Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Abus / 2007-09-03 09:46 / Uznany Gracz Giełdowy
narazie realizujemy pomalutku scenariusz, o ktorym pisalem w ubieglym tygodniu...tak sobie ogladam coby tu dzis kupic na szybki obrocik, ale ze spolek ktore obserwuje nie ma nic ciekawego...moze jakies sugestie?
risky bez logowania / 83.8.53.* / 2007-09-03 14:16
Witam, ja polecam odlewnie..i drozapol... :))
ślicznooka / 2007-09-03 10:00 / Uznany gracz giełdowy
no nie wiem... ja dziś była bym ostrożna, coby przymusowo longiem nie zostać...

jak by spojrzeć na sytuację: odreagowanie po korekcie rozpoczęło się dzień po czarnym czwartku (i zapowiadał się czarny piątek), kiedy FED postanowił ciąć stopę dyskontową, co dało nadzieję na obcięcie głównych stóp we wrześniu. Mam wrażenie, że giełda amerykańska i europejskie, poszły za tym trochę tak owczym pędem, bo przecież nie skorzystaliśmy z istotnych wsparć.... Potem było pompowanie gotówki, co nie wzbudzało już takiej euforii, niemniej koło kupowania ruszyło.

A tymczasem w piątek szef Fedu daje do zrozumienia, że on cięć stóp nie obiecywał... I jak czytam komentarze, że giełda amerykańska zareagowała pozytywnie, to widzę tu pewne nadużycie, Bush ich nakręcił, ale po wystąpieniu Bena entuzjazm wyraźnie zmalał.
No i pod co teraz ma rosnąć?
(日本語版) / 2007-09-03 11:23 / ___
a ja proponuje porzucic bezcelowe rozwazania i zdac sie na madrosc FED & Co.
Oni wiedza to wszystko co my i jeszcze znacznie wiecej.
ślicznooka / 2007-09-03 11:33 / Uznany gracz giełdowy
też prawda, sama siebie męczę i nudzę tymi dywagacjami:-)
Nadroj / 2007-09-03 11:07
pięknooka, ale mimo wszystko jednak dzień zapowiada się jako gra w zielone
dodatkowo nasz najpopularniejszy dziennik giełdowy wskazuje przesłanki ku końcowi bessy
może jednak zaplanowanie jakiegoś dłuższego terminu miałoby sens?
ślicznooka / 2007-09-03 11:36 / Uznany gracz giełdowy
może i by miało, może i bym zdecydowała się wejść podczas dzisiejszej sesji, jeśli skończyli byśmy na plusie i jeśli potwierdzone by to zostało obrotami. Jeśli USA by pracowało, a Dax dał czadu... a tak... za dużo niewiadomych.
Abus / 2007-09-03 11:23 / Uznany Gracz Giełdowy
jakiemu koncowi bessy...przeciez zadnej bessy nie bylo
Nadroj / 2007-09-03 11:35
zwał jak zwał, ale podobno ma się kończyć "zwał" cenowy :P
Abus / 2007-09-03 10:06 / Uznany Gracz Giełdowy
wyraznie napisalem, ze chodzi mi o szybki obrot, a interesuja mnie spolki z dyzumi obrotami w dniu dzisiejszym...z tych ktore obserwuje zadna tego nie posiada;-)
Nadroj / 2007-09-03 11:01
chcesz isc na hardcora to polocam Toora :)
Abus / 2007-09-03 11:23 / Uznany Gracz Giełdowy
4m obrotu na torze...malo
anonim_03 / 2007-09-03 09:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich

Tak się na Cameco przyglądam ... (CCJ).
chyba będę się angażował w ten sektor ... czystej energii
ślicznooka / 2007-09-03 09:27 / Uznany gracz giełdowy
hej Anonim, dałeś mi do myślenia na weekend nad doborem portfela....i przyszedł mi do głowy ten właśnie sektor.
pozdrowienia.
pietroo / 2007-09-03 09:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam gospodarza i wszystkich tu zaglądających. :-)))
Gyh / 2007-09-03 08:43
Witam serdecznie Forumowiczów. Dzięki temu kącikowi miałem ciekawą i pouczającą lekturę przez weekend. Jestem pełen uznania dla wyrażanych tu opinii i analiz, a także kultury wypowiedzi i zachowania. Jestem całkowicie nowym obserwatorem giełdy, acz przygodę z tą kapryśną damą miałem w połowie ’92-go roku. Dwuletni romans, wiele mnie nauczył:-) Przez ostatnie kilkanaście miesięcy sporadycznie przypatrując się rynkowi, zacząłem dostrzegać pewne analogie hossy giełdowej z początku lat 90-tych i obecnych ruchów. Oczywiście o prostym podobieństwie nie może być mowy! Inwestorzy bardziej świadomi, rynek dojrzalszy, możliwości techniczne niewspółmiernie bardziej zaawansowane, a i dostęp do informacji ułatwiony… Reasumując: postanowiłem pomimo bolesnej nauki z przeszłości, zainwestować na giełdzie na średnich i długich dystansach – pozostawiając sobie niewielką kilkunastoprocentową furteczkę na spekulacje. Czas wejścia jeszcze nie nadszedł :-)

Wiem, że nigdy nie pozostawiacie zadanych pytań bez odpowiedzi. Przechodzę na „obserwatora” i życzę udanych transakcji.
Pozdrawiam gorąco
Zegarmistrz Słoneczny
Gyh / 2007-09-03 09:23
Witam,
Owszem – korci :-) Wole jednak trzymać język na wodzy, tym bardziej, że mój wkład merytoryczny w dyskusję będzie raczej nikły, a po co zaśmiecać wątki. Nabiorę giełdowej ogłady, to i głos dam. Ha!
ślicznooka / 2007-09-03 08:57 / Uznany gracz giełdowy
witaj, witajcie:)
mógłbyś z nami też popisać, bo zapewne czasem korci Cię, by z kimś tu popolemizować:-)))
a my doceniamy wszystkie głosy w dyskusji...
pietroo / 2007-09-03 09:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Ślicznooka,

Jak minął weekend? Dzisiaj też dt? Czy spokojnie obserwujesz?
Pozdrawiam
ślicznooka / 2007-09-03 09:15 / Uznany gracz giełdowy
cześć, będę obserwowała, jeśli będzie okazja to nie omieszkam, jednak w tym tygodniu spodziewam się raczej realizacji zysków ze strony uczestników rynku.
pietroo / 2007-09-03 09:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzisiaj chyba będą wzrosty, jak myślisz?
ślicznooka / 2007-09-03 09:25 / Uznany gracz giełdowy
myślę, że niekoniecznie... podbicie na początku i szybka realizacja zysków, po czym osuwanie się indeksów - to jednak tylko mój punkt widzenia więc się nim nie sugeruj proszę...
pietroo / 2007-09-03 09:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
chyba potwierdza się Twoja prognoza
pietroo / 2007-09-03 09:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A ja mam nadzieję na wzrosty dzisiaj i jutro.... Ale to są moje pobożne życzenia.
pietroo / 2007-09-03 09:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ponar wzrósł dzisiaj, widziałaś?
Abus / 2007-09-03 07:12 / Uznany Gracz Giełdowy
witam wszystkich z rana;-)
Big Lebowski / 2007-09-03 06:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim... udanych transakcji zycze..
Q7 / 2007-09-02 23:53
mam pytanie "dude" :) pedro napisal ze jak euro/dolar spadnie w nocy to mamy spadki u nas na gpw.nurtuje mnie dlaczego? pozdrawiam
(日本語版) / 2007-09-03 11:25 / ___
ale nie spadl,tylko troche wzrosl,wiec rozwazania nieaktualne
Big Lebowski / 2007-09-03 06:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gdyz hossa swiatowa jest napedzana pozyczkami w krajach o niskim oprocentowaniu kredytow tzn. Japonia , Szwajcaria - kredyty jak wiadomo trzeba splacac - wowczas nastepuja zawirowania nw gieldach gdyz wycofywana gotowka to powoduje - czasem jednak waluty wysylaja mylne sygnaly takze..
Q7 / 2007-09-03 07:10
Dzien dobry:) dzieki za odpowiedz.pozdrawiam
ślicznooka / 2007-09-02 23:18 / Uznany gracz giełdowy
http://biznes.onet.pl/1,1434909,prasa.html

i dlaczego ja tak nie inwestuję?:-)))
TaS / 2007-09-03 01:49 / Tysiącznik na forum
może nie jesteś piłkarzem/piłkarką?
:)
umika / 2007-09-02 20:49 / Bywalec forum
Bigu!! Ulituj się nad nowicjuszką :-))) Co mogą znaczyć pakietówki na Biotonie??? Nikt nie odpowiedział mi czy to dobrze dla spólki/kursu czy źle ???http://www.parkiet.com/notowania/pakiety.jsp
Big Lebowski / 2007-09-02 20:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nic kompletnie nic - jest to swiadome wpuszczanie mniej doswiadczonych inwestorow w maliny - czesto tak robiono celem pokazania ze akcje ktos wycenia wyzej aniezeli rynek .. nie zwracaj na to uwagi - stary numer..
umika / 2007-09-02 21:04 / Bywalec forum
Ok. dzięki niestety albo stety mam malutki pakiet Biotka po 1.28!!! czyli muszę to ....olać i ...obserwować ?!?
Big Lebowski / 2007-09-02 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozumie - widzac taka transakcje - wypatruje sie jakiejs szansy... powtarzam jest to stary numer - ktory ma na celu dezinformowac..
ślicznooka / 2007-09-02 21:11 / Uznany gracz giełdowy
jest też inna ewentualność: transakcje pakietowe są umawiane często z wyprzedzeniem i uzgadniana jest średnia np z 2-3 miesięcy... stąd też mogła wyjść taka cena.
Big Lebowski / 2007-09-02 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oj Malgosiu - to naprawde stary numer - szyty gruba nicia..Umilka olac to moze tylko facet - kobieta moze tylko delikatnie osiusiac... hehe..
ślicznooka / 2007-09-02 21:17 / Uznany gracz giełdowy
:-)))
no wiesz, bronię twarzy naszej GPW, coby od szulerni jej nie wyzywali:-))
Big Lebowski / 2007-09-02 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
szczytny cel - zaiste.. ;-)))
umika / 2007-09-02 21:48 / Bywalec forum
Ok. wypijam szklankę winka Warrena i delikatnie to..........osiusiam. Co ma wisieć nie utonie:-)) Jakoś mi lżej na .....koncie?!?
ralf13 / 2007-09-02 20:10
Bigu czy nadal podtrzymujesz swoją koncepcję zakupów na pzrełomie wrz./paż.?Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-09-02 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tzn. ja tak planuje.. - ale jak bedzie okaze sie w praniu..
Big Lebowski / 2007-09-02 17:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wydarzenia typu - wypowiedz szefa FED - BB, oraz termin posiedzenia FED - w sprawie stop - przyslaniaja takie przyziemne wydarzenia jak " sabat czarownic " , ja mysle ze wlasnie gra jest wlasnie w toku a z czasem bedzie przybierac na sile - zachowania indexow beda oglupiac inwestorow i dezinformowac , zauwazylem jedno ciekawe zjawisko ze nie istnieje obecnie cos takiego jak strach przed wrzesniem - tylko inwestorzy z poprzednich hoss - mysla o wrzesniu powaznie - istnieje mozliwosc ze inwestorzy aktywni na poprzenich hossach - moga sie mylic - jak rowniez moga miec racje..
TOMOK / 2007-09-02 19:02 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć Big
może być różnie zatem....ja trzymam się mojej koncepcji...ciut róznej od Twojej...choć...czas pokaże kto miał rację... / chodzi tylko o rację odnosnie mojego portfela - nic więcej /
Jesli wyjdzie, że rację będe miał ja...to...będzie super
Jeśli rację będziesz miał Ty...to też będzie super...
Mogę mieć wtedy ciut mniej uśmiechniętą buzię...nic więcej
Pozdrawiam ciepło
Big Lebowski / 2007-09-02 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomok..zycze Ci zebys mial racje... Pozdrawiam..
TOMOK / 2007-09-02 19:27 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
bardzo lubię jak rozmawiasz ze mną...
Pozdrawiam ciepło
TOMOK / 2007-09-02 19:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jeszcze jedno pytanie jeśli mogę...czysta ciekawość nic więcej
Giełda to dla CIebie hobby czy może sposób na życie-zarabianie...a może i to i to...a może jeszcze coś innego...
Jak masz czas i ochotę...napisz...
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-02 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gielda to dla mnie sposob na zycie tzn. zarabianie oraz pasja - to jest jak narkotyk.. Pozdr..
TOMOK / 2007-09-02 19:38 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
by nie męczyć Cię już....chciało by się tak...
ale trzeba spełnić więcej warunków....niż tylko chcieć..jak ja...
Pozdrawiam ciepło
Big Lebowski / 2007-09-02 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
musisz sie uczyc - i to poza forum.. Pozdr..
TOMOK / 2007-09-02 20:01 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
wiem...ale ma świadomość, że nie nauczę się...tak jak...
mam świadomość, że nie pojmę matematyki...zawsze mi źle szło z tego przedmiotu...nie przeskoczymy pewnych rzeczy...tak jak zapewne Ty...nie pisałeś piknych wypracowań z jęz. polskiego...
Nie to, że piję do Twoich wypowiedzi...nie odbierz tego tak..ale czuję, że tak było...
a moze mylę się...
Pozdrawiam ciepło i dzięki za poświęcony czas...
Big Lebowski / 2007-09-02 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bo Ty wesoly chlopak jestes.. Pozdr..
TOMOK / 2007-09-02 19:36 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jestem szalenie świadomy swojej niewiedzy nie ukrywam tego...
i lubię ludzi...wielu z forum wzbudziło moją sympatię...nikt mnie do tej pory nie zawiódł...nikt nie obraził...
bardzo lubię to...mijesce...
bardzo...
szalenie się cieszę, że tarafiłem TU
Pozdrawiam
5424 / 2007-09-02 13:32 / Fan Linuxa Ubu
mam takie pytanie czy w tym tygodniu będzie ogłaszany jakis ważny raport który może wprowadzić zamieszanie na giełdzie
Big Lebowski / 2007-09-02 12:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zastanawialem sie ostatnio nad bardzo dobrym zachowaniem niemieckiego indexu - Dax, przygladajac mu sie zauwazylem ze wlasciwie bardzo dobrze zachowywaly sie spolki - defensywne i spolki ktore placa dobra dywidende - ofensywne pomimo placenia dobrej dywidendy - sa w nielasce, firmy z sektora finansowego tzn. banki,firmy ubezpieczeniowe oraz IT- w czasie ostatniego odreagowania niewiele zyskaly - mysle ze trwa przemieszczanie srodkow i zajmowanie pozycji defensywnych.. GPW - ktorej trzon tworza spolki ofensywne - czytaj banki - ciekawe czy bedzie nasladowac innych czy pojdzie swoja droga , szczerze mowiac wielokrotnie zapowiadalem ze jesienia wroce do Millenium - obecnie jestem w kropce - gdyz widzac zachowanie kursu BCP -w Frankfucie dochodze do wniosku ze chyba sie wstrzymam jeszcze.. BCP- to firma matka naszego Millenium..
up-and-up / 2007-09-02 13:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Millenium jest w porzadku,wyniki doskonale.Proponuje na Stooq wykresy za 5 lat i za 10 lat,tam swietnie widac obecna sytuacje.
A tu ciekawostka :video z prezentacja wynikow za II kw. b.r.

http://tinyurl.com/2jh99m
risky-rainmaker / 2007-09-02 12:46 / Ostatni Optymista
Wiesz co...zawsze jest ciężko wskoczyć do jadącej windy...i powiem Ci strasznie nie lubię tego...bo zaczyna się uzasadnianie...ważenie...szukanie..czytanie...przed podjęciem decyzji...Już parę razy to przeżyłem i teraz już tak nie robię...redukuje portfel kiedy uznam...ale zawsze zostawiam 2-3 spółki choćby za kilka tys. żeby było...jako tzw. hak którego mogę się chwycić lub spoglądać jak się oddala...tak postępuje...nigdy więcej bez akcji...
Big Lebowski / 2007-09-02 12:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to dlatego ze jestes ostanim optymista - kiedys ja takowym bylem..
up-and-up / 2007-09-02 12:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
bardzo przepraszam,ale ostatnim to bede zawsze ja.Nie widze zadnej katastrofy przed nami w dajacej sie przewidziec przyszlosci
anonim_03 / 2007-09-02 13:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zależy w jakim sektorze ...
up-and-up / 2007-09-02 13:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mowie ogolnie o gieldzie
anonim_03 / 2007-09-02 12:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przedostatnim ;-)
tak na marginesie na moich spółkach korekta była krótka i obecnie kursy są bliskie szczytom z końca lipca / początku sierpnia.
risky-rainmaker / 2007-09-02 12:57 / Ostatni Optymista
Anonim...nawet mnie nie próbuj denerwować...Ja jestem OSTATNI...:P
anonim_03 / 2007-09-02 13:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jakbym chciał Cie zdenerwować to bym Ci powiedział źeyś poszedł: sam wiesz gdzie i z kim ;-)
risky-rainmaker / 2007-09-02 12:54 / Ostatni Optymista
No i z tego co widzę...dobrze na tym wyszedłeś...:))) Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-02 12:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam .. Risky..
Merowin / 2007-09-02 11:59 / Bywalec forum
witam wszystkich, u mnie piekny dzionek sie zapowiada
risky-rainmaker / 2007-09-02 11:58 / Ostatni Optymista
Witam...mała lekturka w samo południe...

http://gielda.onet.pl/14,1435071,,3254,ft.html
ślicznooka / 2007-09-02 12:18 / Uznany gracz giełdowy
Interpretacje wystąpienia Bena widzę bywają różne... na ile ja go zrozumiałam, to zasugerował ewentualne obniżenie stopy dyskontowej, jeśli zaistnieje ku temu konieczność. Jednak główne stopy nie zostaną obniżone tylko dla tego, że inwestorzy są spanikowani, czy występują spadki na giełdzie.
Moim zdaniem chciał powiedzieć - zrobimy wszystko poza obniżeniem stóp... jeśli to nie pomoże to będziemy myśleć dalej...

Ale moja interpretacja może być stronnicza, bo dopadła mnie galopująca depresja gangstera.

Miłego dnia Panowie.
wladyslaw / 2007-09-02 15:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Moim zdaniem chciał powiedzieć - zrobimy wszystko poza obniżeniem stóp... jeśli to nie
pomoże to będziemy myśleć dalej...


Podobnie go zrozumiałem. Świadczy o tym ten choćby fragment jego obszernego wystąpienia:

Also, as in many episodes of financial stress, uncertainty about possible forced sales by leveraged participants and a higher cost of risk capital seem to have made investors hesitant to take advantage of possible buying opportunities. More generally, investors may have become less willing to assume risk. Some increase in the premiums that investors require to take risk is probably a healthy development on the whole, as these premiums have been exceptionally low for some time.

However, in this episode, the shift in risk attitudes has interacted with heightened concerns about credit risks and uncertainty about how to evaluate those risks to create significant market stress.

On the positive side of the ledger, we should recognize that past efforts to strengthen capital positions and the financial infrastructure place the global financial system in a relatively strong position to work through this process.

In the statement following its August 7 meeting, the Federal Open Market Committee (FOMC) recognized that the rise in financial volatility and the tightening of credit conditions for some households and businesses had increased the downside risks to growth somewhat but reiterated that inflation risks remained its predominant policy concern.
wladyslaw / 2007-09-02 15:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A także, a może nawet zwłszcza ten:

It is not the responsibility of the Federal Reserve - nor would it be appropriate - to protect lenders and investors from the consequences of their financial decisions. But developments in financial markets can have broad economic effects felt by many outside the markets, and the Federal Reserve must take those effects into account when determining policy.
ślicznooka / 2007-09-02 16:12 / Uznany gracz giełdowy
dzięki Władysław, teraz każdy może sam to przeanalizować i wyciągnąć wnioski.
Po ruchu indeksów w USA myślę, że było widać, że część inwestorów pomyślała podobnie jak my, inni jeszcze byli nakręceni przez Busha.
We wtorek przekonamy się, jak te dwa wystąpienia faktycznie wpłynęły na rynek...
risky-rainmaker / 2007-09-02 12:21 / Ostatni Optymista
Śliczne Oczka...myślę,że zaczeła się gra pod 18 września...będzie haos...to co lubię na giełdzie...bo zawsze wtedy najlepiej na tym wychodziłem...
ślicznooka / 2007-09-02 12:26 / Uznany gracz giełdowy
Risky, niech tak będzie, chętnie się dołączę. Niemniej po jego wystąpieniu przyszła mi do głowy myśl... 18 wrzesień, indeksy rosną w oczekiwaniu na decyzję... zapada... nie tniemy stóp... i... masakra. A po dwóch tygodniach zapewne mocnych spadków inwestorzy dochodzą do wniosku... to nawet lepiej, że nie obcięli....
risky-rainmaker / 2007-09-02 12:37 / Ostatni Optymista
Ryzykowna teraz....ale ja jestem za...choć myślę..że 12500 jest póki co nie zagrożone..
ślicznooka / 2007-09-02 12:44 / Uznany gracz giełdowy
Na dłuższą metę dla inwestorów było by korzystniejsze, gdyby kryzys został rozwiązany innymi metodami niż cięcie stóp... jeśli obetną, to nie wiem, czy będzie po co wchodzić...
niemniej bardzo bym chciała, by DJ obronił 12,5 tys, a Wig20 3150...
anonim_03 / 2007-09-02 12:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
DJIA jest od 12.5k oddalony o 6% ...
nie jest wcale oczywiste że tam index będzie zmierzał ...

PS. Obniżkę stóp w USA uważam za mało prawdopodobną, powiedzmy 30%
ślicznooka / 2007-09-02 12:57 / Uznany gracz giełdowy
Nie wiadomo jednak ile podrośnie nim (ewentualnie) spadnie, a także pamiętajmy, że my reagujemy mocniej niż oni...
Jednak Anonim, nie moim zamiarem jest przedstawianie kasandrycznych wizji, staram się rozpatrywać wszelkie ewentualności, a założenie, że idziemy w stronę rekordów jest proste do postawienia, tylko ciężko je uargumentować...
anonim_03 / 2007-09-02 13:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Od dłuższego czasu uważam że nastąpi poważne przetasowanie, pisałem zawsze "zmiana wart". I chyba właśnie następuje. Myśle że niektóre sektory będą miały besse a inne szczyty hossy. Nie jest jednak do końca jasne które (poza tym co wiemy na pewno) a szczególnie jak zachowają sie surowce.

To co zauważył Big wyżej -- o ruchach indexów zdecyduje skład sektorowy. W wigu20 jest aź gęsto od liderów ostatnich lat: banki-miedz-ropa, a mWig od developerów i budowlanki.
ślicznooka / 2007-09-02 13:37 / Uznany gracz giełdowy
słusznie mówisz, z kolei techwig pozostaje niedowartościowanym indeksem... może to na niego przyjdzie pora?
risky-rainmaker / 2007-09-02 12:51 / Ostatni Optymista
I to co piszemy mnie pociesza...bo jeszcze chwilę temu...większość nas byłaby zawiedziona że WIg nie bije rekordów...a teraz...każdy już oswoił się z myślą, że może być zjazd....o np. 15%...i co za tym idzie pewnie kalkulują to wychodząc , albo nie wchodząc...w pełni...
ślicznooka / 2007-09-02 12:52 / Uznany gracz giełdowy
i Twoje spostrzeżenie potwierdzają obroty:-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy