Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
5424 / 2007-09-16 10:54 / Fan Linuxa Ubu
witam wszystkich mało pisze dużo czytam, czy można przez net pospekulować na surowcach, dajcie jakiś link, żebym wiedział czym to się je, bez codziennej adrenaliny smutno.... a teraz pozostaje tylko czekanie. Pozdrawiam
kazelot / 2007-09-16 09:56 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry.Nadrabiam zaległości (z niechęcią).Widzę,że sytuacja w Angii pokazuje,dużą nerwowoścć wśród ludu oszczędzającego.Czy jest to faktycznie duży kryzys sektora finansowego,czy też komuś zależy na wyolbrzymieniu stanu faktycznego?
Big Lebowski / 2007-09-16 09:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Andrzej - nikomu nie zalezy na wyolbrzymianiu , w finansach najwazniejsze jest zaufanie i to zostalo nadszarpniete - instytucje majace klopoty ukrywaly to i teraz sa efekty - obecnie rynki czekaja - kto nastepny trafiony - a bedzie !!!
kazelot / 2007-09-16 10:06 / Tysiącznik na forum
To jest trochę jak z dominem.wystarczająco mocno pchniesz i zaczyna się sypać.Banki to lichwa i do końca to nigdy im nie ufaj.
Big Lebowski / 2007-09-16 10:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Taki Commerzbank - od maja spadl 30% , jest to wysmienity bank i spadek jak na niemieckie warunki znaczny i konca nie widac, nasze banki nie spadaja gdyz GPW - bankami stoji , jezeli zaczna spadac banki wowczas indexow za zadna cene nie da sie utrzymac ,sentyment dla instytucji finansowych obecnie jest negatywny i jeszcze dlugo tak pozostanie..
kazelot / 2007-09-16 10:23 / Tysiącznik na forum
Jak się zacznie grubiej dziać to i u nas nie będzie inaczej.
mari / 2007-09-16 10:50 / Achi
może źle myślę ale czy wyprzedaż akcji banków,czyli obawa że nie będą generowały większych zysków nie jest związana z spodziewaną obniżką stóp procentowych?
w zeszłym roku jak stopy szły w górę to akcje banków też.
Banki mają jakieś tam kłopoty ale na ile głębokie?
Czy gospodarka jest w recesji że pomimo obniżenia stóp procentowych (czyli dla klienta kredytobiorcy też)nie będzie ludzi stać na nowy kredyt?
Inaczej mówiąc-czy obecne kłopoty banków i instytucji finansowych są w stanie wywołać recesję w gospodarce ogólnoświatowej?
Big Lebowski / 2007-09-16 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem czy sa w stanie wywolac recesje - ale wiem ze moga wywolac turbulencje i wlasnie tak sie dzieje..
mari / 2007-09-16 10:59 / Achi
i tu się zgadzam z Tobą.Wszystko to musi złapać równowagę-pytanie jest o poziom tej równowagi a w międzyczasie turbulencje.:-)
pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-16 11:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Mari..
Big Lebowski / 2007-09-16 09:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
kristof_1 / 2007-09-15 23:15
Witaj Big.
Raz już pytałem o to, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Interesują mnie inwestycje w złoto ale nie chcę kupować sztabek ale raczej chciałbym nabyć certyfikaty złota (chyba o nich kiedyś pisałeś...). Napisz proszę jakie banki sprzedają takie certyfikaty?
Z góry dzięki za info
Big Lebowski / 2007-09-16 09:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. wszystko zalezy od zainwestowanej kwoty - jezeli chcesz wieksza kwote zainwestowac - wowczas certyfikaty zakupi Ci bank - G.S - zapytaj w bankach tam gdzie udzialy maja ING, DBitp. jezeli mniejsza kwote - najlepiej kupic - sztabki lub monety..zapytaj w wyzej wymienionych bankach..
kristof_1 / 2007-09-15 23:15
Witaj Big.
Raz już pytałem o to, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Interesują mnie inwestycje w złoto ale nie chcę kupować sztabek ale raczej chciałbym nabyć certyfikaty złota (chyba o nich kiedyś pisałeś...). Napisz proszę jakie banki sprzedają takie certyfikaty?
Z góry dzięki za info
kristof_1 / 2007-09-15 23:14
Witaj Big.
Raz już pytałem o to, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Interesują mnie inwestycje w złoto ale nie chcę kupować sztabek ale raczej chciałbym nabyć certyfikaty złota (chyba o nich kiedyś pisałeś...). Napisz proszę jakie banki sprzedają takie certyfikaty?
Z góry dzięki za info
mari / 2007-09-15 22:23 / Achi
Czołem coraz większe niedźwiadki.Im Was więcej tym lepiej.:-))
A co tam fale mówią?Pytam bo to bardzo ważny aspekt czy to piąta podfala trzeciej wzrostowej właśnie się skończyła czy może pierwsza spadkowa się zaczęła.
Jedno co jest pewne to to że "wiedźmy "są na tym świecie.:-))))) i są potrzebne.
pozdr.
ps.
Nie przesadzacie z tym kryzysem w finansach?Ale co tam niech będzie że to katastrofa.;-)
TOMOK / 2007-09-15 21:27 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć Big
wczoraj byłem na imprezie...z pracy
strasznie szemrotałem...ludzom do ucha ale jedna pozytywna sprawa
odwiozłem kolegę taxi...i odprowadziłem pod same drzwi co tak...pomagałem włozyć mu klucz do zamka..i dopiero jak zginął w czeluściach własnego mieszkania...wróciłem...Tak tylko chciałem napsać
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-15 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomok - musze przyznac ze jestes dobrym kolega -gdyz kupla nie porzuciles w biedzie.. Pozdr..
TOMOK / 2007-09-15 21:35 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
wiesz poczułem misję...ale nie jestem do końca ok...bo przyznam się, że jak tańczył...robiłem głupie dowcipki sobie...fak wyglądał...dość śmiesznie....w tańcu...nie wiedząc praktycznie o co w tym tańcu chodzi zamroczony alkoholem....
a więc mój winik - 0
- za me niecne uśmieszki
+ za opiekę
Pozdrawiam
anonim_03 / 2007-09-15 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tomok -- zabawy i głupie gadki a bezpieczeństwo (doprowadzenie kolegi do domu) to są kwestje nieporównywalne. Możesz sobie zaliczyć +.
kazelot / 2007-09-15 20:42 / Tysiącznik na forum
Witam,jestem tutaj świeży.Pozdrawiam.Czy mogę czasem coś napisać?
P.S.Ale tu pizga
Big Lebowski / 2007-09-15 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Andrzej .. jak po urlopie.. hiszpanski opanowales ?
kazelot / 2007-09-15 21:15 / Tysiącznik na forum
Co ważniejsze zwroty:Karamba,seniora,gracia.Tak na marginesie to większość czasu spędziłem w wodzie i pod wodą.I nie wiedziałem nic o tym naszym małym bagienku.Chłopie nie masz pojęcia jak takie 100% odcięcie wyluzowuje.Coś pieknego.Tam na stałe i żyjesz.........
Big Lebowski / 2007-09-15 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A rekiny widziales ?
kazelot / 2007-09-15 21:22 / Tysiącznik na forum
Na szczęście nie.Tam specjalnie ich nie ma.Można spotkać tylko rekiny tęczowe-małe.
Big Lebowski / 2007-09-15 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a zdjecia porobiles ?
kazelot / 2007-09-15 21:44 / Tysiącznik na forum
Tylko na powierzchni-zobaczysz:-)
lefek / 2007-09-15 20:24 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

Big czy mógłbyś się odnieść do niżej podanego cyklu giełdowego .....

Etap 1 Obligacje rozpoczynają Hossę (spadają akcje i towary)
Etap 2 Akcje rozpoczynają Hossę ( obligacje rosną, towary spadają)
Etap 3 Towary rozpoczynaj Hossę (rosnę wszystkie rynki)
Etap 4 Obligacje rozpoczynają Bessę (akcje i towary rosną)
Etap 5 Akcje rozpoczynają Bessę (obligacje spadają, towary rosną)
Etap 6 Towary rozpoczynają Bessę (spadają wszystkie rynki)

Z zaintresowaniem poznam Twoją opinię na ten temat.

pozdrawiam :))
halo leute / 2007-09-16 09:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie ma takiego cyklu
Big Lebowski / 2007-09-15 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Lefek nie wiem dokladnie o co pytasz - chcesz zebym wskazal na jakim etapie sa rynki ?Pozdr..
lefek / 2007-09-15 21:30 / Bywalec forum
To m.in też ... lecz bardziej chodzi mnie o sam cykl ... na ile jest wiarygodny w/g Ciebie .... gdyż na giełdzie jesteś o wieeeele dłuuużej ode mnie.

pozdrawiam :))
Big Lebowski / 2007-09-15 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wedlug mnie - nie jest to wiarygodny cykl - w momencie bessy wzrasta zainteresowanie obligacjami oraz instrumentami bezpiecznymi ( zloto zertyfikaty )- np po wprowadzeniu euro wszystkie towary praktycznie wzrosly o 100% - w strefie euro - co nie przeszkodzilo wowczas 2003 roku brac udzial w poteznej hossie - jezeli towary rosna to rosna takze stopy - jak wiadomo widmo inflacji - podnoszenie stop odbija sie negatywnie na rynku akcji - obecnie sytuacja patowa w USA - rosna towary tzn . surowce - powinny byc podniesione stopy ( logika wskazuje ) - jest kryzys zagrozenie recesja - sa fachowcy ktorzy twierdza ze recesja juz tam jest - stopy nalezy obnizyc zeby pomoc gospodarce - w strefie euro stopy powinny byc podniesione takze - sytuacja obecna czytaj kryzys - nie pozwala na to - zauwazylem ze inwestorzy obecnie wybieraja walory defensywne tzn. akcje ktore placa dobra dywidende i spoza sektora finansowego , zloto i obligacje - inwestorzy zajmuja pozycje zachowawcza - to ze towary rosna - kazdy widzi jezeli np w USA stopy beda obnizone to takze powinny spasc obligacje ( nie musza ) akcje po obnizeniu stop powinny rosna - moga spadac ..tak wiec nie wszysko musi isc w parze..Mowie o rynku amerykanskim obecna sytuacja wskazuje na cykl pod nr. 5..Pozdr..
lefek / 2007-09-16 00:11 / Bywalec forum
Dziękuję za odpowiedź.
Pytałem ponieważ patrzysz na giełdę inaczej niż ja ... ja patrzę przez pryzmat AT, a powyższy cykl osobiście uznałem jako "Elementarz Giełdowy" .....
Do tego aby patrzeć na giełdę tak ja Ty to robisz , potrzeba spędzić dużo czasu na niej lub wykształcenia .... mnie brakuje jednego i drugiego :) , ale wszystko jeszcze przede mną ... być może zdążę :):) ... dlatego wybrałem AT , która moim zdaniem odzwierciedla obecny stan rynku lecz za bardzo nie wybiega w przyszłość ... choć przy pewnej umiejętności i z tym można sobie poradzić.
Głoszony przez Ciebie pogląd dość mocnego zjazdu lub nawet Bessy osobiście mnie odpowiada gdyż przy tych informacjach jakie napływały i napływają na parkiet ... chodzi o USA ... już w zeszłym roku, po maju powinna nadejść ... Bessa .
Lecz chyba strach przed tą "panią" wybronił giełdę i broni nadal gdyż jak przypuszczam skutki na dzień dzisiejszy są nie do oszacowania .... ciekawe jak długo jeszcze będą mieli siłę broniący przed nadejściem Bessy .. ponieważ poprzednie Bessy to może być "mały pikuś" z tym co może nadejść.
Jak wspomniałem wcześniej, patrzę na parkiet przez pryzmat AT i .... niestety, ale nie widzę odzwierciedlenia sytuacji jaką nas raczą obecne informacje ekonomiczno-finansowe w wykresach AT., a nawet może nastąpić coś przeciwnego przy spełnieniu pewnych warunków, a do których jest bliżej niż .... do mocnego zjazdu.

Jeśli chodzi o nasz parkiet, to możliwość kontynuacji dalszego spadku widzę tylko w następującym zjawisku .... mianowicie .... obecnie ma miejsce sytuacja , gdzie indeksy średnich i małych spółek ... można powiedzieć ...dalej zniżkują, a indeks WIG20 nabiera ochoty na odreagowanie .... i tu jest problem ..... gdyż w zeszłym roku ... i jak sądzę nie tylko
.... to właśnie indeksy średnich i małych spółek szły ostro do góry ......odreagowały szybciej tąpnięcie majowe od WIG20 .... aż do czerwca tego roku,a WIG20 podążał dość ospale do góry ..... więc można powiedzieć, że one wcześniej reagują na kształtującą się koniunkturę ...... jeśli teraz indeksy średnich i małych spółek będą mimo wszystko dalej spadać, mogą pociągnąć za sobą spółki cięższego kalibru jak to czyniły dotychczas..... tylko dotychczas kierunek był na północ .....
Oczywiście nie jest to jedyna sytuacja na wykresach, których stosuję, co do dalszego spadku ...... choć muszę przyznać , że nie wiele brakuje aby indeksy ruszyły z impetem do góry...... lecz taka rozbieżność między ciężkimi spółkami i resztą w większości analizowanych przypadków kończyło się tak, że to ta reszta spółek nadawała kierunek marszu.
Jak będzie tym razem, odpowie nam .....sam Rynek.

Jeśli chodzi miejsce rynku w USA w/g powyższego cyklu to osobiście stawiam na końcówkę ... Etapu 3.
Chyba że, majowy zjazd tego roku obligacji uznać za Etap 4, to wtedy faktycznie możemy przechodzić do Etapu 5.
Z tym mam problem, ale to wkrótce się wyjaśni.

pozdrawiam :))
Big Lebowski / 2007-09-16 10:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Lefek - na n-tv w kazdy piatek jest przedstawiana analiza techniczna przez fachowcow najwyzszej klasy z tym ze co tydzien inny przedstawia swoja AT - do czego zmierzam kazdy inaczej widzi rynek - wniosek z tego ze at nie okresli jasno sytuacji- dlatego ogladam ale specjalnie nie przejmuje..
Big Lebowski / 2007-09-15 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich.. znowu grillek piwko , miesko i czarna polewka.. hehe.. Kubica jako 15 startuje..
anonim_03 / 2007-09-15 10:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich i zapraszam na sobotnią audycję radiową.

Tak myślę o wartości aktywów i o ryzyku -- nie tyle jak te wartości policzyć ale jak je zdefiniować. W jednej książce czytałem, że ryzyko hipoteki zależy od tego czy kredytobirca punkualnie płaci raty, a nie od tego ile ktoś chce w danym dniu zapłacić za nieruchomość. Wniosek był z tego taki, że ryzyko wartość przedsiębiorstwa (akcji) też zależy od konsystentnych zysków firmy a nie od tego jekie jest danego dnia kwotowanie.

Tyle tylko że w międzyczasie ryzyko na rynku nieruchomości zostało przedefiniowane -- nie jest oparte na wiarygodności kredytobiorcy a na rosnącej cenia nieruchomości ...

a teraz zapraszamy na kącik kręglarza ...
kloszard / 2007-09-15 14:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witam wszystkich :)
za oknem slonce chociaz glowy urywa wietrzysko...tak przy weekendzie i w okresie wyczekiwania czy w dol czy nie w dol i kiedy itp zamyslilem sie- jesli nie gielda to co?
jesli inwestuje na gieldzie, bo to lubie, bo kasa i adrenalina itp., ale nagle ryzyko stalo sie trudne do oszacowania, widmo krachu na rynku nieruchomosci w usa, hiszpanii, moze w GB i jeszcze gdzie badz.., polska hossa ktora moze zalicza swoj koniec.......
jednoczesnie polska pedzi( chociaz po gruntowych drogach ale jednak :) ludzie zarabiaja i to coraz wiecej, koniunktura powinna sie utrzymac jeszcze przez kilka lat...? jakies weekendowe pomysly na szalone inwestycje, pomysly racjonalizatorskie inne wnioski....
Big Lebowski / 2007-09-15 19:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Uwazam ze rok 2008 - jedna z lepszych - byc moze najlepsza inwestycja moze byc zloto..
anonim_03 / 2007-09-15 14:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w lipcu wzrost zadłużenia z tytułu kredytów hipotecznych wynósił 7% miesięcznego PKB (ponad 5mld zł). Co pędzi szybciej Polska gospodarka czy jej długi ? Moja opinia jest taka, że Polska pędzi szybko, bo sektory które teraz są modne na całym świecie mają istotny udział w Polskim PKB i giełdzie. Moskwa i Dubai pędzi jeszcze szybciej ...
kloszard / 2007-09-15 15:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
to, ze wzroslo zadluzenie hipoteczne jest normalne, bo dalej potrzeby mieszkaniowe sa duze, zreszta dalej jest stosunkowo niskie....nie wiem, o jakich sektorach modnych myslisz, natomiast potrzeby zwiazane z infrastruktura drogowa, energetyczna dalej sa ogromne i beda generowaly miliardowe zlecenia....pkb moskwy i dubaju pedzi jeszczej szybciej...a wietnamu jeszcze szybciej tylko co z tego...? troche nie o tym pisalem :)
pz
anonim_03 / 2007-09-15 15:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Modne sektory to kredyty hipoteczne i cały przemysł wokół nich skupiony: banki, developerzy, budowlanka, pośrednicy i doradcy. Drugi modny sektor to surowce: ropa, miedz, aluminium i cała reszta.

Rosjanie z 2007r. niczym się nie różnią od tych z 1998r. gdy Rosja ogłosiła bankructwo .. tyle tylko że teraz surowce są drogie ... gdy moda na surowce przeminie znowu będą dziadowali.
kloszard / 2007-09-15 16:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
rosjanie pewnie nie zmienili sie od 1998, zgadzam sie, ale moskwa na pewno..te bentleye i ferrari na drogach+ korki wieksze niz w NY :)...
to ze sektory o ktorych piszesz sa modne to wynik zapotrzebowania na ich uslugi....w miare proste....pytanie czy tak bedzie dalej ...
wracajac do meritum- jesli nie gielda to co?
anonim_03 / 2007-09-15 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jeśli nie giełda to co ?
- nieruchomości
- surowce

ten scenariusz był rozgrywany na świecie od 2002 r. Tak naprawdę na S&P 500 i DAX jest do 7 lat boczniak.
kloszard / 2007-09-15 23:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
surowce...moze..to co kopalnie kupujemy? :)
nieruchomosci....juz chyba nie..w usa jeszcze zdecydowanie za wczesnie, w kochanej polsce raczej juz za pozno(choc pewnie grunt za dobra cene dalej warto)...hiszpania wlasnie sie zwalila...moze malezja...indie...
co do surowcow zreszta to tez nie takie pewne, w usa juz dawno czekaja za zwale w chinach- przeinwestowany mastodont na maxa, pewnie jeszcze do olimpiady sil wystarczy, ale co pozniej...czytalem kilka artykulow w szczegolach opisujace kompletnie nierentowne giganty przemyslowe napompowane panstwowym groszem i ukladami...zawsze tez jest drobnostka w postaci srodowiska naturalnego, ktore wlasnie zaczyna pokazywac rogi ( w pekinie np: notorycznie brakuje wody...)
stawiam na zloto i wode jako inwestycje dlugoterminowa :)
dobranoc wszystkim ide kopac pierwsza studnie :)
anonim_03 / 2007-09-15 10:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
PS. Cały czas uważam że to co ogładamy to zmiana wiodących sektorów
ślicznooka nielogo / 81.151.93.* / 2007-09-15 12:07
Witam, tu korespondent zagraniczny. W Londynie kolejek przed bankami brak... ale proszę państwa, co tu się dzieje... ogólna atmosfera swobody, pijaństwa i dobrego jedzenia...
z pozdrowieniami-)))
warren buffet / 2007-09-14 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
rowniez uwazam, ze marazm, boczniak, bedzie mial złowieszczy wplyw na gielde.... i to moze nas pograzyc.... bessa to nie linia w dół... bessa to 2 kroki w przod, 4 w tył.... marazm, boczniak, kanał nachylony 10% ku dołowi..... to wymiata ulice.... miesiace bez zyskow....

jestem tego samego zdania co Big, ze jesli nie uderzy w nas mocna fala spadkowa, to marazm nas pograzy
Jarg / 2007-09-15 10:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To prawda, przydałaby się fala oczyszczająca. Nie bez kozery Greenspan przyrównywał niedawno obecną sytuację do dni poprzedzających pamiętny poniedzialek na WS w 1987 r. A kto jak kto, ale on zna wagę swoich słów... Tak więc część anali chce wręcz pomóc w wywołaniu takiego ruchu... coś jak samospełniające się proroctwo.... A jeśli to nie nastapi to pozostanie przyglądać się papierom z sektora spożywczego... :-)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Kącikowiczów... a zwłaszcza Gospodarza...
halo leute / 2007-09-15 06:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
co to jest! zlobek,ochronka,przytulek dla bezdomnych czy forum gieldowe

spadek,bessa,marazm,krach,pograzy,dobije,utopi,koniec

zaraz sie rozplacze z zalosci nad wami
Big Lebowski / 2007-09-15 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kolezanko , kolego - cykle gieldowe maja to do siebie ze w zaawansowanej fazie hossy - nikt nie chce wierzyc ze moze bessa nadejsc - w zaawansowanej fazie bessy - najlepsi fachowcy mowia ze nadchodzi hossa i takze nikt nie wierzy w to - z ta roznica ze po bessie zostaja tylko najtwardsi - czy po bessie bedziesz nadal pisac - szczerze mowiac nie wiem moge Ci tylko powiedziec ze ja bede - gdyz dla mnie to niepierwszyzna.. Pozdr..
warren buffet / 2007-09-15 10:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
popatrz na swoj portfel, nikt tutaj litości nie potrzebuje :)
wuerka / 2007-09-14 20:26 / Tysiącznik na forum
Cześć Bigu
co myślisz o tym, że dzisiaj powtórka sprzed tygodnia ?
http://stooq.pl/q/?s=usdjpy&c=10d&t=l&a=lg&b=1
anonim_03 / 2007-09-14 20:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
półtorej godziny i będzie wiadomo ...
Big Lebowski / 2007-09-14 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Korespondent DWS z Nyse - mowi ze w USA rynek czeka na FED i BB- cala europa takze innych rynkow nie wymieniam- powiem szczerze sytuacja jest taka ze wszyscy 18 wrzesnia - oczekuja cudu - cudu nie bedzie a moze byc rozczarowanie - i raczej tak obstawiam..Jezeli sytuacja bedzie sie przeciagac - nastapi bessa, gdyby byl gwaltowny spadek i wowczas nastapilo byl powazne odbicie jest szansa na dalsze wzrosty - w innym przypadku nadejdzie bessa..
gabrik / 2007-09-14 21:52 / portfel / Wierny Forumowicz
big mi wedle własnych obserwacji oraz innych analiz już widać że ta korekta jest całkiem inna i że o co inne tu chodzi ale jak mówią "graj co widzisz a nie co myślisz.." :-) żadnego słowa nie użyję ale powiem że pasuje wiele na 1 etap a czy tak będzie niebawem zobaczymy
pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-14 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle Gabrik - ze my roznie spogladamy na sytuacje - mysle ze Ty wiecej opierasz sie na wykresach - swiecach i liniach itd..- ja raczej sumuje wiadomosci i od tej strony analizuje - ja widze powazny kryzys nie tylko w USA- gdyz dzisiaj caly czas na n-tv pokazuja kolejki do banku w Londynie - inna sprawa po wielomiesiecznych ostrych wzrostach w USA - rynek nie przeszedl do stanu wyprzedania gdyz w tak krotkim czasie bez powaznego tapniecia to niemozliwe- inna sprawa obecnie banki tzn. ich kursy sa wyjatkowo surowo karane - winien nie winien nie ma znaczenia - banki maja klopoty - kryzys zaufania - banki nie ufaja sobie nawzajem - bez bankow i instytucji finansowych - nie bedzie hossy..Przyznam szczerze malo przygladam sie GPW - przygladam sie innym rynkom za ktorymi GPW bedzie podazac..
gabrik / 2007-09-14 22:14 / portfel / Wierny Forumowicz
big to na pewno ale zaręczam ci że mimo spoglądania wedle innych kryteriów możemy mieć te same obrazy :-)
Big Lebowski / 2007-09-14 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gabrik - zakladamy nie ma zadnego kryzysu - indexy rosly w USA do lica i jak na ich waraunki rosly szalenczo - normalnie rynki regeneruja sie od maja do pazdziernika okolo 4 miesiecy - obecnie mamy na dow 2 miesiace korekty - stanowczo za malo i naprawde mamy kryzys - po takim kryzysie Japonia byla 20 lat w deflacji i obecnie do niej wraca , gdyby rynek mocno sie skorygowal wowczas twierdze wracamy do wzrostow - gdy sytuacja bedzie sie przedluzac - bedzie zle..
gabrik / 2007-09-14 22:30 / portfel / Wierny Forumowicz
i tu się zgadzam w 100% pisałem nawet ze prozaicznie to że nie spadamy niżej jest dla rynku przyklepaniem tego gorszego z dwóch scenariuszy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy