Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Marcin2907 / 2007-08-09 14:47 / portfel
Witam wszystkich! Wczoraj wbrew rozsądkowi wyszedlem z msx na gorce ale ze strata, dzisiaj wszedlem w polimeks(in minus na razie), ale zastanawiam sie grubo nad elektrotimem, jak jeszcze spadnie troche to z checia bym wskoczyl na dluzej, prubuje sam troche mieszac i wybierac spolki, ale brak mi jeszcze cierpliowsci i decyzje haotyczne, jakbys mogl sie odniesc do moich wyborow BIGU to bede wdzieczny, cenie Twoje analizy.
Big Lebowski / 2007-08-09 14:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. jezeli masz problem z temperamentem - to odczekaj na zakupy do konca wrzesnia..
Marcin2907 / 2007-08-09 15:06 / portfel
Do końca wrzesnia?no dobra tylko na razie siedze na kacjach, ale jak polimexms i idm dadza troche zarobic w najblizszym czasie to zrealizuje zysk i poczekam do wrzesnia, no chyba zeby byla jakas okazja :))) dzieki za odp., pozdr.
sucharek / 2007-08-09 14:21
Witaj.

Od pewnego czasu obserwuję dyskusję w tym portfelu i nabieram coraz większego przekonania o świetnych ocenach gospodarza. Dlatego pozwolę sobie zadać pytanie ponieważ bardzo mnie interesuje opinia Biga na ten temat.

Jutro będą podane wyniki finansowe MCI, jak przewidujesz zachowanie się tego waloru w najbliższych dniach. Czy moze spaść jeszcze niżej? Ceną mojego zakupu się nie pochwalę bo wstyd :/
pozdrawiam
Suchar
Sucharek / 89.171.16.* / 2007-08-09 14:18
Witaj.

Od pewnego czasu obserwuję dyskusję w tym portfelu i nabieram coraz większego przekonania o świetnych ocenach gospodarza. Dlatego pozwolę sobie zadać pytanie ponieważ bardzo mnie interesuje opinia Biga na ten temat.

Jutro będą podane wyniki finansowe MCI, jak przewidujesz zachowanie się tego waloru w najbliższych dniach. Czy moze spaść jeszcze niżej? Ceną mojego zakupu się nie pochwalę bo wstyd :/
pozdrawiam
Suchar
Big Lebowski / 2007-08-09 14:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. raczej przewiduje ze wynikijuz dawno przejedzone, siedzi tam takze spekulacja i stac ich na podbicie waloru..Pozdr..
sucharek / 2007-08-09 14:38
hmm... ciekawi mnie to, ponieważ patrząc na reakcję kilka dni temu po podwyższeniu prognoz (wzrost kursu o kilkanaście %) zastanawiam się czy nie ma wsród inwestorów wyczekiwania na dobre informacje o ich złotodajnej spółce. według mnie lada moment powinien nastąpić juz koniec korekty na tym walorze, nie sądzisz?
Big Lebowski / 2007-08-09 14:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze we wrzesniu nastapi poczatek korekty na tym walorze..
marbo / 2007-08-09 13:19 / Tysiącznik na forum
Dude ...
Zastanawiam się czy wzrost kursu na BBD jest sztucznym podbiciem kursu przed wynikami czy też spadki osiągnęły dno i powoli zmieniamy trend.
Wyraź jeśli możesz swoją opinię.
Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-08-09 14:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tu na dwoje babcia wrozyla - akcje spadaly gdyz strach o zle wyniki - gdyby okazalo sie inaczej - to odreaguja , po takim spadku takze odbicie sie nalezy ..Pozdr..
Small77 / 2007-08-09 15:14 / "Nowy i zielony"
Dude , co jest z STXem? Przecież było wezwanie , które nie dało oczekiwanego efektu w postaci uzyskania zadowalającego udziału % Atlantii ale to wezwanie było po 5,85 , to po co teraz komuś wywalać to po 5,35 ?? To jeszcze NFOŚ ? Nie jarzę , masz na to jakąś teorię?
Big Lebowski / 2007-08-09 15:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
stx- zachowuje sie jak caly rynek - nie lepiej i nie gorzej..
Small77 / 2007-08-09 16:01 / "Nowy i zielony"
Czyli czasem wbrew logice ? Poczekam w takim razie jak to wszystko powolutku zacznie wracać do normalności. A póki co poczytam Twoje cenne uwagi i czasem pewnie z nich skorzystam , jeśli nie masz nic przeciwko ;) Pozdrawiam.
marbo / 2007-08-09 12:59 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry.
Obserwuję LCC i zastanawia mnie totalny brak wiary akcjonariuszy w tę spółkę.
Powiem tak ...naprawdę mnie zadziwia i w najgorszych scenariuszach nie spodziewałem się spadku pon. 4,- złotych.
Zastanawiam się gdzie może być dno...?
Czyzby tak jak wielu wieści w okolicach 1pln ??
Indy / 2007-08-09 13:21 / Bywalec forum
myślę ,że poniżej 3,5 nie spadnie ; kto ma oddać i tak do tego poziomu odda ...
marbo / 2007-08-09 13:33 / Tysiącznik na forum
Myślę że na tym papierze podobnie jak na BBD trudno obecnie ocenić gdzie jest dno i obawiam się że na odbicie do ceny z debiutu trzeba będzie bardzo długo czekać ...choć myślę że drobne odbicia będą.
Papier jest mocno maltretowany.
rafal.b4 / 2007-08-09 11:21 / Bywalec forum
Witam wszystkich,

Big jesli mozna, obracasz dzis BBiD?
Big Lebowski / 2007-08-09 11:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mysle ze nie - zobacze..
rafal.b4 / 2007-08-09 11:55 / Bywalec forum
Mam nadzieje, ze dno juz uklepali...teraz powrot do mojej ceny zakupu (bez usredniania) - 2,4 zł...

Pozdrawiam
marcinm33 / 2007-08-09 11:03
Witam właściciela portfela i wszystkich czytających komentarze zamieszczone w tym portfelu. Najwyższe uznanie dla poziomu dyskusji, a przede wszystkim dla wiedzy właściciela portfela. Skoro wszyscy pytają, ja też pozwole sobie zadać pytanie Bigowi:) co sądzisz o małych i średnich spółkach, czy nadal jest to Twoim zdaniem segment gospodarki, który będzie dawał relatywnie wyższe szanse na zarobek? Pytam o to, gdyż ostatnio trochę zainwestowałem w fundusze małych i średnich spółek i oczywiście jestem na minusie. NIestety nie czuje się na siłach żeby samodzielnie inwestować na giełdzie więc powierzyłem część moich oszczedności funduszom. Ciekaw jestem Twojej opinii na temat tego segmentu rynku i czy jest sens pakować kase w takie właśnie fundusze. Z góry dziękuje za odpowiedź:) Pozdrawiam Marcin
Big Lebowski / 2007-08-09 11:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. Lepiej nie mogles trafic z inwestycja w MIS - obecnie mocno sie koryguja - ale przyszlosc jest przed takimi firmami - znakomita, male i srednie spolki o zdrowym fundamencie i zdrowych finansach - beda sie zamieniac w znaczace firmy i nawet w wielkie , przyczyna jest prosta - nieustajacy popyt wewnetrzny ktory daje wlasne szanse rozwoja wlasnie takim firmom, wszelkie czarne scenariusze kreslone przez malkontentow - nie sprawdza sie.. turbulencje na rynku beda ale fundusze to wiedza i sa przygotowane..Pozdr..
marcinm33 / 2007-08-09 11:24
wielkie dzieki za szybka odpowiedz, mam takie samo zdanie co Ty i dlatego inwestuje w ten segment gospodarki i pomimo spadkow dokupuje jednostki uczestnictwa, mocno wierzac, ze zlapią drugi oddech i dadzą lepiej zarobić niż inne fundusze lokujące kasę w akcjach WIG20. Udanego dnia życze.
h16v / 2007-08-09 11:02 / Bywalec forum
Co się dzieje z Mostostalem Zabrze - przecież do bardzo dobra spółka. Smutno okropnie :(((
Fawelas / 2007-08-09 11:03 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
heh wczoraj kupilem oby to byl dopiero poczatek :)
Renumious / 2007-08-09 10:15 / portfel / "GPW Kmiot"
Poszedł mi na otwarciu na stoplimit za 38.53. Próbowałem łapać na 38 ale odfrunął.
To nie był dobry pomysł, zeby grac na PEP'ie :/
bert / 2007-08-09 10:20 / Bywalec forum
Witaj Bigu,
co sądzisz o elektrotimie, kto go tak dołuje, nie ralizowałem zysków i teraz nie wiem czy i ile jeszcze spadnie?
Big Lebowski / 2007-08-09 10:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Grzech nie realizacji zyskow popelnilem wielokrotnie takze..spolka wysmienita - na longa ..
bert / 2007-08-09 10:26 / Bywalec forum
dzięki, w takim razie żadnych nerwowych ruchów, a co do BBD kiedy przebije 2 według Ciebie?
zońka19 / 2007-08-09 09:47 / Tysiącznik na forum
Witam i powodzenia na gpw zyczę
czytam ze wszyscy Ciebie o cos pytają , ja bym chciała zebys wypowiedział się odnosnie indykpolu
dziękuję
Big Lebowski / 2007-08-09 10:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - nie obserwuje tej firmy od dawna - zywnosc hm.. mysle ze Beefsan jest ciekawszy..Pozdr..
raviks / 2007-08-09 09:40
Witam mam pytanie do BIG-a czy kurs LCC zjedzie jeszcze w dół.Szykuje sie do małych zakupów w celu uśrednienia ceny (zakup po 5,36).
Z góry dziękuję i pozdrawim wszystkich odwiedzajacych.
Od innych gości komentarze mile widziane
Big Lebowski / 2007-08-09 10:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze LCC- nalezy kupic i zapomniec na dwa lata- walor mocno zmaltretowany - przeszedl juz praktycznie w mocne rece..
Big Lebowski / 2007-08-09 08:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim .. udanych transakcji zycze..
Big Lebowski / 2007-08-09 09:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejszy poranny komentarz money - wskazuje ze analitycy nie znajduja wytlumaczenia na zachowanie sie GPW - w ostatnim czasie, takie samo zachowanie rynku bylo wlasnie w maju - gdzie indexy swiatowe rosly a my bylismy sierotami - dochodzilo do tego za ja bylem jedynym wtedy optymista - na forum, jedna z przyczyn z pewnoscia jest rozwodnienie kapitalu tzn. nowe emisje - mysle ze bardziej jednak zmowa funduszy - ktore zaplanowaly korekte i nie potrafia sie dostosowac do rynkow swiatowych , majowe wzrosty gdy juz w sumie bylo wstyd nie zauwazyc nasze fundusze zrobily kilkoma spolkami .. Nie zgadzam sie ze Dow osiagnie w tym roku 16000pkt. jest to zbyt wiele , mysle ze Dow zakonczy ten rok na 14000pkt...
samira / 2007-08-09 09:49 / portfel / Małomówny spekulant
Witam,

Nie zgadzam sie ze Dow osiagnie w tym roku 16000pkt. jest to zbyt wiele ,
mysle ze Dow zakonczy ten rok na 14000pkt...

w komentarzu była mowa o S&P500 i poziomie 1600 pkt.
Big Lebowski / 2007-08-09 10:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widocznie bylem jeszcze zaspany..
pietroo / 2007-08-09 08:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam i pozdrawiam gospodarza i wszystkich tutaj zaglądających.
kiniu11 / 2007-08-08 23:22 / portfel / Przegrany
Dziekuje za odpowiedz,jezeli nie interesuje mnie nowa emisja moge sprzedac PP ?niewiem czy dobrze rozumiem samo prawo poboru tez moge sprzedac czy akcje dotychczas posiadane z PP Jezeli mogbys jeszcze odp. dzieki
party123 / 2007-08-09 08:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co prawda do eMaklera konkretnie ale może pomoże.
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/emakler/emisje_pp.html
Pozdrawiam wszystkich z rana.
kristof_1 / 2007-08-08 22:24
Witaj Big!
Wiem że prognozujesz duże spadki we wrześniu. Czy uważasz że dla inwestora, który nie ma zbyt wiele czasu w ciągu dnia na dt (takiego jak ja) bezpieczniej będzie pozbyć się akcji i zrobić zakupy pod koniec września? Czy sądzisz że wrześniowa wyprzedaż będzie dotyczyła większości walorów? Ja oczywiście ociągałem się z realizacją zysków i z 25% zysku wszedłem w straty. Teraz nie wiem czy ciąć straty i kupować we wrześniu czy też po prostu czekać... Nie oczekuję gotowej odpowiedzi tylko proszę żebyś się wypowiedział.
Dziękuję i pozdrawiam
Krzysiek
warren buffet / 2007-08-08 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze przez Biga przemawia doswiadczenie i warto go posluchac...
Big Lebowski / 2007-08-08 22:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. w sierpniu wedlug mojej oceny beda jeszcze wzrosty - mysle ze powinienes wykorzystac ten czas - oczywiscie na poczatku pazdziernika na nowo budowac portfel - taka jest moja ocena - ale wiesz jak kazdy czlowiek moge sie mylic..Pozdr..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy