Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2012-03-25 12:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2012-03-25 12:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wyglada na to ze rynki zakonczyly korekte i obstawiam w przyszlym tygodniu strojenie okien zwiazane z zakonczeniem kwartalu .. Nasi analitycy zalecaja omijanie spolek paliwowych gdyz uwazaja ze ceny paliw spadna - osobiscie jestem innego zdania i obstawiam ze to wlasnie czas paliw nadchodzi i spolek paliwowych - takze obstawiam znaczny wzrost miedzi..wiadomo ze nadchodzi maj i znane i praktykowane powiedzenie .sprzedaj w maju i odejdz hm. jest mozliwe ze odpowiednie strategia na maj moze byc kup w maju i czekaj , najodpowieniejsza jednak strategia to ta ktora preferuje tzn. stawiac na spolki - wowczas zaden miesiac nie ma na inwestora wplywu i nie ma potrzeby gonic swego pawia :).. Co do walut to zdania nie zmieniam i obstawiam w dluzszym teminie aprecjacje dolarow i tu mam na mysli wszyskie dolary czolowych panstw oraz znaczna aprecjajcje zlotego.. Jedno co mi sie nie podoba to tzw . skupy wlasnych akcji przez firmy z GPW - to tak wyglada jakby firmy nie mialy pomyslu na biznes w dzialalnosci do ktorej zostaly powolane - np. taki Impexmetal przez wiele lat notorycznie zajmuje sie skupem w celu dalszej odsprzedazy - nie slyszalem zeby przez tyle lat sprzedali instytucjonalnym jakies akcje i pisze to gdyz jako wieloletni akcjonariusz Boryszewa - mam prawo wyrazic niezadowolenia z pomyslow ktore uwazam za chore.. Czesto polecalem srebro i platyne i zdania nie zmieniam i uwazam ze nalezy ryzyko w portfolio umiejetnie rozkladac i takie surowce sa wysmienitym uzupelnienie - takze miedz..
5424 / 2012-03-25 19:44 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Bigu troszkę silwera szarpnołem na końcówce piątkowej sesji zobaczymy czy da zarobić
Big Lebowski / 2012-03-25 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra - ze tak zapytam hm. czy masz jakis pakiecik akcji ? Pozdr
5424 / 2012-03-25 20:03 / Fan Linuxa Ubu
Myśle o wzięciu troszkę miedzi jakoś do papieru mnie nie ciągnie za wysokie progi
5424 / 2012-03-25 19:52 / Fan Linuxa Ubu
nie mam nic z papierków troszkę jeszcze $ posiadam i to wszystko
5424 / 2012-03-25 20:04 / Fan Linuxa Ubu
coś Bigu taisz czuję to ...
Big Lebowski / 2012-03-25 20:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra - znam cie lepiej jak Ci sie wydaje , dam Ci przyklad sprzedales Wawel po 21 zl , jak bys dzisiaj wygladal gdyby wowczas odkupil po np. 40 zl ?
5424 / 2012-03-25 20:21 / Fan Linuxa Ubu
wiem o co ci chodzi .... i cały czas myśle i pewnie coś wezmę szkoda że nie tyle ile sprzedałem bo już mnie na taką ilość nie stać pozdrawiam
mik0110 / 2012-03-25 16:14 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj byczy Bigu,
miły memu sercu komentarz popełniłeś... :)
pozdr
Big Lebowski / 2012-03-25 17:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0.. Nie jestem byczy - raczej realista .. Pozdr
Big Lebowski / 2012-03-23 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
mik0110 / 2012-03-23 19:34 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu,
nic nie kupujesz, nic nie sprzedajesz... nuda... :)
Big Lebowski / 2012-03-23 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0 .. Nic nie robienie to ciezki kawalek chleba :) Pozdr
Ged / 2012-03-23 19:47 / Tysiącznik na forum
he he, dobry komentarz Bigu, nicnierobienie z taką mocną pozycją S jak masz w portfelu jest chyba łatwiejsze :)

pozdrowienia dla kącikowiczów i Gospodarza!
Big Lebowski / 2012-03-23 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Tak powinien inwestor postepowac tzn. kupic cos tanio - mocnego fundamentalnie , perspektywiczne i trzymac , gdy np. wzrosnie Ci 1000% to wowczas na walorze 1% wzrostu daje Ci 10% rzeczywiscie a 10% wzrostu daje cci caly kapital jaki zainwestowales w walor,sztuka jest utrzymac dobry walor w reku - jest to niesamowicie trudne..Pozdr
Ged / 2012-03-23 20:01 / Tysiącznik na forum
masz pełną rację

słabością początkujących inwestorów (i moją) są emocje, które nie pozwalają utrzymać perspektywy na wzrostach i spadkach. wyobrażam sobie, że im większa wiedza, tym chłodniejsza ocena, u mnie często jej brak..

drugi grzech, to niekonsekwencja - potrafię trzymać jakiś papier 2 lata, przeczekać stratę i wyjść na 0 (ferrum :))
a inny sprzedać realizując stratę - jak się okazuje w dołku

myślę, że sztuka panowania nad sobą jest równie ważna jak twarda wiedza merytoryczna
farnick / 2012-03-24 08:06
Witam,

Dlatego dla inwestorów o słabych nerwach, którzy nie są starymi wyjadaczami pomocne są mechaniczne systemy transakcyjne. Pozwalają one utrzymać emocje w ryzach - oczywiście pod warunkiem, że system jest dobry, został przetestowany na setkach a najlepiej tysiącach spółek (np. z USA ) i dał dobre rezultaty na danych historycznych. Taki system zapewnia utrzymanie zyskownej transakcji dopóki nie nastąpi definitywne odwrócenie trendu a z drugiej strony nie pozwala przetrzymywać pozycji stratnej i zmusza do dość szybkiej ewakuacji w przypadku sygnału fałszywego.

Niestety te popularne systemy typu średnie kroczące MACD itp są bardzo słabe. Niestety taki system trzeba sobie opracować samodzielnie.
Jeśli ktoś ma zacięcie matematyczno-informatyczne to może popróbować, potestować. Bardzo dobry w dodatku bezpłatny program do AT a także do budowania i testowania systemów transakcyjnych to Fibotrader www.fobotrader.com a tysiące danych historycznych do testowania dostępnych jest na stooq

pozdrawiam
wykresyGieldowe / 2012-03-24 08:49 / Tysiącznik na forum
duże pieniądze robi się na dużych trendach (niektórzy powiedzą - na wielkich słomianych inwestycjach).

Programy tranzakcyjne są metodą na wygranie poprzedniej wojny.
farnick / 2012-03-24 10:31
Nie twierdzę, że systemy transakcyjne są najlepszą metodą inwestowania. Najlepsze było jest i będzie postawienie na silne fundamentalnie spółki, które dynamicznie się rozwijają. Jednak znalezienie takich i postawienie na nie w dołku (czyli w praktyce w momencie, kiedy inni jeszcze tego nie dostrzegli) jest niezwykle trudne i wymaga ogromnej wiedzy i jeszcze większego doświadczenia. Przeciętny indywidualny inwestor, który nie jest mistrzem w analizie fundamentalnej nigdy nie wie czy bieżąca wycena spółki nie zawiera już wszelkich dostępnych informacji i prawdopodobnych wyników finansowych, to co on wie - wiedzą wszyscy i dawno zostało to zdyskontowane przez rynek, wiec lepiej założyć że się nic nie wie . A na czymś trzeba się oprzeć przy podejmowaniu decyzji.

Systemy transakcyjne mogą być pomocne dla mniej doświadczonych inwestorów, którzy często dają się ponieść emocjom. Dyscyplina i trzymanie się zasad ma kluczowe znaczenie.

Pisząc, że są metodą na wygranie poprzedniej wojny masz zapewne na myśli system przeoptymalizowany czyli dostosowany do danych historycznych. To jest oczywiście zła droga. Żeby wygrywać potrzebny jest system uniwersalny, który daje dobre rezultaty na bardzo dużej próbie danych historycznych - w tym również na danych, na których nie był optymalizowany. Oczywiście nie da się stworzyć systemu, który byłby zyskowny w 100% i zawsze miałby rację. Jest to niemożliwe. Cała zabawa opiera się tutaj na statystyce i stworzeniu systemu typu: połowa tranzakcji jest wygrana połowa stratna ale przeciętny zysk jest 4 x większy od przeciętnej straty.
Ciułacz / 2012-03-24 11:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu witaj !
Odnośnie :
Systemy transakcyjne

To jest dobre dla DM do nabijania opłat, chyba że się ma groszowe prowizje.
Niema to jak dobra AF połączona z AT oraz własne dojścia do informacji o spółce.
Oraz niema co liczyć tylko na jedną wybraną spółkę , trzeba mieć ich kilka w portfelu i z czasem się okazuje która jest perełką.
Pozdrawiam
farnick / 2012-03-24 14:22

To jest dobre dla DM do nabijania opłat, chyba że się ma groszowe prowizje.


To zależy o jakich systemach transakcyjnych mówimy - ja mam na myśli systemy średnio i długoterminowe dla rynków akcji (1-2 sygnały na rok dla spółki) a nie jakieś HFT czy scalpery na forex ,
Ciułacz / 2012-03-24 17:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fancik powiadasz:
ja mam na myśli systemy średnio i długoterminowe dla rynków akcji (1-2 sygnały na rok dla spółki)

Jak na razie to o takich nie słyszałem, to raczej bym pozostawił w strefie życzeniowej, ale dobrze by taki miedz.
Pozdrawiam
farnick / 2012-03-24 18:54
Są, są takowe. A najlepiej taki system sobie samemu zmajstrować, sam zresztą taki system stworzyłem i na nim opieram swoje decyzje. Z natury jestem człowiekiem nerwowym i impulsywnym - a to niedobra cecha inwestora. Wiec stosuję system mechaniczny - moja podstawowa zasada to: "zęby w ścianę i czekaj na sygnał".

pozdrawiam
Ciułacz / 2012-03-24 20:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fancik powiadasz o systemie co to daje
1-2 sygnały na rok dla spółki

i w dodatku
sam zresztą taki system stworzyłem

To dla przetestowania to za pewnie zaliczyłeś co najmniej jeden pełny cykl na giełdzie.
Chyle czoła, ale jak byś tak upublicznił nam swój portfel ... to byś nam zamknął buzie , albo by było odwrotnie , patrzelibyśmy na to z rozdziawiana japą ;-).
Sorry że tak piszę z niedowierzaniem ale nam to się też może pomarzyć.
Bywaj i pozdrowienia dla reszty.
farnick / 2012-03-24 20:43
Nie twierdzę, że mechaniczne systemy transakcyje to maszynki do robienia pieniędzy, pomagają one jednak w inwestowaniu. Z moich doświadczeń wynika, że najlepsze rezultaty daje AF do typowania spółek a do określania momentów wejścia i wyjścia właśnie mechaniczny system, czyli pewna alternatywa dla AF + AT. Chciałem podyskutować na ten temat, może wymienić doświadczenia ale widzę, że to ciągle dziewiczy temat.
mik0110 / 2012-03-24 11:18 / portfel / Tysiącznik na forum
cześc Ciułaczu,
a co Ty spać nie możesz? :))
pozdrowienia ze słonecznej wiosennej Wawy
cierpliwyy / 83.25.73.* / 2012-03-22 20:00
siema
Big kiedy Hossa bo juz mnie ta bessa wykańcza powoli...najgorsze jest to że póki co to gpw wygląda cieniutko zachód już odrobił i sie może korekcic a my ciągle po d... dostajemy...gdzie tu sens?
Ciułacz / 2012-03-24 11:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik0110 witaj ! dobrze zauważyłeś , Zazwyczaj to wstaję około 6:00 ale że już mamy czas przesunięty na letni to jest o godzinę wcześniej.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-03-22 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cierpliwy - rynek zawsze , zawsze jest sensowny.. Pozdr
cierpliwyy / 83.25.83.* / 2012-03-23 08:08
jeszcze troche i bede musiał zmienić ksywe na jakies indiańskie np klepiący biede albo mam w lodówdce tylko światło...:) jak wchodziłem na rynek to wiedziałem że nie jest łatwo ale tego sie nie spodziewałem a przeciez to wcale nie jest jeszcze duża bessa wieksze już bywały po wykresach patrząc...ech te nerwy...najgorsze że im człowiek wiecej próbuje ulepszać i poprawiać tym gorzej...pozdrawiam serdecznie zysków zycze

P.s za okupacji to dopiero było cieżko...jak mawiał dziadek :)
Big Lebowski / 2012-03-22 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie... :)
mjazzga / 2012-03-22 19:31 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj Dude,
nowe minima przed nami czy raczej strzepnięcie zbędnego balastu? Brs przez chwile znów liderem spadków;/ (GTC nie liczę bo to żal mieć w indeksie) niefajnie się ogląda taką ogólną słabość
Big Lebowski / 2012-03-22 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga..BRS tu tak jak pisakem wielokrotnie nastepuje Impexmalizacja spolki - spolkka ktora wylözyla jakies pieniadze aby zebrac z ryxnku 40 mln zl a obecnie zajmuje sie chorym programen aby zebrac z rynku akcje za 100mln zl aby skupioc i odsprzedac - samo slowo
odsprzedac swiadczy o tym ze to chore myslenie decydedntow - mentalnosc drobnego akcjonariusza bierze gore w glownym akcjonariacie - przykre i glupie ;), Perla jest SNS i tu widac zdrowy rozsadek w glownym akcjonariacie !!! Pozdr
mjazzga / 2012-03-22 20:44 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hmm ja myślałem, że chodzi o to żeby napchać jak najwięcej akcji w każdy kąt, leszcza takiego jak ja totalnie zniechęcić, itp, więc to co piszesz ma sens oczywiście ale martwi mnie bardzo;o
mjazzga / 2012-03-22 11:50 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Recesja, a kiedy najtaniej kupić akcje według wszelkich podręczników i rozsądku?
Ważny jest czas, i selekcja.
Big Lebowski / 2012-03-21 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
mjazzga / 2012-03-21 19:30 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj Dude,
http://www.pb.pl/2574094,89389,najlepszy-od-pokolen-moment-na-zakup-akcji
poszukuje jakiejś nowej substancji na GPW, ale jakoś niczego ciekawego nie znajduję, jakieś te biznesy nijakie;/
Big Lebowski / 2012-03-21 19:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga..Zakup sobie troche niemieckich akcji - obstawiam ze wroci niemiecka marka i wowczas beda pozytywne turbulencje - tak obstawiam..
amigo2nl / 178.37.110.* / 2012-03-21 21:19
obstawiam ze wroci niemiecka marka
znowu bedzie NRD-;))))
5424 / 2012-03-21 21:22 / Fan Linuxa Ubu
i trabanty wartburgi znowu się pojawią
amigo2nl / 178.37.110.* / 2012-03-21 21:20
zem znowu zapomniał

Przywitał wieczorkiem
Big Lebowski / 2012-03-21 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo ..Pozdr
5424 / 2012-03-21 20:15 / Fan Linuxa Ubu
Bigu ty z tą marką na poważnie czy jaja sobie robisz ... przecież to by było trzęsienie ziemi
Big Lebowski / 2012-03-21 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra - zakladam trzesienie ziemi.. pozdr
SicoK nielogo / 85.89.184.* / 2012-03-21 21:38
Witajcie Bigu i goście...


Witaj Cyfra - zakladam trzesienie ziemi.. pozdr


Mógłbyś odrobinę rozwinąć myśl ? Masz na myśli konkretne lodołamanie wsparć na w20 ? przybliżony zakres ?

Wielki szacun za nową dwójkę w 20-tce. Chylę czoła. Dało mi to wiele do myślenia. Nie ma sensu kopać się z koniem (skakać ze spółki na spółkę). Dobra długodystansowa strategia to jest cel. Ale to wymaga pewnej dojrzałości lub krwawych doświadczeń. Rzadko piszę, często zaglądam. Od dłuższego czasu tylko derywaty - nadal bez akcji.
Jak tam przygotowania różano-ogrodowe ?

Serdeczne pozdrowionka dla braci inwestorskiej...
Big Lebowski / 2012-03-21 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Sicok - mysle ze niemcy kiedys pojda po rozum do glowy i nie beda dzwigac Europy na swoich barkach i doplacac do patalachow tzn. grekow , portugalczykow , wlochow czy hiszpanow a wyjscie jest jedno - powrot do wlasnej waluty , dziaölania ECB to nic innego jak zyskanie na czasie - trzesienie ziemi widze jako pozytywnie dla wybranych akcji - a na niemieckie akcje bedzie run.. to takie moje luzne rozwazania.. pozdr
SicoK nielogo / 85.89.184.* / 2012-03-21 22:07
ECB = dotacja dla kliniki podtrzymującej pacjentów w śpiączce i tu teorii wiele co dalej...
Powrót do niemieckiej waluty - kosztowna sprawa ale Niemców byłoby na to stać.
Wątpię aby Euro się długo wtedy utrzymało wśród reszty krajów. Następnie problemy jak przeliczyć na nowo kursy tychże krajów, kredytów.... przez pewien czas giełdy tychże krajów miałyby sztorm za sztormem, brak kapitału zagranicznego. Sądzisz, że w takich warunkach możliwe byłyby wzrosty Daxu? wybrane akcje - zgoda. Zrobiony porządek w Europie dałby podstawy do uzasadnionych długoterminowych inwestycji, a co z naszym straganem....
5424 / 2012-03-21 21:54 / Fan Linuxa Ubu
Skoro ty to mówisz to ja ci wierze.
Analizując twoją sugestie wszystko co się obecnie dzieje w polityce światowej i w naszej krajowej w finansach zaczyna się dla mnie układać w logiczną całość pozdrawiam
5424 / 2012-03-21 20:43 / Fan Linuxa Ubu
i chyba w chwili obecnej na rynkach pod to idzie gra....... jeśli to jest prawda to akcji nie wolno tykać.... zwała taka sama jak w 2009 albo lepsza ...... tylko surowce gold i silwer i ropa pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-03-21 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mylisz sie Cyfra -np. zloto - inwestycja na tym kruszcu polega na tym zebys znalazl kogos kto odkupi drozej - zloto nie produkuje i nie placi dywidendy - dobre akcje to takze dobra trwale i w dlugim terminie daja najwieksza stope zwrotu - nieruchomosci nie maja szans do akcji.. Zaznaczam dobre akcje..Inwestorzy beda szukac obecnie dobr trwalych tzn. dobre akcje..
5424 / 2012-03-21 20:52 / Fan Linuxa Ubu
przecież to może być panika wyprzedaży przez kilka tygodni nawet tego nie mogę sobie wyobrażić co by się działo amerykański kryzys hipoteczny to byłby pikuś z takim newsem
5424 / 2012-03-21 20:55 / Fan Linuxa Ubu
a dolar przebił by dach świata
mjazzga / 2012-03-21 19:39 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak jak pisałem, za cieńki leszcz jestem w portfelu, natomiast jeśli zarobie odpowiednio u nas to chcę się dalej rozwijać na innych parkietach;)
Big Lebowski / 2012-03-21 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiec nie ma co szukac tylko na dlugiego longa dokupowac synthos..
Alvarez / 2012-03-21 20:15
Witaj Bigu, Przy rozwazaniach o S male info o konkurencji: "Za około 200 mln euro niemiecki Lanxess chce wybudować w Singapurze instalację produkcji kauczuku polibutadienowego na katalizatorze neodymowym. Budowa ma ruszyć we wrześniu".
http://chemia.wnp.pl/powstanie-najwieksza-na-swiecie-linia-produkcji-kauczuku,165581_1_0_0.html - i co to dla nas synthosowcow znacz? A moze siorbnac troche tej spolki tez. Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2012-03-21 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Alvarez.. Lanxes byla kiedys firma corka firmy Bayer a to jest koncern swiatowy..Wyzej szanse oceniam Synthosa - gdyz centrum produkcji samochodowej na swiecie jest obecnie w czechach i na slowacji a tam siedzi wlasnie SNS.. Pozdr
Alvarez / 2012-03-21 20:45
Indie, Chiny tez maja swoja wielka produkcje samochodow do ktorych kupowac beda kauczuk na miejscu z LXS. Ciekawe, LXS na mDAX od 3-5 lat idzie leb w leb z Weberem i BOSem
Big Lebowski / 2012-03-21 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chiny i Indie maja swoja produkcje - zgadza sie ale niemieckie auta maja statut premium i na to popyt stale rosnie - na calym swiecie..
Big Lebowski / 2012-03-20 18:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
amigo2nl / 178.37.110.* / 2012-03-20 08:55
przywitał
ciekawi mnie czy Jarg posiada jeszcze EEX
siorbał cos kole 1 zetolka-;))
podobnie do mnie-;)))
ino mnie juz dawno nie ma-;(
Big Lebowski / 2012-03-20 18:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo..Nie wiem czy jarg ma ale wiem na 100% Iza posiada pokazny pakiet i na kazdym spadku dokupowala dobre akcje - to odwazna Dziewczyna i udowodnila ze jest dojrzala Inwestorka .. Pozdrowionka :)
amigo2nl / 178.37.110.* / 2012-03-20 19:05
no no ma Kobieta czucie-;))))
ale pamietam jak Jarg zasiorbał i toze pokładał w nim duze nadzieje-;)
amigo2nl / 178.37.110.* / 2012-03-20 19:06
ps.
przywitał wieczorkiem -;)
zem zapomniał-;)
po swietach na biała sie połoze
Big Lebowski / 2012-03-20 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak trzeba - to trzeba..
Big Lebowski / 2012-03-20 18:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sorry mialo byc Jarg..
amigo2nl / 178.37.110.* / 2012-03-20 20:16
ze tak zapytam a co sie z Prezesem staneło?
zaginiony w akcji czy co?
Big Lebowski / 2012-03-20 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Duzo pracy - prowadzi firme..
amigo2nl / 178.37.110.* / 2012-03-20 20:35
swoja?ostatnio pamietam ze został prezesem-;)
Big Lebowski / 2012-03-20 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spolka - ktorej jest prezesem..
amigo2nl / 178.37.110.* / 2012-03-20 21:02
eeee to prezes ma lajtowe zycie-;)
mam w rodzinie takiego-;)
my sredni przedsiebiorcy zasze w dupe dostajemy-;)))
Big Lebowski / 2012-03-20 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hehe - drobni sa zawsze do strzyzenia :)
janlew nielogo / 31.11.149.* / 2012-03-20 18:41
a ciekawe czy masz jeszcze OILa:-)
amigo2nl / 178.37.110.* / 2012-03-20 18:48
mam po 2,7-;)
sprzedam takim jak ty lepkusiom po 70 zetola -;)
janlew nielogo / 31.11.149.* / 2012-03-20 19:06
wiemy wiemy bankrucie ty nasz:-)
smooth / 2012-03-20 09:01 / portfel / Tysiącznik na forum
siorbaj teraz bo na 30 zetala jak bytom lecimy
pierwsza była kaczuzi... o dzięki Ci kobieto! Siorbalim po 1.20 :)
Big Lebowski / 2012-03-19 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiaj nastepuje przebudowa glownego indexu i innych takze - lecz dla mnie wazny jest wig20 gdyz wchodza do niego spolki ktore - sa moimi perlami juz od 2009 r , wowczas napisalem ze Synthos i Boryszew wejda do glownego indexu i ze zasluguja na niego.. obie spolki reprezentuja branze samochodowa i chemiczna i ta branza ma przed soba swietne czasy , Synthos w swojej produkcji ma tylko jednego liczacego sie konkurenta w Europie tzn. niemiecka firma Lanxes i mysle ze mu jakoscia , sila i mozliwosciami nie ustepuje - powiem wiecej ze sporo rynku mu zabierze - samo usadowienie sie w czechach gdzie obecnie jest centrum produkcji samochodowej jest wielce wymowne i obiecujace , Boryszew bedzie podazal podobna droga i podobna pozycje zajmie.. Branza samochodowa ma sie obecnie najlepiej gdyz wiekszosc produkcji wchlania rynek azjatycki i jego apetyt nie oslabnie - dlatego takze drozeja paliwa gdyz wlasnie Azja , nie Europa , czy Ameryka ale Azja jest pozeraczem dobr trwalych i luksusowych - branza samochodowa ma sie i bedzie sie miala znakomicie jeszcze przez dlugie lata - wystarczy zobaczyc wykresy BMW,VW itp..
5424 / 2012-03-19 19:52 / Fan Linuxa Ubu
Myslałem że będę z sns na 6 zł raz byłem blisko ale się nie udało a teraz przespałem cóż mów się trudno taka giełda..... gratulacje za rope pozdrawiam na 7 zł z s będe
Big Lebowski / 2012-03-19 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra - w perspektywie kilku lat to to ze nizej nie odkupiles nie ma zadnego znaczenia.. Pozdr
mik0110 / 2012-03-19 21:16 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu i Goście,
dla spółki na s nie ma złych dni...
gratki
Big Lebowski / 2012-03-19 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0 .. dziekuje .. Pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2012-03-20 08:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc Big
dzieki za komentarze. na s sie załapałem w ostatniej chwili...jednak niewielka to pociecha bo to nie mój lecz Twój sukces...pozostaje miec nadzieje że po latach doświadczeń w końcu sam bede potrafił cos wyszarpać od rynku...a póki co uczyc sie i jeszcze raz uczyć musze...podsumowujac dzieki ze jesteś pewnie bez Twoich rad to by mnie rynek bardziej poobijał:)

P.s Geniusz to wieczna cierpliwość
Michał Anioł
5424 / 2012-03-19 20:24 / Fan Linuxa Ubu
zastanawiam się co się z kupowanymi złotówkami giełda nie rośnie czyli co wszystko w obligacje idzie
Big Lebowski / 2012-03-19 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest popyt na nasze obligacje jak i na nasza zlotowke ktora ma mocne fundamenty, takze bedzie na wybrane akcje popyt..
eks-tauron / 82.139.5.* / 2012-03-19 19:37
WItam.
Wypada tylko złożyć gratulucje za trafne prognozy i przede wszystkim za spółkę SNS,sam przyznam wchodziłem i schodzilem z niej wielokrotnie a wystarczyło trzymać.Fundamenty niesamowite.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-03-19 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Eks-Tauron.. Dziekuje i pozdrawiam..
Big Lebowski / 2012-03-19 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
oll1_nielogo / 195.41.216.* / 2012-03-19 18:27
Witam,

Ktos tu wspominal o tosterze - gramy o nowy w tym roku? :)
Big Lebowski / 2012-03-19 19:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Oll - w zeszlym roku mase pracy wlozyla w to Iza i jestesmy jej wdzieczni za prowadzenie skomplikowanej biurokracji :) , w tym roku pytalem czy ktos sie podejmie - nie bylo chetnego - ja funduje nagrode ale na biurokracje nie mam czasu.. Pozdr
Pogromca Mitów / 178.167.149.* / 2012-03-19 09:15
Przywitał z ranka.

Bigu zastanawia mnie jedna rzecz ;jesli inwestor nabywa 5 i wiecej % danej spółki aź do bycia głównym akcjonariuszem,a ta nie płaci dewidędy jakie ma on krzyści po za samym wzrostem kursu AKCJ i głosem na walnym?

l
smooth / 2012-03-19 09:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak będzie większościowym to on będzie decydował na walnym czy będzie dywidenda czy nie.
Intro-vertyk / 74.66.238.* / 2012-03-19 02:26
Bigu,srebro jak nic zejdzie do 25-26 moim zdaniem, spojrzenie na wykres tygodniowy wszystko wyjasni. Na s&p idziemy na 1450 a potem odpoczynek:) wkrotce sie zarejestruje to szerzej podyskutujemy :) gratuluje swietnego bloga
Big Lebowski / 2012-03-19 18:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. Jezeli srebro obroni poziom 31 usd to pojdzie na 39 usd.. Pozdr
GDR z LONDYNU / 78.8.119.* / 2012-03-19 08:56
przecież to jest pewne ale TOSTER jak zwykle wszystkich ubierze w shit , nic nowego
Big Lebowski / 2012-03-18 09:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=kWiRHvEkK1k&feature=related - kaszubstwo..
Big Lebowski / 2012-03-18 09:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2012-03-18 09:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynki zalewane sa tanim pieniadzym ktory dostarczaja banki centralne ECB, FED czy np. bank Japoni na masowa skale - przeklada to sie na wzrost kursow wybranych indexow i akcji.. jednak sprzedawane sa np. europejskie obligacje i pieniadz z Europy wycofywany i nabywany jest pieniadz amerykanski usd czy dolar kanadyjski - obu walutom przepowiadam znaczna aprecjacje .. tempo wzrostow jakie mamy obecnie na gieldach na dluzsza mete nie moze byc utrzymane i uwazam ze w nastepnym kwartale zaznamy ochlodzenia na rynkach.. Nadal uwazam ze na spolki nalezy stawiac i dlugoletnia strategie opracowac - gdyz stoimy przed dlugoletniem trendem wzrostowym - dziesiecioletnim.. eufori na rynkach nie bylo od 12 lat - tak wiec tyle czasu poruszaja sie rynki w trendzie bocznym i np. Dax od 2200 pkt do 8165 pkt. brzmi to jak ponury zart ale tak jest naprawde i gdy nastapi wybicie ponad 8165 pkt wowczas 12 tys czy 15 tys pkt jest mozliwe w dlugiej perspektywie .. obecnie trend jest w takcie i obecni na rynku powinni w nim uczesniczyc z palcem na enter .:) , granie na short obecnie jest obarczone ryzykiem i kopanie sie z koniem - jednak slabsze dni przyjda i stojacy z boku beda mieli swoje chwile.. Na GPW nastapi przebudowa indexow i nudzic sie nie bedziemy .. Z surowcow nadal polecam rope , miedz , platyne i srebro - ciekawa waluta bedzie nasza zlotowka uwazam w dluzszym terminie , takze dolar kanadyjski i korona norweska , dla inwestorow z wieksza gotowka polecam sektor bankowy : Commerzbank , Wells Fargo i Unicredito ..
Jarroo / 2012-03-18 13:23
Witaj Big po przerwie!

Wells Fargo! Bardzo dobrze mi sie kojarzy , po ostatniej twojej rekomendacji było nie źle , myślisz że i tym razem tak będzie?

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-03-18 13:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarro.. Tak ten bank nalezy nabywac i juz nie spekulowac tylko na lata trzymac.. Pozdr
Jarroo / 2012-03-18 13:52
Big.

BYD trzymam do tej pory, 50% w dupe (średnia 4euro) ale się zawziąłem nie oddam.Pierwszy raz zaakceptowałem taką stratę ,normalnie 10% i do ludzi.Ale jak Warren B. trzyma to ja też :)

Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2012-03-18 14:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W BYD wystapily nadzwyczajne okolicznosci - wybudowali fabryke na terenach rolniczych i dlatego rynek tak zareagowal ..
Jarroo / 2012-03-18 14:14
Wiem , czytałem , ale wygląda na to że będzie dobrze.Chińczycy myślą rozwojowo, chcą zarabiać a nie mordować nowoczesną innowacyjną firmę coś sie przekształci, coś wykupi , poza tym mają nie byle kogo w akcjonariacie RWE, Mercedes no i Warren.
5424 / 2012-03-18 12:57 / Fan Linuxa Ubu
Witaj Bigu nieu ważasz że kluczem do wzrostów bądz spadków na giełdach będzie zachowanie się cen ropy naftowej
Big Lebowski / 2012-03-18 13:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra..Po czesci tak bedzie - gdyz droga ropa bedzie oslabiac sile nabywcza konsumenta i bedzie negatywnie wplywac na wzrost gospodarczy na swiecie - zwlaszcza w Europie , Europa nie jest przygotowana do drogiej ropy w przeciwienstwie do USA ktore obecnie sa eksporterem gazu i maja pelna samowystarczalnosc na gaz a za 10 lat chca byc wystarczalni takze w rope , jednak najwazniejszym czynnikiem bedzie realizacja zyskow uwazam.. Pozdr
ketiw / 83.2.52.* / 2012-03-18 11:00
Witaj Bigu .Dzieki za wpis i swoje przemyslenia. Pozdrawiam .
Big Lebowski / 2012-03-18 11:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ketiw.. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy