Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
needle / 2013-08-05 10:38 / Bez rangi
Ale co począć...? Może jeszcze poczytacie
Giełda niby zamarła, ale u mnie MCI, ROPCZYCE czy POLNA podrosły. Nie na wszystkim jednak zarobię; to pewne.
Jednakowoż mam zasadę, że jak włożę w coś np 100 to mogę stracić max 100, a zyskać...? Znacznie więcej, bez ograniczeń.
Mamy uklepywanie dołka i może się zdażyć jeszcze tąpnięcie, ale później spodziewam się marszu w górę. Wiadomo, ani szczególnie długi, ani dynamiczny jak niegdyś, ale niektórym spółkom dzieje się nieźle nawet w czasach niemal deflacji i niemal regresu

Życzę powodzenia sympatycznym inwestorom i ...do kiedyś
IGła
gracz79 / 2013-06-29 03:20 / Bywalec forum
Witaj Bigu,Na naszym warzywniaku nie było chociaż nudno w tym tygodniu.Myślę ze nowy miesiąc powinien przynieść wzrosty( do jakich poziomów nie ma sensu wróżyć) Dziś sie ,,uśmiałem,, z pertola i Polimeksu.Petrol czyt,,spkuła,, ale z Polimeksem to już dawno tak się źle nie działo.Choć wygląda jak spadający nóź to aż ciężko mi uwierzyć że zmierza do upadłości.Ratują się drukując nowy papier rząd jakoś chyba też wspomaga...Jakie TY masz zdanie na temat PXM??Ja chwilowo bez akcji od 2 tyg bo ten marazm był ,,podpadający,,ale myślę że pasuje znów wejść(choć niekoniecznie w PXM :)
Big Lebowski / 2013-06-29 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Graczu.. Juz kiedys pisalem ze firmy budowlane beda do nabycia gdy dywidende beda placic - oznaczac to bedzie ze finanse maja zdrowe , obecnie to tak jak wojskowy lekarz nalezy stawiac diagnoze tzn. brak goraczki to symulant :), brak dywidendy to golas :) Pozdr
Ciułacz / 2013-06-30 02:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu witaj !
Podoba mi się :
brak goraczki to symulant :), brak dywidendy to golas :)
W Stanach i Kanadzie gdzie ludziska maja prywatne portfele emerytalne prowadzone przez doradców to właśnie ci doradcy aby przekonać swoich klientów do spółek dywidendowych właśnie taką skrótową analizę prezentują klientowi:
brak dywidendy to golas

Dla klasy średniej są promowane spółki co od dawna płacą dywidendę miesięcznie lub kwartalnie i do czasu przejścia na emeryturę należy zebrać tyle akcji co by dywidendy wystarczyło jako godna emerytura i nie zwracać uwagi na cykle ekonomiczne bo na przestrzeni 30-40 lat to się załapiemy na wszystkie dołki i górki.
Pozdrawiam
synonim / 2013-06-27 17:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
WIG20 -3,10% kolejny raz, skasował już całą zwyżkę od maja zeszłego roku i wrócił na poziomy po krachu z 2011 roku

Miszczu jakieś słowo pocieszenia dla owieczek? Może kilka słów wyjaśnienia?
5424 / 2013-06-27 21:01 / Fan Linuxa Ubu
co ty p*********** mnie dzis nie ruszyło nawet zarobiłem
synonim / 2013-06-27 21:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zarobiłem

Jasne
Big Lebowski / 2013-06-27 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Jezeli chcesz udzielic przyglupowi odpowiedzi to rob to w jego portfelu .. Jak zdrowie ? Pozdr
5424 / 2013-06-27 21:17 / Fan Linuxa Ubu
Witaj z tego cyrku giełdowego nawet śmiać się nie chce a zdrówko tak sobie
5424 / 2013-06-27 21:22 / Fan Linuxa Ubu
kiedy to się skończy bo niektórych już okradli na całą hossie. nasza półka chce być uczciwa albo nie mają jej z czego okradzać
Big Lebowski / 2013-06-27 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wpadnie Ci druga transza dywidendy to dokupuj i spoko , czas pokaze co pokazac ..
synonim / 2013-06-27 22:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

dokupuj i spoko

Dokupuj dokupuj

Tak jak deweloperkę i budowlankę na szczytach w 2007 roku - miszcz timingu poleca specjalność zakładu

Big Lebowski / 2007-07-30 08:01 /
mysle ze malymi partiami mozna uzupelniac portfolio..takim sektorem jest developorka i budownictwo..
5424 / 2013-06-27 21:30 / Fan Linuxa Ubu
już dokupiłem po 4.40 zobaczymy narazie
Big Lebowski / 2013-06-27 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No to dbaj o zdrowie a gielda sie nie przejmuj :)
Big Lebowski / 2013-06-21 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
tomtay / 2013-06-21 20:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No witamy panie witojcie,
ta przecena to pod co? Masz jakieś przemyślenia? :)
Big Lebowski / 2013-06-21 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomtay.. Tak jak ponizej pisalem , duzy pieniadz omija gieldy rozwijajace sie powodow jest wiele - np. taka Brazylia oprocentowanie daje okolo 8% - po co komu gielda :) , w naszym kraju takze wysokie oprocentowanie i pieniadz globalny tylko tym jest zainteresowany a nasze akcje nie sa mu potrzebne itd. Brak pieniedzy na rynku , Dow czy Dax pod te spadki wczesnie rosly a obecnie korekca sie zasluzenie , KGHM sam dobija glowny index itd.. Pozdr
tomtay / 2013-06-21 20:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czyli wiemy tyle samo, znaczy niewiele :(
wykresyGieldowe / 2013-06-22 09:20 / Tysiącznik na forum
Wiemy dużo.
Polska jest krajem uzależnonym od taniego kapitału zagranicznego. Gdy duże gospodarki (USA, Niemcy i okolice) były dramatycznie przeinwestowane w 2000 roku, to uzależnienie było _zaletą_. W 2007 roku, myślenie było - im bardziej dziadowska społka, tym lepssze ma perspektywy. Teraz, gdy kapitał po pierwsze potrafi pracować w dużych gospodarkach, a po drugie ilość luźnego kapitału w obiegu się zmniejszy, to uzaleźnienie jest _wadą_.
Big Lebowski / 2013-06-21 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To ze ograniczenie drukowania bedzie ogloszone rynek - bral to pod uwage i gieldy rozwiniete to dyskontuja - jednak GPW czy inne gieldy rozwijajace sie to osobny temat i duzo by pisac..
Big Lebowski / 2013-06-21 19:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest powiedzenie gieldowe ktore mowi ze czasem jeden dzien spadkow daje wiecej aniezeli caly miesiac wzrostow - niedzwiedzie otrzymali taki kilku sesyjny jak dotad prezent - co by nie mowic racja byla jednak po stronie niedzwiedzi , GPW - polityka tzn. OFE , rzucanie pakietow przez SP wyjalowilo i tak skromny zasob gotowki , zly sklad indexow - jedna spolka produkcyjna w indexie , surowcowe uwazam ze tylko PGNIG godne uwagi , KGHM ma zla prase obecnie , jeden bank uwazam ze tylko godny uwagi z glownego indexu itd. zlozylo sie ze mamy to co mamy , jezeli ja pisze o swoim optymizmie to mam na mysli Dax czy Dow - natomiast GPW trudno okreslic obecnie - dax uwazam ze bedzie w tym roku w okolicach 9 tys pkt ale gdzie bedzie GPW to nie wiem ,Gratulacje naleza sie niedzwiedziom a byki hm dostaly lanie ..Jezeli polecalem ostatnio spolki to raczej zagraniczne a dawno temu polecalem PGNIG oraz PKO BP - od swoich spolek odganiam inwestorska Brac . To czy srebro polecam to takze - sa takie mechanizmy jak stopy i takze pisalem ze oklolo 5% portfela mozna miec w metalu - zloto polecalem certyfikaty Xetra Gold - w ktorym certyfikat mozna w kazdym momencie zamienic na towar - w 2010r ..Obecnie robie sobie przerwe wakacyjna i jesienia bede komentowal i pisal ..I to by bylo na tyle :)
synonim / 2013-06-22 11:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Obecnie robie sobie przerwe wakacyjna i jesienia bede komentowal i pisal ..I to by bylo na tyle

Krach na GPW i już "guru" się zmywa

A wcześniej nagonił owce najpierw na surowce i akcje na szczycie przed krachem

Będzie słowo pocieszenia na niedzielę miszczu?
Big Lebowski / 2013-06-21 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Osobiscie obstawiam ze KGHM to nadal ogromna gora i dalsza przecena przed nim - nie zgadzam sie ze zagranica wychodzi - gdyz wowczas banki spadaly by po -10% oraz inne tuzy z wigu 20 -mysle ze inwestorzy majac w pamieci przygode KGHMu w Kongo obawiaja sie powtorki tego scenariusza - glowny index byl ciagniety w gore za pomoca KGHMu teraz bedzie kula u nogi niestety - obym sie mylil..
Ged / 2013-06-21 18:18 / Tysiącznik na forum
po takich harcach jak w tym tygodniu zastanawiam się tylko, czy to początek czegoś większego (ale czego? wycofania kasy z rynków wschodzących? chinageddon?)- za czym przemawiają obroty,
czy duży, zagraniczny misio pokazał nam jak małym rynkiem jest GPW- co można wywnioskować z selektywnych spadków.

jak myślicie?
synonim / 2013-06-20 10:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Koniec QE coraz bliżej, Srebro dziś -5% i tak co kilka dni wali nowe dołki

Już 60% od szczytu i tylko 33% na minusie w tym roku

Sztandarowa inwestycja miszczunia - jak zawsze nagonił swe owieczki idealnie na samej górce (tak jak na akcje)

Big Lebowski / 2012-04-10 20:06 /
Mjazga - srebro kupuj na longa
Baranek Shaun / 2013-06-21 17:28
za chwilę pajac zrobi z tego forum śmietnik i chlew... szkoda..
Ged / 2013-06-21 18:19 / Tysiącznik na forum
nie takie pajace tu zaglądały, psy szczekają karawana jedzie dalej
synonim / 2013-06-22 11:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

on jest psychiczny..

Jak tam zarobki na akcjach przez ostatnie 2 dni, co barany?
5424 / 2013-06-20 13:20 / Fan Linuxa Ubu
Rzeczywiście kupowanie srebra na długi termin juz mozę być niezła inwetycją chociasz jeszcze nie dla mnie ale zobaczymy
synonim / 2013-06-20 14:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Rzeczywiście kupowanie srebra na długi termin juz mozę być niezła inwetycją

A z jakiego niby powodu? Pod co ma rosnąć? Bo rosło kiedyś to znowu będzie rosnąć? Gdzie w tym jest jakakolwiek logika? Przecież ono rosło pod QE a QE właśnie się kończy. Kurs więc jest w silnym trendzie spadkowym i nawet jak wyhamuje może pozostać w miejscu kilka lat. Jaki jest sens kupować coś co spada albo w najlepszym wypadku stoi w miejscu? Równie dobrze mógłbyś kupić kontrakty na olej opałowy albo drewno. czemu tego nie robisz?

Kupuje się coś co jest w młodym trendzie a nie coś co kiedyś rosło i może znów urośnie bo Bigu tak powiedział
5424 / 2013-06-20 12:52 / Fan Linuxa Ubu
Biski koniec hossy i złoto się wali i jeszcze trochę to porwa a akcje nie doszły nawet do połówki
gracz79 / 2013-06-19 11:08 / Bywalec forum
Synonim nie będę się wdawał z Tobą w dalsze dyskusje zgodnie z powiedzeniem...
,,Nie dyskutuj z "głupcem", bo sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem,,
gracz79 / 2013-06-19 02:00 / Bywalec forum
Synonim jesteś pusty jak bęben Ja jeszcze nie widziałem żebyś kiedyś napisał że giełdy będą rosły.Jak na giełdzie są spadki skaczesz z radości jak gówniarz w piaskownicy natomiast jak są wzrosty jak szczur zaszywasz się i nie widać cię kilka dni.Jedna dobra rada poszukaj ortopedy-zacznij się leczyć na nogi, kręgosłup itp. bo na mózg już za późno. Żal mi takich tępaków jak ty- nawet nie warto strzelać bo kula 2 tygodnie mózgu by szukała..
synonim / 2013-06-19 07:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Bredzisz przygłupie. To, że pisze o bliskim końcu hossy nie oznacza, że widzę tylko spadki. Nie raz podawałem sygnały wejścia na call gdy nasz warzywniak był wyprzedany, choćby ostatnio na 2250. Wpisy są w Archiwum. W przeciwieństwie do waszego miszczunia, który widzi wieczną hossę na wszystkim, nawet na budowlance na szczytach w 2007 roku albo na srebrze na szczytach mega balona dwa lata temu (wpisy wklejałem). Dlatego niedługo wpędzi was w mega straty bo nie istnieje wieczna hossa i rynek jest cykliczny. Wie to każdy tylko nie ten pseudogeniusz. Ale cóż, potem znajdzie kolejne owce do strzyżenia. Dostawa dawców kapitału na giełdzie to proces nieskończony a wy jesteście tylko jedną generacją
gracz79 / 2013-06-18 14:13 / Bywalec forum
Witam Dude i pozostałych forumowiczów Dawno tu nie zaglądałem ale widzę że synonim się tu przyplątał i spamuje.Synonim spadaj do swojej piaskownicy Nikt tu CIĘ tu nie lubi Kolego felos a co do Twojego zapytania Wig 20 jest w miarę stabilny przez co zyski lub ewentualne straty nie są tak bolesne.Jeżeli interesuje Cię większe ,,ryzyko,, poszukaj w Wig 40.Szukaj spółek o małym zadłużeniu a mimo to mocno przecenionych
synonim / 2013-06-18 23:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

felos a co do Twojego zapytania Wig 20 jest w miarę stabilny

Jeżeli interesuje Cię większe ,,ryzyko,, poszukaj w Wig 40

syn...os


Czy ty jesteś tępy? Gość pisze wam wyraźnie, że akcje NIE bo ojciec ma słabe nerwy a wy i tak polecacie mu akcje he he he he

Zgraja zahipnotyzowanych chciwością hossiarzy, zaślepionych jak ich guru. Bessa was z tego wyleczy razem z kasą
mik0110 / 2013-06-18 23:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Człowieku,
czy Ty nie masz innych podniet?
synonim / 2013-06-18 15:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

synonim się tu przyplątał i spamuje


Słowo miszcza na niedzielę gdy naganiał na akcje (głównie budowlanki) na szczytach hossy 2007 to "spam"? Nie bluźnij owieczko


Nikt tu CIĘ tu nie lubi Kolego


Nikt czyli ty
felos / 2013-06-17 14:48 / portfel
Witam Bigu i pozostałych Forumowiczów.
Mam pytanie i prośbę o radę. Zwolniło mi się nieco gotówki z lokat, a że oprocentowanie żenujące to nie widzę sensu dalszego ich lokowania. Chętnie zainwestuję w coś odmiennego niż lokaty i akcje (ojciec ma slabe nerwy :) ). Horyzont inwestycji 1-2 lata. Doradźcie proszę na co zwrócić uwagę, a od czego trzymać się z daleka. Dziękuję i pozdrawiam
Felos
wykresyGieldowe / 2013-06-20 21:01 / Tysiącznik na forum
odpowiem Ci niestandardowo – zainwestuj w naukę języków, mobilny zawód i zdrowie.
felos / 2013-06-19 13:18 / portfel
Akcje, tak jak napisałem, nie wchodzą w rachubę, ale każde inne typy o mniejszym ryzyku chętnie rozważę. Każda podpowiedź jest na wagę złota ;) - poszerza horyzont. dzięki.
Ged / 2013-06-17 09:38 / Tysiącznik na forum
cześć Bigu,

obserwujemy ostatnio większe obroty na w20, nawet w momentach kiedy indeks stoi w miejscu. mógłbyś to jakoś skomentować?

czy to wiedźmy zaczęły 2-3 tygodnie wcześniej :)
Big Lebowski / 2013-06-16 15:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2013-06-16 15:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nadchodzacy tydzien bedzie calkowicie podporzadkowany wiedzmom tzn. spore wahania oraz wzmozone obroty tak na calym rynku jak i na poszczegolnych walorach , obstawiam ze kontrakty beda wyzej zamkniete i mysle takze ze strojenia okien czas - gdyz zakonczenie polrocza puka do drzwi :).. Na rynkach mielismy i nadal mamy z korekta do czynienia - jednak generalnie znacznej szkody nie poczynila - na wieksza korekte licze w we wrzesniu czy pazdzierniku i obstawiam ze nastapi z wyzszych poziomow - czeka nas jeszcze letni marazm czyli trend boczny tzn. tak mysle ..Nasi decydenci w sprawie przystapienia do strefy euro powinni przy podjeciu decyzji brac pod uwage ze dla naszej gospodarki euro jest zbyt drogie - tak jak dla calej europy poludniowej , tylko dla gospodarki niemieckiej europejska waluta jest zbyt tania i tylko gospodarka niemiecka odnosi ogromne korzysci z tego tytulu..Wielu forumowiczow zadaje sobie pytanie na temat spolek dywidendowych i optymalnej odpowiedzi nie ma - jednak nalezy wyszukiwac mocno niedocenione papiery o silnych fundamentach i byc moze w przyszlosci bedzie wyplacana sowita dywidenda - rekordzista na GPW jak obecnie jest Synthos - kto zakupil w samym dolku to w tym roku przeszlo 200% dywidendy samej skasowal i takich walorow nalezy szukac - ale takze walorami ktore placa sytematycznie dywidende - nie gardzic :) gdyz od czegos nalezy zaczac :).. Nadal obstawiam ze surowce ktore polecalem na zakonczenie roku beda znacznie wyzej .. I to by bylo na tyle :).. Sa to prywatne przemyslenia i tak nalezy je odbierac !
synonim / 2013-06-17 12:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nadal obstawiam ze surowce ktore polecalem na zakonczenie roku beda znacznie wyzej

Przecież ty wieczny hossiarzu w ogóle nie uwzględniasz takiego pojęcia jak cykle koniunkturalne i dlatego nawijasz tylko wiecznie o jednym kierunku. Nawet jak coś zjedzie 50-60% (srebro) to i tak dalej bredzisz jak ślepiec o kupowaniu tego

Chiny hamują i nawet sami schładzają swoją gospodarkę i dlatego surowce wchodzą już w długofalową bessę. Ale po co tym się przejmować, wszak własne widzimisię samozwańczego guru żyjącego w chmurach liczy się najbardziej
wykresyGieldowe / 2013-06-16 20:25 / Tysiącznik na forum
Bigu, Polska do strefy euro nigdy nie wejdzie. A różne o tym opowiastki, to bajka dla niegrzecznych dzieci. W ożywieniu medialnym chodzi jedynie o przykrycie faktu, że piąty rok z rzędu Polska nie spełnia kryteriów deficytu państwowego z Maastricht, i że w tym roku będzie dużo gorzej.
Big Lebowski / 2013-06-16 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Anonim..Ja mysle ze nasz kraj pomimo ze nie spelnia kryteriow z Maastricht z checia przyjeto by do klubu euro - aby obciazenie Europa poludniowa czesciowo zrzucic na barki Polski - osobiscie uwazam ze kiedys nastapi podzial na euro polnocne i poludniowe - ubogie , Polska powinna isc droga wiekszosci krajow skandynawskich i zostac przy wlasnej walucie .. Pozdr
5424 / 2013-06-13 21:33 / Fan Linuxa Ubu
synonim ty normalny to nie jesteś
synonim / 2013-06-14 08:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

normalny to nie jesteś

Ależ przecież skopiowałem tylko stare "słowo na niedzielę" miszcza z 2007 roku, gdy naganiał na akcje na samych szczytach hossy (tak jak teraz)
synonim / 2013-06-14 08:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
PS Dwa lata temu miszcz nagonił cię na srebro. Od tamtej pory srebro 50% niżej

Ale miłość jest ślepa
5424 / 2013-06-14 10:35 / Fan Linuxa Ubu
ale na srebrze zarobiłem a potem nie ruszałem
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy