Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
emr / 78.8.135.* / 2011-08-08 21:51
Witam
Strasznie nerwowo mamy na rynku, czerwona lawa nas zalewa.
Czeka nas powtórka z 2008 roku?, do jakiego poziomu zejdą indeksy, jak sądzicie?
krzysiek nielogo / 79.185.104.* / 2011-08-08 21:57
do jakiego poziomu zajda nikt nie wie.
2250 to na poczatek pewnie jutro nastepnie mocna fala wzrostowa i dalej w dol 1700 a ostatecznej wersji nie chce nawet myslec 780.
Big Lebowski / 2011-08-08 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dax dostaje najmocniejsze baty gdyz najechalo sie tam kapitalu instytucjonalnego z calego swiata i oni maja slabe rece - co widac..
master / 2011-08-08 21:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to jak instytucjonali sypią to kto to odbiera?
Big Lebowski / 2011-08-08 21:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Master.. Odbieraja inni instytucjonalni..
st_lech / 2011-08-08 21:20 / Bywalec forum
Witam
mi nerwy puściły już w czwartek

pozdrowienia
Golem 14 / 2011-08-08 21:20 / Bywalec forum
"przelom nastapi gdy sesja bedzie na duzym spadku a zakonczy na sporym obrocie i sporym
plusie" - wlasnie o tym myslalem;-) - moze koniec tego tygodnia albo poczatek przyszlego...

Strasznie szybkie zrobily sie te cykle na gieldach - niektorzy analitycy "przepowiadaja", ze najblizsze lata beda skladac sie teraz z takich szybkich cykli (mini-hossy i mini-bessy) - wlasciwie nie byloby to az takie najgorsze:)

Pozdrawiam
kazumi / 2011-08-08 21:01 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie
co do podjętej dyskusji..z tego co pamiętam to Big kiedyś pisał coś w tym stylu: uśrednia się tylko w górę..to akurat jakoś zapadło mi w pamięć bo ja zawsze uśredniałem w dół..ale coś w tym jest..w takiej panice spółki nie mają dna i uśrednianie jest tak samo ryzykowne jak łapanie spadających noży..
(fundamentalnie niezła i zarząd porządny)
w chwili paniki liczy się płynność spółki..w te najbardziej płynne a przecenione to grubasy chętniej zaryzykują..
Pozdrawam
kazumi / 2011-08-08 21:36 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
w takiej panice spółki nie mają dna i uśrednianie jest tak samo ryzykowne
jak łapanie spadających noży..

ale może być również opłacalne..zależy od spółki i co się będzie działo na ogólnym..mądrych na to nie ma..jedynie rynek prawdę powie :-)
Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2011-08-08 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na rynkach trwa wyprzedaz i obecnie trzesace sie i slabe rece to inwestorzy instytucjonalni - hm.. zazwyczaj taki objaw wywstepowal w ostaniej fazie bessy - gdzie instytucjonalnym puszczaly nerwy i ogromne ilosci materialu trafialo na rynek i rynek wchlanial to - obecnie ciagle wchlania i ciegle ogromne ilosci materialu trafia na rynek - przelom nastapi gdy sesja bedzie na duzym spadku a zakonczy na sporym obrocie i sporym plusie ..
5424 / 2011-08-08 21:05 / Fan Linuxa Ubu
przerzyłek kiedyś coś takiego w swojej inwestorskiej karierze
Big Lebowski / 2011-08-08 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. wieksze spadki bywaly ale zeby instytucjonalni mieli slabe rece - to pierwszy raz cos takiego widze.. pozdr
ad... / 95.108.113.* / 2011-08-08 21:20
witaj Big, a jak sadzisz co moze byc przyczyna takiego zachowania?
krzysiek nielogo / 79.185.104.* / 2011-08-08 21:33
zmiana planow po tak ostrej przecenie nalezy sie mocne odbicie ale mysle dojdziemy do poziomu 2250a potem mocne odbicie maksymalnie do 2700a potem jeszcze jedna fala w dol duzo ponizej 2000
Big Lebowski / 2011-08-08 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Adriano - Inwestorom puscily nerwy po politycznych przepychankach i manewrach , obecnie reakcje sa mocno przesadzone i liczy sie tylko psychologia.. pozdr
5424 / 2011-08-08 21:25 / Fan Linuxa Ubu
w zasadzie to się zastanawiam pod co to leci myslisz że odreagowanie będzie mocne
Big Lebowski / 2011-08-08 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest mocne wyprzedanie na rynkach to i mocne odreagowanie powinno nastapic - tak mysle..
ad... / 95.108.113.* / 2011-08-08 21:31
pytanie tylko czy odreagowanie bedzie trwale, tzn. czy wrocimy do trendu czy tez bedzie to tylko odbicie zdechlego kota i korekta przerodzi sie w trend
Golem 14 / 2011-08-08 20:33 / Bywalec forum
Witaj Big, powitania dla Kacika,

tempo spadkow chyba wszystkich zaskoczylo (ze mna wlacznie) i zapewne tak szybko teraz juz nie wyhamuje - aktualnie sledze glownie zachowanie DAX-u, bo tutaj sie rozpoczal wyrazny ruch w dol i tutaj jako pierwszy pewnie tez sie skonczy.

Obstawiam niestety dalsze spadki do konca tygodnia na DAX-ie i testowanie poziomu 5600-5400 - potem moze przyjdzie czas na mocniejsze odbicie. Do konca tego tygodnia politycy w UE i USA maja wystarczajco czasu, zeby sklecic na predko jakis projekt nowego programu ratunkowego dla gospodaki i uspokoic nieco panike na rynkach.

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-08-08 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem .. Te poziomy sa juz tuz , tuz.. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-08-08 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
tomtay / 2011-08-08 20:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
my malinowo, Tosterowy portfel trochę gorzej, jeszcze troche i Twoje PGE może wygrać, a nie dlatego, że przyniesie największą stopę zwrotu, ale najmniej straci w stosunku do ceny wyjściowej i to będzie paradoks :))
mam nadzieje, że zaprosisz nas chociaż na tosty :))
piotr824 / 2011-08-08 20:24 / Tysiącznik na forum
Witam ,zastanawiam sie co zostanie z ''misiow'', tak naprawę hossa ominęła je szerokim łukiem ,a spadają szybciej niz spółki z W20.
griffin / 2011-08-08 21:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam ,zastanawiam sie co zostanie z ''misiow''
Albo pazurki albo futerko ;oP
A tak na serio to mogą być w naprawdę atrakcyjnych cenach
krzysiek nielogo / 79.185.104.* / 2011-08-08 20:21
Witam pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-08-08 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzysztof.. Pozdr
Lechu8355@wp.pl / 2011-08-08 20:12
Bigu jak myślisz ile te spadki jeszcze potrwają ? Juz zrobiłem troche zakupów i zastanawiam czy dokupić już czy jeszcze poczekać. Ceny są atrakcyjne...
Lechu8355@wp.pl / 2011-08-08 20:13
zapomniałem...Lechu66 pisze. Coś mi sie konto popier... i musiałem założyć nowe :)
Big Lebowski / 2011-08-08 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Lechu - naprawde myslisz ze na takim rynku Ci powiem kiedy brac ? Pozdr
griffin / 2011-08-08 20:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Bigu :o)
Ładna zima w środku lata ;oP
Co oni kombinują???
Spadki na świecie jak na oil'u po ubraniu leszczy.
Big Lebowski / 2011-08-08 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gryffin.. Pzdr
jelon86 / 2011-08-08 20:05 / portfel
Dobryy
i pozdrawiam w tych ciężkich czasach inwestorskch:)
Big Lebowski / 2011-08-08 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jelon.. Pozdrawiam
Kamil B / 2011-08-08 19:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam,
ciężki dzień na parkiecie, mam pytanie Bigu na spółce która posiadam mam ponad 35% straty (fundamentalnie niezła i zarząd porządny) nie ciąłem wcześniej strat a spółka gwałtownie spada, teraz znowu boję się sprzedać bo jak to odbije to może znowu uciec
i ma taki dylemat młodego inwestora, ciąć czy poczekać i ja trochę uśrednić w dół ?
griffin / 2011-08-08 20:14 / portfel / Tysiącznik na forum
U mnie stopy decydują. Ale możesz sprzedać np połowę jeżeli obstawiasz spadki. To daje pewien komfort psychiczny.
Nikt za Ciebie nie zadecyduje. Pozdrawiam :o)
Big Lebowski / 2011-08-08 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kamil .. nie ma zlotego srodka - ja zawsze polecam pomnazanie akcji ale tu nie kazdy sie sprawdzi- sam musisz zadecydowac .. Pozdr
griffin / 2011-08-08 19:01 / portfel / Tysiącznik na forum
nie chce być prorokiem ale jutro pewnie wszystkich giełdy zaskoczą...... wszyscy liczą na mega spadki
no i się doczekali :)
Ano doczekaliśmy się ;oP
Mnie tam bessa się kojarzy tak:
Włączam kompa i notowania a tam czerwień czyli bez zmian. Zero reakcji emocjonalnej.
Jak było na zielono to człowiek się jakoś tak nieswojo czuł ;o)
manny / 2011-08-08 14:44 / portfel / Bywalec forum
Gospodarzu wszędzie spadki a ty piszesz wspomnienia. Weź się w końcu do roboty. Nie rozpraszaj się p*********.
5424 / 2011-08-08 18:00 / Fan Linuxa Ubu
wszystko trzeba na parkiecie przeżyć żeby być inwestorem korektę w hossie też a Bigy przestrzegał że przy 6900 na Daxe trzeba wyskakiwać
Shaun nielogo / 62.21.12.* / 2011-08-08 17:48
Nosz, ciagle ten sam schemat. Jak jest dobrze to Big slodki i ach i och, jak zaczyna byc chu... owo to Big winny bo pisze wspomnienia. Nie zebym gospodarzowi slodzil (wspomnienia swietnie sie czyta) ale ogarnijcie sie troche manny i podobni - badzcie za siebie odpowiedzialni. Na cholere takie glupie komentarze - do roboty kazdy sie moze wziac - pozdrawiam bez odbioru.
manny / 2011-08-08 18:01 / portfel / Bywalec forum
ale ja do Lebowskiego nic nie mam:) przecież nie czytałbym tego wątku gdybym mi się nie podobał. Chciałem go sprowokować do napisania czegoś więcej ale oczywiście ty musiałeś się wtrącić:)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-08-08 17:53 / portfel / Tysiącznik na forum
powyzszy wpis popieram

Big pisz tyle wspomnień ile sie da ..........to jest ogromna wiedza którą możesz nam przekazać.........pozdrawiam
5424 / 2011-08-07 22:41 / Fan Linuxa Ubu
nie chce być prorokiem ale jutro pewnie wszystkich giełdy zaskoczą...... wszyscy liczą na mega spadki
Ged / 2011-08-08 16:58 / Tysiącznik na forum
no i się doczekali :)
griffin / 2011-08-07 23:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Czołem :o) Nie wszyscy ;oP
W piątek z rana małe zakupy zrobiłem i na jutro też mam 2 typy.
Ale jak będzie to zobaczymy o 17:30
tauron-logout / 88.156.142.* / 2011-08-07 21:51
Witajcie
Sporo pesymizmu wszędzie,a to z AAA zrobiło się AA+ a to TASE zamkneli z uwagi na panikę i jeszcze USA bankrutem hehe.Prędzej będzie 3 wojna światowa niż USA zostanie bankrutem lub bedzie tego przyczyną ale wtedy nawet inwestycja w ziemie nie bedzie miała znaczenia.A spadki są potrzebne,będzie można dokupic troche dobrych spółek.

Pozdrawiam i życze jutro mocnych nerwów
Big Lebowski / 2011-08-07 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
doktórka / 31.63.253.* / 2011-08-07 21:45
A obligacje w USA na tym samym poziomie
master / 2011-08-07 20:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Gospodarzu
Pozdrawiam
Nieciekawy poniedziałek i dynamiczny tydzien sie zapowiada..
agencje ratingowe robią swoje
piotr824 / 2011-08-07 22:19 / Tysiącznik na forum
Witajcie ponownie ,zobaczymy co przyniesie nowy tydzień , może to koniec dominacji agencji ratingowych i ich wpływu na zachowanie rynku.
Big Lebowski / 2011-08-07 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Master.. Obaczym.. Pozdr
Big Lebowski / 2011-08-07 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wspomnienia cd.. Latem gdy sprzedalem wszystkie akcje i powiadomilem forum. odwiedzano mnie w kaciku i zartowano ze mnie - jesienia wyliczylem ze Dow spadnie do 10700 pkt. a wyliczenie moje opieralem na krachu z 1987r - forum wowczas obstawialo wedrowke Dow Jonesa na 14500 pkt , takze wowczas bylem obiektem drwinek prym wiodla damesa :) , napisalem takze ze Dow jeszcze dlugo nie zobaczy 13 tys pkt..Po moich niedzwiedzich komentarzach otrzymywalem maile na priv. zebym sie zastanowil co wypisuje i jakie konsekwencje moga z tego wyniknac - do dzisiaj mam kopie tych maili a pisali do mnie technicy hehe.. Moje poziomy ktore wowczas dla indexow zapodalem byly bardzo pesymistyczne jak na uwczesna sytuacje - jednak suma sumarum okazaly sie mega optymistyczne - los bywa przewrotny .:),Optymizm jaki byl wowczas na forum mial dla wielu przykre konsekwencje - gdyz wielu poczulo sie fachowcami i znawcami rynku i ulozylo portfele rodzince i znajomym - oczywiscie w bioton.. Samo zycie , byli forumowicze ktorzy domagali sie bessy i uwazali ze sa znakomicie przygotowani do niej - dzisiaj sa - bynajmniej dla mnie znakomitymi antywskaznikami - gdyz gdy pojawiaja sie ze swoimi czarnymi wizjami i smaruja posty - wowczas akcje rosna hm. calkiem mozliwe ze oni o tym nawet nie wiedza :).. Przy 12 tys pkt kupowalem juz stopniowo akcje - uwazalem ze nawet te tys pkt zjazdu na Dow spokojnie przyjme na klate hm.. rynek poturbowal mnie i przypomnial ze nalezy odczekac az do zmiany trendu z zakupami , ciezkie chwile sie przezywalo podczas bessy ale wowczas mozna bylo poznac charaktery znajomych i przyjaciol - pamietam radosc jednego forumowicza gdy moja spolka Ferrum znacznie spadla i napisal z satysfakcja ze zelazo ukleklo - tak nazywano moja spolke - wczesniej temu forumowiczowi wielokrotnie pomagalem hehe. Podczas bessy forum pokazywalo niesamowite emocje - bedacy bez akcji gdy spadalo dostawali spazmow radosnych a zapakowani wiadomo ze cierpieli ale o to nie mozna miec pretensji gdyz taka jest gielda .. Gdy zaczynalem pisac na forum byl juz tam aktywny forumowicz Kenobi do dzisiaj pisze w jego stylu juz ktorys z kolei nastepca - nie wielu wie ze ten forumowicz odwala kawal dobrej roboty i ze jest bardzo pozyteczny o ile sie wie co w trawie piszczy - jego posty czy wklejki wcale nie oznaczaja ze tak prywatnie mysli - to jest jego job i robi to co do niego nalezy a co mysli nikt nie wie i moze lepiej..Atakowany byl zawsze i dzisiaj sie nic nie zmienilo w tej materi..Forum ogolnie to barwna plejada postaci - pamietam ze byl jakis forumowicz ktory pisal ze on ustawia rynek hehe .. Byl Ojciec i Syn - razem pisali i wielu , wielu innych.. Obecnie rynek jest wybiorczy i ciezko o zarobek to i forum ma stabilny i malo zmieniajacy sie akcjonariat ;-) , zostali tylko prawdziwi pasjonaci co staraja sie inwestowc , dzielic uwagami itp. zostali takze forumowicze ktorzy zostali bez pieniedzy i tylko pisanie im zostalo - samo zycie..:) cdn..
amigo2 / 2011-08-07 20:22
przywitał

Gdy zaczynalem pisac na forum byl
juz tam aktywny forumowicz Kenobi do dzisiaj pisze w jego stylu juz ktorys z kolei
nastepca - nie wielu wie ze ten forumowicz odwala kawal dobrej roboty i ze jest bardzo
pozyteczny o ile sie wie co w trawie piszczy -

racja Bigu ,pisałem ze Kenius to jak najwiekszy zbior wiadomosci-;)
wystarczyło poczytac i wszystko było jasne-;_)na ujka miałem szukac po necie jak Kenius dawał wszystko na talerzu-;))
griffin / 2011-08-07 21:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam :o)
A Brydzie pamiętacie?
Pisała, że w kryzysie nie będzie popytu na opony. Miałem wtedy sns'a po 0,51 ale jako dziecko bessy (co prawda połowy ale zawsze) nie bardzo wiedziałem co z tym zrobić ;o)
Big Lebowski / 2011-08-07 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gryfin.. To jest osoba ktora nigdy nic nie kupila i nie kupi ale lubi obrzydzac walor gdy tylko sie ktos pochwali ,Modliszce obrzydzala KGHM jak byla cena juz 30 zl - radosc ma gdy ktos traci itp.. Mysle ze powinna odwiedzic lekarza.. Pozdr
manny / 2011-08-07 22:09 / portfel / Bywalec forum
Dla kontrastu, że są dobre kobiety to nie wiem czy pamiętasz A2? Dziewczyna miała takiego nosa, że drugiej takiej nie spotkałem.
amigo2 / 2011-08-07 22:36
A2 ano była ponoc dobra z Kruka niezła kasiorke wyciagneła-;)
ale po połaczeniu z vistula chyba oddała kawał zysku,a ja amigo pisał ze Kruk wydziobie zyski-;)))))))
griffin / 2011-08-07 21:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Dziwne hobby kobita ma zatem...
Modliszka z tego co pamiętam to tylko z miedziakiem tańczyła.
amigo2 / 2011-08-07 22:40
modli w stalexport ładowała kasiorke-;)))
griffin / 2011-08-07 23:33 / portfel / Tysiącznik na forum
To może już później jak się z głównego wyniosłem bo się tragedia tam robiła.
Pamiętam, że o kgh dużo pisała.
dodge / 2011-08-08 18:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To prawda - Mo grała na KGHM - potem nie wiem, bo i ona zajęła sie nową robotą i przestała odwiedzać forum, a i ja postanowiłem uciec z ogólnego.
Big Lebowski / 2011-08-07 20:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo.. Kenobi to co zapodaje - ma niewielkie znaczenie - jak dla mnie ale sa momenty gdy jego pisanie zapowiada wzrosty lub spadki - to jest wazne uwazam ..Pozdr
dodge / 2011-08-07 20:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu i Ami.go

Kenobi działa jak antywskaźnik - z moich obserwacji wynika.

Pozdr. z dusznego Białego
Big Lebowski / 2011-08-07 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodge.. Do wzrostow potrzebne sa spore poklady pesymizmu na rynku i zadaniem Kenobiego jest budowanie pokladow pesymizmu - bez tego nie ma wzrostow jak wiadomo.. Pozdr
dodge / 2011-08-07 20:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Boję sie zajrzeć na ogólne forum w takim razie w tych ciężkich czasach :)
amigo2 / 2011-08-07 20:42
a ja sobie zerkne-;)

ale wiem ze tam nicn ino syf-;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy