Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Kamil B / 2011-09-04 18:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam kącik,
jako że Bigu piszesz że rynki dyskontują ewentualny rozpad unii, czy może być tak jak gdzieś czytałem że to będzie nazwijmy go tak "kontrolowany rozpad" czyli wyrzucą z unii leniwych południowców: Grecja, Hiszpania, Portugalia i może włochy, a zostanie pracująca północ ?
Big Lebowski / 2011-09-04 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kamil - nie jest to takie proste jak nam sie wydaje - tak jak napisalem wiele innych krajow stoi w kolejce w tym Francja i tu nie da sie tego tak latwo rozwiazac - rynki to dyskontuja juz - ostroznie z lapaniem super okazji w nadchodzacych dniach zalecam..Pozdr
Kamil B / 2011-09-04 18:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
stwierdziłem że na razie przeczekam wrzesień, a na tym co niedawno kupiłem ustawił sl aby wyjść z zyskiem pokrywającym prowizje
Big Lebowski / 2011-09-04 18:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=3QVMHc6Qyjo
Big Lebowski / 2011-09-04 18:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczornie..
master / 2011-09-04 18:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam.
Nie było mnie parę dni i po odrobieniu zaległości to w szoku jestem jak atmosfera na niedzwiedzią sie zmieniła.
W dynamicznych czasach przyszło nam sie poruszać na GPW...
Big Lebowski / 2011-09-04 18:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Master.. Pozdr
CIERPLIWY GRACZ / 2011-09-04 13:32 / portfel / Tysiącznik na forum
ale sie pozmieniało.............kilka dni i juz bessa.................przeczekam........tak sadze......albo wariatkowo :)

P.s pozdro dla wszystkich..........w szczególnosci dla amigo za odrobine dobrego humoru widac ze twardy zawodnik gdy wszyscy smucą nie pęka..........
Big Lebowski / 2011-09-04 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Od dawna mamy sutuacje na rynku ze nastroje na forum nie maja zadnego znaczenia dla rynku i jeszcze dlugo nie beda mialy - obecnie na rynkach pilka jest po stronie instytucjonalnych i oni rozgrywaja swoja gre..Tak jak wczoraj napisalem ze w przypadku bessy inwestor grajacy wedlug regul hossy poniesie znaczne straty - natomiast w przypadku gdyby byla hossa inwestor grajacy wedlug regul bessy - nie zarobi..Rynek nam pokaze jak sie ustawic - twierdze ze ksztaltowanie dna potrwa jeszcze kilka tygodni i nastapia wzrosty - jaka skala tych wzrostow bedzie nie wiem jednak uwazam ze to bedzie rajd niedzwiedzia.. Bede czynnie uczestniczyl w tym rajdzie tzn. bede bral udzial we wzrostach..
5424 / 2011-09-04 10:40 / Fan Linuxa Ubu
Witaj naprawdę uważasz że DAX przebije 4500 pkt
Big Lebowski / 2011-09-04 11:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Tak uwazam ale nie nastapi to w tym roku - chociaz nigdy nic niewiadomo.. Pozdr
5424 / 2011-09-04 11:09 / Fan Linuxa Ubu
a jak się zapatrujesz na moją teorie że to II fala w cyklu hossy
Big Lebowski / 2011-09-04 11:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kazdy ma jakas teorie i Ty takze mozesz miec , jednak to nie jest 2010 r w ktorym wyplynely prolemy Grecji i inwestorzy uznali ze to burza w szklance wody - zaraza sie rozprzestrzenia i nabiera tempa - lekcewazyci i ignorowac tego nie nalezy..
Big Lebowski / 2011-09-04 10:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Ged / 2011-09-04 08:27 / Tysiącznik na forum
dziś w nocy zrozumiałem przyczynę spadków, teraz sprawdziłem na wykresie- i faktycznie wszystko stało się jasne.

pierwsze symptomy osłabienia pojawiły się na początku lipca, zdezorientowane rynki po chwili niepewności mocno zjechały, później chwila odbicia w sierpniu i teraz znów spadki - w prosty sposób zależą od tego, że Thai na poczatku wakacji wyjechała i nie pisze w Kąciku.
Jej powrót między wyjazdami w sierpniu i kilka wpisów nie zdołało uspokoić rynków, a decydenci podejmujący decyzje na bazie sprawdzonych informacji są bezradni.
Sygnały zmiany trendu poznamy jako pierwsi, mając bezpośredni dostęp do publikacji Thai press, więc możemy czuć się uprzywilejowani.

podsumowując - życzę wszystkim udanej i uśmiechniętej niedzieli :)
TrentX / 2011-09-04 00:39 / portfel / Tysiącznik na forum

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"
to_jaa/ 83.10.84.* / 2011-09-03 22:50
zarabiasz na giełdzie od kiedy się pojawiłeś ? jest na plusie ?

to_jaa / 83.10.84.* / 2011-09-03 22:51

czytam to forum i nie tylko to, a w zasadzie nigdy nie pisałem, ale to jest
przecież masakra, zróbcie sobie wszyscy rachunek sumienia ze swoich marzeń

to_jaa/ 83.10.84.* / 2011-09-03 22:40
BIG przyznaj, nikt na giełdzie nie zarabia, ja już dawno nie inwestuje, wtopiłem dużo
pieniędzy, zwłaszcza, że własnie w 2008 roku cię czytałem, bo jako zagubiona owieczka
czytałem - wydawało sie doświadczone inwestora

prawda jest taka, że wszyscy kończą tak samo, prędzej czy później

nawet TUSK mówi , że giełda to góówno


Rozumiem ze przez to ze Ci sie na gieldzie nie udalo , teraz masz prawo sadzic ze nikomu nie udaje sie zarobic ??? Malo tego uwazasz ze masz prawo krytykowac wszystko i wszystkich ??? A moze to teraz wychodzi z Ciebie zalosc po stracie i w****.... na to ze nie czyniles na straganie wg wlasnych przekonan tylko sluchales innych ????
Wychodzi ze Ty juz jestes po rachunku sumienia ktory proponujesz innym i wyszlo Ci ze jako najlepszy z inwestorow ktory jednak stracil spotykasz tu nieszczesliwcow bez wlasnego zdania, (a nawet jesli maja zdanie to jest ono bledne - bo niezgodne z Twoim przekonaniem)ktorzy stracili caly swoj kapital bo przeciez i ty straciles...

Big ma Ci przyznac racje w tezie ktora sam postawiles, ze nikt na gieldzie nie zarabia ??? Tylko po co ??? Przeciez sam juz sobie odpowiedziales ... A czy on powie "TAK" czy "NIE" Twoich pogladow to nie zmieni, Ty nadal bedziesz wierzyl w swoje wnioski. Dlatego wlasnie straciles swoj kapital, bo nie potrafisz czytac i sluchac oraz wyciagac wnioskow, tylko zakladasz ze masz racje, a wszelkie odpowiedzi masz gotowe bo wiesz najlepiej.
W takim wypadku zawsze przegrasz poraz kolejny :)

Pomarudzilem az zanadto ..., dobrej nocy Bigowemu kacikowi.
TrentX / 2011-09-04 00:46 / portfel / Tysiącznik na forum
PS. Kazdy zawsze podejmuje decyzje samodzielnie odnosnie swojego kapitalu, nawet zagubiona owieczka ktora chce zarobic nie znajac sie na tym a czytujac rozne fora, nie szukaj wiec winy w kims (Big i jego komentarze) tylko w sobie...bo to Ty ostatecznie zarzadzasz tym co masz.
5424 / 2011-09-03 22:55 / Fan Linuxa Ubu
Ludzie o co chodzi fundamentalnie nic się nie zmieniło bo żadne newsy katastroficzne się nie ukazują pierwsza fala osiągnęła swój szczyt i na poziomie nie było już chętnych do windowania indeksów w górę, dlatego musi zlecieć. Jak się czyta dane szczególnie z gospodarki USA to nie są to złe dane ........ z gospodarki europejsiej są o wiele gorsze ale żadne trupy z szaf już nie wyskakują więc wszyscy wiedzą o co chodzi i z czym należy się zmierzyć w przyszłości i jakie problemy rozwiązać. Osobiście uważam że to książkowa II fala spadkowa w/g Eliota i po niej nastąpi III super fala wzrostowa i po co dorabiać teorie skora ta została przerobiona dawno temu.
ad... / 95.108.113.* / 2011-09-03 23:17

nastąpi III super fala wzrostowa

mi wychodzi ze to juz 5ta fala w tym cyklu ale moge sie mylic, eliot jest niestety czytelny dopiero po zamknieciu cyklu

zauwaz ze z drugiej strony mamy za soba 3fale, tzn. ze jesli to krotki cykl to jestemy po odbiciu i rrobimy teraz 5tke koszaca w dol
5424 / 2011-09-03 23:27 / Fan Linuxa Ubu
Adriano ja uważam że to typowa dwójka spójrz na wykres DAX, Fitse i CAC one nie miały zjazdu jak SP.
SP zachowł się w tamtym roku przez jakiś czas nienormalnie dał sygnał bessowy ale pózniej sie wyprostował i wskoczył w trend wzrostowy.
to_jaa / 83.10.84.* / 2011-09-03 23:01

II fala spadkowa w/g Eliota i po niej nastąpi III super fala wzrostowa

tylko że Beny nie wie co robić
i nic nie zrobi żeby nastąpiła 3 fala elliota
NIC

bo jeden człowiek zwany Bernanke tego nie zrobi
5424 / 2011-09-03 23:11 / Fan Linuxa Ubu
i najlepiej będzie jak Ben nic nie będzie robił rynek szybciej sobie poradzi bez jego pomocy....... bo prawa ekonomiczne działają zawsze i są obiektywne.
5424 / 2011-09-03 23:08 / Fan Linuxa Ubu
Gospodarka USA przetrwała zimną wojnę kryzys w 1929 i wiele innych....... o to że sobie poradzą to jestem spokojny ludzie muszą gdzieś mieszkać czymś jezdzić i coś jeść....... spoko jeszcze się zdziwisz jak to wszystko szybko wyjdzie na prostą a media będą podycać atmosferę dobrobytu
to_jaa / 83.10.84.* / 2011-09-03 23:04
3 fala elliota to nastąpi, ale chyba w dól, zanim zacznie się 20 września
to_jaa / 83.10.84.* / 2011-09-03 22:36

Big Lebowski / 2011-09-03 18:57 / wielu sie nabralo na to ze juz po korekcie i nastapia zwyzki - takze ja
przyznaje ale skoro zadales sobie tyle trudu to mozesz znalezc moje wpisy z 2007r..

ano widzisz, w 2007 roku pisałeś, że DJ zjedzie masakrycznie, ale na początku 2008n roku pisałeś, że DAX i DJ idą na nowe szczyty wszechczasów

a teraz odnosisz sie do tego co tam bąkałeś w 2007 roku, ale co bąkałeś na początku 2008 - czyli coś odmiennego - to cisza

więc tak, jak za 2,3 lata zaczniesz sie chwalić tym co pisałeś w 2011 powiesz tak - w zależności czy spadło czy rosło :

jak będzie rosło to napiszesz, że pisałeś, że :
"to nie jest bessa"

jak będzie rosło to napiszesz, że pisałeś, że

"byłeś przecież niedźwiedziem"

ale jednym sie z tobą zgadzam - kiedyś napisałeś - zeby w sprawie giełdy nie słuchać nawet ojca


a to forum , zwłaszcza główne, to zbiorowisko marzycieli, wyzerowanych kmiotów, zakompleksionych nieudaczników, szukających uznania w necie - wiekszość pewnie samotna , czyt. nieszczęśliwa
ad... / 95.108.113.* / 2011-09-03 22:42

a to forum , zwłaszcza główne, to zbiorowisko marzycieli, wyzerowanych kmiotów,
zakompleksionych nieudaczników, szukających uznania w necie - wiekszość pewnie samotna ,
czyt. nieszczęśliwa

ublizajac innym wystawiasz swiadectwo samemu sobie...
to_jaa / 83.10.84.* / 2011-09-03 22:50
zarabiasz na giełdzie od kiedy się pojawiłeś ? jest na plusie ?
to_jaa / 83.10.84.* / 2011-09-03 22:51
czytam to forum i nie tylko to, a w zasadzie nigdy nie pisałem, ale to jest przecież masakra, zróbcie sobie wszyscy rachunek sumienia ze swoich marzeń
to_jaa / 83.10.84.* / 2011-09-03 22:40
BIG
przyznaj, nikt na giełdzie nie zarabia, ja już dawno nie inwestuje, wtopiłem dużo pieniędzy, zwłaszcza, że własnie w 2008 roku cię czytałem, bo jako zagubiona owieczka czytałem - wydawało sie doświadczone inwestora

prawda jest taka, że wszyscy kończą tak samo, prędzej czy później

nawet TUSK mówi , że giełda to góówno
Big Lebowski / 2011-09-04 10:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj..Nieprawda na gieldzie zarabiaja nieliczni - tak jak pisze od zawsze , piszesz ze byles zagubiona owieczka hm.. kiedys na GPW zapytano jednego znacznego inwestora jak dlugo mozna strzyc owce - czytaj drobnych - odpowiedz byla : bez konca , bez konca - trzeba niezle byc stuknietym aby wlasne pieniadze inwestowac po oczytaniu sie forum.. Pisalem wczesniej ze w 2007 r Dow zejdzeie do pozimu 10700 i napisalem ze wowczas bylem odebrany jako nienormalny pesymista a bylem optymista - pokazal to wybitnie 2008r.. Czy zaluje cie i twojej przygody z rynkiem - otoz nie , zeby byc dobrym inwestorem nalezy dostac przyzwoite baty.. W 2008 r kazdy dzien podsumowywalem jednym zdaniem tzn..,Sa to moje prywane przemyslenia i nalezy je wlasnie tak odbierac ..Gielda to super sprawa..
gosiakf / 2011-09-04 11:22 / portfel
To jeszcze raz ja coś napiszę. Da się zarobić. Potrzeba tylko dużo cierpliwości, konsekwencji, samodzielnego myślenia i wyzbycia się dwóch parszywych uczuć chciwości i strachu. Do mnie to dotarło po raz pierwszy w majowej korekcie 2006. Umoczyłem sporo ale się nie poddałem. Potem wydawało mi się że już coś rozumiem. Przyszła bessa i mnie sprowadziła do właściwego miejsca. Udało się dopiero za trzecim razem - włączyłem samodzielne myślenie. A giełda faktycznie to super sprawa i zebrałem tu tyle doświadczenia nie tylko o ekonomii ale o ludziach i o sobie przede wszystkim..... Pozdrawiam
to_jaa / 83.10.84.* / 2011-09-03 22:38
poprawka :

jak będzie spadać to napiszesz, że pisałeś, że

"byłeś przecież niedźwiedziem"
Big Lebowski / 2011-09-04 10:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Grajacy na kontraktach podczas jednej sesji jest wielokrotnie bykiem lub niedzwiedziem- napisalem wczesniej ze jestem realista i jak bedzie trzeba to w jednej chwili zmienie pozycje..
Pooh / 2011-09-03 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć.
Poczytałem poniższe - wykresy, jakie są każdy widzi, zastanawiać się czy dobrze czy źle jest bez sensu ;).
Natomiast /z jakimś trudnym optymizmem/ widzę przyszłość strefy euro. I traktuję spadki jako bat na polityków. Widać, że wszędzie są tacy sami - nie robią nic, kiedy nie muszą.
To co niedawno pisałem o Berlusconim - jak się po obligacjach włoskich przejadą, to szybko otrzeźwieje. W zasadzie dotyczy to wszystkich polityków europejskich próbujących ugrać swoje własne interesy.
Trudny optymizm polega na tym, że wierzę, że się opamiętają - nie mają żadnego dotykalnego wroga zewnętrznego, na którego można zrzucić winę.
Pozdrówka.Q
Ps. Btw - spadki IMHO wywołane są delewarowaniem pozycji na czym się da - jako przygotowanie instytucji finansowych na odpisy z tytułu umoczenia w obligacje państw zadłużonych
ad... / 95.108.113.* / 2011-09-03 21:51
bardzo celne, dzieki Q-ba :)
Big Lebowski / 2011-09-03 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=U-EsvjNjmdM&feature=related
Big Lebowski / 2011-09-03 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powyzej zapodalem znanego analityka ktorego juz wczesnie przedstawialem - ma 8 lat i ten program ogladalem tydzien temu na zywo - cos niesamowitego - polecam..
Big Lebowski / 2011-09-03 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak zaczyna sie hossa lub bessa kazdy ma inne wyobrazenie i inaczej sobie przedstawia , ja osobiscie wybrazam sobie taka dluga namalowana linie na podlodze czy ziemi i ktos pierwszy przechodzi na druga strone i zapowiada zmiane trendu wiekszosc po drugiej stronie lini wysmiewa osobnika ale z czasem rewiduje poglady i takze przechodzi na druga strone - wazne aby wyczusc moment kiedy wszyscy lub wiekszosc juz przejdzie - wowczas nalezy zmienic strone..
gosiakf / 2011-09-03 20:27 / portfel
Witaj Bigu, czytam ten kącik od początku jego istnienia. Kiedyś nawet coś tu napisałem pod nickiem Fawelas. Obecnie urzęduje pod loginem żony. Okazało się bardziej szczęśliwe. Moja historia jest krótka: bolesną lekcje bessy odrobiłem dobrze, w akcje wszedłem gdzieś koło maja 2009 wyszedłem 21.07.2012. Intuicja mi podpowiedziała że to już chyba koniec. Ironia losu, nigdy w intuicje nie wierzyłem tym razem to był strzał w 10. Gospodarza od samego początku darzę wielką estymą gdyż jest mi jedyną znaną osobą która swoje teorie potrafiła przekuć na prawdziwe wyniki i nie zdziwiła mnie zmiana poglądów. Mam jedno pytanie tylko. Masz dalej ok 70% w papierach skoro jest tak źle i wiesz że będzie gorzej czemu nie utniesz strat? Szkoda zysków.... kupić człowiek zawsze zdąży.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Big Lebowski / 2011-09-03 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wielkim procentowo udzialem

Witaj Fawelas .. pamietam Twojego nicka - przeszlo 50% portfela jest w spolce Synthos i wierze w ta spolke i ustawilem sobie limit ktory akceptuje , CP Energia np.. obstawiam kondydat do wezwania i tu akceptuje , inne spolki czekaja na odbicie i robienie porzadkow ..Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-09-03 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dorzuce jeszcze ze okreslam sie jako realista a nie niedzwiedz..
Big Lebowski / 2011-09-03 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kazda hossa czy bessa jest inna i inne storry jest rozgrywane.. W 2000r bylo palenie na stosie dotcomow i spolek nowych technologi - zdarzala sie przypadki gdzie mocna spolka fundamentalnie np. Deutsche Telekom z 110 euro zjechal na 4,50 euro i tu zdarzyl sie ciekawy przypadek gdy spolka spadla na okolo 30 euro - dwoch pracownikow niemieckiego ministerstwa finansow pomyslalo ze powinien odbic i za panstwowe pieniadze zakupili sobie pakieciki coby troche grosze prywatnie przyrobic - nie przyrobili a spolka dwie hossy hodzi w cenie 10euro i 30 raczej nigdy nie osiagnie ..Obecne spadki to reakcja inwestorow na brak kompetencji politykow - dlugoterminowi inwestorzy wyszli i troche jeszcze poczekaja na wejscie , niemiecka gielda taki spadek bedzie mial wplyw na zywej gospodarce , gdyt przedsiebiorstwa beda ograniczac inwestycje i oszczedzac , nasz zachodni sasiad jest odbiorca wiekszosci naszego eksportu i tu takze bedzie jakis wplyw mialo .. Mysle ze rynki jeszcze kilka tygodni beda ksztaltowac dno i nastapi odbicie - wzrosty jednak uwazam ze to nie bedzie hossa tylko rajd niedzwiedzia .. Poziomy ktore podalem wczoraj to poziomy ktore obstawiam w przyszlym roku .. Kazdy inwestor musi sam sie okreslic i obrac swoja droge - jezeli bedziemy mieli z besa do czynienia to gra wedlug regul hossy spowoduje powazne straty w portfelach , niedzwiedzie grajac wedlug regul bessy najwyzej nie zarobia - proste jak dwa metry sznurka w kieszeni.. Sa to moje prywatne przemyslenia i tak nalezy je odbierac..
mjazzga / 2011-09-03 20:08 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj Dude
nie myli się ten co nic nie robi, moim zdaniem bessy nie będzie takiej jak były, tak jak hossa była dziwna mimo to zapodamy bardzo niskie pozycje 4500 i mniej, lecz będzie to w bardzo szybkim czasie i bez większych odbić, ot takie jak teraz były to max,
prędzej czy później świat się opamięta, 1.5 miesiąca temu byś o takiej historii nie pomyślał jaką gramy, czyli zmiany nastrojów są ekspresowe.
I napiszę konsekwentnie, że nie można liczyć na polityków, jeśli liczymy na nich to obstawiamy 10 lat recesji bo tyle czasu mija zanim do mózgu polityka dociera że trzeba działać;]
Big Lebowski / 2011-09-03 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga.. Musze sie uderzyc w piersi - gdyz w marcu moja stala analityczka ktorej zawsze wierzyle wlasnie przeszla przez linie - jednak ja jej nie uwierzylem - grzesznik jestem ale na usprawiedliwienie moge powiedzie ze nawet Jezus zwatpil.. Analityczka nazywa sie Gertrud Traud.. Pozdr
Big Lebowski / 2011-09-03 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moze byc zle odebrane gdyz mialo byc niedzwiedzie w czasie hossy najwyzej nie zarobia i tu chodzi o zwyklych inwestorow a nie kontraktowcow..
Golem 14 / 2011-09-03 20:05 / Bywalec forum
Witaj Big,

przedstawie zarys mojego scenariusza na najblizsze miesiace: rozgrywana aktualnie gra na gieldach toczy sie o Grecje i inne kraje teoretycznie zagrozone bankrucktwem - to stwierdzenie jest oczywiste i znajduje poparcie w wykresie DAX-u, a nie DJ. Przygladajac sie liczbom mozna zalozyc, ze z tego kryzysu europejskiego (aktualne story) tylko Grecja nie wyjdzie calo - story skonczy sie tak jak w Polsce w 1994, czyli nastapi przy porozumieniu wszystkich stron umorzenie czesci dlugow, ktore nigdy nie zostana juz splacone. Bedzie to wiec quasi bankrut (panstwa nie bankrutuja, beda istniec dalej, tylko ich obligacje nie zostana splacone;-)

Co do terminu bankructwa Grecji: nie wydaje mi sie realne, zeby odbylo sie to w sposob niekontrolowany jeszcze w tym roku. Realnym terminem jest dopiero rok 2012, po tym jak w Uni zostana wprowadzone tzw. Euro-Bonds, czyli obligacje europejskie zabezpieczone przez wszystkie kraje strefy Euro, a przede wszystkim przez Niemcy. Wtedy taki manewr bedzie mogl zostac przeprowadzony we wzglednie bezpieczny sposob dla rynku w Europie. Kraje takie jak Wlochy, Hiszpania, Portugalia, czy Irlandia wyjda z tego obronna reka, w najgorszym wydaniu, takze zostana "umorzone" czesciowo ich dlugi, ale to jest wariant skrajnie pesymistyczny, ktory aktualnie nie ma mocnego zaczepienia w liczbach.

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-09-03 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. kazdy ma jakas wizje i ja uwazam ze rynki juz dyskontuja rozpad UNI, tak jak pisalem Francja takze puka do drzwi a przebojem na rynkach bedzie obnizka ratingowa Niemiec - gdyz oni wezma na barki to cale zlo , dax juz to dyskontuje a to dopiero poczatek..
Golem 14 / 2011-09-03 20:18 / Bywalec forum
Rynek dyskontuje wylacznie problemy Grecji i jej podobnych krajow - na pewno nie bedzie rozpadu Uni, to zbyt mocne czarnowidztwo z Twojej strony;-)

Francja i Niemcy - to jest wlasciwy trzon Uni i pozostaje one niezagrozony, ratingi pewnie po wprowadzenie Euro-Bonds i tym krajom zostana obnizone. Krotko mowiac: po wprowadzeniu obligacji europejskich, ktore beda swietowane przez media jako wielki triumf europejskiego braterstwa i solidarnosci;-), trzeba sie ewakuowac na dluzszy czas z akcji...
Big Lebowski / 2011-09-03 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak jak Anglia byla nie zagrozona i po poprzedniej bessie nie podniosla sie pomimo ze ma wlasna walute..
Golem 14 / 2011-09-03 20:30 / Bywalec forum
Brytolandia to inny temat - kazdy kto byl dluzej w Londynie, to wie, ze ich system neoliberalny ostatecznie nie sprawdzil sie i wychwalany przez wielu Londyn (nie wiem dlaczego i za co, Niemcy tez zawsze powtarzaja te same bezkrytyczne banialuki) jest miejscem nie do zycia, krotko mowiac: syf;-)

Francja i Niemcy maja inny system spoleczny, mimo ze, w ostatnich latach mialy rowniez mocne ciagoty neoliberalne, teraz nastepuje odwrot od tych zalozen anglosaskich.

Poza tym gospodarki niemiecka i brytyjska to dwie rozne bajki...

Powtorze raz jeszcze moje haslo:) - czekamy na Euro-bonds, a potem uciekamy z rynku;-)
Big Lebowski / 2011-09-03 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Inny kapitalizm ? czy jak ? , centrum finansowe Europy to Londyn a nie Frankfurt..
Golem 14 / 2011-09-03 20:45 / Bywalec forum
Inny system spoleczny: Soziale Marktwirtschaft:) Inna twarz gospodarki rynkowej i kapitalizmu: dzungla anglosaska sie nie sprawdza - mamy zbyt wiele wyzwan w erze globalizacji, zeby rozwiazaly sie same...
Centrum finansowe to owszem, jeszcze Londyn, ale centrum gospodarcze Europy znajduje sie juz od dawna w Berlinie;-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy