Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
TaS / 2007-08-10 00:23 / Tysiącznik na forum
Bigu,

pytanie stricte psychologiczne...

czy to tak musi byc, że na początku swojej inwestorskiej drogi ludzię kręcą sie jak młody kot za swoim ogonem? mój rachunek inwestycyjny rusze się krok w góre i krok w dół...

ani strat ani zysków...

co zrobić...

PS czy giełda to Twoje jedyne źródło dochodu? nie odpowieadaj jesli to pytanie zbyt osobiste...
Fawelas / 2007-08-10 10:54 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Powiem Ci tak, z gielda zaczalem zabawe 2 maja 2006. Co sie potem stalo nie musze mowic. Nauczony bolesnym doswiadczeniem - jak mi sie wydawalo inwestowalem mniej niz 30% kapitalu. Caly rok zajelo mi dojscie do +. Od maja znowu na 100% zyskami cieszylem sie 2 miesiace. Teraz juz znowu jestem na minusie. Powiedzialem sobie, ze siedze na tylku i nic nie robie. Wiem ze mam racje i nie dam sie wyleszczyc. Na gwiazdke na pewno kupie zonie jakis fajny prezent z kasy ktora zarobilem na gieldzie. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-10 05:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciesz sie ze nie generujesz strat - moje osobiste zycie - nie podlega dyskusji na forum.. Pozdr..
TaS / 2007-08-10 15:11 / Tysiącznik na forum
zapamietam to sobie :)

pozdrawiam.
gabrik / 2007-08-10 00:34 / portfel / Wierny Forumowicz
TAS ja nie Big ale z mojej strony -usiądz pomyśl dlaczego tak się dzieje najpierw Ty musisz poczuc co żle robisz nikt nie da ci gotowej recepty ilu traderów tyle metod
de havik / 2007-08-09 21:04 / portfel / "Tysiącznik na forum"
witaj Bigu,
dalej myślisz, że jeszcze odbijemy przed wrześniem, czy moze to już być równia pochyła aż do jesieni.... chciałem poskracać niektóre pozycje ale powoli moze to być trudne....
Big Lebowski / 2007-08-09 21:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dalej obstawiam odreagowanie..
J nie logo / 84.10.9.* / 2007-08-09 21:57
Podziwiam spokój, bardzo dobrze mi się się czyta ;)
szkoda, że jutro rzeźnia nr 5 ;(
de havik / 2007-08-09 21:17 / portfel / "Tysiącznik na forum"
dzięki))
pozdrawiam
Luki... / 2007-08-09 20:49
Witaj Dude dzis pep pokazal na co go stac:)widze ze zrealizowales zysk:)ja niestety nie moglem bo caly dzien bylem poza domem-myslisz ze to odbicie w koncowce sesji moze przelozyc sie na jutrzejszy dzien i bedziemy dalej podziwiac wzrosty?czy dzisiejsza sesja w usa moze zniechecic kupujacych? pytam bo jutro tez nie bede mogl uczesniczyc w sesji a szkoda oddac to co sie zarobilo?
pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-09 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - PEP- nalezy poprostu trzymac.. Pozdr..
Renumious / 2007-08-09 23:19 / portfel / "GPW Kmiot"
ja też nie obawiałbym się większych spadków na PEPIE...obstawiam że bedzie "buksował" przy akompaniamencie wyjących z bólu pozostałych walorów na GPW...
Marcin2907 / 2007-08-09 20:37 / portfel
Ciekawe gdzie Dude sie podział?o kręglach nic nie wspomniał,
poszedł i nie ma?
Big Lebowski / 2007-08-09 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W wielu postach przestrzegalem przed nabywaniem bankow - z wiadomych przyczyn zla atmosfera wokol bankow - wielu widzi juz besse - ale czy ktos zauwazyl ze dobre firmy z perspektywami na spadajacym rynku rosna - przykladem niech bedzie PEP - ktorego dzisiaj sprzedalem i przy najblizszej okazji wroce do niego..
anonimus / 87.105.127.* / 2007-08-09 17:35
Witaj Bigu...
Czy uważasz że PRC jest dobrą spółką żeby teraz w nią wejść? czy myślisz że jeszcze straci we wrześniu?

P.S. dzieki że prowadzisz ten koncik :) pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-09 17:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - Prochnik - kiedys lubilem ta spolke - ale obecnie usadowione jest tam szemrane towarzystwo - tak wiec ja osobiscie omijam ta spolke - nie przesadza to jednak ze byc moze da zarobic - wszelkie wejscia zalecam odsunac do wrzesnia.. Pozdr..
tomtay / 2007-08-09 17:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu..
Noble Bank pokazał wzrost zysku o 249 proc.,
dlaczego dzis na koniec sesji tak mocno sie obsunął?
Big Lebowski / 2007-08-09 17:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - dzisiaj wyniki niewiele kogokolwiek obchodza - o spadku zadecydowali wielcy..
tomtay / 2007-08-09 17:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja wiem Bigu, tylko nie wiem po co to zrobili..
Big Lebowski / 2007-08-09 17:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak to nie wiesz ? - zrobili to po to zeby na nizszych poziomach robic zakupy..
Indy / 2007-08-09 23:18 / Bywalec forum
dobrze powiedziane ...
tomtay / 2007-08-09 17:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzieki :)
Big Lebowski / 2007-08-09 17:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla zalamanych mam pocieszenie - jak wiadomo w matematyce jest zasada ( minus dodac minus - rowna sie plus ) hehe.. to taki glupi zarcik.. Zaznaczam nie mamy bessy mamy korekte..
party123 / 2007-08-09 17:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No powiedzmy minus razy minus. Dodać niekoniecznie :):)
Wojtu$ / 2007-08-09 17:12 / portfel / Bywalec forum
to ja juz powinienem byc bardzo bogaty ;)
pzdr
Big Lebowski / 2007-08-09 16:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza sesja mozna by ja okreslic - wyciskanie cytryny ciag dalszy.. Ale byly takze rodzynki w portfelu - PEP- zrealizowalem zysk , stx - stop mi wyrzucil,BBID- delikatny plus , reszta szkoda slow..Wiekszosc widzi juz besse - korekta tak uwazam inna jak dotychczas gdyz dlugotrwala i meczaca , przywklismy do szybkiej i szybciutko odrabiamy straty hm.- jak na razie poglebiamy straty..Rynki obecnie wszystkie reaguja nerwowo - jako przyczyne podaje sie kryzys na rynku nieruchomosci w USA- jako ciekawostke podam ze dzis na Bloombergu pokazywano bogatych rosjan - ktorzy obecnie w Nowym Jorku - inwestuja w nieruchomosci.. hehe
MaxRipper / 2007-08-09 17:05 / portfel / Bywalec forum
Ehh sesja bardzo nieciekawa. Wyczerpałem limit strat i do konca miesiaca bede stal z boku i.. uczyl sie. Grunt to szanowac swoj rachunek i w momencie zlej passy odejsc na chwile aby przemyslec swoje transakcje. Do ostatecznej straty przekraczajacej limit przyczynil sie wspomniany przez biga Stx - kupilem go po 5,45 liczac ze wylapie wsparcie niestety stx "poszedl" do 5.30, tym samym naruszajac zlecenie stop na cenie 3.32. Jak jutro odbije to mnie krew zaleje :P :).
Pozdr
MaxRipper / 2007-08-09 18:26 / portfel / Bywalec forum
PS. Poprawka:
"tym samym naruszajac zlecenie stop na
cenie 3.32." - mialo byc na cenie 5.32 ;)
sosna / 2007-08-09 17:27 / Kupujący na górkach
Ja też zaczne ustawiać stopy :)
STX kupiony po 8,24. Przypis przy nicku nie jest zupełnie przypadkowy :)
Pozdr.
Renumious / 2007-08-09 20:04 / portfel / "GPW Kmiot"
sosna, przynajmniej umiesz sie przyznać ;)
strataty przeogromne nie powinny sie pojawiać w portfelu. Na przyszłość tnij na ustalonym poziomie...np stałym dajmy na to 10% lub ustawiaj stopy pod AT np tuż poniżej ograniczeń kanałów...
MaxRipper / 2007-08-10 06:32 / portfel / Bywalec forum
Renumious ma racje - nie wielu umie sie przyznac do strat - ja narazie rowniez jestem nalogowym przegrywajacym na gieldzie. Mam jednak nadzieje na przyszlosc. Ciagle sie ucze i ostatnie kilka miesiecy przyczynilo sie do zdobycia masy nowych doswiadczen. Przeczytalem tez jedna ksiazke ktora zawazyla na moim spojrzeniu na rynki. Mowie tu o "Zawod inwestor" autorstwa A. Elder'a.

A jesli chodzi o samo ciecie strat to sam mam dosc restrykcyna strategie. Kupuje w dolkach kanalow i ustawiam stop o 1,5% nizej od ceny zakupu. Na ogol jesli ceny wyleca jeszcze o kilka procent nizej od dolnej krawedzi kanalu w wiekszosci przypadkow oznacza to zmiane wizerunku technicznego i ten dosc scisly stop wyrzuca nas zanim akcje spadna jeszcze nizej. W rezultacie daje to nam jeszcze jedna szanse wejscia zanim mocno uszczuplimy nasz rachunek inwestycyjny. IMHO bo zadaniem kazdego inwestora jest po pierwsze przetrwanie, a po drugie zarbianie - nie odwrotnie :)
Denubis / 2007-08-09 16:11 / portfel
Witam
No to na koniec sesji rzucili się na PEP`a i pozamiatane :)
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :)
sosna / 2007-08-09 16:34 / Kupujący na górkach
No i dobrze, dzięki temu połowa akcji poszła.
Będę dokupował mam nadzieje niżej.
Indy / 2007-08-09 15:38 / Bywalec forum
ja właśnie przystąpiłem do małych zakupów Kruka troszkę kupiłem 30.02 i teraz czekam na następną partię Fasinga ustawiłem się po 28.01 ale malutka ilość żeby nie zapeszać ;)
Indy / 2007-08-09 15:40 / Bywalec forum
w akcjach mam ok 12%
a propos raportu Fasinga warto żucić okiem ,dość ciekawy mi się wydał ;)
krepek / 2007-08-09 16:30 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Indy...załapałeś sie na Fasing???
Ja ustawiłem sie na 28 równe.pozdrawiam
Indy / 2007-08-09 16:33 / Bywalec forum
witaj Krępek :)
załapałem się po 28,33 ale po 28,01 niestety nie ...
hmm widzieliście co się działo na Noble ???
krepek / 2007-08-09 16:47 / portfel / Tysiącznik na forum
ja ustawie sie jutro może nie po 28..ale troszke wyżej...zobaczymy...
Indy / 2007-08-09 16:36 / Bywalec forum
aha i spanikowany ;) oddałem Kruka o 47gr drożej niż kupiłem ,może jutro kupię taniej ...
hmm takie dni są przyjemne jak się na gotówce siedzi ... tylko żebym nie przegapił jak będzie up ... więc po troszku kupuję ...
ślicznooka / 2007-08-09 15:33 / Uznany gracz giełdowy
czy jest jakieś podręcznikowe określenie symptomu "żałuję że wczoraj/przed chwilą wszystkiego nie sprzedałam":-) bo ja żałuję.
alan87 / 83.12.249.* / 2007-08-09 22:55
tak jest takie określenie kochaniutka a brzmi ono tak :"przyzwyczajona do zarabiania"
heheh. A alan87 dobrze radził i wcale nie jest żadnym złośnikiem ani naganiaczem pozdrawiam
pietroo / 2007-08-09 16:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie przejmuj się. Nie jesteś sama ze spadkami..... U mnie też czerwono....
ale / 2007-08-09 16:49 / portfel
Pewnie u większości,ale przyjdzie czas na zieleń-poczekamy i doczekamy-pa
michallewoc / 2007-08-09 15:32 / portfel / Bywalec forum
Witaj Bigu-masz zamiar odkupić PEP po lepszej cenie-czy nie bedziesz juz wracać do tego waloru?
Big Lebowski / 2007-08-09 15:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Lubie ta spolke i wierze w nia i dlatego ja odkupie..
sosna / 2007-08-09 15:17 / Kupujący na górkach
Witam Dude i Bigomaniacy.
Mam pytanie czy prognoza dla STX postawiona w pierwszym kwartale tego roku jest nadal aktulana? (24 zł). Bo końca korekty na tym walorze nie widać, nie widać ....
Dziękuje za rade odnośnie GTC, wczoraj poszło 50% akcji po 45 - dobry ruch.
Dzisiaj chciałem sprzedać PEP w myśl zasady, że co rośnie pod wyniki, musi spaśc - ale nie zdąrzyłem. Ty wręcz przeciwnie - blisko ceny max. Gratki Ci za to :)
Pozdr.
Big Lebowski / 2007-08-09 15:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj- moment w ktorym stawialem prognoze dla stx - byla wowczas dobra koniunktora - myslalem ze w tej firmie wygra biznes - bylo odwrotnie - przyglupiaste zagrywki polityczne NFOS itp. dlatego wyszedlem - obecnie jest inna koniunktora na gieldzie i raczej prognoze nalezy odsunac w czasie, ciesze sie ze robisz dobre ruchy na gieldzie - szanuj pieniadze ... Pozdr..
sosna / 2007-08-09 15:38 / Kupujący na górkach
Dziękuje.
No nic w takim razie pozostaje mi czekać, a jak nadaży się okazja to wtedy małe dt (albo raczej wt - week trading).
Pozdr.
Big Lebowski / 2007-08-09 14:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiele osob wiesci juz besse hm.. - w najblizszych dniach beda wzrosty - dwa dni up i ludzie znowu beda w siudmym niebie, nastepnie trend boczny przewiduje - ktory nalezy wykorzystac nalezycie tzn. nie przespac..
J / 2007-08-09 15:22 / Tysiącznik na forum
Tak sobie myślę, że najbliższe dni to chyba nie wcześniej niż od poływy tygodnia, jutro FE będzie reagował na to co w US i Eur a chyba rewelacji nie będzie + piątek.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy