Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
de havik / 2007-08-16 22:04 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Witaj Bigu

Dzisiejsze zamkniecie w stanach nie wiekszego znaczenia?
Big Lebowski / 2007-08-16 22:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj De Havik.. dzisiaj w USA - mielismy klasyczne odreagowanie.. Pozdr..
tomtay / 2007-08-16 22:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
..to nawet nie bylo odreagowanie i zupelnie nie rozumiem skad ta radosc na forum glownym, przeciez te notowania indeksow w stanach nie daja zadnej gwarancji wzrostow, malo tego nikt nie zwraca uwagi na to, ze FT-SE zalicza spadek -4,10% .. cos sie dzieje Bigu i naprawde obys mial racje, ze to klasyczna korekta..
de havik / 2007-08-16 22:12 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Oby u nas to sie zdarzyło, troche łatwiej bedzie zoorganizować gotówkę))

Pozdrawiam serdecznie
warren buffet / 2007-08-16 21:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Bigu jedno zdanie: hossa czy bessa.... dzieki
Big Lebowski / 2007-08-16 21:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
korekta- powtarzam korekta , wszyscy narzekaja na ostania besse na gpw - a to byla ostoja spokoju itp. w czasie ostaniej bessy na gpw fundusze austryjackie wykazywaly zyski na gpw..
warren buffet / 2007-08-16 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
serdeczne dzięki...
tomtay / 2007-08-16 21:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
obys mial racje Big, bo przypomina mi to rok 1994..
..niepokoi mnie ta euforia przy spadkach..
Big Lebowski / 2007-08-16 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dwie sesje spadkowe i po eufori..
sosna / 2007-08-16 22:21 / Kupujący na górkach
Czasami mówi się, że korekta (bessa) kończy się niespodziewanie i wtedy kiedy już nikt na nią nie ma nadzieji. Ty Bigu już chyba ją straciłeś, czyżby odwrót?
Oczywiście żarty. Sytuację trzeba ocenić chłodnym okiem.
Jutro zamierzam zrealizować straty (przynajmniej niektóre) tak jak polecasz. Niemniej jednak mam wrażenie, że będę jutro mógł sprzedać IDM w okolicach 20 zł. :)
Pozdr. serdecznie.
Big Lebowski / 2007-08-16 22:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z calego serca zycze realizacji zamierzen..Pozdr..
Big Lebowski / 2007-08-16 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo dobry sppecjalista na rynku niemieckim J. Goldberg - ktory zajmuje sie nastrojami stwierdzil ze nastroje sa bardzo wazne na gieldzie ale obecnie sa zepchniete na drugi plan gdyz , caly czas inwestorzy byli uspakajani ze na rynku nieruchomosci w USA - nie jest tak zlea rzeczywistosc pokazuje zupelnie co innego ..wszystkie moje posty sa obecnie - powiedzial bym nie bycze - gdyz zawsze bylem bykiem - taka mam nature, ale nie bede inwestorow mamil byczymi komentarzami w niedzwiedziej sytuacji..
dachu / 2007-08-16 21:25 / portfel / Bywalec forum
czyli spadanie mamy jeszcze przed sobą
Big Lebowski / 2007-08-16 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli jest trend wzrostowy jezeli jest hossa np. jest zawieranych sporo przyjazni - jezeli ktos potrzebuje kasy np. wykupienie pp lub cos w tym rodzaju - przyjaciele pomoga znajomi takze nie odmowia pomocy - w czasie spadkow , w czasie bessy nie pomoze nikt - przxyjaciele , znajomi itd..dlatego na gieldzie trzeba byc realista i odbierac fakty tak jakie sa a nie tak jak bysmy chcieli..
Merowin / 2007-08-16 21:08 / Bywalec forum
tak niestety w zyciu bywa,wychodze na spacerek i zalicze jakiegos browarka,powodzenia
fakt / 2007-08-16 21:16 / Bywalec forum
Witaj Big!
Korekta, panika, brak racjonalnych powodów do tak dużych spadków -cóż spodziewałeś się tego i dokładnie opisałeś jeszcze w czerwcu. Kto posłuchał nie stracił. Napisz w wolnej chwili, czy mamy szansę na chwilowe odbicie jeszcze w tym miesiącu. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-16 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. odbicia beda ale nalezy je natychmiast wykorzystywac do realizacji zyskow i strat..Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-08-16 20:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wytlumacze - jak ja widze sytuacje w dniu dzisiejszym - dzisiejsza sytuacja czy to na Dow czy na Dax - to nic innego jak jeszcze realizacja zyskow tegorocznych - nic innego jak organizowanie kasy , jak dotychczas realizacja zyskow a dojdzie - minimalizowanie strat i realizacja strat..
warren buffet / 2007-08-16 19:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Mowisz Bigu ze spadki dopiero przed nami.... czyli co, to było mało ?? przewidujesz powtórke takiej sesji ?
Big Lebowski / 2007-08-16 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak to jeszcze malo - spadki przed nami, przewiduje wiecej takich sesji..
warren buffet / 2007-08-16 21:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki wielkie. kazdy sie moze mylic, ale tylko niezywy nie popełnia bledow.... te spadki nie robią na mnie juz takiego wrazenia bo jestem na nie przygotowany, ale i one wywierają lekkie cisnienie... kupic czy czekac.... oto jest pytanie....

pozdro !
Merowin / 2007-08-16 20:02 / Bywalec forum
witaj Big,mam pytanie, czy oplaca sie jeszczerobic konwersje z funduszu akcji na ochrony kapitalu z gory dziekuje
Big Lebowski / 2007-08-16 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli mam byc szczery to na jakis miesia - oplaca sie - ale jak kazdy czlowiek moge sie mylic..
risky bez logowania / 85.128.105.* / 2007-08-16 19:39
Bigu....mam Ci za złe...że mnie dziś ubrałeś tak w CSG...!!! Żartuje...mam jakiś olewatorski stosunek....do moich spółek...LCC, STX, CSG, ALC.....i mam chrabkę na Noble....teraz już jestem przygotowany na 2-3 letni...postuj na tych spółkach...ale wiem, że na nich zarobie....a co do gry...to jeszcze nie wiem...choć to teraz łapanie noży...trzeba być niezłym...
Big Lebowski / 2007-08-16 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky - nie chce Cie martwic - olewatorski stosunek do portfela prowadzi do apati- lepiej robic jakis maly dt- przemyslec , zyski realizowac - trzeba byc aktywnym albo stac z gotowka i czekac - tylko nie apatia..
risky bez logowania / 85.128.105.* / 2007-08-16 19:53
Ach ciężko się rozmawia...bo te pisanie czy nawet rozmowa przez telefon nie odzwiercedla...emocji...wyrazu twarzy...aj tu jestem ostatni optymista...jeśli nie możesz zmienić biegu rzeki...jeśli nie chcesz płynąć z jej prądem....jeśli nie podoba Ci się to....zmień rzekę...jeśli nie wiesz gdzie jest ta nowa rzeka...to siadaj na brzegu....i podziwiaj gwiazdy...
Big Lebowski / 2007-08-16 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jezel optymizm zyciowa to okey - ale iwestycyjny realizm -jest obecnie pozadany..
Big Lebowski / 2007-08-16 19:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Twarde jest zycie inwestora - bardzo trudno jest zarobic pieniadze a skoro juz sie uda zarobic to jeszcze trudniej utrzymac te pieniadze - ale tak wlasnie hartuje sie stal , jeszcze jest wesolo - nie wiem czy to smiech przez lzy czy naturalny - ale przyjdzie smutek i przygnebienie - dla przykladu powiem ze lepiej kupic MSZ po 14zl przy rosnacym rynku jak po 9zl przy spadajacym rynku - gdyz dzisiejsze okazje moga za kilka miesiecy miec szczyty po mini hossie wlasnie w dzisiejszych cenach - takze robmy zakupy ostroznie..
risky bez logowania / 85.128.105.* / 2007-08-16 19:46
Bigu....nie przyjdzie...to zależy co dla kogo jest wartością...z czego człowiek się cieszy...z kolejnych zer....czy uśmiechu najbliższych...z plazmy na ścianie...czy wycieczki rowerowej...śpiewu ptaków...(nie mówię o skrajnościach - totalnym bankructwie, bo jak człowiek głodny to nie słyszy nawet ptaków :/ ) Pozdrawiam a ja idę na spacer z psiakiem.
Big Lebowski / 2007-08-16 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Baw sie dobrze .. Pozdrawiam..
Merowin / 2007-08-16 19:44 / Bywalec forum
masz racje,zebym w pore zrealizowal zyski bylbym na plusie,a tak jestem na znacznym minusie i musialem dzisiaj zasilic konto na przyszle zakupy,mam nadzieje, ze juz w przyszlym tygodniu
Marcin2907 / 2007-08-16 19:32 / portfel
Mysle ze prognoza sosny ma duze szanse sie ziscic.
Big Lebowski / 2007-08-16 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Myslisz ? hm. to oznacza ze nadal oplaca sie sprzedawac akcje..
Marcin2907 / 2007-08-16 19:29 / portfel
Nie biezecie po uwage sytuacji ze stany jutro odreaguja co przeciagnie sie na poczatek nastepnego tygodnia (przynajmniej), a tak na marginesie myslalem bigu ze z odkupieniem csg poczekasz do jutra.
sosna / 2007-08-16 19:01 / Kupujący na górkach
Witam wszystkich.
No kurcze jest nieźle, ale humor mnie nie opuszcza :)
Straty na STX już mam tak duże (brane po 8,24), że nawet jak by teraz zbankrutował to nie zrobiło to by na mnie żadnego wrażenia, więc nie będę sprzedawał.
IDM zamierzam sprzedać cały w najbliższych dniach w okolicach 20 zł.
GTC ze średnią ceną 45,2 trzymam, PEP trzymam (50% akcji i 50% gotówki przeznaczonej na tą spółkę, planuje uśrednić).
Odnośnie WIG20 to moja mini prognoza na razie się sprawdza. Jutro przewiduje niskie otwarcie i wyciąganie w okolice zera. W nastp. tyg. podciągniemy w granice 3500 i potem znowu jazda w dół. Ale to tylko moja prognoza :)

PS. Do tajemniczego usera: Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach.
Pozdr. serdecznie
Big Lebowski / 2007-08-16 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A teraz taki zimny kubelek - a nie przyszlo Ci do glowy ze IDM- mozesz sprzedac w najblizszych dniach po 10zl ?.. tekst ten pisze nie zeby straszyc..
sosna / 2007-08-16 19:10 / Kupujący na górkach
Dzisiaj mnie nie było na sesji więc nie sprzedałem. A sam przecież pisałeś, żeby nie wychodzić z papierów po trupach, a gdybym dzisja sprzedał to uznaje, że było by to po trupach. Sprostuj.
Big Lebowski / 2007-08-16 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie zrozumiales mnie - z gory zakladasz ze IDM- wzrosnie a przeciez moze spasc..
sosna / 2007-08-16 19:16 / Kupujący na górkach
Zgadza się tak zakładam. Dokładniej to myśle, że jutro wzrośnie. Dzisiaj dużo osób wywalało, ale i dużo kupowało. IDM został trochę wyciągnięty pod koniec, więc jest szansa, że jutro do góry. Jak nie to sam nie wiem co zrobić :/ Przed cięciem strat mam pewną barierę. Mianowicie nie wyszedłem z akcji wcześniej, a teraz mam wrażenie że może być za późno.
Big Lebowski / 2007-08-16 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro spadkow ciag - dalszy - zadnych wzrostow..
sosna / 2007-08-16 19:20 / Kupujący na górkach
Bigu weź coś podradź. Mam wywalać wszystko (oprócz STX, bo już nie ma sensu)???
Big Lebowski / 2007-08-16 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie powiem Ci co masz wywalac , niepowiem Ci ile masz wywalac - ale Ci powiem organizuj gotowke i graj czescia gotowki dt- ale tylko czescia.. Pozdr..
sosna / 2007-08-16 19:27 / Kupujący na górkach
No i już wiem co robić :)
Pozdr.
Marcin2907 / 2007-08-16 18:19 / portfel
Nastroje jak nastroje, gorzej jak sie zona zorientuje, wtedy nie tylko rece sie zatrzesa:)
Marcin2907 / 2007-08-16 18:18 / portfel
Ślicznooka, co tak tajemniczo, zakombinowalas cos dzisiaj, trzeba bylo wszystko sprzedac, bylo by jutro kilka akcji wiecej, ale co tam, pozdr.
Big Lebowski / 2007-08-16 18:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pomimo takich ostrych spadkow - nastroje sa sielankowe - brakuje trzesacych sie rak - to oznacza ze spadki potrfaja jeszcze..
MaxRipper / 2007-08-16 18:30 / portfel / Bywalec forum
Heh, ja w sumie z racji ostroznosci wycofalem sporo wczesniej 50% aktywow jednak jak teraz na to patrze to trzeba było wycofac wiecej :). Ale tak ogolnie złego humoru nie mam - Polska sie rozwija a po drobnym kryzysie nastapi znowu cykl wzrostowy. Ci ktorzy stracili po 20 i wiecej procent to chyba raczej powinni trzymac akcje bezterminowo. Albo wycofywac malymi partiami i pokrywac strate grajac DT. No i co wazne - don't panic! :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy