Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
dodge / 2011-12-19 18:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry wieczór

tylko 26 baksów:)

http://tnij.org/oo67

Miłego ...

Pozdrawiam Dude:)
cierpliwyy / 83.25.82.* / 2011-12-19 19:52
chyba se kupie............albo zamiast Tostera by mogła byc......:)

P.s. niedługo koniec konkursu...
Big Lebowski / 2011-12-19 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodgr.. hehe Pozdrawiam :)
kriss2 / 2011-12-19 16:53 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam , Gospodarzu chyba zamiast podciągnięcia na koniec roku ,to będziemy mieli nowe dołki, co nie ukrywam jest trochę dziwne
Big Lebowski / 2011-12-19 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kriss. Mamy gieldy polityczne i jezeli taka instytucja jak ECB oglasze ze zle sie dzieje w panstwie dunskim - czytaj w Europie to rynki musza zareagowac i normalnie indexy powinny zjechac kilka procenta a tak sie nie stalo - cieszmy sie tym co jest.. Pozdr
Big Lebowski / 2011-12-18 10:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=2YQgG9BAVqI&feature=related - Kaszubstwo..
dodge / 2011-12-18 10:59 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry Bigu

Spokojnej niedzieli życzę.

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-12-18 11:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodge.. Ja takze Ci zycze milej i spokojnej niedzieli.. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-12-18 08:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
92% gieldowych indexow swiatowych , najwazniejszych gield jest ponizej sredniej 200 dniowej lini, wiec o trendzie nie bede pisal - wiadomo.. Jest mozliwe male strojenie okien- gdyz zarzadzajacy beda chcieli w koncowce roku nieco podreperowac swoja mocno poturbowana reputacje :), takze jest szansa ze przyszly rok moze byc dobrym rokiem dla akcji - jednak zalezy na jakim poziomie zostana zakupione te akcje - uwazam ze dolka jeszcze nie bylo i wszystko jeszcze przed nami, Europa moze sie podzielic na czesc oliwkowa i przemyslowa - Francja bedzie miala dwa w jednym - jak ten szampon z reklam :) tak uwazam ..Jest mozliwy takze scenariusz ze bedziemy w bardzo dynamicznym trendzie bocznym - gdyz inwestorzy domagaja sie od politykow szybkiego dzialania a politycy jak zwykle maja czas :)..Agencje ratingowe maja racje jak do tej pory i wskazuja na coraz to nowsze kraje i problem bedzie walkowany jeszcze dlugo - dlatego wahania nadal beda nam towarzyszyc i gotowke nalezy trzymac pod reka , do wzrostow pisalem juz potrzeba taniego dolara i drozejacych surowcow - chodzi o miedz gdyz to bedzie zwiastowac zmiane na korzystna koniunkture - obecnie tani dolar nam nie grozi , moze wystapic odreagowanie natomiast trend sie nie zmieni na tej walucie tak szybko uwazam.. Takze widze byla goraca dyskusja o srebrze - pisalem zeby partiami kupowac i na spadkach dobierac - mozliwe ze ten metal powroci do funkcji monetarnych i raczej zapowiada sie na to..Obecnie inwestorzy musza byc czujni i zasada obowiazuja od zawsze - nie ufaj nikomu - nawet wlasnemu ojcu jezeli chodzi o gielde , takze nie daj sie zlapac na piekne slowka - zapowiedz skupu akcji akcji KGHM wyptasila wielu naiwnych - jak w zyciu.. I to by bylo na tyle..
5424 / 2011-12-18 10:18 / Fan Linuxa Ubu
Witaj fajnie Bigu że jesteś ostatnio analizuję rynek rolny soja pszenica cukier kawa itp...... napisz własne przemyślenia i wskazówki dla tego rynku bo pewnie on ma swoją specyfikę a ja narazie jestem zielony w temacie pozdrawiam
dodge / 2011-12-18 10:59 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Saxo bank prognozuje wzrost pszenicy o 100% w przyszłym roku
Big Lebowski / 2011-12-18 10:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra - jezeli chodzi o produkty rolne - to mam zasady i nie spekuluje na tych towarach ze wzgledow moralnych - miedzy innymi partie ekologiczne domagajac sie domieszek ekologicznych do paliw w celu ochrony srodowiska - doprowadzily do masowego wzrostu cen kukurydzy podstawowego produktu zywnosciowego wielu ubogich spoleczenstw i co za tym glodu.. Spekulacje na plodach rolnych zostawiam innym , to czy jestem hm. zawsze bede :) Pozdr
5424 / 2011-12-18 10:28 / Fan Linuxa Ubu
a ja ci powiem że to jest bardziej przejrzysty technicznie rynek niż inne.... nawet już spróbowałem coś na nim ugrać i na początek miałem fart nowiciusza zobaczymy co przyniesie przyszłość pozdrawiam i dziękuje
Alvarez / 2011-12-18 16:20
Bigu - witka, Cos dzisiaj wczesnie rozpoczales dzionek. Kazanie o 8? Niech Ci bedzie. Na szczescie czytac mozna pozniej. Masz racje na srebrze byla okazja -ponizej setki na rc. Fajnie. Ale wiesz z lokacja mam dylemat. Oprocz ETFa mam tez RC ktory latwo sie nabywa. Ale czy w rc mozna wierzyc w nadchodzacych czasach? Mam na mysli okres 3-4 lat. Pozdrawiam,
Big Lebowski / 2011-12-18 07:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2011-12-18 07:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zanim napisze komentarz odnoise sie do wpisow na temat KGHM - goraca dyskusja byla jak widze :).. Juz kiedys pisalem ze ta spolka sluzy globalnym graczom do dynamicznych ruchow w obowiazujacym trendzie - ze wzgledu na wklad tej spolki do glownego indexu tzn. wig 20, jaki trend jest to przeciez wiemy - czy raczej nie ?, zastanawia mnie kiedy analitycy sie przebudza i nazwa trend po imieniu - gdyz nazwa korekta do obecnego trendu nie pasuje .. Jezeli bedzie trend wzrostowy to zadne dzialania radu nie przeszkodza we wzrostach KGHMu - tak jak teraz nic nie przeszkodzi w spadkach..
Ged / 2011-12-18 09:36 / Tysiącznik na forum
cześć!

no właśnie, ja też wtopiłem w kgh, niestety.
zastanawiam się tylko, na ile kurs miedziaka związek ze spadkami na w20 - w czwartek spółka poleciała o 10%, a indeks stał w miejscu. widać też czasem jak spadki na kgh są kompensowane wzrostem na pko bp.

myslisz, ze pozycja kgh będzie nadal mocna, czy część zagranicy może odwrócić się od spółki po wyciągnięciu z niej kasy poza ich plecami?

udanego weekendu życzę!
Big Lebowski / 2011-12-18 09:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Jak dlugo KGHM bedzie tak duzo znaczyl w indexie wig20 tak dlugo zagranica nie odwroci sie od spolki.. Pozdr
Ged / 2011-12-18 10:20 / Tysiącznik na forum
trochę w tym racji, zobaczymy jak bedzie
Big Lebowski / 2011-12-18 07:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mialo byc dzialania rzadu..
sodokia1 nie logo / 109.78.62.* / 2011-12-17 21:29
Big-u jesteś fantastycznym gościem, podziwiam cię za wszystko co robisz w kąciku...ja tyle już straciłem na giełdzie ale to przez moją głupotę ale ty jesteś taki że nie ważne jaka jest sytuacja zawsze chcesz pomóc tym co mają marne wiadomości na giełdzie żeby poprowadzic ich przez te te wszystkie s************, nie zawsze ci się to udaje ale to co robisz to cię podziwiam i nie zwarzaj na to jak ktoś ci napiszę coś niepochlebnego,i tak dla mnie jesteś Wielki
trelemorele / 78.8.96.* / 2011-12-18 12:06
chyba sie zaraz porzygam
Dzidzius / 2011-12-16 23:25
Witaj Dude
Titanic zaczyna tonąć.
Wygląda na to, że ewakuacja inwestorów zaczyna się rozkręcać., co pięknie obrazuje nam wykres SWIG8o, którego zamknięcie na świeczce tygodniowej wypada na najniższym poziomie w tym roku (8344.85)
Titanic utrzyma sie na powierzchni ???
Pozdrawiam
ert24 / 2011-12-15 23:08 / portfel
Witam wszystkich kazdego gra gieldowa jest wlasnym interesem i sprawa masz rozum wiec wlacz myslenie polecam to zasade opinie innych zawsze mozna poznac a nie koniecznie sie nimi kierowac... wiec psioczenie nic tu nie da a teraz ja zloto w dol ropa w dol i jest ok czy poleci bardziej sadze ze tak co to oznacza dla akcji...;)
cocojambo / 78.9.4.* / 2011-12-15 21:19
Widać ze lebowski po rekomendacjach dot. srebra sie nie pokazuje na forum moze mu chociaż jest tak zwyczajnie wstyd?
Bartezzz2 / 2011-12-15 22:30 / portfel
Przecież Bigu nie nakłaniał Cię do zakupu srebra, to była jego osobista opinia, więc nie wylewaj żalów na forum.
5424 / 2011-12-15 21:27 / Fan Linuxa Ubu
Lebowski to nie ma się czego wstydzić bo on zawsze będzie gościem na giełdzie... a reko podaje długoterminowe w krótkim terminie samemu trzeba głową ruszać .. zapodaj coś ty cocojakiś zobaczymy kiedy zarobimy
lechistan / 2011-12-15 19:15 / portfel / Bywalec forum
Ten rząd to porażka . Zjechał KGHM o ponad 40 %. Podobne ruchy na spółkach należących do TUSKÓW - ego skarbu PKO BP, PGE, Tauron. Nigdy wiecej tej ekipy. Dodam VAT, ceny gazu , energii ....Amen
Pooh nl. / 77.115.61.* / 2011-12-15 20:26
Zjechał KGHM o ponad 40 %
No tak... nawet porażki giełdowe to wina rządu :)
Pzdr.Q
lechistan / 2011-12-16 18:12 / portfel / Bywalec forum
Pokaż inną spółkę, którą rząd zdołował w ciągu 2 m-cy niemal przez pół!!!??
I to taka która netto zarobi 10 MILIARDÓW złotych!!!!!!!!!!!!!!!
Pooh nl. / 195.187.84.* / 2011-12-16 19:02
Chłopie, przeczytaj resztę wpisów...
Gdyby miedź nie spadała - kurs byłby nadal wysoki. A z wykresu HG.F wynika, że wyniki mogą być nie do powtórzenia.
Trudno, żeby kurs żył przeszłością.
Pzdr.Q
wykresyGieldowe / 2011-12-16 19:15 / Tysiącznik na forum
Bronisz przegranej sprawy :-)
Rynek nagle zorientował się w cenach miedzi, gdy Premier przemawiał o nowym podatku. Miedziany kolor włosów ludzi natchnął :-))

KGHM zawsze dyskontował, że ceny miedzi nie są wysokie na zawsze, dlatego nawet po 190 zł miał c/z=8.
Pooh nl. / 195.187.84.* / 2011-12-16 20:40
Jest kilka czynników, które na to wpłynęły.
I tego bronię.

Nie wiem, czy słuchasz krajowych mediów - mantra "to wina rządu" powtarzana przez opozycję robi swoje - mam odruch wymiotny.
/Tym bardziej, że swoje pomysły na gospodarkę mają lekko odjechane, delikatnie powiedziawszy/.
Kiedy przecztałem tekst Kolegi, który nie liczy się z tym, że jest wśród rekinów a nie w piaskownicy - to pojechałem cynicznie - może Kolega się obudzi.
Wsio w temacie.
Pzdr.Q
Ps. Gospodarza przepraszam za wtręt polityczny w kąciku - cóż, takie są obecnie giełdy.
wykresyGieldowe / 2011-12-16 21:52 / Tysiącznik na forum
Kuba, nie ma wielu czynników. Jest jeden - opodatkowanie.

zobacz to na wykresie:
http://stooq.pl/q/?s=kgh&d=20111216&c=1m&t=c&a=lg&b=1&r=hg.f

pierwsza czarna świeca, -14%, to expose premiera.
Pooh nl. / 195.187.84.* / 2011-12-16 22:53
Przecież trend spadkowy zaczął się lipiec/sierpień...
dodge / 2011-12-16 21:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam

Od siebie dodam, że ustawa ma wejść od 1 marca 2012, więc długo ta informacja nie będzie w grze. Od 1 marca planowane jest już ściaganie podatku. Spekulanci będą grać teraz zgodnie ze ścieżką legislacyjną. Warto więc obserwować co w Parlamencie będą z tym robić.

Pozdr.
wykresyGieldowe / 2011-12-16 22:05 / Tysiącznik na forum
warto dodać, że po expose pisałem, że za mało spadło i powinno jeszcze spaść ok. 20% (co się zresztą zrealizowało)
http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,wystep;slonca;peru,60989.html

a że giełda "polityczna" ma krótkie nogi, to inna inszość.
wykresyGieldowe / 2011-12-15 20:49 / Tysiącznik na forum
akurat uwalenie KGHMu to tylko i wyłącznie wina nwego podatku.
Pooh nl. / 77.115.61.* / 2011-12-15 21:46
1. Postąpiłbym w ten sam sposób zarządzając taką firmą. Żeby mieć spokój ze związkowcami.
Przy okazji - regulacja jest pod gaz łupkowy.
2. Miedź ostatnio trochę spadła.
3. Gdzieś mi dzisiaj mignęło przed oczyma - myślą o kolejnych przejęciach, ale nie ze środków własnych.
4. A co nie spadło w ostatnim czasie ;)
Pzdr.Q
wykresyGieldowe / 2011-12-15 22:57 / Tysiącznik na forum

4. A co nie spadło w ostatnim czasie ;)

I to jest klucz. KGHM został opodatkowany, bo mimo korekty (i kryptobessy w Polsce) nie spadł. Roczna stopa zwrotu jeszcze niedawno wynosiła kilkadziesiąt procent. Jaki z tego wniosek ? Czy to nie powód, by bać się wszystkich silnych spółek, że zostaną zdojone ?
Pooh nl. / 188.147.67.* / 2011-12-15 23:19
Mozna sie obawiac, ale jest to tylko jeden z czynnikow.
Mozna pokombinowac, ze sa dobre dane z US, zaciesnia polityke pieniezna, euroland zostanie pozostawiony sam sobie, i surowce poleca na ryj.
Natomiast nie moge juz sluchac, ze wszystko jest wina rzadu.
Jedno jest w temacie rzadu pewne - za wiele nie zakombinuja, obecnie wszyscy wszystkim patrza na rece.
A kilkadziesiat procent rocznie to jednak pochodna cen surowca i kursu dolca.
Pzdr. Q
wykresyGieldowe / 2011-12-16 17:57 / Tysiącznik na forum
Trochę zależy z jakiej perspektywy się na to patrzy. Przez cztery lata rząd rozdymał wydatki i bazę urzędniczą. Każdy rozsądny inwestor powienien wiedzieć, że w efekcie konieczny będzie wzrost podatków i inflacji. I powinien się na to przygotować, że odbije sie to i na akcjach i na złotówce.

Oczywiście szczegółów przewidywać się nie da, kiedy konkretnie premier powie coś, po czym dana spółka spadnie 14%.
5424 / 2011-12-15 21:31 / Fan Linuxa Ubu
co was ten KGHM rajcuje tyle jest okazji do zarabiania a wy trzymacie się tego gów,,na jak pijany płotu
mik0110nl / 89.174.58.* / 2011-12-15 16:15
witam Wszystkich,
DM BZWBK rekomenduje kupno Kormajka, niestety...
jak wczoraj zarekomendowali kupno Kghm to dziś dycha w plecy...
diego r. / 82.210.134.* / 2011-12-15 13:21
Czas siorbać Kghm, może będzie taniej, ale już na pewno jest "godziwie" zarobkowo :)
Pozdrawiam
krzysiek nielogo / 79.185.81.* / 2011-12-15 08:07
Witam.Powoli konczymy spadki przed nami 2 lata spokoju indeksy przebija szczyty z poprzedniej hossy prosze sie nie smiac niedlugo sie przekonamy. Juz od dzis mozna powolutku skupowac surowce i akcje moze jeszcze delikatnie pobujac do 23 a potem nastapi taka jazda az sie wszyscy zdziwia.pozdr
5424 / 2011-12-15 17:02 / Fan Linuxa Ubu
witaj Krzysiu pamiętam że ty grasz na surowcach i płodach rolnych co polecasz oprócz srebra bo to wczoraj wziołem za 33% portfela jak Bigu radził spekulowałem na kakale i super jak na razie dało zarobić
5424 / 2011-12-15 17:21 / Fan Linuxa Ubu
podaj jakiś ciekawy surowiec na zarobek bo kakao jest jeszcze taka nadprodukcja na swiecie że przy spadkach łapy może urwać
dodge / 2011-12-15 20:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Cyfra

Słyszałem ostatnio - kilka dni temu - że ciągle kawa. Nie wnikałem w temat, więc trudno mi się wypowiedzieć. Piszę to co zasłyszałem, jednym słowem wrzucam temat do przemyślenia.

Pozdr.
cierpliwyy / 83.25.78.* / 2011-12-15 08:37
dzieki za komentarz

zobaczymy...oby ...
pozdro
kokojambo / 87.205.141.* / 2011-12-14 17:03
Gratulacje co do rekomendacji srebra hehehe dzisiaj 7% w dół - jeszcze raz moje gratulacje. Mam nadzieje, że nikt oprócz twoich klonów nie czyta tych wypocin które serwujesz
Blazej_ / 2011-12-14 19:49 / Tysiącznik na forum
Czy pogratulujesz też gazowni?
sancho nielogo / 83.15.240.* / 2011-12-14 19:36
nie jest to lokata..
tak to w życiu ze raz do góry raz do dołu..
nie martw się
wytrzyj łzy, cocojambo i do przodu..
Big Lebowski / 2011-12-13 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
kriss nielogo / 46.134.190.* / 2011-12-14 16:48
Witam Gospodarzu 1,28 na edku mamy w zasięgu ręki , uważasz że będzie jakieś odbicie czy pójdziemy za ciosem na 1,25
diego r. / 82.210.134.* / 2011-12-14 03:38
Dobry...dobra noc właściwie :)
Jak się trzymacie bywalcy? Można powiedzieć, że niespełna miesiąc temu udało mi się dobrze wyjść z rynku z długoterminowych inwestycji(które potrwały chyba tydzień), bo pomyślałem, że rozegram ten krótkoterminowy trend spadkowy - i niestety(dla posiadaczy akcji) opłaciło mi się. Teraz zastanawiam się nad "ponownym wejściem" do gry. Czekam na ubicie dołków z października i raczej zmienię strategię na agresywniejszą(szczególnie obserwuję: Boryszew, Kov, Pbg, Kghm(!!!)).
Ponawiam pytanie do gospodarza: czy z doświadczenia wynosisz, że przy długoterminowych inwestycjach lepiej nie ryzykować rozgrywania nawet wyraźnie ukierunkowanych krótkoterminowych perturbacji(co by nie wypaść z zysków, gdyby taki scenariusz się nie zrealizował)?
Pozdrawiam Wszystkich
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy