Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
GDRy z Londynu / 78.8.203.* / 2012-02-19 22:19
Bardzo proszę tych 2 piszących już tutaj byście się z prognoz tego ciołka absolutnie


NIE ŚMIELI ,

on zawsze ma racje , widzę że już 90% byłych forumowiczów się na tosterku poznało jak ich w zeszłym roku na HOSSE nagonił , czas chyba znów zmienić forum podobnie jak PO GDRach z Londynu i Stalexporcie po 8 zł
janzlew nielogo / 31.11.149.* / 2012-02-20 08:57
wstyd mi za was! wstyd!
CIERPLIWY GRACZ / 2012-02-19 20:21 / portfel / Tysiącznik na forum
pozdrawiam
gospodarza i gosci
Big Lebowski / 2012-02-19 18:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
Big Lebowski / 2012-02-19 18:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Inwestorom o zacieciu spekulacyjnym polecam jeszcze jeden bank z gield zachodnich i mozna go nabyc we Franfurcie np. Bank of Ireland wkn:853701 - obecna cena jest w okolicach 0,15 euro i widac ze walor ubil podloze - Irlandia pomimo ze ma klopoty to jednak nalezy oceniac ten kraj nieco inaczej tzn, maja rezerwy walutowe okolo 10 mld euro..
pendzel / 2012-02-19 12:07 / portfel
witam. czy ktoś mógłby napisać coś o debiucie grupy Nokaut? pozdrawiam
amigo2 / 2012-02-19 17:44
jak sama nazwa wskazuje bedzie piekny-;)))
Big Lebowski / 2012-02-19 12:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=PZY0weqZ9e4&feature=related
Big Lebowski / 2012-02-19 10:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=HDI9ZdtxglI&feature=related
Golem 14 / 2012-02-19 11:19 / Bywalec forum
Jeszcze piesn francuska jako "slowo na niedziele"

http://www.youtube.com/watch?v=grsS3XrFYO0

Zycze pogodnej niedzieli
Big Lebowski / 2012-02-19 10:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co do srebra ktore czesto polecam to mysle ze czeka go gwaltowny skok w gore gdyz srebro to nietylko system monetarny i ucieczka przed inflacja ale takze producenci go potrzebuja i tu pojawi sie popyt - gdyz Europa najgorszy kwartal ma za soba - ostatni kwartal w 2011r , nie zgadzam sie z rodzimymy analitykami ktorzy przewiduja i obstawiaja obnizke cen ropy - uwazam ze ten surowiec nie ulegnie przecenie , na nadchodzacy czys obstawiam takze wzrosty cen miedzi..
Big Lebowski / 2012-02-19 09:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2012-02-19 09:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gieldy sytematycznie sie wspinaja ku rozgoryczeniu tych co sa poza rynkiem i oczekuja mocniejszej przeceny i to wlasnie dzieki nim oraz bankom centralnym czytaj FED i ECB tak wlasnie sie dzieje - gdyz banki centralne zasypuja tanim pieniadzem zainteresowanych instytucjonalnych inwestorow a sceptycy maja tylko ludzka nature i do pewnego momentu beda trzymac fason.:)..Dodatkowo moge powiedziec ze amerykanie nie sa w stanie splacac swojego zadluzenia ale moga go wypolerowac poprzez inflacje i upiekszyc - wlasnie tak czynia..Nalezy mysle ze na takim rynku stosowac dlugoterminowa strategie - koncentrujac sie na spolkach - pisze o tym od zawsze , rynki zblizaja sie do stanu wykupienia co zwiastuje korekte ale czy bedzie odpowienio gleboka aby zadowolic sceptykow - nikt tego nie wie i dlatego spolki !!!!Grecja ciagle tam goraco obecnie strajki - mysle za tam dojdzie do prawdziwych upalow :) gdyz zarobki jeszcze sie obniza a UNIA zmusza ich do oszczedzania i tu zgadzam sie z grekami - gdyz diabelski krag nigdy nie bedzie przerwany - w 2008r niemiecka gospodarka aby wyjsc z zapasci dostala program motywacyjny -premia za wraki samochodowe i doplaty a nie oszczedzanie i to pomoglo - dlaczego grecy mieli by inaczej postapic - po grekach podobnie bedzie z Portugalia..Na krajowym rynku pomimo ze jestesmy przykladem dla swiata indexy nie swieca przykladem poruszaja sie w rytm innych gield - tylko male spolki lepiej sobie radza ale wiekszosc z nich nie brala udzialu w ostatniej hossie i jest wyprzedana - dlatego perelki nalezy wyszukiwac i na nich sie koncentowac - tak uwazam..
Golem 14 / 2012-02-19 10:21 / Bywalec forum
Witaj Big,

wyceny poszczegolnych akcji i indeksy rosna wlasnie z tych powodow, ktore wymieniles - na niektorych spolkach mozna juz nawet czasami obserwowac panike zakupow, wprawdzie jeszcze krotkotrwala, ale jednak owe zjawisko juz wystepuje. W najblizszych tygodniach takie momenty beda sie nasilac, ale wiekszosc pozostanie dalej poza rynkiem albo bedzie na niego wchodzilo z niewielkim kapitalem.

Mysle, ze obecnie jestesmy w pierwszej fazie nowej hossy, z ktorej korzystaja jeszcze nieliczni - reszta przyglada sie z niedowierzaniem i czeka dalej na Armagedon: wszak w 2012 ma byc przeciec koniec swiata i czasu;-)

Obecnie jestesmy w okresie publikacji raportow kwartalnych i rocznych: z ich lektury okazuje sie, ze wiele spolek sobie swietnie radzi w swoich biznesach i wbrew wczesniejszym zapowiedziom nie zamierzaja wcale zbankrutowac:-)

Co do perspektyw i zagrozen: osobiscie uwazam, ze aktualnie mozna mowic o nastepujacych cyklach hossa-bessa: pol roku bessy zabierajacej po okolo 70% wyceny akcji, potem pierwszy rok hossy przydajacej okolo 70% (procenty sa orientacyjne), drugi rok hossy, w ktorym biora udzial przede wszystkim "spolki wybrane" i trzeci rok "hossy", czyli dogalanie myszy do czysta:)

Zagrozenia na dzis: wiadomo Grecja, Portugalia, ewentualnie inne kraje romanskie; najwiekszym zagrozeniem jest jednak Iran: tutaj cos sie juz kroi, chociaz na razie wyglada jeszcze calkiem niewinnie.

Perspektywa tygodniowa: dobry tydzien przed nami ;-)

Pozdrawiam niedzielnie
Big Lebowski / 2012-02-19 10:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj Golem - uwazam i obstawiam jeszcze jedna fale wyprzedazy ale takze obstawiam ze wielu malych i srednich spolek nie obejmie w znacznym stopniu i lepiej korzystac ze wzrostow zabezpieczajac portfolio stopami aniezeli czekac na odpowiedni dolek - troche gotowki nalezy miec w pogotowiu - ale to przeciez mowi odwieczna regula inwestorskiej braci :) Pozdrawiam niedzielnie
Golem 14 / 2012-02-19 10:42 / Bywalec forum
Korekta moze przyjsc z astronomiczna wiosna, moze tak z kilku tygodniowym opoznieniem, ale jej zasieg nie bedzie taki, jak sobie wielu zyczy, zwlaszcza ci, co sa aktualnie bez akcji;-)

Dzisiaj juz wiem, ze dolki i gorki to mozna zobaczyc tylko wtedy, jak sie obserwuje wykresy - praktyka gieldowa wyglada zupelnie inaczej i najwazniejsze jest uzyskanie dobrej sredniej zakupu, tak zeby w momencie sprzedazy uzyskac trzycyfrowy procent.
Na zlote strzaly na gieldzie tez ciezko liczyc, no chyba ze ktos obserwujac notowania ma przygotowana strzykawke i troche dobrej heroiny;-)
Big Lebowski / 2012-02-19 10:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zloty strzal hm.. to okreslenie uzywa sie w przypadku uzycia dawki smiertelnej przez narkomana - tak wiec nie wiem czy nalezy szukac zlotego strzalu :)
Golem 14 / 2012-02-19 11:13 / Bywalec forum
Najlepszy jest speed ball, czyli bardzo niezdrowa mieszanka koki i hery - nie polecam, jak juz ktos musi, to tylko czysty towar jednego rodzaju;-)

Jeszcze uwaga natury ogolnej: wielu nieobecnych uczestnikow rynku gieldowego patrzac na wykresy dochodzi do oczywistego przekonania, ze jest juz drogo. Oczywiscie, ze jest juz drogo, tanio mozna bylo przeciez kupic akcje w listopadzie albo grudniu, jak sie oczywiscie patrzy na wykresy. Malo kto robi jednak analize fundamentalna spolek, ktore zamierza zakupic: wskazniki C/WK, C/Z, zdarzenia majace wystapic w dalszej i blizszej przyszlosci, sklad akcjonariatu, persepktywy rozwoju spolek i czychajace w ukryciu zagrozenia, itp. Mysle, ze tu znajduje sie klucz do "sukcesu", chociaz na wykresy tez warto spogladac.

Zeby "sprawiedliwosci dziejowej" stalo sie zadosc: na inwestorow pozostajacych poza rynkiem przychodzi teraz czas podjecia waznej decyzji: wejsc czy nie wejsc - jest to tak samo nieprzyjemny i nerwowy czas jak wtedy, gdy ktos podczas ostatniego polrocza zdecydowal sie akumulowac akcje i patrzyl ciagle na spadajace notowania - tyle mamy sprawiedliwosci dziejowej na gieldzie;-)
doktórka / 31.63.195.* / 2012-02-16 21:26
Witaj Big,czy mógłbyś powiedzieć jak widzsz przyszłosc spółki CPE.Dziwnie się zacowuje w stosunku do CPE PDA.Czyżby nikt z drobnych nie obejmował nowej emisji. Mam ta spółke po 62 gr.i nie bardzo wiem co dalej.
pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-02-16 21:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Doktorko.. trzeba byc chorym aby objac nowa emisje gdy na rynku taniej - uwazam ze splka najgordsze ma za soba i obecnie instytucjonalni beda rozdawac karty (PBG).. pozdrawiam
doktórka / 31.63.195.* / 2012-02-16 21:49
Dziękuję,mam taka zasade 20% i oddaję.Tu jednak poczem do asymilacji.
Big Lebowski / 2012-02-16 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mozna kogos lubiec lub nie lubiec ale nie widze powodu do minusowania Amigo- nawet moje niedzielne wypowiedzi i Golema byly minusowane - tu akurat wiem czyja to byla raczka :)
PRAWDZIWY POLAK / 78.8.117.* / 2012-02-16 20:56
LUBIEC LUB NIE LUBIEC


Big Lebowski / 2012-02-16 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Mozna kogos lubiec lub nie lubiec


QURWA CO ZA GŁĄB
Big Lebowski / 2012-02-16 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Idi weg ty bura suko..
5424 / 2012-02-16 20:52 / Fan Linuxa Ubu
Witaj poleci wreszcie czy sufit przebije
amigo2 / 2012-02-16 20:45
dopiero po przeczytaniu twego posta zauwazyłem ze minusiki mnie dał jakis lepkusiowaty-;)
spoko nie ziebi i nie parzy-;)
Big Lebowski / 2012-02-16 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
kolega E. / 46.149.148.* / 2012-02-16 20:49
witaj Dude. Mam zamiar wziąść kredyt jednak w euro, ale jak w Europie i na rynkach akcji ma sie poprawić i mają przyjść wzrosty to czy euro też nie będzie szło do gory?
Big Lebowski / 2012-02-16 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Zawsze musisz sie z tym liczyc - pisalem juz wczesniej - nie zmienia to fakktu ze euro w stosunku do usd i zl jest okolo 10% przewartosciowane.. pozdr
amigo2 / 2012-02-16 19:50
przywitał wieczorkiem
odpowiesz na pytanie-;)tam nizej
ps.siorbaj bioton konsolka sie skonczyła wybicie na 17-20 gr czas zaczac-;)
Big Lebowski / 2012-02-16 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj amigo.. co sie swieci ? - stoimy przed nega wzrostowym cyklem - 10 lat bedzie trwal i portfel nalezy tak ukladac - ja to czynie wlasnie.. pozdr
amigo2 / 2012-02-16 20:10
nie przesadziłes z ta 10?
5 no gora 7 to ja rozumie-;)
Big Lebowski / 2012-02-16 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Amigo mialo byc..
Big Lebowski / 2012-02-16 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
skotek - gratuluje wzrostow Amigo i robie to szczerze - zawsze tak czynie ,ciesze sie gdy ktos wygrywa z rynkiem - wrazenia to nie robi na mnie - przezylem wzrosty na Uniwersalu 6000% w 12 miesiecy , w 2009r nie kupilem akcji Baldy a wczesniej nia pogrywalem na DT i w dwa lata 4500%i mysle ze takie cos moze nastapic na Commerzbanku - jest szansa - jednak zakupie go jesienia - obstawiam jeszcze jedna fale spadkowa ..
amigo2 / 2012-02-16 20:28
nie o gratulacje mnie chodziło o to nie czas-;)
tylko czy cos Tobie w uszko wpadło jakas ciekawa inf.na temat społeczki
ps.oprocz tych co kazdy zna-;)
Big Lebowski / 2012-02-16 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wlasnie napisalem ze cykl 10letni wzrostowy i ta spolka jest na to przygotowana i podobnie jest z druga spolka z wig 20..Tak mam portfel ulozony i przygotowany do cyklu.. kupuj na longa i zapomnij a na innych biegaj :)
amigo2n.l / 31.174.148.* / 2012-02-15 19:33
Przywitał
Siorbać monnari ->8 i igroup ->14 !
Lepkusi tam jeszcze mało, a będzie odpał że się sierściuchy zadziwią
amigo2 / 2012-02-15 19:44
buda czubie!!

ps.przywitał wieczorkiem
Big Lebowski / 2012-02-15 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo-- Pozdr
5424 / 2012-02-15 20:44 / Fan Linuxa Ubu
Witajcie miały być fajerwerki na straganie a jest nuda dobrze że waluta odbiła
amigo2 / 2012-02-15 20:34
ps.jako ogrodnik Romana -;)))szepnij mnie na ucho co sie tam swieci-;)
Big Lebowski / 2012-02-15 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Ged / 2012-02-15 19:43 / Tysiącznik na forum
Bigu,
czy dzisiejsze nieustalenie nowej taryfy gazowej będzie miało duży wpływ na gazownię?
chciałem powalczyć o bezpieczne 10% większą kwotą i w pgn właśnie celuję.

dziś szarpnęło na moment, ale później wyprostowali kurs.
Big Lebowski / 2012-02-15 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. trudno powiedziec - kurs w tej chwili czolga sie - obaczym.. pozdr
Ged / 2012-02-15 19:49 / Tysiącznik na forum
ok, brak informacji to też informacja :)
Golem 14 / 2012-02-15 11:02 / Bywalec forum
Witam Kacik,

napisze jeszcze pare slow o rynku NC.
Dzisiaj zapalam swieczke na spolce Virtual Vision - po rzuceniu 2 lutego 1,4 mln papiera przez prezesea Richarda Kunickiego vel Kunika zrobilem to samo po 4 grosze i okazalo sie to w zaistnialej sytuacji najlepszym posunieciem. Wczoraj ukazal sie raport kwartalny: 16 stycznia prezes Kunik otrzymal pismo z Platige Image, ze nie beda krecili razem filmu "robak Muldoon" - prezes poinformowal o tym fakcie dopiero miesiac pozniej (zmuszony zreszta przez to, ze Platige poinformowalo o tym pare godzin wczesniej w swoim raporcie ) i w miedzyczasie zdazyl jeszcze wcisnac kilkanascie milionow papiera roznym "inwestorom".

Prognozuje dla tej spolki wkrotce cene 1 gr, a w dluzszej perspektywie znikniecie z parkietu.
Wszystkim Forumowiczom grajacym na takich spolkach z NC przypominam lacinska maksyme: memento mori;-)

Dobre spolki na NC mozna policzyc na palcach jednej reki i w tym roku owe spolki przejda na duzy parkiet. Fundamenty, fundamenty - to jest teraz najwazniejsze.

Pozdrawiam Gospodarza i Forumowiczow
Palladium / 93.176.234.* / 2012-02-15 17:56
Ciągnie jak koń! :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy