Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
needle / 2007-08-08 10:43 / Bez rangi
Miłego dnia...
...w środku tygodnia
życzy IGła, co się wygła
Big Lebowski / 2007-08-08 10:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Igla ... wzajemnie , wzajemnie.. Pozdr..
needle / 2007-08-08 11:14 / Bez rangi
niedługo się odłączam od netu (wyrachowanie), ale masz emalie i otwarty portfel, jakby coś ciekawego się nasunęło...
...jeszcze raz powinienem zajrzeć za parę dni

na razie
I
Gła
Big Lebowski / 2007-08-08 08:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim... udanych transakcji zycze..
Fawelas / 2007-08-08 10:07 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Witaj, wskoczylem w PEP, juz raz go mialem, teraz to bedzie na dluzszy termin. Pozdrawiam
Tato / 2007-08-08 09:26 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witam,
dzisiaj wszyscy spodziewaja sie wzrostu, a wiadomo, jak wyglada wzrost jak sie go wszyscy spodziewaja, . Pytanie, czy slaby wzrost/a moze spadek dzis, przelozy sie na rodzaj paniki na nastepnych sesjach . . .
Zgadzam sie z Toba, ze czeka nas meczacy okres, i raczj nie sadze, abysmy zeszli ponize 3450. Przypominam, ze podobnie bardzo bylo rok temu w sierpniu i wrzesniu, po maju i czewrcu i korekcyjnym rajdzie w lipcu potem balansowalismy dlugo nad 2900 na WIG20 i nie brakowalo takich, ktorzy wtedy byli pewni dlaszego zjazdu. A to byl najlepszy czas na kupno. Nie wiem, czy ta sytauacja sie powtorzy, ale mysle, ze jesli ktos zainwestowal w horyzoncie dlugim to na razie powinien byc spokojny (o ile ma dobre spolki - o to obecnie nie jest latwo)
Pozdrawiam
Tato / 2007-08-08 09:26 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witam,
dzisiaj wszyscy spodziewaja sie wzrostu, a wiadomo, jak wyglada wzrost jak sie go wszyscy spodziewaja, . Pytanie, czy slaby wzrost/a moze spadek dzis, przelozy sie na rodzaj paniki na nastepnych sesjach . . .
Zgadzam sie z Toba, ze czeka nas meczacy okres, i raczj nie sadze, abysmy zeszli ponize 3450. Przypominam, ze podobnie bardzo bylo rok temu w sierpniu i wrzesniu, po maju i czewrcu i korekcyjnym rajdzie w lipcu potem balansowalismy dlugo nad 2900 na WIG20 i nie brakowalo takich, ktorzy wtedy byli pewni dlaszego zjazdu. A to byl najlepszy czas na kupno. Nie wiem, czy ta sytauacja sie powtorzy, ale mysle, ze jesli ktos zainwestowal w horyzoncie dlugim to na razie powinien byc spokojny (o ile ma dobre spolki - o to obecnie nie jest latwo)
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-08 09:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. - jest pewna roznica miedzy tym rokiem a 2006r , w zeszlym roku bylismy po glebokiej korekcie oczyszczajacej i faktycznie panowala niewiara w dalsze wzrosty , w tym roku takowej mocnej korekty nie bylo i dlatego mamy plaska meczaca korekte - ktora jest wlasnie w trakcie realizacji.. Pozdrawiam..
Tato / 2007-08-08 09:37 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ja bym tylko polemizowal, czy obecnie niewiara w dalsze wzrosty nie jest jeszcze wieksza, wszyscy widza czarne chmury, na pierwszej stronie Rz wczoraj o stratach inwestorow, w Newsweeku artykul o "minie na parkiecie". . . To jest spora dawka pesymizmu, zwlaszcza dla tych co kupili niedawno . .
Big Lebowski / 2007-08-08 09:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z poziomem pesymizmu to byc moze masz racje - tylko ze fundusze postanowily uzupelnic portfele - kosztem drobnicy i gonia stadko owieczek jak wytresowany owczarek ..
Marcin2907 / 2007-08-08 09:46 / portfel
Dzien dobry, wzajemnie udanych !
Jednak od rana humory nie najgorsze i chec na zakupy jest, mysle ze dzisiejsza sesja ma duza szanse zakonczyc sie zieloniutko, a ONI --- rzeczywiscie maja sie czym martwic, normalnie smiech. http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/krauze;karkosik;solowow;i;czarnecki;stracili;3;miliardy,52,0,258100.html
Tato / 2007-08-08 09:33 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jarg chyba na wakacjach?
Nie ma z kim popisac o naszym ulubionym walorze . . .PWK :-(
Big Lebowski / 2007-08-08 09:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak z Jargiem rozmawialem przed urlopem - mowil ze bierze laptopa ze soba ale chyba tylko do kontrolowania kursow..:-)))
Big Lebowski / 2007-08-08 08:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj BB powiedzial co mial powiedziec i niejasnosci zniknely - zycie toczy sie dalej , wedlug mojej oceny w sierpniu bedziemy mieli trend boczny z delikatnym wzrostem pod koniec miesiaca , wrzesien - wiadomo i nastepnie czekamy na pazdziernik.Gra w wyniki interesuje niewielu - slusznie,mysle ze teraz bedzie systematycznie wzrastac nasza zlotowka co nalezy miec na uwadze - inwestujac w spolki na GPW..
Pooh / 2007-08-08 08:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witaj Bigu.
Korzystając z ciszy i bezruchu chciałem powiedzieć, że jestem pod wrażeniem klimatu i merytoryczności w Twoim portfelu.
Siedze na GPW od niedawna /wiem, wiem, trzeba wejść pod koniec września, ale lubię włożyć rękę w ogień i sprawdzić, czy parzy..../.
Może kiedyś coś merytorycznego napiszę, na razie się uczę :).
Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-08-08 08:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Pozdrawiam.. Pisz co myslisz i co Cie trapia merytoryka sama przyjdzie..
bert / 2007-08-08 09:24 / Bywalec forum
Witaj Bigu , witajcie Portfelowicze,
czy ten BBD przypadkiem nie zmeirza do 1pln, żeby odrobić straty muszę go chyba do 2010 roku trzymać : (
Renumious / 2007-08-08 09:47 / portfel / "GPW Kmiot"
BBID daje pozytywne sygnały min. na oscylatorach, a także zachowanie popytu w okolicach 1.58 moze sugerować że własnie dotykamy dna. Dzisiejsza sesja z dużym prawdopodobieństwem bedzie przebiegać w kierunku odwrotnym niż jej poprzedniczki.
Big Lebowski / 2007-08-08 09:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. proponuje czesc akcji BBID - uaktywnic i grac nimi dt ..
Big Lebowski / 2007-08-07 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pije dzisiaj znowu - czarna wodke ze znajomymi hm. czarna wodka pasuje do mojego charakteru i slucham klasykow rocka na Arte.. dobre , bardzo dobre...
Big Lebowski / 2007-08-07 21:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wedlug mojej skromnej oceny amerykanie wydali wojne walutowa reszcie swiata - chinska waluta wedlug szacunkow specjalistow o cale 50% - niedowartoscowana , Japonczycy - nie maja innego wyjascia jak utrzymywac stopy na bardzo niskim poziomie gdyz czuja na plecach oddech chinczykow , Japonia nie jest jedynym krajem bardzo tanich kredytow - zapominamy o Szwajcarja jest takze takim krajem- gdzie oprocentowanie kredytow wynosi 1,7%..
gabrik / 2007-08-07 22:28 / portfel / Wierny Forumowicz
widzę Big że roztaczasz bardzo sielski obraz polskiego rynku kapitałowego a tak z innej beczki bo jestem jak wiesz trochę nie w temacie czemu teraz tak ludzie mocno piszą w tematach portfel a nie piszą na ogólnym?
Big Lebowski / 2007-08-07 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gabrik - nie ma tu sielskiego obrazu polskiego rynku kapitalowego , gdybys przeczytal wczesniejsze posty to bys wiedzial ze pisze ze prawdziwe spadki przyjda - co do forum ogolnego - to przyznaje szczerze ze cokolwiek tam napisalem od wrzesnia bylo mojim bledem .- bledy nalezy eliminowac a nie powtarzac .. Pozdrawiam serdecznie..
gabrik / 2007-08-07 23:53 / portfel / Wierny Forumowicz
tak Big dzis trochę dokładniej popatrzyłem żenada niestety :-( sam sobie już odpowiedziałem
anonim_03 / 2007-08-07 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

to przyznaje szczerze ze cokolwiek tam napisalem od wrzesnia bylo mojim bledem .


ale o co chodzi ?
Big Lebowski / 2007-08-07 22:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Anonim - nic szczegolnego , takze nie ma o czym sie rozpisywac..Pozdrowka..
anonim_03 / 2007-08-07 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrowionka ;-)
wuerka / 2007-08-07 22:19 / Tysiącznik na forum
wszyscy czytają a nikt nie chce odpowiedzieć
za mądrze, za mądrze... :-)))
pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-07 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Andrzej..
Big Lebowski / 2007-08-07 21:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak wiadomo juz - zgodnie z oczekiwaniem FED - pozostawil stopy bez zmian , pisalem juz wczesniej ze gdyby FED - teraz interweniowal - inwestorzy odebrali by to bardzo zle , mianowicie interpretacja takiego ruchu FED byla by ze na rynku kredytow nieruchomosci jest znacznie gorzej aniezeli to wszystkim sie przedstawia oficjalnie, pisalem i dalej obstawiam ze obnizka nastapi wczesniej aniezeli sie wszystkim wydakje , obstawiam dalsza obnizke dolara co bedie korzystne dla gospodarki USA - mniej korzystne dla innych gospodarek , obstawiam znaczne wzmocnienie zlotego gdyz kapital bedzie wycofywany z USA i bedzie szukal korzystnej alternatywy - a taka jest bez watpienia polska zlotowka.. wahaniami na dzisiejszej sesji na Dow - nie przejmowal bym sie gdyz w takich dniach jak dzisiejszy to chleb powszedni.. obecnie bedziemy mieli pewnosc - ktora jest lepsza od niepewnosci..
Big Lebowski / 2007-08-07 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pozjadalo mi niektore litery..
Indy / 2007-08-07 20:47 / Bywalec forum
aha Big mógłbyś w wolnej chwili skomentować raport Procada (2Q) ... wg mnie nie jest taki zły ... a kurs poleciał ostro ,na szczęście nie kupiłem wtedy kiedy planowałem (coś mi powiedziało czekajjjj jeszcze nie czas ;) ) ale zastanawiam się czy teraz nie brać troszkę ...
Big Lebowski / 2007-08-07 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. wyglada na to ze firma jest na wlasciwej drodze , zysk netto wzrost przeszlo 100% , zysk brutto takze , rozwodniony zysk na akcje wzrost 20 %.. z tym ze dzisiaj na gpw - nikt nie gra pod wyniki..
Indy / 2007-08-07 22:37 / Bywalec forum
bardzo dziękuję za odpowiedź :)
miałem podobne wnioski tzn firma się rozwija ... jeszcze sporo pracy przede mną aby zacząć wierzyć ,że coś dobrze odczytuję ... a jeszcze więcej żeby na tym dobrze zarobić ;)

pozdrawiam :)
Fawelas / 2007-08-07 21:35 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Witaj, Big czy dalej uważasz, że korekta skończy się w październiku?
To nie było powolne osuwanie się indeksów, tak więc może odbicie nastąpi w tym miesiącu. Przymierzam się do PEP, cały czas zachodze w głowe czemu kurs nie poszedl do góry? Czyżby coś wisiało w powietrzu?
Big Lebowski / 2007-08-07 21:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Mylisz sie to jest wlasnie powolne osuwanie sie indexow..Co do PEP nic nie wisi w powietrzu - walor zachowal sie prawidlowo - w najblizszych dniach wzrosnie..
Fawelas / 2007-08-07 21:43 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
bardzo na to licze ;-)
warren buffet / 2007-08-07 21:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przykład: MSZ
Big Lebowski / 2007-08-07 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Warren.. z MSZ - troche inna sprawa - prawie wszyscy sa zaopatrzeni w pakiety i prawie wszyscy - liczyli ze Arka dzisiaj pociagnie papier pod niebiosa - fakt ze walor z perspektywami..
risky / 85.128.105.* / 2007-08-07 19:54
http://gielda.onet.pl/0,1585307,wiadomosci.html


Mały i może...:)))
Big Lebowski / 2007-08-07 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Risky.. w sumie wszyscy powinnismy tak postepowac - chwala mu za to..
Big Lebowski / 2007-08-07 17:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A teraz dude idzie pograc w kregle..bawcie sie dobrze..
Big Lebowski / 2007-08-07 16:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza sesje nazwal bym " milczenie owiec ", w porannym poscie pisalem ze jest czas strzyzenia i przerwac go nie wolno, przypomina mi sie rysunek ktory kiedys widzialem A. Mleczki - gdzie facet mowi do malzonki - zrobilismy wiele ale mamy jeszcze wiele do zrobienia - miejsce w ktore zagladal i mowil te slowa to byla - muszla klozetowa zapelniona tylko do polowy - tak bym wlasnie okreslil sytuacje na GPW - muszla musi byc wypelniona - po brzegi.. hehe..Moje spolki dzisiaj - prawdziwy remis - spadl tylko praktycznie CSG , wzrosl nieznacznie IDM, reszta bez zmian , PEP - po wynikach na zero , dzisiaj nie mogl wzrosnac gdyz jak wiadomo ( sell on good news ) , mysle ze jestemy w stanie wyczekiwania co powie BB. i jaki bedzie to mialo wplyw na rynki - dlatego brak zaangazowania znacznych na rynku , zaangazowani i w sumie paluja sie wzajemnie sa tylko drobni - sorry jezeli kogos urazilem..
Big Lebowski / 2007-08-07 17:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No LCC- dolozyl dzisiaj do pieca , mysle ze tu chodzilo zeby pozbyc sie najslabszych i tu widze ze dno jest blisko..nie mniej jednak - szok..
Renumious / 2007-08-07 18:59 / portfel / "GPW Kmiot"
Dla obserwatorów tej spółki to moment próby wytrzymałości :)
Kupic juz czy jeszcze zaczekać. Ja czekam.
Mnie najbardziej rzucił sie w oczy MSZ....tez czekam ;)
Big Lebowski / 2007-08-07 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze LCC- lada dzien bedzie sie zachowywac jak GTC..
fakt / 2007-08-07 19:37 / Bywalec forum
Witaj BiG!
Co sądzisz o dzisiejszym zachowaniu inwestorów MSZ? Ustawiłem się na sprzedaż wyżej , wracam i szkoda słów. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-07 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Fakt- wyobraz sobie ze tak wlasnie ustawili wlasnie - wszyscy , tylko kto mial to kupowac , zasada jest prosta " sell on good news " prowadzi do spadku kursu, natomiast jezeli wszyscy spodziewaja sie zlych wynikow , informacji - a spolka zaskakuje pozytywnie - kurs rosnie.. Pozdr..
fakt / 2007-08-07 19:49 / Bywalec forum
Dzięki Big, masz jak zwykle rację. Pozdrawiam
Indy / 2007-08-07 20:44 / Bywalec forum
hmm ja sobie LCC i jeszcze parę spółek też od jakiegoś czasu obserwuję ale zakupy long term będę robił jak radzi Big pod koniec września...
teraz tylko dt i gotówka ...
teraz jak już pisałem mam wrażenie ,że każda informacja jest wykorzystywana do zdołowania kursu wybranych akcji ... nieraz nie ma znaczenia czy to dobre czy złe info ...
jeśli uda mi się wyczuć koniec korekty to ok jeśli nie to trudno ;)
Big Lebowski / 2007-08-07 09:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wypowiem sie teraz na temat walut - obnizka stop a nawet tylko jej zapowiedz wywola zainteresowanie innymi nawet egzotycznymi walutami w tym nasza zlotowka , wiadomo trzymanie kapitalu w oslabiajacym sie dolarze i slabnacym oprocentowani - bije po kieszeni - dlatego inwestorzy ( jak wiadomo kapital nie zna granic ) zaczna przemieszczac pieniadze i trafia miedzy innymi do nas co wzmocni nasza walute , mysle ze ten proces juz nastepuje ..
bert / 2007-08-07 10:02 / Bywalec forum
Witaj Bigu, wiajcie Portfelowicze,
coś ten rewelacyjny raport PEPa nie odbija się w notowaniach, myślisz że warto go teraz dobierać czy dziś znowu huśtawka do tyłu ?
pozdrawiam
doji / 2007-08-07 13:20 / portfel / Bywalec forum
Może odbije jak Fasing z jednodniowym opóźnieniem:D
Big Lebowski / 2007-08-07 10:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To dobrze ze nie lata po niebie..Pozdr..
tafcik-real / 2007-08-07 09:02 / portfel / Gracz Giełdowy
Witaj Big czy możesz się odnieść do mojego postu po wczorajszym Twoim "dobranoc"?
Big Lebowski / 2007-08-07 09:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - bede szukal okazji do realizacji zyskow na wybranych spolkach..
pietroo / 2007-08-07 08:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry gospodarzowi i wszystkim tu zaglądającym.
Big Lebowski / 2007-08-07 08:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
Big Lebowski / 2007-08-07 08:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dow Jones - wiekszosc spadkow - odpracowal , dzisiaj mamy posiedzenie FED ktore wedlug mojej oceny stop nie zmieni - wazniejsze bedzie to co powie BB - mysle ze panstwo bedzie interweniowac - gdyz lezy to w interesie panstwa , na rynku niemieckim bank IKB - ktory poniosl dotkliwe straty w USA - otrzymal pomoc z funduszu bankowego - takze sytuacja zmierza ku lepszemu, BB z pewnoscia oglosi w nadchodzacym czasie obnizke stop co zpewnoscia z taniego dolara uczyni jeszcze tanszy - bedzie to korzystne dla gospodarki USA a zwlaszcza dla exportu - ucierpi import a dokladnie export calego swiata w tym naszych firm ktore zawieraly umowy exportowe w usd..Nasza gielda nie zareaguje euforycznie - gdyz obecnie mamy czas strzyzenia owiec w pelni - ktorego przerwac nie mozna..
wuerka / 2007-08-07 08:29 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry Bigu,
udanego dnia,
a u mnie kawka i do roboty uciekam
hej :-))
tafcik-real / 2007-08-07 00:24 / portfel / Gracz Giełdowy
2007-08-05 21:40:14 | *.*.*.* | tafcik-real [ Portfel ] [ "Leszcz do kwadratu" ]
Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski" [5]
obecnie wszystko sie pozmienialo i byc moze
zweryfikuje strategie.. skomentuj


czy już podjąłeś decyzję??
Big Lebowski / 2007-08-06 23:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy