Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
alan 87 / 83.12.249.* / 2007-08-06 23:47
A JA DALEJ SIĘ TRZYMAM SWOJEGO. PANOWIE WYPRZEDAWAĆ AKCJE!!! W TEJ CHWILI PANUJE OGÓLNOŚWIATOWY NIEPOKÓJ A NA NASZEJ GIEŁDZIE SPÓŁKI SĄ WIELOKROTNIE PRZEWARTOŚCIOWANE. NARAZIE SPADKI NIE SĄ ZBYT WIELKIE BO FUNDUSZE NIE WYCOFUJĘĄ SIĘ Z GIEŁDY ALE MYSLĘ ZE TOMPNIĘCIE JEST TUŻ TUŻ
mendes / 2007-08-07 00:01 / Bywalec forum
Siłą przebicia nie są duże litery,lecz umiejętnośc metorycznego podejścia do zagadnienia.Az mnie żal ogarnia niesamowity,że inwestor pełna gębą bez akcji został w dniu dzisiejszym.Zapraszam do mojego marnego klubu inwestorów do d...y.Ale mam wątpliwości,bo ty jesteś naganiaczem ,a ja wierzącym,choć wiara niejednego zgubiła to i tak ma mam przewagę nad tobą ,choć o tym ty sam nie wierz:)
alan87 / 83.12.249.* / 2007-08-07 00:12
Nikt tu nie chce się przebijać przy pomocy dużych liter ja tylko radzę żeby sprzedawać akcje a pozatym nie mówi się metorycznego tylko merytorycznego
mendes / 2007-08-07 01:08 / Bywalec forum
Poza tym pisze się osobno:) Frustracja niekiedy doprowadza do obłędu.No cóż,tylko poradzi ci twój psychiatra,jeśli cię stać na to.Jedynym pocieszeniem dla ciebie pozostaje stare przysłowie ,że człowiek głupi się rodzi i głupi umiera.Ale mam, wątpliwości czy mam ochotę odpowiadać na głupie pytania i zaczepki.A słowo tąpnięcie sprawdź w słowniku ortograficznym,ale może znajdzie w słownik wyrazów OBCYCH.Ale tylko dla siebie.POZA TYM nie chce się z tobą zadawać w myśl przysłowia:"Z kim się zadajesz takim się stajesz" Wolę z innymi:))
p.s. Kiedyś będziesz miał racje.Na pewno.Narka.
mendes / 2007-08-06 23:25 / Bywalec forum
Witaj Bigu,witajcie inwestorzy.Jakoś tak brakuje Kazelota.Zawsze coś zabajerował:)
Może byłem ostatnio zbyt opryskliwy do innych forumowiczów za co przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony to ich przepraszam.Niestety,człowiek nie jest z żelaza i tez następuje zmęczenie materiału.Długotrwałe korekty są bardzo męczące i niewątpliwie mają duży wpływ na inwestorów.Korekta lutowa była ostra i krótka co nie odbiło sie na psychice.Wzrosty nastąpiły dość szybko.Każdy powinien miec swój plan i nie trzeba nikogo uszczęsliwiać swoimi metodami,które prowadzą do sukcesu.Jeśli się dokładnie przyjrzymy to najwięcej recept na sukces na giełdzie jest w momencie ,gdy korekta trwa kilka lub kilkadziesiąt dni.Wtedy wielu udostępnia swoje recepty.Przykładów nie trzeba mnożyć.Jeden tnie straty-ile jest przypadków na właśnie wyławianie stopów przez "grube ryby"?lu jest inwestorów,którzy czekają na wskaźniki ,które w teorii pokazują ,że teraz powinno się kupić i na tym zarobić.A zarabia się nie np. na Orlenie a na Budimexie.Niekiedy wskaźniki można sobie wsadzić gdzieś głeboko w ...
Opierając się na wskaźnikach to byłoby dziecinnie proste ,aby zarabiać na giełdzie.Bo niby od czego są spekulanci?Oni burzą wszystko.Ja do nich nie należę.To co mnie dobija to niekiedy brak optymizmu wśród inwestorów.W spółki i swój plan trzeba wierzyć.Tak jest w życiu i biznesie.Jeśli nie nakreślisz sobie jakiegoś celu do ,którego będziesz dążył to nie licz na osiągnięcie sukcesu.Jak w piosence trzeba być zimnym draniem! Ludzie ,którzy są poza rynkiem zawsze będą naganiać na spadki i sprzedawanie akcji,a paradoksem jest to ,że ich idolem jest inwestor długoterminowy.Trzeba odrzucić pojęcie"owczego pędu",choć trzeba słuchac wypowiedzi ludzi mądrych i mających coś do powiedzenia.Nauki nigdy za wiele.Człek się uczy całe życie.Nie ma recepty na osiągnięcie sukcesu,czy to na giełdzie ,w życiu,czy też w biznesie.Tak łatwo sie mówi wiara czyni cuda.Ja wierze,że stx,csg,czy też pep osiągnie sukces.Trace wiarę w Kolastynę.Rewizja nastąpi jak zwykle po 4Q. Jednak powtórzę jeszcze raz.Aby osiągnąć sukces potrzebna jest wiara w to co się robi.I nie ważne czy na giełdzie ,czy w życiu,czy biznesie.Dlatego dziękuje ci Dude za optymizm,którym darzysz ludzi.Choc każdy popełnia błędy i niekiedy nie trzymam sie reguł ogólnie przyjętych to zawsze tutaj nie zostanię pomięty i niezauważonym,bo niekiedy bywa tak,żeby z kimś pogadac to trzeba z kimś pochlupać,czy pogadać o d....e Maryny.
Bigu ,ty tez popepłniasz błędy.To jest nieuniknione,ale potrafisz sie do tego przyznać.Respect!
Sorry za zbyt chaotyczne mysli,ale nie jestem pisarzem,a d...a ze mnie nie inwestor.
Czy BB coś wcześniej Ci szepnął,Bigu:) Pozdr....
Big Lebowski / 2007-08-06 23:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spoko , spoko - Mendes.. bardzo czesto w firmie ktora ma bardzo wysokie wskazniki np. Budimex - fundamentem jest akcjonariusz wiekszoscowy - w przypadku Budimexu sa hiszpanie..Inwestycje nalezy oceniac po wielu miesiacach , na poczatku roku polecalem Kazelotowi - takie ulozeniee portfela - mozna sprawdzic tzn. MSZ, STX, Nafta,Fam, ;Budimex i BRE , Pep i pozniej jeszcze kolastyne, bledy popelniamy wszyscy - ale czy to jest blad mozemy zweryfikowac po wielu miesiacach .. Glowa do gory Kolastyna jeszcze da zarobic- wczoraj rozmawialem na skype z BB- ale nic nie powiedzial (szubrawiec).. hehe.. Pozdr..
mendes / 2007-08-06 23:50 / Bywalec forum
I za to Cię lubię Dude,ze nikogo nie odrzucasz i klasyfikujesz wg swoich kategorii.Ty jesteś Dude ,czyli przylaciel.Poprostu DUDE
Nawet z tego nie zdajesz sobie sprawy jak niewielu jest ludzi bezinteresownych w sieci.
Jesli dajesz dobro innym ludziom ,to to dobro wróci do Ciebie ze zdwojoną siłą.Dorosłem do tego wieku ,że ofiarowanie doboci i przyjemności sprawia mi więcej przyjemności niż miałoby to mnie dotyczyć.Pozdr... A po spadkach przychodzą wzrosty,a po burzy spokój:)
Do jutra,jeśli mnie tylko nie wykreślisz.
vonGluza / 2007-08-07 06:08 / portfel / Bywalec forum
Zło także wraca ze zdwojoną siłą. Pozdrawiam
fakt / 2007-08-07 08:23 / Bywalec forum
Witaj BiG!
Jak myślisz zobaczymy dzisiaj trochę wiecej zieleni niż w dniu wczorajszym? Pozdrawiam
risky bez logowania / 85.128.105.* / 2007-08-06 22:34
Więc jesteśmy po sesji w Stanach...zabawne...ale jakiś czas temu na kolacji z panią z Millennium ( Ach te kobiety - Bigu lepsza niż z reklamy) .... założyłem się że będzie wielkie "W" ....wszystko w tym kierunku zmierza...jeśli teraz bedzie załamanie...no to przebijemy 12000 z hukiem i będzie wielkie plumm.....I jeszcze coś...jeśli będzie konsolidacja to na wyższych poziomach...bo jeśli pozostaniemy...na tym...to byle bzdet wywoła lawinę......I też powtórze....tu nie chodzi o giełde...o nieruchomości...o rope...tu chodzi o to kto będzie rządził światem - idą wybory prezydenckie w stanach w pełni wolne...bo ani obecny, ani vice nie będą reprezentować republikanów w wyborach....więc będzie ostra walka...gdzieś na uboczu kryje się kolorowy kandydat....tu naprawdę...chodzi o coś więcej...
Big Lebowski / 2007-08-06 22:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky wedlug mojej oceny we wrzesniu Dow spadnie do 12700pkt. obecnie bedzie wybicie i trend boczny . gdyby teraz spadlo bylo by to zbyt szybko - pomimo kryzysu w nieruchomosciach , jezeli chodzi o kredyty hipoteczne - panstwo bedzie interweniowac i lada moment obniza takze stopy - jutr spewnoscia tego nie zrobia - gdyby jutro obnizyli stopy - bylo by to zle odebrane - inwestorzy zaczeli by podejrzewac ze jest gorzej aniezeli sie wszystkim wydaje - mysle ze jutro BB- wyglosi odpowiednia mowe i uspokoji rynki calego swiata..
risky bez logowania / 85.128.105.* / 2007-08-06 22:55
technicznie wydaje mi się...że możeny przebić...13000 teraz...jeśli już, we wrześniu będzie ciężko...ale spierać się o 300 pkt się nie będę :))
Big Lebowski / 2007-08-06 22:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky - prawdziwe spadki nastapia we wrzesniu ..
warren buffet / 2007-08-07 00:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
również wydaje mi się, iż to nie koniec spadkow
risky / 85.128.105.* / 2007-08-06 23:03
Chcesz wyjść przed wrześniem? I jaki zasięg przewidujesz?
Big Lebowski / 2007-08-06 23:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie ze bede skracal pozycje - jedyne akcje ktorych nie rusze to CSG . mysle ze teraz moga nastapic wzrosty nastep trend boczny pod koniec miesiaca dalsze wzrosty - wrzesien spadek na Dow do 12700 lub 12600pkt..
risky bez logowania / 85.128.105.* / 2007-08-06 23:14
Jak się sprawdzi załatwię Ci etat w Money....:)) A swoją drogą...coś mi wpadło do głowy...muszę to przemyśleć...i zaproponować...ciekawe czy podejmą ryzyko..
risky bez logowanania / 85.128.105.* / 2007-08-06 23:21
Dobrej Nocy...
Luki... / 2007-08-06 22:09
Bigu raport kwartalny PEP bardzo dobry:)Tak dobrze udalo Ci sie przewidziec zachowanie TOR moze przepowiesz zachowanie kursu pep na kolejne sesje
Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-08-06 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. jezeli rynek bedzie mial dluzsze odreagowanie to PEP powinien jakies 20% lub nawet wiecej wzrosnac.licze na minimum 15 % wzrost..
TOMOK / 2007-08-06 21:40 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Chciałem tylko napisać gospodarzu, że czytam co się u Ciebie pisze
Miło TU zaglądać
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-06 21:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Pozdrawiam..
TOMOK / 2007-08-06 21:52 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
lekko martwi mnie tylko interferi
odniesiesz się?
aha i Hygienika czy to, że pp nie były notowane jak miał być to raczej zagrywka spółki by przeczekać ten czas?
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-06 22:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przed paru dniami sugerowalem Ci zrealizowanie strat i poczekanie do pazdziernika , obecnie ponawiam realizacje strat i zaczecie od nowa w pazdzierniku.. Interferie duzy udzial ma KGHM - liczyl bym tu raczej na przejecie, co do Higieniki - nie pamietam ale chyba tam jest Moska - a to dla mnie szemrane towarzystwo.. Pozdr..
TOMOK / 2007-08-06 22:09 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
pamietam co pisałeś
mam wrażenie, że za późno na cięcię
Przeoczyłem...sam nie wiem...miotam się trochę
Pozdrawiam
michallewoc / 2007-08-06 21:28 / portfel / Bywalec forum
Witaj Bigu-witajcie kącikowcy-co sądzisz o Fasingu DUDE?
Big Lebowski / 2007-08-06 21:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. dobra firma o dobrych wskaznikach - miala spore wzrosty - jest mozliwe ze bedzie sie korygowac mocniej ale nie musi..
Big Lebowski / 2007-08-06 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Raport PEPa pokazuje ze ci co zainwestowali w ta spolke - bledu nie uczynili - wyniki co tu mowic sa wysmienite..
Big Lebowski / 2007-08-06 20:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wzrost zysku netto dla spolki PEP o okolo 500%..
pietroo / 2007-08-06 22:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wielkie dzięki za sugestię zakupu akcji PEP-a :-))
Indy / 2007-08-06 20:47 / Bywalec forum
widziałem :) niestety nie posiadam ale posiadaczom gratuluję :)
Indy / 2007-08-06 20:48 / Bywalec forum
ale coś się z raportem pośpieszyli ;)
sosna / 2007-08-07 08:22 / Kupujący na górkach
przecież było info, że raport będzie przekazany 6 a nie 8.
Pozdr.
Big Lebowski / 2007-08-06 20:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zrobili niespodzianke - czesc planowala zakupy jutro a tu pozamiatane..
Indy / 2007-08-06 20:52 / Bywalec forum
właśnie ja rozważałem taką ewentualnośc ;) ale liczyłem jeszcze na mały spadek w USA ...
AB / 2007-08-06 19:50 / Bywalec forum
Jeżeli pozwolisz BIG'u to jeszcze słówko.... W piątek MILA 2 "obstawiła" POLIMEXMS , słowo daję, mam to na piśmie....
Masz utalentowanych podopiecznych, gratulujęi pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-08-06 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro posiedzenie FED - jezeli obnizki stop nie bedzie to jednego jestem pewien ze BB- bedzie interweniowal na rynku kredytow nieruchomosci ,branza ta jest tak wazna dla gospodarki USA - ze interwencja FED uwazam za wiecej niz pewna , po wypowiedzi BB spodziewam sie znacznego odreagowania na rynkach w tym na GPW, obnizki stop w USA spodziewam sie w najblizszym czasie - szybciej jak nam wszystkim sie wydaje..
risky bez logowania / 85.128.105.* / 2007-08-06 18:44
Witam, tak sobie zerkan na DJI i muszę przyznać, że wygląda gorzej niż sławetny maj...a paniki na rynku nie widać...wszyscy zachowują spokuj...i się zastanawiam...czy to wyciągnięte wnioski....a jeśli tak to czy słuszne...czy może wakacje... Bigu...coś zerkam ....na te Twoje BBIDevon :) i muszę przyznać....że robi się całkiem tania spółka...
Big Lebowski / 2007-08-06 18:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Risky..Wina za gnojenie bbid obarczam utworzenie nowego indexu dev. fundusze musza uzupelnic stan posiadania i gnoja ta firme oraz lcc - i konca nie widac..
slicznooka / 2007-08-06 19:02 / Uznany gracz giełdowy
a propos końca, chciała bym dokupić ale zupełnie nie wiem, gdzie się "ustawić", Big, masz może swoje prognozy co do końca przeceny na BBID?
Big Lebowski / 2007-08-06 19:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiesz Malgosiu - mysle ze juz czolgamy sie dostatecznie - licze jutro lub pojutrze na odbicie..
slicznooka / 2007-08-06 18:36 / Uznany gracz giełdowy
witam wszystkich wciąż wakacyjnie i zwracam uwagę na ładny raport MSZ.
Dobra firma, stale rosnący zysk, który wirzę, że będzie się wymiernie przekładał na wzrost mojego portfela:-)

pozdrowienia:-)

P.S. Biguś, pojutrze wracam.
Big Lebowski / 2007-08-06 18:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Malgosiu .. ciesze sie ze Cie widze ... Pozdrowka..
Big Lebowski / 2007-08-06 17:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A teraz kregle.. bawcie sie dobrze..
AB / 2007-08-06 18:11 / Bywalec forum
Witaj Bigu-
Proponuję abyś wracając z kręgielni kupił Wyborczą i przeczytał artykuł: "Drużyna ocaliła Kubicę". Tłumaczy on /artykuł/ tajemnicę 3 pit-stopów. Pozdrawiam.

PS. Swego czasu licytowaliście się kto pamięta starszych kierowców F1. Niestety przebiję Was wszystkich: moim idolem był Juan Manuel Fangio. Pamiętam nawet jego "zniknięcie" i podejrzenie o uprowadzeniu na Kubę. :-( Dzisiejszy MOTOR nazywał się w tamtych latach MOTOREM PRZEZ ŚWIAT.
Big Lebowski / 2007-08-06 18:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj AB.. no mysle ze wszystkich przebijasz.. Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-08-06 17:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sesja tak jak zwykle ostanio - na minusie , mysle ze wiekszosc nastawiala sie ne wiecej krwi , mysle ze za kilka dni nastapi wybicie - ale pewien nie jestem , jedno co mnie cieszy to zmienia sie u inwestorow podejscie do spolek tzn. brakuje obecnie pieszczotliwych nazw typu - stasiu - obecnie gniot , jupek ,itp.- Akcje przechodza obecnie do koszyczkow - funduszy i inwestorow o mocnych rekach - drobnica - systematycznie i bez skrupolow jest strzyzona..Obecnie mamy czas generowania strat - czekamy na czas lizania ran a dopiero po tym etapie przyjdzie czas zarabiania..
warren buffet / 2007-08-06 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo dobrze zauważyłeś.... juz nie ma stasiów, jupków, zdzichów... to dobry znak. pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-06 23:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Warren..
Big Lebowski / 2007-08-06 17:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na BBID- korekta przypomina mi korekte majowa z 2006r tzw. lot koszacy..
Indy / 2007-08-06 16:50 / Bywalec forum
no dziś sesja na + małe dt na Kruku i IDM ale na koniec prąd mi wyłączyli i nie zdążyłem sprzedać LCC :( (na szczęście niedużo zostało)
Dow dziś nie bardzo może się zdecydować czy kontynuować spadek czy odbić ;)
ale huśtawka ...
analityczka w BPH namawiała mnie na kupno funduszu dynamicznych ... bo spadki są :)
albo uciekają im ludzie albo za jakiś czas mocny up będzie ... no chyba ,że chciała mnie naciągnąć ;)
pietroo / 2007-08-06 16:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj znowu wszystko na czerwono...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy