Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
5424 / 2016-07-22 12:59 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Bigu fajnie że jesteś
Big Lebowski / 2016-07-17 10:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mialo byc Pozdrawiam Wszystkich :)
Big Lebowski / 2016-07-17 10:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
awitam Wszystkich po dlugiej nieobecnosci - postanowilem od czasu do czasu skomentowac biezaca sytuacje na rynkach..Polityka bankow centralnychsprawia ze nie ma alternatywy dla akcji i takie rynki jak niemiecki Dax czy amerykanski Dow beda rosly i na przestrzeni dwoch lat obstawiam 50% wzrost na tym indexie - ostania moja prognoza dla daxu byla 10500 pkt o ile pamietam i zaszedl na 12 tys , jedno nalezy pamietac ze euro w stosunku do usd bedzie sie oslabiac - nalezy to brac pod uwage przy inwestycjach - dlatego takze usd i metale szlachetne mz. beda rosly - przy karnych odsetkach na kontach bankowych i takze obligacjach z minusowa stopa zwrotu ..Rynki dojrzale i z substancja np. beda rosly i kapital bedzie naplywal - jednak GPW kapital bedzie odplywal i spadki ma przed soba mz. a przyczyn jest wiele - jedna z nich byla zachlannosc rzadowych decydentow gdzie upychali przszlym emerytom akcje firm ze tak powiem ocierajacym sie o archeologie - kopalnie itp. na GPW brak substancji - dominuja banki - gdzie obecnie trend dla bankow jest i bedzie negatywny - przy takich oprocentowaniach , energetyka ktora czeka potezna modernizacja - wymogi UNI - wystarczy spojrzec na niemieckie RWE czy EON - wykres powie co czeka nasze energetyczne spolki - ORANGE - dawne TPSA - kiedys napisalem ze kierunek piec zl a kosztowalo 13 zl i napisalem ze przy cenie 5 zl nie widze powodu do zakupu gniota - podtzrymuje ta opinie .. Problemem dla zwyklego inwestora sa takze akcje naszy oligarchow - ktorzy robia co chca - np. zrzucaja akcje wlasnych spolek do ceny jaka ich satysfakcjonuje i nastepnie - odkup przymusowy i wycofanie z gieldy przy biernej postawie organow kontroli rynku - KNF np. dlatego spadki na GPW beda nadal trwaly - staly podzial ktory kiedys byl tzn. zagranica , krajowe fundusze i drobni inwestorzy - nie istnieje - zagranicy brak i drobnych brak , zagranica wroci jak ceny beda atrakcyjne - test z dolka z 2009 r bedzie rewidowny przez rynek mysle .. Bede pisal komentarze sporadyczne - jednak w zadnych dysputach uczesniczyl nie bede i to by bylo na tyle .. Pozdrawiam pewna b. eleganka Pania .. :)
mario478 / 2015-01-21 21:13
Szkoda, że nie ma tu już nikogo.
Szkoda, że Bigu porzucił ten portfel, że nie ma Amigo2 i jego Bytomia, Ciułacza, Modliszki i wielu innych..........
5424 / 2014-04-29 12:52 / Fan Linuxa Ubu
witaj Bigu przesłałem ci wiadomośc na skrzynke odpisz .....pozdawiam
mik0110 / 2014-04-19 11:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Dude,
Wszystkiego Dobrego,Zdrowych, Rodzinnych Świąt Wielkanocnych
Big Lebowski / 2014-04-19 16:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziekuje Mik0 , Tobie takze zycze Wszyskiego Dobrego :)
Big Lebowski / 2014-04-19 16:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zdrowych i wesolych Swiat zycze Wszystkim :)
Ged / 2014-03-16 19:21 / Tysiącznik na forum
to nam Putin figla wywinął - pewnie obkupił się esek i hula :)
ert24 / 2014-02-23 15:26 / portfel
http://www.youtube.com/watch?v=YW3h4wv8_ko&feature=share
ert24 / 2014-02-23 12:08 / portfel
dodaje link warto przeczytac w Polsce malo jest takich ludzi kotrzy tak mysla :) milej lektury i uwaga na obecny czas na gieldzie pozdrawiam

http://solarcycles.net/2014/02/13/nasdaq-2000-vs-nikkei-198990-vs-dow-201314/
ert24 / 2014-02-23 12:05 / portfel
czesc wszystkim jesli ktos pyta o surowce to sadze ze hitem beda produkty spozywcze szczegolnie KAWA cukier metale narazie lekko odbily szczegolnie srebro i zloto ale sadze ze mozliwy jest jeszcze spadek zlota ponizej 1100 do 1080 tak obstawiam bo kazy widzi podwojne dno wytna stop losy i do gory sie zabiora metale obstawiam 2 polowa roku duzy ruch wzrostowy teraz mozliwa w marcu korekta. Jesli chodzi o inflacje przyszpieszy 2 polowie roku i w USA bedzie 2 moze nawet 2,5 %. Akcje w Stanach przewartosciowane wiec uwaga.
CIERPLIWY GRACZ / 2014-02-18 12:10 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc
dzieki Big za komentarz
pozdrawiam stalych bywalcow
CIERPLIWY GRACZ / 2014-02-18 12:14 / portfel / Tysiącznik na forum
jeszcze jakbys mogl slowo o glownych surowacach i inflacji napisac to by bylo... fantastycznie :)
Ged / 2014-02-14 20:18 / Tysiącznik na forum
Bigu, wspominałeś coś o pisaniu w innym miejscu, dasz znaka?

pozdrowienia dla bywalców :)
synonim / 2014-01-26 13:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Big Lebowski / 2014-01-03 20:28 /
, obstawiam ze kraje rozwijajace sie takie jak Chiny , Indie czy Brazylia beda na topie w tym roku .
------------------

Czarny piątek na giełdach. Tracą waluty rynków wschodzących, w tym złoty

Od początku tygodnia tracą waluty większości rynków wschodzących - emerging markets. Z rynków wschodzących od kilku dni wycofują się zagraniczni inwestorzy - to dlatego waluty takich krajów, jak Turcja czy Argentyna, spadają. Dzisiejszą wyprzedaż akcji na giełdach przyspieszyły również słabe doniesienia z Chin. Przemysł Państwa Środka wyraźnie spowalnia. To również wzbudza niepokój graczy giełdowych

http://wyborcza.pl/1,75248,15333648,Czarny_piatek_na_gieldach__Traca_waluty_rynkow_wschodzacych_.html

Guru jak zwykle "trafił"
vonGluza / 2014-02-05 00:24 / portfel / Bywalec forum
A ty czym się możesz wykazać? Napisz co się będzie działo na rynku i w jakim horyzoncie czasowym. Polecaj konkretne spółki lub rynki, tak aby można było wrócić do tego i ocenić sprawdzalność.
Na razie to twierdzisz, że "Szaman" jest zły i kłamie ale ty lekarzem nie jesteś jak sądzę. Chyba szybciej uczysz się na pomocnika znachora. Sączysz jad ale nie wiadomo dlaczego. Masz poczucie misji(straciłeś kieszonkowe)? Uratujesz NAS przed Gospodarzem? Dzięki.
Jesteś wspaniały,konsekwentny i mądry. Teraz zabierz się za rozwalenie systemu Dyktatury partyjno-urzędniczej, rządzącej naszym krajem. Tylko postaraj się.
synonim / 2014-02-05 07:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A ty czym się możesz wykazać?


No to zjedź sobie choćby niżej i sprawdź jak 5 stycznia w poście z 15:43 ostrzegałem przed presją na rynkach wschodzących z powodu wygaszania QE gdy w tym samym czasie wasz miszczu w kompletnym oderwaniu od rzeczywistości zapowiadał hossę na tych rynkach


Polecaj konkretne spółki lub rynki, tak aby można było wrócić do tego i ocenić sprawdzalność


Poszukaj sobie astrologa
vonGluza / 2014-02-05 10:37 / portfel / Bywalec forum
Ja nie mam czym się wykazać i astrologa nie szukam. Sam osobiście wciskam enter kiedy kupuję i sprzedaję. Decyzje podejmuję w oparci o posiadaną przeze mnie wiedzę i przeczucia. Czasem jestem patriotą lokalnym przy zakupach. Nie jestem rekinem finansjery i nie liczę, że zarobię miliony. Chcę zostawić coś moim dzieciom. Nikogo nie obwiniam o błędy, które popełniam. Rozumiem, że ty wiesz wszystko i to wcześniej niż inni. Napisz może jakąś interesującą książkę fachową na temat giełdy i światowych rynków.
Masz swój kącik i piszesz tam co chcesz a ten kącik ja lubiłem czytać taki, jaki był wcześniej.
KAŻDY SAM podejmuje decyzje lepsze lub gorsze.
synonim / 2014-02-09 13:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Rozumiem, że ty wiesz wszystko i to wcześniej niż inni


Nikt nie wie wszystkiego a zwłaszcza w tych giełdowych kasynach gdzie KAŻDY jest tak naprawdę skazany na zgadywanie

Natomiast zgadywać można również mądrze a chyba przyznasz, że tutejszy guru, polecając rynki wschodzące w okresie gdy FED zaczyna ciąć QE, popisał się delikatnie mówiąc brakiem elementarnego wyczucia i zorientowania

Tak samo jak wcześniej gdy polecał srebro na samej górce w okresie gdy już było wiadomo, że hiperinflacja, na bazie której napompowano tam ogromny balon spekulacyjny, stała się niespełnionym mitem


Napisz może jakąś interesującą książkę fachową na temat giełdy i światowych rynków


Wszystkie mądre książki na temat giełdy już dawno napisano a ja swoje osobne przemyślenia w tym temacie udostępniam w wątku głównym i w komentarzu do swojego portfela
vonGluza / 2014-02-11 01:23 / portfel / Bywalec forum

Nikt nie wie wszystkiego a zwłaszcza w tych giełdowych kasynach gdzie KAŻDY jest tak naprawdę skazany na zgadywanie


No właśnie! W tym kontekście nie rozumiem dlaczego masz pretensje do Dude.

...swoje osobne przemyślenia w tym temacie udostępniam w wątku głównym i w komentarzu do swojego portfela

I oto chodzi.
Dude pisze u siebie a ty u siebie. I każdy z was pisze WŁASNE przemyślenia. Big wielokrotnie to podkreślał!


...tutejszy guru..

Guru to może jest dla ciebie bo dla mnie to po prostu...Dude ;-)
synonim / 2014-02-11 06:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No właśnie! W tym kontekście nie rozumiem dlaczego masz pretensje do Dude


Bo:
zgadywać można również mądrze a chyba przyznasz, że tutejszy guru, polecając rynki wschodzące w okresie gdy FED zaczyna ciąć QE, popisał się delikatnie mówiąc brakiem elementarnego wyczucia i zorientowania

Tak samo jak wcześniej gdy polecał srebro na samej górce w okresie gdy już było wiadomo, że hiperinflacja, na bazie której napompowano tam ogromny balon spekulacyjny, stała się niespełnionym mitem
synonim / 2014-02-11 07:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
PS
Guru to może jest dla ciebie bo dla mnie to po prostu...Dude ;-)


Weź mnie nie rozluźniaj, ciebie co prawda tu wcześniej nie czytałem ale kolesie non stop tu pytają "Bigu, weź nam wytłumacz co się dzieje" albo "weź powiedz co kupić"

Przecież takie wybory na giełdzie należy dokonywać wyłącznie w oparciu o własną wiedzę i doświadczenie a jak ktoś nie umie to powinien po prostu otworzyć lokatę i dać sobie spokój z giełdą. A tymczasem to pokazuje bardzo niski poziom piszących tutaj

No ale dzięki temu guru może błyszczeć bo w królestwie ślepców jednooki jest królem
synonim / 2014-02-04 00:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Guru jak zwykle "trafił"


Już luty a na rynkach rozwijających się dalej rzeźnia

Mistrzu, gdzie się podziałeś?
ert24 / 2014-01-20 19:02 / portfel
http://www.bankier.pl/wiadomosc/5-przeslanek-nadchodzacego-krachu-3027548.html


fajna opinia pozdrawiam i milej lektury
synonim / 2014-01-25 10:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

fajna opinia pozdrawiam i milej lektury

Fajny artykuł koleś ale oni tutaj tego nie zrozumieją

Wierzą w wieczną hossę bez końca, tak jak ich guru wieczny hossiarz, który na szczytach 2007 pisał o wiecznej hossie tak samo jak teraz. Wystarczy przejrzeć archiwum forum z tamtego okresu - wklejałem nie raz

Ockną się dopiero jak będzie już po ptokach
ert24 / 2014-01-12 15:04 / portfel
http://pulsinwestora.pb.pl/3512802,88406,banka-ktorej-pekniecie-skonczy-ze-wszystkimi-bankami
wykresyGieldowe / 2014-01-12 19:50 / Tysiącznik na forum
Trudno traktować poważnie prognozy, że rynek spadnie o 75%, chyba że uda mu się wzrost o 4%.

Osobiście uważam, że USA zaczyna od 2009 roku pokoleniową hossę, aczkolwiek w tym roku spodziewam się korekty w okolice 1550 (testowanie szczytów z 2007 od góry). To będzie okazaja do ładowania akcji do wora.

W Polsce, i krajach jak Polska, ta kotekta może miec poważniejszy wpływ na indeksy, może też poważnie uwalić obligacje.
smooth / 2014-01-13 12:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześć.. dodałbyś na blogu funkcje powiadamia o nowych wpisach na email.
wykresyGieldowe / 2014-01-13 18:44 / Tysiącznik na forum
Czołem, niestety sprawa nie jest w moich rękach. Blog jest w systemi bblog (moneya) a on nie przewiduje tego.

Jest dostęp do nowych wpisów poprzez RSS.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy