Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
TOMOK / 2007-09-11 18:58 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
witam Big
"ciąłem" dziś...
a co tam...
i nawet gdyby wywaliło go góry, że hej...będzie ok
chciałem się tylko podzielić...informacją
Big Lebowski / 2007-09-11 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomok ... Pozdrawiam..
ślicznooka / 2007-09-11 18:19 / Uznany gracz giełdowy
I Ben nie powiedział nic nowego, zaskakującego czy nieprzewidywalnego. Choć za każdym razem jak przemawia, mam wrażenie, że między słowami mów: stopy są już niskie, nie obniżę ich... no ale zobaczymy jak będzie, mała euforia by się przydała.
Big Lebowski / 2007-09-11 18:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli nic zlego nie powie to juz bedzie dobrze tzn. nalezy sie cieszyc..
5424 / 2007-09-11 17:27 / Fan Linuxa Ubu
według ciebie Bigu jaki będzie impuls powodujący silne tąpnięcie, przykładowo jaka sytuacja to spowoduje.
5424 / 2007-09-11 17:22 / Fan Linuxa Ubu
dlaczego data 21v wrzesnia jest dla ciebie taka ważna.
Big Lebowski / 2007-09-11 17:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
21 wrzesnia - to dzien w ktorym wygasaja terminy na kontrakty i opcje..
Big Lebowski / 2007-09-11 16:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sesja dzisiejsza - tak jak na wiekszosci rynkow zielona czyli wzrostowa - radosc dla posiadajacych akcje.. Dzisiaj bedzie przemawial szef Fed BB. mysle ze nic zlego nie powie gdyz taki ma zwyczaj..Mysle ze inwestorzy zbyt wielka wage przywiazuja do 18 wrzesnia - ja bardziej zwracam uwage na 21 wrzesnia .. Rynki podlegaja silnym wahaniom - mysle ze wahania beda jeszcze silniejsze..Przeczytalem ze szef GPW - skrytykowal wypowiedz A. Grespana.. hehe - chcialo by sie powiedziec wybaczcie im gdyz nie wiedza co czynia..
anonim_03 / 2007-09-11 17:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja bym dodał: rozbudowana inżynieria finansowa jest _źródłem_ gwałtownych załamań a nie przed nimi zabezpieczeniem.

Tak na marginesie, nie pamiętam jaka to była książka, w ktorej był opisany atak Husarii po uderzeniu burzy ... to tak w temacie 21-szego.
anonim_03 / 2007-09-11 16:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich ...
Mr. Bubble od jakiegoś czasu straszy bessą i załamaniem na rynku. Jego słowa ludzie traktują zwykle poważnie, a są one też powtarzane przez wszystkie stacje radiowe, telewizyje i prasę. Czyli wszyscy mają świadomość że będzie krach ... W takim razie rozsądni ludzie:
pozbyli się akcji, ubezpieczyli się krótkimi czy też mają same krótkie pozycje. O czym Ci ludzie myślą ? O ... zakupie akcji. To jak tu ma być załamanie jak rzesza ludzi czeka na okazję zakupu ?
ślicznooka / 2007-09-11 16:58 / Uznany gracz giełdowy
no właśnie Anonim, no właśnie:-)
Big Lebowski / 2007-09-11 16:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W czasie bessy tzn. na poczatku ludzie kupuja lub kupowali jak w amoku, A. Grenspan na poczatku roku przepowiadal klopoty i co mylil sie ?
anonim_03 / 2007-09-11 17:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
powiedzmy sobie szczerze -- on ten problem zna od podszewki, bo jest jego Ojcem Chrzestnym ;-)

By jego przepowiednia dotycząca paniki a więc zachowania inwestorow a nie stanu gospodarki, większość uczestników rynku musi go zlekceważyć. Jak jest tego niestety nie wiem ... ten kto wie ten będzie pił szmpana tej zimy ;-))
ślicznooka / 2007-09-11 17:11 / Uznany gracz giełdowy
Big, zgodnie z Twoją szkołą - spadki przychodzą, gdy większość się ich nie spodziewa... a teraz? rzepa i wyborcza piszą piękne artykuły o kontynuacji spadków, jak mówi Anonim, ci którzy zostali z akcjami zabezpieczają się shortami, ogólny stan gotowości i palce na enterze... nieee, to nie może być tak proste:-)
Big Lebowski / 2007-09-11 17:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak jak pisalem obecna sytuacja nie jest standartowa - to co sie dzieje obecnie w USA nie mozna zaliczyc do normalnej sytuacji..
rozalia / 2007-09-11 17:34
z reguły masz rację jak bedzie teraz zobaczymy, lepiej chyba na tę chwilę być na gotówce niż w akcjach ale to tylko moje zdanie ja jestem ciemna masa.
Big Lebowski / 2007-09-11 18:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja mysle ze wiekszosc bedzie miala szanse sie obkupic w akcje do woli po nizszych cenach - skoro myslisz to nie jestes masa - masa zazwyczaj jest bezmyslna.. Pozdrawiam..
anonim_03 / 2007-09-11 17:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dodam że surowce _muszą_ rosnąć ...
ślicznooka / 2007-09-11 15:50 / Uznany gracz giełdowy
nie sądzę by Ben powiedział dziś coś, co mogło by zaniepokoić inwestorów... w rocznicę zamachu terrorystycznego, na niespokojnym rynku... nieee, wleje trochę miodu w serca inwestorów:)
Big Lebowski / 2007-09-11 16:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie wazniejsza data dla inwestora jest 21 wrzesnia - 18 wrzesnia wedlug mojej oceny jue zjedzone i przetrawione .. BB. - on w przeciwienstwie do A. Grenspana - zawsze miodzik.. hehe..
ślicznooka / 2007-09-11 16:08 / Uznany gracz giełdowy
w czerwcu oczekiwano, że wiedźmy zagrają na spadki i była mała niespodzianka, ciekawe czy nie będzie tak i tym razem....
Big Lebowski / 2007-09-11 16:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jedno jest pewne- silne wahania..
ślicznooka / 2007-09-11 16:24 / Uznany gracz giełdowy
mam taką jedną spółkę, cały dzień na minusie, często sporym, a ostatnie minuty sesji kończy na plusie, też zazwyczaj sporym... takie wahania mi odpowiadają:-)
pietroo / 2007-09-11 16:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nawet się nie pochwalisz jaka to spółeczka?
ślicznooka / 2007-09-11 16:30 / Uznany gracz giełdowy
ech, nie jest godna polecenia, słabiutka płynność, mimo że jestem taki leszcz to podbiłam kurs za pierwszym razem jak wchodziłam, nim się nauczyłam... poza tym w razie czego z niej nie uciekniesz - marniutkie obroty no i otwiera się mniej więcej w połowie sesji...
pietroo / 2007-09-11 16:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tajemnicza jesteś :-)
przycięłaś coś dzisiaj?
pietroo / 2007-09-11 16:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ptagrupp? zgadłem?
pietroo / 2007-09-11 16:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już nie zgaduję. Dla mnie dzisiaj była to dosyc dobra sesja. Wracam z głębokich minusów na ziemię.
Pozdrawiam
ślicznooka / 2007-09-11 17:07 / Uznany gracz giełdowy
Pietroo, nie chcę o niej mówić, bo boję się, że ktoś mógłby stracić przeze mnie stracić... jak by coś poszło nie tak. miałam sytuacje, gdzie ktoś się mną sugerował i nie wyszedł na tym najlepiej:(
pietroo / 2007-09-11 17:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:-))) wiem o co chodzi
Gagarin / 2007-09-11 16:36 / Bywalec forum
Witajcie - a nie sądzicie że teraz jest dośc dobry moment na LOTOSka ?
ślicznooka / 2007-09-11 16:44 / Uznany gracz giełdowy
witaj Gagarin, i tak i nie... dziś przy drożejącej ropie drożały też spółki paliwowe na świecie, nasz lotos i orlen zachowały się słabo. Wprawdzie one nie wydobywają (lotos wydobywa 5% swojego zapotrzebowania)... poza tym ostatnie zamieszanie wokół prezesa, który miał być odwołany, teraz okazuje się, że raczej zostanie... ja nie mam raczej cierpliwości do lotosu, choć uważam, że da zarobić wkrótce.
Gagarin / 2007-09-11 16:50 / Bywalec forum
Ja też mam taką nadzieję że standardowo powinien zaraz (niebawem - czyli w bliżej nieokreślonym czasie) odbić - mam troszke LOTOSU za 44 zeta i może jutro troszke dokupie
doji / 2007-09-11 22:49 / portfel / Bywalec forum
Witam...jednak analizowałeś LOTOS na wykresie? Wynika z niego, ze zjazd moze potrwac do 35zł...chociaż tak niska cena wydaje sie mało prawdopodobna...
jacquesmayol / 2007-09-11 15:00 / portfel / "How deep can you go?"
mam pytanko do Biga
jakis czas temu pisales ze sytuacja na rynku subprime nie wyglada dobrze i rynek dopiero zacznie trawic zle dane ukrywane przed nami, ale dosc pewnie stwierdzales ze to korekta.
Teraz nadszedl czas ze te trupy zaczely wychodzic z szafy i na rynki zaczynaja docierac zle informacje o ktorych mowiles jakis czas temu, lecz teraz widze ze wraz z tymi informacjami zaczynasz pisac o bessie.
Zatem dalej twierdzisz ze to korekta czy to juz moze byc bessa?skad ta zmiana nastawienia skoro juz jakis czas temu pisales o tych zlych informacjach i kiedy w koncu zaczely sie pojawiac zgodnie z Twoimi przewidywaniami to widze iz Twoja pewnosc w to iz to tylko koretka tez maleje? czemu?
Pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2007-09-11 15:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Napisalem ze bessy na 100% wykluczyc nie mozna - nadal twierdze ze to korekta pod warunkiem silnego spadku i wowczas - bedzie to odfajkowane , natomiast jezeli sprawa bedzie sie przeciagac moze przejsc w besse..pewien nie jestem - gdyz pewne jest tylko jedno - dzien i godzina niepewna.. Pozdr..
antropolog / 82.139.42.* / 2007-09-11 15:17
Bigu witaj
Możesz uzasadnić dlaczego akurat wrzesien jest tym trefnym miesiącem spadków?Jak ocenisz info że wczorajsze wzrosty w japonii były za sprawą firm z branży nieruchomosci?Może jednak nie jest tak zle,ceny miedzi też nie spadną chiny kupują każdą ilosc.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-11 15:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zakladamy ze rynki funkcjonowaly normalnie - zadnych kryzysow itp. wowczas - sprzedaj w maju i odejdz bylo aktualne , rynki po wzrostach wielomiesiecznych potrzebuja czas na oczyczenie i skorygowanie i to trwa przewaznie od maja do pazdziernika z malymi odreagowaniami , w tym roku rynki rosly do lipca - tak wiec czas na skorygowanie jest zdecydowanie zbyt krotki - dochodzi kryzys w USA - ktory bezposrednio dotyczy wiele krajow w tym takze europe - GPW - sama na polnoc nie bedzie podazac - gdyz nikt przy zdrowych zmyslach - nie moze powiedziec ze akcje na GPW sa skarajnie niedowartosciowane..Pozdrawiam..
antropolog / 82.139.42.* / 2007-09-11 16:18
Zatem przewartosciowanie akcji na GPW nie jest bardzo ważne w porównaniu z sytuacją na rynku globalnym.Jedno jest pewne...niepewnosc niepewnosc i jeszcze raz niepewnosc.Kilkumiesieczna korekta nawet do pazdziernika-listopada to optymistyczny wariant.
Big Lebowski / 2007-09-11 16:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak to wlasnie odbieram - jeszcze jedno dorzuce nie podoba mi sie gdy S&P - 500 ma takie same wahania jak Dow - to nie jest normalne..
risky bez logowania / 83.27.154.* / 2007-09-11 12:32
Witam, znów coś się udało zarobić...na Petroinvest....ale na dziś koniec zabawy...bo siły brak...i wg mnie dziś będzie ciekawie w Ameryce...dodam...że nie posiadam akcji...już.
Abus / 2007-09-11 14:36 / Uznany Gracz Giełdowy
risky, dzis Ben nie dolozy do pieca, bo doskonale zdaje sobie sprawe ze stapania po cienkiej linii wiec...nie sadzie zeby juz dzis nastapilo rozstrzygniecie:
1. gram MCI pod info
2. zbieram sobie elke, wszystko co wpada nizej 6 pln
3. czyszcze resztki portfela z MSZ
warren buffet / 2007-09-11 13:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
cos duzo pesymistow :)
risky bez logowania / 83.27.154.* / 2007-09-11 13:34
Oj...ja nie pesymista...Warrenku :) Mój optymizm polega na tym, że większej krzywdy nie dam sobie zrobić...a to jest poprostu unik...przed testowaniem 12000 na DJI...
warren buffet / 2007-09-11 14:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale za duzo pewnosci w spadki he he :) mi tam obojetne co bedzie, ja sobie krzywdy tez nie dam zrobic bo to juz nie jest rozkwit hossy tylko koncowka
ślicznooka / 2007-09-11 12:39 / Uznany gracz giełdowy
Pilnie zatrudnimy na stanowisko: ostatni optymista:-)
J / 2007-09-11 12:43 / Tysiącznik na forum
spoko, spoko, nie tak szybko ;)
pietroo / 2007-09-11 11:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ślicznooka,
Powiedz mi co myślisz o IBS-ie? Wiem, że się nad nim zastanawiałaś.
Dzięki i pozdrawiam
ślicznooka / 2007-09-11 11:44 / Uznany gracz giełdowy
witaj, do tej spółki mam sentyment, gdyż zrealizowałam na niej 70% zysku, więc mogę nie być obiektywna.... niepokojącym sygnałem jest wyjście spoza kanału w którym się poruszała 1,5-2,2; niemniej uważam, że niesłusznie jest zaliczana do grona spółek spekulacyjnych... przy sprzyjającym rynku jest szansa na pobicie ostatniego szczytu i atak na 3 zł w tym roku.
Ale ja naprawdę nie wiem jak będzie....
pietroo / 2007-09-11 14:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A kupujesz dla siebie jakąą paczuszkę tego papieru?
kristof_1 / 2007-09-11 11:10
Witaj Big!
Pisałeś kiedyś że jedyną bezpieczną formą inwestowania jest inwestycja w złoto. Napisz proszę w jakich bankach można nabywać certyfikaty zakupu złota?
Pozdrawiam
ślicznooka / 2007-09-11 10:49 / Uznany gracz giełdowy
Jestem naprawdę pod wrażeniem nowego kanału tvn cnbc biznes, jak dla mnie poziom światowy...
pietroo / 2007-09-11 10:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TVN jest w ogóle świetną stacją telewizyjną. Najbardziej profesjonalną w Polsce.
Big Lebowski / 2007-09-11 07:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
Big Lebowski / 2007-09-11 07:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Azja w dniu dzisiejszym male co nieco - odreagowala , byc moze inne rynki takze to zrobia - nie zmienia to faktu ze wszycy inwestorzy beda sie wpatrywac padnie bastion 13tys na Dow czy nie - ja twierdze ze na dniach padnie, komentarz gieldowy w Rzeczpospolitej mowi ze GPW byla w krotkoterminowym trndzie spadkowym i nastepnie pod koniec sierpnia nastapilo silne odreagowanie a obecnie powrot do trendu spadkowego - przed wielu tygodniami opisalem taki wlasnie scenariusz , jeszcze obroty sa male jeszcze trudno sie rozstac z walorami - obroty sie zwieksza i to znacznie jak padna bastiony - wowczas shorty przystapia do dzialania na wszystkich rynkach.. Wrzesien mnie nie zaskakuje - gdyz zazwyczaj to norma , wczorajsze zachowanie Dow tzn. odreagowanie odbylo sie tylko dlatego ze Intel zameldowal przewidywane lepsze wyniki ..
jarekon / 2007-09-11 10:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dlaczego azja zawsze ma kreche w srodku notowan?? pewnie głupie pytanie, ale dawno to zauwazylem i nie udalo mi sie znalesc powodu?? sjesta czy co??
dzien dobry wszystkim:))
jarekon / 2007-09-11 10:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
poza tym azja raczej na czerowno:((
i to konkretnie
freshcom / 2007-09-11 08:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam.pozwole sobie dwa slowa na temat wrzesnia.parkiet zanalizowal te "nieszczesliwe"miesiace z ostatnich 20 lat.srednio indeks S&P500 tracil 0,6 procent .w 9 na 20 lat wrzesien przynosil zyski ,wartosc srednia zostala zanizona przez przez wyjatkowe slabe wyniki za lata 2001-2002.w ostatnich trzech latach zykiwal na wartosci w "czarnym " miesiacu srednio o 1,2%.i na koniec w 2006 wrzesien nalezal do najlepszych okresow dla inwestorow.sytuacja nie jest najlepsza ale moze nie jest az tak zle z tym wrzesniem.gielda lubi zaskakiwac teraz ma okazje.
Big Lebowski / 2007-09-11 08:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na wszystkich mozliwych programach od Bloomberga do n-tv mowi sie o posiedzeniu FED i obnizce stop - dlatego uwazam ze rynki juz dawno ta obnizke zdyskontowaly , obnizka stop daje szanse na wzrosty gdy rynki sa nia zaskoczone w innm przypadku rynki juz to skonsumowaly..
warren buffet / 2007-09-11 13:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie
ślicznooka / 2007-09-11 08:18 / Uznany gracz giełdowy
i w tym momencie trzeba wrócić do sierpnia i przypomnieć sobie od czego zaczęło się odreagowanie... od obniżki stopy dyskontowej i spekulacji, że w takim razie zostaną obniżone gł stopy... Ameryka natychmiast wtedy odbiła, a za nią powędrowała reszta świata. Dlatego też uważam, że obniżka może być już w cenie.
Abus / 2007-09-11 08:26 / Uznany Gracz Giełdowy
o czym Ty prawisz, skoro jestesmy praktycznie w punkcie odbicia sierpniowego...no, okolo 200 pkt wyzej...Obnizka nie bedzie zaskoczeniem, niemniej jednak powinna pomoc rynkom...przynajmniej krotkoterminowo. Nie twierdze ze beda wzrosty, bo daleki jestem od takich stwierdzen, ale na to forum wkroczyl mis i widzi wylacznie negatywne wymowy z informacji calkiem bagatelizujac pozytywy. Spirala strachu jaka tu nakreca Big jest wielka, a rynek tak naprawde siedzi okrakiem na plocie nie wiedzac co ma robic. Podczas siedzenia na plocie sa wachania i to obecnie obserwujemy. Zdecydowany ruch powinien pojawic sie w najblizszym czasie i trzeba byc bardzo ostroznym, daleki jestem jednak od stwierdzen, ze bedzie to na 100% ruch w dol
Big Lebowski / 2007-09-11 08:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Byl czas gdy bylem jedynym bykiem na forum- obecnie jestem niedzwiedziem i nie ukrywam tego - wszystkim znajomym zalecilem sprzedaz akcji - czy to z forum czy spoza forum gdyz sa i beda spadki - pisalem o tym przed wielu tygodniami scenariusz na wrzesien.. nie dziwie sie dzieciom hossy ze wierza w wrzesniowe wzrosty - dziwie sie inwestorom z dluzszym stazem.. Obecna sytuacja w USA nie jest standartowa - moze ale nie musi oznaczac besse - i na to trzeba spojrzec realnie- bez emocji..sytematyczne wzrosty cen zlota ( spojrzec na wykres ) nie wrozy wzrostow na rynku akcji - bynajmniej nie w obecnej chwili..
antropolog / 82.139.42.* / 2007-09-11 08:44
Jedna z zasad spekulacji brzmi...nie ufaj nikomu kto mówi że wie co sie wydarzy na giełdzie w przyszłosci :)
Big nie mówi że wie,Big tylko sugeruje....
art.pi / 2007-09-11 00:03
http://banki.onet.pl/1603135,wiadomosci.html

A potem się ludzie dziwią, że jakiś kryzys z kredytami jest.
Czarna zagadka: ile procent spadną światowe indeksy jesli FED 18.09 rozczaruje inwestorów a tydzień później zaatakuje Hezbollah - bo coraz częściej o tym się mówi.

pozdr.
risky-rainmaker / 2007-09-10 22:01 / Ostatni Optymista
Ślicznooka...to nie ja zapeszyłem :)))
ślicznooka / 2007-09-10 22:48 / Uznany gracz giełdowy
dobra, dobra....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy