Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
maclucas / 2012-05-24 13:20
a jak Szef obecnie Borka widzi? warto wejść przy takim poziomie?
Pogromca Mitów / 92.251.160.* / 2012-05-24 07:23
Przywitał z rana Gospodarza...
amigo2nl / 77.254.128.* / 2012-05-23 21:14
przywitał wieczorkiem

jest jak jest-;)bedzie lepiej-;)))
aby do jesieni-;)
gracz79 / 2012-05-23 21:07 / Bywalec forum
Nic nie pozostaje tylko zawierzyc na slowo Bigowi-przeszedl juz nie jeden kryzys.Najlepsza wiadomoscia byloby QE3 ale w USA jeszcze nie jest tak zle zeby wujo Bernanke oglaszal.Co do Europy to lipa bo politycy nie bardzo umieja sobie poradzic z tak malym krajem jak Grecja takze o Wlochach czy Hiszpani wole nawet nie wspominac.Miejmy nadzieje ze sie to wszystko pozytywnie wyklaruje bo poki co kazda mniej lub bardziej przemyslana wypowiedz na temat Grecji i mamy tjk dzisiaj
Big Lebowski / 2012-05-23 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
mjazzga / 2012-05-23 19:39 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude,
Jak myślisz, zaczynamy zjazd jak w 2008 i wtedy jakieś A B C od 2007 się zamknie, czy też zwyczajne systematyczne zniechęcanie przeplatane z podpuszczaniem?
Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2012-05-23 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga .. Mamy gieldy polityczne obecnie i trudno przewidziec jak sie zachowaja - jednak myskle ze powtorki z 2008r nie bedzie - gdyz rynki sa mocno wyprzedane obecnie.. Pozdr
mjazzga / 2012-05-23 19:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie mam archiwum wskaźników z przeszłości a w sumie przydałyby mi się teraz do pracy dyplomowej;) moim zdaniem do spadków jest jeszcze sporo miejsca;f to co różni wtedy od teraz to to że firmy śpią na gotówce i biznes w większości kręci się, jednak to wszystko jest konsekwentnie ignorowane
Big Lebowski / 2012-05-23 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
O jednym i najwaznieszym zapominasz tzn. wybory w USA i indexy amerykanskie beda rosly ..
mjazzga / 2012-05-23 20:08 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I jeszcze jedna rzeczy, czyż rok 2008 nie był czasem również rokiem wyborczym?
mjazzga / 2012-05-23 20:05 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak Dude niech sobie rosną, nie jestem zazdrosny, tylko ja nie żyję w USA a tutaj gdzie kiedy w USA rosło to u nas ostro w dół łamane przez bok;) dopiero w momencie jak w tych USA pomyślą że warto byłoby trochę kaski podzielić po świecie to u nas drgnie tylko kiedy to będzie kto to wie
Big Lebowski / 2012-05-23 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak USA beda rosly too inne gieldy takze..
gracz79 / 2012-05-22 21:30 / Bywalec forum
Zgodze sie Bigu ze samo zaciskanie pasa to nie lekarstwo na cale zlo i wzrost gospodarczy jest jak najbardziej potrzebny.Chodzi mi bardziej o mentalnosc Grekow dzieki ktorej Syriza doszla tak daleko.Swiadczy to o tym ze ich ,,mloda demokracja,,to bardziej stary komunizm ubrany w lepsze slowa.Pdoba mi sie natomiast dzisiejsza wypowiedz Ciprasa i oby to nie byla gra pod publike bo faktyczne wyjscie Grecji z EU mogloby wywolac tsunami{Hiszpania Wlochy Portugalia itd)Pani Merkel chwilowo obstawia przy swoim miejac nadzieje ze Syriza nie wygra.Zmieni zdanie jak Syriza wygra bo nie bedzie miala duzego wyboru.Ma ona tez tu na miejscu wystarczajaco duzo problemow. Norbert Röttgen nie uzyskal poparcia w Nadrenii-Westfalii a tym samym przegrala Angela Merkel.Co do naszej GPW to fakycznie ,,do spadkow pierwsi do wzrostow ostatni,,Moze faktycznie czas przeniesc sie na DAX...Czekamy na wieksze zainteresowanie nasza GPW przez kapital zewnetrzny ale cos to dlugo trwa.
gracz79 / 2012-05-22 21:32 / Bywalec forum
Wstawilem dane Aleksis Cipras i zbanowalo jego nazwisko-nawet money plata figle :)
Big Lebowski / 2012-05-22 18:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
cierpliwyy / 83.25.82.* / 2012-05-22 19:54
witaj Big jak samopoczucie?
Big Lebowski / 2012-05-22 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj Cierpliwy .. Gucio - dziekuje .. Pozdr
cierpliwyy / 83.25.82.* / 2012-05-22 20:05
pozdrawiam wszystkich serdecznie
zysków życze
mjazzga / 2012-05-22 19:02 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude,
wracam sobie z wakacji a tutaj kopię sierpnia widzę na w20, tak sobie naśladuje, tylko tych 600 punktów w dół brakuje
miłego
Big Lebowski / 2012-05-22 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga.. Pozdr
mjazzga / 2012-05-22 19:06 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w międzyczasie jakieś szaleństwo następuje w USA, to nie jest normalne:
Genworth Financial (GNW): +7.3%
JPMorgan Chase (JPM): +5.3%
Morgan Stanley (MS): +4.6%
Citigroup (C): +4.3%
Bank of America (BAC) +3.9%
E*Trade (ETFC): +3.4%
Goldman Sachs (GS): +3.0%
Principal Financial (PFG): +2.9%
Wells Fargo (WFC): +2.7%
Prudential (PRU): +2.5%
gracz79 / 2012-05-21 23:27 / Bywalec forum
A ja po raz pierwszy sie z Bigiem nie zgodze tzn ja nie popieram narodu greckiego.Fakt jest taki ze nauczeni sa nierobstwa i nie placenia podatkow.Podam kilka przykladow z moich wakacji w Grecji-kazdy kto byl mogl tego doswiadczyc.Przyklad 1 restauracja ,,rachunek na serwetce...Przyklad 2 -nie pokonczone dachy na wielu budynkach-dlaczego-a no dlatego ze poki budowa nie ukonczona nie trzeba placic podatkow.Takie maja prawo i z niego skrzetnie korzystaja.Z jednym sie z Bigiem zgodze tzn politycy powinni sie wziac do roboty ale reszta narodu tez.Co do Niemiec to fakt ze z deficytem im nie wyszlo.Jedno jest jednak pewne-jezeli Niemcy beda mieli wielkie problemy to reszta EU juz dawno bedzie pograzona w chaosie a jesli kanclerz Niemiec wyglosi oredzie do narodu ze czas zaczac oszczedzac i nie bedzie latwo narod przytaknie glowa.A co robia Grecy po takich wystapieniach-strajki i demonstracje.I to tyle czego nauczyli sie dobrze w ,,mlodej demokracji,,.Jesli o mnie chodzi kolejne wakacje w Grecji-ποτέ!!.Das war fur heute.
Big Lebowski / 2012-05-22 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Graczu..U nas takze gdy wprowadzano polityke zaciskania pasa wystepowaly strajki , Radom , Ursus i nastepna fala to gdansk i szczecin - podstawa byla zawsze ekonomiczna a polityczna dostawiono pozniej, obijano sie takze w zakladach i powiedzenie : czy sie stoi czy sie lezy to iles sie nalezy - nie wzielo sie z powietrza - omijanie podatkow czy odwlekanie - to dzieje sie na calym swiecie , mala grecja moze mkiec negatywny wplyw na cala Europe i tylko o to mi chodzi .. Polityka zaciskania pas w Grecji obecnie to zwykle harakiri i nic wiecej - tylko wzrost gospodarczy pozwoli wyjsc narodowi greckiemu z zapasci .. pozdr
Big Lebowski / 2012-05-21 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie ..:)
Emili / 46.149.148.* / 2012-05-21 20:16
witaj Wczasowiczu:-) Przyznano mi kredyt w Euro. Mogę Cię prośić o napisanie coś o tej walucie, jak ją widzisz , dalej uważasz że jest przewartościowana? Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-05-21 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Emilii - usd w tym roku sie umacnial i umacnil w stosunku do euro - obstawialem ze dojdzie do ceny 1,23 do euro i juz niewiele brakuje - jednak juz w przyszlym roku bedzie sie oslabial i nastapi era slabego dolara - wiecej w niedziele napisze na ten temat.. Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2012-05-21 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czesto poruszany temat obecnie w mediach to Grecja - oczywiscie obrzuca sie przeroznymi epitetami narod grecki - zapomina sie mianowicie ze to wlasnie Niemcy jako pierwsi zlamali pakt - deficyt 3%, wlasnie niemiecka gospodarka bedac w zapasci gospodarczej tzn. wzrost gospodarczy wynosil -5% oglosili program skupu wrakow samochodowych i subsydiowali produkcje aut, pomoc jaka obecnie plynie z ECB do Grecji to ma na celu ratowanie bankoow francuskich i niemieckich a od samych Grekow wymaga sie oszczedzania - wiadomo przeciez ze do splaty dlugow potrzebny jest wzrost gospodarczy i odpowiednie programy wspierajace takowy - dlatego chciabym powiedziec co juz Konfucjusz powiedzial : kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien !!!My takze powinnismy klape halten gdyz dlugow zaciagnietych przez tow. Gierka nie splacilismy - zostaly darowane i dlatego nie udawajmy Greka :).. Gospodarka grecka dla Europy nie ma zadnego znaczenia - jednak gdyby poszlo na bakier to wowczas nie obejdzie sie bez konsekwencji dla wielu europejskich gospodarek - takze naszej..Zapomina sie czesto ze w takich krajach jak Grecja , Portugalia czy Hiszpania do lat 70 tych trwaly rzady dyktatury wojskowej i demokracja jest bardzo mloda - politycy powinni zakasac rekawy i przestac dbac tylko o wlasna koszule i do roboty sie wziasc :)
Big Lebowski / 2012-05-21 19:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie jestem po stronie narodu greckiego - pomimo ze nie jestem grekiem !!!
Ciułacz / 2012-05-22 01:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu !
Ja też rozumie frustracje Greków i im życzę jak najlepiej , ale międzynarodowego biznesu jak na razie tam bym nie otworzył.
Jak jakaś międzynarodowa korporacja otworzy tam swoją fabrykę ,jak to np otwierają w PL czy innych krajach to dla mnie będzie znak że zaczną z tego wychodzić. Jest utarty pogląd że jak by taki Volkswagen tam otworzył swoją filie to wyprodukować tam auto kosztowało by 50% drożej jak w innych krajach.Coś w tym prawdy musi być.
Kiedyś 15-16 lat temu porwałem się na duży projekt w nieruchomościach miałem możliwość 50%subwencji z miasta ale wszystko musiało być zrobione na tip-top. Ci co już robili podobne projekty to mi mówili że się porywam z motyką na księżyc bo sprawa się rozbijała o finansowanie. W owym czasie hipoteki były udzielane na 5-7% tylko że banki mi go nie chciały udzielić.
A prywatne finansowanie niestety zdzierało ze mnie 19-22%.
Po mimo że tam miałem ludzi do pracy to sam zakasałem rękawy i prawie przez rok od 6:00 rano do 20:00 byłem na budowie.
Podobnie może być z Grekami ale muszą uwierzyć w swoją przyszłość, ale puki co to tam wojsko może weźmie wszystko w swoje ręce.

dlugow zaciagnietych przez tow. Gierka nie splacilismy - zostaly darowane

Częściowo zostały darowane ( $10-13miliardów ?)ale nałożone restrykcje zostały spełnione i od nowa nam zaufano.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zad%C5%82u%C5%BCenie_zagraniczne_PRL
tomtay / 2012-05-21 19:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No dzień dobry, a gdzie Ty się panie zawieruszyłeś? :)
Toć młodzierz w afekcie sypała kwitami bez opamiętania, a ino parę dni Cię nie było :)
tomtay / 2012-05-21 19:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
*znaczy się młodzież - ech, coraz mniej się pisze piórem, a coraz więcej na klawiaturze i efekty są opłakane :)
Big Lebowski / 2012-05-21 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomtay.. Bylem w terenie :) Pozdr
amigo2nl / 77.254.128.* / 2012-05-21 14:15
przywitał

pitu pitu z bananowka czas na relaks
www.alkaleba.pl
tomtay / 2012-05-21 19:10 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kłaniam,
ja myslę, trzeba brać :)
Jest jeszcze dla mnie ta oferta preferencyjno-gratisowa czy jak jej tam było zeszłego lata,
czy też się przedawniła? I teraz to płacę dubeltowo razy ekstra, bo "nie wykorzystane okazje się mszczą"? ;)
gracz79 / 2012-05-20 22:40 / Bywalec forum
Widzisz Bigu bez Ciebie to forum by padlo jak amen w pacierzu.A ogolnie co do WIG20 to wg mnie glownym problemem jest brak kapitalu zagranicznego oraz zmniejszona aktywnosc OFE.I tu pojawia sie pytanie czy rzad slusznie postapil wprowadzajac takie regulacje.Przeciez zmniejszone obroty na GPW to mniejsza kasa do budzetu panstwa.Kapital zagraniczny tez nie spieszy sie do wiekszej aktywnosci na GPW pomimo iz spolki sa dosc tanie bo tak do konca nie jest pewny jaki smrod zostawi po sobie Grecja i co wogole wyniknie z nowych wyborow.Osobiscie sklaniam sie do poparcia slow prof Winieckiego z jego artykulu zamieszczonego dzisiaj w money.pl ;tzn ze wyjscie Grecji z EU bedzie bardziej bolesne dla samej Grecji niz EU.Moze ktos uswiadomi tych nierobow ze pora zaczac uczciwie pracowac i placic podatki a nie liczyc na kasze manne z nieba.Co do szefa greckiej SYRIZY to zagranie jak za czasow Hitlera tzn mowi do ludu to co lud chce uslyszec.I nawet jesli mu sie teraz uda to i tak jest skazany na kleske.W ciagu roku kraj pograzy sie w chaosie.Aby uspokic rynki przydalby sie komunikat KE i EBC jaki maja plan ratunkowy lub jego zarysy aby zapobiec panice.No coz -pozyjemy zobaczymy
Ciułacz / 2012-05-21 02:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Graczu79 witaj !
O tych godzinach co piszesz to tu Biga ciężko zastać.
Może ja się podzielę tym co widzę z dalszej perspektywy czyli widziane z boku.
Pytasz :
czy rzad slusznie postapil wprowadzajac takie regulacje

Dodam że to odnośnie OFE.
Tymi regulacjami to ani nie przybyło ani nie ubyło kapitału jedynie to zostały inaczej rozpisane co na krótki termin trochę zamieszało ale na longa to nie wiele zmienia , ale dla analityków polepsza obraz naszych finansów.Myślę że wybrano mniejsze zło.
Dalej piszesz odnośnie Grecji:


Moze ktos uswiadomi tych nierobow ze pora zaczac uczciwie pracowac i placic podatki a nie liczyc na kasze manne z nieba.

Szkoda czasu na ich uświadamianie, oni poprzez tysiąc-lecia żyli na cudzy koszt i nie mają zakodowane sprawiedliwości społecznej jak np u Ciebie, tu Ci będą gadać o demokracji itd a z drugiej strony w żywe oczy Cie naciągną.

Aby uspokic rynki przydalby sie komunikat KE i EBC jaki maja plan ratunkowy lub jego zarysy aby zapobiec panice

He... he ... myślisz po niemiecku ;-))
to jest dobre myślenie dla twoich własnych finansów bo powinno być wszystko jasne i plan długo terminowy z ołówkiem w ręku.
Ale w przypadku Grecji to jest raczej podejście angielskie , wszyscy się ładnie uśmiechają i padają hasła wyświechtane ale planu żadnego niema a ta niby pomoc to i tak nie trafia na grecki stół tylko to idzie na spłatę odsetek dla obcych banków i dopóki sami Grecy tego nie zastopują to tak będzie sie toczyć dalej .Obcym bankom to jest na rękę bo inaczej by musieli zrobić wielki odpis, po prostu chcą zyskać na czasie, tylko jak długo jeszcze ?
Widać że nowy socjalistyczny Prezydent Francji dobrze się rozumie z Obamą co może skutkować większym dodrukiem € na stymulowanie gospodarki UE .
Niemiecki rygor może iść w zapomnienie, hm ... ja tam wole dobry rygor finansowy.
Na tym szycie G-8 to podobno tylko Kanada z Niemcami była za trzymanie wszystkiego żelazną ręką.
Pozdrawiam z Montrealu.
gracz79 / 2012-05-21 10:01 / Bywalec forum
Masz racje Ciulaczu i wszyscy dobrze wiedza gdzie tkwi problem ale lekarstwo na to nie tak latwo znalezc.A co do Niemieckiego myslenia o ktorym piszesz-tak to jest-11 lat w Niemczech do dnia dzis swoje robi.Bez oszczednosci nie ma szans na powodzenie a dodruk wczesniej czy pozniej odbije sie duza czkawka
master / 2012-05-20 19:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Gospodarzu
Fajnie , że wróciłeś:)
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-05-20 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Master.. Pozdr
gracz79 / 2012-05-20 17:31 / Bywalec forum
Witam Biga i jego gosci.Po powrocie gospodarza odzylo i forum bo takto robil sie jeden kierunek tzn jak na WIG20-poludnie:).Skoro tu odzylo to i moze na WIG20 zakoncza sie spadki choc to pokretna logika:).A tak juz na serio...konczy sie czas spadkow i nastapi odreagowanie??a moze do wyborow w Grecji bedzie lipa...Co o tym mysli nasz Bigu oraz pozostali inwestorzy
wykresyGieldowe / 2012-05-20 18:11 / Tysiącznik na forum
Grecja to temat zastępczy. Prawdziwe trendy wykuwają się teraz w Indiach (usdinr, xau) i w Chinach (miedź). Grecja to podkładke medialna, pod formację "sypacz i stado sępów".
Big Lebowski / 2012-05-20 18:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Anonim.. Jezeli chodzi o chinska gospodarke to rzad chinski sam schladza gospodarka aby zapobiec przegrzaniu - ewenement na skale swiatowa - jednak popyt sie odezwie i miedz , ropa oraz metale szlachetne wroca do wzrostow - korekty towarzysza hossie i to norma , zloto jest w hossie 11 lat i korekta sie nalezy - miedz i ropa popyt zmusi do wzrostu surowcow i tanich surowcow nie bedzie..pozdr
wykresyGieldowe / 2012-05-20 18:35 / Tysiącznik na forum
Ja tego nie widzę, by ropa podrożała. Obecnie energia z ropy kosztuje 35 €/MWh, z gazu 25 €, czyli 30% taniej (ceny w Eurpie, za raportem RWE). Gdy świat przystosuje się do gazu, cena ropy musi nadgonić spadki ceny tego surowca.

W USA gaz jest tańszy niż podczas dołka z 2002 roku. Ropa ma konkurencję.
Big Lebowski / 2012-05-20 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Osobiscie obstawiam ze ropa moze zejsc ponizej 100usd ale na b krotko aby wykosic long pozycje i wroci do wzrostow - Chiny i Indie obecnie kreuja popyt na ten surowiec a gaz zdrozeje - gdyz wiele panstw nie posiada nadal odpowiednich instalacji na pelne uzytkowanie tego surowca - ale to tylko moja opinia i mozna sie z nia nie zgadzac :)
ketiw / 83.7.88.* / 2012-05-20 19:00
Witam Gospodarza oraz Gosci kącika .Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2012-05-20 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ketiw.. Pozdr
Big Lebowski / 2012-05-20 17:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Graczu.. Trudno powiedziec i jednoznacznie okreslic ale odreagowania beda nastepowac i czy to koniec spadkow i czy na lato nie nalezy cieplej sie ubrac - trudno powiedziec - strategia sie liczy i ja osobiscie stawiam na spolki a na spadkach bede dokupowal , podobnie bedzie sie dzialo z surowcami i np. spadki na metalach szlachetnych zawdzieczamy bankom centralnym gdyz interweniowaly zbijajac kursy - jednak uwazam ze trend wzrostowy zostanie utrzymany a spadki nalezy wykorzystac na zakupy.. Pozdr
Big Lebowski / 2012-05-20 17:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dawno juz nie pisalem o Petroinvescie i Biotonie - swego czasu obiecalem Amigo - pozdrawiam i duzo zdrowia zycze - ze Boryszew zrowna sie cenowo z petrolkiem i to nastapi juz jesienia uwazam - napomknolem o tym gdy Petroinvest mial cene okolo 10 zl chyba , Bioton hm.. takze kiedys pisalem ze zadne info juz nie wzruszy rynku - obojetnie jak wspaniale - ale spoko jesdt teoria wsrod wybranej inwestorskiej braci ze akcje nie moga spasc ponizej 1gr - dla tych inwestorow mam mysl przednia - niech sprobuja kupic pszenice na ziarenka kupic i to przeciez oczywiste - musza placic za ziarenko minimum 1gr gdyz przeciez inaczej liczyc sie nie da :)
Big Lebowski / 2012-05-20 17:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nasze MF juz wielokrotnie ratowalo poziom 2000pkt na wigu20 interweniujac na rynku walutowym , podobnie jest z ECB - inwestorzy wiedza ze w trudnych chwilach moga liczyc na to ze rynek bedzie zarzucony nowym pieniadzem - dlugow jednak nie mozna splacac wiecznie dodrukowujac nowe banknoty , problem zadluzenia bedzie jeszcze wracal przez lata i trzeba z tym zyc..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy