Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
master / 2010-06-30 21:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
co oni tam w usa odstawiają..
nie umieją ładnie półrocza zamknąć..
smooth / 2010-06-30 22:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Strojenie okien mieliśmy niedźwiedzie jakieś... :-(
Ged / 2010-06-30 20:28 / Tysiącznik na forum
Gospodarzu, czy na ferrum dzieje się coś niepokojącego? były jakieś pakietówki, kołami buksuje trochę w miejscu.. można bezpiecznie pomnażać?

jakbyś miał też refleksje nt. cognora - byłbym wdzięczny.. przesiedziałem +60% stopy zwrotu i teraz wróciłem prawie do podstaw :)
Big Lebowski / 2010-06-30 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kurs euro na koniec lipca wyniesie 3,95 złotego
Złoty umocni się do końca lipca wobec euro o 4,8 proc. – prognozują analitycy Societe Generale. Oznaczałoby to, że za wspólną walutę pod koniec przyszłego miesiąca będziemy płacić 3,95 zł. W trakcie środowej sesji na rynku walutowym kurs EUR/PLN oscylował wokół poziomu 4,14 zł.
Od siebie dodam ze gdyby ta prognoza sie sprawdzila to gielda powinna takze odczuc taka zmiane kursu zlotego..
5424 / 2010-06-30 22:07 / Fan Linuxa Ubu
Bigu ta teoria z 1045 na S@P jest nadal aktualna
Big Lebowski / 2010-06-30 18:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Thai / 2010-06-30 19:09 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Na mile przywitanie poczestunek muzyczny „Summer Wine” – The Corrs & Bono
http://www.youtube.com/watch?v=VED7Sa5hpwk

Najserdeczniej Cie pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2010-06-30 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Ja takze Cie cieplo i najserdeczniej pozdrawiam..:)
dodge / 2010-06-30 19:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Bigu

Jakie masz przemyślenia na najbliższe letnie miesiące - pytam naturalnie o giełdę :). Z różnych stron słyszę rozbieżne prognozy. Człowiek sam sobie przestaje wierzyć ...
Big Lebowski / 2010-06-30 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodge .. Pomimo nieciekawych czasow - wiadomo spadki , ja mysle ze mozna dostrzec sloneczne punkty na gieldzie tzn.,. amerykanskie indexy tarzaja sie na poziomach z lutego tzn. na tych dolkach - natomiast wig20 oraz Dax sa sporo powyzej jednak a to znacza ze te dwie gieldy maja lepszy performance - sa mocniejsze , jest to dobry prognostyk dla tych obu gield - na tak mizernym otoczeniu jakie mamy , ja jestem optymista i to troche zamazuje obraz - jednak uwazam ze bessa jeszcze nie zakonczona , lato mozna przesiedziec na gotowce lub probowac pomnazac akcje - gdyz wzrosty w tym roku beda jeszcze spore , nalozylo sie troche spraw a najwazniejsza byla ze jutro banki musza zwrocic ECB 440 mld euro - dlatego rynki od wielu tygodni cierpialy , obstawiam ze do jesiennych spadkow ( wrzesien i pazdziernik ) podniesieni indexow nastapi w miedzy czasie - jednak z teze Bialka sie nie zgadzam.. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-06-30 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mialo byc hossa nie zakonczona - czeski blad ..
dodge / 2010-06-30 19:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
właśnie chciałem dopytać, czy to nie przejęzyczenie :)

Dziękuję Bigu za ocenę sytuacji.

Pozdr.
dodge / 2010-06-30 19:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Cześć Bigu

Jakie masz przemyślenia na najbliższe letnie miesiące - pytam naturalnie o giełdę :).
Z różnych stron słyszę rozbieżne prognozy. Człowiek sam sobie przestaje wierzyć ...


Cholerka ... taki szybki jestem żem zapomniał ...

Miłego wieczoru życzę z lekkim oddechem chłodu wieczornego :)

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-06-30 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja takze zycze Ci milego wieczoru i pozdrawiam serdecznie.
pietroo / 2010-06-30 16:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
2010-06-30 14:56

JW Construction: Główny udziałowiec sprzedaje akcje

fot: PAP/Andrzej Wiktor .W poniedziałkowej transakcji pakietowej Józef Wojciechowski, większościowy akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej, sprzedał 0,5 mln akcji JW Construction po 13 zł za sztukę.

Na zamknięciu notowań w poniedziałek za jedną akcję płacono 17,58 złotych.


Ciekawe kto je nabył?
Rzeź ostateczna / 195.205.151.* / 2010-06-30 13:37
Bigu stroisz okienka?
Big Lebowski / 2010-06-30 18:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Rzeziuchna .. Widze ze trolowaniem sie zajelas - trolinko , co Ci powiem to ci powiem - Nie bedziesz miec innych Bigow - przed e mna ..;-) , muzyczke Ci zapodam .. http://www.youtube.com/watch?v=quGj0MKVNU0
eks-tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 12:58
Grad uważa debiut Tauronu za sukces
http://www.parkiet.com/artykul/944580_Tauron_zadebiutowal_po_5_13_zl.html


He he to są jakieś jaja ;-)
pietroo / 2010-06-30 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dla niego to sukces, namoczyli ludzi
Jarg / 2010-06-30 13:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Piotrze... Oczywiście, że sukces... MSP zarobiło na prywatyzacji tyle, ile planowało...
Nikt nikomu nie każe sprzedawać akcji w dniu debiutu... Przecież nie ma obciążeń z tytułu lewarów... A giełda to zawsze ryzyko...
pietroo / 2010-06-30 16:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Jarku
'
zgadzam się, myślę, że debiut w innym terminie byłby sukcesem również dla posiadaczy, a tak albo sprzedawać albo czekać na wyższą ceną

pozdr
eks-tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 15:42
Wiesz to jeśli rozpatrywać w tych kategoriach to też lipa,powinni wszystko sprzedać drobnicy i KGHM-owi po 0,7 a resztę upchać na giełdzie,mieliby myślę więcej.Giełda to ryzyko fakt ale całkiem innego nabiera to ryzyko wymiaru jeśli wyceny dokonuje skarb państwa a innego rynek.Na szczeście stratę odrobiłem z nawiązką na DT sns :-)
Pozdr.
Thai / 2010-06-30 11:31 / Bez rangi
Ato... "Podpisanie znaczącej umowy na sprzedaż urządzenia"
Zarząd Spółki ATON-HT informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał podpisaną znaczącą umowę na sprzedaż urządzenia typu Aton BWM do unieszkodliwiana odpadów medycznych. Wartość kontraktu to 250.000 euro netto. Nabywcą urządzenia jest polska firma, która chce świadczyć usługi w zakresie unieszkodliwiania odpadów medycznych za pomocą urządzenia ATON BWM.

Jest to już drugie urządzenie Aton BWM sprzedane w tym roku przez Spółkę ATON-HT (o pierwszej umowie ATON-HT informował w raporcie bieżącym nr 3/2010).

Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika do Uchwały Nr 363/2009 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 27 lipca 2009 r. "Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu".

Osoby reprezentujące spółkę:
Robert Barczyk - Prezes Zarządu
Thai / 2010-06-30 11:33 / Bez rangi
Dzien dobrych parkietowych informacji... gdzie nie gdzie... :-)
eks-tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 12:23
Thai Ty to widzę masz nosa do giełdy,oby tak dalej niech kobieca intuicja Cię nigdy nie zwiedzie :-)
Thai / 2010-06-30 12:30 / Bez rangi
:-)
Intuicji - wszystko co napisales - przekaze :-)
Thai / 2010-06-30 11:20 / Bez rangi
CRM...
Wczorajsze Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Cormaya zdecydowało o przeznaczeniu 2,08 mln zł zysku netto za 2009 rok w całości na kapitał zapasowy. Udziałowcy wyrazili również zgodę na zakup nieruchomości pod Lublinem o łącznej powierzchni co najmniej 7 tys. mkw. Na działce powstanie nowy zakład produkcyjny łomiankowskiej spółki. Zarząd otrzyma na ten cel 7,5 mln zł.
Ponadto, z Radą Nadzorczą pożegnali się Mark Dawid Stępień oraz Stanisław Szczurek. Nadzór wzbogacił się natomiast o Pana Macieja Wojtkowskiego.

http://urlik.pl/13723/
Thai / 2010-06-30 12:48 / Bez rangi
Wczorajsze Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało na stanowisko członka Rady Nadzorczej dr hab. Macieja Wojtkowskiego. Znany naukowiec będzie miał „oko” na rozwój projektów badawczych. Zdaniem Prezesa Zarządu, ten nabytek jest na wagę złota.

Zasłynął pionierskim rozwiązaniem, który umożliwił konstrukcję urządzenia klinicznego do pomiarów siatkówki i komory przedniej oka ludzkiego w trzech wymiarach z wysoką rozdzielczością. Technologia opracowana przez Wojtkowskiego została przetransferowana do przemysłu i od roku 2006 urządzenia tomograficzne do badania oka są w sprzedaży. Wprowadziła je na rynek krajowa firma Optopol Technology z Zawiercia.

Pozyskanie takiego specjalisty do nadzoru Cormaya zapewni spółce stałą opiekę nad najbardziej zaawansowanymi pracami badawczymi jakie w tej chwili prowadzi Cormay. Wierzę, że pozyskanie tej klasy naukowca zaważy na dalszym rozwoju technologicznym przedsiębiorstwa - twierdzi Tomasz Tuora, Prezes PZ Cormay.

http://urlik.pl/13731/
Jarg / 2010-06-30 11:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2010-06-30 08:41:53 | 82.139.60.* | tauron
Nie głosuję na Komorowskiego,totalnie spieprzyli IPO Tauronu dla drobnych.


Easy, easy... Co ma Komorowski do IPO Tauronu?
Wolisz Kaczora, za którego rządów niczego nie sprywatyzowano, pomimo doskonałej koniunktury giełdowej, a gdyby negocjacje zespołu Grada, byłaby pewnie totalna masakra przez gigantyczne odszkodowanie dla Eureko...?
eks-tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 12:21
Jarg ja w ogóle jestem przeciwnikiem obecnej ekipy rządzącej.W gruncie rzeczy to oni rządzą bez mała od 20 lat (z przerwą na PIS i SLD które tak bardzo wbrew pozorom daleko od nich nie jest).Nie popieram Kaczyńskiego bo to jest populista ale co tak naprawdę poza zmianą systemu się zmieniło?Mamy silną gospodarkę?Szkoda że tego w płacach nie widać.Możemy wejść do strefy euro?Po co?Skoro widać że szafa pełna trupów.Nawet po tych 20 latach nie jesteśmy w środku Europy jeśli chodzi o PKB per capito mierzone parytetem siły nabywczej,za nami tylko Bułgaria i Rumunia i chyba Estonia.Tusk też test populistą,miał być zniesiony podatek Belki i co?I nic.A zielona wyspa to efekt w znacznej mierze słabego złotego w owym czasie ale tego ani Komorowski ani żaden inny z PO w kampanii wyborczej nie powie.
Nie ma na kogo głosować moim zdaniem.
Jarg / 2010-06-30 13:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Taki piękny dzień... a tyle pesymizmu w ocenie polskich dokonań w 20-leciu przechodzenia od gospodarki centralnie planowanej do rynkowej... :-))

PRL zamykaliśmy z całkowicie zrujnowaną gospodarką, długiem 40 mld $ wymagalnym od razu w całości (bo nie były spłacane nawet odsetki)...
Nie mam czasu rozpisywać się, ale przytoczę tylko dwie liczby...
Wartość polskiego eksportu w 1989 r wynosiła ok. 7 mld $...
W 2008 roku - 190,5 mld $

Nonsensem jest również porównywanie Polski z małymi sąsiadami, jak Czechy, Słowacja, Pribałtyka - bo one nie mają takich różnic w rozwoju gospodarczym poszczególnych regionów, a poza tym mają np. minimalny udział rolnictwa w PKB. Czechy i Węgry wyszły z "demoludów" praktycznie bez długów, nawet z nadwyżkami... i czy tak bardzo nam "uciekły" w rozwoju przez 20 lat?
eks-tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 15:47
Nie ma co dyskutować dłużej,dla Ciebie to nonsens,dla mnie nie,Ty masz swoje zdanie ja też mam swoje.A wybory i tak wygra albo jedna opcja polityczna albo druga,nikt z tasakiem przy urnach stał nie będzie.Jeśli nie przekonują Cię moje argumenty,odsyłam do opracowania pana Rybińskiego,tego ekonomisty z SGH na temat obecnej sytuacji w Polsce i tego co zostało zrobione.Ale pewnie i na te fakty będziesz miał swoją teorię ;-)
eks-tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 16:00
Dodam tylko że moim zdaniem sugestie że teraz jesteśmy z tyłu wobec Europy (ranking PKB) że to wina systemu który skończył się 20 lat temu są bezsensowne.W takim razie potrzebne będą ze trzy pokolenia by dogonić środek Europy(nie mówię o czołówce) a przy takiej zmienności rynków debatowanie co będzie za trzy pokolenia już całkiem mija się z sensem.
Ciułacz / 2010-06-30 14:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Podłączę się do Jarka i dodam że doskonale pamiętam puste półki sklepowe a w najlepszym wypadku zastawione octem.W owym czasie prawie przez dziesięć lat były strajki nie. To się tylko kwalifikowało do bankructwa. Normalne przedsiębiorstwo to by zbankrutowało i może ktoś by kupił za 1 złoty, a co z państwem? kto dofinansuje aby się odrodziło ?
W innych demoludach nie było takich wyniszczających strajków więc mieli ułatwiony start.
Jak już Jarg zapytał powyżej
czy tak bardzo nam "uciekły" w rozwoju przez 20 lat?

Mamy taką historie a nie inną i tego się nie cofnie.
Co do kandydatów na Prezydenta , to są tacy a nie inni i to nie jest ich winna że tacą są, ale tylko zależy od wyborców kogo wybiorą.Jaki naród taki Prezydent.
Ja osobiście na kandydatach nie wieszam psów, jak nie wybiorą mojego faworyta to uznam że nie jestem jak większość czyli nie mam racji, i pogodzę się z większością do następnych wyborów..
Młodzi mogą być z fustrowani i wcale się nie dziwię, bo widzą jakie zarobki mają np. Niemcy a jak jest w PL.
Pozdrawiam
eks-tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 16:06
WItaj
PRL-był zły,tego nikt nie kwestionuje i to już nigdy nie wróci,temat zamknięty.Jednak działania PO są oceniane przez wielu,również analityków,ekonomistów i w wielu przypadkach te oceny nie wyglądają najlepiej.Oceniany jest również kapitalizm jako system globalny przez ekonomistów z nagrodą Nobla i sytuacja wygląda podobnie.A popisać zawsze można na tematy niekoniecznie związane z giełdą.I zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy ... czegokolwiek o czym będziemy pisać
Pozdrawiam
Thai / 2010-06-30 12:36 / Bez rangi

szafa pełna trupów

http://www.youtube.com/watch?v=GUqYI5Gnk-g

;-)))
Thai / 2010-06-30 10:19 / Bez rangi
Ipopema podniosła rekomendację dla Synthosu do "kupuj", cena docelowa 2,20 zł
PAP - Biznes
30 Cze 2010, 10:11
Analitycy Ipopema w raporcie z 25 czerwca podwyższyli rekomendację dla Synthosu do "kupuj" z "trzymaj", podnosząc jednocześnie cenę docelową z 1,35 do 2,20 zł.
W dniu wydania raportu kurs akcji Synthosu wynosił 1,81 zł. W środę, o 9.50, za jedną akcję chemicznej spółki płacono 1,78 zł.

"Pomimo ostatniego wzrostu kursu akcji, nadal widzimy ponad 20-proc. potencjał zwyżki i w naszej opinii Synthos może pozytywnie zaskakiwać w nadchodzących kwartałach" - napisano w raporcie Ipopemy.

Analitycy Ipopemy, po bardzo dobrych wynikach w pierwszym kwartale, zweryfikowali w górę prognozy wyników Synthosu. Prognozują oni, że na koniec 2010 roku zysk netto spółki sięgnie 213 mln zł, a w 2011 roku wzrośnie do 218 mln zł. (PAP

http://stooq.pl/n/?f=339445
Jarg / 2010-06-30 11:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Izabelo... powitania wszystkim...

Potwierdzam... gorąc u nas... :-)

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej środy...
Thai / 2010-06-30 11:13 / Bez rangi
Jarku witaj

gorąc u nas... :-)

:-) Damy rade... ma byc z kazdym dniem - do niedzieli - gorecej...
Pozdrawiam serdecznie :-) Udanej srody wzajemnie...
Thai / 2010-06-30 10:00 / Bez rangi
EEX... "Zwiększenie zamówienia na dostawy mikrosfery"
W dniu 29.06.2010 Spółka otrzymała zapytanie od wieloletniego klienta koncernu amerykańsko-szwajcarskiego produkującego płyty elewacyjne z aluminium dla budownictwa wysokiego, gdzie mikrosfery są wypełniaczem, o możliwość zwiększenia zamówienia na r.2010 o kwotę 57.600 E tj. ca 236 tyś PLN. Zarząd w dniu dzisiejszym to zwiększone zamówienie potwierdził.

Podstawa prawna: § 3 ust. 1. Załącznika do Uchwały Nr 363/2009 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Z dnia 27 lipca 2009 r. "Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu".

Osoby reprezentujące spółkę:
Jacek Dziedzic - Prezes Zarządu
Thai / 2010-06-30 08:33 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Poranek sloneczny, dzien zapowiada sie upalny…

Pomyslnych decyzji i dobrego dnia zycze :-) Serdecznie pozdrawiam
dodge / 2010-06-30 09:06 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Iza

W moim grodzie dominuje również słońce i gorąc. Życzę udanego dnia.

Pozdrawiam :)))))))))))))))))
Thai / 2010-06-30 09:16 / Bez rangi
Witaj Maciek

Poranna przejazdzka rowerowa za mna, moze sobie slonko prazyc :)

:))))))))))))))))) ) Rowniez Cie pozdrawiam
dodge / 2010-06-30 09:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:)
Thai / 2010-06-30 09:00 / Bez rangi
George Harrison – Here Comes The Sun

http://www.youtube.com/watch?v=4eqMjoTIxOc&feature=related
Tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 07:51
Tauron - taniec chocholi czas zacząć!!!
Thai / 2010-06-30 08:34 / Bez rangi
:-)
Prymarnego powodzenia posiadaczom Tauronu
tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 08:35
Nie dziękujemy ;-)
TKO 5.08 - zanosi się że debiut będzie na minusie :-)
tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 08:41
Nie głosuję na Komorowskiego,totalnie spieprzyli IPO Tauronu dla drobnych.
tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 09:06
Pogoniłem dziada !!! Jestem zadowolony że więcej nie straciłem :-)
eks-tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 09:36
Thai nie rób sobie z inwestorów Taurona jaj :-)
Thai / 2010-06-30 09:39 / Bez rangi
;-)))

Gratki ze... Jestem zadowolony ze więcej nie straciłem :)
Do 16:20 wiele sie jeszcze moze wydarzyc... w obu kierunkach - czerwonym i zielonym...
eks-tauron / 82.139.60.* / 2010-06-30 09:46
To była ironia.Wkurzony jestem tylko i wyłącznie na siebie że kupiłem T. a nie kupiłem PZU.To jednak inna liga dwie spółki z zupełnie innej ligi fundamentalnie i branżowo.TKO pokazało to dobitnie a skromny domniemany zysk zamienił się w skromną stratę realną.
Thai / 2010-06-30 09:55 / Bez rangi
Rozumiem...

„W porównaniu z dniem, w którym podano ostateczną cenę sprzedaży walorów Tauronu w ofercie (...) o ponad 7 proc. zanurkował w tym czasie obliczany przez Bloomberga indeks największych spółek energetycznych w Europie Zachodniej, których wyceny mogą mieć znaczenie dla kursu Tauronu. Indeks sforsował wczoraj majowy dołek i znalazł się najniżej od roku.”
http://urlik.pl/13722/

Plusom i minusom do 16:20 nie ufam :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy