Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
von_gula / 83.20.156.* / 2012-07-22 14:32
WIG20 jak oceniacie jak wyląduje na koniec roku....;D odrobi straty
bo spółki z WiG20 większość jest delikatnie mówiąc nie dowartościowana...... i według mnie powinno być mocne odbicie może do 2500..;)
Big Lebowski / 2012-07-22 11:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=oqSG3DO4jRY&feature=related
Big Lebowski / 2012-07-22 10:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2012-07-22 10:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pomimo sezonu letniego rynki nie proznuja i np. Dax byl moment ze mial wzrost 5%- tak wiec realizacja zyskow nie powinna nikogo dziwic ..Dolar nadl sie umacni i moze to prowadzic o ile juz nie doprowadzilo ze euro bedzie waluta carry trade - bedzie to podnosic rynki ale takze nastapi gwaltowna realizacja zyskow .. Osobiscie obstawiam ze poziom na Daxie 6tys pkt bedzie testowany i index bedzie jeszcze znacznie nizej - jednak na koniec roku bedzie znacznie wyzej jak obecnie , podobnie bedzie z amerykanskimi indexami a takze naszymi..Tanie euro to pozytywny impuls dla europejskiego eksportu - jednak uboga czesc Europy - poludniowa nadal bedzie sie zmagac z powaznymi problemami i na tanim euro korzysta zwlaszcza niemiecka gospodarka a skoro oni to takze my - dlatego nasze spolki beda sobie dobrze radzic i zloty takze bedzie sie umacnial - eksporterzy powinni pomyslec o zabezpieczeniu kursow i liczyc sie z stala aprecjacja rodzimej waluty ..Pomimo sezonu letniego nalezy przygladac sie spolkom , liczy sie story , potencjal i branza - portfele takze latem nalezy budowac..Ci co obstawiali tanie surowce powazn ie sie przelicza i taniej ropy nie bedzie a Europa nie jest przygotowana na drogie paliwa - takze nasi analitycy powinni uderzyc sie w piersi i wrocic na ziemie - beda poszukiwane alternatywne zrodla energi i obstawiam ze gaz bedzie spelnial te warunki..
gracz79 / 2012-07-22 11:33 / Bywalec forum
Witaj Bigu co do poziomow DAX i naszego WIG20 nie chcialbym sie z nimim zakladac.Przyznam Ci racje ze jednak taniej ropy nie bedzie.To ze nie ma wojny Izraela z Iranem to zasluga USA(wybory)ale mysle ze w 2013r USA da swoim zielone swiatlo.Bedzie to oznaczac wzrost cen ropy do nowych rekordow a dla gield powazne problemy.Oby do tego nie doszlo.Pentagon juz przeprowadzil symulacje i oto wyniki.....
,,Dziennikarze "New York Times" dotarli do informatorów, którzy opisali im przebieg symulacji, jaką przeprowadził ostatnio Pentagon. Podczas trwającej dwa tygodnie "gry wojennej" sprawdziły się najczarniejsze scenariusze.

IZRAEL ŻĄDA GWARANCJI. W PRZECIWNYM RAZIE ZAATAKUJE IRAN>>

W pierwszej fazie ataku prezydent Barack Obama wydaje rozkaz jedynie ograniczonego wsparcia lotniczego dla izraelskich ataków. To jednak wystarcza Iranowi, by podjąć decyzję o zaatakowaniu jednego z amerykańskich okrętów w Zatoce Perskiej. Ginie kilkuset marynarzy.

Prezydent Obama zwiększa więc w odwecie zaangażowanie armii USA w ataku na Iran. Wkrótce potem Teheran zleca różnym, zależnym od siebie organizacjom terrorystycznym, dokonanie ataków na cele w USA, Izraelu i państwach sojuszniczych.

Wyniki symulacji - jak twierdzą informatorzy dziennika - szczególnie zaniepokoiły gen. Jamesa N. Mattisa, który dowodzi wszystkimi wojskami amerykańskimi na Bliskim Wschodzie, w Zatoce Perskiej i Azji Południowo-Zachodniej. Jego zdaniem izraelski atak na Iran będzie miał tragiczne konsekwencje dla całego regionu i sił amerykańskich tam stacjonujących.,,
Oby do tego nie doszlo.W mojej ocenie USA nim przystapi do dzialan wojennych powaznie sie zastanowi(troche sie wypsztykali na poprzednich i portfel robi sie pusty)Amerykanie tez sa ,,zmeczeni,,wojnami i rosnie niezadowolenie spoleczne.Droga ropa krach na gieldzie-mysle ze beda to musieli dobrze przemyslec.Jaa jest twoja opinia Bigu oraz pozostalych forumowiczow w tym kaciku
Big Lebowski / 2012-07-22 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Graczu.. Symulacje rozne sie przeprowadza - czy Izrael zaatakuje hm. caly czas to robi zabijajac naukowcow czy hackerzy blokuja komputry iranskie - swoje trzeba robic - szukac dobrych i tanich spolek .. Pozdr
von_gula / 83.20.156.* / 2012-07-21 23:03
co sądzisz na ten artykuł
http://gielda.onet.pl/odkryto-gigantyczne-zloza-rewolucja-w-branzy,18726,5195025,1,news-detal
czy może się on przyczynić do przyszłych wzrostów mam namyśli np. UFK - Noble Africa ;)
czekam na opinie pozdrawiam..;)
Big Lebowski / 2012-07-22 10:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Von Gula.. Czytalem o tym odkryciu - jednak na wszystko potrzeba czasu - fundusze ktore sa usadowione w Afryce uwazam za nader inter4esujace i godne zakupu.. Pozdr
von_gula / 83.20.156.* / 2012-07-21 21:38
Witam wielkiego Biga ....szacuneczek za ciekawe opinie i większości trafne ...
mam pytanie czy oprócz giełdy grasz a może masz coś do polecenia z funduszy akcyjnych znajdujących się w ofercie AEGON
jestem ciekaw czy coś czujesz w jaki sektor inwestować na najbliższy rok...a może 2..;)
i co sądzisz np na UFK - Idea Akcji albo UFK - PKO Biotechnologii i Innowacji Globalny
a może rynki UFK - Noble Africa jestem ciekaw co polecisz pozdrawiam..;D
gracz79 / 2012-07-21 21:18 / Bywalec forum
Witaj ert24 i Ciulacz oraz witam pozostalych w tym kaciku.Mmnie sie tez nie podoba sytuacja na wykresach a biorac pod uwage ze prawie rok temu tez sie tak niewinnie zaczelo scenariusz spadkowy jest mozliwy.Biorac jednak pod uwage ze jezeli kazdy sie nastawia na spadki lub ich kontynuacje zazwyczaj realizuje sie scenariusz odwrotny tzn zaczyanaja sie wzrosty czego sobie i pozostalym zycze
ert24 / 2012-07-21 10:08 / portfel
Dobry ;) w piatek zakonczylismy korekte i zacznie sie mocnieszy zjazd do tego tygodnia niemiecki dax zrobil 5 falowa strukture Eliota dodatkowo wskaznik RSI pokoazal 70 wykupienie gdzie w maju bylo calkiem podobnie a odbicie nastapilo na 30 wiec dosc skuteczny i prosty wskaznik dziala. Mozna poczekac z kupowaniem akcji lub zrealizowac zyski jak to woli ;)
Na DJ i S&P 500 mamy objecie bessy wedlug swiec japonskich wiec podobnie jak przy Dax raczej negatywne sygnalu w piatek rowniez bedzie publikowane PKB USA, w tamtym roku od tej publikacji zaczela sie wysprzedaz na DJ
Oczywiscie to tylko moje przypuszczenia kazdy ma rozum wiec musi sam decydowac ps. chetnie uslysze opinie za i przeciw moim ocenom
Big Lebowski / 2012-07-22 10:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ert.. Obstawiam jeszcze powazne spadki przed jesienia i tu przychylam sie do Twojej tezy .. Pozdr..
Ciułacz / 2012-07-21 13:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu witaj ! ,Ert24 witaj !
Ert powiadzasz :
chetnie uslysze opinie za i przeciw moim ocenom

Ja bym dalej obstawiał boczniaka z małym pofalowaniem ale jako że jesteśmy w miesiącu letnim i tradycyjnie emerytalne fundusze się wstrzymują z zakupami to jednak jestem przygotowany do twojego scenariusza.A jak wiemy że obecnie jest sporo spekulacyjnego kapitału to dla nich wszystko jest dobra poza boczniakiem więc już znajdą aby pomóc trendowi.
Pozdrawiam
Pogromca Mitów / 178.167.254.* / 2012-07-21 09:29
Witaj Bigu ....
Big Lebowski / 2012-07-22 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Pogromco :)
Ciułacz / 2012-07-21 01:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu witaj !

Kupić nie kupić ale potargować warto, a mianowicie w ramach dywersyfikacji mojego portfela spoglądam na DAX , na longa przynajmniej 10 lat.
Na uwadze mam :Deutsche Bank,Fresenius Medical Care AG & Co. oraz Fresenius SE & Co.albo jeszcze: Bayer AG.
Samochodowe by pasowało do tego dobrać chyba BMW .
To jest trochę teoretycznie bo kapitału nie wystarczy aby obdzielić wszystkie spółki i zrobić solidną inwestycję.
Jak byś miał chwile czasu to zerknij na te spółki, może i innym coś się przyda.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-07-22 10:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. Spolki ktore wymieniles spelniaja Twoje oczekiwanie - ja jednak polecil bym cos ze sredniego indexu np. Hugo Boss lub Gerry Weber.. Pozdr
Ciułacz / 2012-07-22 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu dzięki !
Tak ,te spółki to niby szmaciane ale z dobrymi fundamentami.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-07-19 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
$kleofasionata / 78.8.154.* / 2012-07-20 23:02
No i co znowu nikt ci nie odpowiada. Wszyscy się w końcu poznali się na tobie kłamco. Tak kończy każdy oszust - zostaje sam. Prawda zawsze wygrywa. Spadaj przegrany człowieczku. Ewentualnie możesz się wypłakać adminowi że ktoś znowu napisał prawdę na twój temat. Mnie to wali ja tu będę zawsze a ty oprócz tego że jesteś oszustem nie masz za grosz honoru - zresztą kto by się po tobie tego spodziewał.
adammoj / 2012-07-21 06:15 / Bywalec forum
widzę ze jesteś bardzo zakompleksionym internautom ,proponuje wyłącz neta podaj adres przyśle ci kilka książek pomogą ci odbudować twoja postać na nowo , te słowa które wypowiadasz nie użyłem do nikogo w necie ani na żywo od 6 lat ,daj spokój bo się wykończysz sam, żeby nie było ze nie mam powodu do narzekań to powiem ze mam 30 % na minusie ,i co z tego ? mam mieć zele do kogoś jak to ja sam wybieram spółki i sam naciskam enter . NIGDY nie inwestuj pieniędzy które ci są potrzebne do życia . nie ma łatwego szybkiego zarobku na giełdzie ,zrozumcie to wreszcie wszystkie dzieci hossy .
gracz79 / 2012-07-18 20:07 / Bywalec forum
Witam i pozdrawiam.Wujo Ben glaszcze po glowce rynki ale konkretow jak nie bylo tak nie ma,wrzesien tuz tuz i jak nie zaneci rynkow to pierwszy czarnoskory prezydent moze byc ostatnim a i Bena kariera juz nie bedzie taka pewna.Co myslisz Bigu -rzuca wkrotce info (ok polowy sierpnia)czy zabawa w kotka i myszke bedzie trwac do konca...
Big Lebowski / 2012-07-18 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
5424 / 2012-07-18 19:31 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Bigu wszystko jak tok widzisz
Big Lebowski / 2012-07-18 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Jak zdrowie ? , lato mamy - to widac na rynku.. Pozdr
Buru05 / 2012-07-18 07:26 / portfel
To z tym facebook? z chęcią się przyłącze . Pozdro
anonimowozawiedziony / 31.175.85.* / 2012-07-17 21:23
To forum zaczyna mnie męczyć ... piszę ogólnie o money ... i jestem tutaj bo nie ma innej alternatywy co wcale o niczym nie świadczy. Money.pl i forum na money.pl nie zmienia się odkąd pamiętam czyli od ... hmmm 8 lat? Gdzie są administratorzy tego badziewia? Potrzebuje dostępu do istotnych informacji a tutaj na głównej jak na interii brakuje tylko pomponika. Kalendarium z innej epoki. Na zachodnich serwisach prezentacja w postaci osi czasu, ważne wydarzenia zaznaczone kwotowo, ciężko coś przegapić. A tu? czytam money 3-4 razy w tygodniu i .... i nie wiedziałem, że KGHM odcina dywidendę. Przepraszam, nie mam więcej czasu na giełdę. Na głównej piszą o p********* a z rzeczy istotnych robią tajemnicę. Tak samo forum, Tapatalk nie działa. DOŁĄCZ DO NAS na FACEBOOK to trochę zamało. Zmieńcie informatyków, bo Ci co są, są o 15 lat za starzy. Jeszcze chwila i będę oglądał reklamy przy okazji sprawdzania kursów walut, bo do innych rzeczy money.pl nie będzie mi potrzebne.
Big Lebowski / 2012-07-17 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy