany tanecznym krokiem wiedzmowym... dla rownowagi: "Angel Dance"
Robert Plant & Band Of Joy
http://www.youtube.com/watch?v=9dPwd9JgbT0

Najserdeczniej Cie pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2010-09-15 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Aniolki zawsze mile widziane i sluchane :) , wiedzmy musza swoje odtanczyc jednak..;-).. Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze sle..:)
Thai / 2010-09-15 20:19 / Bez rangi
Jesli musza... to oby do piatku, dwa dni zostalo :) Pozdrawiam goraco Byka Lebowskiego :)
Big Lebowski / 2010-09-15 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Lloyds Banking Group PLC - polecam nadal , przebil wazne opory i ustanowil rekordy roczne , mial doskonale wyniki i w czwartym kwartale bedzie mial jeszcze lepsze - do marca mysle ze kilkadziesiat procent wzrosnie..
plumberg / 2010-09-15 18:34 / Bywalec forum
Witam Inwestorow :)

Wprowadzaja na NC nowy indeks- Biotechnologie. Zobaczymy czy i tym razem sprawdzi sie prawidlowosc mowiaca ze jest to znak kryzysu tego sektora na gieldzie tak jak to bylo w przypadku WIG deweloperzy czy TechWig. Zeby bylo jeszcze smieszniej za chwile mamy pierwszy ETF na GPW. Dlaczego smiesznie? ano dlatego ze w Stanach wlasnie trwa dyskusja o przyczynach Flash Crash-u i ETF-y sa jednym z wytlumaczen(poza HFT).Okazuje sie ze w ostatnich latach znacznie wzrosla korelacja miedzy spolkami z S&P (0.81) co oznacza ze wiekszosc kupujacych zamiast typowac spolki kupuje po prostu SPDR (S&P ETF). Ogon zaczyna machac psem. DOdatkowo ETF-y dokonuja zmian skladu co dzien, najczesciej pod koniec sesji ....Tak sobie mysle ze przy sprzyjajacych wiatrach wprowadzenie ETF-u na GPW moze pomoc w gwaltownym wzroscie na koniec roku, po prostu latwiej bedzie zagranicy inwestowac, istnieja juz zach.
fundusze (PLND) ale ETF-y pozwalaja na szybka reakcje- w dol niestety tez :(
Thai / 2010-09-15 19:56 / Bez rangi
Pozdrowienia serdeczne dla Inwestora Plumberga :)
Big Lebowski / 2010-09-15 18:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Plumberg.. Pozdrawiam
smooth / 2010-09-15 18:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej...

W stanach już dość dawno sprzedają ETFa na nasz indeks.
plumberg / 2010-09-15 19:38 / Bywalec forum
tak , PLND i EPOL, ale wydaje mi sie ze wejscie pierwszego rodzimego ETF-u zwiekszy zainteresowanie rodzimych i zagr inwestorow polska gielda- tem bedzie pierewszy denominowany w PLZ
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-15 14:51 / portfel / Tysiącznik na forum
to chyba dzis jest ten dzien.....
mari40 / 2010-09-15 18:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam -muszę się przyznać,że czytam Was i podsłuchuję co sądzicie o różnych spółkach i mimo rady "Big Lebowski" nie kupiłam narazie tych bezpiecznych spółek tylko kombinuję i staram się zarobić szybciej tzn.odrobić to co zabrały mi fundusze-przez moją głupotę a przecież nie jestem blondynką :))) Doszłam jednak do wniosku ,że daleko mi do Waszej wiedzy i nie wypowiadam się na forum,bo "leszcze" i tak nic mądrego nikomu nie doradzą.Jednak to moje zarabianie za dobrze nie wygląda tzn. nie straciłam ,ale też prawie nic nie zarobiłam.Dopiero dziś zauważyłam,że przy sprzedaży 500 akcji zabrano mi 8zł i ktoś kupił 1 akcję -po co to komu to już inny temat.Już wiem,że powinnam włączyć-wszystko albo nic-ale oczywiście uczę się.Dobrze,nie będę już zaśmiecać Waszego forum,chciałabym zapytać co sądzicie lepiej kupić taurona czy pkobp czy coś innego tak za większą sumę,bo pkobp będzie wypłacać dywidendę ale potem pewnie zaraz spadnie przynajmniej ja tak myślę -może się mylę.Pozdrawiam wszystkich i fajnie,że jesteście tacy mądrzy czy taki niedouczony gracz jak ja może czasami wpaśc z pytaniem ?
Big Lebowski / 2010-09-15 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mari.. Z tego co pamietam to radzilem Ci zakup PGE , Taurona i jeszcze kilku spolek ktore placa dobra dywidende - zdania nie zmiemnilem i nadal podtrzymuje co wowczas napisalem.. Z zadawaniem pytan sie nie krepuj - my jestesmy normalnymi smiertelnikami co po ziemi stapaja i w miare mozliwosci bedziemy sluzyc rada.. Pozdrawiam
mari40 / 2010-09-15 19:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki serdeczne pewnie jeszcze nieraz skorzystam z Waszych porad :))) a co myślisz o pkobp?
Big Lebowski / 2010-09-15 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
PKO BP polecalem tu w kaciku od ceny 20 zl i nadal polecam na tzw . longa , jest to jedna z lepszych spolek na GPW a bedzie jeszcze lepsza ..
mari40 / 2010-09-15 19:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Myślę,że najlepiej zrobię jeśli podzielę pieniądze na kilka z tych spółek bo jak narazie to większośc leży w funduszu akcji i nowej europy -proszę się nie śmiać mówiłam,że byłam jeszcze głupsza,teraz po stracie połowy pieniędzy stałam się mądrzejsza :))) Szkoda,że tak póżno: ((
Thai / 2010-09-15 20:30 / Bez rangi
Zycze powodzenia Mari :) Doskonale pamietam swoje poczatki...

Pozdrowienia.
mari40 / 2010-09-15 20:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki Thai-Iza jeśli dobrze skumałam :) Początki na giełdzie są jeszcze gorsze jak w małżeństwie ale trzeba przeżyć -również życzę dużych wzrostów i więcej słońca-Pozdr.
smooth / 2010-09-15 21:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie popełniaj błędu większości początkujących którzy od razu chcą ponadprzeciętnych zysków i pakuja sie w petrole, patrowicze i inne spekulacyjne i stają sie zazwyczaj dawcami kapitału, zamiast właśnie próbować na solidnych, spokojnych i fundamentalnie mocnych papierach.

powodzenia
mari40 / 2010-09-15 21:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dawcą to ja już byłam i to wydaje mi się ponadprzeciętnym bo znikło mi na funduszu ok100tys ,ale to były dla mnie ciężkie czasy i całkowity brak zainteresowania finansami.Koniec bycia dawcą chyba ,że ktoś potrzebuje jakiś organ który jest mi zbędny :))) Dzięki za radę ale nie jestem aż tak napalona na zyski żeby dać się wyrolować znowu.Dlatego sumiennie uczę się,czytam forum a najbardziej spodobało mi się u Was więc staram się wprosić na "wieczorne imprezy"-oczywiście w celach naukowych-pzdr.
Ciułacz / 2010-09-16 02:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzy , oraz goście jego !
Pozdrowienia dla Mari40.

czytam forum a najbardziej spodobało mi się u Was

Dobrze trafiłaś.
Ja tylko mogę pozazdrościć bo z powody przesunięć czasowych to tylko po nocach do siebie samego gadam ;-)
Pozdrawiam kącik
mari40 / 2010-09-16 07:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Ciułacz :))) Też myślę,że dobrze trafiłam nie dośc ,że ludzie mądrzy to jeszcze "gościnni" Wiesz monolog też ma swoje dobre strony przynajmniej nikt nie powie,że gada się głupoty :))) ale obserwując Twoje wypowiedzi muszę przyznać,że Tobie to nie grozi -pozdr.
Thai / 2010-09-15 21:03 / Bez rangi

Thai-Iza
Tak dokladnie :)

Początki na giełdzie są jeszcze gorsze jak w małżeństwie ale trzeba przeżyć
:)))))) Trzymam kciuki!

życzę dużych wzrostów i więcej słońca
Dziekuje, wzajemne zyczenia :)
pawciomerc / 2010-09-15 11:08 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam

jak patrze na Tauron ,który bralem po 5.10 a wywalalem po 5.6 to mnie...............
człowiek znikąd / 2010-09-15 14:18 / portfel / "Trillium"
jakbys nie wywalil to szybciej bylbys pawcioaudi, he he
ale jak to mowia co sie odwlecze to nie uciecze
kupilem dzis Sanwila(po 1.15), moze cos z tego bedzie
Hajduczek / 2010-09-15 11:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam sąsiadów;)



jak patrze na Tauron ,który bralem po 5.10 a wywalalem po 5.6 to mnie...........


Na pocieszenie - nie Ty jeden ;))
zosia19 / 2010-09-15 09:06 / Bywalec forum
Witam Wszystkich

Witaj Iza :))
U Ciebie pochmurno ,a u mnie leje i wieje.

Powodzenia i słoneczka życzę
Pozdrawiam
Thai / 2010-09-15 15:58 / Bez rangi
Witaj Zosiu :)

Pochmurny byl poranek i pochmurny to dzien u mnie…
Rowniez powodzenia zycze… Slonca w sercu :) na pogode nie ma co liczyc

Pozdrawiam
Thai / 2010-09-15 08:35 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

O poranku pochmurnym pozdrowienia przesylam serdeczne:-) Pogody ducha zycze

Powodzenia parkietowego i kazdego innego :-) Dobrego dnia
Thai / 2010-09-15 08:58 / Bez rangi
"Japonia po raz pierwszy od 2004 r. interweniuje na rynku walutowym"

Japonia przeprowadziła dziś w nocy pierwszą od 2004 r. interwencję na rynku walutowym. Wczorajszy najmocniejszy od 15 lat wzrost kursu jena wobec amerykańskiego dolara wywołał obawy o zatrzymanie ożywienia gospodarczego w Kraju Kwitnącej Wiśni. Interwencja kosztowała 100 mld jenów.

http://www.tinyurl.pl/?0aL6ZeqV
pawciomerc / 2010-09-14 22:28 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam

takie drobne pytanko: jaki walor ma dobrą plynność i jego wykres jest podobny do sinusoidy ( tak aby nadawal se na spokojne kup-sprzedaj,-kup-sprzedej)
smooth / 2010-09-14 22:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj....

Nadaje sie tylko zwykle wtedy owa sinusoida się kończy... tak to często u mnie bywa jak zauważę potencjalny łatwy zarobek ;-)
pawciomerc / 2010-09-14 22:56 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
e...
ja lubie pograc tak na ponar, qumaksek,kolastyna,tvn i pare innych z mojej listy
efekty raczej dobre, ale może ktos ma coś fajnego do takiej gry
griffin / 2010-09-14 23:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie wszyscy :o)
Ja tfoniaka tak sobie tłukę 5-6 zł - na używki jest ;o)
Thai / 2010-09-14 20:50 / Bez rangi
Pustki - Tchu Mi Brak

http://www.youtube.com/watch?v=6umA0AJt-oI&feature=related
Big Lebowski / 2010-09-14 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=or7N2JPUSk0&feature=related Marty Falle - "Ohio"
Big Lebowski / 2010-09-14 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren Buffett wykluczył w poniedziałek powrót recesji i powiedział, że przedsiębiorstwa należące do jego Berkshire Hathaway Inc. odnotowują wzrost. Od siebie dodam ze slowa W.B. uderzaja w teorie spiskowe wszystkich sceptykow - takze dzisiejsze dane ZEW index to woda na mlyn sceptykom - inwestorzy powinni to jednakk interpretowac jako zaproszenie do zakupu akcji - skoro tak ogromny jest pesymizm posrod analitykow a dane z gospodarki znakomite - to lepszego impulsu do zakupu akcji nie widze..
dodge / 2010-09-14 20:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Określił siebie jako byka - jak ładnie :)

Witaj Bigu

Miłego wieczorka i pozdrawiam serdecznie

http://tnij.org/h95u

Andrea ... :)
Big Lebowski / 2010-09-14 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodge.. Takze milego wieczoru zycze i pozdrawiam serdecznie..
Thai / 2010-09-14 20:35 / Bez rangi
Witaj Byku Lebowski :)))

Na mile powitanie pozdrawiam Cie goraco, najserdeczniej :)))

2010-09-14 20:14:23 | | dodge [ [JAGA/1920-2010/] ]
Określił siebie jako byka - jak ładnie

Byk Lebowski brzmi ladniej :)))
Big Lebowski / 2010-09-14 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. :) He he ja z natury jestem bykiem a takze zodiak moj jest byk ;-).. Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze..:)
Thai / 2010-09-14 20:45 / Bez rangi
Dude :))) Gieldowym bykiem musisz byc bez dwoch zdan, natura Twoja i zodiak Cie wspieraja :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy