Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Jarg / 2010-06-24 10:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Petrol po 10 złociszy... Są amatorzy? :-)
pietroo / 2010-06-24 10:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Jarku

piszą, że to już ubite dno
mysle, że wielu się takich znajdzie
Jarg / 2010-06-24 11:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sam się zastanawiam...
Odezwała się żyłka hazardzisty... :-)
pietroo / 2010-06-24 11:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na razie wielkiego entuzjazmu nie ma
Jarg / 2010-06-24 11:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spokojnie... Pudelek Biznesu już zadbał, żeby nagonić amatorów... http://www.pb.pl/2/a/2010/06/23/Petrolinvest_poglebia_dno
barabaszek / 2010-06-24 23:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Jargu.Może się okazać ,że to dopiero początek.....może się jeszcze okazać ,że na wielu walorach będzie jeszcze dużo taniej......Strojenie okienek ....no cóż....może się rownież okazać ,że nie ma za bardzo czym przystroić.....juz dziś były lepiej dane ułozone pod strojenie i nic to nie dało.....dla mnie mogą sobie rosnąć ....zawsze to S-ke lepiej wyżej kupić niż niżej......a krew się jeszcze polać musi i ....poleje.Pozdrawiam serdecznie.
pietroo / 2010-06-24 11:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
od wczoraj to lansują, widać, że Krauze im płaci
stara się wytłumaczyć swoje machlojki
Thai / 2010-06-24 09:44 / Bez rangi
George Harrison – Here Comes The Sun

http://www.youtube.com/watch?v=4eqMjoTIxOc&feature=related
Jarg / 2010-06-24 10:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Izabelo... :-)

Serdecznie pozdrawiam ze słonecznego Borka...
Thai / 2010-06-24 11:01 / Bez rangi
:-) Jarku witaj

Borek sloneczny pozdrawiam serdecznie :-)
pietroo / 2010-06-24 09:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie

stolica chłodniejsza i pochmurna, smuci mnie tylko, że teraz będziemy mieć już tylko coraz krótsze dni... czas leci nieubłaganie...
udnaego dnia życzę
Jarg / 2010-06-24 10:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Piotrze...

Rano widziałem deszczową Wawę w TVN24..., a za oknem ani jednej chmurki...
Polska jest rozległa... :-)
Pozdrawiam...
pietroo / 2010-06-24 11:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w Wawie leje od rana i podobno ma być tak cały dzień, nie widać przesłanek, aby to się zmieniło....

chociaż, żeby ten parkiet był zielony...
Thai / 2010-06-24 09:00 / Bez rangi
„Zwolennicy pakietu stymulacyjnego przegrali, zaczną się cięcia”

Ameryka poznala dane dotyczące sprzedaży nieruchomości. To przede wszystkim temu rynkowi miał pomóc stymulacyjny pakiet fiskalny. Jednak ekipa prezydenta Obamy obrała kurs na przetrwanie, zamiast promować oddłużanie sektora prywatnego, czyścić nieudane inwestycje i pomóc zbilansować budżety gospodarstwom domowym także w kwestii kredytów hipotecznych - pisze dr Edward Harrison.
Coraz więcej ekspertów ekonomicznych wpada w zaniepokojenie. Od kwietnia, dane Economic Cycle Research Institute (ECRI) zaczęły wykazywać negatywne tendencje. I wtedy po raz pierwszy pojawiły się głosy o drugim dnie recesji pojawiły się gdy Albert Edwards zauważył gwałtowny spadek niektórych wyprzedzających wskaźników koniunktury.

http://urlik.pl/13633/
Thai / 2010-06-24 08:50 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Slonce… poranek letni cieszy :-) Pogodnego dnia zycze oraz w sesji powodzenia…

:-) Przesylam serdeczne pozdrowienia…
Thai / 2010-06-24 08:55 / Bez rangi
Colbie Caillat – Here Comes The Sun

http://www.youtube.com/watch?v=NadClRkUtzk&feature=related
griffin / 2010-06-24 08:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie :o)
W dzisiejszych czasach łatwiej dostać się na studia niż do przedszkola!
W tych, w których próbowałem zapisać dzieciaka było średnio 12 dzieciaków na 1 miejsce :o(
Kiszka i tyle.
Na grajdołku mam trudny etap siedzenia na d...pie (tj. kasie) i na razie na zdrowie mi to wychodzi ;oP
No dobra, od wczoraj pracujemy na siebie to czas się sprężyć ;oP

Pozdrawiam i zieloności życzę :o)
Jarg / 2010-06-24 07:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Minęła noc świętojańska i nastał kolejny piękny poranek we Wrocku... i zapewne również dzień, czego i Wam życzę...

Czwartek - mały piątek...

PS. Anglia - Niemcy... który to już raz...
tauron / 82.139.60.* / 2010-06-24 07:30
Witajcie
Zacytuję Thai:

Ostatnio spodobalo mi sie zdanie: "chciwość jest nieusuwalnym elementem ludzkiej
natury, więc nie należy się zastanawiać, jak z nią walczyć, tylko należy zadać
sobie pytanie, dlaczego nałożone na nią ograniczenia nie zdały egzaminu" :)
[\cytat]

Dorzuciłbym do tego zazdrość o rosnące akcje gdy się ich nie ma w portfelu i skłonności do hazardu.A sytuacja nie jest ciekawa,S&P500 przełamało bodaj SMA200,RGR widać już teraz wyraźnie.Nie przeceniam znaczenia AT ale w dzisiejszych czasach kiedy to komputery "podejmują" decyzję korzystając z różnych systemów inwestycyjnych,a i rośnie liczba uczestników rynku,nabiera ona większego znaczenia.Cena debiutu Tauronu też daje do myślenia na temat nastawienia obecnie instytucjonalnych do rynku.
tauron / 82.139.60.* / 2010-06-24 07:31
Cytat Thai kończy się przed sekwencją [\cytat] chyba pomyliłem ukośniki :-)
Thai / 2010-06-24 09:06 / Bez rangi
Witaj Tauron,

Autorem powyzszego zdania – w zreszta dosyc ciekawym arykule – jest Vincent Reinhardt…
http://urlik.pl/13636/

Pozdrawiam :)
Thai / 2010-06-24 09:19 / Bez rangi
Z perspektywy Twoje nicka – moze zainteresuje Cie temat ;-)

Tauron poczeka na WIG20. Ale czy inwestorom wystarczy cierpliwości?
Cena za akcję Tauronu na poziomie 0,57 zł, może okazać się niewystarczająca, aby szybko wprowadzić spółkę do indeksu blue chipów. Przepisy bowiem jasno precyzują tryb nadzwyczajny dołączania spółki do WIG20. Ma on miejsce, gdy kapitalizacja w wolnym obrocie spółki w dniu pierwszego notowania stanowi co najmniej 5 proc. kapitalizacji portfela indeksu WIG20 w tym dniu.
Jak wyjaśnia Marek Arent, kapitalizacja portfela indeksu WIG20 na dzień 22 czerwca wynosiła ponad 116 mld. Oznacza to, iż obecnie oferowany do sprzedaży pakiet akcji przez Skarb Państwa oraz akcji znajdujących się w rękach pracowników spółki musi osiągnąć 5 proc. tej wartości, czyli 5,8 mld zł. „Daje to minimalną wymaganą cenę akcji na poziomie 0,64 zł, czyli o 12,3 proc. wyższą od ceny emisyjnej” - mówi analityk.

http://urlik.pl/13639/
tauron / 82.139.60.* / 2010-06-24 12:59
Thai z mojego punktu widzenia wejście Tauronu do WIG20 wcale nie jest plusem,maleje wówczas szansa że będzie na Tauronie krótka sprzedaż,choć pewnie i tak to będzie kwestią czasu.Jeśli teraz nie wejdzie to pewnie w perspektywie kilku miesięcy tak.Z drugiej strony KGHM ma do skupienia jeszcze całkiem spory pakiet,fundy też mogą być zainteresowane WIG20,spóła cenowo jest atrakcyjna(nawet dyskontując obecną rynkową sytuację),może nawet dokupię...
Thai / 2010-06-25 12:12 / Bez rangi
Jesli Tauron nie wzrosnie do minimalnej wymaganej ceny by wejsc do WIG20 to dolaczy do tego indeksu podczas kolejnej korekty kwartalnej od 20 wrzesnia 2010…

O czynnikach ryzyka, na ktore warto zwrocic uwage w kontekscie debiutu Tauronu:
http://urlik.pl/13644/
amigo2 / 2010-06-23 23:15
przywitał

nic z tego strojenia okien nie bedzie-;)
ino paru Lepkusiowych inwestorow zasiorbie po wyzszych cenach
za kilka dni wracamy w doliny kierunek ZAKOPANE-;)
nowa inwestycja a.migo2-;) ino 5 minut na Krupowki widok na Giewont jak drzewa powicinam-;)
Big Lebowski / 2010-06-23 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Thai / 2010-06-23 19:39 / Bez rangi
Witaj Dude :)

O Quercusie nawet nie wspominam nic wiecej…
PS. Co tam zle dane w USA ;-) W meczu wygrali 1:0 i… juz jest powod do optymizmu - indeksy reaguja ;-)

Tradycyjnie przesylam serdeczne pozdrowienia :)))
Big Lebowski / 2010-06-23 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. :) Quercus hm. Indexy amerykanskie juz sie ustawiaja pod decyzje w sprawie stop - wzrosty trzeba zaczac..:) Pozdrowka serdeczne ..:)
Thai / 2010-06-23 19:46 / Bez rangi
Dude :))) Oczywiscie - zartowalam :)
Ale jak oglaszasz " wzrosty trzeba zaczac.. " :) To ja sie jak najbardziej zgadzam :)))
Big Lebowski / 2010-06-23 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczorajszy mocny spadek amerykanskich indexow - byl rozegrany pod dzisiejsze posiedzenie FEDu i nic wiecej , dzisiaj indexy obiora kierunek polnocny i czas stroic okna moim zdaniem - takze u nas..
Big Lebowski / 2010-06-23 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obstawiam ze wiekszosc uczestnikow rynu jest ustawiona na S-kach lub w najlepszym razie jest na gotowce , o racjach wiekszosci nie bede sie rozpisywal..;-) ,raczej wszystkim wiadomo..
master / 2010-06-23 19:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Gospodarzu
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-06-23 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Master.. Pozdrawiam
warren buffet / 2010-06-23 17:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

0
2010-06-23 12:46:28 | tomtay [ Bez rangi ]
CEZ chciał płacić złocisza z okładem, a Grad woli sprzedawać kwity o połowę taniej
po 57groszków, zabij nie pojmę :)
Pracownicy muszą mieć niezłe miny, kręcili nosami jak handlarze 1.3zł. za
pracownicze im dawali, a teraz tak im Aleksander G. narobił 'koło pióra' :)
Kiedy Ty chłopaku wracasz do gry, już przeszło pół roku pauzujesz?


ja tez tego zrozumiec nie moge i zaluje ze sie nie zapisalem na wiecej... sądziłem ze tak jak PZU - redukcji nie bedzie. ale co tam. z drugiej strony włos mi siwnie, bo w 2007 gdyby ktos zrobił taką prywatyzacje to po 1,50 kwity by poszły. pzu by rozeszło sie po 600 i brakłoby kwitów... majątek narodowy jest tylko jeden :(

co do giełdy - wakacje sie zblizaja i chocby wig20 miał do sierpnia po 7000 pkt byc - wali mnie to :) po wakacjach popatrze co i jak. narazie łeba, piwo, piasek i muzyka :)
adammoj / 2010-06-23 17:03 / Bywalec forum
jak otworzylem stoqq.pl to mi malo oczka z orbit nie wyskoczyly . popatrzcie na notowanie tez tak macie ?
xr5pl-nielogo / 109.243.100.* / 2010-06-23 17:18
witajcie
kmmm .. mamy hosse ;-)
arecki97 / 2010-06-23 15:11 / portfel / "Skurczy.byczek"
Witam wszystkich sympatyków Biga :) Powiedzcie mi taką rzecz jak odnieśc się do spadków na tak dobrych spółkach jak Synthos i Boryszew...Synthos już wiem że to spadki pod WZA a Boryszew??? - Super perspektywy, przejęcie włoskiej spółki Maflow a kurs dołuje, jak do tego podejśc?
clo / 85.219.135.* / 2010-06-23 17:03
kupuj plotki ...sprzedawaj fakty...
ten banal sie sprawdza czesto....
Thai / 2010-06-23 17:33 / Bez rangi
Witaj Clo :)

W temacie plotek - ich dementowania lub potwierdzania - ma sie co nie co zmienic...
Do listopada ma powstac nowy zespol w KNF, ktory ma przygotowac zestaw rozwiazan zwiekszających ochrone uczestnikow rynku... Beda to propozycje zmian prawnych lub miekkich zapisow wprowadzanych na przyklad do kodeksu dobrych praktyk spolek giełdowych... Jak to sie przelozy na rzeczywistosc - dowiemy sie od listopada...

http://urlik.pl/13622/

Serdecznie pozdrawiam :)
clo / 85.219.135.* / 2010-06-23 17:50
hej Thai :-)
hm..mysle ze niewiele sie zmieni w tej kwestii ..
zycie pokazuje ,ze zawsze beda rowniejsi :-)

pozdrowienia serdeczne
Thai / 2010-06-23 17:58 / Bez rangi
To ja poczekam do listopada, zeby - ewentualnie - moc potwierdzic Twoje doswiadczenie :-)
Lubie sie przekonac sama :-)
Thai / 2010-06-23 15:26 / Bez rangi
Witaj Arecki
przejęcie włoskiej spółki Maflow

Moze dlatego, ze... "Boryszew czeka na decyzję komisarzy"
– Decyzja zapadnie w najbliższych dniach – informuje Giorgio Mariani z kancelarii Simmons & Simmons współpracującej z komisarzami sądowymi. Nie chce jednak zdradzić, ilu inwestorów 11 czerwca złożyło oferty w postępowaniu o szacunkowej wartości 23 mln euro (93 mln zł). Chodzi o zakup zakładów we Włoszech, Chinach, Japonii i Brazylii.

W dwóch oddzielnych procedurach Boryszew stara się nabyć spółki w Hiszpanii i Francji. Spółka Romana Karkosika zwyciężyła już postępowanie dotyczące przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Maflow Poland, oferując 70 mln zł. Boryszew miał jednego konkurenta, Polplast z francuskiej grupy GMD.

http://urlik.pl/13619/

Pozdrawiam
arecki97 / 2010-06-23 15:45 / portfel / "Skurczy.byczek"
No tak to wszystko jest jasne, jednak Boryszew jako grupa generuje coraz lepsze wyniki i wyraźnie podnosi się po niedawnym kryzysie i samo to powinno pchac kurs w górę niezależnie od wyników przejęcia...no ale pożyjemy zobaczymy mam nadzieje że dużo niżej nie spadnie
Pozdrawiam:)
Thai / 2010-06-23 15:51 / Bez rangi
Widac Roman ma inna koncepcje - swoja wlasna, najlepsza :) Nieciekawe mamy otoczenie na szerokim rynku, to i Roman nie bardzo chce od rynku odstawac :)))
karola88 / 2010-06-23 13:14
Witaj Thai
Przeczytałam Twoje wypowiedzenia o CRM. Walor posiadam od kilku miesięcy, dlatego dość bacznie go obserwuję, szczególnie obecnie kiedy leci sobie z górki i to bardzo..Może dlatego jak piszesz, że kurs szybko wzrastał. Ja myślę, że przyczyn jest więcej. Wysyp 10 mln. akcji które weszły na rynek w kwietniu. Dalej mówi się o nowej emisji pod zakup firmy z USA /ma podwoić przychody CRM/, która jeśli będzie, to też poza giełdą. Prezes w maju sprzedał duży pakiet akcji.
Branża, w której działa firma jest mi dobrze znana. Uważam, że najbliższe dwa lata będzie miała dobre.
A spadkom mówimy już stop.

Pozdrowienia ślę cieplutkie.
Thai / 2010-06-23 13:55 / Bez rangi
Witaj Karola,

Ta emisja pod zakup amerykanskiego przedsiebiorstwa, generujacego ok. 10 mln USD rocznie nie chce firma finansowac emisja do inwestorow a mala emisja kierowana do obecnych włascicieli, reszta ma byc zaplacona w ratach – gotowka, poniewaz nie chca rozwadniac kapitalu – dysponuja sporym zapasem gotowki i posiadaja duze zdolnosci kredytowe…

Do akwizycji Orphee firma przygotowywala sie szmat czasu, konsekwencje ewentualnej synergii i polaczenia z amerykanskim producentem bialek specyficznych :) przyniesie korzyści w przeciągu 2-3 lat :)
Tak wlasnie rozpatruje moja inwestycje w Cormay – w przeciągu kilku lat… Bywaly spadki na CRM rzedu dwucyfrowego minusa – nie w ciagu kilku dni a co dzien… :)
Powinno się w najlizszym tygodniu odrobine roztrzygnac – mysle, ze potencjal w spadku się wyczepie, jezeli juz nie dobiega konca ;))) Czego posiadaczom CRM zycze…

Rowniez cieplo pozdrawiam
karola88 / 2010-06-23 14:43
Dzięki bardzo Thai. Jak zwykle wyczerpująco i na temat.
Ja szukałam podtekstów. I tak na wszelki wypadek. Również CRM zamierzam mieć w portfelu w dłuższym przedziale czasowym.
Obecnie sprzedaż na rynku chińskim daje dobre wyniki.
CRM jest dobrze postrzegany. I tu moje obawy. Ciekawe, dochodowe i z perspektywami firmy znikają z naszej giełdy.
Mam takie doświadczenia z Optopolem teraz Tetą. Odpukuję i pewnie dokupię.
Thai / 2010-06-23 15:03 / Bez rangi
Sprzedaz na rynku chinskim daje dobre wyniki i doskonale prognozy na przyszlosc :) Nowe zamowienia na tym rynku przewidziano na III i IV kw. 2010r - a wlasnie zamowienie z chin jest rekordowym w historii spolki :)

Co do obaw...
"Jest jedna firma, która się nami interesuje, ale najpierw nasza firma musiałaby się rozwinąć, najlepiej do 50 mln euro przychodów, żeby ją sprzedać, ale na razie takiej potrzeby nie mam." Temat jak na razie nie rozwijany przez prezesa :)
Thai / 2010-06-23 15:15 / Bez rangi

Nowe zamowienia na tym rynku przewidziano na III i IV kw. 2010r

:) Realizacje nowych zamowien na tym rynku... itd. - powinno byc...
tauron / 82.139.60.* / 2010-06-23 14:41
Giełda to też psychologia,ktoś kto kupił crm po 7 PLN bardziej ma na wzgledzie wk...nie z powodu straty niż fundamenty i perspektywy spółki w które nie wątpię.Komfort mają Ci co kupowali po 1 PLN 2 PLN.Fundamenty to nie wszystko ...
Thai / 2010-06-23 15:06 / Bez rangi
Witaj Tauron

Giełda to też psychologia

:) Pelna zgoda...

Ostatnio spodobalo mi sie zdanie: "chciwość jest nieusuwalnym elementem ludzkiej natury, więc nie należy się zastanawiać, jak z nią walczyć, tylko należy zadać sobie pytanie, dlaczego nałożone na nią ograniczenia nie zdały egzaminu" :)
Thai / 2010-06-23 13:09 / Bez rangi
Eric Clapton - My Father's Eyes

http://www.youtube.com/watch?v=54qtKTB1zHc&feature=related
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy