Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Life / 2009-03-15 20:35 / Tysiącznik na forum
Witam.
Strasznie cienki w sensie ilości notowanych spółek mamy ideks branży energetyka.
Dotychczas żadnej nie posiadałem....
Big jak widzisz perspektywy rozwoju przed spółkamim wchodzącymi w skład tego indeksu na naszej giełdzie?
Czy któraś z obecnych ma szanse stać się liczącym graczem na polu energii odnawialnej?
Może masz wiedzę czy jakaś spółka z gpw stawia na energię wiatrową, wodną lub słoneczną?
A może ktoś inny z czytających ma ochotę podzielić się wiedzą?
Pozdrawiam :)
Life / 2009-03-15 21:18 / Tysiącznik na forum
Teraz już wiem co było powodem zakupu zenera przez Biga....
A to spryciarz :))
Life / 2009-03-15 20:53 / Tysiącznik na forum
witam.
No właśnie znalazłem wiadomość na ten temat oraz info że planują zwiększenie mocy do 600MW.
Dzięki krzychu :)
Life / 2009-03-15 20:54 / Tysiącznik na forum
przepraszam Krzychu miało być
kriss4 / 2009-03-15 19:20 / portfel / Bywalec forum
Witam gospodarza i wszystkich zaglądających , Big czy mógłbys skomentować obecne zachowanie impexu, nie ukrywam że z całego mojego portfela to ten papier nie zachwyca, brak obrotów i cena coraz niższa pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-03-15 17:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=WK1AJaEXdpI&feature=related Jimmy Page,Paul Rogers-Boogie Mama (NYC) (+4)
5424 / 2009-03-15 17:19 / Fan Linuxa Ubu
jak przewidujecie rozwój wypadków w nadchodzącym tygodniu
Big Lebowski / 2009-03-15 17:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra . nadchodzacy tydzien to tance - biale tango ;-)
5424 / 2009-03-15 17:30 / Fan Linuxa Ubu
też obstawiam mocne falowanie z testem dna pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-03-15 16:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=BTap1_uXOYE&NR=1 Najlepsi gitarzysci swiata tu w tym kawalku..
Big Lebowski / 2009-03-15 16:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=QZXG0fNUUXs&feature=related Muzyke ktora tu zazwyczaj zapodaje to jest blues - teraz niespodzianka muzyka powazna Chopin.
Big Lebowski / 2009-03-15 16:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wybory do PE: Lepper zapuka do naszych drzwi - hm jakby tu doklanie okreslic "Kampania Buraczana " nabiera impetu - wybranie tego czlowieka do rzadu bylo policzkiem w twarz - ludziom trzezwo myslacym..
Big Lebowski / 2009-03-15 12:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W wielu miejscach mozna przeczytac jaki to dolar amerykanski jest "smieciowym srodkiem platniczym " i nie wiem skad to sie bierze gdyz realia mowia zupelnie co innego - usd umocnil sie w stosunku do innych walut znacznie , pokrzykiwania ze sie konczy biora sie z wszelkiego rodzaju fobii - predzej euro sie przewroci a dolar pozostanie twarda waluta - osobiscie obstawiam ze wczesniej czy pozniej FED wywinie numer ktory znacznie jeszcze wzmocni dolara i przywroci hegemonie amerykanska na swiecie - obstawiam ze USA jako pierwsze doprowadza do sytuacji ze waluta amerykanska bedzie miala pokrycie w zlocie.. tak wiec obstawiam jako walute przyszlosci wlasnie usd..
krzysiek29 / 2009-03-15 14:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Bigu co bys polecal ze spolek z rynku amerykanskiego z gory dziekuje.pozdr
Big Lebowski / 2009-03-15 16:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzysztof..Jest w czym wybierac - jezeli chodzi o banki to moja opinie znasz Wells Fargo dorzucil bym BoA , z firm produkcyjnych GE oraz Caterpilar - ktory w swoim profilu produkcji nie ma konkurencji na calym Bozym swiecie - probuja go nasladowac ale nie maja szans - dywidenda 7,23% powinno byc cos z medycyny i tu mam nietypowa propozycje tzn. irlandzka firma biotechnologiczna ktora scisle powiazana z Biogen mialem kiedys jej troche sprzedalem z 7 tys euro a moglem za 70 tys euro - cierpliwosci braklo, z nowych technologi polecal bym jednak Nvidia oraz IBM - stanowczo odradzam koncerny naftowe oraz zbrojeniowe.. nadal polecam kanadyjska firme Bombardier - produkuja samoloty oszczedne i konkurencyjne na swiecie miedzy innymi Lufthansa zamowila 30 szt.. Pozdr.
krzysiek29 / 2009-03-15 16:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki. teraz przeanalizuje i z gore powiem Wells Fargo-bardzo dobra propozycja,GE i Caterpillar rowniez a co powiesz o tych spolkach?
Actelios SpA
Apache Corp
BG Group plc
Covanta Holding Corp
EDF Energies Nouvelles SA
EDP Renovaveis SA
First Solar Inc
FPL Group Inc
Gamesa Corporacion Tecnologica SA
Gushan Environmental Energy Ltd
Iberdrola Renovables SA
Linc Energy Ltd
Ormat Technologies Inc
Q-Cells SE
Renewable Energy Corporation ASA
REpower Systems AG
Sechilienne-Sidec SA
Southwestern Energy Co
Vestas Wind Systems A/S
Williams Companies Inc
Energia Alternatywna
Big Lebowski / 2009-03-15 16:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Repower posiadaja obecnie Hindusi - domyslam sie ze to pakiet jakies funduszu pojedynczo wybral bym Q- Cells oraz dorzucil Nordex ktory pakiet 20% ma wlascicielka BMW i Altany..
krzysiek29 / 2009-03-15 16:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak to pewien certyfikat ktory zawiera wlasnie te spolki-:)Szkoda ze na naszym rynku jest taka bieda i nie ma spolek o zasiegu swiatowym.Ale musze powiedziec spolki medyczne na naszym rynku aktualnie bardzo dobrze se radza.Swissmed,Emcismed,HT.L.
CSG-tu jest potencjal na giganta stalowego ale do tuzow swiata satli bardzo daleko i parytet wymiany sie poprawil
KGHM- to tez maly gigancik o zasiegu swiatowym
HTL-Lider swiatowy w swoim segmencie
Bardzo malo spolek liderow w swojej klasie Asseco sie pieknie rozrasta ale naprawde o zasiegu swiatowym bardzo malo moze nasza chemia.Niby rolnictwo i produkcja zywnosci byla potega Polski ale czy ja wiem cukier-porazka, mieso coraz gorzej,owoce-tez nie zaciekawie
Big Lebowski / 2009-03-15 16:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
KGHM - znowu szuka przygod w Afryce , marnie oceniam jego szanse - gdyz na tym kontynencie doskonale radza sobie chinczycy nie tylko wykupuja ale rowniez zasiedlaja w starciu z chinczykami nasz KGHM - przegra niestety.. medyczne czy raczej ocierajace sie o medyczne postrzegane sa jako walory defensywne i stad ich zachowanie - podczas hossy inne beda generowac wzrosty..
Ciułacz / 2009-03-15 20:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodam że GE od 2000 roku jest w spadku, może to przypadek? Warto się nad tym zastanowić.Odnośnie spółek medycznych to na dwoje babka wróżyła.Dobra wiadomość bo powinno być sporo programów socialnych i może nawet powszechne ubezpieczenie społeczne.A zła wiadomość, przepowiadają ukrucić zachłanne spółki medyczne co robią niby kokosowe dochody itd.
jarroo / 2009-03-15 20:45
Witaj Ciulaczu!
Przed twoim urlopem rozmawialismy o Wells Fargo, kupowales go ,bo ja lyknalem po 10$.Bylo duze wahniecie w dol.
Pozdrawiam.
Ciułacz / 2009-03-15 21:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jarroo, Witaj !
Po moim urlopie 9 Marca z rana kupiłem po $8,90 i zabezpieczyłem stopem na 8,80, co jakiś czas podnosiłem stopa a że nie było falowania to przez dwa dni nie wywaloło. 11Marca rano postawiłem stopa na $12.- ale były pofalowania i po godzinie się sprzedało.Nie dałem za wygraną i 12 rano odkupiłem po $11,55 a w Piątek z rana mnie wywaliło po $14,02.
Na tej spółce zawsze są fale i można się przejechać albo zyskać.Czekam jak się uspokoi to przestanę sie bawic w spekułę.
Ciułacz / 2009-03-15 21:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jarroo, bądz ostrożny , większoś inwestorów oczekuje jeszcze na -25%, ale z tymi przepowiadaczami to wiemy jak przepowiadali ceny ropy.
Life / 2009-03-15 20:40 / Tysiącznik na forum
Faktycznie 8lat trend spadkowy....
Ale to solidna spółka i mocna marka.
GE to może być doskonała inwestycja na lata.
Ciułacz / 2009-03-15 21:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Life, Witaj !
GE zbudował sporo fabryk poza granicami Stanów, niby dobrze bo mają tam tańszą siłę roboczą, ale wszyscy psioczą że to już nie ta sama jakość, i w dodatku na produkcie pisze np. GE Made in China.Jak Amerykanie zaczną bojkotować zagraniczne wyroby to sie oberwie ich własnym spółkom.Teraz jak by GE chciał ponownie uruchomić produkcję w USA to nen sam produkt może być droższy o 200%. Jak go nie kijem to go pałą.
Life / 2009-03-15 21:59 / Tysiącznik na forum
Witaj.
Obecnie patrzę na GE przez nieco inny pryzmat ...
Mam na myśli sprzedaż turbin do wiatraków :)
Podobno w tym roku sprzedaż ma osiągnąć 9mld $
Ciułacz / 2009-03-15 22:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fife, to prawda że są mocni w turbinach i generatorach.
Fakt factem że mam znajomego (z wybranych )co jest fanem GE,Johnson&Jonson,Cilgate,Procter&Gamble,Pepsico,Quest Diagnostics.
Oraz Coca-Cola (od kilku lat na - ) i Abbott Laboratoires ( od kilku lat na -)
Facet jest staromodny ale ma nosa do inwestycji.Niestety jego portfel spadł do poziomu z 2005.
Marins / 2009-03-15 22:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Life jak zakupy?
Ciułacz / 2009-03-15 22:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Life , z Amerykańskich to te co je jeszcze kłopoty nie dopadły to po letnich wakacjach jak dalej będą zdrowe to wszystkie odbiją.No może naftowe i zbrojeniówka to mniej.
Teraz to tylko żeby wiedzieć kiedy będzie ten ostatni dołek.
Ciułacz / 2009-03-15 22:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sporo kasy jest na obligacjach i, ale i tam bańka się szykuje, to ta kasa popłynie na akcje tylko wszyscy czekają na zielone światło.Sam od ponad roku się duszę na marnych lokatach.
Life / 2009-03-15 22:56 / Tysiącznik na forum
Ciułacz, Jest sens w tym co piszesz. Ja niestety bardzo słabo znam spółki z rynku amerykańskiego. W związku z tym moje zainteresowanie w pierwszej kolejności skupia się do tych jak to określiłeś dużych i staromodnych :)
Na razie od jakiegoś czasu przyglądam się temu rynkowi i na tyle na ile czas mi pozwala czytam informacje.....
Zakupów jeszcze nie dokonałem.
A co do GE myślę że perspektywy nie najgorzej odczytałem :)
Jak będziesz miał jakieś ciekawe obserwacje to pisz . Chętnie poczytam. Jesteś bliżej to może więcej widzisz :)
Pozdrawiam.
Ciułacz / 2009-03-15 23:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Life, Ja jestem specjalistą od nieruchomości i electryczności a giełda to raczej hobbi na dorywczo.
Cykle w gospodarce mi są dobrze znane z powodów nieruchomości.
Co do Stanów to przemysł stalowy, electroniczny, linie lotnicze budownictwo, to mnie nie pociągają. Jak na teraz to finansowe i te co Ci powyżej napisałem.
Ja mając 53 lata to napewno będę budował inaczej portwel jak np.30-sto latek.
Jeszcze jedna sprawa, tu piszący mogą być zawodowymi administratorami funduszy co widzą to wszystko inaczej, oni muszą wcześniej zacząć zakupy, bo w jeden tydzień do za dużo by było kasy na rynku.
Już trzeba mieć wybrane walory a z zakupami ostrożnie.
Life / 2009-03-15 23:57 / Tysiącznik na forum

Już trzeba mieć wybrane walory a z zakupami ostrożnie.
Dobra puenta !!!
Doskonale rozumiem co chcesz powiedzieć.
Niestety ja też muszę portfel budować inaczej niż 30 -sto latek.
Ciułacz / 2009-03-15 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu!
Z tym $ USD, tu nie byłbym taki pewny.
Potencjałem Stanów zawsze byli jej obywatele i jakość emigrantów ich zasilająca rok-rocznie.
Długo terminowo to , to zle widzę.Kryzys finansowy już dawno wisiał w powietrzu, ale Azjaci kupowali obligacje i Amerykanie przez powiększanie deficytu mogli pompować pieniądze na rynek krajowy.Chyńczycy są wystraszeni z tym papierem w ręku i już nie mają ochoty dalej kupować a chętnie by się pozbyli tego co mają.Obecnie Amerykanie chcą sprzedać jeszcze wiekszą ilość obligacji jak w latach ubiegłych.
Jakość emigrantów co chce do USA to nie to samo co było kiedyś, są mniej pazerni na dorobienie się.Odsetek obywateli co jest mało zaradny jest z roku na rok coraz większy.
Może dojść do większych rozruchów na tle rasowym i ekonomicznym.
Lekarstwem może na to wszystko być jakaś większa wojna.
Wobec powyższego z $USA na dalsze terminy to jestem ostrożny.
Big Lebowski / 2009-03-15 17:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. Osobiscie uwazam ze caly czas trwala dystrybucja zlych kredytow i dopieli swego tzn. wrzucili to na barki calego swiata ;-) , teraz gra zacznie sie od nowa :) , strategia ustalona przy szabasowych swiecach wlasciwie obie strategie - dystrybucja i odnowa - ustalone zostaly przy szabasowych swiecach - gdyz w finansach z tymi jegomosciami nikt rownac sie nie moze..
Ciułacz / 2009-03-15 13:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodam że zainwestowanie w dobre spółki Amerykańskie to może przynieść dobre tezultaty bo inflacja czy dewaluacja $ USD nic im nie zrobi.
Ciułacz / 2009-03-15 14:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę na śniadanko z rodzinką wybyć , wpadnę wieczorem.Bywajcie.
Big Lebowski / 2009-03-15 11:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=JJqBu_HTiXE&feature=related Jimmy Page,Paul Rogers-Midnight Moonlight (NYC) (4)
mik0110 / 2009-03-15 11:46 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu,
czy ostatnie transakcje tvn ze swoją matką nie zminieły Twojej dobrej opinii o tej spólce?
Big Lebowski / 2009-03-15 11:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. moze byc spadek kursu akcji ale zdania nie zmieniam nalezy wykorzystac spadek ceny do uzupelnienia portfela , takze Cyfra Polsat uwazam ze zasluguje na miejsce w portfelu.. Pozdr.
mik0110 / 2009-03-15 12:00 / portfel / Tysiącznik na forum
tak wiem, dlatego mam pare Cyferek...:) ale tvn sie wystraszyłem i sprzedałem na farcie w srodę i po komunikacie juz nie odkupowałem...
cenię Twoją fachowość i z wielką przyjemnościa czytam wszystkie Twoje komentarze...
odkąd odkryłem Twój kącik jestem na niezłym plusie....
dzieki, miłego dnia...
Big Lebowski / 2009-03-15 12:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
3maj sie . baw sie dobrze..
Big Lebowski / 2009-03-15 10:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich w niedzielny poranek..
Big Lebowski / 2009-03-15 10:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=wV67R3SLvzY&feature=related The Firm/Jimmy Page - Midnight
Big Lebowski / 2009-03-14 22:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=ns0tW4c95aM Eric Clapton & John Mayer - "Broken Hearted" - na dobranoc..
5424 / 2009-03-14 22:02 / Fan Linuxa Ubu
Bigu aby mieć pełne pojęcie o rynkach to oprócz teorii giełdy trzeba wgłebić się jeszcze w waluty surowce. Podziwiam i cenie Krzycha bo on od tego zaczął jeszcze jak nabierze doświadczenia to wyrośnie na niezły autorytet
Big Lebowski / 2009-03-14 22:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Krzysztof - wroze mu wielka przyszlosc i jako inwestor sprawdzi sie..
5424 / 2009-03-14 22:09 / Fan Linuxa Ubu
co jeszcze trzeba poczytać aby mieć pełen zarys tematu.
Big Lebowski / 2009-03-14 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Psychologia gieldy - Kostolanego.. i stosowac sie do zalecen Kostolanego..
5424 / 2009-03-14 22:19 / Fan Linuxa Ubu
przecztałem kilka razy psychlogie Pulnera lubię tą ksiązkę podejrzewam że niewiele się różnią
Big Lebowski / 2009-03-14 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=jpyAd74H0Vg&feature=related Kaszubskie przyspiewki ludowe..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy