Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
tauron-logout / 88.156.142.* / 2012-05-20 16:42
Witaj Bigu
Pozdr
Big Lebowski / 2012-05-20 16:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tauron.. Pozdr
Big Lebowski / 2012-05-20 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim.. Po dluzszej nieobecnosci - bylem w terenie :)
Ciułacz / 2012-05-20 14:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu witaj !
Ja po cichu liczyłem na twoje odwiedziny w Montrealu bo będąc w NY na debiucie Facebook to do Montralu jak rzucić beretem :-)).
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-05-20 16:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. Jest wielu fanow Facebook ale ja nim nie jestem :) Pozdr
Kasta87 / 2012-05-20 14:18
Witaj z powrotem :)Bigu wcześniej zadałem pytanie ale to było jakiś czas temu, kiedy sobie odpoczywałeś chodzi mi o spółkę ammono za pewne o niej słyszałeś czy możesz mi powiedzieć w jaki sposób można zainwestować w spółkę, która nie jest notowana na giełdzie w pewnym wywiadzie, którego udzielał prezes spółki słyszałem, że mogą wejść na nasdaq
Big Lebowski / 2012-05-20 16:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kasta.. Najprostszym sposobem nabycia akcji takiej spolki to kupienie akcji pracowniczych - bezposrednio od pracownikow , tak nabywano miedzy innymi akcje spolki PZU i wielu innych .. Pozdr
Big Lebowski / 2012-05-20 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynki zostaly poddane majowej probie i tak na akcjach jak i na surowcach doszlo do przeceny - tlumaczyc to mozna roznie - ja jednak sklaniam sie ku tezie ze psychologia zagrala glowna role tzn. mocno umacniajacy sie dolar wywolal to zjawisko a juz napewno wywolal psychoze , takze wybory w USA odgrywaja tu role i mysle ze wazniejsza od Europejskich problemow ktore sa obecnie na tapecie - problemy europejskiego zadluzenia jeszcze dlugo beda wracac - jednak amerykanska waluta juz po wyborach bedzie sie oslabiac uwazam a juz przyszly rok amerykanska gospodarka zakonczy rozrzutna przedwyborcza polityke i czas zaciskania pasa nastapi - musi - pociagnie to za soba oslabienie usd.. Inwestorzy obecnie beda zajmowac juz odpowiednia pozycje .. GPW nie rozpieszcza inwestorow tzn. do wzrostow sa ostatni a do spadkow pierwsi :), surowce beda podanne wahaniom jednak juz w drugiej polowie roku obiora kierunek polnocny uwazam - ceny ktore kiedys juz podawalem surowcow jakie nastapia w duzszym terminie - podtrzymuje moja opinie..
mik0110 / 2012-05-20 11:11 / portfel / Tysiącznik na forum
cześc Bigu,
super, że wreszcie wróciłeś.... bo już się zaczynałem martwić... :)
Big Lebowski / 2012-05-20 11:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0.. Pozdr
ert24 / 2012-05-17 21:49 / portfel
Dobry tak mnie natknelo troszke i sie zastanawiam czy np moze byc powtorka z hitori i np czarny piatek ;) ps. jutro portal w debituje nieprodukujacy nic ciekawe czy z sukcesem
_XXL_ / 82.145.210.* / 2012-05-17 19:19
Kto na gotówce ten niedługo będzie mógł się obkupić :) I tak jak pisałem wcześniej Bigu zrobił zapewne to co trzeba było zrobić miesiąc temu :)
needle / 2012-05-17 10:17 / Bez rangi
O damskich emeryturach i giełdowych figurach
o tym wie wielu -w needle'owym portfelu

a tak dla porządku to we WŁASNYM WĄTKU
o takich co nie mieli rozsądku


wszystkich pozdrawiam i komentarzy nie odmawiam
IGła co jeszcze nie wystygła ;-)
Longterm / 2012-05-17 08:09 / Mostek Zwyciężymy!
Czy osiągnęliśmy już dno absolutne na giełdzie? Czy wczoraj była sesja przełomu? Zapraszam na najnowszą analizę video dla rynków akcji. Pozdrawiam kącikowców i gospodarza który pewnie skasował pokaźne zyski z syntka i wygrzewa się gdzieś w ciepłych krajach:) świetny timing Bigu!

www.longterm.bblog.pl
Big Lebowski / 2012-05-20 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Longu nie sprzedalem SNS i nie mam zamiaru sprzedac - dokupowalem za uzyskana dywidende i nadal bede dokupowal - po za tym nic sie nie zmienilo i wklejek Twoich reklamowych nie zycze sobie . pisac jak najbardziej mozesz , zartowac ale bez wklejek .. Pozdrawiam
Pogromca Mitów / 92.251.134.* / 2012-05-17 07:27
Doberek
Gdzie sie podział Gospodarz?
ert24 / 2012-05-16 21:53 / portfel
witam jesli ktos chce teraz kupowac akcje to przestrzegam szkoda teraz kupic bo prawdopodobnie bedzie mozna dokupic duzo taniej w tej chwili cierpliwosc sadze ze stoimi przed mega spadkiem na DJ jednodniowym ale to moje przypuszczenie Ale to tylko moje poglady kazdy ma glowe wiec musi sam myslec powodzenia
needle / 2012-05-17 10:14 / Bez rangi
a cóż można z jednodniowego wykresu odczytać...?
arecki97 / 2012-05-14 21:23 / portfel / "Skurczy.byczek"
Witam, przed nami bardzo ciekawy okres historycznie i gospodarczo czeka nas moim zdaniem rozpad UE co giełdy starają się dyskontowac. Ogólnie kryzys i bałagan polityczny...i właśnie w takich chwilach kupuje się akcje na długi termin. Moja rada dla początkujących nie grac nie spekulowac bo prędzej czy później statystyka każdego wykończy, rozejrzec się za dobrymi spółkami i kupowac partiami przy większych spadkach i zawirowaniach gospodarczych.Okres inwestycji obieramy na kilka lat 5-10 i siedzimy spokojnie na 4 literach ;)
Bardzo prosta strategia i zarazem najtrudniejsza do wykonania.
Pozdrawiam
lawok (nielogo) / 83.12.196.* / 2012-05-15 12:38
Witaj,
....rozpadnie nie rozpadnie....Wypadnie może Grecja, na nic więcej Niemcy nie pozwolą bo są głównym beneficjentem wspólnej waluty. Reszta krajów reformuje się od jakiegoś czasu co da potem duży impuls wzrostowy. 2012 trzeba wykorzystać do zbierania dobrych spółek. Bo jakoś mi się wydaje, że złe czasy zaczęły się od euforii na budowlance i być może skończyły się paniką w tym samym segmencie.
ert24 / 2012-05-14 20:41 / portfel
Dobry wszystkim ;) jak pisalem wczesniej maj bedzie slaby i jest dane sa fatalne a jeszcze grecja jak utworza rzad to jakos wszystko bedzie czyli czytac wzrosty przyjda i wszystko bedzie wygladalo jak korekta jedynie mysle tu w szegolnosci o DJ i DAX ale jesli nie bedzie nie ciekawie dodatkowo jutro przeleje sie przez rynki FALA publikacji makro oby nie na ogromnym minusie zaczynamy od 7 30 powodzenia
muppet show / 78.10.113.* / 2012-05-14 14:39
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Kamil B.]
ketiw / 195.205.77.* / 2012-05-14 16:43
Witam .Mogółby ktos ze "starszych giełdziarzy" majacy dłuzsze doswiadczenie na giełdzie poprowadzic ten kącik? Biga chwilowo nie ma .Moze jakies wpisy na temat biezacej sytuacji,widoki na przyszłosć.Rozne punkty widzena z perspektywy swojego doswiadczena.Nie chodzi o rady ale o obiektywne oceny. Czytam to forum od ok 8miesiecy szkoda by było zeby zamarło.Pozdrawiam.
adammoj / 2012-05-14 20:23 / Bywalec forum
Witaj ketiw
nie wiem co masz na mysli mowiac starszych , bo ja np. inwestowalem juz w 98 roku, a jesli chodzi o starszych wiekiem to mam 36 wiosen , a tak na serio to nikt ci tu nic nie napisze bo czas jest niepewny i nikt sie nie bedzie osmieszal bo trafic jest niezwykle trudno, nikt przedtem nie spotkal sie z taka sytuacja jak terez , ja ososbisci podkupuje co miesiac cos , ale mlodszym gracza proponuje stac z boku ,bo moze jeszcze niezle poleciec na dol ,
wykresyGieldowe / 2012-05-14 20:30 / Tysiącznik na forum
Pytanie co to znaczy w obecnej sytuacji "stać z boku" ? Według mnie, posiadanie połowy kapitału we frankach (bo około połowa kredytów jest w chf).
adammoj / 2012-05-14 21:04 / Bywalec forum
Wiesz masz racje jesli ktos ma swoj sposob inwestowania jak ja , to nie stoi ZUPELNIE z boku , ale dla mlodych inwestorow to obecna sytuacja jest na tyle niezwykle trudna ze lepiej zeby byli z boku , bo okazj do zarabianie bedzie jeszcze wiele, choc jak wiecie , fortuny rodza sie wtedy gdy na rynkach leje sie krew ,ale do tego trzeba miec arbuzy miedzy nogami w spodniach , pozrawiam
ketiw / 195.205.77.* / 2012-05-14 22:39
Dzieki za wpisy .Kacik troche ożył, nikt na pewno sie nie osmieszy bo giełda i tak zawsze robi swoje i kazdy o tym wie.Kazdy moze sie pomylic.Tu własnie najbardziej potrzebne jest doswiadczeni , a ze jest to nowa sytaucja to wszyscy bedziemy madrzejsi i wyciagniemy z niej wnioski na przyszłosc.Pozdrawiam.
ketiw / 195.205.77.* / 2012-05-14 22:11
Witam . Na giełdzie jestem od debiutu PZU 2010 r Na poczatku myslałem , ze kupie sobie "jakies społki " z Wig 20 spółki beda podawac dobre wyniki to akcje pojda do góry ,a jak beda spadac to na pewno "mało". W Sierpniu zdziwiłem sie troche ,ze Wig 20 moze tak spasc ,a byc moze , ze to nie koniec.Pozniej zauwazyłem wplyw polityki na giełde.Nastepnie ,ze wszystkie giełdy robia to co Ameryka.Ale cos sie zatarło Ameryka poszła do gory, a my zostalismy w boczniaku.Jakby Ameryka nie poszła po QE do góry to mozna by sadzic , ze wszystko jest w cenach i mimo zlych wiesci to pojdzie w gore.Tak wiec zostały złe wiadomosci ,a złe wiadomosci w hossie oznaczaja spadki.Jak u nich spadki to u nas tym bardziej.
barabaszek / 2012-05-15 11:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj.
Każdy indeks ma swój własny rytm,decyduje o tym przede wszystkim wg mnie płynność i każdy jest związany z Jankami czy tego chcemy czy nie :-).Janki znowu związane są w chwili obecnej w sposób przynajmniej dla mnie nie do rozwiązania mając na uwadze ile mają długu z ...Chinami.Tak więc każdy rynek trzeba jednak po trosze inaczej.Im płynniejszy tym bardziej związany z Jankami (mam oczywiście na myśli ruchy indeksów).
Oczy należy mieć szeroko otwarte ,umysł jasny i inwestując, patrzeć zawsze na płynność waloru,indeksu,opcji itd.
Najważniejsza rzecz jednak w inwestowaniu to horyzont inwestycyjny....bez tego ani rusz,bez tego zawsze będziesz kupował na "górkach" a sprzedawał w "dołkach".
Pozdrawiam nieobecnego Gospodarza ,stałych bywalców i młody narybek.
wykresyGieldowe / 2012-05-14 21:11 / Tysiącznik na forum
nie tyle chodzi mi o to "co należy robić" ile co to znaczy "stać z boku". Klasycznie, stać z boku, oznacza gotówkę - bo gotówką splaca się długi. Tyle, że w Polsce długi są we Frankach. Więc co to jest gotówka ?
adammoj / 2012-05-15 06:27 / Bywalec forum
Witaj WykresyGieldowe
znasz zasade 80/20 ?
wedlug tej zasady moim skromnym zdaniem to 80 procent spoleczenstwa stoi z boku , wogole sie nie interesuja gielda tak generalnie biorac ich zycie opiera sie na zyciu od 1 do pierwszego, tylko my 20 % cos tam sobie , inwestujemy , gramy itd , i zobacz oni staja z boku i jakos tak zyja ,nawet gdy ty i ja przestaniemy inwestowac , bedziemy na gotowce stac z boku , na lokatach trzymac rok kase i nic a nic sie nie stanie , zycie plynie dalej , a dystans jaki nabierzesz do gieldy i wogole pieniadza bedzie najwazniejsza lekcja jaka kazdy poczatkujacy odbierze , reasunujac , kto wie co robi ,niech robi tak dalej , kto nie mam pojecia co robic , siedziec na 4 literach i czekac na BIGA, pozdrawiam
ketiw / 195.205.77.* / 2012-05-14 22:44
Witaj Anonimie .Mam pytanie do ilu moze dojsc dolar USD/PLN.
wykresyGieldowe / 2012-05-15 19:41 / Tysiącznik na forum
Bardzo trudne pytanie. Jeżeli złotówka wybije się z 10-cio letniego trendu bocznego (podobnie rupia), to możliwe jest 15-20% rocznie przez 10 czy 20 lat.

http://stooq.pl/q/?s=usdinr&c=30y&t=c&a=lg&b=1
ketiw / 83.7.21.* / 2012-05-15 21:34
Wg mojej mizernej znajomosci AT to jeszcze troche brakuje do przebicia bo to chyba 4.25zł ?
Ciułacz / 2012-05-12 21:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj ! oraz goście jego !
Odsapka od giełdy się należy jak psu kość :-)), za to będą nowe przemyślenia ;-)).
Zimne ogrodniki to właśnie są teraz 12_13_14 Maj i co czytam ?
Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Atlantyku, w chłodnym powietrzu polarnomorskim, który może w nocy z soboty na niedzielę przynieść lokalne przymrozki.
Nie zawsze sie sprawdza ale czujnym trzeba być.
Podobnie ze spadkami na lato.
5424 / 2012-05-12 21:27 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Ciułaczu osobiscie to mam gdzieś czujność kupiłem trochę papierków i surowców na lata i tak się nie przewidzi
Ciułacz / 2012-05-12 22:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfra witaj !

mam gdzieś czujność kupiłem trochę papierków i surowców na lata i tak się nie przewidzi

Podoba mi się twoje podejście, he , he ... jeszcze troche i w ciułacza sie zamienisz :-))
mówiąc
czujnym trzeba być

to bardziej miałem na myśli kieszonkowe na spekulacje a nie inwestycje emerytalne.
Bo widzisz mając zaskórniaki i nimi manipulując to czy spadki czy wzrosty zawsze się możesz uśmiechać, np jak są wzrosty to się uśmiechasz bo myślisz: ale jestem dobry, tak mi rośnie .
A jak są spadki to się uśmiechasz i sobie myślisz , jaki to jestem ja mądry że całym kapitałem nie spekulowałem :-))
Pozdrawiam
biduś lebiegus / 195.114.185.* / 2012-05-12 14:00
Wpis usunięty ze względu na regulamin forum.

[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - master, Ciułacz.]
Ciułacz / 2012-05-12 21:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Należy potępić i wyrugować działania zdążające do destrukcji dobrze funkcjonujących wątków tego forum.
To nie znaczy że zawsze musimy się zgadzać z czytanymi opiniami, ale możemy sobie założyć własne wątki i pochwalić się naszymi mądrościami ;-))
Pozdrawiam
5424 / 2012-05-12 21:29 / Fan Linuxa Ubu
Daj sobie spokój Ciułaczu to kobieta niewyżyta na klimakterce to i pogadać chce
Ciułacz / 2012-05-12 22:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfra powiadasz :
to kobieta niewyżyta

To jak tak to muszę unikać jak ognia bo już mam pod 60-siatkę i ta moja mi wystarczy ;-))
5424 / 2012-05-12 17:55 / Fan Linuxa Ubu
Lalka na disko dzisiaj biegniesz.... tylko się umyj to może kogoś złapiesz a tak w ogóle ładna jesteś.... masz branie na potańcówkach
gracz79 / 2012-05-12 13:33 / Bywalec forum
Mysle ze i nasz Bigu wroci jak i kiedys wroca wzrosty.Na ta chwile wszystko wyglada nieciekawie tzn. w Grecji nie uda sie stworzyc rzadu w takiej formie o jakiej marzy Europa.Wyjscie z Grecji moze wywolac lawine tzn w kolejce ustawia sie Hiszpania Wlochy itd.Coraz wiecej ludzi zaczyna grac na spadki i upadek strefy euro.Jednym slowem armagedon....i wtedy gdy juz nikt nie widzi cienia nadzieji pojawia sie nowa hossa-czego i sobie i wszystkim zycze
cierpliwyy / 83.25.89.* / 2012-05-11 12:28
dajcie spokój to dopiero kilka dni kazdy czasem potrzebuje odpoczynku,
Pozdrawiam serdecznie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy