Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
de havik / 2007-08-17 22:24 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Witaj Bigu

Uważasz, że czeka nas jeszcze jedna fala wyprzedaży.
Jesli mozna spytać, zakładasz testowanie dna czy zjazd ponizej wczorajszych pzoiomów?

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-17 22:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. czeka nas jeszcze wiele trudnych dni -mysle ze zjedziemy ponizej..
xbeh / 2007-08-17 22:02 / portfel
Bigu, mam malutkie pytanko jeśli możesz. Z akcji wyszedłem w zeszłym tygodniu i robię sobie małą przerwę (no może poza DT), ale mam trochę oszczędności w fundach akcji. Jeśli korekta ma się utrzymać do końca września to zstanawiam się nad konwersją na fundy instrumentów dłużnych lub gotówkowe. Dzisiejsza akcja FEDu pozwoli moim zdaniem utrzymać względny optymizm przynajmniej na początku przyszłego tygodnia - wyceny fundu więc będą "w miarę". Zastanawiam się właśnie czy nie wykorzystać własnie tego momentu na konwersję. Obawiam się że po względnej euforii jaka dziś zapanowała, w kolejny miesiąc czy półtora fundy znów zjadą o jakieś 10%. Jeśli do tego dojdą umorzenia o których coraz głośniej może być niewesoło. Jaka jest Twoja opinia - byłbym wdzięczny za odpowiedź?
Big Lebowski / 2007-08-17 22:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsze wzrosty to nic innego jak odkupienie akcji prze schortow, spadki sa jeszcze przed nami , jezeli chodzi o akcje to moge probowac sie odniesc natomiast fundusze hm - jest mi niezmiernie trudno ...Pozdr..
xbeh / 2007-08-17 22:12 / portfel
Dzięki Bigu. Sytuacja akcji jasno przekłada sie na fundy. Spoko .. chyba wiem co robić. Pozdro
Big Lebowski / 2007-08-17 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czasem nalezy zadac sobie pytanie do czego sluza stopy procentowe w panstie i gospodarce wolnorynkowej hm.. popierwsze gdy gospodarka ma trudnosci obniza sie stopy po to zeby kredyt byl tanszy i w ten sposob zwieksza sie ilosc pieniadza na rynku - wowczas firmy sie rozwijaja wzrasta kosumpcja i nastepuje wzrost gospodarczy kraju , w przypadku gdy wzrost jest zbyt szybki i jest nadmiar pieniadza na rynku - wystepuja zjawiska inflacji wowczas stopy sa podnoszone celem zabrania pieniedzy z rynku i schlodzenia gospodarki..Intrwencja panstwa - mam na mysli USA miala wyjatkowe znaczenie 1987r kiedy kariere szefa FED rozpoczynal A. Grenspan- bez jego interwencji nie bylo by tkiej dlugoletniej hossy jaka nastala pozniej..
sosna / 2007-08-17 21:39 / Kupujący na górkach
Bigu, a czy jest jakaś literatura, która zgrabnie tłumaczy powiązania makroekonomiczne z giełdą i którą osobiście polecasz?
Czy to raczej kwestia doświadczenia i wyczucia?
A może da się to samemu mniej więcej wywnioskować?
Pozdr.
Big Lebowski / 2007-08-17 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
O gieldzie przeczytalem tylko jedna ksiazke - Andre Kostolany i to mi wystarcza ..Pozdr..
sosna / 2007-08-17 21:47 / Kupujący na górkach
Rozumiem :)
warren buffet / 2007-08-17 20:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Bigu, mowisz ze to co teraz wyczynia FED, EBC, stopy o 50 pkt w dół.... to dobre działania ?? ja jestem przeciwnego zdania.... krotkoterminowo moze tak.... ale drukarnia pieniadza sie kiedys odbije.... i te stopy..... od razu 50 pkt ?? spoko
Big Lebowski / 2007-08-17 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wlasnie krotko terminowo nalezy byc niedzwiedziem - natomiast dlugo terminowo nalezy byc bykiem - ale to juz kazdy rozstrzyga sam..
Big Lebowski / 2007-08-17 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren mylisz pojecia - nikt nie dodrukowuje pieniedzy - gdyz to jest poprostu niemozliwe- nawet w komunistycznych panstwach to nie jest takie proste - bez interwencji Japonia byla 20lat w kryzysie,50pkt. skoro trzeba to sie robi .. Gielda jako paliwo potrzebuje gotowki - powtarzam krachu nie ma , mamy korekte..
warren buffet / 2007-08-17 21:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki za odpowiedz.... Ty masz doświadczenie, ja tylko ksiązki :)
Indy / 2007-08-18 10:15 / Bywalec forum
Warren wczoraj oglądałem film o początkach nazizmu ,książki należy spalić ;)
Big Lebowski / 2007-08-17 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecna sytuacja jest trudna do okreslenia - korekta o tej porze roku normalna rzecz, a to ze tak dynamiczna - mozna to w ten sposob wytlumaczyc - sa fundusze ktore zainwestowaly w instrumenty ryzykowne i utracily plynnosc - dodatkowo nie ma mnostwa pieniedzy na rynku tylko jest mnostwo gotowki z kredytow , o 10% wzmocnila sie waluta w ktorej udzielane sa kredyty - tak ze fundusze generuja obecnie 10% straty na walucie i sa zmuszone sprzedawac firmy ktore maja doskonale wyniki czy fundamenty - azeby kredyt zwrocic i tak napedza sie diabelskie kolo.. Troche czasu uplynie zanim rynki sie oczyszcza - w calym tym procederze braly udzial takze najlepsze europejskie instytucje finansowe ..Dowodzi to ze powierzyc pieniadze funduszom i spac spokojnie - haslo to mozna odlozyc w przeszlosc.. jest nieaktualne..
Big Lebowski / 2007-08-17 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A i jeszcze jedno chcialem dodac - nasze fundusze wyjatkowo staraja sie o mozliwosc operowania na rynkach zagranicznych - przestrzegam inwestorow przed inwestowaniem w takowe fundusze gdyz - zainwestowane pieniadze pomnazac sie nie beda , z prostej przyczyny inne fundusze o wieloletnim stazu i renomie wpuszcza w maliny tych naszych swiezakow i prowincjuszy..na wlasnym rynku tzn. na GPW - robia naszych orlow w " karolka "a co dopiro na innym gruncie..
kow@l / 2007-08-17 19:13 / Bywalec forum
Pani Gilowska właśnie powiedziała właśnie w faktach, że należy kupować akcje i jednostki funduszy....w poniedziałek sprzedaje wszystko:-)
Pozdrawiam
Jarg / 2007-08-17 18:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dude, nie jesteś podłączony do Skype'a?
Big Lebowski / 2007-08-17 18:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na skype jest ogolna awaria- nigdzie sie nie dodzwonisz..
człowiek znikąd / 2007-08-17 19:42 / portfel / "Trillium"
zauwazylem ze stalo sie to po ostatniej automatycznej aktualizacji Windowsa - chyba ze to czysty przypadek, ze zbieglo sie w czasie
pozdrawiam
a zresztą chrzanic to, chodzmy na kregle
Big Lebowski / 2007-08-17 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Masz racje chrzanic to..
Indy / 2007-08-17 18:09 / Bywalec forum
dzień dobry :)
gratulacje dt :)
u mnie też dzionek raczej udany małe dt na LCC i Echo :)
a na koniec zaryzykowałem i kupiłem sporo GTC, Prokomu ryzyko polega na tym ,że nie sprzedałem ... ;)
to pierwszy raz od chyba tygodnia kiedy pasowały by mi wzrosty ... no przynajmniej na początku seji ;)
pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2007-08-17 16:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza sesja - udany dt , mysle ze wielu tak wlasnie mialo gdyz szef FED - sprawil rynkom niespodzianke, rynki zareagowaly euforycznie ale nie przykladal bym do tego zbyt wielkiej wagi gdyz mysle ze do 23 sierpnia bank japonski podejmie decyzje w sprawie jena - takze niepewnosc nadal na rynku jest ogromna, bardzo dobrze postapil BB - obnizajac stopy , malo kto pamieta ze 1987r podczas krachu mial wlasnie swoj debiut byly szef FED - A. Grenspan ktory w owym czasie wpompowal mnostwo kasy na rynek - i postawil rynek na nogi, USA to taki inny kraj i inna mentalnosc - bez interwencji banku centralnego - wyobrazmy sobie na przykladzie Japoni - USA znajduja sie w 20letniej deflacji..Tak ze bardzo dobre dzialanie rzadu USA - w dluzszym horyzoncie przyniesie uspokojenie rynkow - co nie przekresla ze obecna sytuacja jest jeszcze daleka od klarownej..
fakt / 2007-08-17 17:45 / Bywalec forum
Witaj Big!
Czy nadal uważasz, że portfele należy układać dopiero z końcem września? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-17 17:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. nadal tak uwazam a obecnie dt polecam.. Pozdr..
matylda2 / 80.50.233.* / 2007-08-17 18:41
Mam pytanie co to jest te DT
blueberg / 2007-08-17 20:39 / Tysiącznik na forum
DługoTerminowiec
chyba..
blueberg / 2007-08-17 22:04 / Tysiącznik na forum
żart oczywiście)
day trading
człowiek znikąd / 2007-08-17 16:48 / portfel / "Trillium"
"Grunt to luzik" - jak mawial pewien Koleś, he he.
Pozdrawiam i zalecam wycieczkę do wypożyczalni video po film, właśnie odswieżyłem sobie jego treśc.
Big Lebowski / 2007-08-17 17:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Czlowieku..
lisekchgo / 75.219.47.* / 2007-08-17 15:59
ciekawe co bedzie w pon.ale otwarcie powinnno byc na +
Big Lebowski / 2007-08-17 15:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsze wzrosty na rynkach to nic innego jak dzialanie schortow ktorzy musieli odkupic akcje na wskutek dzialania FED ( stopy ).. Problem jeszcze nie zostal przerobiony i nadal zalecam gre dt..
Small77 / 2007-08-17 16:02 / "Nowy i zielony"
Witam. Pisałeś o euforii zakupów która nas dotknie przed kolejną fazą spadków. Czy to co właśnie obserwujemy jest tym o czym wspominałeś? Wydaje mi się że uspokojenie rynku nastąpiło z kilku stron i teraz mozemy dłuższą chwilę odpocząć od spadków.
Big Lebowski / 2007-08-17 16:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie to nie jest to - to kontraktowcow dzialanie..
Marcin2907 / 2007-08-17 15:22 / portfel
OK - nie bylo pytania,
jesli mialoby byc jak w maju to wskazywaloby ze dzisiaj korekta sie zakonczyla, ciekawe jak to sie potoczy, w kazdym razie mila niespodzianka na wekend, pozdr.
sosna / 2007-08-17 15:31 / Kupujący na górkach
Witam. Jestem ustawiony na 18,50. Może pójdzie w pn. Uważam, że ta decyzja FED w bardzo krótkim terminie przyćmi problem z kredytami w stanach. Planuję również sprzedać GTC jeśli zbliży się do 45 zł. A jak nie to trzymam na long term. Nie spieszy mi się :)

PS. Swoje plany i prognozy piszę w swoim portfelu, więc ew. pytania do mnie proszę tam kierować, żeby tutaj Bigowi nie zaśmiecać moimi póki co mało wartymi przemyśleniami.
Pozdr. :)
pietroo / 2007-08-17 14:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ależ się dzisiaj "gotuje" :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy