Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
5424 / 2010-09-06 20:39 / Fan Linuxa Ubu
Wiatm wieczorkiem wiecie że w nowym ubuntu jest wbudowany translator który tłumaczy na język polski każdą obcojęzyczną stronę prawdziwa rewelka pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-09-06 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=8LJxN-fH8A4&feature=related George Thorogood Highway 49
Big Lebowski / 2010-09-06 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=TYaZBnPIqxs&feature=related George Thorogood Gear Jammer Guitar Solo Live
Golem XV / 77.8.218.* / 2010-09-06 19:32
Witaj Big,

dla ogolnego odprezenia i relaksu polecam film dokumentalny "When you´re strange" o zespole The Doors:) Wieczorem wybieram sie na ten obraz filmowy do kina - dzisiaj rano odkrylem, ze film jest juz takze do obejrzenia w youtube (english version) - sam oczywiscie nie ogladalem w internecie, zeby nie zepsuc sobie wieczornego seansu:)

Link dla tych, co nie wybieraja sie do kina:
When You're Strange (2009) - The Doors Documentary - Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=7SdVXPpNVF4

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-09-06 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem .. Na samym filmie The Doors moja zona byla w kinie kikadziesiat razy a ile razy w domu ogladalem to nawet nie wspomne hehe , wiem ze to jest inny film ale watek podobny i z pewnoscia ciekawy..:) Pozdrawiam serdecznie
Golem XV / 77.8.218.* / 2010-09-06 19:48
Witaj Big,

film fabularny Olivera Stone´a "The Doors" jest prawdziwym majstersztykiem - Val Kilmera mozna pomylic prawie z Morissonem:) "When you´re strange" jest dokumentem z 2009 roku, w ktorym wykorzystano wylacznie oryginalne nagrania filmowe - nie lada gratka dla milosnikow muzyki zespolu:)

Jezeli graja ten film w kinie w Twoim miescie, to lepiej nie ogladac od razu na you tube;-)
The Doors "Love Me Two Times/Texas Radio and the Big Beat"
http://www.youtube.com/watch?v=3MbXcef8JQY&feature=related

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-09-06 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nicolas Berggruen, niemiecki miliarder i inwestor, kupił w piątek za symboliczne 1 euro najbardziej znaną niemiecką sieć handlową Karstadt, której właściciel w ubiegłym roku ogłosił bankructwo. Inwestor ma ambitne cele - przywrócić niegdyś kultowej sieci dawny blask i sprawić, by w krótkim czasie zaczęła przynosić zyski - od siebie dodam ze nasi decydenci powinni solidnie przemyslec polityke cenowa spolek wystawionych na sprzedaz lub majacych klopoty - juz wielokrotnie pisalem ze nasze stocznie sa warte zlotowke i nic wiecej a kto da wiecej ten przeplaci , podobna sytuacja jest w innych spolkach na ktore brakuje chetnych..
Big Lebowski / 2010-09-06 18:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
bywalec 1234_1 / 89.250.193.* / 2010-09-06 19:39
Witam gospodaza i forumowiczów, mam takie pytanko odnosnie posiadanego przezemnie EMC, firma medyczna, ostatnio mocno obsunęła się z kursem po nieciekawych wynikach. Dokupiłem troche na spadkach, ale sam juz sie zastanawiam co dalej z tą branżą.

Może ma ktoś tu jakieś sugestie, przemyślenia odnośnie EMC i całej branzy medycznej?

Zastanawiam sie tez nad zakupem Aton, firma wygląda ciekawie, a na jesieni powinno sie tam duzo dziać i widze spolka tez jest tutaj popularna:)
pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-09-06 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Bywalcu.. Nie obserwuje spolki EMC - tak wiec niewiele moge na ten temat napisac .. Pozdr
bywalec 1234_1 / 89.250.193.* / 2010-09-06 19:47
ok, jasne, jażeli nie interesowałeś się tą brazną, to wiadomo, ze cieżko się wypowiedzieć:)

Biznes medyczny jest raczej stabilny i systematycznie rośnie, dlatego zaniepokoiły mnie ostatnie spadki, mam nadziję sytuacja szybko się unormuje,

dzieki i pozdrawiam
G15 / 77.8.218.* / 2010-09-06 19:53
Witaj Bywalcu,

o Atonie wielu powiada, ze jest juz prawie bankrutem i zasluge na miano "szmAtona" - moze maja racje...

Pozdr.
bywalec 1234_1 / 89.250.193.* / 2010-09-06 20:04
hmmm... ciezko cokolwiek powiedziec:)
Teraz przed firma stoi duza szansa zwiazana z "zatoką", jak się sprawdzi to będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze.
Jak się nie sprawdzi.... faktycznie moze miec kłopoty, ale jak bedzie nie wie nikt:)
Big Lebowski / 2010-09-06 18:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Juz sie wypowiadalem na ten temat ale powtorze jeszcze raz - wpisy Longa nawet b. obszerne sa tu milo widziane takze Tadeusz 75 jest tu mile widziany, szczerze mowiac tylko sceptyk z optymista tworza prawidlowy duet inwestorski - natomiast optymista z optymista czy sceptyk ze sceptykiem nie utworza dobrego duetu inwestorskiego nigdy - gdyz beda sie nawzajem nakrecac w jedna strone..
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-06 13:36 / portfel / Tysiącznik na forum
nie napisałem won niech pisze co chce i gdzie chce nie napisałem ze czekanie do konca tygodnia zeby sprawdzic czy jego prognoza jest prawidłowa czy nie to długo tylko uwazam ze to jest bez znaczenia, chodzi o znalezienie metod które daja w długim terminie regularnie zarabiac i tyle

Longterm nie wazne co pisza wazne zeby pisali
załoze sie ze dzieki tej dyskusji kilka osob wiecej zajrzało na twoj blog
zeby wyrobic sobie własne zdanie
to mowiłem ja czesc
Golem XV / 77.8.218.* / 2010-09-06 13:54
Hej Cierpliwy Graczu,

chyba powinienes zmienic juz nicka na niecierpliwy:)
Longterm robi swoje i niech tak zostanie - kazdy ma prawo do wypowiedzi...i kazdy swoja role w zyciu gra...

Pozdr.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-06 13:43 / portfel / Tysiącznik na forum
a jak bym chciał kogos obrazic to poszedłbym do koscioła i napluł proboszczowi w twarz podczas mszy byłoby to bardziej skuteczne i ciekawsze nisz napisanie kilku słow na forum
fan kącika / 83.12.196.* / 2010-09-06 12:08
Coś dla A.migosa i posiadaczy waloru.

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 16 / 2010
Data sporządzenia: 2010-09-06
Skrócona nazwa emitenta
INDEX COPERNICUS INTERNATIONAL S.A.
Temat
Zmiana udziału akcjonariuszy w ogólnej liczbie głosów w Index Copernicus International S.A.
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Treść raportu:
Działając zgodnie z art. 70 pkt 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Ustawa), Zarząd Index Copernicus International S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 6 września 2010 roku, do Emitenta wpłynęło zawiadomienie akcjonariusza – Dom Maklerski IDMSA - przekazane w trybie art. 69 Ustawy, w związku ze zmianą udziału w ogólnej liczbie głosów w Index Copernicus International S.A., o następującej treści:

"Zgodnie z art. 69 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U. nr 184, poz. 1539 z późn. zm.) Dom Maklerski IDMSA zawiadamia, iż w wyniku transakcji kupna poza rynkiem regulowanym akcji spółki Index Copernicus International S.A. rozliczonej w dniu 31 sierpnia 2010 r., zwiększył swój udział w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy spółki Index Copernicus International S.A.
Przed dokonaniem ww. transakcji Dom Maklerski IDMSA posiadał 230 000 tys. (słownie: dwieście trzydzieści tysięcy) sztuk akcji spółki Index Copernicus International S.A. co stanowiło 2,95% w kapitale zakładowym oraz uprawniało do wykonywania 230 000 tys. (słownie: dwieście trzydzieści tysięcy) głosów co wynosiło 2,95% na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy spółki Index Copernicus International S.A.
Aktualnie Dom Maklerski IDMSA posiada 390 000 tys. (słownie: trzysta dziewięćdziesiąt tysięcy) sztuk akcji co stanowi 5,01% w kapitale zakładowym spółki oraz uprawnia do wykonywania 390 000 tys. (słownie: trzysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów co stanowi 5,01% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy spółki Index Copernicus International S.A.
Jednocześnie Dom Maklerski IDMSA zawiadamia, iż podmioty zależne od DM IDMSA nie posiadają akcji spółki Index Copernicus International S.A. oraz brak jest osób wymienionych w art. 87 ust. 1 pkt 3 lit. C.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-06 12:02 / portfel / Tysiącznik na forum
dobry dzien
Longterm spokojnie nie agresywnie(agresja rodzi agresje) dlaczego nie jestes wstanie zniesc i docenic krytyki? przeczytałem napisałem co mysle (powinienes byc zadowolony) nie dlatego zeby Cie obrazic tylko dlatego zebys sie bardziej postarał jezeli chcesz cos osiagnąc musisz byc bardziej
ja lubie konkrety np. : miło by było gdyby zamiast prognozowac procentowy spadek na koniec tygodnia co do dziesiatej czesci zajał sie rozwiazywaniem równania(nie jestem matematykiem bede pisał na chłopski rozum jestem prostym człowiekiem) x + x +x...+... =30%(lub wiecej) zwrotu z kapitału rocznie (bez względu na koniunkturę) i niech (nie badzmy zachłanni) prawdopodobienstwo tego wyniku wynosi mniej wiecej 70%, pomogę ci troche pierwsze załozenie tego równania to kapitał poczatkowy nie moze rownac sie zero z wiadomych wzgledow, kolejne załozenia to pole do popisu dla Ciebie niewiem moze np cena do zysku kupowanej spólki nie może byc wieksza niz 100 a cena do war ksiegowej 1 i tak dalej możliwosci sa prawie nieograniczone jak zblizysz sie choc odrobine do wyniku daj znac chetnie obejze (nie mowie ze ja sie zblizylem ze znalazłem skaładowe tego równania bo bym tu teraz nie siedział tylko na karaibach murzynki po tyłeczkach klepał).
Dlaczego uważam że jest możliwe znalezienie takiego równania, otuż 10 lat temu moj nauczyciel matematyki powiedział że są rownania (algorytmy programy cos takiego) dzieki ktorym mozna obliczyc prawdopodobienstwo wystąpienia okreslonych warunków pogodowych w danym rejonie mowiąc krotko przewidziec pogode z prawdopodobienstwem bliskim 90% problem jednak w tym że moc obliczeniowa do tego potrzebna wynosiła 3 doby pracy wszystkich komputerów na planecie(w tym czasie) czyli wynik był dużo puzniej niż dzien który nas by interesował dlatego prognozy nie są tak dokładne jakby mogły byc.
wniosek z tego taki ze istnieja rowniez równania które obliczaja prawdopodobienstwo wzrostow lub spadkow na giełdzie kolejnego dnia tygodnia itd
wiec szanowny Longtermie gdybys napisał przypadkiem takie rownanie i sie nim podzielił z nami byłoby to bardziej pomocne niz wrozenie ze na koniec tygodnia bedzie 2% w gore lub w dół

P.s. nie twierdze ze jestem od Ciebie lepszy ze wiecej wiem ze sie znam nie o to chodzi wiem coby mi sie przydało czego potrzebuje i nie są niestety to Twoje analizy takiego szajsu w internecie jest mnóstwo jak ktos bedzie chciał to se parkiet poczyta nie tedy droga jezeli chcesz byc dobry i uzyteczny musisz byc bardziej niz reszta...pozdrawiam nie bierz tego zbyt osobiscie niejestem przecież żadnym autorytetem

Big Rzadzi pozdrawiam wszystkich Cierpliwy
Wyborca!!!! / 24.203.5.* / 2010-09-06 13:08
Cierpliwy stał sie niecierpliwym i chciałby zobaczyć u Longterma kawę na ławę a jak nie to chyba won ? z tą bo:
niestety to Twoje analizy takiego
szajsu w internecie jest mnóstwo

Hmmm...
Long term bardzo tu nie zaśmiecił małym wpisem;
Prognoza na przyszły tydzień:

longterm.bblog.pl

zapraszam

Jak już jest napisane powyżej
Big Rzadzi

Więc mu to pozostawmy kogo pogonić lub nie.
Ciekawa historyjka z przepowiadaniem pogody;
otuż 10 lat temu moj
nauczyciel matematyki

i do tego trzeba dodać pewnie z 15 lat jak on tego sie dowiedział na swojej uczelni to wyjdzie nam na to że te komputery były z lat 80-tych, więc sie nie dziwie że potrzeba im było
3 doby pracy wszystkich
komputerów na planecie
dzisiaj jest w tri miga.
A co do

wniosek z tego taki ze istnieja rowniez równania które obliczaja prawdopodobienstwo
wzrostow lub spadkow na giełdzie kolejnego dnia tygodnia itd

Jak Longterm to opanuje to go tu nie uświadczysz.
Powiedzmy że nasz Longterm wyliczy nam na przyszły tydzień jakie cyfry padną w TOTOLOTKA i podzieli sie dobra nowina w TV podając wymarzone cyfry.
Znając jego autorytet to wszyscy obstawią te cyfry i ile wygrają ? ano gdzieś połowę togo co włożyli w ten interes.
Co prawda giełda to nie totolotek ale gdy dobre rozwiązania systemowe stają się publiczne to już jest po interesie.
Wygląda że trochę bronie Longterma ale On tu wyrastał wśród nas, a inna sprawa że Big lubi ścieranie się poglądów z wyjątkiem wycieczek osobistych
Longterm / 2010-09-05 17:53 / Mostek Zwyciężymy!
Prognoza na przyszły tydzień:

longterm.bblog.pl

zapraszam
cierplwy / 83.25.63.* / 2010-09-05 19:41
Big mam nadzieje ze sie nie pogniewasz za to co napisze (w koncu to twoje forum i twoi goscie)
Longterm jedzie od Ciebie amatorką i karierowiczostwem (czy jakos tak), szacunek za wytrwałość ale mnie nie przekonujesz zarób troche grosza i powiedz jak to zrobiłes a potem zarob znowu troche grosza i powiedz jak to zrobiłes to moze znajdziesz chetnych którzy Cie wysłuchają

P.s. Jedyny pożytek z prognostyków giełdowych polega na tym, że na ich tle dobrze wypadają wróżbici Warren Buffet (czy jakos tak)
5424 / 2010-09-05 21:00 / Fan Linuxa Ubu
ja Longa lubię czytać i cenie jego blog każdy wyciąga wnioski na jakie go stać ...... nawet z takiej pisaniny .........osobiście uważam że przyszły tydzień to klepanie górki na 2500 i ewentalnie od wtorku różne niespodzianki
Ciułacz / 2010-09-05 20:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do Longterm, ja od czasu do czasu czytam twojego bloga i powiem Ci nie zrażaj się, rób to dla siebie, ,było nie było ciągle się uczysz ( ciągle się uczymy ), a przy okazji, czytelnika zmuszasz do myślenia .
Jak byś mi wciskał kit chcąc coś sprzedać to bym się postawił okoniem a tak to czytam i nie koniecznie się muszę z tym wszystkim zgadzać ale nie mam zamiaru Cie odżegnać od czci i wiary.
Pozdrawiam
Longterm / 2010-09-05 21:37 / Mostek Zwyciężymy!
witam, dziękuje za ten wpis. ja absolutnie nie próbuję wciskać komuś czegoś na siłę...przedstawiam swoje własne opinię i tyle a czy one różnią się znacząco od profesjonalnych analityków to już pozostawiam kwestii oceny każdego czytelnika. A ten sfrustrowany cierpliwy niech w takim razie poleci do Nowego Jorku, wejdzie do siedziby Morgan Stanley i zacznie krzyczeć: "amatorzy, karierowicze, mówiliście że rentowność 10 latek wzrośnie do 5,5% a jest 2,5%"
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-05 13:33 / portfel / Tysiącznik na forum
a tu o dewloperach (...) Kiedy rentowność zacznie rosnąć? Lepiej powinny wyglądać już wyniki za IV kw. 2010, a 2011 r. ma przynieść widoczną poprawę. Deweloperzy nie mają jednak złudzeń – w najbliższym czasie nie ma co marzyć o zyskowności z czasów hossy. Co może mieć wpływ na wyniki spółek w kolejnych okresach? Deweloperzy wskazują m.in. na możliwy wzrost kosztów wykonawstwa związany m.in. z otwarciem z początkiem maja 2011 r. niemieckiego rynku pracy. – Musimy być przygotowani na exodus budowlańcow – przestrzega Andrzej Szornak, wiceprezes Gant Development.

PARKIET
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-05 13:27 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Big moze jeszcze nie czytałes (Quercus) i cie zainteresuje
http://www.parkiet.com/artykul/965207_Towarzystwa_na_GPW_z_wysokimi_wycenami_.html
Ciułacz / 2010-09-05 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
W Quercus mam swoje trzy grosze wiec mu życzę wszystkiego najlepszego.
Tylko mnie dziwi dlaczego nie przygotowali nowej emisji?
To poco idą na GPW? Tylko dla prestiżu ? Chyba że chcą manipulować własnymi akcjami ?
Ciułacz / 2010-09-05 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z większych farmacełtycznych co maja kłopoty z swoimi lekarstwami to przypomina mi się MERCK (MRK) ale pomimo wiekszej nagonki w ubiegłych latach już sie ustabilizował.Płaci przyzwoitą dywidendę, bo ponad 4% co tego na żadnej lokacie w Stanach nie znajdziesz.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=MRK+Interactive#chart2:symbol=mrk;range=5y;indicator=dividend+volume+mfi;charttype=ohlc;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined
Ciułacz / 2010-09-05 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tą spółkę napewno znacie bo jest notowana w Frankfurcie Eli Lilly & Co. (LLY)
Ostatnio sie sądzi o patenty farmacełtyczne co ja trochę wyhamowało ale to dobra spółka płaco sutą dywidendę,co kwartał 49 centów co nie jest źle.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=LLY+Interactive#chart1:symbol=lly;range=5y;indicator=dividend+volume+mfi;charttype=ohlc;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined
Ciułacz / 2010-09-05 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę przyznać że te spółki co zapodałem powyżej to nie upadłe anioły
Ciułacz / 2010-09-05 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jako ciekawostkę dodam że obecnie w Kanadzie zaczyna brakować lekarstw.Tego gołym okiem nie widać, ale w środowisku medycznym już się o tym mówi Przyczyny nie jasne, ale wygląda na to że chcą wyrugować dobre a tanie lekarstwa z rynku i przyzwyczaić lekarzy do przepisywanie nowych drogich lekarstw, co w zasadzie są prawie takie same co stare ale nowe i nowa cena.
Taka sytuacja to wszystkim woda na młyn, z wyjątkiem pacjenta , a ten co ma zrobić? nawet o tym nie wie.
Big Lebowski / 2010-09-05 12:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=_7VsoxT_FUY&feature=related GEORGE THOROGOOD "Bad To The Bone"
Ciułacz / 2010-09-05 12:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzu !
BYD jakoś się nie może wyrwać z złej passy.
Przez ostatnie czasy prasa mu robiła koło tyłka, że niby dla nowobogackich to za małe auto taki np BMW specjalnie powiększył swoje gabloty na Chiński rynek i inni zrobili podobnie.Panuje przekonanie że BUD miałby większy sukces w Stanach jak u siebie.
Ps. Plantator winorośli pozdrawia hodowcę róż ;-)
Ciułacz / 2010-09-05 12:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyżej
http://finance.yahoo.com/echarts?s=1211.HK+Interactive#chart1:symbol=1211.hk;range=1y;indicator=dividend+volume+mfi;charttype=ohlc;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined
Big Lebowski / 2010-09-05 12:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. BYD obecnie to wyjatkowa okazja do kupienia - uwazam, szukam intensywnie spolki farmaceutycznej ktora by miala problem z jakims lekiem i mocnio zmaltretowana - obojetnie jaki rynek tzn. gdzie notowana , moze byc notowana w Kanadzie , USA , Japonia itd.. jezeli masz taka na oku to zapodaj ..:) Pozdr
Ged_nl / 212.67.157.* / 2010-09-05 18:08
czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zabrać się za zakupy walorów na innych rynkach?
Ciułacz / 2010-09-05 20:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kiedyś gospodarz tu wspominał że DM Bank Zachodni prowadzi tego typu usługi,ale jakie opłaty tam są to nie wiem.Co prawda mam tam maklerski rachunek IKE i widziałem całą plejadę możliwości ale nigdy nie robiłem z tego zakupów poza GPW bo i tak by nie były uznane jako IKE.
Na zagranicę to używam konta poza granicami kraju.
Ciułacz / 2010-09-05 12:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odnośnie
szukam
intensywnie spolki farmaceutycznej ktora by miala problem z jakims lekiem i mocnio
zmaltretowana

to pamiętam o twoim wpisie z poprzednich dni bo systematycznie czytuję ale mało piszę z powodu przesunięć czasowych.
Jak będzie coś ciekawego to dam cynk.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy