Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2010-08-03 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=RECGXh1VDDI&feature=related One Bourbon One Scotch One Beer - Kaszubstwo
Big Lebowski / 2010-08-03 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=8LJxN-fH8A4 George Thorogood Highway 49
Big Lebowski / 2010-08-03 18:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2010-08-03 19:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odniose sie moze do teori Bialka ktora mowi ze koniec roku nastapi powrot do bessy - pisalem wielokrotnie ze z ta teoria sie nie zgadzam , uwazam ze kilka lat hossy przed nami i obecne wzrosty to kontynuacja hossy , takze nie bedzie powrotu do recesji gdyz decydenci i banki centralne pokazaly ogromna desperacje w walce z recesja i mozna odczytac ich dzialanie tak : niech kosztuje ile chce - koszty sa mniej wazne a do recesji nie dopuscimy , jestesmy obecnie w miesiacach ktore sa mozliwe wahania - jednak wahania nalezy wykorzystywac do agresywnego uzupelniania portfeli - moge tylko powiedziec " drogi iInwestorze - strong buyy " w tym roku bedziemy bili rekordy na wigach , na akcjach i takze w nastepnym roku a rok 2012 takze bedzie rokiem rekordow , akcje starannie dobierac i grosza nie zalowac - tylko call na nastepne lata jest odpowienim ustawieniem na rynku , bessa zacznie sie gdy jakis analityk przepowie a wszyscy go wysmieja i beda sie pukac w glowe , obecnie wiekszosc mowi o bessie a jak wiadomo to tylko mniejszosc ma racje na gieldzie..
pawciomerc / 2010-08-03 21:30 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
A witam
zgoda Bigu ale czy nie zapomiałeś o jednym. Kosztuje ile chce a a kse na ratowanie gospodarek to będą brać z nieba?
co do wzrostow to się zgadzam
tauron / 82.139.60.* / 2010-08-03 20:18
Witaj
Szarpnięcia będą i to dość mocne że wytrzepie niepewnych z rynku ale o to w sumie chodzi w tym grajdołku.Generalnie również uważam że będą wzrosty i to dość mocne a wiele spółek tak naprawdę nie zasmakowała jeszcze prawdziwych wzrostów w tej hossie.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-08-03 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Pozdrawiam
siabada mydełko fa / 188.33.28.* / 2010-08-03 19:47
kilka lat hossy to już mieliśmy i obecne wzrosty to końcówka minihossy, do euforii juz tylko brakuje przebicia ostatnich szczytów z kwietnia i to będzie koniec

co do recesji to banki centralne nie mają wiele do gadania, cykle koniunkturalne są poza ich sferami wpływów, co najwyżej banki te moga próbować ograniczać negatywne skutki zarówno hossy jak i bessy

drogi inwestorze po przebiciu kwietniowych szczytów - strong sell

rok 2011 to rok bessy

pomalutku szykowac się do wywalania akcji, zaczynając od takich przewartościowanych śmieci jak PZU czy KGHM

obecnie większość pisze o hossie a bedą pisać jeszcze więcej gdy przebijemy 2600...
Big Lebowski / 2010-08-03 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mydelko - ten rok i nastepny i nastepny z twoim podejsciem do inwestycji da ci uczucie wymydlenia - to pewne ..
siabada mydełko fa / 188.33.28.* / 2010-08-03 20:06
nie wiem czy to odpowiednie forum do pisania o uczuciach....
5424 / 2010-08-03 19:44 / Fan Linuxa Ubu
pięknie to ująłeś pozdrawiam Bigu co z Ronsonem i ferum
Big Lebowski / 2010-08-03 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra - przyjdzie ich czas tak jak wiele innych spolek.. Ja jestem wrednym i agresywnym inwestorem i te spolki wiem ze dadza zarobic. ;-) .. pozdr
tauron / 82.139.60.* / 2010-08-03 15:33
Proponuję obserwacje WIGu 20 nominowanego w dolarach
tauron / 82.139.60.* / 2010-08-03 11:45
Podobała mi się ostatnia akcja na Borku,kurs w okolicach 2 PLN poszło info że starają się o Maflow,potem kurs opadł spowrotem w okolice 2,poszło info że wygrali przetarg kurs znowu w okolice 2.30.Na forach pierwsze wpisy typu ubrani w śmiecia wystąp hehe.Kurs znów opadł w okolice 2.15 i przy żadnym infie kolejnym poszło na 2,8.

Na emisję zareagował dużo szybciej niż na Maflow.
tauron / 82.139.60.* / 2010-08-03 11:46
Po infie ze starają się o Maflow kurs skoczył na 2.25 około potem opadł
Jarg / 2010-08-03 10:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Pochmurno... deszczowo...
Serdecznie pozdrawiam z Wrocławia... i życzę udanego wtorku...
Longterm / 2010-08-02 22:15 / Mostek Zwyciężymy!
witam, wygląda na to iż upadek głównego forum jest wskaźnikiem wyprzedzającym dla giełdy...

http://longterm.bblog.pl/

zapraszam i podkreślam - "głównego" forum:)
5424 / 2010-08-02 23:00 / Fan Linuxa Ubu
Lubię cię czytać Longu prawdę mówiąc to jestem twoim fanem jak przewidujesz spadki to jestem spokojny ............... o wzrosty pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-08-02 18:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=or7N2JPUSk0&feature=related Marty Falle - "Ohio"
Big Lebowski / 2010-08-02 18:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wypowiem sie moze na temat upadlego aniola ktorego polecalem wielokrotnie na forum- Lloyds bank, odnotowuje ostatnio spore wzrosty na ogromnych obrotach , 4 sierpnia beda meldowane wyniki lecz widze ze obecnie zmienily mu sie wskazniki tzn. KGV 83 a mial niedawno przeszlo 200 - KGV to takie nasze - cena / zysk, oznacza to ze bank wychodzi z kryzysu i od czasu mojej rekomendacji dal okolo 80% zysku i mysle ze lada moment bedzie 100 zysku , bank nadal jest atrakcyjny do inwestowania na longa - uwazam..
5424 / 2010-08-02 19:31 / Fan Linuxa Ubu
Witaj Bigu widzę że odpoczynek miałeś króciutki ............... bo zawitałeś na forum napisz swoje przewidywania co do euro bo jak pamiętam to wszyscy w trzecim twartale tego roku wszyscy przewidywali krach na tej walucie
Big Lebowski / 2010-08-02 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Mysle ze euro czeka obecnie spore odreagowanie - tak mowi technika i jest szansa ze w tym roku moze sie otrzec o cene 1,40 euro - usd .. Obama swego czasu obiecal powojenie amerykanskiego eksportu i mocny dolar jest im nie w smak i dlatego obecnie euro sie wzmacnia.. Pozdr
Big Lebowski / 2010-08-02 18:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Historycznie rzecz biorac to sierpien i wrzesien sa najgorszymi miesiacami na gieldach - mysle ze inwestorska brac brala to pod uwage i przygotowala na te miesiace gotowke - wczesniej pozbywajac sie akcji , indexy obecnie sa w stabnie wrzenia i teraz opcja czy wywala dekiel ( czytaj opory ) czy braknie pary - obstawiam ze opory pojda gdyz wielka rzesza inwestorow obecnie jest niedoinwestowana a korekta nastapi gdy inwestorska brac bedzie przeinwestowana .. jezeli Dax wybije sie powyzej 6340 pkt . nastepny poziom nalezy obierac 6600 pkt i 7000pkt. Z naszymi w3igami bedzie blizniaczo podobnie - uwazam..
tauron / 82.139.60.* / 2010-08-02 18:41
Witaj
Cykl koniunkturalny uwzględniający PKB i inflację wskazuje że w żadnym wypadku nie mamy do czynienia z końcem hossy na rynkach.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-08-02 18:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Nigdzie nie napisalem o koncu hossy - nie zgadzam sie z teoria Bialka , byc moze S&P 500 i inne amerykanskie indexy beda w trendzie bocznym przez kilkanascie miesiecy lub kilka lat, ale inne indexy ze zdrowymi gospodarkami - beda generowac wzrosty i takze nasze wigi.. Pozdr
tauron / 82.139.60.* / 2010-08-02 20:46
Jednak Białek ładnie przewidział wzrosty w wakacje gdzie większość spodziewała się marazmu a zatem spadków.S&P500 daje wiele mylnych sygnałów dla techników,widać siłe tamtejszych indeksów,o naszych nie wspomnę.
Big Lebowski / 2010-08-02 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czesto na gieldach gosci Sommerrally i tak jest obecnie - takze pisalem ze beda wzrosty a skorzysta niewielu i tak obecnie mamy - widac po aktywnosci forumowej braci - sa na gotowce a tylko nieliczni maja akcje ..
tauron / 82.139.60.* / 2010-08-02 21:01
Często obecnie można znaleźć artykuł jakiegoś analityka o pesymistycznej wymowie.Atmosfera niepewności występuje zawsze,ale wydaje mi się że do euforii obecnie daleko,takie mam odczucie zbierając do kupy wszystkie artykuły przeczytane powiedzmy w ostatnich trzech miesiącach.
5424 / 2010-08-02 21:34 / Fan Linuxa Ubu
tauronie czytaj anali z przymrużeniem oko oni ci nigdy nie powiedzą tego co naprawdę myślą od jakiego czasu inwestujesz
tauron / 82.139.60.* / 2010-08-03 09:24
Artykuły anali złożone do kupy są całkiem dobrym wskaźnikiem nastrojów panujących w tłumie.A ten czynnik psychologiczny jest ważny w mojej strategii inwestycyjnej.Inwestuję od lutego 2007 w lutym 2008 ostatecznie wyszedłem z rynku by powrócić w czerwcu 2009.
Big Lebowski / 2010-08-02 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Strach , obecnie nadal dominuje strach i to jest dobry prognostyk do kontynuacji wzrostow..
Big Lebowski / 2010-08-02 18:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
tauron vel fan Borka / 82.139.60.* / 2010-08-02 18:04
Boryszew King of Destruction !!!!!!!
needle / 2010-08-02 09:59 / Bez rangi
zazwyczaj bez jakichś szczegółnych powodów...
...dziś czynię to znowu:-)\
I.
Longterm / 2010-08-01 15:05 / Mostek Zwyciężymy!
Prognoza na przyszły tydzień:

http://longterm.bblog.pl/

zapraszam
Ciułacz / 2010-08-01 12:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj gospodarzu !
W Kambodży w Lipcu 20010 planowano otworzyć giełdę pod nazwą CSX ale termin przesunięto na koniec roku , a obecnie ogłoszone że ostatecznie jednak na Lipiec przyszłego roku.
Przedsięwzięcie jest realizowana we współpracy z Koreą Południową.
Chcę tam trochę zainwestować poprzez DM przy HSBC, ale jeszcze nic pewnego, bo są tarcia natury prawnej, w samej Kambodży odnośnie inwestycji zagranicznych.
Big Lebowski / 2010-08-01 12:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz .. Kambodza zachowa sie podbnie jak Wietnam - o ktorym nikt wczesniej nie slyszal a pozniej byl na ustach wiekszosci inwestorow ( jaka wspaniala inwestycja mowili ) dlatego zainwestoj tam a profity osiagniesz znakomite.. Pozdr
tomtay / 2010-08-01 12:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie.. Ciułacz myślisz o DM przy HSBC czyli o polskim oddziale banku? Chociaż nie wiem czy ten polski to nie taki bank zabawkowy, bo brader mój chciał zrobić przelew z londyńskiego oddziału HSBC i powiedzieli, że nie można i jak przywiezie gotowiznę w reklamówce to chętnie mu otworzą konto w Warszawie za 20złotych miesięcznie :))
Ciułacz / 2010-08-01 14:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay, witaj !
Pytasz :

Ciułacz myślisz o DM przy HSBC czyli o polskim oddziale banku?

Mam na myśli ten co jest w Kanadzie ( Big zapewne wiedział co miałem na myśli) , bo oni tu maja swój DM w Montrealu.
http://www.hsbc.ca/1/2/en/personal/investdirect

Chociaż
nie wiem czy ten polski to nie taki bank zabawkowy,

Bardzo możliwe że nie stawiają na klienta indywidualnego, tylko na korporacje, i większe usługi międzynarodowe.

bo brader mój chciał zrobić
przelew z londyńskiego oddziału HSBC i powiedzieli, że nie można

Po mimo prawie tej samej nazwy, jak jest bank otwarty jako samodzielna korporacja, to nie można zrobić przelewu do innego kraju w prosty sposób jak z oddziału do oddziału.
Sam osobiście chyba w Październiku będę robił przelew z PL do Wali gdzieś na 4tys £ i jak na razie to się przyglądam na :
http://www.england.pl/przelewy_do_Anglii.htm
Ale niestety nie mam doświadczenia z przelewami.
Ps. Tak przy okazji to może ktoś mi coś podpowie, to ma być wpłata na uniwerek za czesne.
smooth / 2010-08-01 22:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja używałem swego czasu moneybookers. Bezpieczne,szybkie i niedrogie. Ewentualnie Paypal.
Ciułacz / 2010-08-01 22:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth, dzieki !
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy