Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Longterm / 2011-08-10 19:39 / Mostek Zwyciężymy!
Dlaczego to nie jest bessa? Postarałem się obalić tezę o bessiei podeprzeć to twardymi argumentami. Zapraszam do lektury:

www.longterm.bblog.pl
strokus / 2011-08-10 21:22 / portfel
koniec listopada, spadł pierwszy śnieg
Arab spędzający pierwszy rok w Polsce pisze prognozę pogody na najbliższe miesiące:
"W dzisiejszym tekście chciałbym obalić tezę jaką lansuje się co raz częściej iż mamy do czynienia z zimą
Co prawda śnieg z technicznego punktu widzenia oznacza zimę, ale to jeszcze niczego nie przesądza.
W maju te same lodowate kulki spadły na mnie i bardzo się wtedy wystraszyłem, że to zima i całe wakacje spędziłem w domu. Ku mojemu zdziwieniu zima jednak nie nadeszła przez najbliższych kilka miesięcy.
Teraz jestem przekonany, że mamy powtórkę z rozrywki.
To nie jest zatem zima - to tylko mocna, ostra korekta lata.
Twarde dowody, że to nie jest zima:
1) zima zaczyna się 21 grudnia
2) zima nigdy nie zaczyna się gdy na drzewach w lesie są liście. Leśniczy ogłosił, że jeszcze przez dwa lata będzie dmuchał ciepłe powietrze na drzewa, żeby liście nie spadły. Jak przestanie dmuchać to owszem będziemy mieli kolejną zimę, ale jeszcze nie teraz.
3) do 5) (przyp. autora: zabrakło mi weny twórczej, ale może społeczeństwo forum uzupełni swoimi pomysłami :))

Zatem pakuję się na full i ruszam na kilka miesięcy nad Bałtyk. Wreszcie zrobię sobie porządne wakacje - tym razem nie będę siedział w domu. To nie jest zima!"
Longterm / 2011-08-10 22:30 / Mostek Zwyciężymy!
strokus bo prawdziwy był przez ś na końcu, jak chcesz porozmawiać merytorycznie to zapraszam na bloga. na poezji się słabo znam:)
dodge / 2011-08-10 20:48 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Longu

Czy Tobie to się nie kłuci ... Przychodzić raz i pluć na gospodarza tego portfela, a innym razem przychodzić, by reklamować swój blog.
Big Lebowski / 2011-08-10 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nawet za paznokciem honoru u ciebie nie znajdzie - widze..
duper / 88.156.213.* / 2011-08-10 20:14
Longterm jestes miszczem swiata ynwestoruf powiedz co kupcic na jutro?
ert24 / 2011-08-09 22:35 / portfel
witam dzisaj spelnilo sie 2300 punktow jak dla mnie jutro pewno mocne odreagowanie pojdzie warto cos zakupic ;) wig 40 to chyba dobra opcja
master / 2011-08-09 22:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ankietowani przez agencję Bloomberg ekonomiści spodziewali się pozostawienia stopy procentowej na niezmienionym poziomie.

Decyzja została podjęta jednomyślnie - poinformowano w oświadczeniu po posiedzeniu.

Jednoczenie Fed oświadczył, że pozostawi stopy na obecnym "wyjątkowo niskim" poziomie przynajmniej do połowy 2013 roku.

Stopy na obecnym, rekordowo niskim poziomie są od grudnia 2008 roku.
master / 2011-08-09 22:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ciekawa deklaracja , że do połowy 2013 będzie dostęp do taniego pieniądza
amigo2 / 2011-08-09 21:59
Bigu a czemu to nic nie przybyło w portfeliku?
farnick / 2011-08-09 21:46
Witam Gospodarza i Forumowiczów.

Tak się zastanawiam czy amerykanie tak lekko odpuszczą i pozostawią rynki swojemu losowi przed wyborami prezydenckimi. Dalsza zwała indeksów będzie bardzo źle odebrana przez wyborców (wiadomo nawet laikom, że indeksy giełdowe są najlepszym prognostykiem rozwoju gospodarczego - w dodatku media podgrzewają atmosferę) a w dodatku oznaczałaby całkowitą klapę polityki FED - tyle papieru zadrukowali i nic.

Dzisiaj co prawda Bernanke nie pocieszył ale jeżeli rynki same się z tym nie uporają i nie powrócą do trendu wzrostowego to będzie musiał pacjenta znowu podłączyć do kroplówki - pacjent musi być na chodzie do wyborów!!! - w razie gdyby chciał zejść to defibrylator, adrenalina prosto w serce albo coś jeszcze bardziej drastycznego.
farnick / 2011-08-09 22:18
balon na franku naprężony na maksa, możliwe, że niedługo pęknie i część kapitału popłynie na rynki akcji. Hmm w zasadzie to to co sie dzieje na rynkach akcji może przyspieszyć pęknięcie balona na CHF - część zarobionych na franku postanowi nie kusić dłużej losu i ulokuje kapitał właśnie tam i teraz bo ceny są atrakcyjne.
master / 2011-08-09 22:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sporo racji w tym , że jak wybory idą to trawe na zielono będą malować..
tylko pytanie kogo popierają Morgany i Goldmany bo jakoś nie jestem przekonany , że obecnie panującego...
piotr824 / 2011-08-09 22:44 / Tysiącznik na forum
Pamiętam ,że w 2007 ponowały identyczne opinie , jednak mimo wyborów indeksy były czerwone .
farnick / 2011-08-10 09:25
Witam,

Wtedy sytuacja i warunki rynkowe były inne, nikt nie wiedział, z wybuchnie poważny kryzys więc czerwień na indeksach nie straszyła tak bardzo. Obecnie gdy gospodarki światowe są po przejściach byle większy ruch w dół i w mediach od razu aż wrze od artykułów typu "powrót recesji" "drugie dno bessy" "czeka nas kryzys większy od poprzedniego": itp. a to bardzo źle działa na wyborców - no i jaką ocenę wystawią ekipie Obamy podczas kampanii gdy indeksy wejdą w fazę wyraźnej bessy. Nie mają wyjścia - pacjenta trzeba znowu podłączyć do kroplówki.
farnick / 2011-08-09 22:26
Bernanke to człowiek Obamy i to on trzyma łapę na drukarce.
piotr824 / 2011-08-09 21:34 / Tysiącznik na forum
Witam , a co tak optymistycznie za oceanem ?????
ad... / 95.108.113.* / 2011-08-09 21:42
koniec bessy ;)
amigo2 / 2011-08-09 21:45
raczej poczatek drugiego etapu hossanny-;)
Ged / 2011-08-09 22:01 / Tysiącznik na forum
czapki z głów po raz kolejny, jeśli będziesz miał rację :)
Kambodza / 2011-08-09 22:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amigo King:)
ad... / 95.108.113.* / 2011-08-09 21:47
przeciez pisze ;)
arecki97 / 2011-08-09 21:41 / portfel / "Skurczy.byczek"
kiedyś musiał nadejśc ten moment...raz na wozie raz pod wozem ;))
arecki97 / 2011-08-09 21:15 / portfel / "Skurczy.byczek"
Witam, strasznie trudny i nerwowy czas mamy na giełdach ale emocje do kieszeni i kto umie ten korzysta;)

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2011-08-09 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Arecki.. Pozdrawiam serdecznie..
Big Lebowski / 2011-08-09 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie ludzie..:)
Ged / 2011-08-09 20:47 / Tysiącznik na forum
cześć Gospodarzu,

tak trochę niemrawo się mamy, już nawet rynki przestały Amigo słuchać - miało odbijać :)
Big Lebowski / 2011-08-09 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Pozdr
amigo2 / 2011-08-09 20:54
no przeca odbiło w murzynowie do +2%
na poł sesji ale zawsze-;))))cos
amigo2 / 2011-08-09 21:35
a jaedna sesja odwrotu-;))
jutro soczysta zielen na bananie-;)
master / 2011-08-09 20:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj Gospodarzu
po decyzji FED za oceanem powrót do czerwieni..
obstawiasz jakieś poziomy do których to spadnie czy za duży dynamizm i nieprzewidywalność rynków ?
Big Lebowski / 2011-08-09 20:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Master.. Takie spadki byly po ataku na WTC 11 wrzesnia - potem bylo mocne odbicie.. nawet b. mocne.. pozdr
kriss2 / 2011-08-09 16:44 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
helmuty próbują już wyskakiwać na zieloną stronę
kriss2 / 2011-08-09 16:29 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
też mam taką nadzieje , nawet pod to wrzuciłem pare L
padik / 2011-08-09 11:00
Mam pytanie do graczy z wiekszym stazem. Sorry jesli jest lamerskie, ale slabo sie jeszcze lapie w tych PP. Sytuacja wyglada tak: mam 1000 akcji CPE kupionych w okolicach 1,35. Teraz zostalo mi dopisane 1000 pp CPE o wartosci 1 zł? Cena akcji CPE to obecnie 0,95. Co jesli je teraz sprzedam? Co jesli ich nie sprzedam? Chodzi mi o to co sie bedzie dzialo z tymi pp? Zalozmy ze nie sprzedam i zapisze sie na nowe akcje (rozumuem ze bede musial za nie zaplacic 1000 x 1,00 zł), co wtedy stanie sie z kursem? Spadnie o polowe a ja bede mial 2000 akcji po np 0,50 zł? Jak to najlepiej rozergrac?
pozdrawiam forumowiczow
griffin / 2011-08-09 11:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj.
Na chwilę obecną PP (prawami poboru) nie można jeszcze obracać na rynku (przynajmniej nie widzę w notowaniach).
Prawo poboru daje Ci możliwość wykupu akcji po 1 zł. Jeżeli nie sprzedasz PP lub go nie wykupisz to Ci przepadnie.
(załapiesz się tylko na odcięcie - najgorsze wyście z możliwych)
Jeżeli nie chcesz płacić 1 zł za nową akcję to sprzedaj PP np za 0,10 zł (zależy jaki będzie kurs)
Jeżeli jednak je wykupisz (musisz mieć gotówkę na ten cel na koncie - tyle złotówek ile akcji w tym przypadku) to będziesz miał 2 razy więcej akcji po 1 zł (z PP) + swoje "stare"
Jaki będzie kurs w danej chwili cholera wie ;o)
Reasumując:
Wykupujesz masz 2 razy więcej akcji w portfelu - możesz sprzedać po cenie jaka będzie.
Nie wykupujesz i sprzedajesz PP - masz tyle samo akcji co wcześniej + kasa ze sprzedaży PP
Nie robisz nic - masz tyle samo akcji co wcześniej
Pozdrawiam
Mario123s / 2011-08-09 11:34
drobna korekta, za 1000 pp CPE będzie miał możliwość dokupienia 714 nowych akcji.
griffin / 2011-08-09 11:45 / portfel / Tysiącznik na forum
A to przepraszam. Myślałem, że dawali 1:1.
Nie mam tej spółki.
g1962 / 2011-08-09 11:26 / Tysiącznik na forum
cześć jaka cena pp jak akcje będą po 095 ??
griffin / 2011-08-09 11:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Tego nie wie nikt. To tak jakby osobna spółka (skorelowana w jakiś sposób z cpe)
strokus / 2011-08-08 23:13 / portfel
"2011-08-06 19:24:07 Big Lebowski [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Rynki obecnie sa w fazie paniki to nie ulega watpliwosci, przyczyny to niepewnosc i polityczne przepychanki
doprowadzily do tego stanu - jest to przesadzona korekta i tylko korekta - w zadnym wypadku to nie bedzie bessa "

Biggie Biggie Biggie can't you see...
tkorekta nie tyle się nie skończyła co jeszcze się nie zaczęła :)
po takim wyprzedaniu to teraz należy się spodziewać korekty, ale w górę (pewnie po krótkim uklepaniu tymczasowego dna)
spodziewałbym się że może ona potrwać 1-2 miesiące
sygnałem jej końca będzie jakiś fajny średnioterminowy sygnał kupna typu wyjście SMA-15 ponad SMA-45 - i będzie to fajny sygnał, ale żeby wejść na krótką na FW40 i ładnie zarobić
a ogólnie końca tej łagodnej (w porównaniu do poprzedniej) bessy spodziewałbym się najwcześniej za rok
nie mam pojęcia jaki będzie poziom dna na indeksach - może gdzieś pomiędzy 1800 a 2200 na W20 a może niżej, ale w sumie nie ma to dużego znaczenia, bo nie poziomem indeksu warto się tu kierować a bardziej czasem, ponieważ o ile akcje mogą sobie szybko rosnąć i jeszcze szybciej spadać to gospodarka już tak szybko nie reaguje
szczyt dynamiki produkcji przemysłowej mamy dawno za sobą, cykliczność rynku akcji i obecne spadki sugerują, że w kwietniu mieliśmy też szczyty na giełdach
jedyne co zaskakuje to dynamika spadków, ale one tylko obrazują jak bardzo poprzednia bessa została inwestorom w pamięci

na początku lata 2012 spodziewałbym się szczytu inflacji i wtedy warto wejść mocniej w obligacje, a kilka m-cy później w akcje (wręcz można zacząć wyszukiwać perełek do trzymania przez dziesięciolecia - choć jeszcze jeden dołek na indeksach nas czeka około 2015-2016 to niektóre spółki z pewnością zaczną przechodzić w wieloletni cykl zwyżkowy przed indeksami)

obecnie trzeba siedzieć na gotówce, surowcach rolnych i łapać okazje na ropie
moje ziarenka też się co prawda nie oparły spadkom, ale dzięki aprecjacji USD i słodkiemu cukrowi średnia z kawy, pszenicy i cukru od 21 kwietnia (kiedy to ostatni raz tu pisałem) do dzisiaj wyniosła -6,8%, w porównaniu do średniej -22,5% z WIG20 i sWIG80 (choć coś czuję, że ta ostatnia średnia jutro się jeszcze zmieni) - szału nie ma, ale przynajmniej zawału serca też nie :-)

w krótkim terminie jak ktoś lubi ryzyko i wystarczy mu 20% potencjalnej nagrody to może próbować łapać dołek teraz i zarobić na korekcie - ja tam taki łasy nie jestem i nie lubię ryzyka, wolę poczekać do października i wziąć na dłużej bardziej pewną krótką :) na mWIG40

pozdrawiam szukających drogi :-)
amigo2 / 2011-08-09 15:55
wolę poczekać do października i wziąć na dłużej bardziej pewną krótką :)

przywitał raz jeszcze

ja bym wolał pewna długa-;)
stawiam ze tak bedzie -pazdziernik miesiacem hossanny-;)
amigo2 / 2011-08-08 23:19
zdziebeczko za długie i wsio naraz-;)
jutro na spokojnie poczytam-;)))
ale gratki za wyczucie rynku
emr / 78.8.135.* / 2011-08-08 22:10
Szybko przeleciałem kilka rodzynków na naszej GPW i C/WK Jeszcze nie zachwyca, trzeba poczekać !!!
amigo2 / 2011-08-08 22:03
damy rade-;)))))))
nasiorbiemy sie potaniosci i bedziemy obrzydliwie bogaci-;)))))))
kupimy sobie po kawałku stanu-;))
tomtay / 2011-08-08 22:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na granicy z Meksykiem i wszyscy będziemy "Amigo" :))
emr / 78.8.135.* / 2011-08-08 21:57
Tak sobię myślę że skonczy się to tak żę amerykanie bedą przyjeżdzać do Nas na roboty sezonowe
smooth / 2011-08-08 21:57 / portfel / Tysiącznik na forum

przelom nastapi gdy sesja bedzie na duzym spadku a zakonczy na sporym obrocie i sporym
plusie ..

Witaj Big,

Niedawno tu pisałeś swoje wspomnienia. Napisałeś że w 2007/08 pomyliłeś sie co do poziomu na DJ i wzeszedłeś za szybko. Pamiętam, że wtedy zacząłem tu zaglądać, rynek spadał jak kamień i pamiętam tą samą myśl napisaną przez Ciebie którą zacytowałem powyżej. Brzmiała identycznie. Bierzesz pod uwagę, że się możesz pomylić ponownie? Nie odbieraj tego jako docinki ale jakoś tak mi się przypomniało a sytuację mamy podobną.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy