Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
kokospokoeurokoko / 164.126.88.* / 2012-06-06 21:23
Boryszew to bardzo slaba spolka
Big Lebowski / 2012-06-06 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
hmmm* / 89.228.31.* / 2012-06-06 20:56
siemka, jak myślisz mistrzu, czy dzisiejsza sesja może okazać się początkiem zmiany trendu średnioterminowego, który już trwa ponad rok, czy może to tylko odreagowanie tych ciągłych spadków ?
Big Lebowski / 2012-06-06 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. To moze byc przelom - wszyscy nastawieni sa na spadki - calkiem mozliwe ze spadki przerobione i zaczynamy rok od nowa :) Pozdr
giero13 / 2012-06-06 21:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam.

Myślę, że mogą być dłuższe wzrosty, mało kto ma akcje i ogołnie nastroje fatalne wszyscy anale wieszczyli spadki, a większość się myli. Dokupowałem na spadkach Synthosa, Cormaya i Ekoexport, reszta portfela bez zmian.

Pozdrawiam
mjazzga / 2012-06-06 19:55 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude,
a co to za gra, pod fed? będzie jak zwykle rozczarowanie;o
Big Lebowski / 2012-06-06 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga..Moze bedzie rozczarowanie a moze nie bedzie..pozdr
Golem15 / 77.20.122.* / 2012-06-06 11:27
Rekomenduje Polnord na 25 PLN ;-)

Pozdrowienia dla Gospodarza i Kacika
gracz79 / 2012-06-05 19:29 / Bywalec forum
Sie masz Bigu.Podobnie ja i wszyscy inwestorzy obserwujesz sytuacje polityczno-gospodarcza w Europie.Wiem ze nie patrzysz na indeksy ale na spolki tyle ze jakby sie wszystko zesr...to oberwie sie wszystkim.Majac doswiadczenie i obserwujac to co jest na ile wg Ciebie mozliwy jest rozpad strefy Euro w najblizszych kilu latach?
Big Lebowski / 2012-06-05 19:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Graczu..Rozpadu Europy uwazam ze nie bedzie , Europa przeprowadza reformy i powoli i mozolnie rozwiazuje problem zadluzenia - byc moze Grecja wroci do wlasnej waluty - sa kraje bardziej zadluzone od Europy - Japonia 230 % produktu brutto np, USA takze potezne zadluzenie - stoimy przed dlugoletnim cyklem wzrostowym uwazam i zimna krew nalezy zachowac obecnie.. Pozdr
wiadomo kto / 89.70.45.* / 2012-06-06 00:25
Z całym szacunkiem ale porównywanie PKB Grecji a Japonii to jest nadużycie :)

Do dziś mam 25 letni Soniacz made in japan i nie chce się zepsuć. oliwki mają troche krótkszą datę ważności ;-)
Big Lebowski / 2012-06-06 05:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Warren..Jezeli uwaznie przeczytasz to zauwazysz zr napisalem Europa a mam na mysli takie kraje jak Wlochy , Hiszpania czy Francja - Grecja gospodarczo nie ma zadnego znaczenia dla Europy.. Pozdr
gracz79 / 2012-06-05 22:07 / Bywalec forum
Jak zwykle dzieki za cenne porady.Wgrzebalem sie troche w Midasa i zastanawiam sie co dalej.Nie chodzi mi o obecna wycene a o realne perspektywy LTE i postac p Solorza.Z Cyfrowym Polsatem byl pionierem w naszym kraju i przynosi on w miare przyzwiote zyski w porownaniu np do TVN.Dlatego zastanawiam sie czy trzymac to na Longa czy przy odbiciu z tego wyjsc.Wiem ze Amigo sie tym troche zajmowal ale nie wiem jak to sie skonczylo i co wogole Ty o tym myslisz
Big Lebowski / 2012-06-05 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2012-06-05 19:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cierpliwy.. Pozdr
muppet show GDR z LONDYNA / 78.10.121.* / 2012-06-05 11:22
LEBIEGA WYGRAŁEŚ TOSTER INWESTUJĄC W SREBRO
Big Lebowski / 2012-06-04 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
master / 2012-06-04 19:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Gospodarzu
Pozdrawiam
Ciekawe czy na giełde będa miały jakiś wpływ mecze Euro.
Bo rynek jednak ciągle pod ostrzałem złych informacji...
Big Lebowski / 2012-06-04 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Master.. Sport ma wplyw na psychologie inwestorow .. Pozdr
kokospokoeurospoko / 164.126.82.* / 2012-06-04 19:34
dzien dobry
giero13 / 2012-06-03 18:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu:-)

Nastroje fatalne więc stopniowo kupuję i uzupełniam portfel. Zmieniam biuro maklerskie aby mieć dostęp do zakupów na giełdach europejskich i certyfikaty na surowce. W dłuższej perspektywie wiem, że dobrze robię, ale czasem ręka drży na enterze.

Niepokoi mnie jednak jedno w naszym kraju i pewnie nietylko u Nas...Mamy silną gospodarkę ok tak pokazują dane, ale obecnie poziom życia ludzi od co najmniej 2 lat spada. Siła nabywcza jest coraz mniejsza, inflacja jest niepokojąco duża. Koszty życia najbardziej przyziemne żywność ogólnie opłaty rosną w zastraszającym tępie. Widzę po sobie, że zarabiam niby więcej, a odkładam coraz mniej.

USA najgorsze chyba maja już za sobą, kolega niedawno przyjechał i o ile po tapnięciu w 2007 była lipa to teraz w ich fabryce(robią części do aut) zatrudniają co miesiąc ok.2000 osóby już od roku mniej więcej.

Kiedy zwykli ludzie zaczną odczuwać poprawę warunków życia i koniec gorszej prosperity?

Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2012-06-03 19:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Giero.. Prywatni inwestorzy obecnie dla gieldy nie graja zadnej roli - instytucjonalni inwestorzy sa calkowicie niedoinwestowani i czekaja , oni beda odgrywac w nadchodzacych latach glowna role - firmy ubezpieczeniowe obecnie nie maja prawie zadnych akcji a powinni miec spore portfolio i nie mowie tu tylko o naszych firmach ale europejskich - tu jest potencjal niesamowity - prywatni przyjda gdy trzeba bedzie wychodzic z akcji a pieniadze sie nie martw - ludzie znajda takowe na inwestycje - beda inne dobra sprzedawac aby nabyc akcje.. pozdr
kriss2 / 2012-06-03 21:40 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ostatnio natrafiłem w necie na Webinars-analiza rynków światowych na podstawie ksiązki Roberta Minnera Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu.Przedstawiają tam w krótkim terminie dość mocno spadkowy scenariusz dla rynku wyznaczając poziom dla s&p 1150pkt, a dla naszego wig 20 przedział 1600-1300pkt, złoty dolar poziom 4,50, myślisz Bigu że jest to możliwy scenariusz
Big Lebowski / 2012-06-04 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niczego wykluczyc nie mozna - jednak mysle ze GPW bedzie silniejsze obecnie na tle innych rynkow a jako pierwsze da sygnal do wzrostow - osobiscie obstawiam ze Dow zejdzie na krotko ponizej 12 tys pkt aby wykosic pozycje call..
giero13 / 2012-06-03 19:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki za odpowiedź ja sobie odkładam i kupuję pakietami, a jak wyrabiam premie to połowa na inwestycje, a połowa na przyjemności. Powoli rozglądam sie za działką pod dom, mieszkanie już jest więc pora na coś większego

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-06-03 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I tak 3mac :) Pozdr
Big Lebowski / 2012-06-03 09:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2012-06-03 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na rynki w zmasowany sposob naplywaja same zle infa i dlatego mamy to co mamy na gieldach - jednak przyjdzie moment ze na zle info gielda zareaguje wzrostem - bedzie to demonstracja sily - kiedy to nastapi hm. mysle ze na dniach.. Obstawiam ze amerykanscy decydenci beda majstrowac przy walucie gdyz USA potrzebuje inflacji i taniego dolara - inflacja jest zbawieniem dla zadluzonych ( USA) a przeklenstwem dla wierzycieli np. Chiny gdyz poprzez inflacje wartosc dlugu spada..Inwestorzy powinni obecnie zachowac zimna krew i odpowienio do wlasnej strategi sie ustawic i szukac szansy na trudnym rynku..Alternatywy dla akcji nie ma i np. z poprzednich krachow przegladam akcje ktore mialem i nie utrzymalem to np. Ericsson byl w dolku po 0.3 euro a obecnie podczas obecnego krachu prawie 7 euro , Alstom hm. tu boli mnie najbardziej byl po 0,35 euro a obecnie jest po 23 euro - chcialem tylko uswiadomic ze kazdy krach daje szanse na dlugie lata zrobienie zakupow i to wykorzystamy lub nie ..Co do surowcow zdania nie zmieniam a chwilowe zalamanie nalezy wykorzystac na uzupelnienie zapasow w portfolio..Nasz gospodarka na tle bladej Europy ma sie doskonale i nasi eksporterzy przy slabszej zlotowce zlapia wiatr w zagle - jednak zloty wiecznie nie bedzie tani i wroci na odpowiednie poziomy - tak jak wielokrotnie pisalem ten rok nalezy do dolara - jednak od przyszlego roku bedzie nalezal do euro i dlatego nalezy sie juz odpowienia takze ustawic.. Sa to moje prywatne przemyslenia i tak nalezy je interpretowac ..
doktórka / 79.162.134.* / 2012-06-03 15:43
Witam Gospodarza,jaki bank polski polecałbyś. W moich obserwacjach jest PKO BP i Getbank
Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2012-06-03 18:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Pani Doktor..Twoje typy sa dobre gdyz inne banki maja obecnie chorych wlascicieli np. portugalczycy sami chorzy i zeszmacili dawny swietny bank BIG a obecnie Milenium , w innych bankach chorzy wlosi sa wlascicielami i tu takze ryzyko itd.. tylko te dwa banki mozna nabywac nie majac problemow z cudzym garbem .. Pozdrawiam
doktórka / 31.63.224.* / 2012-06-03 22:26
Odpowidź miala być tutaj,oj jeszcze roztrzepana doktórka
doktórka / 31.63.224.* / 2012-06-03 22:20
Żadna ze mnie Pani Doktor,ot zwykła doktórka jak to dzieciaki kiedyś wołały.
Dziękuję za odpowiedź.Któryś z tych banków wybiorę. W piatek wpadła mi część SNS w dobrej cenie. Myslę tez o Groclinie, szoruje prawie po dnie, no i srebro polecane przez Ciebie . Do BRS nie mam przekonania.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-06-04 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przychodzi facet do Doktorki i mowi pani doktorka jak naciskam palcem brzuch to mnie strasznie boli i nastepnie naciska palcem zebra i mowi ze jak tu naciska to takze ma straszny bol, nastepnie naciska palcem klatke piersiowa i mowi ze tu takze jak naciska to go strasznie boli !!! Doktorka mowi : wychodzi na to ze ma pan palec zlamany :)
Big Lebowski / 2012-06-04 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Taki maly zarcik powyzej a teraz powaznie - Groclin bardzo dobry wybor, walory zwiazane z samochodowka beda nadal na topie , BRS mysle ze juz wszystkich zmeczyl.. Pozdrawiam :)
hmmm* / 89.228.31.* / 2012-06-03 11:51
cześć bigu, może masz rację, jesteśmy w punkcie z którego możemy się faktycznie odbić chociaż na krótko, ja jednak poczekam na przełamanie linii trendu . .
kriss2 / 2012-06-03 10:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Gospodarzu czy w dalszym ciągu uważasz że nalezy nabyć comerzbank, mam mały pakiecik po1,50 i myślę nad dokupieniem kolejnego
Big Lebowski / 2012-06-03 10:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kriss - tak uwazam nadal , jest to wielka szansa na longa .. Pozdr
kriss2 / 2012-06-03 11:28 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zaczynam powoli budować portfel na kilka lat , z naszego grajdoła narazie tylko małe pakiety sns,brs będę je powiększał w miare coraz niższych cen ,oczywiście o ile rynek tak zdecyduję ,czy mógłbyś polecić coś jeszcze z niemca na dłuższy termin Pzdr.
kriss2 / 2012-06-03 11:42 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzięki
rzeźnia ist zuruck:) / 37.8.210.* / 2012-06-02 14:24
zarżnę co do jednego:-)
Big Lebowski / 2012-06-02 16:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zerzniesz Aniu , zerzniesz ? , obiecanki , cacanki a glupiemu stoi :) Pozdrawiam :)
mjazzga / 2012-06-02 18:24 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Poniżej cytat i zdjęcie z ATTrader
"Dzisiaj na terminalu Bloomberga można było sobie sprawdzić notowania Drachmy w stosunku do USD! Drachmy której nie ma :D
Helpdesk Bloomberga odpowiedział Business Insaider-owi, że w ramach standardowych testów sprawdzane są różne scenariusze. tym razem jak rozumiemy testowany był scenariusz wyjścia Grecji ze strefy Euro. Co ciekawe - chyba w celu uspokojenia inwestorów ;) - testowano to bezpośrednio przed weekend-em który to jest uważany za doskonały do ogłoszenia tego wyjścia."

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/576966_313976322018132_133627680052998_692819_255329084_n.jpg
Big Lebowski / 2012-06-03 10:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga .. Takie manewry czy symulacje trafiaja sie czesto - na Nyse chyba pod koniec roku handlowana francuskim frankiem ktorego takze nie ma :) Pozdr
gracz79 / 2012-06-01 22:32 / Bywalec forum
Gdzie spojrze to wszystko na ,,nie,,czerwiec wygasaja kontrakty terminowe -zobaczymy jak postawia grube ryby ...bo nowy trend bedzie trwal przynajmniej 2 miesiace(na poczatku lipca bedzie to bardziej widoczne)-ale jezeli jest tak zle to pasuje na przekor posatwic na wzrosty?(i nie chodzi mi o kontakty terminowe tylko o zmiane trendu)..?Co na to nasz gospodarz?
ketiw / 83.7.19.* / 2012-06-01 21:08
Witam Bigu .Własnie przeczytałem taki artykuł
" Chiny chcą by ich waluta była równie popularna w światowych rozliczeniach finansowych co dolar. Właśnie zrobiły duży krok w kierunku realizacji swojego planu.
Od dziś handlując z Japonią, Chiny będą rozliczać się tylko w juanach i jenach. Tym samym rezygnują z dolara. To element większego chińskiego planu podbijania światowej gospodarki - informuje "Jaki to miałoby wpływ na gospodarki innch państw (Polski)? A co za tym idzi na giełde
?
Big Lebowski / 2012-06-01 21:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ketiw .. Chiny wprowadzaja program motywacyjny w swojej gospodarce - miedzy innymi na wzor niemiecki skup wrakow samochodowych i to bedzie mialo wplyw na gieldy - info ktore podales jest juz dawno zdyskontowane przez rynki.. pozdr
ketiw / 83.7.19.* / 2012-06-01 21:14
Własciwie to by osłabiło dolara więc chyba dobrze?Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2012-06-01 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
mjazzga / 2012-06-01 19:17 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude,
no i przyszła mała panika choć raczej na DAX;) i Ropę trafiłeś perfecto
Big Lebowski / 2012-06-01 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga - podobnie chca zepchnac Dax - fundamentalnie Dax jest wyceniany na jakies 7500 pkt tak wiec 25% prawie wyzej..Pozdr
mjazzga / 2012-06-01 19:31 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
słaby pln to jeszcze tańsze polskie akcje, prędzej czy później muszą je zauważyć
Big Lebowski / 2012-06-01 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Slabszy zloty - tak wiec nabywaj eksporterow - gdyz oni lapia wiatr w zagle !!!
tomtay / 2012-06-01 20:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kłaniam,

nabywaj eksporterow

pod przyszłe zyski spółek dobra myśl, ino by się ten eksport nie załamał :)
Bo wygląda na to, że nie tylko gorące Greczynki nie chcą 'z nami' trzymać, ale również Hiszpanki mają "anse" i coraz trudniej ten harem utrzymać :)
Big Lebowski / 2012-06-01 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomtay.. Nie nalezy nas porownywac ani z Grecja ani z Hiszpania czy czyms podobnym - te kraje rozklada drogie jak na ich gospodarke euro w UNI tylko na wspolnej walucie korzysta gospodarka niemiecka gdyz na ich produkty euro jest tanie - my mamy swoja walute i raczej do krajow skandynawskich nalezy nas dostawiac.. Pozdr
mjazzga / 2012-06-01 19:41 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja to wiesz, co mam czego się trzymam;) a innym to lepiej poradzić czekania na zmianę cugu w górę
Big Lebowski / 2012-06-01 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie , oczywiscie - napisalem tylko motto ktore powinno obowiazywac..
domel009 / 2012-05-31 23:51
Bigu! Wiem że wiele osób pyta Cię o różne spółki. Pewne są w kręgu Twego zainteresowania, pewne nie. Ja, jeśli mogę, zapytam Cię o jedną spółkę... EuroCash? Spoglądając na wykres, w czasie kryzysu można by odnieść wrażenie że kryzys jej służy-ł.
Z góry dzięki za komentarz.
Powtarzam się z pytaniem, ponieważ zastanawiają mnie dzisiejsze obroty?
Big Lebowski / 2012-06-01 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Domel..Nie jest w kregu mojego zainteresowania ta spolka i powiem Ci dlaczego : otoz nie inwestuje w spolki w ktorych majatek mozna zapakowac w walizke i odjechac w sina dal :) , jednak spolka ma sie dobrze i to by bylo na tyle :) pozdrawiam :)
gracz79 / 2012-05-31 21:08 / Bywalec forum
Bigu jak uwazasz kiedy USA czyt Bernanke oglosi QE3?Do wyborow coraz blizej a nawet po ogloszemiu QE3 chwila zajedzie nim wyborcy odczuja to na wlasnej skorze.Gdyby to nastapilo w niedlugim czasie wiadomo ze problemy Europy zostaly by schowane ,,pod dywan do nastepnego razu,,Ewentualna wygrana C.Y.P.R.I.S.A i tak nie przesadzi o wyjsciu Grecji z EU przynajmniej w krotkim terminie a Hiszpanie Wlochy i Portugalie mozna odlozyc jako temat na gorsze czasy
Big Lebowski / 2012-06-01 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Graczu..Nie wiem czy Ben cos oglosi - jednak obstawiam ze bedzie manipulowal przy walutach - USA potrzebuje slabego dolara i to natychmiast .. Pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy