Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2011-08-27 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=qeYkeqo6cB0
amigo2nl / 188.147.152.* / 2011-08-27 22:10
Ogryzek ze Szczecina-;) została Miss Polski na polsacie
Big Lebowski / 2011-08-27 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szczecin pany.. hehe
Big Lebowski / 2011-08-27 22:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powyzej zapodalem niesamowity talent , specjalista od AT Lennard Hänsel , ma siedem lat gdy to bylo nagrane - widzialem go obecnie ma 8 lat i daje prognozy dla Daxa , gold czy walut , cos niesamowitego..
oll1_nielogo / 195.41.216.* / 2011-08-28 22:20
Zastanawiam sie tylko czy dzieciak ma normalne dziecinstwo... jesli to jego zainteresowania, to naprawde interesujace, a jesli go ojciec naciaska to srednio...
Big Lebowski / 2011-08-27 20:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wspomnienie forumowe cd..Po przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji ME na firmach budowlanych i montazowych wystapila niesamowita euforia - kursy rosly po klkanascie procent dziennie i obroty byly ogromne takze - byla to jednak udana dystrybucja i karmienie gawiedzi.. Rynki wowczas szykowaly sie do bessy .. Na forum bylo wowczas slodziutko , zjazdy bankiety , spotkania forumowiczow - to takze zapowiadalo koniec hossy , takze oligarchowie podejmujacy sie stawiania najwyzszych wiezowcow - zzapowiadalo nadchodzaca katastrofe .. Wejscie na rynek spolki LCC i udzielenia ogromnych lewarow inwestorom tez nic innego nie zapowiadalo - znaki byly na niebie i ziemi ale nikt nie chcial ich brac na powaznie.. :),forum zylo swoim zyciem , forumowicze reprezentowali przerozne zawody i grupy spoleczne - byli lubiani i byli nielubiani forumowicze , byla tzw ulica oraz trole.. Postacia ktora rzucala sie zawsze w oczy byla damesa - atakowala kazdego ktory mial jakies osiagniecia lub mial cos do zaoferowania w swoich postach - wypowiedziach np. gdy pojawial sie Topol to rzucala zdanie " ty inwestorze za dyche " i to wystarczalo aby go sprowokowac a facet madrze pisal musze przyznac.. Wielu zadawalo sobie pytanie dlaczego ona to robi - wiekszosc uznala i uznaje ze to taki typ lub charakter- ja jednak uwazam ze taki miala plan wyeliminowac wszystkich co maja cos do powiedzenia . Topol , A2 , Gabrys , Dzeju ,Modliszka itd. lista dluga a zostania ona ze swoim niebieskim dopiskiem i bedzie promowac spoleczki - taki plan chytry ptasiego mozgu - dopisek zabrano , nicka redakcja pozbawila i obecnie sama jest atakowana - smutne jest to ze wielu wartosciowych forumowiczow odeszlo ..
NOOVAA / 2011-08-28 10:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj.
Pamiętam tamte czasy. Na giełdzie jestem o stycznia 2006r. Wszyscy wtedy pisali na głownym forum. Jako początkująca miałem wiele wątpliwości i posiłkowałam sie wiedzą z postów forumowiczy. Z czasem probowałam coś napisać od siebie. Atmosfera na forum była bardziej przyjazna. Przyszedł jednak okres, że to forum stało się nieznośne. Pojawiło się mnóstwo osób, które się na wzajem obrażały i to mnie znichęciło. Mimo, że nadal sobie pogrywam, ograniczyłam się raczej do sledzenia niektórych postów. Właśnie najczęściej wpadam do Ciebie Bigu, bo komentarze tu zawarte nadal poszerzają moją wiedzę, której ponoć nigdy nie jest za wiele.
Pozdrawiam.
oll1_nielogo / 195.41.216.* / 2011-08-28 22:30
ja tez jestem na forum od poczatku 2006, na gieldzie pare miesicy dluzej, ale od 2 lat juz na glowne forum nie zagladalem chyba - juz raczej nie ma czego tam szukac. Dzeju to dla mnie byl mistrz, ale inni tez dawali rade. Teraz u Biga tez jest ok, ale to juz nie to samo (gospodarza oczywiscie serdecznie pozdrawiam i gratuluje kacika, ktory nadal potrafi zebrac kilka osob, ktore maja cos do powiedzenia :)
amig2nl / 178.181.9.* / 2011-08-27 20:54
ta banda amigo swego czasu dała niezle popalic-;)))
w szycie było ich kole 20-;))))

i kazdy naganiał na Perełke-;))
amigo 2nl / 188.146.156.* / 2011-08-27 20:55
byla
tzw ulica oraz trole.

+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia ta banda amigo swego czasu dała niezle popalic-;)))
w szycie było ich kole 20-;))))

i kazdy naganiał na Perełke-;))

tako miało byc
‌ / 84.234.45.* / 2011-08-27 23:41
to po ile BTM do końca.. po 30?
Big Lebowski / 2011-08-27 20:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dorzuce jeszcze ze ogromne obroty i spadki - jakich najstarsi gorale nie widywali mozna interpretowac jako strzal ostrzegawczy lub zapowiedz - to co nastapi..Jedno jest pewne ze we wrzesniu nudno nie bedzie i mysle ze wahania beda towarzyszyc nam nadal..
Big Lebowski / 2011-08-27 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczor Wszystkim..
Big Lebowski / 2011-08-27 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To ze na rynkach nastapia spadki - wiedzieli wszyscy nawet poczatkujacy inwestorzy - spodziewano sie jednak we wrzesniu i pazdzierniku - rynki jednak znacznie przyspieszyly przy pomocy czynnej agencji ratingowych.. Wielu inwestorow zadaja sobie pytanie - czy korekta to byla czy mamy juz besse - sa gieldy ktore obecnie oficjalnie sa w stanie bessy np. Dax, za kontynuacja trendu wzrostowego wedlug mnie szybkie spadki przy ogromnych obrotach , firmy maja sie dobrze - siedza na gotowce - to mowi ze nie powinna nastapic recesja ktora obecnie gieldy rozgrywaja , takze niskie wyceny spolek za bessa nie przemawiaja , jednak co przemawia za bessa wedlug mnie - sprawcami ogromnych obrotow na spadkach byli inwestorzy dlugoterminowi i dopuki oni nie wroca - trwalych wzrostow nie bedzie , kupowali inwestorzy krotko i srednio terminowi i ich pare procent zysku parzy w rece , niepodoba mi sie optymizm analitykow gdyz masowo wydaja rekomendacje podwyzszajace dla sopolek a powinni analitycy wywiesic biala flage - tak mi sie wydaje , podobnie bylo w koncowce ostatniej bessy gdzie analiytycy masowo wydawali rekomendacje sprzedaj - co zapowiadalo zmiane trednu - sytuacja obecnie podobna tylko w druga strone moze byc .. Zlotego srodka nie ma na obecne czasy - aktywni na rynku inwestorzy powinni nabywac akcje na spadkach jezeli juz i nie za cala gotowke - co by z prochu sie nie wystrzelac , pesymisci powinni zamykac pozycje i czekac na poziomy ktore sobie wyznacza .. Inwestor sam musi sie zmagac z watpliwosciami - takze i ja miewam takowe , czasem nawet w trudnych chwilach na rynku chcialo sie porozmawiac z bliska osoba - z doswiadczenia wiem ze nie ma szans , dlatego robimy to co robimy a konsekwencje bierzemy na klate czy barki itp.. Komentarz napisalem dzisiaj gdyz jutro jestem w terenie..
Golem 14 / 2011-08-27 20:21 / Bywalec forum
Nie podoba mi sie to rozjechanie miedzy DJ-em i DAX-em - pierwszy stracil od szczytow okolo 10%, a drugi ponad 20%... takiej sytuacji juz dawno nie bylo... Przypominasz sobie, czy juz onegdaj tak bywalo tj. w ciagu ostatnich kilkunastu lat?

Moze to wynikac z tego, ze "zrodlo wszelkiego zla" lezy dzisiaj w Europie...
Mysle, ze po wiedzmach wrzesniowych bedzie wiecej wiadomo, jaka toczy sie teraz gra...
Big Lebowski / 2011-08-27 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Roznica miedzy Daxem a Dow jest taka ze to wlasnie amerykanie go spuscili - faktem jest takze ze wlasnie Dax rosl najmocniej to i zyski realizowano na potege inna sprawa to klopoty finansowe w Europie takich krajow jak Grecja , Portugalia i inne - inwestorzy biora pod uwage to ze na koncu spadnie to na barki gospodarki niemieckiej..
Golem 14 / 2011-08-27 21:05 / Bywalec forum
Ok. Trzym sie Big i milego wieczoru...
I na pozegnanie troche dzwiekow w bluesowatym nastroju...

Alice in Chains - "When the Sun Rose Again"
http://www.youtube.com/watch?v=CyPXky4nDrM
Big Lebowski / 2011-08-27 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
3m sie i milego wieczoru..
amigo2nl / 178.182.95.* / 2011-08-27 19:41
przywitał

wiedzieli wszyscy nawet poczatkujacy inwestorzy -
spodziewano sie jednak we wrzesniu i pazdzierniku


ja obstawiałem czerwiec-;))))))

a teraz widze wzrosty !!!!!1
tomtay / 2011-08-27 19:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kłaniam,
to i wspomnienia lutnij dzisiaj, jak jutro teren :)
Big Lebowski / 2011-08-27 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomtay.. Oki postaram sie..
Golem 14 / 2011-08-27 19:04 / Bywalec forum
Witaj Big,

zanim przejde do spraw gieldowych, to moze na przywitanie cos zarapuje, jeszcze slysze muzyke z wczorajszej krotkiej nocy...
Pablopavo - "Telehon"
http://www.youtube.com/watch?v=0GWjLswkofY

Pozdrawiam

PS. Trzeba wspierac mlode talenty, w tym takze muzyczne;-)
Big Lebowski / 2011-08-27 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem .. Dobre te mlode talenty..:) Pozdrawiam
Golem 14 / 2011-08-27 19:29 / Bywalec forum
Mialbym na poczatek dwie kwestie do omowienia publicznego, ze sie tak wyraze:)

Obserwujesz moze sektor private equity tj. takie fundusze inwestujace kase w inne spolki, akcje, start-ups, itp. Na GPW jest kilka takowych spolek, wskazniki maja dosyc dobre, ale kurs ich akcji stoi nisko, tzn. mocno spadl w sierpniu. Myslisz, ze istotniejszym do oceny ich fundamentalnej kondycji jest wartosc ksiegowa, czy wartosc rynkowa? Mozna zalozyc, ze w wyniku ostatniego tapniecia ich wartosc ksiegowa powinna teraz mocno spasc, ale z drugiej strony ich wartosc rynkowa jest czasami tak niska, ze rynek predzej czy pozniej (gdy zacznie znowu patrzyc na fundamenty) musi to dostrzec.
Innym problemem jest, ze wieksi inwestorzy niechetnie wchodza w tego typu projekty (mala transparencja takowych spolek i czasy "niepewne") - zazwyczaj glowni akcjonariusze graja tutaj sami z soba... Wart jest teraz taka gra swieczki, czy lepiej o tym narazie zapomniec? - w przypadku dalszych spadkow na gieldach wartosc takowych spolek rowniez spadnie.

Druga sprawa: kiedy mamy teraz nastepne trzy wiedzmy? - wydaje mi sie, ze w USA mocno podciagaja indeksy, zeby wyjsc z ostatniego rozdania kontraktow z twarza, a przy nastepnym moga zagrac zdecydowanie na besse...

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-08-27 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trzy wiedzmy sa zawsze w trzeci piatek miesiaca konczacego kwartal - tak wiec okolo 20 wrzesnia obecnie , inwestorzy znaczni maja swoje pozycje i o twarz nie dbaja , uwazam ze obecnie wazny jest rynek , spolki produkcyjne siedzace na gotowce - mysle ze nic lepszego sie nie znajdzie , instytucje finansowe maja w ksiegach nadal subrimy , takze trefne obligacje i cholera wie co jeszcze - tylko produkcyjne i liderzy na rynku tak mysle , przyjzie czas ze rynek wszystkie smieci doceni ale to jeszcze nie teraz..Rynek brazylijski i australijski moze byc ciekawy takze obecnie ..
Golem 14 / 2011-08-27 20:01 / Bywalec forum
Dzieki za info o wiedzmach.

Z tymi kontraktami za ostatni kwartal moze jednak trwa juz podciaganie indeksow, widoczne zwlaszcza w USA - wszyscy wiedzieli, ze spadnie, ale nie mysleli, ze az tyle... - byla gra na hosse i w pewnym sensie moze to byc ratowanie kontraktow przed zamknieciem, czyli ratowanie kasy, a nie twarzy, ktorej przeciez wielkie koncerny w ogole nie maja:) taka moja luzna teoria...
Przypomnial mi sie jeszcze w tym kontekscie taki sondaz w DE: na koniec 2010 roku pytano sie analitykow, na jakim poziomie punktow widza DAX na koniec 2010 roku - z tego co pamietam, to chyba mniej niz 5% ankietowanych obstawilo poziomy okolo 5 tys. punktow i nizej, zdecydowana wiekszosc widziala DAX w okolicy 8 tys. pkt. - czyli byla mocna gra na hossa, co w aktualnych okolicznosciach mozna zinterpretowac (oczywiscie post factum) jako przygotowanie psychologiczne pod besse...

Z tymi spolkami finansowymi zastanawiam sie tak troche: nie mysle o bankach, tylko raczej o srednich lub malych spolkach prowadzacych rozne operacje finansowe i inswestycyjne... Ostatnio zmalala mi skolonnosc do ryzyka;-), wiec moze jedynie kupie cos z tego sektora za mala sume, a tak to faktycznie jak piszesz: liderzy rynku (danej branzy) z pelna kasa i mocna pozycja...
amigo2nl / 188.146.206.* / 2011-08-27 19:46
tylko produkcyjne

znaczy sie Bytom tez-;)
Golem 14 / 2011-08-27 20:04 / Bywalec forum
I jeszcze Vistula, chociaz jak wiadomo Vistula to zlo;-)))

Pozdrawiam Amigo
Big Lebowski / 2011-08-27 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo.. Przede wszystkim Bytom..:) Pozdr
Big Lebowski / 2011-08-26 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Ged / 2011-08-26 20:48 / Tysiącznik na forum
cześć Bigu, udanego wieczora i weekendu życzę!
Big Lebowski / 2011-08-26 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Pozdrawiam i milego weekendu zycze..
amigo2nl / 188.146.145.* / 2011-08-26 20:42
witam

komentarzyk jakis bedzie-')
Big Lebowski / 2011-08-26 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo.. Komentowal bede w niedziele.. Pozdr
Big Lebowski / 2011-08-25 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
5424 / 2011-08-25 20:09 / Fan Linuxa Ubu
Jak długo może się kotłować ta II fala
Big Lebowski / 2011-08-25 20:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. sa rozne teorie jak wiesz - krzysztof mowi ze do 20 listopada , strokus pisze ze zakonczenie bessy w kwietniu nastapi , Amigo pisze ze do grudnia wzrosty a ja uwazam ze do wiedzm bedzie kotlowanie i testowanie dna.. Tylko rynek moze nam udzielic odpowiedzi.. Pozdr
amigo2 / 2011-08-25 20:32
jutro decydujacy dzionek-;)))

ale w NRD to ladnie plotka wytrzepali Lepkusia-;)
5424 / 2011-08-25 20:38 / Fan Linuxa Ubu
Jaką plotką trzepali
5424 / 2011-08-25 20:36 / Fan Linuxa Ubu
oni już wiedzą bo wyprzedaż idzie na całego nawet Na Bufeta podciągają żeby się wysprzedać
Big Lebowski / 2011-08-25 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo.. jutro oczekiwania sa ogromne - bedzie jak bedzie.. Pozdr
amigo2 / 2011-08-25 20:37
cegiełke Pan kup-;))))
mnie dali po 8gr za sztukasa-;)
Big Lebowski / 2011-08-25 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja Amigo wcale nie jestem pesymista obecnie - jednak czekam na wybrane spolki , NC nie jest w kregu mojego zainteresowania..
amigo2 / 2011-08-25 20:45
ja tam lubie NC ino sobol zbzikował napchał tam chłamu tyle ze ciezko wsio ogarnac-;)
ale starymi sprawdzonymi mozna pograc-;)
5424 / 2011-08-25 20:29 / Fan Linuxa Ubu
Widziałeś jak dzisiaj Daxa spacyfikowali w 20 min wygląda to tak ja by czekali na wychylenie się indeksu nad poziom żeby mu sprzedać porządną bombę
Big Lebowski / 2011-08-25 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nic mnie nie zaskoczylo - pisalem wczoraj ze Dax dojdzie do 5800 pkt i nic wiecej - obaczym..
kazumi / 2011-08-25 19:51 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu
Synthos jakąś umowę zawarł - gdzieś tam widziałem..pewnie wiesz :-)
Pozdrawiam i miłego wieczoru
Big Lebowski / 2011-08-25 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kazumi.. Nie wiem jeszcze - ale sie dowiem..:) Pozdrawiam i milego wieczoru zycze
kazumi / 2011-08-25 20:00 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.parkiet.com/artykul/1088492_Synthos-zbuduje-spalarnie-za-250-400-mln-zl.html

:-)
rzeźnia nie sprzedaje złota / 195.205.151.* / 2011-08-25 09:58
kupuj OILa będziesz szejkiem:)))))))))))))))))
Big Lebowski / 2011-08-24 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=mndRo1fNusE -Kaszubstwo
5424 / 2011-08-24 20:38 / Fan Linuxa Ubu
Witajcie ochłonołem troszke..... i spojrzałem w miarę obiektywnie na rynek dane z eurolandu tragicznie ale rynek jak narazie je ignoruje zobaczymy jeszcze jak długo....... osobiście obstawiam jeszcze jeden ostry zjazd i klepanie dna. Ludzie co z pp na CP energi czy jakieś pieniążki z tego będą jak energia poniżej 1 zł
gorol1 / 77.255.69.* / 2011-08-24 21:30
moim zdaniem dane były przyzwoite
to sa sondaże wsród inwestorów i kadry menadzerskiej i na to co sie dzieje dookoła ździwiłbym sie gdyby wskazania były lepsze( spadki na giełdach ,nagonka mediów ,wizje recesji)przeciez Ci ludzie nie żyja w prózni i wszysko to takze obserwuja i ma na nich to wpływ wiec beda ostrozni.

Ostatecznie zdecyduje konsument globalny
obstawiam spowolnienie nie recesje dlatego ze firmy juz sie do tego przygotowały tzn siedza na kasie , nie maja przerostów zatrudnienia i raczej duzych zwolnień nie bedzie
kluczem będzie rozwiazanie by ciecia wydatków nie skupić na klasie robotniczej bo siadzie podstawowa konsumpcja
jak zlikwiduja durne ulgi i opodatkuja grubasów(projekt we Fracji)moze rozejdzie sie po kosciach
Golem 14 / 2011-08-24 20:28 / Bywalec forum
Witam Kacik,

wiem Big, ze lubisz country music, wiec musisz koniecznie posluchac tego utworu;-) To jest naprawde dobre country:)
Behemoth-Demigod(Radio Disney Version)
http://www.youtube.com/watch?v=E92zCs4sWto

Co do prognoz gieldowych: bez zdecydowanych rozwiazan politycznych w UE nie pojedziemy do gory: Merkel jest bardzo zachowawcza kanclerka i czesto nie potrafi sie na nic zdecydowac, a Sarkozy jest tylko malym kogutem, ktory duzo skacze - czyli obstawiam, ze bedziemy mieli trend boczny z tendencja spadkowa. Na DAX-ie granice ruchow beda miedzy 6 a 5 tysiecy pkt. - obstawiam, ze jeszcze przybijemy z DAX-em piatke... Potem przy dobrych wiatrach powolne wzrosty.

Wczoraj kladlem sie z mysla kupna jednej spolki za wieksza kase, ale przy porannej analizie mi przeszlo - nie jestem z natury czlowiekiem bojazliwym, ale aktualnie nabralem nieco wiecej dystansu do ruchow na gieldzie... raczej zaczne od zakupow mniejszych woluminow, ale nic na sile:)

Mam pytanie do Krzyska: skad u Ciebie zamilowanie do astrologii, takze w prognozach gieldowych? Moja sceptyczna natura nie trawi zadnych meta-sensow i stad moja ciekawosc:)

Pozdrawiam Wszystkich
amigo2 / 2011-08-24 21:09
na oila miałes ochote-;)
przywitał
Golem 14 / 2011-08-24 21:14 / Bywalec forum
Czolem Amigo,

oila raz mialem w zyciu - chyba tak przed dwoma laty, potrzymalem pare dni, kilka procent w plecy i pozegnalem;-) Wtedy papier chodzil jeszcze bodajze po 20 PLN-ow.

Ryszard jest skonczony jak dla mnie, ewentualnie Polnord w przyszlosci. Z oilem nawet jak trysnie, to trzeba jeszcze ta czarna maz jakos wydobywac, co tez nie bedzie takie proste;-)

Pozdrawiam

PS. Szukam w zdecydowanie innych obszarach swiezego miesa...
amigo2 / 2011-08-24 21:46
marnujecie sie na tej bananowce-;)))))
amigo2 / 2011-08-24 21:11
ps.sami pesymisci-;)
zapisac i powiesic nad monitorem
DO GRUDNIA TYLKO UP!!!!!!!
5424 / 2011-08-24 21:20 / Fan Linuxa Ubu
Gringo wszystkim się ręce trzęsą żeby spadki szybko odrobić bo dostali w tyłek widzą wykresy i tupią z zachwytu nogami że jest nisko i niżej być nie może a 60% na Daxe to poziom 5100 dlatego uważam że jeszcze polecimy bo 60 - 70% to najczęstrze poziomy przesilenia ostateczego
amigo2 / 2011-08-24 21:41
Cyferka Tobie tylko tak sie zdaje-;)
miesiac czerwiec był dobrym na sprzedawanie-;)
sierpien jest bardzodobry na siorbanie

a czy Dax zjedzie na 5100 bardzo bardzo watpliwe

nie ten czas i te miejsce

napisze tak wasza kasa wasze decyzje-;))
zapozyczone z podłogi od niezłego aparacika-;)))
5424 / 2011-08-24 21:45 / Fan Linuxa Ubu
Pozyjemy zobaczymy może ja się pogubiłem muszę to wszysto sobie w spokoju poukładać pozdrawiam
krzysieknielogo / 178.42.83.* / 2011-08-24 20:36
HEJ.Tak samo z siebie przyszlo zaciekawila mnie a dodatkowo mialem paru niezlych mentorow w tej dziedzinie.A bardzo mi pomaga w prognozach pogodowych w duzo do przodu.pozdr
krzysieknielogo / 178.42.83.* / 2011-08-24 20:38
wszystkim da sie manipulowac ale nie cyklami planetarnymi i ich wplywem na ludzi srodowisko na calo ziemie
Golem 14 / 2011-08-24 20:56 / Bywalec forum
Witaj Krzysiek,

I believe in astronomy;-) - to, ze cykle planetarne maja wplyw na nasza planete, to oczywiste, tzn. na uklady fizyko-chemiczne.
Ale gwiazdy i jednostkowy zywot, czy wplyw astrologiczny na systemy gospodarcze, to juz jak dla mnie zdecydowanie za duzo;-)

W sumie ciekawe masz hobby:)

Pozdrawiam
Golem 14 / 2011-08-24 20:58 / Bywalec forum
PS. Gratulacje za Twoje przewidywania letniego tapniecia.
krzysieknielogo / 178.42.83.* / 2011-08-24 21:09
Czy na gospodarke maja planety wplyw OGROMNY a na POGODE OGROMNY nie bede sie rozpisywal ale sily astralne maja potezny wplyw na rynki finansowe i na wszystkie dziedziny oczywiscie w roznym stopniu i oczywiscie nie ma zlotego srodka.
Golem 14 / 2011-08-24 21:20 / Bywalec forum
Ja patrze raczej na Ziemie, a w gwiazdy jedynie w bezchmurna noc w celach estetycznych:)


oczywiscie nie ma
zlotego srodka.
- dlatego wlasnie preferuje wylacznie astronomie (tutaj licza sie konkretne wyliczenia matematyczno-fizyczne), a nie astrologie, ale kazde spojrzenie moze byc ciekawe:)
krzysieknielogo / 178.42.83.* / 2011-08-24 21:23
Analiza techniczna 40%
Astrologia-30%
analiza fundamentalna 30 %
nie sama astrologia -:)ok trzymaj sie lubie Twoje posty,.pozdr
Golem 14 / 2011-08-24 21:27 / Bywalec forum
Wiedzialem, ze nie sama astrologia zyjesz:)

Pozdrawiam rowniez
Big Lebowski / 2011-08-24 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Dobre country..:) Pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2011-08-24 20:09 / portfel / Tysiącznik na forum
i jeszcze takie pytanko ..............ilu według Ciebie Big ludzi którzy zaczynają przygode z giełdą zostaje prawdziwymi inwestorami i jest w stanie w długim terminie utrzymać sie na plus...............?

jaki procent.............byłbys w stanie oszacować....wielu ludzi już spotkałes .....albo podać jakieś dane.....?
Big Lebowski / 2011-08-24 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak na oko okolo 90% przegrywa z losem , trzeba naprawde silnej woli , Kostolany kilka razy chcial sie wieszac , nie jest to latwy kawalek chleba..
CIERPLIWY GRACZ / 2011-08-24 20:25 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki wielkie teraz wiem na czym stoje....i dlaczego jest ciężko........jakoś tak raźniej wiedziec ze nie tylko ja słabo sobie radze............ale dla mnie to dopiero początek, tak sądze.........obaczymy ile jestem w stanie przyjąc na klate :)..............

dzieki że można na Ciebie liczyc i że tyle juz sie od Ciebie nauczyłem.....o tym cieżkim kawałku chleba czas pokaże czy wiedze dobrze spożytkuje........pozdrawiam miłego wieczoru
ert24 / 2011-08-24 19:48 / portfel
Witam wszystkich wlasnie wrocilem sobie z wakacji z Kazimierza Wielkiego fajna miejscowosc polecam ;) co do akcji hmm zagram krotko pod dywidende PKP BP grat zrobil wszystkim prezent jak dla mnie nie wypompuje wiecej jak narazie kasy z z gpw ;) co do reakcji rynkow obstwaim sline wybicie DJ widac to na zlocie mala ucieczka korekta przeplyw kapitalu na akcje w krotkiej perspektywie to moj punkt widzenia ;) pozdrawim wszystkich
Big Lebowski / 2011-08-24 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ert..Zloto ma powody do korekty - jednak trend jest tam mocny..pozdr
tomtay / 2011-08-24 20:06 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

z Kazimierza Wielkiego fajna miejscowosc polecam ;)

ale co polecasz? jakieś konkretne knajpy, gdzie dobrze karmią lub poją? jakieś noclegownie atrakcyjne, ew. atrakcje w okolicy, no napisz coś więcej :)
Big Lebowski / 2011-08-24 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
krzysieknielogo / 178.42.83.* / 2011-08-24 19:48
Witam.Jak wszystko pojdzie po mojej mysli to w okolicach 20 listopada bedzie dno.A potem znow Hossa!!!A teraz mozliwe ze jeszcze polecimy w gore nawet bardzo mocno ale to tylko korekta w spadkach nawet jak odrobimy wiekszosc spadkow.pozdr
Big Lebowski / 2011-08-24 19:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzysztof..Napisze jak ja to widze - nie pojdzie mocno w gore - obstawiam ze dax wzrosnie jeszcze do 5800pkt i bedzie testowal wazne wsparcie na 5125 pkt.. my bedziemy nieco mocniejsie ale tylko nieco - walkowac to sie bedzie az do wiedzm mysle a po wiedzmach nastapi boczniak z tendencja w gore - taki mam scenariusz..pozdr
krzysieknielogo / 178.42.83.* / 2011-08-24 19:57
to ja z kolei po wiedzmiach widze ostro jazde w dol ponizej 2000 wig 20 az do mojego listopada-:)
Big Lebowski / 2011-08-24 19:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hehe .. no obaczym...:)
krzysieknielogo / 178.42.83.* / 2011-08-24 20:01
Jestem zodiakalnym baranem taki uparciuch-:)A ten listopad pasuje mi idealnie
Big Lebowski / 2011-08-24 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja jestem zodiakalnym bykiem i takze bycza mam nature - uparciuchem nie jestem..
krzysieknielogo / 178.42.83.* / 2011-08-24 20:04
ja uparciuchem ale nie maniakalnym-:)
Kamil B / 2011-08-24 19:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam gospodarza i kącik, przyglądając się obecnie giełdzie nie wiem czy akumulować już akcje czy czekać, jak gpw rośnie to reszta indeksów spada i odwrotnie, podobnie z samym indeksem rano wysokie otwarcie popołudniem spadek i odwrotnie, totalnie zakręcona sytuacja,
na twoje doświadczenie jak długo możemy jeszcze tak się bujać, taka sytuacja jest strasznie mecząca zwłaszcza dla mało doświadczonych osób ?
Big Lebowski / 2011-08-24 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj kamil.. dla mniej doswiadczonych sa fundusze i tam powinni uderzyc..pozdr
Big Lebowski / 2011-08-24 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sorry - Kamil mialo byc
amigo2 / 2011-08-24 19:52
przywitał

Bigu w co ty chcesz młody narybek wpedzic-;)
no ja Cie prosze-;)))
fundusze sa dla emerytow-;)))
Big Lebowski / 2011-08-24 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wtaj amigo.. Dla emerytow tez.. Pozdr
cierpliwyy / 109.243.159.* / 2011-08-24 19:33
witaj Big
no to jaki mamy trend według Ciebie?
Big Lebowski / 2011-08-24 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cierpliwy Graczu..Wedlug definicji bessy - Dax jest juz w bessie a my sie ocieramy - ja jednak uwazam ze jestesmy w silnej korekcie ktora jeszcze troche potrwai wrocimy do trendu wzrostowego ..Pozdr
CIERPLIWY GRACZ / 2011-08-24 19:36 / portfel / Tysiącznik na forum
i czy skomentujesz jakoś przesuniecie oferty PKO.........w skrócie to dobrze czy źle dla posiadaczy akcji tego banku?
Big Lebowski / 2011-08-24 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skarb panstwa nie ma wyboru - gdyz gdyby sprzedali obecnie musieli bardzo tanio sprzedawac - od dluzszego czasu emisjami dobijaja rodzima gielde ..
CIERPLIWY GRACZ / 2011-08-24 20:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzieki za odpowiedz
niby dwa zdania.........a mnóstwo treści.........
Golem 14 / 2011-08-23 21:04 / Bywalec forum
Witaj Big,

krew sie leje, ziemia sie trzesie, kobiety placza, czyli trzeba bedzie dokupic jutro troche niedowartosciowanych akcji;-)

Pozdrawiam
amigo2 / 2011-08-23 22:23
Data sporządzenia: 2011-08-23
Skrócona nazwa emitenta
PETROLINVEST S.A.
Temat
Silny i stały przypływ gazu z kondensatem wraz z dotychczasowymi danymi geofizycznymi wskazuje na odkrycie złoża odwiertem Shyrak - 1.

siorbaj Oila-;))
cyfra / 81.219.112.* / 2011-08-23 20:01
witam wszystkich piszę niezalogowany bo już h... mnie strzela z tym logowanie. Próbuję wysądować jakie nastroje panują wśród inwestorskiej braci i dochodzę do wniosku że jest dużo optymizmu ........ a to nie napawa optymizmem ...... w końcówce II fali panuje skrajny pesymizm i niewiara we wzrosty większa niż w czasie dna bessy....... II fala znosi od 40% do 80% I fali wzrostowej tak mówi teoria. Przypominam wszystkich że mamy trend spadkowy a trend jest twoim przyjacielem własnie przypomiał nam o tym.... pozdrawiam
amigo2 / 2011-08-23 20:04
tak mówi teoria

ehhhhhh juz kilku takich było co zawierzyło teori-;)))
dalej czekaja na Grunwald-;)
pozdrawiam
cyfra / 81.219.112.* / 2011-08-23 20:08
Ja raz grałem przeciwko trendowi i smutno skończyłem ......... zjadłem obiad za cały kapitał i pare kieliszków wypiłem
amigo2 / 2011-08-23 21:07
uwazam ze teraz znowu grasz przeciw-;))
Ged / 2011-08-23 20:03 / Tysiącznik na forum
cześć

masz rację, ale to w tym etapie cyklu, w którym są zapakowani indywidualni, teraz raczej nie mają za wiele do powiedzenia na rynku i raczej duzi gracze rozdają karty

pozdrowienia :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy