Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2010-07-10 13:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=RcDCvQbOdig Bob Seger - Against the Wind
Baranek Shaun nielogo / 62.21.51.* / 2010-07-12 13:19
Bob Seger - Against the Wind
Bob Seger -Wiatr w oczy i kotwica w plecy...
:)
Big Lebowski / 2010-07-10 13:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=1ZMwieoUuJo Westernhagen - Wieder hier 1998
Ciułacz / 2010-07-10 12:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
Co słychać w Montrealu ?
Poza tym że gorąco to przybyło pracy i spadło bezrobocie.
Jeden z ekonomicznych portali co tydzień pyta innego ekonomistę o ocenę sytuacji i w co
by aktualnie zainwestowali $100 tys a gdzie by unikali i inwestowania.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/vos-placements/201007/09/01-
4297031-aubaine-boursiere-ou-piege-a-investisseurs.php
Artykuł jest po francusku .
Facet powiada że pomimo że mamy spadek bezrobocia to widzimy że spadł wskaźnik zamówień,
co by oznaczało małe spowolnienie.
Poleca inwestować w spółki farmaceutyczne bo w reformie Amerykańskiej im się oberwało,
wymienił :Shoppers Drug Mart (SC) oraz Groupe Jean-Coutu (PJC) .
Inny sektor to polecił banki z kanadyjskiego sektora wymienił RBC ponieważ w najbliższych
latach jest spodziewany wzrost zysków do 15%.
Nie poleca spółek co często płacą dobrą dywidendę a nie wykazują wzrostu dochodów, one
już są wyśrubowane na maxa i pozostaną w konsolidacji.
Tu od siebie dodam że mam w portfelu taką spółkę,
https://wwwx3.royalbank.com/rbc/investing/quotes/charts.asp?symbol=MKZ.UN&country=CA
Potrzymam do następnej dywidendy i zobaczę.
Na koniec facet powiada że inwestorzy się jednak obawiają «double-dip» i że
ekonomia światowa na nowo się pogrąży się w recesji, ale du dodaje że Ci inwestorzy zapmnieli że Réserve fédérale
américaine jest w dobrej kondycji finansowej i Fed może odnowa dodrukować papieru.
Jego końcowa konkluzja: Jestem optymistą na następne 12 miesięcy ale miesiące letnie
mogą być złe.
Big Lebowski / 2010-07-10 12:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. Mysle ze im wiecej czarnych wizji tym lepiej - hossa budowana jest na fundamencie pesymizmu a bessa na euforii jak wiadomo - wskaznik pesymizmu wsrod inwestorow amerykanskich wskazuje wyraznie na hosse i uwazam ze sommerrally puka do drzwi..;-), wiadomo Grecja , Hiszpania itd.. jednak wielu zapomina ze przed kilku laty taki deficyt i problemy miala Belgia i przy pomocy ECB oraz bez rozglosu uporala sie z poteznym deficytem i niewyplacalnoscia i dlatego mysle ze Europa takze sie upora - wahania beda jednak wahania na GPW sa coraz mniejsze co jest ogromnym rozczarowaniem dla pesymistow.. Pozdr
Ciułacz / 2010-07-10 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyższego:na longa dobrze mieć spółkę co płaci dywidendę ale jest jeszcze rozwojowa, czyli rok rocznie powinna zwiększać zyski.
Big Lebowski / 2010-07-10 12:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co do dywidend i wskaznikow to rozne sa opinie i styl inwestowania - ja preferuje inwestowanie w upadle anioly i np. wskazniki Deusche Bank ma KGvVe 6 a wskaznik dywidendy okolo 2% - moj upadly aniol Lloyds ma KGVe 160i bez dywidendy - jednak w przeciagu 6 miesiecy Lloyds dal zarobic okolo 50% a natomiast DB stoi w miejscu hm. myls ze warto miec troche obydwu bankow :)
Ciułacz / 2010-07-10 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu w twoim przypadku to jest inna śpiwka, jesteś doświadczonym inwestorem i to jest połączenie inwestora ze spekulantem, w razie czego to wiesz kiedy wyjść.
Nie napisałem jasno ale miałem na myśli przeciętnego ciułacza co to sobie odkłada na przyszłą emeryturę.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-07-10 13:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dlatego napisalem ze warto miec oba banki w portfolio jako przyklad podalem , ostrozny inwestor ciulacz powinien miec w portfolio okolo 30% akcji ktore placa dywidende , 10% zloto lub certyfikaty , 10% zainwestowane w surowce - rzadkie metale np. troche w nieruchomosci i troche gotowki trzymac w pogotowiu - natomiast 10 % portfela na akcje ofensywne i ryzykowne przeznaczyc .. :)
Ciułacz / 2010-07-10 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobrze że Cie trochę sprowokowałem, dla dobra forum rzeczy oczywiste należy ciągle przypominać, to tak jak na cotygodniowych zebraniach byłych alkoholików.
Co do banku Lloyds to go mam pod obserwacją i po wakacjach lub pod koniec roku zobaczę na czym stoimy.Mogą mieć trupy w szafie, czyli straty nie ujawnione i zaksięgowane jako aktywa.Takie banki jak oni to pożyczali na wysoki procent, a teraz jak zapanowała moda na udzielenie pożyczek na niski procent w ramach ratowania ekonomi przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy to oni mają mniejsze zyski.
Ciułacz / 2010-07-10 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może jeszcze zatęsknimy za recesją , bo jak narazie to jesteśmy zawaleni pracą i ludziska wymigują się od nadgodzin, a dobrze płacą bo +50%.
Ja sam zaraz spadam bo muszę dokończyć mały remont jednego z mieszkań.
Big Lebowski / 2010-07-10 08:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2010-07-10 08:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W poniedzialek wyniki zapodaje Alcoa i jako pierwsza rozpoczyna sezon meldowania wynikow kwartalnych..Rynki nieco odbily i czy zwyzka bedze kontynuowana okaze sie w najblizszej przyszlosci , GPW konsoliduje sie inaczej i uwazam ze pozencjal spadku indexow wyczerpuje sie powoli , jest wiele analiz rynkowych opartych na AT lub innej - ostatnio uslyszalem ciekawa wypowiedz ktora jest dla mnie osobiscie wazniejsza od AT tzn. wsrod amerykanskich inwestorow prywatnych oboz pesymistow wynosi obecnie 57% - jest to liczba wieksza aniezeli w marcu 2009r, takze liczba pesymistow w ostatnim tygodniu znacznie wzrosla dla Daxa , mysle ze oboz pesymistow na naszym rynku takze ma potezna przewage obecnie - jednak polecalem i nadal polecam inwestowanie wybiorcze w spolki i taka strategia powinna przynosic profity w najblizszym czasie , mysle ze somer rally nastapi na GPW i innych rynkach czy odbedzie sie to w lipcu czy w sierpniu - tego nie wiem , wazny dla mnie jest wskaznik pesymizmu i spolki ale kazdy ma prawo do wlasnej strategi a moja jest taka..
Big Lebowski / 2010-07-10 10:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.teleboerse.de/mediathek/mediathek_videos/geldanlage-check/Joerg-Scherer-HSBC-Trinkhaus-article1028556.html Dla znajacych jezyk niemiecki wypowidz - ktora mowi jaki jest wskaznik pesymizmu dla rynku akcji na najblizsze 6 miesiecy w USA wsrod inwestorow indywidualnych , warto wysluchac uwazam..Powyzej umiescilem linka..
dodge / 2010-07-09 20:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ubawiłem się czytając ...

http://tnij.org/hi95

:)
Big Lebowski / 2010-07-09 20:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He he - przypomina to noc wigilijna gdyz zwierzeta mowia ludzkim glosem..;-)
dodge / 2010-07-09 20:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:) - MŚ w RPA będą kojarzyły się z ośmiornicą - co do tego nie mam wątpliwości ::)
Big Lebowski / 2010-07-09 20:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dunski bank zaleca kupowanie polskich obligacji oraz zapowiada umocnienie sie naszej waluty do 3,80 zl za euro - zgadzam sie calkowicie z analitykami z tego banku..
keniger / 156.17.237.* / 2010-07-10 01:22
to forum ma taka ceche, ze jak anale pisza zgodnie z prognozami forumowiczow to sie ich cytuje (instynkt stadny - w kupie łatwiej)
a jesli pisza odwrotnie , to przeciez anale sie zawsze mylą , wiec podejscie kortarianskie wręcz wskazane

punkt widzenia, zależy od punktu widzenia :)
5424 / 2010-07-09 20:09 / Fan Linuxa Ubu
http://www.youtube.com/watch?v=LpKAGlj-qbk
piosenka o naszej sytuacji
Thai / 2010-07-09 19:44 / Bez rangi
"Wygrana na mundialu to gwarancja wzrostu PKB kraju-zwycięzcy"

Niedzielny finałowy mecz Mistrzostw Świata w RPA, w którym zmierzą się Hiszpania i Holandia, może mieć wielkie konsekwencje ekonomiczne. Jak wskazują badania, PKB kraju który wygrywa mundial wzrasta dzięki temu zwycięstwu nawet o dodatkowe 0,5 proc. Wygrana reprezentacji narodowej oznacza również chwilowy wzrost wydajności pracy.

"Bardzo jasno widać, że zaangażowanie we wspólnym wspieraniu swojej drużyny, wzmacnia integrację zespołu w miejscu pracy, jego ”team spirit”, co sprawia, że wydajność pracowników, szczególnie tuż przed ważnym meczem i rano następnego dnia wzrasta" - mówi Luis Casado, Dyrektor ds. Marketingu, HP LaserJet and Enterprise Solutions (LES), Imaging & Printing Group Europe, Middle East & Africa.

http://urlik.pl/13838/
5424 / 2010-07-09 19:49 / Fan Linuxa Ubu
dlatego trzymałem kciuki za Greków po za tym to podbudowa nastrojów społcznych
Thai / 2010-07-09 19:56 / Bez rangi
Witaj Cyfra,

W takim razie bardzo mocne trzymam kciuki za Hiszpanie - lista bankow poddawanych stress testom to m.in. 27 instytucji z Hiszpanii... Pozdrowienia :)
5424 / 2010-07-09 20:02 / Fan Linuxa Ubu
w półfinale kibicowałem Niemcom ale kasę postawił bym na Hiszpanię tak w finale kasę postawił bym na Holandię bardziej rzetelny zespół i mniej zdrowia stracił w półfinale trzech podstwowych piłkarzy holenderskich pałzowało za żółte kartki będą wypoczęci
Thai / 2010-07-09 20:07 / Bez rangi

bardziej rzetelny zespół i mniej zdrowia stracił w półfinale trzech podstwowych piłkarzy holenderskich pałzowało za żółte kartki będą wypoczęci

:) Kibicuje Hiszpanii od 11 czerwca...
Ale masz racje - dlatego nie lekcewaze "mechnicznej pomaranczy" :)
5424 / 2010-07-09 20:11 / Fan Linuxa Ubu
kibicuję Holandii bo to piłkarsko najwybitnieszy kraj w świecie ............swietna praca w młodzieżą i w każdym pokoleniu potrafi wychować wybitnych piłkarzy
Big Lebowski / 2010-07-09 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
dodge / 2010-07-09 19:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A jakoś się mam i trzymam w te gorące dni :)

Witaj Bigu serdecznie. Mistrzostwa Świata dzisiaj rozstrzygnięte, więc bez większych emocji można zasiadać w weekend i zerkać jak Hiszpanie dziecinnie ogrywają latających wokół nich Holendrów :)

Miłego weekendu życzę :)

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-07-09 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodge.. No fakt osmiornica Paul powiedzial hehe. Po ostatniej porazce niemieckiej wielu niemcow wybralo sie do eleganckich restauracji gdzie zamawiano masowo osmiornice pieczona lub na surowo w formie salatki :) Pozdrawiam serdecznie
5424 / 2010-07-09 19:47 / Fan Linuxa Ubu
Witam znajomy co to miał się obkupić za taurona zepchnął papier i zamkną rachunek i bluzgał bo jeszcze bankowi musi zapłacić za kredyt........... czy konsolidacja to to samo co korekta
Big Lebowski / 2010-07-09 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozne sa objawy konsolidacji - rynek np. stoi w miejscu lub sie obsuwa pod wlasnym ciezarem , nastepuje zniechecenie wsrod inwestorow itp. wielu ktorzy nabywali Taurona ulegli magi mediow ktore rozpalily wyobraznie gawiedzi..
Thai / 2010-07-09 19:39 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Na mile przywitanie piosenka: "Spanish Gitar" – Phil Lynott
http://www.youtube.com/watch?v=-WBFBsZeYfg

Oraz gorace pozdrowienia przesylam :)) Serdecznosci :)))
Big Lebowski / 2010-07-09 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Hiszpanska nuta obecnie na topie..;-) .. Pozdrowka gorace i serdeczne posylam..:)
Thai / 2010-07-09 19:45 / Bez rangi

Hiszpanska nuta obecnie na topie..;-)

;-))) Nieustannie Dude, do niedzieli... nuce i nuce w "spanish" :)
Big Lebowski / 2010-07-09 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W czerwcu przybyło 82 tysiące nowych inwestorów
Od początku roku liczba rachunków maklerskich wzrosła się już o ponad 240 tysięcy. To głównie efekt ofert publicznych PZU i Tauronu i tu nalezy sie cieszyc i zyczyc aby nie zostali potraktowani jako mieso armatnie..
5424 / 2010-07-09 16:47 / Fan Linuxa Ubu
oni sobie ku...a jaja z ludzi robią .............. znowu prawie minus
Big Lebowski / 2010-07-09 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oj Cyfra , Cyfra..
5424 / 2010-07-09 19:42 / Fan Linuxa Ubu
przepraszam ale jak się nie wkurzać laurkę wszyscy wystawiają nam że hej a papieru nie chcą brać a wszędzie biorą ...................jak wszyscy polecą to my też
Big Lebowski / 2010-07-09 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra mysle ze powinienes trzymac nadal ten fundusz ryzyka , nie jest prawda ze rynek chce spadac , mysle ze wszyscy obecnie oczekuja tego - ja dzisiaj kupowalem L-ki na PKO BP ..
5424 / 2010-07-09 19:51 / Fan Linuxa Ubu
trzymam bo najbardziej traciłem na wychodzeniu i wchodzeniu mamy przecież hosse a o L-kach na PKO to też myslałem ale jeszcze się boje
mlody79 / 2010-07-09 14:54 / Tysiącznik na forum
Zmarł Jacek Studencki Prezes Techmexu [i]
Jarg / 2010-07-09 15:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak się okazało, zmagał się z rakiem...
Powolny upadek TEXa na pewno nie pomagał mu w walce z tą śmiertelną chorobą...
Thai / 2010-07-09 13:49 / Bez rangi
Raiffeisen: złoty umocni się o 6,1 proc. wobec euro, a WIG20 wzrośnie o 17,3 proc.

Złoty wzrośnie wobec euro o 6,1 proc. na koniec bieżącego roku, a WIG20 urośnie o 17,3 proc. - napisali w przeglądzie strategii kwartalnej analitycy Raiffeisen Bank z Wiednia.
"Polska waluta prawdopodobnie umocni się do 3,85 zł za euro pod koniec Grudnia, z 4,08 zł na wczorajszym zamknięciu" - napisali analitycy Raiffeisen Zentralbank AG.

http://urlik.pl/13828/

Dodał, że polska giełda wyprzedzi w szybkości rozwoju w II połowie roku inne giełdy Środkowej Europy, a także giełdę w Moskwie.
"Główny indeks giełdowy WIG20 wzrośnie o 17,3 proc. licząc w euro, bijąc tym samym akcje rosyjskie, które wzrosną o 17,1 proc." - podał wiedeński Raiffeisen.
Jarg / 2010-07-09 16:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Izabelo, serdeczne pozdrowienia z gorącego Borka... :-)
30C na zaokiennym termometrze w cieniu...
Ale jest bardzo przyjemnie... Suche powietrze... Dużo tlenu...
Thai / 2010-07-09 16:52 / Bez rangi
Jarku...
:-) Borek goracy pozdrawiam serdecznie...

Sobota, niedziela… az do wtorku powyzej 30 stopni prognozuja :-)
Ale… humidity, pressure & visibility – pisza – very good :-) Piekne lato! :-)

http://urlik.pl/13831/
ad... / 77.65.73.* / 2010-07-09 16:17
Dużo tlenu
Jarg, czyżby więcej niż 21% w powietrzu? kolejny cud;)
Pozdrowienia:)
Jarg / 2010-07-09 16:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To tylko drobny kolokwializm... Nie czepiaj się... :-)
Pozdrówka...
Thai / 2010-07-09 12:44 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Slonce grzeje pod bezchmurnym niebem :-) Pomyslnej sesji w popoludniowej odslonie parkietowej zycze...
Co raz blizej weekendu… Czas emocji sportowych mundialowych i F1 :-)

Pozdrawiam serdecznie…
Thai / 2010-07-09 12:47 / Bez rangi
Antonio Banderas - Cancion del Mariachi

http://www.youtube.com/watch?v=Tu4Hnbor9rI&feature=related
dodge / 2010-07-09 13:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Izunia

Emocji sportowych co nie miara na ten weekend faktycznie. Szkoda, że Paul popsuła trochę emocje wskazując już Mistrza Świata w RPA :)

Pozdrawiam życząc miłego dnia i śląc z grodu mego moc uśmiechów :))))))))))))))
Thai / 2010-07-09 13:10 / Bez rangi
Witaj Macieju

Beda emocje :) Wiem tylko, ze wytypowala Niemcow w boju o zwycieski brazowy kolor - taka wiadomosc mi "doniesiono" :) A kogo typuje na Mistrza?

Moc usmiechow z grodu nad Odra do grodu na Bialka przesylam wzajemnie :)))))))))))))))
Dnia z usmiechem zycze i pozdrawiam serdecznie
dodge / 2010-07-09 13:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

kogo typuje na Mistrza?


Naszą Hiszpanię :)

P.S. Usmiechy dotarły razem z tym jednym więcej wg moich rachunków:)
Thai / 2010-07-09 13:19 / Bez rangi

Naszą Hiszpanię :)

:)))))) Cieszy bardzo

PS. Rachunki Twoje z moimi sa zgodne :)
eks-tojron / 82.139.60.* / 2010-07-09 10:00
Tojron jeszcze trochę i wyrówna cenę emisyjną he he :-)
pietroo / 2010-07-09 10:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w końcu posiadacze będą na 0
dostał niedawno reko na 6 zł, na koniec roku może i będzie tam
eks-tauron / 82.139.60.* / 2010-07-09 10:09
PB nieciekawe podał wskaźniki fundamentalne:

http://www.notowania.pb.pl/instrument/PLTAURN00011/tauronpe

biorę pod uwagę fakt że niektóre nie uwzględniają scalenia akcji :-)
pietroo / 2010-07-09 10:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ja dalej myslę, że to są dobre papierki, ale tylko dla baaaaaaaardzo cierpliwych akcjonariuszy
pietroo / 2010-07-09 08:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam z gorącej stolicy :)))

jest tak rano, a tak już gorąco :)) oby tak dalej...

zieloności życzę
Jarg / 2010-07-09 09:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Piotrze... powitania wszystkim...

31C ma być dzisiaj we Wrocku...
Na szczęście wyż znad Afryki niesie suche powietrze, więc odczuwanie gorąca jest bardziej znośne...
Udanego dnia życzę i pozdrawiam serdecznie...

Piątek - gorącego weekendu początek...
pietroo / 2010-07-09 09:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Jarku

to jesteś w tej cieplejszej częsci Polski, w Wawie ma byc dzisiaj tylko 28 C, ale też ostro słoneczko operuje

udanego dnia życzę
Jarg / 2010-07-09 10:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
U nas przeważnie jest cieplej...
W końcu - Wenecja Północy... :-)
pietroo / 2010-07-09 10:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jakby nie patrzył masz rację :)
Big Lebowski / 2010-07-08 22:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=4BMbj7Lq_WA&feature=related ZZ Top La Grange Live With Brooks & Dunn
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy