Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2007-08-27 08:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
Big Lebowski / 2007-08-27 08:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Analitycy sa w rozterce gdyz nie wiedza jak zakwalifikowac obecny stan rynku... hm..Wedlug mojej oceny silne wahania swiadcza ze rynek jeszcze nie znalazl swojego dna i uspokojenia , sierpien sie konczy i mysle ze obecnie mamy mini strojenie okien, przebudowa portfeli u inwestorow instytucjonalnych nadal jest w toku i do jej zakonczenia potrzeba jeszcze sporo czasu,jest czas zarabiania obecnie wiec inwestorzy powinni to wykorzystac - jezeli chodzi o waluty uwazam ze czas turbulencji jeszcze nie zakonczony..
Jeck / 2007-08-26 23:27 / "Poławiacz perełek"
Witam, mam pytanie.
Czy ktoś ma Reutersa i Bloomberga? kto podaje wcześniej info...
Chodzi mi konkretnie o piatkowe info n/t domów w USA-kto był pierwszy??? :-)

Dzięki i pozdrawiam
ślicznooka / 2007-08-26 23:31 / Uznany gracz giełdowy
ale różnica była kilkunastu sekund, na bloombergu laska powiedziała o kilka słów za dużo, zanim podał konkrety
Jeck / 2007-08-26 23:30 / "Poławiacz perełek"
dzieki, na to czekalem :-)
oparłem sie na bloombergu..."+" i tak był

Pozdrawiam
ślicznooka / 2007-08-26 23:33 / Uznany gracz giełdowy
też pod to zagrałam, ale oparłam się na intuicji:-)
Gagarin / 2007-08-26 23:20 / Bywalec forum
O już w miarę późna godzina jak na mnie :) - a rano trzeba (tradycyjnie) wstać, więc miłych snów i narka wszystkim
kazelot / 2007-08-26 22:54 / Tysiącznik na forum
Tak sobie czytam,analizuję i mam nie lada zagwozdkę.Czy na czas wyjazdu zainwestować w coś ze 20% gotówki,czy przeczekać na keszu do powrotu?Ot kusi byka do papirusów.
ślicznooka / 2007-08-26 23:12 / Uznany gracz giełdowy
Kazelot! mało Ci wrażeń ze stanu kąta po powrocie z wakacji?:-))) a tak na serio to masz 50% szans, ryzyko spore....
kazelot / 2007-08-26 23:20 / Tysiącznik na forum
No fakt,takich wrażeń to sobie nie życzę,ani nikomu innemu.
ślicznooka / 2007-08-26 23:14 / Uznany gracz giełdowy
mi samej trudno poskromić byczą (kurcze, żeńska forma to... krowa:((( ) naturę i w piątek skusiłam się na małe zakupy... ale z palcem na enterze...
kazelot / 2007-08-26 23:19 / Tysiącznik na forum
No to Dałaś z tą krową.Już lepiej niedźwiedzica :-)
ślicznooka / 2007-08-26 23:22 / Uznany gracz giełdowy
Kazelot, na niedźwiedzicę przyjdzie pora, póki co byczunia na cienkim lodzie:-))
kazelot / 2007-08-26 23:27 / Tysiącznik na forum
No to niech będzie Bullwomen.))
party123 / 2007-08-27 10:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Albo She-Bull :)
Gagarin / 2007-08-26 23:11 / Bywalec forum
A kiedy wyjeżdzasz i na jak długo?
kazelot / 2007-08-26 23:12 / Tysiącznik na forum
Czwartek,dwa tygle.
Gagarin / 2007-08-26 23:18 / Bywalec forum
Do czwartku masz jeszcze troche czasu,
Do czwartku może się jeszcze wiele zmienić,
Poczekamy, zobaczymy jak się potoczy.... :)
Gagarin / 2007-08-26 22:09 / Bywalec forum
Analizował może ktoś z Was CEZ? Co sądzicie o dłuższej inwestycji w tą spółkę?
Big Lebowski / 2007-08-26 22:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo dobra firma - wlasnie na dlugi termin..
Gagarin / 2007-08-26 22:37 / Bywalec forum
No bo właśnie się tak jej przyglądałem (okiem laika) i postanowiłem jakieś 20% portfela akcji zainwestować na dłuższy okres.
ślicznooka / 2007-08-26 22:08 / Uznany gracz giełdowy
dobry wieczór,
faktycznie, to podforum może pochwalić się merytorycznymi bywalcami, plus ślicznooka do ozdoby:-)) fajnie by było, gdyby więcej kobiet tu się pojawiało...
czyli jak rozumiem s&p500 wystarczy jedna dobra sesja wzrostowa, dax'owi brakuje ledwie 150 pkt, natomiast wig20 120 pkt, więc kwestia dalszych wzrostów ma szansę rozstrzygnąć się w nadchodzącym tygodniu....
Natomiast jeśli indeksy będą spadać, będzie to oznaczać kontynuację korekty i jeśli to nastąpi, nadal inwestorzy długoterminowi powinni czekać na odbicie do ww poziomów?

Tak czy inaczej myśl wieczorna: lepiej sprzedać tydzień za wcześnie niż dzień za późno:)
Sytuacja na rynku jest niejasna, a nic nie czyści atmosfery lepiej niż spadki...
Choć wzrosty też były by mile widziane:)
Big Lebowski / 2007-08-26 22:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
gdyby indexy spadly wowczas at generuje inne sygnaly a obecne sa nieaktualne..
ślicznooka / 2007-08-26 22:38 / Uznany gracz giełdowy
racja:-))) muszę się jeszcze wiele nauczyć, bo psychologia to nie wszystko...
ślicznooka / 2007-08-26 22:18 / Uznany gracz giełdowy
ze swoich obserwacjo tylko dodam, że nie podobają mi się ostatnie wzrosty pod względem ich uzasadnienia - brak potwierdzenia obrotami (słynna spadkowa w czwartek miała o wiele większe niż wzrostowe), na większości spółek padł sygnał kupna (za szybko, za wcześnie), z wykresów można sobie powróżyć, ale ciężko coś odczytać, bo nagłe zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy nie są prawdopodobne...
bo przecież prawdziwy trend kształtuje się powoli i systematycznie...
Abus / 2007-08-27 07:24 / Uznany Gracz Giełdowy
czwartkowa panika zakonczyla pewien etap spadkow i jak to panika musiala byc poparta znacznymi obrotami. Wczesniejsze 5 tyg spadkow bylo na wrecz zenujacym obrocie. Obecny powrot do wzrostow jest czyniony przy duzym strachu inwestorow...stad narazie niskie jeszcze obroty...dla mnie to zadna niespodzianka. Nie ma zmiany trendu ze spadkowego na wzrostow, byla wylacznie korekta w trendzie wzrostowym, niemniej narod wystraszony i byle info moze wywolac druga fale. Ja gram pod 13400 na DJ i tam wysiadam, tam tez poczekam na rozwoj sytuacji.
ślicznooka / 2007-08-27 09:00 / Uznany gracz giełdowy
tak Abus, ale mieliśmy do czynienia z dość silnym wybiciem, co moim zdaniem powinno być potwierdzone obrotami. Poza tym te 5 tyg spadków odbywało się na małych obrotach również z uwagi na okres wakacyjny, teraz wakacje się kończą i oczekiwałam wzrostu obrotów - co wprawdzie nastąpiło, jednak w nieznacznym stopniu.
ślicznooka / 2007-08-27 09:04 / Uznany gracz giełdowy
i jeśli mogła bym poprosić, byś odzywał się częściej?:) mądrze piszesz:)
Big Lebowski / 2007-08-26 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do kobiet - wroca dziewczyny z wakacji ktore tu juz pisaly a takze Sylwia - z czasem wroci..
ślicznooka / 2007-08-26 22:30 / Uznany gracz giełdowy
miejmy nadzieję, że opalone, wypoczęte i odpięknione:-)))
Big Lebowski / 2007-08-26 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Piekne jak zwykle... :-)))
Big Lebowski / 2007-08-26 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No Malgosiu - jestes nie tylko ozdoba tego forum ale takze wsparciem - odpowiednio analizujesz sytuacje- jestem pelen uznania.. Pozdrowka..
TOMOK / 2007-08-26 20:38 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
mądrzy zaglądają aż miło
ja tylko czytam
dzięki
Pozdrawiam
lefek / 2007-08-26 19:23 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

Za podszeptem AB i Biga ... kilka słów własnych refleksji o rynku.
Już mamy wzrosty czy dalej będą spadki??? ....hmm .. któż to wie ....
Kilka wybranych sytuacji z AT.
Może zacznę od USA ... najlepiej od DJIA gdyż od tego indeksu najwięcej zależy ...

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$INDU

Na dziennym widać wyraźnie odbicie od MA200, na tyg nie pokonanie MA40 lecz na wykresie O/X jest wciąż ograniczenie w postaci linii oporu / ja nazywam taką linię ....Linią Bessy / która aktualnie przebiega na poziomie 13500 i dopóki ta linia nie zostanie pokonana należało by być ostrożnym w swoich spekulacjach.
Ostatnie dane z rynku nieruchomości podane w piątek wywołały euforię ... mimo iż cyt. z Kuczyńskiego "Analitycy ostrzegali jednak przed zbytnim optymizmem zwracając (słusznie) uwagę na
to, że dane pochodzą z okresu tuż przed wybuchem kryzysu, więc mogą nie odzwierciedlać
obecnej sytuacji." .... więc mam pytanie ?? Jakich informacji należy się spodziewać w pon z wtórnego rynku nieruchomości jeśli dane są z tego samego okresu ???
Jakie będą dane za miesiąc skoro one już będą uwzględniać sytuację po wybuchu kryzysu nieruchomości ???? Czy do tego czasu rynek amerykański może być tak wysoko, że dane nie wstrząsną zbyt mocno parkietem???? Ale o tym dopiero za miesiąc .....
Warto też śledzić wykres BPI indeksu DJIA ... i nie tylko....

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPINDU

Ciekawe w jakim tempie wartości pójdą do góry ... im szybciej tym gorzej ... tak przynajmniej wygląda na wykresie .... a może jeszcze się obniżą .... któż to wie ...

Nasz rynek dość mocno ostatnio wzrósł lecz moim zdaniem nie zostało to potwierdzone notowaniem złotówki .... kurs złotówki powinien być w granicach 3,8-3,75 przy takim ruchu ... a już plotki, że jakoby zagranica wchodziła na nasz parkiet ... tym bardziej należy włożyć między bajki gdyż przeważnie widać to po naszej walucie.
Co ciekawe .... to na moim wykresie wygląda na to, że złotówka może się osłabiać do 3,9 i wyżej o ile nie pokona 3,8 ... ciekawe co zwycięży !!!!
Obraz techniczny naszego rynku zaczyna wyglądać coraz lepiej , ale ...
Może najpierw BPI naszych indeksów ...

Rynek = 65%
WIG20 = 80%
mWIG40 = 62%
sWIG80 = 76%
% ilość spółek powyżej swojej sk-18 = 38%

Jak widać wartości wróciły na przyzwoite poziomy gdzie mogą jeszcze wzrosnąć .. troszkę miejsca jeszcze jest ... dla przypomnienia max 100 ... lecz coraz bardziej możliwe staje się wystąpienie korekty na tym wykresie.... może już w tym tyg , a może w przyszłym ???? kto wie ...

Indeks WIG20 po pokonaniu dwóch Linii Hossy znowu nie przebił mojej trzeciej Linii Hossy, która przebiegała na poziomie 3205 ... w/g mojej AT pokonanie tej linii mogło by dać przepustkę nawet ... do Bessy. W zeszłym roku zabrakło tylko 15 pkt !!!! czyżby historia miała się powtórzyć ??? aby do tego doszło W20 musi pokonać Linię Bessy, która aktualnie przebiega na poziomie 3720 dając tym samym przepustkę do dalszych wzrostów .... inaczej nici ze wzrostów.
Był kiedyś portal inwestuj.net gdzie można było wklejać załączniki lecz niestety już nie działa .... może ktoś zna inny portal gdzie mógłbym wkleić załącznik ze swoimi wykresami??? Byłbym wdzięczny .....

Podsumowując ....
Technicznie jest coraz lepiej lecz do pełni szczęścia brakuje jeszcze kropki nad „i” ... tak więc dopóki DJIA nie pokona swojej Linii Bessy która aktualnie jest na poziomie 13500 , a WIG20 swojej, która znajduje się aktualnie na poziomie 3720 , i indeks WIG ma też do pokonania swoją Linię Bessy która aktualnie znajduje się na poziomie 64200 ....dopóty możemy śmiało mówić o korekcie spadku na parkietach i dalsze spadki są wciąż możliwe w/g mojej AT.

Są to rozważania i wnioski w/g mojej AT..... które zweryfikuje .... sam Rynek.
Twoje mogą być inne ....

Pozdrawiam :))
Big Lebowski / 2007-08-26 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czasem pisze takze na forum parkietu i tam widzialem ze wkejaja wykresy..
Big Lebowski / 2007-08-26 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na n-tv - ogladalem wypowiedz specjalisty od at - ktory stwierdzil ze inwestorzy dlugoterminowi powinni wchodzic gdy S&P- 500 przebije 1500pkt potwierdzone obrotami a DAX 7650pkt , dzisiaj na Bloombergu takze slyszalem wypowiedz specjalisty ktory zalecal inwestorom w najblzszym czasie cieplo sie ubrac .. hehe , Ciesze sie Lefek ze piszesz zapraszam czesciej ..masz racje ze rynek nam powie.. Pozdrawiam..
lefek / 2007-08-26 19:50 / Bywalec forum
Jeśli chodzi o komentarze analityków .. w tym również i mój wywód ... powinno się skonfrontować z własną AT i ewentualnie zweryfikować .... gdyż decyzja i odpowiedzialność jest po stronie spekulanta .... nikogo innego
Spróbuję na parkiecie wkleić załącznik , jak się uda ... dam znać.

pozdrawiam :))
lefek / 2007-08-26 20:02 / Bywalec forum
Niestety nie widzę możliwości wklejenia załącznika na forum parkietu.
Lecz .... może portal money nad tą możliwością pomyśli gdyż jak sądzę na pewno wiele osób by z tego skorzystało i przedstawiało by swoje wykresy popierając tym swój pogląd w dyskusji......
Z tą propozycją zwracam się do redakcji money ....

pozdrawiam :))
bepiotr / 2007-08-26 21:56

Niestety nie widzę możliwości wklejenia załącznika na forum parkietu.

Proponuje skorzystać ze strony: http://www.imageshack.us/
lefek / 2007-08-26 22:55 / Bywalec forum
Witaj,
Sorry .. lecz nie mogę się za bardzo połapać ...
Znalazłem plik na swoim kompie i gdzie ten plik zostanie umieszczony?? chodzi o to aby można buło podać adres www i żeby każdy chętny mógł ściągnąć na swój komputer i tam obejrzeć ..... czy taka możliwość też istnieje ???

pozdrawiam :))
Big Lebowski / 2007-08-26 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sprobujemy interweniowac w redakcji.. Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-08-26 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Lefek..
anonim_03 / 2007-08-26 19:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Bigu,

Banki Deusche Bank i Commerzbank mają ładne C/Z, i ładną dywidende. To co mnie troche przeraża to, kapitał własny na poziomie 2-3% -- każde wachnięcie na rynku finansowym może skończyć się katastrofą (jak IKB ...). Co o tym myślisz ?
Big Lebowski / 2007-08-26 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Te firmy zostaly juz dostatecznie ukarane - wiadomo ze moze jeszcze spasc ale wtedy uwazam to za super okazje - apropo Deutsche Bank - to napewno nie IKB - nie ta klasa , Commerzbank to takze super bank..
anonim_03 / 2007-08-26 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to że ukarane -- całkowita racja, może obecnie rynek przecenia ryzyko utarty płynnosci. Poza tym DB ma solidnego prezesa ;-)
Big Lebowski / 2007-08-26 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hehe.. Szwajcar ktoremu zarzuca sie korupcje..
anonim_03 / 2007-08-26 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
O korupcji nie może teraz być mowy, tak zdecydował sąd. Ale faktem jest że intersy słabo doglądał ...
Big Lebowski / 2007-08-26 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fakt tak uznal sad - powiem inaczej - prokuratura nie ma mozliwosci udowodnienia - Wodafone - przekupilo wszystkich wtedy razem ze zwiazkami zawodowymi..
anonim_03 / 2007-08-26 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
można by powiedzieć Vodafone zagrał "na Simensa" ;-). Tak na marginesie, Vodafone warto omijać dużym łukiem.
Big Lebowski / 2007-08-26 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Porownanie dobre z tym ze Vodafone - zrobilo to w rekawiczkach..
kazelot / 2007-08-26 18:40 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj oglądałem najgorszy i najnudniejszy wyścig F-1w moim życiu.Tak na marginesie to dyscyplina staje się coraz nudniejsza i prawdę powiedziawszy gdyby nie Roberto to mi byłoby szkoda czasu na ogladanie tych coraz bardziej przewidywalnych zawodów.
Big Lebowski / 2007-08-26 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Anrzej - poprostu mielismy wielka nadzieje - ja widze ze Robert spelnia taka role jak kiedys Fisicela w Renault gdzie szykowali cala strategie dla Alonso , i Alonso auto mialo bardzo malo awarii w przeciwienstwie do wlocha..
Big Lebowski / 2007-08-26 15:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kubica na 8 miejscu - hm..
slaw / 2007-08-26 17:41 / Uznany Gracz Giełdowy
beznadzejna taktyka trenowana znowu na Kubicy przez team a dlaczego nie na heidfeldzie???? i drugie co zauważyłem juz na czasie kolejnego wyscigu ..... mechanicy przy zmianach opon i tankowaniu samochodu roberta trwa to sekunde dłużej niz w samochodzi heidfelda ..... dzis w ten sposob ożenili robertowi 2 miejsca .... nie podobaja mi sie ci niemcy .....
Nadroj / 2007-08-26 18:28
podejrzewam ze Angela Merkel tez maczala w tym palce, i dlatego Robertowi nie poszlo
trzeba podrzucic do garazu "gwożdzia: i będzie wszytsko jasne :P
de havik / 2007-08-26 14:10 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Witaj Bigu i kącikowicze

Parę postów nizej zostało wspomniane CETO - doświadczenie mam niewielkie ale posiadam od jakichś 2m spółkę kppd (stopniowo zwiekszając zaangażowanie). Wydaje sie, ze pomimo sporego ryzyka na tym rynku ta spółka akurat jest w miarę bezpieczna.
Pierwsze kacje kupiłem po reko od znajomwego analityka. Teraz oorientuje sie ciut lepiej, podam parę faktów.

obecna cena - 95.7 - najdroższe w historii, piatkowy wzrost o ponad 28% nastąpił po info o przejściu na gpw. Informacja o tyle istotna, że pozwala na oddalenie ryzyka przejęcia przez Kronospan, duzego gracza w branży drzewnej. Powodem przejęcia jest przede wszystkim nieoograniczony dostęp KPPD do surowca, o ile sie nie myle dzieki umowom z lasami panstowymi (w spolce udzialy ma skrb panstwa). Ostatnia cena wezwania wystawiona przez krono to ponad 70pln - wezwanie trwa praktycznie nieprzerwanie od poczatku lipca, tyle ze cena cały czas rosnie (poczatkowo 45pln). wejscie na gpw, teoretycznie pozwoli zapobiec temu przejceiu (art. parkiet 24.08.07)

dzieki dobrej koniukturze w tej branży wyniki kppd w 2007 roku mozna uznać za rewelacyjne.

prognoza na 2007 (z 2006roku) - 4,4mln
korekta w maju 2007 - 8mln
korekta sierpien 2007 - 13,5mln

korekta zostala podana po osiagnieciu zysku 9.3mln w I półroczu

Przy planowanym zysku c/z wyniesie poniżej 10, wiec mimo dużych wzrostów nadal jest spółka stosunkowo niedroga. Cena z privte reko:) to ok 150, ale jesli bedzie sprzyjająca koniuktura na rynku, to przynajmniej chwilowo moze byc wiecej.

Wadą, na pewno jest wedle powszechnych opinii mało dynamiczny zarząd spółki, ale ostatnia decyzja pozwala sądzic (wejscie na gpw), ze moze zechca troche aktywniej popracować.

Zaznaczam, ze to na pewno ryzykowna inwestycja, w moim portfelu to ok 10% całości, ale chce zwiekszyć zaangazowanie, jesli tylko zbytnio w najbliższych dniach nie podrożeje, do ok 20%.

Dodatkową zaletą jest fakt, że ogólna sytuacja na rynkach nie ma aż tak dużego wpływu na zachowanie kursu, jak dzieje sie to społkach gpw.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, ze popelniem zadnej manipulacji
Big Lebowski / 2007-08-26 14:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj De Havik.. Takie posty poparte argumentami - jak w tym przypadku popieram calkowicie i zapraszam czesciej.. Pozdr..
de havik / 2007-08-26 15:04 / portfel / "Tysiącznik na forum"
o niewielu spółkach mogę tyle napisać, więc odzywam sie rzadko ))))

podaje jeszcze link do wątku na forum parkietu, któru miejscami jest merytoryczny. Forumowicz JanKowalski jest ponoć znaczynym udziałowacem indywidualnym i ma jak nagorsze zdanie od zarządzie.

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=68594&postdays=0&postorder=asc&start=600&sid=847fc22d7bdfce1794fcd8f048a86ed8
Marcin2907 / 2007-08-26 14:43 / portfel
Witam wszystkich i Ciebie Dude!
Na moje decyzje inwestycyjne mam niestety jedno okreslenie:
http://www.youtube.com/watch?v=RqtgfjkB6Pg
ale nie jest tak zle zeby nie moglo byc gozej:))
milej niedzieli zyccze.
millon / 2007-08-26 13:21 / portfel
Witajcie wszyscy Ci, którzy czekają na ryk silników:)
Ja jeszcze zdąże troszkę wcześniej pokręcić pedałani, ale Wy już pewnie wygodnie się usadzacie...
teraz troszkę merytoryki...
Wiem, jak niechętni jesteście funduszom, ale ja póki co muszę troszkę z nich korzystać, bo to inwestycja około 10-cioletnia. Natknąłem się na

World Investment Opportunities Funds SICAV

Na gust laika może wyglądać zachęcająco, będąc odskocznią od naszego grajdołka, lekko nieobliczalnego. Czy ma ktoś z Was jakieś zdanie na ten temat?
No dobra. Teraz jednak czas na Turcję, na ponadgodzinną "karuzelę".
Miłego oglądania i niech wygra najlepszy.
Big Lebowski / 2007-08-26 13:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja jestem niechetny funduszom - ale to nic nie oznacza - dzisiaj analizowalem spolki warte zainteresowania np.Deutsche Bank c/z 7,55 dywidenda 4,77%, Commerzbank- c/z10,24 dywidenda 3,18%,Comdirect c/z 22,52 dywidenda 4,51%, Allianz c/z 8,68 dywidenda 3,21%.. warto sie przygladac takim wlasnie firmom..
Big Lebowski / 2007-08-26 11:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Proponuje wszystkim obejrzec fajna scenke z filmu- http://www.youtube.com/wath?v=Boo59tIjKIU
Big Lebowski / 2007-08-26 12:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pomylilem troche- http://www.youtube.com/wath?v=BooS9tIjKIU
kristof_1 / 2007-08-26 10:27
Witajcie forumowicze niniejszego kącika!

Śladem Gagarina chcę się przyznać do regularnego "podglądactwa". Moja przygoda z giełdą rozpoczęła się ok pół roku temu i na początku było dobrze później korekcyjne "koło Piasta" ;) przetoczyło się i po mnie... po sprzedaniu niemal wszyskich aktywów ze stratą nieśmiało wchodzę znów w akcje. Z wejściem resztą kapitału czekam na koniec września.
Chcę tylko powiedzieć że bardzo cieszy mnie, że w jednym miejscu zebrała się taka fajna paczka ludzi po przewodnictem Biga.
Mam zamiar dalej podglądać i w razie wątpliwości nie krępować się z zadaniem pytania.
A tak na marginesie to w czasie ostatnich spadków pocieszała mnie sentencja Big Lebowskiego: "Raz ty jesz niedźwiedzia raz niedźwiedź ciebie" :)
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-26 11:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj..Pozdrawiam..
ślicznooka / 2007-08-26 11:15 / Uznany gracz giełdowy
witaj:-)) to miłe, że coraz więcej czytających przystępuje do pisania w kąciku.
Gagarin / 2007-08-26 11:50 / Bywalec forum
Witajcie, tak zgadza się... coraz więcej czytających... Jeszcze trochę a z kącika zrobi się kąt :) hehe
mycioo / 2007-08-26 12:13
"Kąt" się zrobi jak się korekta skończy ;-)
swoją drogą ciekawe że w czasie strat ludziom nie chce sie pisać, a ruch na forach zamiera, no u Biga jest inaczej;
ale na takim money czy parkiecie w weekend nawet było dużo nowych postów a teraz?
cieszę się że jest korekta bo w końcu mam możliwość czytania więcej wyważonych i logicznych wypowiedzi niż wcześniej;
hmm, jak się zarabia to człowiek z czasem bezmyślnie podąża za tłumem, a dopiero w czasie strat nabiera ochoty do refleksji, hmm
kazelot / 2007-08-26 10:43 / Tysiącznik na forum
Witaj.Dzień dobry wszystkim.Dzisiaj Dude jest opanowany przez F-1
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy