Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2011-08-23 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
amigo2 / 2011-08-23 19:59
przywitał wieczorkiem

hossanna Panie HOSSANNA
Big Lebowski / 2011-08-23 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo.. ano hossanna..Pozdr
Big Lebowski / 2011-08-23 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak trzesie gdy tancza amerykanie..
amigo2 / 2011-08-23 20:47
nie wiem czy o tym samym piszemy-;)
Silne trzęsienie ziemi o sile 6 stopni w skali Richtera nawiedziło wschodnie wybrzeże USA
Big Lebowski / 2011-08-23 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dlatego napisalem ze podobne jest jak tancza - nie widze aby indexy zareagowaly..
farnick / 2011-08-23 15:52
Witam Gospodarza i Forumowiczów.


Z analizy CLI OECD (MEI) wynika, że w najbliższych miesiącach ciężko będzie o jakiś większy szał zakupów na giełdach. Wskaźnik ten, jak dobrze wiecie, jest chyba jednym z najlepszych wskaźników wyprzedzających koniunktury gospodarczej i w chwili obecnej wyraźnie zawraca. Jest on silnie skorelowany z indeksami giełdowymi co potwierdza jego skuteczność - współczynnik korelacji między nim a S&P500 wynosi 0,79 czyli jest bardzo wysoki. Zresztą wystarczy spojrzeć - nałożyłem na siebie te dwa wykresy:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6973836a82f27aac.html

Widać też wyraźnie że istotne szczyty wskaźnika pokrywają się niemal dokładnie ze szczytami na indeksie. A przełamanie linii trendu wskaźnika (zaznaczyłem na zielono) zbiega się z bardzo nerwową reakcją inwestorów (oczywiście tych, którzy mają dostęp do bieżących świeżych wyników)

Historycznie patrząc na wskaźnik:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/621bddbf21e50a7e.html
to jeszcze nie zdarzyło się od 1950 roku żeby zawrócił do góry z takiego poziomu w jakim znajduje się teraz. Musi zejść najpierw do poziomu poniżej 98-100 a to potrwa jeszcze ładnych parę miesięcy.

pozdrawiam
amigo2 / 2011-08-22 23:00
napisze Wam wiecej zalecam siorbanko-;)))
małe dobre społeczki-;)
Golem 14 / 2011-08-22 23:03 / Bywalec forum
Zapodaj kilka typow Amigo, to pomyslimy;-)

Pozdrawiam
amigo2 / 2011-08-22 23:13
Witaj Golem 14 z tego co pamietam to bez akcji jestes juz hoho a moze dłuzej
tak wiec przespałes zdziebeczko 1 etap hossanny,uwazaj co by 2 nie przespac-;)))
małe społki przewaga W40 pojedyncze z 80
ja juz zapodawałem typy w dołeczku-;)
pozdrawiam
Golem 14 / 2011-08-22 23:28 / Bywalec forum
Czolem Amigo,

jak to bez akcji, mialem przeciez do niedawna GPH, a teraz ostala mi sie jeszcze moja perla w portfelu;-) Aktualnie mam faktycznie sporo wolnej gotowki, ale to kasa extra, ktorej nie chcialbym przy odrobinie braku szczescia przewalic na gieldzie:)

W sumie jakies akcje mam bez przerwy od maja 2009, wiec przespalem tylko dwa miesiace hossy - kilka razy zagralem nawet vabank, jesli jeszcze pamietasz te odlegle czasy;-).

Mam liste okolo 10 spolek, z ktorych bym chetnie cos zakupil, ale aktualnie tylko obserwuje.

Ani Bioton ani Petrol mnie nie interesuja, ze o HMSG nie wspomne;-)

Pozdrawiam
Golem 14 / 2011-08-22 22:54 / Bywalec forum

tu sie z kolegą zgadzam...nie może być paniki o której wszyscy wiedzą że
bedzie i nie może być bessy o której wszyscy wiedzą, że nadchodzi. Nigdy
tak nie było w historii to dlaczego teraz miało by tak być.
Poza tym złoto dyskontuje wielki armagedon a moim zdaniem to wielki
ubieranie. Hiperbola taka sama jak na chfpln.


Czolem Smooth,

panika juz byla na rynkach i prawie nikt o tym nie wiedzial - wszyscy byli optymistami, a wielu (wlacznie ze mna) jeszcze jest. Panika wiec idac takim tokiem rozumowania jeszcze bedzie na rynkach, poniewaz w dalszym ciagu wielu graczy liczy, ze paniki nie bedzie;-)

Takze argumenty Biga mozna inaczej zinterpretowac:

Gdyb to okazala sie bessa to rynek przed startem pokaze Ci ze
nalezy byc w akcjach - rynek bedzie pokazywal siele tzn. na zle infa nie
bedzie reagowal spadkami


Cala wiosne mimo, ze naplywaly zle infa rynek reagowal pozytywnie i pompowal wiele spolek - aktualnie juz tak nie jest i najrozniejsze zagrozenia (realne i nieralne) zostaly uwzglednione w kursach. Tak wiec przytaczajac takie argumenty mozna zinterpretowac je rowniez negatywnie tj. na korzysc bessy - ale moze to jest tylko moja gieldowa sofistyka;-)

Pozdrawiam
cyfra / 81.219.112.* / 2011-08-23 20:30
Lidzie nie ma co gdybać to typowa ksiązkowa II fala Eliota nic więcej ona potrafi bardzo dużo kapitału zabrać tylko Krzysiek ją wyczuł
smooth / 2011-08-22 23:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześć Golem... tak na prawdę niewiele tu sie trzyma kupy. Jak zaczynała sie bessa w 2007 to nikt nie pisał w mediach że ona nadchodzi. Mało tego wszyscy jak jeden mąż pisali ze t tylko korekta. Teraz w każdych wiadomościach i gazetach masz ze nadchodzi recesja lub bessa. Nawet ministrowie tak gadają a wtedy Zyta mówiła ze to doskonała okazja na rynkach na tanie zakupy. Co to za bessa na którą wszyscy są przygotowani a jeśli tak jest tzn ze już została zdyskontowana.

I jeszcze jedno. Gdzie te umorzenia? Tylko w mediach chyba.

http://www.holder.com.pl/pics/Holder/udzial_akc/2011-08-19AKP_UN.gif

http://www.holder.com.pl/pics/Holder/udzial_akc/2011-08-19AKP_MS.gif
Golem 14 / 2011-08-22 23:20 / Bywalec forum

ak na prawdę niewiele tu sie trzyma kupy. Jak zaczynała sie bessa w
2007 to nikt nie pisał w mediach że ona nadchodzi. Mało tego wszyscy jak jeden mąż
pisali ze t tylko korekta


- wlasnie dlatego przyszla bessa, ktos musial odkupic akcje od zarobionych na gorce, wiec w mediach byla mowa, ze jest very good a bedzie jeszcze bardziej;-)


Teraz w każdych wiadomościach i gazetach masz ze nadchodzi
recesja lub bessa

- zgadza sie, tylko od kiedy jest o tym mowa: od 1 sierpnia? Wczesniej potencjalnym zagrozeniem bessy nikt sie specjalnie nie przejmowal - tylko nieliczni sie na nia przygotowali, a wiekszosc liczyla na dalsza hosse.

Faktem jest, ze sporo kapitalu instytucjonalnego wyplenelo z gield na swiecie w ostatnim czasie. Hmm, przyszlosc jest nieprzewidywalna, tzn. jest przewidywalna po fakcie;-)
5424 / 2011-08-22 20:44 / Fan Linuxa Ubu
Dzisiaj pozamykałem wszystkie pozycje i przeszedłem w pieniążki. Podsumowywując I etap hossy mogę powiedzieć że odrobiłem wszyskie straty z bessy i jeszcze pozostał godziwy zarobek mimo odpisu kilku % na ostatnich spadkach teraz trzeba przeczekać II fale i zapakować się się na III....... dzięki Wam i Bigowi przetrwałem na rynku i wiele się nauczyłem pozdrawiam
lawok nl / 81.219.41.* / 2011-08-22 22:45
Cyfra, myśle, że warto chłodno zerknąć na wyceny spółek....pewnie, że może być gorzej ale wiele z nich jest dochodowych a wycena jest sporo poniżej wartosci księgowej. Prędzej czy później rynek to zauważy.

Wielu ludzi uważa, ze mamy powtórkę z 2008, tymczasem wyceny spółek są na kompletnie innym poziomie....no może za wyjątkiem tych co poleciały w kosmos (BRS, SNS, CRM..itp).

Każdy robi co uważa, ale moim zdaniem są okazje na rynku i jeśli nie będzie jakiegoś kataklizmu to wiele spółek da zarobic.

Pzdr Lawok
amigo2 / 2011-08-22 21:45
przywitał

ale o co chodzi-;)))))))
jak mozna tak hoppppp i juz-;)))

uwazam ze zle sie staneło ze tak sie staneło-;)

ale ja amigo jestem
zycze dołeczkow ale w 2014r-;)
pozd. dla kącikowców / 78.8.211.* / 2011-08-22 22:48

zycze dołeczkow ale w 2014r-;)

z tym się zgadzam,.. luka startowa hossy na S&P z wrzesnia 2010 działa jako silne wsparcie juz trzy razy testowana i kurs sie nie wyłmał dołem :)
kazumi / 2011-08-22 21:58 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witam
jak mozna tak hoppppp i juz-;)))

ano można..jak wywalać i odpoczywać to raz a dobrze..nie ma co się rozdrabniać hehe
Pozdr
amigo2 / 2011-08-22 22:04
nie no zrozumiał bym w czerwcu ale teraz-;)))
Big Lebowski / 2011-08-22 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Jezeli jestes na gotowce to odpocznij trocha i nabierz dystansu ale kontroluj rynek na biezaco i pojawiaj sie w kaciku - pisz swoje przemyslenia - obojetne jakie by nie byly .. Pozdr
5424. / 81.219.112.* / 2011-08-22 21:42
Jeszcze jedno jestem zadowolony że dzieki twojej pomocy nie miotam się już po rynku........ a potrafie przewidywać co z dużym prawdopobieństem się na nim wydarzy dzięki Bigu mrygnij dyskretnie jak będziesz widział wzrosty
5424. / 81.219.112.* / 2011-08-22 21:38
To też był powód wyjścia wyluzowanie się od giełdy ........ codziennie ustawię opcje kupna bardzo nisko na dwa walory....... wiem gdzie popełniłem błąd zignorowałem 200 sesyjną kroczącą i trend który z rosnącego stał się spadający 3 miesiące od najwyzszego wzniesienia nie ustanowił maximum ale to moja pierwsza korekta przy następnej będzie łatwiej pozdrawiam
amigo2 / 2011-08-22 21:47
wiem gdzie popełniłem błąd
zignorowałem 200 sesyjną kroczącą i trend który z rosnącego stał się spadający 3
miesiące od najwyzszego wzniesienia nie ustanowił maximum ale to moja pierwsza
korekta przy następnej będzie łatwiej pozdrawiam

a tu popełniasz nastepny bład
pozdrawiam
mjazzga / 2011-08-22 21:15 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja dla odmiany zrobiłem szpagat, pół gotówka pół akcje, tylko 3 spółki zostały, nie mam czasu śledzić sesji w trakcie, nie mam też wydatków, nie wierze w recesje ale wierze że jeszcze sporo taniej będzie
wcześniej zapomniałem wybacz, oczywiście pozdrawiam serdecznie
Ged / 2011-08-22 21:24 / Tysiącznik na forum
cześć wszystkim :)

Bigu, pytanie mam edukacyjne- o ile uklepanie dołka będzie wtedy, kiedy panika sięgnie zenitu i w takim scenariuszu tego możemy wyglądać, to ciekaw jestem kiedy możemy powiedzieć, że już minęliśmy dołek i rynek jednak będzie się wspinał - jakiego sygnału wyglądać?

ciekawie byłoby tak zgadywać teraz, żeby później - z perspektywy czasu sprawdzić, jak zachował się rynek
amigo2 / 2011-08-22 21:51
wszyscy wyczekuja paniki -;)))
ale jej nie bedzie-;)
to by było za proste

obstawiam do grudnia wzrosty
smooth / 2011-08-22 22:32 / portfel / Tysiącznik na forum
tu sie z kolegą zgadzam...nie może być paniki o której wszyscy wiedzą że bedzie i nie może być bessy o której wszyscy wiedzą, że nadchodzi. Nigdy tak nie było w historii to dlaczego teraz miało by tak być.
Poza tym złoto dyskontuje wielki armagedon a moim zdaniem to wielki ubieranie. Hiperbola taka sama jak na chfpln.
pozdro
Big Lebowski / 2011-08-22 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Gdyb to okazala sie bessa to rynek przed startem pokaze Ci ze nalezy byc w akcjach - rynek bedzie pokazywal siele tzn. na zle infa nie bedzie reagowal spadkami , ja obstawiam ze to jednak nie bedzie bessa.. Uwazam ze nalezy troche gotowki trzymac w pogotowiu i przygladac sie spolkom - wazne sa wyniki i na spadkach partiami dobierac - to jednak dla odwaznych i obytych na rynku rada..Dla mniej obytych polecam jednak fundusze a nie walkowanie tematu lodziarni.. Pozdr
Ged / 2011-08-22 21:56 / Tysiącznik na forum
dziękuję

jestem obecnie poza rynkiem w 80% i przyglądam się wydarzeniom
aktualne wahania robią dobre wrażenie w krótkim terminie
jednak do Amigo mi brakuje i chwilowo nie wsiadam do wagonu :)
Kamil B / 2011-08-22 21:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam, widzę Bigu że czytujesz nas u Pietruchy, cóż lodziarnia to miał być taki szybki zarobek a stał się długą inwestycją z nadzieją że spekuła tam wpadnie i wyciągnie, ja z tego wyciągnąłem dobrą lekcję i nigdy już nc, teraz tylko obserwuję spółki z w20 i mw40
Big Lebowski / 2011-08-22 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Golem 14 / 2011-08-22 19:46 / Bywalec forum
Czesc Big,

znalazlem artykul w wersji online, o ktorym wczoraj wspominalem:

"Griechenland geht bankrott"
Der Ökonom Jörg Rocholl hat berechnet: Die Pleite der Griechen ist nur eine Frage der Zeit. Dem Rest der Euro-Zone gibt er noch eine Chance.
http://www.zeit.de/2011/34/F-Interview-Rocholl

Tekst krotki i tresciwy;-)

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-08-22 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Ja mysle ze uchwala obligacje europejskie i takie kraje jak Grecja bedzie uratowana , jak rynek to odbierze trudno powiedziec.. Pozdrawiam
mjazzga / 2011-08-22 19:56 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
przed wyborami? nierealne, ale ratować trupa będą bezsensu do końca
Big Lebowski / 2011-08-22 19:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga .. Raczej bardzo realne uwazam.. Pozdrawiam
Golem 14 / 2011-08-22 20:03 / Bywalec forum
Obligacje europejskie zapewne uchwala, ale Grecji i tak juz nie uratuja;-) Popatrz na twarde dane w artykule: no chance... tylko termin jest jeszcze nieznany...

Ale inne kraje jak np. Irlandia, czy Wlochy dadza rade.
Tak jak pisalem wczoraj, pytaniem jest teraz, ktore banki maja w swoich depozytach obligacje greckie i ubezpieczenia na te obligacje.
Big Lebowski / 2011-08-22 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spokoju to mysle ze jeszcze troche czasu nie zaznamy - jednak jestem optymista i sprawy zostana skierowane na odpowiednie tory - pileczka jest po stronie politykow - inwestorzy potrzebuja klarowne perspektywy i nic wiecej..
Golem 14 / 2011-08-22 20:14 / Bywalec forum
Obligacje europejskie o niskim oprocentowaniu i ciecia budzetowe w wiekszosci krajow - to jedyne rozwiazania polityczne na dzis. Tyle tylko, ze to zdusi w wiekszosci krajow koniunkture, chociaz oczywiscie nie wszedzie.
Z drugiej strony na rynku jest mnostwo taniego pieniadza i bedzie go do 2013 jeszcze wiecej.
Jedno jest wiadomo: nie bedzie nudno na gieldzie:)
Big Lebowski / 2011-08-21 22:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wspomnienia cd.. Gdy trafilem na Money forum to ze wszyscy pisali o Lubawie przestalo mnie dziwic ale co piec minut nadawano o cenach miedzi w Londynie , postanowilem poszerzyc temat wowczas i zapodalem temat GDRow tzn. kwitow depozytowch naszych firm takich jak : KGHM, PKN Orlen , STX, MSX itd.. notowane sa na wielu gieldach europejskich - jezeli ktos mial wowczas odwage to mogl na KGHM ladnie wyciagac gdyz opoznienia na innych gieldach aniezeli na GPW pzwalalo szybko reagowac - minusem byla czasem mala plynnosc - promowalem wowczas Stalexport i z 2 zl poszedl wowczas w kilka miesiecy na 9,30 zl hm. mysle ze narzekac powodu nie bylo :) - na forum to byla nowosc GDR sprawdzano wielokrotnie z czym to sie je :)- zarobic mozna bylo jednak wielu zostalo z walorem i trzymaja do dzisiaj , ze spolki wyszedlem gdyt uznalem ze to spolka polityczna Emilio Wasacz byl nie lubiany przez PIS , jezdzono na wza tej spolki , takze na rozprawy sadowe - ja uwazalem ze to nic nie da a dorwanie jakiegos decydenta przy sikaniu w toalecie nie daje gwarancji uzyskania insider inf ;-).. Firmy gdzie jest usadowiony wloski kapital omijam - gdyz oni maja inna wizje intersu jak inni - przyklad Toory , ostatnia spolke Unikredit pozbylem sie niedawno i juz do niej nie wroce.. Najbardziej wypomina mi GDR damesa hehe mysle ze wowczas obkupila sie i trawi do dzisiaj - pomimo ze napisalem ze sprzedalem wielu nie moglo sie nadziwic jak mozna puscic tak dobry walor.. Na forum podczas hossy w 2007 r przewijala sie masa ludzi - jednak w czasie bessy wielu odchodzilo a zajwiskiem masowym byly trole - to byla frustracja wsrod inwestorskiej braci i mysle ze ta frustracja pozostala do dzisiaj..Wielu forumowiczow ktorzy byli uwazani za asow nie poradzilo sobie z bessa - to zrozumiale ale jeszcze wiecej dala im w kosc ostatnia hossa - tu nie mogli sie odnalezsc - pozostala nadzieja ze w nastepnej pojda jak burza..Czego im zycze..
tomtay / 2011-08-21 22:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na 9,30 zl wydaje mi się nie wiem czy słusznie, że maksymalna cena to była 8.88zł., a zapamiętałem gdyż był forumowicz Orzech (nie mylić z Osesek) i tego dnia wkleił post, że wyszedł po 8.80 :))
Big Lebowski / 2011-08-21 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Orzecha pamietam i byla cena 9,30 w trakcie sesji..Orzech pozniej promowal Kopex ..
tomtay / 2011-08-21 22:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak przeskoczył na Kopex i ze dwie podbitki na krótko trafił w 2008roku, ale pewnie potem pojechał ze spółką na cirka 8 zico
cyfra / 81.219.112.* / 2011-08-21 22:19
Bigu osobiście uważam że obecna hossa przebiega bardzo ksiązkowo zgodnie z teorią Eliota właśnie skończyliśmy I fale wzrostową i zaczęliśmy II fale korekty co się dzieje w II fali jakie panują nastroje nie będę przepisywał Eliota ale on bardzo dokładnie to opisuje. Bigu czy to Seel of nie odbyło się w ubiegłym tygodniu we wtorek na DAXE a w środe na SP.
Krzyśkowi należa się słowa uznania jako jedyny dostrzegł zbiżający się kataklizm nas zgubiła pycha ale trudno czegoś się nauczyłem zauważyliście jak zachwał się Turecki i Polski indeks oraz para euro/dolar podejzewam że będzie odbicie w tym tygodniu dzisiaj Izrael dał nadzieje pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-08-21 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra Seel of polega na tym ze ludzie porzucaja akcje i mowia nigdy wiecej - wowczas jest dno - obecnie indywidualni kupuja a instytucjonalni sprzedaja - dna nie ma jeszcze , to ze beda odbicia to wiadomo..
‌ / 84.234.45.* / 2011-08-21 23:46

obecnie indywidualni kupuja a instytucjonalni sprzedaja - dna
nie ma jeszcze

może i tak bo już za calą kase miałem kupować... no może nie akcje {które mam i nie wiedzieć czemu trzymam.. może sell off to ja :)} ale fundusze akcji
‌ / 84.234.45.* / 2011-08-21 23:50
a i żebym nie zpomniał: "Hossa trwa i trwa mać" że o Relpolu nie wspone
Golem 14 / 2011-08-21 21:48 / Bywalec forum
Juz wiadomo pod co graly gieldy w zeszlym tygodniu i takze beda graly w przyszlym:

"Brandbrief an die EU
Griechenland schlägt Alarm
Der griechische Finanzminister Venizelos appelliert an die EU, schnell zu helfen. Das Haushaltsziel sei nicht mehr erreichbar, schreibt er in einem Brief an Euro-Kommissar Rehn, Euro-Gruppenchef Juncker und EZB-Chef Trichet. Athen brauche die nächste Finanzspritze. Er prangert auch die Garantien an, die einige Länder fordern. Dies sei kein positives Signal."
http://www.teleboerse.de/nachrichten/Griechenland-schlaegt-Alarm-article4102851.html

W ostatnim numerze Die ZEIT ukazal sie tez ciekawy wywiad z niemieckim specjalista od Grecji - jak ukaze sie tez online, to podrzuce linka.
Najciekawsze w tej rozmowie bylo jednak stwierdzenie, ze system finansowy w ostatnich latach byl malo transparentny i teraz nie wiadomo, ktore banki maja w swoich portfelach ubezpieczenia na wypadek niewyplacalnosci greckich zobowiazan. Wsrod tych bankow moze sie znajdowac kilka bankow, ktore odgrywaja kluczowa role dla calego systemu bankowego na swiecie...

Pozdrawiam i zycze mimo wszystko pozytywnego tygodnia
tomtay / 2011-08-21 21:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Panie Gospodarzu,
Panie Gospodarzu, a dalsza część wspomnień giełdowych będzie? Niedziela dziś :)
farnick / 2011-08-21 17:54
Do spadków na WIG przyczynił się również niewątpliwie utwór "Pójdę boso" zespołu Zakopower, który ostatnio dość często słychać w radio i którego, refren źle wpływa na psychikę inwestorów podsycając panikę na rynach ;)

dla tych, którzy nie słyszeli:
http://www.youtube.com/watch?v=PaLRGc0NF0Y&feature=related

ale może lepiej go nie słuchać ;)

pozdrawiam i miłego popoludnia
Big Lebowski / 2011-08-21 10:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
kazumi / 2011-08-21 14:24 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu, witajcie..
SZOK!!!!!BRS sprzedany !!!! Poniedzialek 30 groszy i biore

gdyby spadł kiedy na 30 gr to nie weźmiesz, bo będziesz czekał na 15..taka przypadłość leszcza :-)
no to w poniedziałek - 30% lawinowo pojdzie-;)
taa...hehe..150 k Biga na pewno spowoduje, że ci co mielą po kilkadziesiąt milionów akcji na jednej sesji się wystraszą tym, że sprzedał i będą uciekać :-)
Biga walor umęczył to go sprzedał i już.. zrealizował zyski za co gratki przesyłam, chociaż daleko od szczytu, ale kto to przywidzi..oglądanie topniejących zysków jest tak samo niemiłe jak patrzenie na rosnące straty..czasy są nerwowe na rynkach, inwestorzy są nerwowi i zrealizowanie przynajmniej części zysków (jeśli takowe są) to jest wydaje się, że słuszna droga..niby zewsząd słychać głosy, że te spadki są przesadzone, ale co chwila wybucha nowa fala paniki..spekulanci mają raj, inwestorzy niekoniecznie..
a sam Boryszew będzie grany jak do tej pory - mniej więcej tak jak dobra/zła atmosfera z płynąca z głównego będzie nakazywać inwestorom/spekulantom sprzedawać czy kupować akcje tej spółki..choć trzeba przyznać, że większa chęć i łatwość jest do zwalania kursu niż późniejszego go podnoszenia..ale nie oszukujmy się - kurs Boryszewa miał sporą premię za nazwisko głównego udziałowca Romana Karkosika a także wyobrażenia inwestorów o przyszłych zyskach z działalności w branży automotive..pierwsze w tych nerwowych czasach jest spychane na dalszy plan a drugie to nie jest taka prosta sprawa, w szczególności że Grupa kupuje spółki w z tej branży znajdujące się w upadłości..obecnie kurs wrócił bardziej w stronę wartości fundamentalnej..
Ale że pułkownika BRS Bigu wywaliłeś to szok przecież jest zbierany na tych spadkach aż miło
z tym zbieraniem to bym nie przesadzał..od odcięcia pp przemiał akcji był duży i już sporo powyżej złotówki mogło się wydawać, że jest zbieranie (wystarczy zerknąć na wolumeny)..nikt nie ujawnił się do tej pory, iż wszedł w posiadanie 5 % akcji..w związku z tym bardziej pasuje mi nazwa przemiał niż zbieranie..na pewno podnieśli tym płynność, ale dokąd nas to zaprowadzi to się okaże w przyszłości..ktoś się na spółkę przypałętał z dużym kapitałem i robi obrót przyciągając następnych rosnącą płynnością..jakiś plan ma w dłuższym terminie - to pewne, ale jaki to się okaże kiedyś :-)
Pozdrawiam serdecznie, miłego popołudnia niedzielnego życzę
Golem 14 / 2011-08-21 12:46 / Bywalec forum
Witaj Big,

obserwujac zachowanie sektora finansowego mozna zalozyc, ze w najblizszych míesiacach bedziemy mieli restrukturyzacje dlugow, czyli de facto ogloszenie bankructwa, przynajmniej Grecji, a pozniej pewnie takze Portugalii, Irlandii, moze tez Wloch... banki beda musialy zrobic duze odpisy aktywow w swoich ksiegach i rynek juz je odpisuje - to jest najwazniejsza przyczyna fundamentalna aktualnej sytuacji - oczywiscie takze zwiazane z tymi planami restrukturyzacji zadluzenia spowolnienie ogolnej koniunktury w gospodarkach swiatowych...

Roli komputerow na rynkach nie ma chyba co przeceniac - komputery sa programowane przez ludzi, a nie odwrotne, sa wiec jedynie narzedziami, a nie podmiotami w grze na rynkach...

Wkleje jeszcze wykres DAX-u z zaznaczonymi minusami: http://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/bild-781279-250807.html

Mozna zalozyc, ze teza o sytuacji analogicznej z lata 2006 jest juz do odrzucenia, nadzieja dla bykow jest jeszcze rok 1998 (wrzesien/pazdziernik beda decydujace). Jesli i ta analogia sie nie sprawdzi, to trzeba bedzie szukac analogii w innych latach;-)

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-08-21 13:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Porownania do obecnej sytuacji jak narazie trudno znalezc , rynek zachowuje sie jak zazwyczaj w ostatniej fazie bessy a przyczyny zawsze mozna znalezc i dopasowac - jednak firmy maja tyle gotowki ze od 50ciu lat tyle nie mialy - nie ma zlotego srodka ale mysle ze wytrawni inwestorzy beda wybierac rodzynki w tej zawierusze , rynek gra juz recesje a obstawiam ze bedzie tylko spowolnienie i bedzie musial to rynek nadrobic - jak bedzie obaczym.. Pozdrawiam
Golem 14 / 2011-08-21 13:36 / Bywalec forum
Wedlug schematu to faktycznie wyprzedaz instytucjonalnych konczy besse - ostatnia hossa przebiegala jednak w inny sposob (euforii na szerokim rynku na koniec nie bylo tylko lekkie szalenstwo na spolkach wybranych), tak wiec mozna przypuszczac, ze i bessa bedzie nieco inna i wielu zaskoczy...

Ogolnie rzecz biorac cykle gieldowe beda teraz krotsze - kapital szybciej sie przemieszcza i jest tendencja do szybkiej utraty stabilnosci na rynku - krotsze cykle beda mialy oczywiscie swoje zalety, z ktorych warto skorzystac.

Poki co obstawiam rok 1998, oczyiwiscie z prawem do korekty wlasnych pogladow;-)
Big Lebowski / 2011-08-21 14:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Piszesz o wybiorczosci na GPW ale przeciez na innych rynkach nie bylo wybiorczosci np. Dax , sektor finnasowy na wszysstkich rynkach byl pominiety i byly ku temu podstawy ale szeroki rynek rosl , ja mysle ze stoimy przed historycznym wydarzeniem tzn. panstwa i ich budzety zmieniaja polityke zadluzenia - wlasciwie koncza z tym procederem - to doprowadzilo do obecnej sytuacji i zaczynaja etam uzdrawiania finansow - mysle ze po tej zawierusze bedzie mozna nabyc super firmy po atrakcyjnych cenach na longa..
amigo2 / 2011-08-21 15:19
ale to potrwa wieki-;)))))

ps.przywitał
mjazzga / 2011-08-21 12:31 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude,
widać, że całkiem sporo osób do Ciebie zagląda szkoda, że tak mało pisze;]
nie mam pojęcia co się dzieje, może podadzą jakieś info, które mi to fundamentalnie wytłumaczy a jak nie to pewnie grają komputery jak pisał Farnick:/ w tym przypadku to trzeba by uczyć się wszystkiego od nowa ale jakie szansę ma człowiek z maszyną... jedynie taką, że może ją wyłączyć.
pozdrawiam i spokojnej niedzieli
farnick / 2011-08-21 14:36
Witam,

Komputerów na rynku aż tak bardzo bym się nie obawiał, bo komputery są głupie i długo jeszcze pozostaną głupie. Jedyne co potrafią robić to śledzić pozostałych uczestników rynku na podstawie ruchu cen, wolumenu, zmienności ich wzajemnych relacji itd.

Żaden algorytm nie pobił i dłuuugo jeszcze nie pobije zdrowej i solidnej analizy fundamentalnej. Siła komputerów tkwi natomiast w szybkości obliczeń i w tym, że komputer może śledzić dziesiątki tysięcy kursów instrumentów finansowych na całym świecie i pakować się do każdego wykrytego trendu - oczywiście w stopniu umożliwiającym szybką ewakuację. W praktyce przejawiać się będzie to w tym, że komputery będą dodatkowo podbijać trendy rosnące ale w przypadku jego wyczerpania tempo spadków może być bardziej gwałtowne niż dotychczas. Wynika to z tego, że o ile punkty wejścia do trendu mogą się różnić w zależności od metody przyjętej za podstawę algorytmu, stopnia czułości, horyzontu inwestycyjnego itp. to punkty wyjścia często bywają zbliżone do siebie.

Jest też pewna naturalna granica ich udziału w rynku po przekroczeniu której przestaną one spełniać swoja rolę bo ich wydajność spadnie – jeżeli ich udział w rynku wzrośnie za bardzo to zamiast śledzić innych (mądrzejszych od siebie) uczestników rynku i kopiować ich ruchy zaczną śledzić same siebie co prowadzi do sprzeczności i podważa główny cel ich istnienia na rynkach. Pytanie tylko czy ta naturalna granica ich obecności została już osiągnięta.
Big Lebowski / 2011-08-21 13:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga.. Najwazniejsze to tak jak pisalem - nie tracic glowy i zimnej krwi - jezeli nie czujesz sie na silach stan z boku - okazje beda i sa takze obecnie - te spadki to wielka szansa i tak nalezy na to spogladac.. Pozdrawiam i milej niedzieli zycze..
ad... / 95.108.113.* / 2011-08-21 12:58
Upadek Lehmanna tez byl poprzedzony dluuugimi spadkami... rynek dyskontuje przyszlosc a nie przeszlosc...
Big Lebowski / 2011-08-21 10:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynki zachowuja sie obecnie jak w koncowej fazie bessy , spadki, ich skala powinny wywolac panike - takiej jednak nie ma i nie bylo hm.. to i nie ma dna , nadal uwazam ze reakcje inwestorow sa przesadzone - jednak nalezy brac rynek takim jakim jest a nie jaki bysmy chcieli , mysle ze nalezy zachowac chlodna ocene i nie tracic zimnej krwi , taka sytuacja potrwa jeszcze kilka tygodni i calkiem mozliwe ze nastapi odreagowaniae a pozniej rynek rozstrzygnie czy idzie dalej w gore czy wraca - przydalo by sie dno - dno ropoznamy gdy nastapi prawdziwe sell of - czyli kapitulacja..
lexonariusz / 89.167.86.* / 2011-08-21 12:39
Witaj Big. Twierdzisz że nie było jeszce sell of więc nie mamy dna bessy. Ale czy aby na pewno warto w obecnej sytuacji patrzeć na rynek "historycznymi schematami". Wszyscy czekali na szczyt hosssy- nagabywanie w tv, reklamy, kowalscy zapisujący sie po akcje i co? I dostaliśmy taką korekte której nikt się nie spodziewał. Teraz jest analogiczna sytuacja tylko że po drugiej stronie wykresu. Wszyscy czekają na sell of i może być tak że nie będzie wyprzedaży bo ona już była gdy wig20 był -8%. Ja zostaje na boryszewie, trudno najwyżej zrobię długą lokate.

pozdro
Big Lebowski / 2011-08-21 13:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Lexonariusz .. Instytucjonalni tak dlugo beda uderzac w rynek az osiagna cel czyli dno - bez tego nie uruchomia calej puli zakupow , obecnie fundusze maja ograniczenia po ostatniej bessie i tego sie trzymaja - warunek jest dno , jak bedzie obaczym .. O BRS sie nie wypowiadam.. Pozdro
TOMOKKKKKKKKKKKKKKK / 78.154.64.* / 2011-08-21 00:13
Cześć Koleś i ekipka cześć
Najfajniesze miejsce...Tu Gospodarzu u Ciebie
Ciepło pozdrawiam
TOMOK...jak się zalogować? / 78.154.64.* / 2011-08-21 00:14
jak się zalogować?
Pozdrawiam
farnick / 2011-08-20 15:33
Witam Gospodarza i Forumowiczów.

Hm.. na moich kreskach sytuacja DAX-a nie wygląda za różowo:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d488229b800f617f.html

Wskaźnik ten pokazuje relację presji podaży do presji popytu i w zasadzie nie powinien zjechać poniżej -0,5. Silne negatywne dywergencje między ceną a wskaźnikiem często sygnalizują istotne ekstrema cenowe. Jeżeli dywergencja nie zostanie szybo anulowana, tak jak to miało miejsce w I połowie 2004 r., to można spodziewać się najgorszego. Pierwsza negatywna dywergencja pojawiła się w połowie maja, potem kolejna jeszcze silniejsza pod koniec lipca.

Zastanawiający jest natomiast impet spadków. Nie było żadnego gospodarczego trzęsienia ziemi ani informacji, które nie byłyby wcześniej znane lub z dużym prawdopodobieństwem przewidywane. Moim głównym podejrzanym jest postęp technologiczny – a dokładnie częściowa automatyzacja decyzji inwestycyjnych. Zabrakło fundamentalnej pary, co przełożyło się na ruchy cen, wolumenu i wskaźników technicznych, wykryły to systemy techniczne, zaczęły pojawiać się sygnały sprzedaży, roboty transakcyjne zaczęły wywalać akcje, dołączyli technicy, posypały się stop-losy, media zaczęły trąbić o kryzysie, co wystraszyło drobnych inwestorów i mamy to co mamy.

Możliwe ze to był taki pierwszy flash crash jakie znane są już z rynku kontraktów terminowych, oczywiście tam skala czasowa jest inna i rzeczy dzieją się błyskawicznie ( polecam ten artykuł, wklejałem go już ale dla tych którzy nie zauważyli podaję jeszcze raz: http://prnews.pl/analizy/roboty-na-gieldzie-dawcy-plynnosci-i-zrodlo-krachow-56612.html ), a te trzęsące się ręce instytucji, o których Bigu pisałeś jakiś tydzień –dwa temu, to już nie były trzęsące się i spocone z emocji ręce zarządzającego funduszem ale zimne i stalowe łapska robota transakcyjnego, który mając zapalone czerwone światełko zaczął bezwzględnie wywalać.

W tej chwili piłeczka jest po stronie fundamentalistów. To oni muszą dźwignąć kursy tak by technikom wyskoczyły sygnały kupna a robotom zaświeciła zielona dioda. Wówczas i oni dołączą a karuzela kręcić się będzie dalej. Miejmy nadzieję, że taka fundamentalna para się znajdzie.

Pozdrawiam serdecznie.
Ged / 2011-08-20 20:58 / Tysiącznik na forum
ciekawa linka, dzięki!
lolobolololobolo / 88.156.213.* / 2011-08-19 21:13
SZOK!!!!!BRS sprzedany !!!! Poniedzialek 30 groszy i biore
Golem 14 / 2011-08-19 20:22 / Bywalec forum
Witaj Big,

obstawiam, ze jak DAX bedzie przybijal w najblizszym czasie "piatke", wtedy bedzie warto zakupic nieco papierow na GPW, ale oczywiscie nic na sile;-)

Gratuluje zyskow na BRS - jakby nie patrzec wychodzisz z rynku jako zwyciezca i osiagniecia takich duzych % na tej spolce wszyscy moga Ci tylko pogratulowac.

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-08-19 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Wszystko za tym przemawia - instytucjonalni sprzedaja a indywidualni robia zakupy , jezeli chodzi o BRS to tylko walor nic wiecej - zakochac mozna sie w kobiecie a nie w spolce.. dzieki .. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy