Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
kiniu11 / 2007-08-08 22:17 / portfel / Przegrany
Witam po raz pierwzy czy mógłbys wytlumaczyc c sie stalo z alchemia , nie rozumiem dkladnie praw poboru,jezeli znajdziesz chwile wytlumacz bede wdzieczny Pozdrawiam i zyczezrostow
Big Lebowski / 2007-08-08 22:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - zawsze omijalem spolki R.K. - i dlatego ich nie obserwuje nawet , pp to np. na jedna akcje ktora posiadasz masz prawo do zakupu np. jednej akcji po cenie ustalonej przez spolke - mozesz wykupic akcje nowej emisji a jezeli Cie nie interesuje mozesz pp sprzedac.. Pozdr..
krepek / 2007-08-08 21:27 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu....poczytałem troche i mam pytanko odnośnie twoich wskazówek, aczkolwiek zaznacze że to tylko rady i każdy sam decyduje...ale wspominałeś o "oddzielaniu walorów" spółek które zanotowały dość znaczącą korektę...czy sugestia 20% jest dogodna czy np można rozłożyć to w skali 50/50?pozdrawiam
krepek / 2007-08-08 21:35 / portfel / Tysiącznik na forum
w zasadzie zależy jak duża to strata?
Big Lebowski / 2007-08-08 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zalezy na ile czujesz sie na silach , handlujac przykladowo 30% skladem musisz sie liczyc ze sprzedajac na wzroscie - akcje moga dalej wzrosnac i wowczas gonisz swego pawia - apatia i bezczynnosc jest takze Twoim wrogiem - musisz sam zdecydowac..
krepek / 2007-08-08 21:42 / portfel / Tysiącznik na forum
no prawda, ale przy niewielkich startach...gdzie wszystko można odrobić w krótkim czasie to chyba nie wskazane....zresztą nie będę ryzykował na razie....no i oczywiste że i można stracić w krótkim czasie...dzięki.
Myszacz / 2007-08-08 20:53 / Bywalec forum
Witaj Big. Możesz skomentować notowania msx?
Dzięki.
Big Lebowski / 2007-08-08 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. MSX- zachowal sie wysmienicie - moj ulubiony walor na dt i nie wykorzystalem hm.. mysle ze MSX - bedzie meldowal wyniki i moga one pozytywnie zaskoczyc - ale przyznam ze pewnosci nie mam ... Pozdr..
Indy / 2007-08-08 23:13 / Bywalec forum
witam :)
ja też lubię MSX ale dzisiejszy skok przegapiłem :(
wyniki mogą być pozytywne i może to być dla kogoś okazja do realizacji zysków ...
ktoś dobrze napisał ,że rynek boi sie rosnąć ...
dziś kupiłe troszkę Noble po 13.98 i Fasing 29.81 (przepłaciłem ;) raport był b.ciekawy ale nie rośnie...)
TOMOK / 2007-08-08 20:14 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
witaj Big
pytanie
czymu nie ciąłeś strat na BBID?
warto było..zostawić...poczekać?
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-08 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - za male obroty byly dla mnie , ja wiem ze wyprowadze ten walor na dobra droge tzn. nie bede mial strat..Pozdr..
TOMOK / 2007-08-08 20:21 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
a ja wyprowadzę?
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-08-08 21:16 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jak zadam jedno pytanie z jakimś / malym / sensem to odpowiesz
a jak mnie poniesie i zadam drugie raczej bez sensu to nie odpowiesz
Niech tak zastanie
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-08 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zlotowka systematycznie sie umacnia - przewiduje ze po posiedzeniu banku centralnego Japoni 23 sierpnia - w sprawie stop procentowych ktore mysle ze zostana na niezmienionym poziomie - umacnianie zlotego zacznie przyspieszac , czy nam sie podoba czy nie zloty jest i bedzie silny - dla przecietnego kowalskiego to wysmienita sprawa - tansze dewizy , zakupy za granica oraz zagraniczny wypoczynek - trudnosci moga miec exporterzy - ale to nie powinno byc dla nich zaskoczeniem..Moje wczesniejsze przewidywania to ze euro bedzie kosztowac w przeciagu kilku miesiecy 3,59 zl - ciekawe czy sie sprawdzi, moja ostania prognoza ktora przedstawialem swego czasu Strokusiowi bylo to w pazdzierniku 2006 sprawdzila sie w 100% - ciekaw jestem w jakim stopniu sprawdzi sie moja obecna prognoza..
Big Lebowski / 2007-08-08 17:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A teraz kregle.. bawcie sie dobrze..
Big Lebowski / 2007-08-08 16:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sesja jak dla mnie dzisiaj delikatny plus - w sumie nie ma sie czym chwalic - spolka ktora wzrosla - to moj fundusz ochrony kapitalu tzn. BBIC- wzrosl delikatnie na zwiekszonych obrotach - dobry prognostyk , reszta prawie na zero , maly dt na BBID, moja spolka ulubiona na dt - MSX zanotaowala powazne wzrosty a ja w nich nie uczestniczylem hm..ogolnie moge powiedziec brak wiary we wzrosty -dobry prognostyk.. 23 sierpnia BOJ - bedzie podejmowal decyzje w sprawie stop - nie przewiduje podniesienia - tak ze nadal bedzie tani jen..jak na razie rynki ida zgodnie z moja ocena tzn. wybicie i jakis czas trend boczny przewiduje i nastepne wybicie - zapowiadam ze to jeszcze nie koniec spadkow..
wojtlek / 2007-08-08 15:53
Witaj Bigu,
rozsypał się worek z prośbami o poradę, wię i ja się ośmielam. Jestem zakopany po uszy w ponar, niestety ze sporą stratą. Jutro wyniki, a on spada i spada. Czy mołbym prosić Cie o sugestie, co z tytm fatem zrobic?

pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-08 16:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. z tego co pamietam to ta spolka miala wielkie wzrosty - takze nalezy sie liczyc ze korekta ma co zabrac..mysle ze jakis wielki akcjonariusz pozbywa sie tych akcji ,nie znam dokladnie Twojej sytuacji - ale masz do wyboru - albo ciac straty i sprzedac - albo zapomniec i trzymac , albo co wszystkim polecam oddzielic czesc z portfela i grac tymi samymi akcjami.. Pozdr..
fakt / 2007-08-08 17:00 / Bywalec forum
Witaj BiG!
Sprzedalem dzisiaj fama, trochę sie pospieszyłem i teraz zastanawiam się co dalej robić z kasą. Uważasz, ze przed kolejna fala spadków zdążymy jeszcze zarobić? Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-08 17:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - na to licze..
sosna / 2007-08-08 15:28 / Kupujący na górkach
Witam Dude i Was Bigomaniacy.
Mam problem i proszę o jakieś sugestie. MIanowicie na GTC mam straty, bo brałem po 49,9 (zresztą na czym ich nie mam ), teraz ładnie rośnie. Nie wiem czy sprzedawać teraz i potem dokupić taniej realizując stratę czy czekać aż cała korekta na GPW się skończy? Ostatnio można było tak zrobić z STX, sprzedać w okolicach 6,2 i np teraz dokupić. Tylko, że ostatnio GTC zachowuje się dziwnie w porównaniu do rynku. Proszę o wskazówki.
pozdr.
Big Lebowski / 2007-08-08 15:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Sosna - w tej sprawie truno cokolwiek radzic - walor jest dobry ,wyprzedany ale to niczego nie przesadza - na Twojim miejscu oddzielil bym np. 20% akcji tego waloru i probowal - grac gdy wzrosnie sprzedac gdy spadnie odkupic - koncentruj sie tylko na tym samym walorze .. Pozdr..
sosna / 2007-08-08 15:53 / Kupujący na górkach
Już kiedyś mi to polecałeś i chyba się skusze. Problemem są prowizje (zawsze płace tą minimalna 5 zł), ale nawet niech wyjde na zero z tego "dt". Zawsze jakieś nowe doświadczenie i kiedyś jak będę obracał troche większa kwotą (mam nadzieje) będzie przydatne.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za pomoc.
Renumious / 2007-08-08 15:35 / portfel / "GPW Kmiot"
W przypadku GTC osobiście nie śpieszyłbym się ze sprzedażą.
Papier zachowuje się rzeczywiście ciekawie, były już sesje ze był to papier wzrostowy na spadającym rynku.
W dłuższym terminie swietny papier, ale pytanie czy dłuższy termin to coś co jest w zasięgu twojej strategii inwestycyjnej :)
sosna / 2007-08-08 15:49 / Kupujący na górkach
Rzeczywiście ciekawie się ostatnio zachowywał co powoduje, że mam niezły orzech do zgryzienia.
Myśle, że długi termin jest elementem mojej strategii trochę z przymusu, ale przynajmniej więcej włosów na głowie zostanie :P (chociaż już i ich niewiele zostało).
Pozdr.
sosna / 2007-08-08 15:29 / Kupujący na górkach
Czy jest jakaś szansa, że wybije jescze w sierpniu powyżej 50 zl? Jak tak to wtedy sprzedam i dokupie pod koniec września.
Czekam na sugestie.
Renumious / 2007-08-08 15:49 / portfel / "GPW Kmiot"
50 PLN oznacza że musiałby wzrosnąć jeszcze o około 10%. To sporo. Nie liczyłbym na to.
Big zasugerował granie papierem i jest to też w moim odczuciu opcja warta przemyślenia i realizacji.
Fawelas / 2007-08-08 17:42 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
10% dla tej spolki nie powinno byc problemem. Szczegolnie, ze z tego co czytalem pod koniec roku GTC odda do uzytku kilka wybudowanych nieruchomosci. Jedyne pytanie to jak zachowa sie rynek. O reszte bym sie nie martwil.
dyzio / 68.248.253.* / 2007-08-08 15:16
witaj dude i caly kacik!
mam pytanie Bigu ,czy nie korci Cie dokupic Idm spadl ponizej 20 zeta wyniki maja byc super,czy uwazasz ,ze to jeszcze nie czas a moze utraciles wiare w ta spolke ,dzieki za odp
Big Lebowski / 2007-08-08 15:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. mam ta spolke..
krepek / 2007-08-08 14:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam serdecznie...Bigu chciałem prosić o krótką wypowiedz a propos spółki centrostalgd?
Big Lebowski / 2007-08-08 15:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - jezeli chodzi o CSG- pisalem dosyc sporo, powiem co ja zrobie - bez wzgledu na koniunkture na gpw - bede te akcje trzymal a nawet zamierzam zwiekszyc zaangazowanie,spolka o wielkich mozliwosciach ale trzeba miec cierpliwosc do niej - komu cierpliwosci brakuje powinien roztac sie z walorem.. Pozdr..
krepek / 2007-08-08 15:34 / portfel / Tysiącznik na forum
dziekuje:) pozdrawiam
krepek / 2007-08-08 15:35 / portfel / Tysiącznik na forum
acha...wydaje mi się że chyba nie tlyko do CSG,a le do wszystkiego innego trzeba mieć cierpliwość.....bo ta podobno popłaca:)
ślicznooka / 2007-08-08 14:48 / Uznany gracz giełdowy
witam wszystkich znowu "ś"licznie:-)))

pisałam niedawno na forum, że powinniśmy mieć w tym miesiącu chwilę oddechu przed kontynuacją spadków, a potem następny etap hossy.
Można będzie zarobić.

Pozdrówka posyłam.

Jest tu Jarg? oprócz Biga i jego chciała bym szczególnie uścisnąć:-)))
Big Lebowski / 2007-08-08 15:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Malgosiu .. Jarg wlasnie jest na urlopie .. Pozdrowionka..
h16v / 2007-08-08 14:53 / Bywalec forum
Ale to bolesny oddech. Tak sobie zerknałem na wyniki większości
funduszy akcyjnych to 3 miesiace zysków poszłooooo.....
Miejmy wierę w Twoje pozytywne nastawienie i opanowanie
inwestorów, bo narazie to wszystko źle wyglada.
ślicznooka / 2007-08-08 15:07 / Uznany gracz giełdowy
no właśnie problem w tym, że wszystko nie wygląda dostatecznie źle, dlatego myślę, że zanim zaczniemy porządnie rosnąć zdrowo się jeszcze obsuniemy. I tak jak Big, obstawiam wrzesień jako najlepszy miesiąc na zakupy.
Luki... / 2007-08-08 14:32
Witaj Bigu Bylo jakies info co do csg?jesli tak to jakie?pozdr
Big Lebowski / 2007-08-08 15:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - nie ma co wypatrywac jakichkolwiek info - gdyz na obecnym rynku - info niewiele zmieni , akcje nalezy zakopac i czekac.. Pozdr..
h16v / 2007-08-08 14:50 / Bywalec forum
Big pisał kilkakrotnie - to inwestycja długoterminowa.
Zresztą sporo już na tym blogu było o tej spółce powiedziane.
Luki... / 2007-08-08 14:56
Mam ta spolke w portfelu wiec interesuja mnie informacje jakie podaja i dlatego pytam. Pozdrawiam
J / 2007-08-08 15:04 / Tysiącznik na forum
można spróbować tutaj, informacje jawne ;) www.gpwinfostrefa.pl

Oczywiście najważniejsze informacje z wyprzedzeniem "chodzą pod stołem" i większość o rzeczach na prawdę istotnych dowiaduje się po fakcie.

hm, wcześniej tu nie zaglądałem, interesujące miejsce ;)
ren / 148.81.186.* / 2007-08-08 14:49
Big pisał kilkakrotnie - to inwestycja długoterminowa.
Zresztą sporo już na tym blogu było o tej spółce powiedziane.
doji / 2007-08-08 13:15 / portfel / Bywalec forum
Witam Biga i Towarzyszy:-). Niby prosta sprawa, ale sporo mi wyjaśniłeś tym tekstem:


zasada jest prosta " sell on good news "
prowadzi do spadku kursu, natomiast jezeli wszyscy spodziewaja sie zlych
wynikow , informacji - a spolka zaskakuje pozytywnie - kurs rosnie..
Pozdr..


Do tego czasu nie czułem, że tak to działa, więc chcę teraz jeszcze zapytać o szczegóły:) Pierwsza sprawa to STX - czy po ogłoszeniu wyników wyroku sądu spadł właśnie z tego powodu? ( ja oczekiwałem odwrotnego zachowania:-) Po drugie czy zniżki kursów po good news wynikaja z tego iż są już uwzględnione w cenie akcji...czy z innego powodu? Po trzecie czy sprzedaży dokonują krótkoterminowcy/spekuła wiedząc że już siły napędowe ( good news ) się skończyły? Moje przypuszczenia w pytaniach może głupio brzmią, ale pisałem tylko po to abyś mógł trafniej zinterpretować moje błądzenie i odpowiedzieć na nie:-)

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-08 13:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo czesto kurs przed ogloszeniem informacji rosnie - gdyz inwestorzy kupuja plotki , natomiast w momencie ogloszenia info - zakupy nie sa kontynuowane wrecz przeciwnie - nastepuje sprzedaz co prowadzi do spadkow kursow..Pozdr..
doji / 2007-08-08 13:25 / portfel / Bywalec forum
No właśnie..tylko z czego to wynika...bo tak logicznie patrząc jest to nielogiczne:)
Big Lebowski / 2007-08-08 13:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest to bardzo logiczne - wyobraz sobie ze silnik w samochodzie chodzi na wysokich obrotach gdy ma dostarczane paliwo tzn. pieniadze i jak ssie zachowa silnik gdy paliwo zostaje odciete tzn. pieniadze.. gielda zawsze jest logiczna tylko nam sie wydeje ze nie..
doji / 2007-08-08 13:41 / portfel / Bywalec forum
Z tej strony patrząc - od dopływu kapitału zgadza się. Tylko miałem na myśli przyczynę dopływu - postępowanie inwestorów...którzy ładują kasę w spółkę kiedy np: spodziewają się ze wyniki będą dobre z prawdopodobieństwem 50/50...zaś kiedy sa dobre sprzedają...ja gdybym na przykład miał kupić monitor wiedząc ze jest w 100% sprawny zapłacę np: 1000zł, ale wiedząc ze jest na 70% sprawny ( sa 3 złe w 10 ) zapłaciłbym nie wiecej niż 700zł, więc gdzie logika?
doji / 2007-08-08 14:09 / portfel / Bywalec forum
Dude...nie daj się prosić, pomóż zrozumieć:) Powyzszy przykład myślę, że jest troszke podobny do PEPa...przed wynikami kosztował tyle samo co po wynikach,które były z tego co pisaliście dobre i były lekkim zaskoczeniem ( przynajmniej tak odebrałem )...więc nie rozumiem, logiki nie widze...chyba ze to jest spekulacja właśnie?
Renumious / 2007-08-08 14:49 / portfel / "GPW Kmiot"
Ja to widze tak, że PEP w trakcie korekty nie stracił tak dużo jak wiele innych walorów mocnych przed korektą.
Nie tracił,bo zapowiadały się świetne wyniki i prawdopodobnie wielu graczy nie sypało z tego powodu.
Po ogłoszeniu wyników znalazło sie trochę nowych, chetnych do kupienia (troche, ale wiecej niż w trakcie całej korekty) ale także Ci co trzymali do tej pory czekając na dobre wyniki postanowili wyjść z inwestycji. Stąd wzrost wolumeny dziennego (relatywnie wolumen był wyższy ale w odniesieniu do okresu hulającej korekty) i niewielka zmiana kursu. Po co trzymać coś co spełniło nasze oczekiwania, (oczekiwania które były bodźcem do zakupu miesiąc, kwartał, rok, czy dwa lata temu), i po co kupować skoro jest korekta a PEP wcale nie stracił na cenie tak dużo ze mamy na nim Wielką Promocję bo 35-36 PLN to cena do której PEP dotarł zaledwie na przełomie maja-czerwca tego roku.
Renumious / 2007-08-08 14:52 / portfel / "GPW Kmiot"
Dodam jeszcze, że cześć graczy zawiedziona brakiem oczekiwancyh wzrostów tez mogła spanikowac i troche posypać. Stąd taka a nie inna świeca na wykresie z dnia wczorajszego. Popyt przegrał z podażą...nie pierwszy i nie ostatni raz w trakcie tej korekty...
TaS / 2007-08-08 12:25 / Tysiącznik na forum
a ja mam kolejne leszcze pytanie - jak sadzisz Bigu te niemal pionowe spadki na wszystkich indeksach równocześnie to przypadkiem nie jakieś koszyki z Londynu? właściwie od kilku dni się toto powtarza...
Big Lebowski / 2007-08-08 12:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie - Londyn rozdaje karty na GPW..
TaS / 2007-08-08 12:48 / Tysiącznik na forum
ha to w takim razie to mój pierwszy strzał w dziesiątkę ;)

musze poszukac wiec korelacji zachowan ich giełdy do naszej...

jest sie czego uczyc :)

pozdrawiam Bigu :)
Big Lebowski / 2007-08-08 12:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Korelacja ich gieldy nie ma nic wspolnego z nasza - oni bracaja pieniedzmi i akcjam na GPW - bardzo czesto na zlecenie oraz traktuja nasza gielde jako osobna inwestycje..
TaS / 2007-08-08 12:55 / Tysiącznik na forum
hmm a mozesz mi powiedziec - dlaczego własnie nasza? czy moze trzęsą tez innymi parkietami regionu?
Big Lebowski / 2007-08-08 12:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na wszystkich - gieldach regionu..
TaS / 2007-08-08 13:02 / Tysiącznik na forum
czyli po prostu nas doją :)
doji / 2007-08-08 12:47 / portfel / Bywalec forum
Ale Londyn u siebie rośnie...to znaczy, że wybierając moment na zakupy taki mógłby być dobry kiedy Londyn wysoko a my nisko? Chyba, że swoją giełdą też się zabawiają...jednak przypuszczam ze jest bardziej wiarygodna...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy