Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
jacquesmayol / 2007-08-19 18:45 / portfel / "How deep can you go?"
Witam uprzejmie, sledze komentarze do tego portfela juz dluzszy czas ale to moj pierwszy post dlatego milo mi wszystkich poznac:)
Bigu co sadzisz o tym co wypisuje prasa np. tu?
http://biznes.onet.pl/1,1431562,prasa.html

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow, jak kazdy tez mam swoje straty co widac w moim portfelu :P mamy weekend, tydzien temu myslalem czy by polowy misi nie umozyc, ale pomyslalem e tam to i tak na pare lat wiec odrobi z czasem, dzis mamy znowu kolejny weekend, strasza bessami, czas na przemyslenia, no ale chyba za pozno zeby umazac polowe misi? co myslicie?bo straty juz i tak spore. Czytalem Twoja wypowiedz bigu ze to tylko korekta nie wazne jak gleboka, ale korekta - nie bessa, dalej jestes tego pewien?
art.pi / 2007-08-19 21:36
patrząc na portfel widzę, że starałeś się dokonać dywersyfikacji. Dywersyfikacja jednak powinna sie opierać na korelacji ujemnej.
Big Lebowski / 2007-08-19 20:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
PS.,widzac Twoj portfel - mozna sie zalamac - cale szczescie ze ja osobiscie omijam fundusze - nie akceptuje zeby jakies szumowiny bawily sie za moje pieniadze.. ale Ty nie bierz ze mnie zadnego przykladu .. Pozdr..
Big Lebowski / 2007-08-19 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja jestem tylko skromnym czlowiekiem i nie wiem jak bedzie - obstawiam ze to bedzie korekta -bolesna ale korekta , wedlug mojej oceny zbyt wiele osob mowi o bessie i dlatego to uwazam za zdrowy objaw dla rynku skonczy sie to wlasnie korekta po ktorej nastapi euforia..
kazelot / 2007-08-19 19:12 / Tysiącznik na forum
Enzomolinari wita :-)
jacquesmayol / 2007-08-19 22:48 / portfel / "How deep can you go?"
kazelot Witaj :)

Bigu, dopiero zaczynam, mam zamiar zaczac grac na gieldzie dopiero jak bede wiedzial co i jak, wiedze ogolna mam, ale inwestowanie w akcje spolek to zupelnie co innego, dlatego bylem skazany na fundusze, jedyne dobre to mam jeszcze 45 000 w gotowce, pytanie tylko kiedy kupic bo ciezko wyczuc dolek. Wiec puki co bede czytal, zdobywal wiedze a za jakis czas jak ktorys z moich funduszy przyniesie zysk (jesli przyniesie) to za ten zysk mam zamiar grac.

Pozdrawiam
Marcin2907 / 2007-08-19 19:25 / portfel
"Where's the money, Lebowski!
WHERE'S THE FUCKING MONEY !?"
hehe, dobre.
kazelot / 2007-08-19 11:46 / Tysiącznik na forum

Witaj Tolek .. Jak tam Coreczka - zdrowa ? - Ty to wiem ze jestes zdrowy..Pozdr..

Widzę brachu,że stawiasz na Tolka Banana.Przy obecnej sytuacji na rynku lepiej na niego niż na akcje.Z tego co wiem to on nie miał córeczki tylko bandę:Cegiełka,Karioka,Filipek,Cygan...
Ja też lubie Tolka.Wróciłem z nad morza:Wszystko super,moja córcia w doskonałej formie,no tyko jestem giełdowym bankrutem.Czas zacząć odrabiać.Witaj Bracie.Witajcie kącikowcy.pogadamy wkrótce.
Big Lebowski / 2007-08-19 15:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kazelot - bilans nalezy zrobic 31grudnia..Pozdrowka..
Fawelas / 2007-08-19 18:06 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Heh Bigu, nie to żebym kadził ale Twoje przepowiednie ostatnio sprawdzają się co do joty. Powinni Ci obok "uznanego ...." dopisać " Wyrocznia ze Szczecina" ;-)
Pozdrawiam.
risky bez logowania / 85.128.105.* / 2007-08-19 18:43
Bigu, a mogłeś byś z Wrocławia :)) A tak poważnie, dalsze przesilenie..czy boczniak.
Big Lebowski / 2007-08-19 20:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Risky - lubie wszystkie miasta - nic nie mam przeciw Wroclawiowi ... mysle ze do konca miesiaca odreagowanie nastepnie spadki..Pozdr..
kazelot / 2007-08-19 18:01 / Tysiącznik na forum
2007-08-04 10:15:21 | *.*.*.* | kazelot
Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"
Witajcie przyjaciele.Właśnie schodzę do auta.Miałem w nocy koszmar:Piast kołodziej
przetaczał po mnie ogromne koło korekty
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Snów nie należy lekceważyć.
mendes / 2007-08-19 14:50 / Bywalec forum
Witaj Bigu,cześć Kazelociku.

2007-06-06 00:03:54 | *.*.*.* | kazelot [ Tysiącznik na forum ]
Re: Limeryki spekulacyjne [0]
...stop,zlecenie,kurs dogonić,
hossa,bessa,wsparcia bronić...
Oglądałem wczoraj w faktach-
robią kasę na kontraktach.
POWINNI TEGO ZABRONIĆ :-) skomentuj

2007-06-05 23:51:12 | *.*.*.* | kazelot [ Tysiącznik na forum ]
Re: Limeryki spekulacyjne [1]
Miałem kiedyś"Dobre akcje",
pojechałem na wakacje.
Giełda swoim życiem żyła,
Jakaś zwałka,czy coś była.
Ostatnie to były wakacje....
kazelot / 2007-08-19 17:55 / Tysiącznik na forum
Ale dałem w tym o wakacjach.Jak wyrocznia z Matrixa.Witaj Mendes.
michallewoc / 2007-08-19 10:57 / portfel / Bywalec forum
Witaj Bigu co sądzisz o Vistuli i wólczance?
art.pi / 2007-08-19 21:16
A czy vistula i wólczanka się nie połączyły?? Czytałem gdzieś że tworzą markę Pierce Brosnan - odtwórca roli J. Bonda - a ten jak nikt inny kojarzony jest z garniturami.
Indy / 2007-08-19 18:16 / Bywalec forum
wg mnie spółłka b. dobra ,sporo funduszy tam siedzi ... jeśli nie będą nagle potrzebować pieniążków to ok... ;) poza tym niedługo (7.09) split 1:10
Big Lebowski / 2007-08-19 10:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Big Lebowski / 2007-08-18 20:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Firmy z Kazachstanu maja bardzo dobra wycene oraz obroty jest nawet firma wydobywajaca zloto hm..ktora placi marna ale placi dywidende..
ślicznooka / 2007-08-18 21:43 / Uznany gracz giełdowy
i to mogła by być ciekawa alternatywa dla naszej szulerni. Big, odezwę się w tej sprawie po weekendzie, jeśli mógłbyś podać mi nazwy, posprawdzam wykresy i wskaźniki, poprzyglądam się i chyba też przeniosę się na inną giełdę....
Big Lebowski / 2007-08-18 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malgosiu - dla Ciebie wszystko..
anonim_03 / 2007-08-18 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pisałeś kiedyś źe Twój ulubiony inwestor to André Kostolany. To osoba pasuje do zagadki która powraca co jakiś czas -- co się stało na Węgrzech w latach 1895-1910. W tym czasie w rodzinach węgierskich żydów urodzilo wię wiele wybitnych ludzi. By wspmnieć kilku: E. Teller, E.P. Wigner, Leo Szilard, J. von Neumann czy D. Gabor.
Big Lebowski / 2007-08-18 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Andre Kostolany jako 17-to latek trafil do Paryza i bral nauke gry na gieldzie u najlepszego wowczas inwestora francuskiego - zapomnialem jak sie nazywal , w czasie wojny wyjechal do USA i tam gral na gieldzie - jego najlepsza inwestycja - kupienie przedwojennych niemieckich obligacji za 36 usd a sprzedal za 66tys usd , napisal wiele ksiazek jako praktyk nie teoretyk i za to go wlasnie cenie , widzialem wiele wywiadow z nim - jego przyjaciel i uczen Gottfried Heller szef jednego z wiekszych funduszy jest dla mnie jego nastepca i kontynuatorem..
sosna / 2007-08-18 21:56 / Kupujący na górkach
A propo książki Kostolany'ego. Właśnie zakupiłem, drogo zapłaciłem, ale myśle, że warto.
Pozdr.
Big Lebowski / 2007-08-18 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Juz Ci odpowiem ze warto - sa tam takie zdanie ze tylko tam przeczytasz np..jest wazne "czy wiecej jest akcji czy glupich ", moje ulubione stwierdzenie to- " drogi inwestorze jezeli chodzi o gielde to nie ufaj nawet wlasnemu ojcu "- w zadnej innej ksiazce tego nie znajdziesz.. Pozdr..
mari / 2007-08-19 09:55 / Achi
Ojcu nie ale matka to zawsze matka z nią nawet na dno :-))
pzdr.
Big Lebowski / 2007-08-19 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mari.. jak wiadomo "matka jest tylko jedna "... Pozdr..
sosna / 2007-08-19 09:54 / Kupujący na górkach
Bardzo się ciesze. Nigdy nie żałowałem pieniędzy na jedzenie i książki. Chociaż niektóre to żałuje, że kupiłem, ale to inna bajka. :)
Pozdr.
ślicznooka / 2007-08-18 20:17 / Uznany gracz giełdowy
witaj Bigu i kącikowicze,
co do wyborów w Kazachstanie, to aż trudno uwierzyć, że są jeszcze kraje nazywające siebie demokratycznymi, gdzie wg oficjalnych statystyk frekwencja podczas wyborów sięga 90%, a lider zdobywa 98% głosów:-)
Nazarbajew nie jest też odosobniony w tym procederze, to samo robi Karimov w Uzbekistanie, Turkmenbaszy z Tadżykistanu się zeszło z tego świata co nic nie zmieniło, podobnie jak obalenie Akajeva z Kirgizji przez innego -jeva. Azja Środkowa to bardzo specyficzny region, jednakże fascynujący.

Niemniej Kazachstan przynajmniej w sferze kontaktów gospodarczych robi największe postępy. Jeszcze niedawno doradzałam polskim przedsiębiorcom, by tam szukali nowych terenów eksportowych i cały czas uważam, że warto.
Big Lebowski / 2007-08-18 20:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Malgosiu - to byl taki maly zarcik z mojej strony - wiem ze tam gospodarka rozwija sie w szalonym tempie maja swietne banki i firmy wydobywcze..
ślicznooka / 2007-08-18 20:27 / Uznany gracz giełdowy
heh, ja nie podejmuje polemiki, tylko się przechwalam, że też coś tam wiem na ten temat:-)
A gospodarka faktycznie pędzi, głównie dzięki surowcom. Hmmm, ciekawe, czy tam giełdę mają?:-))
Big Lebowski / 2007-08-18 20:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ichnie firmy sa notowane miedzy innymi we Frankfurcie..tzn. GDRy..
ślicznooka / 2007-08-18 20:32 / Uznany gracz giełdowy
hmm interesujące....
TOLEK BANAN / 85.128.94.* / 2007-08-18 19:16
Bigu!Wielki wódz Inczuczuna pozdrawia Szczecin,ostatni raz z Gdańska.Ale się tam na parkiecie kibel podły zrobił.Nie śledziłem,ale skutki dotychczasowe znam.
Big Lebowski / 2007-08-18 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tolek .. Jak tam Coreczka - zdrowa ? - Ty to wiem ze jestes zdrowy..Pozdr..
doji / 2007-08-18 12:07 / portfel / Bywalec forum
Witam! Takie jedno pytanie mnie nurtuje ...jak to możliwe, że tak potężne instytucje jak banki widząc co się dzieje stąpały po tak cienkim lodzie...musiały przecież zdawać sobie sprawę że ryzyko utraty miliardów dolarów wisi w powietrzu, a mimo wszystko podejmowały je? Zawsze myślałem, że polityka banków jest bardzo asekuracyjna.

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-18 12:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W bankach i instytucjach finansowych pracuja tylko ludzie - zadne cyborgi..dlatego twierdze ze nasze fundusze ktore sprobuja sil na rynkach zagranicznych - dostana po d upie - poplyna nic wiecej, ja nie zainwestowal bym w fundusz ktory szuka przygod - tylko ktory przez wiele lat ma czym sie pochwalic.. Pozdr..
Indy / 2007-08-18 11:21 / Bywalec forum
dzień dobry Bigu :)
mam takie (może głupie ;) pytanie o wskaźniki c/wk i c/z tzn. jak się je liczy:
cena to rozumiem;)
a np. wk bierze się roczne ,kwartalne ... a jeśli roczne to rok kalendarzowy czy rok przed ostatnim raportem kwartalnym ??
pytam bo zauważyłem ,że c/wk np. GTC wynosi 2,84 i jest napisane 2Q więc wyniki za drugi kwartał są uwzględnione ... i jeśli dobrze rozumuję to do wk wchodzi 2Q(2007) 1Q(2007) 4Q(2006) 3Q(2006)... tak ??
nie wiem czy dobrze wszystko sformuowałem ;)
Indy / 2007-08-18 11:24 / Bywalec forum
aha wrzucę jeszcze link z którego wziąłem wartość c/wk
http://www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/czsp/czspnapl.html
Big Lebowski / 2007-08-18 12:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Indy- na BISE- znajdziesz odpowiedz i szczegoly na Twoje pytanie oraz jak oczytywac - polecam.. Pozdr..
Indy / 2007-08-19 18:20 / Bywalec forum
oj nie wiem czemu ale na BISE wejść nie mogę ... wszedłem za to na BM BISE ale tam nie znalazłem dokładnego tłumaczenia c/z i c/wk :(
Big Lebowski / 2007-08-18 11:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fed obnizyl stopy procentowe o 50pkt bazowych - na posiedzeniu 18 wrzesnia prawdopodobnie nastapi nastepna obnizka - obstawiam nastepne 50pkt..- obecnie nalezy oczekiwac na posiedzenie banku japonskiego - ktore bedzie mialo miejsce w przyszlym tygodniu - do tego czasu bedzie niepewnosc na rynkach, gielda japonska - praktycznie w ostatnich dniach cale zyski oddala tore wypracowala w ostatnich latach..
Big Lebowski / 2007-08-18 09:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Big Lebowski / 2007-08-18 09:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przeczytalem ze w Kazachstanie odbywaja sie wybory - ciekaw jestem kto wygra..hehe..
wuerka / 2007-08-18 09:38 / Tysiącznik na forum
cześć Bigu,
moja Ciotka jeździ obecnie po tamtych okolicach- a tam wszędzie jest zasięg w komórce- świat się zmienia :-)))
Pięknego dnia życzę i ...uciekam na działeczkę
pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-18 09:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - o to akurat wiem - maja wysmienite banki , tak sobie zartuje..Pozdr..
lisekchgo / 68.77.12.* / 2007-08-18 04:03
wlasnie slkonczyla sie"magda m" weszlem na interek a tu ojczyzna jeszcze nie spi...
waren czyzby problemy ze spaniem?
pozdrawiam
warren buffet / 2007-08-17 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Czyli Bigu tak jak mowiles - II polowa sierpnia odreagowanie ( nie wazne jaki jest powod - nawet cud FEDU ) a wrzesien spadki............. zaczynam w to wierzyc...... respect i pozdro
ślicznooka / 2007-08-18 00:33 / Uznany gracz giełdowy
Warren, Ty nie zaczynaj a uwierz:-)) pozdrowienia.
acha: co mi się nie podoba to to, że wielu anali czyta już Biga i dziś się publicznie wypowiadali i cytowali jego wypowiedzi - to tylko korekta, lepiej teraz wychodzić z akcji, a zakupy pod koniec września, organizowanie gotówki itp. ... skandal po prostu.
warren buffet / 2007-08-18 03:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
e tam skandal :) jak ktos jest dobry to mozna go cytowac :)) byle zaznaczac czyje to slowa :) he he :)
pozdro ! :)
gabrik / 2007-08-17 23:15 / portfel / Wierny Forumowicz
big mam już skype-a :-) tylko numeru swojego nie widzę gabrik6 jak coś
ślicznooka / 2007-08-18 00:29 / Uznany gracz giełdowy
no to teraz całe money ma do Ciebie namiary:-)
gabrik / 2007-08-18 08:57 / portfel / Wierny Forumowicz
namiary to nie wszystko :-)
TOMOK / 2007-08-17 22:42 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jeśli to nie będzie nietakt....
...to z przyjemnością...wielu ludzi z tąd posiedziałoby z Tobą w piatkowy wieczór..a..może noc przy piwie
Pozdrawiam
ślicznooka / 2007-08-18 00:30 / Uznany gracz giełdowy
Tomok, i przy tej "potrawie" której przepis serwowałeś. Ja do tego jeszcze podaję smażoną kapustkę, a całość pychota:-)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy