Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2011-09-11 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
cyfra / 79.162.105.* / 2011-09-11 22:24
mam nadzieje że dasz cynk na szczycie spadów co kupić o taka perełke jak sns proszę 400% zarobku w 1,5 roku to była kura znosząca złote jaja a jak sam powiedziałeś drugi rAZ te same spółki nie szczytują
cyfra / 79.162.105.* / 2011-09-11 22:14
witaj Mistrzu znowu problem z logowaniem
kriss2 / 2011-09-11 21:53 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam gospodarza , big skoro teraz uważasz że to nie pora na kwity ze straganu to w co teraz ulokować trochę kapitału co by nie leżał bezprodukcyjnie
Big Lebowski / 2011-09-11 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kriss .. Mysle ze korona norweska , dolar australijski i obstawiam ze srebro.. pozdr
kriss2 / 2011-09-11 22:44 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzięki rozejże sie za ta koroną norweską i dolcem australijskim
Big Lebowski / 2011-09-11 08:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=h2hpUkpUaXc -Kaszubstwo
Big Lebowski / 2011-09-11 07:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=E3n9HtxzuBI&feature=related - Kaszubstwo
Big Lebowski / 2011-09-11 07:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2011-09-11 07:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczorajsza walka Adamka z Kliczko przypomniala mi historie naszych ulanaw w czesie II wojny swiatowej gdzie nasi ulani zmagali sie bohatersko z niemieckimi czolgami - gdzie sta uderzala o stal az iskrzylo.. Adamek dobry bikser ale powinien wrocic do ltejszej wagi jednak..
amigo2 / 2011-09-11 10:45
przywitał
napisze tak-;)
przywitał
tylko Andzej Golota jest wstanie pokonac 2 braci Kliczko
ENDRIU DO ROBOTY SIE BIER I NA RING-;)))))))
kasa dzielimy sie na poł-;)))
mjazzga / 2011-09-11 08:38 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj,
Zachowanie kiboli wygwizdujących zwycięzce - porażka totalna;/
Big Lebowski / 2011-09-11 08:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga.. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-09-11 08:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Literowki sie trafily - sorry..
Big Lebowski / 2011-09-10 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
Big Lebowski / 2011-09-11 08:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A teraz o rynku..: Przed paru dniami slyszalem wypowiedz szefa jednego funduszu ktory inwestuje na zasadzie sygnalow z AT - powiedzial ze 2010 r byla interwencja na rynku podczas poteznej korekty i podejrzewa ze komitet zawiazany w 1987 r przez bylego szefa FED nadal istnieje - i ja mu wierze - gdyz wykresy z tego czasu sa blizniaczo podobne do wykresow walut na ktorych interwencje wystepowaly .. Co przemawia za kontynuacja hossy : niskie wyceny spolek , przedsiebiorstwa siedza na gotowce , takze zamowienia maja w portfelach i jeszcze pare argumentow mozna przytoczyc , co przemawia za bessa ? hm..:mielismy 29 miesiecy dobrych wzrostow na wybranych spolkach i po ogromnych spadkach jakie mielismy w 2008r formacja V rzadzi sie swoimi prawami tzn. uwazam ze wiecej nie da sie juz na tej formacji wycisnac i prawie trzy lata hossy wystarczy , w krajach europejskich dzieje sie zle i o tym wiemy wszyscy i nie prawda jest ze to juz zdyskontowane , dla mnie osobiscie najwazniejszym argumentem jest ucieczka dolara z Europy - jakie konsekwencje tego procesu moga byc dokladnie nie wiemy - mozemy tylko domniemywac .. Przedsiebiorstwa gotowke i zapasy moga przejesc jak to juz dawniej bywalo - przyklad Ponaru sie klania , zamowienia moga byc odwolane i nie ludzmy sie takie tapniecie na gieldzie niemieckiej bedzie mialo moc sprawcza tzn. spowolnienie spowoduje na pewno..Prawie do konca miesiaca bedzie rynki w szachu trzymal niemiecki parlament nad uchwaleniem pomocy dla Grecji itp.. a bedzie ciezko o wiekszosc gdyz - wielu politykow zrozumialo ze to worek bez dna .. Na rynkach dna jeszcze nie ma pomimo poteznych spadkow nastroje wsrod inwestorskiej braci sa dobre - jest mozliwe ze rynek moze kilka razy ksztaltowac dno - to ze beda w tym roku jeszcze wzrosty nie mam watpliwosci tylko z jakiego poziomu i do jakiego poziomu - mam mnostwo watpliwosci .. Nie jestem prawdziwym niedzwiedziem jestem realista i nikim wiecej.. I to by bylo na tyle..
Big Lebowski / 2011-09-11 08:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z rynkow zagranicznych mysle ze warto sie przyjzec gieldzie brazylijskiej - obstawiam ze na tym rynku dojdzie do obnizki stop i co za tym idzie przelozy sie to na ceny akcji , takze Australia moze byc interesujaca - tak waluta jak i akcje ..
Big Lebowski / 2011-09-10 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przygotowanie do walki stulecia..:)
Ged / 2011-09-10 21:09 / Tysiącznik na forum
cześć Bigu,

kto wygra- nie wiem, ale liczę na dobra walkę i sportowe emocje. Kliczko wydaje się być nie do ruszenia, ale jak się nasz góral zepnie to może być różnie :)

pozdrowienia!
Big Lebowski / 2011-09-10 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. To Ty mnie pytales o zakup usd ? o ile pamietam - kupiles ? Pozdrawiam
Ged / 2011-09-10 23:00 / Tysiącznik na forum
tak, masz dobrą pamięć :)

nie kupiłem jeszcze. mam do wzięcia 2-3k
waham się jeszcze - nie wiem, czy dobrze robię?
Big Lebowski / 2011-09-09 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Strategia na dzisiejszy dzien powinna byc defensywna wedlug regul bessy nalezy inwestowac - jezeli akcje to tylko spolki wydobywajace rope lub gaz - jedyna spolka ktora spelnia kryteria jest PGNIG i stad jej duzo lepsze zachownie na tle rynku od innych tuzow , jezeli dt to zadawalac sie nalezy malym zyskiem i na szybko , pieniadze szanowac i trzymac w pogotowiu , kupowac tylko na duzych spadkach nie inaczej..
amigo2 / 2011-09-10 12:09
przywitał

- jezeli akcje to tylko spolki wydobywajace rope lub gaz

polecasz siorbac Oila-;))))))
amigo2 / 2011-09-10 12:14
atak powazniej-;))
mam odmienne zdanie co do gazowni-;))
po kiego pakowac kasiorke w cos co albo spadnie albo bedzie sie kisiło przez wiele miechow-;)
arecki97 / 2011-09-09 22:16 / portfel / "Skurczy.byczek"
dorzuciłbym do tej strategi łapanie dobrych spółek dywidendowych z W-20 PKOBP, PGE i PZU
PKOBP było 1,98 na akcje po odcięciu kurs się szybko wyrównał i można było wyjśc wyżej.
flavio25 / 2011-09-09 21:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza,
PGNIG wyglada zachwycająco
z tym, ze akurat na ten czas moze warto poczekac z zakupami na poziomach 3,70-3,40
pomimo iz spolka jest defensywna to jednak istnieje korelacja z w20 a ten drugi miast rosnac na poziomy 2500-2550 prawdopodobnie znow bedzie testowac dolki
http://img708.imageshack.us/img708/4997/pgnw.png
-krotkoterminowo trend spadkowy
-ceny dotykaly juz od poludnia wczesniejsza linie trendu wzrostowego

pozdrawiam
manny / 2011-09-09 22:19 / portfel / Bywalec forum
w jakim programie powstała ta analiza?
flavio25 / 2011-09-09 22:35 / portfel / Tysiącznik na forum
stooq na tygodniowym
flavio25 / 2011-09-09 23:02 / portfel / Tysiącznik na forum
tzn ispag na ich stronie
Big Lebowski / 2011-09-09 22:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Flavio.. Pozdrawiam
5424 / 2011-09-09 20:41 / Fan Linuxa Ubu
Jws też się nieżle zachowuje
Big Lebowski / 2011-09-09 20:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spolki zwiazane z ropa i gazem obecnie sie licza..
Big Lebowski / 2011-09-09 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Pozdr
arecki97 / 2011-09-09 20:22 / portfel / "Skurczy.byczek"
Witaj Big, zagrałem w/g reguł bessy czyli że wygrac można jedynie nie grając i chce przeczekac z boku całe te zawirowania. Portfel wyprzedany jedynie kupiłem PGE na krótko pod dywidende jednak to chyba nie był dobry strzał...Pozdrawiam
5424 / 2011-09-09 21:04 / Fan Linuxa Ubu
nie prawda Arecki w bessie odbicia bywają całkiem spore ale w krótkim terminie od 2 do 4 dni wpadasz masz zysk to nie czekasz tylko sprzedajesz i spadasz robisz to po dużych spadkach na wsparciach .......spoko w bessie idzie też zarobić tylko jak się spóżnisz to wywalasz szybka i ze stratą
arecki97 / 2011-09-09 21:51 / portfel / "Skurczy.byczek"
ja nie wierze w takie dt w czasie bessy, owszem 3 razy zarobisz a 4 razy stracisz. Za piątym razem będziesz chciał się odkuc zostaniesz chwile dłużej i dołek okaże się górką. Ale niewielkim kapitałem jak komuś się nudzi to czemu nie ;)
Big Lebowski / 2011-09-09 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Arecki.. Na PGE uwazam jest ulokowane sporo kapitalu z carry trade.. Spolka powinna byc defensywna a nie jest - niestety.. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-09-09 19:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak jak przed tygoniem pisalem rynek gra pod zaglade wspolnej waluty i obstawia powrot marki niemieckiej - stad gieda niemiecka dostaje solidne baty - Dax wazne wsparcie znajduje sie w okolicach 5111 pkt chyba , nastepne 4600 pkz i najwazniejsze jest 3900pkt i tu obstawiam zatrzymanie - na rynku nie ma paniki - jest tylko w mediach na rynku nie ma - jest tylko strach przed podjeciem radykalnych decyzji i nic wiecej ..Jak przed tygodniem pisalem ze inwestorzy dlugoterminowi wyszli a stery przejela na gieldach drobnica i oni sa obecnie zwierzyna lowna..
Big Lebowski / 2011-09-09 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza sesje na gieldach mozna roznie interpretowac tzn. technicy beda przytaczac Eliota i numer fali , inni beda mowic ze wrzesien i to normalne - natomiast fundamentalisci - siebie do nich zaliczam powiedza ze to nic innego jak zwijanie carry trade - stad potezne obroty na czolowych spolkach i potezne spadki - juz przed tygodniem wspomnialem ze niedzwiedzie maja jeszcze asa w rekawie tzn. usd , dolar wraca do USA , opuszcza Europe a wraz nim odchodza inwestycje - nie chce czarno malowac ani straszyc - jednak powiem ze nie wrozy to dobrze , spadki jeszcze dlugo nie zakonczone i na malych spolkach jest takze jeszcze kapital z carry trade i tu moga nieoczekiwanie pojawic sie potezne pakiety na rynku - trzeba sie liczyc z tym..Firmy ktore sie zajmuja skupem akcji niech sie gleboko zastanowia czy slusznie czynia i czy kapital nie lepiej przeznaczyc na splate zadluzenia lub na surowiec do produkcji - rynek wyptasil juz wielokrotnie znacznie lepszych fachowcow np. DB a na pewno poradzi sobie za jakims ksiegowym w firmie zajmujacej sie skupem akcji.. I to by bylo na tyle..
piotr824 / 2011-09-09 20:29 / Tysiącznik na forum
Witaj Bigu myślę że z tym carry trade na " misiach " to nie masz racji .Małych w bessie nikt z zagranicy nawet kijem nie ruszy , mają za małą płynność - jak z tego wyskoczyć na przyzwoitym poziomie . Poza tym małe lecą na ryj od 2007 ,popatrz na jakich poziomach są spółki z W20 , a gdzie są " misie".
Big Lebowski / 2011-09-09 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotr.. Mialem na mysli srednie spolki i tam jest taki kapital uwazam.. Pozdr
master / 2011-09-09 19:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyli w skrócie pod lód idziemy...
w wiekszosci się zgadzam, tylko zastanawia mnie jeszcze to ,że większość spółkek wyciągnęło wnioski z poprzedniego kryzysu i siedzi na kasie, wyniki mają ok i nie są zadłużone, ale wiadmo jak trend jest tylko jeden to ma to jednak drugorzędne znaczenie..
Big Lebowski / 2011-09-09 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Master .. Siedza na kasie ale szybko moga pienizki przejesc np. zajmujac sie przyglupiastym programem skupu akcji.. A czasy nadchodza ciezkie .. pozdr
Big Lebowski / 2011-09-09 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
master / 2011-09-09 19:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj Gospodarzu
Pozdrawiam
mjazzga / 2011-09-09 19:12 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj Dude,
spokojnego i pogodnego weekendu:)
Big Lebowski / 2011-09-09 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga.. Ja takze Ci zycze spokojnego i pogodnego weekendu..
Veng / 83.31.230.* / 2011-09-08 23:17
Witaj Big,

od dłuższego czasu szukam forum/blogu na którym będzie można poczytać kogoś rozsądnego. Zdajesz się taki być i masz grono wielbicieli żeby nie powiedzieć wyznawców;) Czego mi brakuje - przyznania się do błędów i próby ich analizy. Czytam posty z lipca i mówisz w nich, że w tym momencie trzeba dobierać spółki i że wszyscy oczekują spadków więc ich nie będzie. Mija miesiąc z okładem i zmieniasz stanowisko zupełnie...Jak to jest
V
Big Lebowski / 2011-09-09 19:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Veng.. Przytaczasz moje wypowiedzi z przed miesiaca a wystarczy poczytac moje wypowiedzi sprzed tygodnia lub wiecej i znajdziesz odpowiedz .. Pozdrawiam
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-09 00:00
skoro na rynku sie zmienia dynamicznie otoczenie to trudno żeby żyć marzeniami i tracić kase.

tylko krowa nie zmienia poglądu i żuje cały czas trawe...
amigo2 / 2011-09-09 08:38
i żuje cały czas trawe...

no nie wiem nie wiem-;)))
w zimie trawy nie przezuwa ino sianko buracki i takie tam-;)))0
oj Łorren Łorren
Oll1-nielogo / 188.182.234.* / 2011-09-09 17:05
To przenosnia byla Amigo :)

Swoja droga, jesli to Warren to serdecznie pozdrawiam! Kope lat!:)
Golem 14 / 2011-09-08 21:48 / Bywalec forum
Witaj Big,

dzisiaj tylko muzycznie dla zmiany tematu;-)
Alice In Chains - "Junkhead"
http://slayer667.wrzuta.pl/film/5Y3QIfuZMWF/alice_in_chains_-_junkhead_-_music_video_lyrics

- jedyny zespol, ktorego muzyka ostala sie po latach z tzw. grunge, moze dlatego, ze najbardziej "naduzywali":)

Milego wieczoru for all

Pozdrawiam

PS. Strasznie narkomanski teledysk zrobili fani z PL do tej piosenki, wiec dozwolone wylacznie od lat 18-tu.
Ta piesn mozna rowniez potraktowac jako swego rodzaju przypowiesc o bessie;-)
Kron / 95.41.135.* / 2011-09-09 10:47
Witam Biga i szanowne Towarzystwo, poczytuje kacik od roku z hakiem i bardzo to miejsce cenie. No i chyba bym sie nie odzywal dalej czytajac tylko cichaczem, ale nie moge milczec...
Golemie, a PEARL JAM ?! :))

z nowszych rzeczy - come back
http://www.youtube.com/watch?v=NazxAHYOJfk

i bardziej znany kawalek z odjechanym video:
http://www.youtube.com/watch?v=aDaOgu2CQtI
Big Lebowski / 2011-09-08 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Pozdrawiam
Emili / 46.149.148.* / 2011-09-08 21:20
Spoko :)To tylko literka...
Pozdrowienia dla całego forum !
Big Lebowski / 2011-09-08 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrowienia Emili.:)
Emili / 46.149.148.* / 2011-09-08 20:57
Witam Bigu !
Od jakiegoś czasu obserwuję Twoje zachowania. Ostatnio sprzedałeś trochę akcji S i zastanawia mnie to, czy masz zamiar odkupić je za jakiś czas czy sprzedać pozostałe ?
Pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2011-09-08 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Emil.. Czesc ktora trzymam bede trzymal ale slowa nie moge dac gdyz na obecnym rynku nic nie wiadomo - ale bede staral sie odkupic nizej.. Pozdr
Big Lebowski / 2011-09-08 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale gafe walnolem - mialo byc Emili.. sorry
Big Lebowski / 2011-09-08 20:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Napisze opowiadanie pod tytulem : Szczury .. Zdarzylo mi sie przed laty obejrzec arcyciekawy film dokumentalny o facecie ktory specjalizowal sie w tepieniu szczurow - podpisywal umowy wowczas z panstwowymi przedsiebiorstwami i umowa zawierala klauzule ktora mowila o wybiciu szczurow do ostaniej nogi - tak sie wypowiedzial ten fachowiec .. Robil to w ten sposob ze rozsypywal pasze przez wiele dni szczurom a one chodzily za nim jak kurczaki tak mu wierzyly - opowiadal jakie rangi maja szczury - pierwsi ida kamikadze aby probowac pasze i jezeli im nic nie dolega przystepuja inne do zeru na koncu generalicja - nadchodzil moment ze sypal pasze juz z trucizna - kamikadze padaly a reszta tak mu ufala ze nie zwazala na to ze inne zdychaja szczury i paszali do woli - generalicja jednak nie jadla - lapal je na wedke lub strzelal z wiatrowki do nich az wybil do ostatniej nogi.. Byc moz mozna znalezc gdzies ten film naprawde ciekawy ..Szczury to jednak intyligentne stworzenia.. I w ten sposob opisalem wam besse..
5424 / 2011-09-08 21:19 / Fan Linuxa Ubu
witaj besse to mamy już przerobioną w 100 % a hossy nie możemy się doczekać napisz......... coś o odbiciu w bessie bo to będzie ciekawe.
5424 / 2011-09-08 21:25 / Fan Linuxa Ubu
i jeszcze takie naiwne pytanie czy w bessie zawsze występuje recesja......
Big Lebowski / 2011-09-08 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Bessa dyskontuje spowolnienie recesje ale tylko w recesji kupisz tanio akcje.. Pozdr
5424 / 2011-09-08 21:36 / Fan Linuxa Ubu
to w du..pie z tym interesem znowu przez całe miesiące spadki i czerwień dzień w dzień i płacz wyleszczonych który się będą zastanawiać i prosić o radę czy opłaca się sprzedawać akcje z -60% stratą ........pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-09-08 21:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynek bedzie caly czas podsypywal pasze i robil nadzieje az wybije do ostatniej nogi - gdy zaczne pisac o wzrostach odezwa sie znwu ci co mnie teraz opluwaja - nawet ci co pisali tu , bronilem ich ,sluzylem pomoca i szanowalwem itd..
5424 / 2011-09-08 21:57 / Fan Linuxa Ubu
nie przejmuj się dla mnie jesteś jednym z lepszych inwestorów w tym kraju na S jazda była na całego od 1,38 i 1.69 do 4.99 odrobiłem straty z poprzednej bessy i zamknołem pozycje na przyzwoitym zysku chociaż kapiał u mnie był niewielki pozdrawiam i dziękuje
5424 / 2011-09-08 21:50 / Fan Linuxa Ubu
chociaż od któregoś momentu bessy na fundzie troszkę kapitału odrobiłem.... bessa nie wybacza błedów i na tym trzeba się skupić
5424 / 2011-09-08 21:46 / Fan Linuxa Ubu
nie chwaląc się ale z bessy to mógłbym doktorat napisać......... moja przygoda z giełdą to głownie bessa i hossa głupców pewnie to będzie się mielić przez rok albo dłużej
mjazzga / 2011-09-08 21:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To sobie odpoczniemy;] grunt to żeby tego czasu nie zmarnowali możni i wyprowadzili świat do prawdziwej hossy a nie drukowanej;]
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2011-09-08 20:52
Witam,
Bigu, przyczepiłem się do tych cen zbóż czy żywności wogóle i tego że twierdzisz że zapotrzebowanie będzie rosło w przeciwieńswie do miedzi.

Po pierwsze aerały się wcale nie kurczą bo wszyscy dali już sobie spokój z biopaliwami itp.
Mało tego w wielu miejscach na świecie coraz powszechniej urzywa sie nawozy i uprwaia nowoczesne rolnictwo, które daje znacznie wieksze plony. Nie będę wspominał że w USA i wielu miejscach na świecie coraz częściej uprawia się żywność genetycznie modyfikowaną. Nie wiem czy to dobre czy nie, ważne że same USA gdyby chciało mogłoby wykarmić taką żywnością cały świat.

A druga strona medalu, tzn ile może wzrosnąć spożycie? W krajach rozwinietych gdzie króluje otyłość powinno ono znacząco spaść, zaś jeżeli chodzi o Chińczyków i kraje rozijające naprawdę wierzysz w to że teraz przymierają głodem?:)

Zapewniam Cię, że żaden Chińczyk nie będzie w stranie zjeść dwóch obiadów dziennie podobnie zresztą jak Ty i ja:) - jak tłumaczą "analitycy" wzrost cen ryżu:)


pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-09-08 21:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Arealy sie kurcza gdyz w krajach trzeciego swiata postepuje industrializacja miedzy innymi - Europa wiecej bulek zjadac nie bedzie gdyz jest spasiona i syta- jednak indie , chiny i podobne kraje beda jesc lepiej i wiecej - tak jak od nich jest zapotrzebiowanie na samochody luksusowe - spowolnienie spowoduje zmniejszenie na zapotrzebowanie na miedz - juz dzisiaj szef ECB zaopowiedzial spowolnienie ale to chyba juz wiesz.. Pozdrawiam
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2011-09-08 21:08
Z wszystkim innym się zgodzę, ale naprawdę jest tak że na świecie jest olbrzymia nadprodukcja żywności, popatrz nawet w UE płaci się za to żeby rolnik nie obsiał pola:) W USA to samo wikszość aerałów stoi odłogiem bo jakby to wszystko wyrosło to ceny płodów rolnych spadłyby wilokrotnie, dlatego odpowiednie orghanizacje nie chcą zeby żywności było za duzo, tzw klęska urodzaju.

Ale dajmy już temu tematowi spokój,

pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy