Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2011-11-14 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Bartezzz2 / 2011-11-14 16:01 / portfel
Witaj Big.

Od jakiegoś czasu obserwuję Twój portfel i jestem pod wrażeniem Twojej strategii inwestowania, naprawdę szacunek. Sam od niedawna inwestuję, pochłaniam wiedzę i uczę się na błędach.

Widzę, że wyznajesz długofalowe inwestycje i zastanawia mnie jeden fakt. Trzymasz akcje tak długo, aż dojdą do swoich maksimów (czyt. punktu krytycznego) i wtedy chcesz zrealizować całość zysków, czy po prostu liczysz, że Twoje spółki mogą się jeszcze rozwinąć? Wiesz, po prostu zastanawia mnie, kiedy przyjdzie ten 'stop', że powiesz - ok, zarobiłem, wychodzę.

Pozdrawiam!
Big Lebowski / 2011-11-14 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Bartez..Moje inwestycje sa podzielone i czesc jest konmi pociagowymi inwestycji a czesc jak to bywa maruderami - czesc inwestycji realizuje na biezaco i tak bylo w przypadku Boryszewa - gdzie caloas sprzedalem aby 20% nizej odkupic , czesc Synthosu takze sprzedalem aby 10% nizej odkupic - tak wiec czesc realizuje zysk na biezaco - czesc czeka na lepsze czasy i gotowka na zakupy takze czeka - taka mam obecnie strategie i tego sie trzymam .. Pozdrawiam serdecznie
Bartezzz2 / 2011-11-14 19:47 / portfel
I aż Ci powiem, że mnie w tej chwili natchnąłeś ;-)
TrentX / 2011-11-14 12:30 / portfel / Tysiącznik na forum

5424 / 2011-11-10 21:21 / Fan Linuxa Ubu
http://aero2.pl/bdi.html
jak chcecie mieć internet za darmo to wypełnijcie kwestionariusze z tej strony Kroku
funduje internet zupełnie za free


Z regulaminu :

3.5 Prędkość transmisji danych dla każdego Korzystającego jest na poziomie nie większym niż 256 kb/s w ciągu pierwszych 12 miesięcy liczonych od Daty Uruchomienia Bezpłatnego Dostępu do Internetu oraz nie większym niż 512 kb/s w okresie kolejnych 24 miesięcy.

7. Prawa i Obowiązki Operatora
7.1. Operator zapewnia Korzystającemu bezpłatny dostęp do sieci Internet do Daty Wygaśnięcia Bezpłatnego Dostępu do Internetu.
7.2. Każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia.


Internet na 36 miesiecy..
5424 / 2011-11-14 18:36 / Fan Linuxa Ubu
fakt co godzinę trzeba restartowć przeglądarkę a że przesył danych 512 mb to rzeczywiście mało do ściągania ale strony śmigają aż miło a danemu koniowi w zęby się nie zagląda nie chcecie to nie ....... nigdzie nie wyczytałem że maksymalny okres użytkowania to 36 miesięcy
tomtay / 2011-11-14 16:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

11.7. Operator jest uprawniony do niezwłocznego zawieszenia wykonywania przez Korzystającego prawa korzystania z Bezpłatnego Dostępu do Internetu, jeśli Korzystający dopuszcza się Nadużycia Telekomunikacyjnego, w szczególności, gdy generuje w Sieci Telekomunikacyjnej Operatora lub w innych Sieciach Telekomunikacyjnych sztuczny ruch

Cyfrus jak będziesz robił "sztuczny ruch" np. na stronie www lafiryndy com pl, to Ci wyłączą i nałożą penalty z pińcet złotych :)
Słavemente ode mnie plus :)
Big Lebowski / 2011-11-12 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
Diego r. / 82.210.134.* / 2011-11-13 19:11
Dobry wieczór,
czy posiada ktoś źródło, gdzie można śledzić rentowność obligacji państw w miarę na bieżąco?
Pozdrawiam
farnick / 2011-11-13 20:49
witam,

w googlach oczywiście :)))

a tak na poważnie to w ...... googlach - wpisujesz "bloomberg bonds" a potem nazwe kraju np. "bloomberg bonds italy" Wyskoczy strona bloomberga z notowaniami obligacji - przełącz sobie (menu po lewej) ze snapshot na chart
diego r. / 82.210.134.* / 2011-11-15 00:23
Dobry wieczór,
bardzo dziękuję za pomoc :)
5424 / 2011-11-12 21:01 / Fan Linuxa Ubu
14.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 11października, podwyższyli rekomendację dla Synthosu do "kupuj" z "trzymaj", a cenę docelową akcji tej spółki do 5 zł z 3,7 zł wcześniej."
Kolejna rekomendacja:
"21.10. Warszawa (PAP) - DM IDM SA, w raporcie z 12 października, podtrzymał rekomendację "kupuj" dla Synthosu, obniżając jednocześnie cenę docelową akcji spółki o 5 proc. do 6,37 zł z 6,70 zł.
Wiem że nie piszesz o swoich spólkach ale myślisz że to może być realne w tym roku
Big Lebowski / 2011-11-12 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Ja Cie tak dobrze znam ze wiem ze zamiast ulozyc portfel nakupiles samago sns i jestes rozczarowany - Boryszew sie korekcil przez 9 miesiecy np. sns powinien rekordowe wyniki oglosic uwazam ale jak sie zachowa to nie wiem - ostrzegam Cie przed ukladanie portfela z jednej spolki - co bylo dobre kiedys obecnie moze nie byc dobre .. Te rekomendacje sa stare jak swiat - nalezy na spadkach dobierac spolki na wzrostach czescia handlowac i pomnazac ilaosc akcji o ile mozliwe .. Co w tym roku bedzie na sns - nie wiem .. Pozdr
5424 / 2011-11-12 21:19 / Fan Linuxa Ubu
mały pakiecik wziołem...... to mizerny ułamek twojego stanu posiadania Mistrzu..... nie mogę być rozczarowany jak widzę te zagrywki które się na walorku dzieją w koncówkach dogrywek ......to aż serducho rośnie .......jestem spokojny fundament jest na nim silny jak w pałacu Kultury i Nauki
Big Lebowski / 2011-11-12 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Koncowki dogrywek - nic nie mowia Cyfra , fundament jest solidny ale wzrostow nie ma walorze..
5424 / 2011-11-12 21:28 / Fan Linuxa Ubu
haha lubię cie za poczucie humoru........ z tym papierem to i na longa można zostać dużej krzywdy nie zrobią
Big Lebowski / 2011-11-12 21:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Komentarz cotygodniowy napisze dzisiaj:Gieldy sa pod wplywem polityki i kiedy to sie skonczy nie wie nikt- centrum uwagi zajmuja obecnie Wlochy - mowi sie oficjalnie ze Berlusconi - jednak ja uwazam ze rynek patrzy na gospodarke wloska a nie na osobe - chocby nie wiem jak byla wazna tzn. tak uwazam , wiadomo juz ze Grecja nie jest w stanie wyjsc z obslugi zadluzenia i ogloszenie tego to kwestia czasu uwazam , obecnie Wlochy sa na celowniku i takze obsluga obligacji na poziomie zblizonym do 7% bedzie kula u nogi we wloskiej gospodarce i mysle ze anglicy tu wygrywaja i smieja sie w kulak obslugujac wlasne obligacje oprocentowaniem 2% - uwazam ze nieslusznie -powstaje samoczynnie podzial Europy na poludniowa - czytaj oliwkowa i Europa przemyslowa i tu nalezy zadac sobie pytanie gdzie znajdzie sie Polska ? hm. Wiele zalezy od kapitalu globalnego gdyz zagranica obecnie rozdaje karty i dla przykladu Dax zagranica wczesniej pompowala ten index uznajac ze tam sa elitarne swiatowe spolki i zagranica zrzucila ten index o -35% w sierpniu - obecnie podciagnela takze zagranica - wniosek jest taki ze kapital zagraniczny na pstrym koniu jezdzi :).. Polska ze swoja gospodarka ma szanse znalezc sie w Europie przemyslowej i czy wykorzysta ta szanse to juz inna sprawa .. Spokoju na gieldach nie bedzie tak w tym roku jak i w przyszlym - dlatego uwazam ze w kazdym portfolio nalezy pewien stan gotowki utrzymywac na biezaco , ryzyko rozkladac umiejetnie - nietylko akcje ale i surowce powinny sie znalezc - zabezpieczac inwestycje na ile mozliwe i dluzszy horyzont inwestycyjny powinien byc rozpatrywany przy doborze spolek .. Ostatnio afera wynikla ze niby przez pomylke agencja ratingowa obnizyla rating Francji - nie wierze w przypadki i uwazam ze to wlasnie proba generalna i sondowanie tego posuniecia.. Wiele zalezy takze od amerykanskiej waluty obecnie na gieldach i gdy usd bedzie sie umacnial to wiadomo ze bedzie to trucizna dla indexow gieldowych - mysle ze nastapi jeszcze jakis maly rajd w tym roku ale z jakiego poziomu nie wiadomo - na zbyt wiele bym nie liczyl.. Podsumowujac to wszystko mozna powiedziec : to wszystko sie w pale nie miesci - powiedzial policjant przynoszac wedline do domu :) I to by bylo na tyle :)
Big Lebowski / 2011-11-11 10:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..:)
diego r. / 82.210.134.* / 2011-11-11 03:19
Witam gospodarza i bywalców, to mój pierwszy wpis na forum, które śledzę już jakiś czas. Twój portfel Bigu widzą wszyscy i mogą komentować, natomiast ja z ciekawości chciałbym prosić o króciutką ocenę bardziej doświadczonych inwestorów takiego oto portfela, skompletowanego na wczorajszej sesji: tpe, brs, net, cst.
Pozdrawiam
Diego r. / 82.210.134.* / 2011-11-11 17:08
Precyzuję:
udział procentowy to ->
35% tauron
35% boryszew
20% netia
10% cersanit
Portfel skonstruowany według płynności na akcjach, w oparciu o fundamenty i analizę techniczną, a także co do zasady, że przede wszystkim w dłuższym terminie powinno być dobrze, przez co rozumiem 10% rocznej stopy zwrotu, a i w krótszym może udać się sprzedać z takim zyskiem, co zrealizuję jeśli uda się osiągnąć.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-11-11 17:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Diego.. Mysle ze to dobrze ulozony portfel - jednak zalecal bym obecnie okolo 20% w gotowce trzymac na tansze zakupy - takie okazje wystapia .. Pozdrawiam
Diego r. / 188.33.201.* / 2011-11-12 16:50
Witam dzisiaj i dziękuję za opinię :) A jak nisko ustawiacie stopki na instrumentach? Ja z reguły daję 10%, i w tym przypadku zastanawiam się tylko nad Boryszewem, bo potrafi nim pobujać nawet w trakcie jednej sesji. Z drugiej strony spóźniłem się z zakupem i postanowiłem przeczekać aż się przebije i umocni powyżej 0.83 co stanowiło opór fibo i choć obecnie nie powinno zejść do 0.8 z punktu widzenia analizy technicznej, to nadal się zastanawiam czy 0.8 jest rozsądnym limitem stop lossa na boryszewie, bo wtedy już warto by kupować. Co Wy myślicie? Bo od takiego myślenia już tylko o krok od nieobiektywności i myślenia życzeniowego...
O pozostałe spółki się mniej obawiam, żeby nimi bujnęło na 10% w dół od ostatnich kursów musiałoby się naprawdę źle dziać i raczej na 10% spadkach by się nie skończyło.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-11-12 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Stopy musisz sam przemyslec - za i przeciw i ustawic i gdy zzadzialaja to z faktem nie dyskutowac - pewien stan gotowki majac pod reka zawsze mozesz jakos zareagowac - pamietac takze o zasadzie ze czasem jeden dzien spadkow daje wiecej jak miesiac wzrostow .. Pozdr
Big Lebowski / 2011-11-11 10:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witamy na forum Diego.:) Jezeli mozesz to podaj udzial procentowy w portfelu tych spolek i pelne nazwy - gdyz niekazdy bedzie znal skroty tych spolek .. Pozdrawiam serdecznie..
amigo2nl / 178.181.46.* / 2011-11-11 00:34
napisze Wam cosik dzisiaj D oktor powiedział ze bede dychał-;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
i tak ujowi mało co wierze!!!!!!!!!!!
Big Lebowski / 2011-11-11 09:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gratuluje Amigo i duzo zdrowia zycze - oraz udanych inwestycji..:)
Big Lebowski / 2011-11-11 09:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I dorzuce jeszcze Amigo siorbaj Oila !!! :)
ąmigo2nl / 178.181.110.* / 2011-11-11 00:37
ale jest to meega mega mega........info-;)
amigo2nl / 178.182.101.* / 2011-11-11 00:42
ja pindole ale ulga
amigo2nl / 188.146.186.* / 2011-11-11 00:49
panowie i panie siorbiemzn wsio mega hossanna tuzt tuz
5424 / 2011-11-10 22:07 / Fan Linuxa Ubu
Bigu wytłumacz mi jedną zależnośc której nie łape jak giełdy lecą w dół to gold i slwer powinny pnąć się do góry a w chwili obecnej jest jak że giełdy lecą i równolegle gold i silwer też będzie leciał dlaczego
Big Lebowski / 2011-11-11 10:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
robisz blad patrzac w tym wypadku na indexy - powinienes na waluty i jezeli usd drozeje zo jego wartosc wzrasta i oznacza to Cyfra jedno - potrzeba mniej dolarkow na zakup . zlota , srebra , ropy itd.. pozdr
5424 / 2011-11-10 21:21 / Fan Linuxa Ubu
http://aero2.pl/bdi.html
jak chcecie mieć internet za darmo to wypełnijcie kwestionariusze z tej strony Kroku funduje internet zupełnie za free
tomtay / 2011-11-10 22:06 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ty wypełnij Cyfrus, a potem opowiesz jak było :)
5424 / 2011-11-10 22:09 / Fan Linuxa Ubu
ja już mam ten internet fruwa aż huczy
tomtay / 2011-11-10 22:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wiesz, za darmo to w tym kraju to nawet w pysk nie można dostać kulturalnie i jak Ci kto wypłaci w pysk to musisz się zrekompesować albo gotowizną albo chociaż zegarek oddac lub telefon :))
5424 / 2011-11-10 22:17 / Fan Linuxa Ubu
wszyscy tak mówią a Kroku został zmuszony do udostępnienia za darmo pasma 900 Mhz w zamian za koncesje płacisz jednorazowo 20 zł i dostajesz chipa jak do telefonu działa super i nie reklamują tego nigdzie...
tomtay / 2011-11-10 22:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i jak to technicznie wygląda, trzeba się do czekoś zobowiązać, mieć jakąś linię z tepsy netii etc..?
5424 / 2011-11-10 22:34 / Fan Linuxa Ubu
Kupujesz przenośny modem wpinasz karte i masz net cena na allego za modem 80 zł albo wkładasz w lapka karte i działa
5424 / 2011-11-10 22:30 / Fan Linuxa Ubu
Do niczego sie nie zobowiązujesz wypełniasz te kwestionariusze wysyłasz elektonicznie nasyiępnie robisz kseto dowodu i drukujesz kwerionariusze wysyłasz za potwierdzeniem odbioru i czekasz jak jesteś z po za Warszawy to płącisz 7 zł za przesłanie a za kartę wpłącasz depozyt z wysokości 20 zł (dwudziestu złotych) i tyle czekasz i przysyłają ci do domu albo idzieśz do BOKU i odbierasz chipa na stonie jest wszystko opisane
tomtay / 2011-11-10 22:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
fajnie to wszystko wygląda, ale ja nauczony tą cudną demokracją czy tam ameryką która nas dopadła do wielu latach utęsknienia, jestem sceptyczny, jakoś nie ufam obcym :))
5424 / 2011-11-10 22:42 / Fan Linuxa Ubu
Ja mam darmowego neta i mam gdzieś zasady chociaż paru sąsiadów nie pozabezpieczało swoich wi-fi i jak mam ochotę to sobie od nich biorę łacze tak że numerów IP mogę mieć do woli
tomtay / 2011-11-10 23:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a to nie jest karalne, taki włam do sieci sąsiada? :)
Big Lebowski / 2011-11-10 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2011-11-10 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
GPW obrala na dzisiejszej sesji inna droge aniezeli czolowe gieldy swiata - zazwyczaj to wlasnie GPW miala racje co do kierunku i trendu i mysle ze bedzie takze obecnie .. Politycy bawia sie z ogniem - juz o tym pisalem - wiadomo ze Grecja juz jest spuszczona do kanalizacji - obecnie gra toczy sie o Wlochy ktore sa jednym z czolowych europejskich eksüporterow i maja wiele swzatowej marki produktow i jezeli im sie powinie noga to kto nastepny ? - obstawiam Francje - wielu mysli ze dwa kraje wyciagna Europe z klopotow tzn. niemiecka gospodarka i francuska - obstawiam ze na francuska gospodarke nie mozna zbytnio stawiac - czas pokaze ale gdyby scenariusz sie spelnil - to wowczas drzyjcie gieldy .. Grecja chocby nie wiem ile tych oliwek produkowala to nie ma szans na wyjscie z dolka - powinna oglosic niewyplacalnosc - przeciaganie sprawy pogarsza tylko sytuacje gospodarcza calej europejskiej i swiatowej gospodarki .. Mozliwy jest jakis rajd jeszcze w tym roku ale z jakiego poziomu oto jest pytanie ?
5424 / 2011-11-10 21:13 / Fan Linuxa Ubu
Witaj dzisiaj moja pierwsza zarobiona kasa na certach ...uważam że skorekci.... jeszcze tylko rozliczenie ss i zagram na spadki ....chociaż to nienaturalne narabiać jak leci pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-11-10 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Twoje pieniadze i Twoje ryzyko Cyfra i nie widze nic nienaturalnego w tym poczynaniu .. Pozdr
5424 / 2011-11-10 21:44 / Fan Linuxa Ubu
Chociaż gold też da zarobić na spadkach.... pomyśle narazie przerabiam certy bardzo ciekawa rzecz pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-11-10 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli mial bym Ci radzic w tej dyscyplinie - to badz czujnym , skromnym i nie badz pazerny - stopy takze ustawiaj.. Skromnosc jest bardzo wazna - gdyz pycha zawsze bedzie ukarana - mowie tu o stosunku do rynku.. Pozdr
5424 / 2011-11-10 21:50 / Fan Linuxa Ubu
Narazie poznaję dogłebnie przedmiot do decyzji trochę czasu minie dzięki za sprowadzenie na ziemie
Dzidzius / 2011-11-10 21:15
Cyfra pamietaj ze to zakupów certów musisz mieć fizycznie kaskę na rachunku tzn. nie może ona byc w depozycie po transakcji. Sam to przerobiłem na certach. Pozdrawiam
5424 / 2011-11-10 21:22 / Fan Linuxa Ubu
a jak można inaczej nie wiem co to depozyt nigdy tam kasy nie miałęm
Dzidzius / 2011-11-10 21:42
Tzn ze jak sprzedasz akcje to dopiero po 3 dniach masz zaksiegowaną kaskę u siebie na rachunku . I dopiero wtedy możesz kupować certyfikaty.
5424 / 2011-11-10 21:47 / Fan Linuxa Ubu
nie mam już kase w należnościach i mogę kupować ...zawsze tak było
Dzidzius / 2011-11-10 20:53
Witam
Jak dla mnie Italia juz stoi na straconej pozycji. Wszyscy liczą że Włochów uratuje Super Mario (Mario Draghi) ale wszystkie jego zabiegi zadziałają tylko przez chwilę, do czasu publikacji danych o głębokiej recesji we Włoszech.
Co do Francji zacytuję prof. Rybińskiego :
"Jak upadnie Rzym, to poupadają włoskie banki i kryzys natychmiast się przeniesie do banków francuskich, a przez te banki do banków brytyjskich. Cały proces zajmie jakieś 5-10 sekund, bo tyle potrzeba żeby trzy razy kliknąć myszą. A straty będą liczone w setkach miliardów."
Big Lebowski / 2011-11-10 21:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dzidzius.. Ja wierze ze politycy sie opamietaja i obiora odpowiednia droge - Europa w przeciwienstwie do USA stara sie zaprowadzic porzadek i deficyty redukowac - USA obralo droge drukowania pieniedzy i bez ogladania sie do tylu czy na boki - jednak gra jaka sie toczy w USA czy w Europie to zabawa granatem i zawleczka .. Miejmy nadzieje ze wszystko sie ulozy - jednak portfolio nalezy w jakis sposob zabezpieczyc stopami - takze ryzyko rozkladac umiejetnie i dmuchac na zimne.. Pozdr
Dzidzius / 2011-11-10 21:13
Hym.. teraz drukują chyba wszyscy (poza Unią) mam nadzieję że Pani Merkel zmieni zdanie co do druku Euro. Gdyby zapowiedziano nielimitowany druk Euro może to by uspokoiło rynki. Podejrzewam że po takiej zapowiedzi nie potrzebny by był nawet taki dodruk. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-11-10 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie bedzie dodruku w Europie tak obstawiam - mysle ze obecnie nalezy stawiac na Azje - zadluzenie tam niewielkie - za wyjatkiem Japoni , przyrost naturalny maja na wysokim poziomie a co za tym idzie konsumpcja - mysle ze ten kierunek na kilka lat bedzie obowiazywal..
5424 / 2011-11-10 21:23 / Fan Linuxa Ubu
i wtedy to dopiero była by hossa
amigo2nl / 77.254.150.* / 2011-11-10 20:34
przywitał
hmmmmmm
bez komentarza zostawie
Big Lebowski / 2011-11-10 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo .. Twoj komentarz znam - do grudnia ino wzrosty a pozniej Mikolaj :).. Pozdr
amigo2nl / 178.182.125.* / 2011-11-10 22:47
wiesz nie o ten mnie chodziło ale........
tomtay / 2011-11-10 20:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przywitał,
dodaj coś od siebie przynajmniej drobrym druczkiem, bardzo jestem ciekawy drogi Amigo jak Ty postrzegasz ten mezalians w Europejskiej Unii :))
amigo2nl / 178.181.201.* / 2011-11-10 23:04
Witam
jak wene dostane to napisze-;))))
ale nie jest tak straszna jak ja maluja-;)
Arek555 / 2011-11-10 20:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie ważne, czy to Dubaj, czy Grecja . . USA , Francja . . Chiny, czy Japonia - wszystkie państwa mają, większe lub mniejsze kłopoty, ale mają też sukcesy. W dłuższym terminie, obserwujemy duże postępy, w rozwoju świata. To że w ostatnim czasie, szulernia postawiła na spadki, to należy to wykorzystać, bo ceny wielu spółek są bardzo atrakcyjne. Spekuła idzie za ciosem i chce wycisnąć, ile się tylko da, ponieważ poniosła koszty, związane ze zwalaniem rynków. Teraz jest okres, skupowania akcji, przez tych wtajemniczonych i dopóki będzie spadać, a posiadamy środki, to należy teraz właśnie inwestować. . . Pozdrawiam Big
Big Lebowski / 2011-11-10 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Arek.. Badz czujny i trzymaj sie tej tezy.. Pozdrawiam Arek..
mjazzga / 2011-11-10 19:51 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude
Rekomendacje BRE idealny anty wskaźnik;] bardzo fajne to bujanie
Big Lebowski / 2011-11-10 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga .. Rekomendacje wydaja ludzie i nikt inny .. Pozdr..
mjazzga / 2011-11-10 20:15 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak ale w tym wypadku to powinno być karane, w 3 miesiące 3 rekomendacje dla spółki od kupuj do redukuj;] pewnie łykają to jak pelikany, miłego długiego weekendu
Big Lebowski / 2011-11-10 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nawet najlepsze instytucje finansowe wydaja sprzeczne rekomendacje - pamietam jak kiedys DB analitycy wydali dla spolki Infineon rekomendacje kupuj cena docelowa 14 euro i ci sami analitycy po kilku dniach wydali rekomendacje dla tej samej spolki - sprzedaj cena docelowa 4,80 euro - wniosek jaki - na gieldzie nie wolno ufac nikomu - nawet wlasnemu ojcu :) Pozdrawiam i milego weekendu zycze..
cichy obserwator / 31.60.222.* / 2011-11-10 13:50
ja Amigo siedze też na itrupku:)
Troszku Pronox
gastel:_)
czasem Kov.
Tak więc podobne mamy upodobania:))
Skotan też "obowiązkowo"
Myślę że to będą perły,chociaż na króciutko,ale zawsze
Dziwny ten nasz banan jest, że właśnie takie "gniotki" potrafią czasem się lepiej zachowywać aniżeli spółki dobre fundamentanie.To pokazuje że "miro" miał troszku racji z tym "dzikim krajem":))
amigo2nl / 77.254.150.* / 2011-11-10 17:17
ja tam widze roznice Ty bardziej nastawiony na bankrotow bez przyszłosci-;)
ja tylko perełki mam-;)
siorbaj OILA -;)
cichy obserwator / 91.94.208.* / 2011-11-10 00:52
Witam serdecznie
Dzisiejsza panika na rynku,daje mi powiew optymizmu,że mikołaj będzie grubawy:)
Z Midasem moje przypuszczenia o sypamiu się chyba sprawdziły:)Dzisiaj Amigo zatrzymaliśmy się na wsparciu:1,09-gdzie przebiega linia wsparcia jaką przebiliśmy podczas wzrostów
A Ty Amigo to jesteś na akcjach?jeszcze...
Bo z wypowiedzi na parkiecie to wywnioskowałem że już bez??Ale może się myle:)
P.S-Bigu jak mam złe samopoczucie(tak to już jest w tym hobby..) to zawsze wchodzę na Twój portfel,i uspokaja mnie Twój spokój!I dystans jaki powienien mieć każdy prawdziwy inwestor,i prawdziwy mężczyzna!Dzięki Ci za to!!!!!
amigo2nl / 77.254.150.* / 2011-11-10 08:33
przywitał
takie czasy ze trzeba szybciutko reagowac-;)
na midasie było widac wczoraj od rana ze cos sie kroi wiec enterek i ulga-;)
Big Lebowski / 2011-11-09 20:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli inwestorzy zadaja sobie pytanie nad przyczyna dzisiejszych spadkow i gdybaja - czy Berlusconi czy grecki premier - to przyczyna jest inna tzn. ta ktora wielokrotnie przytaczalem - drozejace wloskie obligacje - ktore drozaly juz od kilku dni - one zwiastuja recesje w nadchodzacych miesiacach , normalnie indexy czolowych gield byly by juz znacznie nizej - jednak brak alternatywy do inwestowania i stad indexy poruszaja sie w waskim kanale w trndach bocznych..
Dzidzius / 2011-11-09 23:34
Witaj Dude
Sytuacja robi sie nieciekawa i przypominam również, że Włosi w rozszerzonym EFSF dają prawie 18% gwarancji (139 mld euro z 779 mld euro) ,
jak Niemcy nie zgodzą się na uruchomienie drukarki to bedzie niewesoło.
Pozdrwiam
farnick / 2011-11-09 22:08
Witaj Bigu,

No i spread na papierach francusko-niemieckich, jest juz prawie 1,5% -i ciągle rośnie.
Big Lebowski / 2011-11-09 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
5424 / 2011-11-09 19:56 / Fan Linuxa Ubu
Witaj jak porównuje golda i silwera to gold jest mocniejszym metalem na chwilę obecna
Big Lebowski / 2011-11-09 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Gold obecnie nie jest uznawany za metal a raczej - walute , silwer ma wieksze wahania i gdy dobrze zarobisz to wowczas sprzedaj i nizej sie ustaw , jednak srebro bedzie dobra inwestycja uwazam.. Pozdr
Big Lebowski / 2011-11-08 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie.:)
arecki97 / 2011-11-08 23:03 / portfel / "Skurczy.byczek"
Witam, czy ktoś jeszcze pamięta o czymś takim jak portfel tosterowy?

Pozdrowienia dla całego forum
5424 / 2011-11-08 20:11 / Fan Linuxa Ubu
Witaj latają codziennie te indeksy jak podczas wiedzm
Big Lebowski / 2011-11-08 20:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Jezeli lataja - to lepsze to o marazmu , nie ma nic gorszego od marazmu dla inwestora - jeszcze dlugo tak bedzie .. Pozdr
amigo2nl / 77.254.154.* / 2011-11-08 19:32
przywitał

do grudnia wzrosty-;)
Big Lebowski / 2011-11-08 19:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo .. A co w grudniu ? Pozdr
amigo2nl / 77.254.154.* / 2011-11-08 19:53
jak to co Mikołaj -;)
Big Lebowski / 2011-11-08 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mikolaj powiadasz - przybedzie z marchewka czy patykiem ?
amigo2nl / 77.254.154.* / 2011-11-08 20:20
ja tam Bigu nie wiem co Tobie przynosi-;)ale mnie c co roczku 6 grudnia skromny lecz z gustem upominek-;)

ps.mowia u nas we wsi ze w tym roczku oilowy mikołaj bedzie bogaty-;)
5424 / 2011-11-08 20:29 / Fan Linuxa Ubu
Amigo na oliu też wprowadzają funkcje nokautu ....
amigo2nl / 77.254.154.* / 2011-11-08 20:35
taka Funkcja obejmuje tylko Lepkusia-;)
Arek555 / 2011-11-08 19:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cześć Bigu. Nie dziw się, że takie pytania Ci zadają. Jesteś autorytetem dala wielu . . :))
Big Lebowski / 2011-11-08 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Arek .. Pozdr
Arek555 / 2011-11-08 20:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiesz Big, za co Ciebie cenię ? odpowiadam: za to że nie wciskasz kitu, nie naganiasz . . pozostawiasz wolny wybór
Big Lebowski / 2011-11-08 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziekuje za dobre slowo Arek.. Pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy