Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2010-08-31 11:10 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Zimny ostatni dzien sierpnia… w przewadze chmury i deszcz…

Dobrego dnia zycze oraz w sesji powodzenia :-) Serdeczne pozdrowienia
Thai / 2010-08-31 11:11 / Bez rangi
BRS... "Boryszew chce przejąć kolejną spółkę z branży Automotive"

Giełdowa spółka, która niedawno przejęła Maflow, już pracuje nad przejęciem kolejnej spółki z branży automotive.
Zarząd Boryszewa poinformował dziś w komunikacie, że spółka została dopuszczona do badania due diligence przedsiębiorstwa spółki z branży automotive i jej spółek powiązanych, na podstawie niewiążącej oferty.

Due diligence odnosi się do informacji i dokumentacji natury prawnej, księgowej i podatkowej spółki.

Boryszew nie podał nazwy badanej spółki. Ujawnił jedynie, że wartość przedsiębiorstwa spółki i jej spółek powiązanych przekracza 10% kapitałów własnych Boryszewa.

http://www.tinyurl.pl/?rcZircBq
Pooh / 2010-08-31 11:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Podoba mi sie takie postepowanie. Emisja nie na utrzymanie zarzadu, jak to czazsem bywa ;) , tylko na zakup twardych aktywow.
Pozdrawiam. Q
Thai / 2010-08-31 11:36 / Bez rangi
Powitania Pooh'atku :)

I mnie obecne postepowanie i sytuacja w spolce podoba sie co raz bardziej...

Wzajemne pozdrowienia.
Golem14 / 2010-08-30 22:03 / Tysiącznik na forum
Song for good bye...
http://www.youtube.com/watch?v=dcH7z4UWSto

Zostancie w pokoju:)
Big Lebowski / 2010-08-30 20:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=L6pzwu2Sd8I&feature=related Bruce Springsteen - If I Should Fall Behind (Acoustic 1993) Audio
Golem14 / 2010-08-30 20:00 / Tysiącznik na forum
Świetliki-"Parasolki"
http://www.youtube.com/watch?v=ZU26k0bbZ-M&feature=related
Big Lebowski / 2010-08-30 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Golem14 / 2010-08-30 19:40 / Tysiącznik na forum
Dobry wieczor Wszystkim,

wiesz moze Big, co sie stalo z moim postem, w ktorym umiescilem ostatnio linki do filmu "Lets make money"? - wyglada na to, ze zniknal z forum...

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-08-30 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Nie rozumiem jak moze zniknac - przeciez nikt nie blokowal czy usuwal hm.. Dziwne rzeczy sie dzieja - ja wpisujac sie u Longterma - wyskakuje mi napis ze nazwa tzn. nick jest juz zarezerwowany a przeciez jestem zalogowany .. nie mam pojecia jak moze zniknac wpis.. Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-08-30 19:56 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

linki do filmu wkleilem w niedziele jeszcze w swoim portfelu oraz na forum glownym...

Moze chodzi wlasnie o forum glowne: jakas menda forumowa mogla zglosic tam mojego posta do usuniecia, a Szanowna Redakcja bezmyslnie usunela za wskazowka owej mendy tego posta z calego forum (a takze nasze posty pod linkami do filmu) - bo po coz myslec, jak latwiej jest nie myslec...

Swoja droga, komu to przeszkadzalo... Redakcja jak zawsze stara sie o wysoki poziom na forum - jeszcze troche i zostana im tylko same mendy moneyowe...

Pozdrawiam serdecznie

PS. Ogolnie nie mam humoru, bo pada deszcz:)
Big Lebowski / 2010-08-30 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na frasunek dobry trunek a takze na taka pogode wskazany..
Golem14 / 2010-08-30 20:06 / Tysiącznik na forum
Musze dbac o cere i staram sie ostatnio nie naduzywac:)
Thai / 2010-08-30 19:55 / Bez rangi
Witaj Golem,

Pozdrowienia przesylam wieczorne :)

Ps. Jakies "porzadki" na portalu - dzis mialam trudnosci z umieszczeniem wpisu w Kaciku...
Ale potem bylo okey :)
Golem14 / 2010-08-30 20:10 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

porzadki na forum zrobiono z moim wpisem w trzech miejscach, wiec nie jest to przypadek...
Ogolnie mi to zwisa - ten film ogladalem juz dawno temu... Myslalem, ze moze ktos sobie za "tzw. gratisiaka" obejrzy go jeszcze na youtube dzieki mojej reklamie forumowej...

Pozdrawiam serdecznie
Hajduczek / 2010-08-30 19:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam miłych sąsiadów,
na szczęście zdążyłam skorzystać z linku "lets make money" ;)
Big Lebowski / 2010-08-30 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj mila Sasiadko.. Pozdrowka
Hajduczek / 2010-08-30 20:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Thai , nie rzuciło Ci sie w oczy cosik o OPONEO.PL??
Thai / 2010-08-30 20:16 / Bez rangi
Witaj Hajduczku,

rzucil mi sie... ladny w dzisiejszej sesji plus :))) Z informacji ostatnich z dn. 18.08 „Informacja o realizacji innowacyjnego projektu spółki powiązanej AutoCentrum.pl S.A”, ale pewnie ja znasz…
Tu szczegóły:
http://www.tinyurl.pl/?nYv712KI

Pozdrowienia :)
Hajduczek / 2010-08-30 20:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,
...tak, to czytałam,
Całuski;-)
amigo2 / 2010-08-30 19:32
przywitał

ładny + na borku gratki-;)
Big Lebowski / 2010-08-30 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. Tak jakos wyszlo .. dziekuje.. Pozdr
Thai / 2010-08-30 19:52 / Bez rangi

Tak jakos wyszlo

:) Wyszlo piekniscie - uklony...
Thai / 2010-08-30 19:29 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Zimniej z kazdym dniem w pogodzie – tym gorecej z kazdym dniem pozdrawiac Cie bede :)))

Oby przetrwac „cambio di stagione”… cyzli sezonowa przemiane :) Serdecznosci sle
Big Lebowski / 2010-08-30 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Ja takze witam i bede wital goraco :) Pozdrowka najserdeczniejsze..:)
Thai / 2010-08-30 19:51 / Bez rangi
I juz jest cieplej, gorecej :)))
Thai / 2010-08-30 11:03 / Bez rangi
Melodia optymistyczna :-) „Chopin w Afryce” - Maria Pomianowska

http://www.youtube.com/watch?v=X4LU0kb1eIk
Thai / 2010-08-30 11:38 / Bez rangi
http://w479.wrzuta.pl/audio/4lahyNCPbd8/fryderyk_chopin-preludium_15_op.28_deszczowe
Thai / 2010-08-30 10:33 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Niebo siwe, deszczowy dzien… Pogodnego nastroju zycze w te niepogode :-)
Pomyslnych decyzji oraz powodzenia w sesji…

Serdecznie pozdrawiam jeszcze sierpniowym czasem:-)
Thai / 2010-08-30 10:35 / Bez rangi
Polski PKB wzrósł mocniej od oczekiwań w II kwartale
Polska gospodarka nabiera wiatru w żagle - wzrost naszego PKB w II kwartale 2010 roku przekroczył oczekiwania analityków.

http://www.tinyurl.pl/?zaaE6MMT
Thai / 2010-08-30 10:41 / Bez rangi
Szacunki GUS
PAP - Biznes
30 Sie 2010, 10:18

http://stooq.pl/n/?f=352412
Big Lebowski / 2010-08-29 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=7f3zvDpmiE0&feature=related Kenny Chesney - Come Monday
Golem14 / 2010-08-29 19:57 / Tysiącznik na forum
Jeszcze pare slow o jednym z zaleglych tematow: dewoloperce...

W zeszlym roku jesienia bylem goracym zwolennikiem spolek z tej branzy i przez jakis czas mialem akcje wielu spolek dewoloperskich na przemian w swoim portfelu - moje nadzieje na wzrosty kursu tych akcji okazaly sie jednak plonne. Wowczas dyskutowalem o tym na forum min. z Adrianoo (pozdrawiam:), ktory studzil moj entuzjazm i okazalo sie, ze mial wtedy calkowicie racje. Gdybym trwal dalej przy moim owczesnym pomysle, zarobilbym do tej pory na akcjach deweloperow moze gora z 20% na calym portfelu. W pore jednak zmienilem strategie i jak wiadomo uderzylem w High-Tech:)

Jak wyglada teraz sytuacja w dewoloperce: wiele spolek ma wycene rynkowa zdecydowanie ponizej C/WK 1, wyniki finansowe sa srednio zadowalajace (na wielu firmach ciazy wysoka cena gruntow zakupionych podczas boomu i zjada marze ze sprzedanych mieszkan), wiele spolek dokona zapewne jeszcze odpisow w ksiegach z powodu utraty wartosci posiadanych nieruchomosci, ceny mieszkan spadly i pewnie dopiero za rok lub dwa lata lekko wzrosna. Ponadto ogromne wzrosty kursu tych akcji od wiosny 2009 wynikaly wylacznie z odbicia po Armagedonie na tej branzy (problemy nie znikly) - a jesienia 2009 zapanowala stagnacja na gieldzie w tym temacie.

Najwazniejsze w tym wszystkim jest jednak, ze w wyniku bessy 2008-2009 zostala zapewne bezpowrotnie zmasakrowana fantazja w branzy budowlanej, ktora jest warunkiem koniecznym do wzrostu wyceny akcji na gieldach - wszystko rozpoczelo sie przeciez od tzw. Immobilienkrise i jeszcze dlugo ta swiadomosc bedzie siedziec w glowach inwestorow... - wyceny akcji o C/WK ponad 10 w dewolperce sa juz zapewne na wiele lat niemozliwe z tego powodu...

Co moze wydarzyc sie od jesieni 2009 do wiosny 2010 w branzy dewoleprskiej: wraz z fala wzrostowa zapewne akcje tych spolek tez beda mialy wyzsze kursy, najpredzej tych, co maja jeszcze ciagle C/WK ponizej 1... Ogolnie mozna liczyc sie na wybranych spolkach z 50% zyskiem w tym okresie, wzrosty procentowe w trzech cyfrach beda raczej jeszcze niemozliwe - rany w fantazji gieldowej sa jeszcze zbyt swieze, a glowne odbicie po bessie bylo juz w 2009 roku - teraz powinno byc przez dluzszy czas spokojniej w tym temacie. Jak bedzie w rzeczywistosci, przekonamy sie w najbliszych miesiacach...
Big Lebowski / 2010-08-29 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kazda hossa ktora sie konczy ma swoje konsekwencje i np. po hossie internetowej malo kto dotykal spolki ktore maja z internetem do czynienie - jednak dobre spolki ktore przetrwaly generowaly znaczne wzrosty i np. z niemieckiego rynku freenet w ostaniej hossie wzrol wiele tys. procent i podobnie bylo z United Internet i wielu innymi - natomiast wiekszosc spolek cierpiala cala hosse i mysle ze podobnie bedzie u nas z developorka - wybiorcza spolki wzrosna a wiele gwiazd zgasnie - jak to w zyciu..
Golem14 / 2010-08-29 20:31 / Tysiącznik na forum
Ostatnio w "Parkiecie" pisali, ze podczas boomu nieruchomosci w latach 2006-2007 ceny gruntow urosly do niebotycznych poziomow, np. jedna firma hiszpanska zaplacila za dzialke przy ulicy Hozej w Warszawie ponad 30tys PLN za 1m2!!! - w przypadku gdyby zbudowano w tym miejscu ekskluzywny apartamentowiec, koszty zakupionego gruntu w cenie 1m2 mieszkania wynosilyby ponad 10tys PLN. Dzisiaj na tej dzialce stoja lawki i prarasolki nalezace do budki z piwewm - apartamentowca nie zbudowano:)

Jest to zapewne skrajny przypadek, ale wiele firm w najblizszych latach bedzie mialo problemy z powodu zakupionych w czasach boomu dzialek budowlanych... Pokazuja to np. ostatnie wyniki finansowe Dom Devolopment - duzo nizsze niz podczas I polrocza 2009, znaczny spadek marzy wynikajacy zapewne z tego powodu...

Oczywiscie, tak jak piszesz, w calej branzy beda wyjatki - do wiosny 2011 mysle jednak, ze beda w najlepszym wypadku wzrosty kursu akcji wybrancow max. po kilkadziesiat %, w zadnym wypadku jednak ponad 100%, tak jak to onegdaj bywalo...
Big Lebowski / 2010-08-29 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podczas obecnej hossy mocne wzrosty beda tylko wybiorcze - mysle..
Golem14 / 2010-08-29 20:53 / Tysiącznik na forum
W ostatnim czasie nie obserwowalem zbyt wnikliwie spolek deweloperskich, wiec ciezko mi typowac cos konkretenego w tym temacie - zakupow w tej branzy nie zamierzam raczej poki co dokonywac... Mysle jednak, ze Gant moze byc mimo wszystko ciekawym papierem (ostatnio Budopol - budowniczy Ganta wyskoczyl w gore), Polnord tez bedzie mial swoje 5 minut (jedyna dobra spoka Krauzego:)., moze Reinhold. Spolka TUP, ktora polecasz tez wyglada ciekawie - mankamentem jest jednak plynnosc jak na NC:)
Big Lebowski / 2010-08-29 19:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
piotrekdro / 2010-08-29 14:02 / portfel
Witaj Gospodarzu.

Chciałbym zapytać co sądzisz o spółce Polnord? Potencjał wzrostu w okresie najbliższego roku?
Czy twoim zdaniem w chwili obecnej warto stawiać na spółki deweloperskie?

P.S. Robert wystartuje już za chwilę, będzie podium (stawiam na 2 miejsce) jeśli samochód i mechanicy nie zawiodą. O jego umiejętności w ogóle się nie obawiam.
Big Lebowski / 2010-08-29 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. Niewiele moge powiedziec o spolce Polnrod gdyz nie interesowalem sie ta spolka - uwazam ze spolki developorskie pokaza sie jeszcze z dobrej strony .. Pozdr
Big Lebowski / 2010-08-29 11:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=8BrkN9Ghgfc&feature=related Jackson Taylor - "Outlaw Women" Smith Music Group
Big Lebowski / 2010-08-29 11:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=NaIzWAoJ0Q8&feature=related Jackson Taylor & the Sinners No Apologies
Big Lebowski / 2010-08-29 11:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj caly dzien spedzilem w ogrodzie i przycinajac roze ukladalem moja strategie inwestycyjna na longa .. Mysle ze kazdy inwestor obecnie powinien zastanowic sie i wypracowac wlasna strategie w srednim i dlugim terminie..
5424 / 2010-08-29 11:46 / Fan Linuxa Ubu
Witam powiem ci szczerze ja łamie sobie głowę na jakim poziomie rozliczą wrześniowe kontrakty i jak się euro zachowa do końca roku osobiście prognozuję umocnienie sie euro wobec $ do 1,5 tak wyczytałem między wierszami z przemów Berneka, Obamie poparcie spada na szyje nastepny powód do osłabienia $ i do stworzenia nowych miejsc pracy
Big Lebowski / 2010-08-29 12:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. W listopadzie sa wybory do kongresu w USA tak wiec beda rozgrywki na dolarzae oraz na akcjach - mysle , obecnie jest czas aby uzupelniac portfele gdyz hossa nadal obowiazuje , to ze dane z USA nie sa jeszcze takie jak by rynki chcialy to nalezy sie z tym pogodzic , wzrost gospodarczy w USA opiera sie na konsumentach a oni na calym swiecie stali sie bardzo ostrozni i dmuchaja na zimne - dlatego malymi krokami bedzie postepowal wzrost gospodarczy a Obama chce podwoic eksport i mysle ze na obnizke usd zagraja amerykanie ..
5424 / 2010-08-29 12:53 / Fan Linuxa Ubu
wskażnik konsumpcji w USA był bardzo dobry szczególnie w branży motoryzacyjnej a S@P jak i Dax w chwili obecnej wyglądają bardzo pro wzrostowo dlatego przyszły obstawiam wzoostowy na tych indeksach i nie żdziwił bym się jak odbicie zdominowało by cały wrzesień
Big Lebowski / 2010-08-29 12:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak obstawiam - caly wrzesien.. Cyfra musze przyznac ze poczyniles znaczne postepy - jako inwestor i ze caly czas sie rozwijasz a to przynosi i nadal bedzie przynosic wymierne efekty.. Gratki
5424 / 2010-08-29 13:04 / Fan Linuxa Ubu
I mam dobrego nauczyciela pozdrawiam
5424 / 2010-08-29 13:00 / Fan Linuxa Ubu
Wiem już na czy polega hossa
Big Lebowski / 2010-08-29 13:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze Cie hossa zaskoczy tzn. wzrosty - nie bedziesz mogl uwierzyc za tak moze wzrosnac..
5424 / 2010-08-29 13:38 / Fan Linuxa Ubu
czekam na takie zjawisko od dawna
Big Lebowski / 2010-08-29 10:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=aW8as7efp4U&feature=related Jackson Taylor Band - "Barefeet on the Dash"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy