Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
pietroo / 2007-09-14 10:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No i mamy spadeczek WIG20. Szybko.
anonim_03 / 2007-09-14 10:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Państwa i zapraszam na poranną audycję radiową.
ślicznooka / 2007-09-14 10:27 / Uznany gracz giełdowy
to co dziś w programie? :-) a przede wszystkim o której Kącik Kręglarza?
Big Lebowski / 2007-09-14 10:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o 17:00 kregielnia rusza ;-)))
ślicznooka / 2007-09-14 09:44 / Uznany gracz giełdowy
Biotonie, biotonie, czemuż tak symbolicznie ciebie wzięłam....

witam wszystkich:-)
pietroo / 2007-09-14 09:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Liczysz juz kaskę?
ślicznooka / 2007-09-14 10:04 / Uznany gracz giełdowy
dobre pytanie, chyba czas zwijać interes:-) jesteśmy pod ważnym oporem, przez ostatni miesiąc właśnie tutaj atakowała najmocniej podaż... scenariusze są dwa: albo przebijemy i jedziemy dalej, lub co bardziej dla mnie prawdopodobne - robimy cofkę...
art.pi / 2007-09-14 11:46
Ze spółkami biotechnologicznymi to jest tak, że trzeba je kupic i o nich zzapomniec. To, że odkryją jakis cudowny lek nie opznacza, że jutro bedzie w sprzedazy. Badania, testy kliniczne to zajmuje nawet kilka lat. Nie ma się też co martwić jesli słyszymy infa o insulinie w pigułce. Zapewniam was, że insulina w strzykawce będzie jeszcze przez kilkanascie lat.
pietroo / 2007-09-14 08:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam wszystkich serdecznie. Życzę dużych zarobków.
Big Lebowski / 2007-09-14 08:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
Big Lebowski / 2007-09-14 08:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobre zakonczenia gield w azji - sa dobrym prognostykiem na dzien dzisiejszy , posiadacze akcji powinni byc zadowoleni ,do 18 wrzesnia i 21 wrzesnia moga trwac wzrosty - chodzi mi zwlaszcza o Wig -20 inne wigi traktowane sa po macoszemu - ale byc moze inwestorzy na mniejszych spolkach sie zmowia i pohandluja miedzy soba - co takze moze przyniesc zyski..
risky bez logowania / 83.27.155.* / 2007-09-14 08:46
tak zrobimy...:))) Tylko trzeba sobie zrobić radio internatowe...Grupy Trzymającej Giełdę....i będziemy robić Rynki.....
pietroo / 2007-09-14 09:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj,
jakie są Twoje typy na dt?
risky bez logowania / 83.27.155.* / 2007-09-14 10:36
Ja dziś stawiam na STX..ale to zawsze jest ryzyko...teraz 4.05-4,10 warto brać...
risky bez logowania / 83.27.155.* / 2007-09-14 08:56
Bigu ty się nie śmiej...będziesz porwadził audycję...poranną...i ...rozywkową...jak powinien wypoczywać inwestor giełdowy..:))
party123 / 2007-09-14 09:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kącik Kręglarza też będzie...
I pogadanki o wyższości czarnej nad przezroczystą.
Jestem za. :)
Big Lebowski / 2007-09-14 09:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja tez jestem za..
Big Lebowski / 2007-09-14 09:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja bede myslal strategicznie tzn. koncentrowal bede sie na splitach i pipkach - hm. jak tak pomysle o pipkach - tzn. moze nastapic rozdwojenie jazni.. hehe..;-))
kloszard / 2007-09-13 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
dobre wina tez sie koncza....nie wiem czy jeszcze jest komus ale dobrej nocy :)
ameryka w gore my w gore....moze nie bedzie tak zle jednak?
hm...na razie pare dni z boku jednak posiedze...moze jakis delikatny dt zobaczymy...
warren buffet / 2007-09-14 00:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja bym z zakupami poczekał do 18 i do wygaśniecia kontraktow...
risky-rainmaker / 2007-09-13 23:06 / Ostatni Optymista
Witam wieczorową porą...cóż...różnie się losy układają...ja powtarzam...wybory idą i nie chodzi mi o nasz malutki kraj...Póki co ma akcje STX...MSZ i CSG...jutro pomyślię o roszadach...dziś bycza sesja..
Big Lebowski / 2007-09-13 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malgosiu - jestes poczatkujaca inwestorka ale mysle ze masz szanse osiagnac naprawde wiele w tej branzy- kobiety maja ta przewage nad mezczyznami ze mysla odpowiednia glowa - w przeciwienstwie do mezczyzn z ktorymi jak wiadomo roznie bywa... hehe..
ślicznooka / 2007-09-13 22:31 / Uznany gracz giełdowy
wiesz Big, ja tu przy was niejednokrotnie dostaję zawrotu głowy:-)))

a tak serio, staram się uczyć każdego dnia, zarówno praktyki jak i teorii, może kiedyś coś z tego wyjdzie...
Abus / 2007-09-13 22:35 / Uznany Gracz Giełdowy
tak tak...calkiem dobrze sobie radzisz...gratuluje;-)
anonim_03 / 2007-09-13 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jeszcze 63 posty i dobijemy ...
... i kara nas ominie. ;-)
ślicznooka / 2007-09-13 22:12 / Uznany gracz giełdowy
2007-09-13 21:27:41 | *.*.*.* | 5424 [ Portfel ] [ Bywalec forum ]
po przeczytaniu kilku twoich postów mam wrażenie że nieźle znasz się na giełdzie tylko
nie chcesz wyrażać swoich opinii pewnie jest jakiś powód o którym nie chcesz
powiedzieć trudno twoja sprawa.


ufff doszłam już jak to jest z tym cytowaniem:-))

w każdym razie - bardzo mi miło, ale nie chcę byś trwał w błędzie... był taki film, w którym jednego kolesia uważali za geniusza giełdowego, bo mówił niewiele i nie na temat, na zasadzie że owoce spadają i trzeba je zbierać, albo, że rosną i trzeba pielęgnować... okazało się, że był... farmerem i raczej kretynem.
W nawiązaniu... ja prosta dziewczyna z polskiej wsi jestem:-)))
ślicznooka / 2007-09-13 22:13 / Uznany gracz giełdowy
a jednak się nie zacytowało....:(((
anonim_03 / 2007-09-13 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

2007-09-13 22:13:34 | *.*.*.* | ślicznooka [ Portfel ] [ "Żeński bywalec forum :-)" ]
a jednak się nie zacytowało....:(((


i tak tu z nas najładniejsza jesteś ;-)
ślicznooka / 2007-09-13 22:17 / Uznany gracz giełdowy
złośliwcze:-)))
Big Lebowski / 2007-09-13 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sa glosy ze Dow w tym roku pobije 16tys , ze olimpiada w chinach i dlatego nieustajace wzrosty itp. hm. Japonia miala 20 lat deflacji i kryzysu - obecnie wraca do deflacji - 20 lat to wynosi 5 olimpiad i tylez samo mistrzostw w pilce noznej , siatkowej , wodnej itd..- do czego zmierzam wszystkie olimpiady i mistrzostwa nie podzialaly na gospodarke Japoni.. Byc moze sie pomyle - (kazdy sie myli ) ale uwazam ze Dow w tym roku 16tys pkt. nie zobaczy i takze w nastepnym roku takze nie zobaczy nie pamietam dokladnie ale 12 tys pkt. bral kilka lat na rogi i wielokrotnie wracal..
5424 / 2007-09-13 21:32 / Fan Linuxa Ubu
powiem ci żę rozmawiałem trzy miesiące temu z jednym z analityków z dużego banku, wyraził on opinie że w gospodarce światowej nic tragicznego się nie zdarzy do Olimpiady.
anonim_03 / 2007-09-13 21:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
warto przy tym dodać że przez te 20 lat Japonia nigdy nie przestała być potęgą gospodarczą ...
Big Lebowski / 2007-09-13 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
duzo legend bylo o Japoni ze jak do pracy sie przyjmiesz to na cale zycie , ze nie ma bezrobocia itd. ogladalem reportaz jak dawny kierownik dzilu z firmy zostal bezrobotnym i zbieral makulature- znam ludzi ktorzy tam mieszkali i pracowali jako przedstawiciele firmy Bosch - przez piec lat , nawet Yakuza byla bezrobotna tez widzialem reportaz - kryzys w Japoni nastapil takze po kryzysie na rynku nieruchomosci..
anonim_03 / 2007-09-13 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tylko wtedy to cena metra^2 ziemi w Tokio Capital spadła z 1 mln$ do 10 tyś$ ;-)
Japończycy specyficzny naród, mam ze dwóch w pracy ... Np. nie ma Japońskiej firmy robiącej software, kiedyś zdarzyło mi się przerabiać jeden program napisany przez japończyka ... koszmar. Interfejs użytkownika np. w elektronice też zwykle skaszaniony.
Big Lebowski / 2007-09-13 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie jestem pewien - ale jest znana japonska firma na swiecie - Softbank- nie mylic z naszym dawnym sofbankiem..
5424 / 2007-09-13 21:41 / Fan Linuxa Ubu
dlaczego rząd amerykański nie może sfinansować tego krzachu przecież ich na to stać.
Big Lebowski / 2007-09-13 21:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bo zlych przedsiebiorstw sie nie dofinansowuje - bylo by to nie etyczne..prawo natury - zle przedsiebiorstwo powinno upasc tylko firmy o zdrowych podstawach maja racje bytu..
5424 / 2007-09-13 21:22 / Fan Linuxa Ubu
Jeszcze jedna moja sugestia jak są wzrosty ludzie przestają myśleć realnie, jedno co tylko ich obchodzi to skąd pozyczyć kase.
5424 / 2007-09-13 21:13 / Fan Linuxa Ubu
Ale tak się zastanawiam co powoduje zawsze lawinę spadków.
Big Lebowski / 2007-09-13 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
lawine spadkow powoduje iskra..
Big Lebowski / 2007-09-13 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozmawialem z przed chwila z kolega ktory ma porownywalny staz na giledzie do mojego - jest solidnym inwestorem - uznanym itp. zadalem mu pytanie - gdyz czyta moje posty - czy ja widze rynek i opisuje zbyt niedzwiedzio , czy byc moze patrze nieobiektywnie i stronniczo itd.. odpowiedzial mi ze widzi takie same zagrozenia - jak ja opisuje i zaliczyl mnie do normalnych - co przyznam sprawilo mi radosc..
5424 / 2007-09-13 21:12 / Fan Linuxa Ubu
Żeby była jasność Bigu nie robię ci wyrzutów ty przedstawiasz tylko swoją opinie, ja mogę ją brać pod uwagę albo nie. Co do inwestycji to jest tylko i wyłacznie moja decyzja.
Pozdrawiam osobiście chciałbym aby te spadki były łagodne zdaje sobie sprawe z tego co przeżyją ludzie którzy stracą dużą część swojego kapitału, będę im osobiście bardzo wspólczu, znam ten ból.
anonim_03 / 2007-09-13 20:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
myślę źe gospodarkę amerykańską jako całość bardzo trudno teraz zrozumieć...

z jednej strony zadłużony konsument
z drugiej bardzo zdrowe finansowo korporacje

chińskie dziadostwo po sklepach
świetne technologie, szczególnie dobra kapitałowe

cęźko powiedzieć która strona wygra ...
2 moje spółki mają maksimum roczne Garmin i Audible.
ślicznooka / 2007-09-13 20:20 / Uznany gracz giełdowy
witam wszystkich wieczornie,
widzę, że niektórzy się niepokoją gdzie te spadki... cóż...:-))) z Bigiem nie znam się imponująco długo, ale małe doświadczenie mam. Byłam tu m.in. w maju, kiedy Big ciągle powtarzał "będą wzrosty, maj będzie miesiącem wzrostowym" itp, a mój portfel codziennie tracił na wartości. Ostatnich kilka sesji maja uczyniło go miesiącem wzrostowym...
Teraz kiedy mówi, że będą spadki i to potężne - to mu wierzę, ale robię swoje. Bo nikt nie jest w stanie przewidzieć dnia, nawet tygodnia... póki są wzrosty to należy z nich korzystać.
I wkurza mnie to, że Big wyraźnie kenobizuje, ale liczę się jednocześnie z jego zdaniem, przez co, być może, nie dam się uśpić....
5424 / 2007-09-13 21:27 / Fan Linuxa Ubu
po przeczytaniu kilku twoich postów mam wrażenie że nieźle znasz się na giełdzie tylko nie chcesz wyrażać swoich opinii pewnie jest jakiś powód o którym nie chcesz powiedzieć trudno twoja sprawa.
5424 / 2007-09-13 20:52 / Fan Linuxa Ubu
ja też mu wierze, bo nie tylko on w necie to mówi, dlatego zawiesiłem wszelkie operacje znam gorycz spadków bardzo dobrze.
anonim_03 / 2007-09-13 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Taki tem nie związany z giełdą pod ładnymi oczami.

Jak administrator systemu jest dobrym fachowcem, system pracuje dobrze, nikt administratora nie zna a nawet nie zdaje sobie sprawy że jest to istotne zadanie.

Jak administrator kaszani robotę i system zawala się co jakiś czas to administrator jest:
- powszechnie znany
- powszechnie szanowany
- uważany za autorytet

a co najważniejsze
- po przejściu na emeryturę jego pamiętnik idzie jak świerze bułeczki.
5424 / 2007-09-13 20:49 / Fan Linuxa Ubu
ale znalazłeś analogie programistyczną, jak administrator kaszani robotę to idzie na bezrobocie bo szef nie może sobie pograć na necie w sieciówke,.
ślicznooka / 2007-09-13 20:45 / Uznany gracz giełdowy
a w bardziej hardcorowej wersji - zostaje doceniony dopiero po śmierci.
Big Lebowski / 2007-09-13 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiaj na Bloombergu byl wywiad z Christoph Zwerman - jest to analityk - ktory ma u mnie wielkie uznanie - swoje uznanie zdobyl 2002 r gdy w towarzystwie wielu analitykow powiedzial ze Dax w tym roku juz najwyzsze kursy widzial i on jest niedzwiedziem - wszyscy analitycy go wysmiali - ja takze zlekcewazylem jego slowa hm. przyznaje - co pozniej odbilo sie na finansach - jedyne co dzisiaj zwrocilo moja uwage to ze powiedzial USA - sa juz w recesji , znam go doskonale slucham zawsze jego wypowiedzi i wiem ze on jest niedzwiedziem - pisze to nie dlatego zeby popsuc nastroje bykom - pisze to dlatego ze uwazam ze nalezy to przytoczyc..
Big Lebowski / 2007-09-13 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dodam tylko ze mozna go odnalezc na Google - ma swoja stronke - znajomosc niemieckiego obowiazkowa..jest takze doskonalym analitykiem walutowym..
anonim_03 / 2007-09-13 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no właśnie nie można ...
a Zwermann
Big Lebowski / 2007-09-13 19:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o widzisz napisalem z jednym n - Zwermann
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy