Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
el pozero / 2007-08-06 14:31 / portfel
Witaj Bigu, czy nie uważasz, że powoli zbliżamy się do końca korekty? Pytam, bo choć mamy dzisiaj spadki, to obroty im towarzyszące są bardzo mizerne (w chwili obecnej niewiele ponad 600 mln). Dodatkowo, niektóre spółki (MSZ, IDM a także mwig40) po "zanurkowaniu" w dół zaczęły odrabiać straty. Pytam, bo podczas urlopu wyrzuciły mnie ze wszystkiego stopy, a teraz zastanawiam się, czy nie czas na zakupy.
Pozdrawiam.
incognito / 2007-08-06 13:26
Witam wszystkich sympatycznych,
Polnord prawdopodobnie zastapi MOL-a w W20 - chyba warto obserwowac;
dodatkowo kontrakcik z chinska spolka na budowe obiektow pod Euro 2012.
Pozdrawiam
Marcin2907 / 2007-08-06 11:02 / portfel
Dzień dobry!
W Niemczech jako taki luzik.
Czekam na raport Gf prem., moze to byc dzisiaj FOKapitału.;)
pietroo / 2007-08-06 09:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam i pozdrawiam wszystkich.
Big Lebowski / 2007-08-06 07:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim .. udanych transakcji zycze..
gogenesis / 84.40.245.* / 2007-08-06 10:41
Witaj Bigu,

od wielu miesięcy obserwuję wątki z Twoim udziałem i doceniam trafność komentarzy.
Jedno tylko pytanie - przewidując zdarzenia, nie pokusiłeś się o sprzedaż akcji, chociażny po to aby kupić je znacznie taniej ( zakładając że Twój publiczny portfel obejmuje wszystkie operacje). Możesz skomentować dlaczego?
Big Lebowski / 2007-08-06 10:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - nie jest to calkowita prawda gdyz np. stx sprzedalem po 6,45 - odkupilem po 5,7 sprzedalem po 6,16 odkupilem po 5,94, PEP mialem kupiony po 20zl sprzedawalem drozej i odkupywalem takze IDM takze manewrowalem - BBIC- tu spadkow specjalnie sie nie boje - jedyne zmartwienie mam z BBID . w sierpniu jeszcze bede manewrowal..
gogenesis / 84.40.245.* / 2007-08-06 11:06
Faktycznie, nie przyglądałem się szczegółym operacjom. Niemniej gratuluję wiedzy i wyczucia a także szerokiego rozumienia faktów makroekonomicznych :-)
Big Lebowski / 2007-08-06 11:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziekuje - powiem jeszcze w zeszlym roku mialem swietne firmy i tnac straty - wypuscilem z reki np. MCI - sprzedalem chyba okolo 6 zl i nigdy nie odkupilem - chce uniknac takich bledow..
fakt / 2007-08-06 11:44 / Bywalec forum
Witaj BiG!
Zyczę powodzenia Tobie i nam wszystkim. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-06 08:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wyniki kwartalne KGHM sa gorsze - teraz pytanie - rynek to juz przetrawil czy ma zamiar teraz zareagowac..
Luki... / 2007-08-06 09:05
Witaj Dude kiedy csg i pep podaja raporty kwartalne?pozdr. i rowniez udanych transakcji zycze
Big Lebowski / 2007-08-06 09:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - CSG- 14tego, PEP 8mego..
Big Lebowski / 2007-08-06 08:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiekszosc spodziewa sie dzisiaj i w najblizszych dniach rzezni - krew bedzie sie lala strumieniami a wnetrznosci beda porozrzucane wokol -ludzie panicznie beda pozbywac sie akcji i ogolnie ratuj sie kto moze... he he Nie bedzie takiego hororu- pisalem wczoraj ze Dow bardzo czesto przed posiedzeniem FED - odstawia takie cyrki - celem wywarcia presji w sprawie stop procentowych, ogolnie mamy czas gdy bardzo trudno o zarobek natomiast latwo o strate - taki cykl i to jeszcze potrwa.. Ludzi ktorym sie marzy poziom 2200 pkt. moga o tym zapomniec na najblizsze lata..
raffik / 2007-08-06 08:23 / Bywalec forum
Dzien dobry.Znalazles troche czasu na zaglowce?
Big Lebowski / 2007-08-06 08:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - jakie zaglowce ?
raffik / 2007-08-06 08:43 / Bywalec forum
Cos mi sie kojarzy ze jestes z rejonow Szczecina,no chyba ze sie myle.
Big Lebowski / 2007-08-06 08:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A juz wiem o co chodzi..
risky bez logowania / 83.8.62.* / 2007-08-06 10:20
:))))) Cześć Bigu...
Big Lebowski / 2007-08-06 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Risky.. Pozdr..
doji / 2007-08-06 04:24 / portfel / Bywalec forum
Co oznacza takie info dla obecnej korekty?

http://gielda.onet.pl/0,1583975,wiadomosci.html
Big Lebowski / 2007-08-05 23:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim..
Big Lebowski / 2007-08-05 22:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiele osob - wiesci juz besse , opowiem wam jak wyglada zapowiedz bessy , kiedys bylem swiadkiem na n-tv - bylo czterech analitykow i wypowiadali sie na temat koniunktury na gieldzie i jeden z nich powiedzial ze najwyzsze kursy w tym roku widzielismy a teraz tylko spadek - trzech analitykow go wysmialo i nikt nie wierzyl - ja tez przyznam szczerze - dlatego gdy zbyt wiele osob - zaczynajac od maluckich do pseudo analitykow mowi o bessie - bessy nie bedzie..hossa sie zaczyna gdy ostatni optymista straci nadzieje a bessa gdy ostatni pesymista zakupi akcje i bedzie liczyl na wzrosty..
wuerka / 2007-08-05 23:12 / Tysiącznik na forum
trochę to zależy od tego, jakich czterech analityków zaprosi się do rozmowy, no bo chyba nie możemy tu mówić, że 25 % anali w ogóle było za bessą a 75% nie, a n-tv wystartowała w hossie, bo to październik 2006
poniedziłek będzie napewno ciekawy
Big Lebowski / 2007-08-05 23:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mowie o czterech renomowanych i z prawdziwgo zdarzenia analitykach..
wuerka / 2007-08-05 23:22 / Tysiącznik na forum
Nawet jak mniejszość "jest za bessą", to i tak zawsze pozostaje pytanie- kiedy to nastąpi
mam wrażenie, że z tym problemem nosiliśmy/nosimy się cały czas
mari / 2007-08-06 07:24 / Achi
jak już nie będzie pomysłu na inwestowanie w dzisiejszym świecie.O ile nie będzie jakichś kataklizmów lub wojen to prawie cała afryka jest jeszcze do zbudowania (chińczycy już tam są)a potem ???przeskok technologiczny lub bessa.lub jakieś inne obszary które nie przychodzą mi do głowy.
Poza tym to jak na razie u nas jest jeszcze dużo do zrobienia i jest duże pole do rozwoju polskich firm tutaj.
pzdr
Big Lebowski / 2007-08-06 07:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mari- milo ze jestes Pozdrowka..
anonim_03 / 2007-08-05 23:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj wieczorem ...
ciekawe spostrzeżenie ...
... myśle że w USA Ci, którzy myśleli że dobrą inwestycją na starość jest nieruchomość zmieni zdanie ... i będzą więcej wpłacać na 401k ...
wuerka / 2007-08-05 23:16 / Tysiącznik na forum
anonim, co to jest 401 k
anonim_03 / 2007-08-05 23:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w Europie człowiek płaci na Ubezpieczenie Emerytalne przymousowo i przed podatkiem. W USA pracownik ma konto inwestycyje (o ograniczonych możliwościach inwestycyjnych) -- trafiają tam dochody przed opodatkowaniem, w wysokości jakie sam właściciel wybierze, plus kontrybucja od pracodawcy. Zyski tego konta mają zapewnić spokoją starość. Ważne jest że podatki z tego procederu są płacaone w momencie wybierania oszczędności po przejściu na emeryturę. Obecnie mediana oszczędności na 401k wynosi 65 000 USD.

To tak w bardzo grubym przybliżeniu.
wuerka / 2007-08-05 23:33 / Tysiącznik na forum
dziękuję, dobrej nocy
wuerka / 2007-08-05 23:25 / Tysiącznik na forum
no fakt -mogę sam sprawdzić...
Big Lebowski / 2007-08-05 23:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. ceny nieruchomosci tak jak ceny akcji podlegaja wahaniom..
anonim_03 / 2007-08-05 23:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale klimat rok temu był jakoś tak:
- ceny akcji podlegają wahaniom
- nieruchomości idą w górę (i będą szły do 2013 bo ...)

a naprawdę jest tak jak mówisz.
tafcik-real / 2007-08-05 21:40 / portfel / Gracz Giełdowy
obecnie wszystko sie pozmienialo i byc moze
zweryfikuje strategie.. skomentuj


odnośnie jakich Twoich spółek planujesz weryfikację?
Big Lebowski / 2007-08-05 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutrzejszy dzien udzieli mi i Tobie odpowiedzi..
tafcik-real / 2007-08-05 21:50 / portfel / Gracz Giełdowy
masz może pomysł na przebieg jutrzejsazej sesji?
mnie się wydaje, że na dzień dobry mocny minus a potem mocne wybicie w górę i znów dołek, co o tym sądzisz??albo powole odrabianie po porannym dołku
Big Lebowski / 2007-08-05 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiekszosc widzi jutro strumienie krwi i ratuj sie kto moze - ja nie..
tafcik-real / 2007-08-05 22:04 / portfel / Gracz Giełdowy
ja siedzę na akcjaxh od początku i nic nie sprzedam pomimo że na gpw tylko przez momencik byłem na plus, a tak to mocny minus
pozdrawiam i thx
sosna / 2007-08-05 21:35 / Kupujący na górkach
Witam ponownie.
Przepraszam, że psuje niedzielny spokój pytaniami o giełdę, ale interesuje mnie czy dane w portfelu Money.pl odzwierciedlają Twoje (Dude) realne inwestycje. Nie mam na myśli kwot inwestycji, ale wagi poszczególnych walorów w portfelu. Pozwoli mi to określić Twoje preferencje i siłę wiary w poszczególne walory.
Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2007-08-05 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Portfel pokazuja calkowicie moje preferencje..
Big Lebowski / 2007-08-05 15:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kubica na piatym miejscu - jego kolega klubowy - niestety na trzecim miejscu , wygral L. Hamilton ..jestem rozczarowany chodzilo mi o to zeby Kubica ukonczyl prze Heidfeldem..
wuerka / 2007-08-05 21:22 / Tysiącznik na forum
Bigu, Robert jeszcze zdąży pokazać co potrafi. Jeżeli jest jakaś różnica w bolidach między Robertem a Heitfeldem i by ją zniwelowano, to byśmy mówili, że Hamilton i tak ma szybszy bolid i dlatego wygrywa.
Rbert ma jeszce przed soba dużo czasu i ogromne perspektywy- może nawet nie w BMW
hej
Big Lebowski / 2007-08-05 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widzisz Wuerka - miedzy nami jest pewna roznica , ja ogladam caly wyscig i wszystkie wypowiedzi oraz komentarze na RTLu i mysle ze ja mam inny obraz jak Ty..
doji / 2007-08-05 21:51 / portfel / Bywalec forum
Czy nie jest tak przypadkiem, że my odbieramy zmagania kierowców emocjonalnie, co powoduje, że F1 ma sporo wieksze zainteresowanie...i dobrze. Jednak tak naprawdę kierowcy są tylko kierowcami zespoły walczą pomiędzy sobą, ładują w to masę kasy i liczą że bedą jak najwyżej w kwalifikacji. Dla BMW powinny się liczyć więc punkty, nie powinno ich obchodzić czy lepszy będzie Polak czy Niemiec ( chyba, ze miała by to przełożenie marketingowe ). Jeśli chcą eksperymentować to faktycznie mogą wybrać zawodnika, ( wyglada, że faktycznie częsciej bywa nim Kubica )...jednak gdyby Kubica był sporo lepszy czy świadomie chcieliby tracić punkty? Odbiegajac lekko od tematu wypowiedzi dla mnie subiektywnie po tym co widziałem są podobnej klasy...Co o tym sądzisz Bigu? RTL'u nie ogladam, ale przypuszczam, że też podchodzą do sprawy subiektywnie i emocjonalnie...
Big Lebowski / 2007-08-05 22:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kubica prawdy powiedziec nie moze gdyz stracil by prace , widac wszystko golym okiem i nie podobaja mi sie wypowiedzi Heidfelda..
wuerka / 2007-08-05 22:09 / Tysiącznik na forum
jak by był taki genialny, to o pracę nie musiałby się martwić
no tu się chyba zgodzimy
jestem cały za Robertem, ale nie rozumię, dlaczego musi być od razu mistrzem świata
to jest cierpliwy człowiek i swojego i tak dopnie, czy z BMW czy z innym zspołem
wuerka / 2007-08-05 21:36 / Tysiącznik na forum
komentarzy warto czasami słuchać- to fakt
Clerk / 84.10.245.* / 2007-08-05 18:41
Takie jest F1, teraz Nick okazał sie lepszy . Zresztą trzeba się cieszyć z 5 tego miejca Kubicy. Nie uwrzasz że gorzej by to wygladało jakby Kubica przyjechał przedostatni a Haidfeld ostatni ;). Zresztą na Eurosporcie mam swoje Superbike'i - 10 razy ciekawsze niz F1. A niedługo MotoGP w Brnie.
Big Lebowski / 2007-08-05 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Lubie walke sportowa i czysta - Heidfeld juz wielokrotnie pokazal ze z Kubica gra nieczysto, obecnie w BMW -widac golym okiem ze preferuja Heidfelda...Pozdr..
wuerka / 2007-08-05 21:17 / Tysiącznik na forum
witajcie,
Bigu, większość z nas wolałaby Roberta na trzecim zamiast Heitfelda, ale nie zgodzę się z Tobą, że BMW preferuje Hietfelda.
Jeżeli zależałoby im na dominacji "błękitnych oczu", to Kubica by normalnie wypadł z gry.
Wzięli go do ekipy z jakiegoś powodu- jak dla mnie biznesowego. Robert musi się trochę przetrzeć ze swoim bilidem. Myślę, żę samo promowanie marki BMW jest ważniejsze dla firmy od tego kto ją promuje. Jest to oczywiście moje zdanie
hej
Big Lebowski / 2007-08-05 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Preferuja - Kubica jedzie bardziej obciazony paliwem - przy rownym tankowaniu Robert jest szybszy..
wuerka / 2007-08-05 21:34 / Tysiącznik na forum
w kwalifikacjach tego niestety nie widać
wolałbym żeby Robert wygrywał, ale cały czas jest to dla niego napewno szkoła
i niech się uczy, jak za jakiś czas wyprzedzić na pełnym baku Heitfelda czy Hamiltona
nie wszystko musi być takie łatwe od razu

dzisiaj - jak dla mnie Robert dał się Alonso po prostu "objechać", dał mu miejsce i to nie była wg mnie różnica w mocy bolidów czy jakieś inne czary- po prostu zrobił mu miejsce
niech się uczy i tyle
Big Lebowski / 2007-08-05 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W kwalifikacjach Robert mial problemy z autem natomiast Heidfeld nie..
wuerka / 2007-08-05 21:48 / Tysiącznik na forum
Bigu, i co -pewnie Robertowi inżynierowie wykręcili dwie najważniejsze śrubki, żeby BMW nr 2 na świecie jechało jak Fiat Marea
no nie czarujmy
nim Schumacher dopracował się swoich ustawień w Ferrari , to też trochę czasu upłynęło
a nie zapominajmy, że Robert skasował swój ostatni bolid dopiero co
wg mnie Robert cały czas się uczy i niech na poczatku robi to po prostu cierpliwie
doji / 2007-08-05 15:49 / portfel / Bywalec forum
Niedosyt pozostaje...a wszytko rozegrało się na początku...
Big Lebowski / 2007-08-05 15:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystko rozegralo sie wczoraj..
raul / 2007-08-05 18:10 / portfel
Przy kłopotach z autem szanse kubicy z heidfeldem nie były duże.
Robert ma klasę i z czasem go połknie ;)
Szkoda że nie pojechali na 2 pit stopy, byłoby wiecej walki
Big Lebowski / 2007-08-05 13:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Silniki juz sie grzeja - adrenalinka tzn. poziom wzrasta - jest dobrze..
Big Lebowski / 2007-08-05 14:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kubica jedno miejsce na starcie polepszyl..
Big Lebowski / 2007-08-05 11:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A teraz przygotowania do F-1 , piwko schlodzone i czekam, wczoraj pilem czarna wodke angielska - czarna jak smola - zalatuje myszami ... hehe..
Big Lebowski / 2007-08-05 13:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
N. Heidfeld powiedzial ze Alonso specjalnie wczoraj przedluzyl swoj pobyt w boxie i za to zostal ukarany - szkoda ze nei wypowiezial sie - wlasnych wyczynach z ostaniego wyscigu..
warren buffet / 2007-08-05 12:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
o ktorej jadą ?
Big Lebowski / 2007-08-05 12:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dokladnie nie wiem o ktorej wystartuja ale transmisja na RTL - okolo 13 godz mysle ze start okolo 14:30 powinien byc...
pinok / 2007-08-05 12:28
o 14 tak jest w ofercie http://www.formula1.com/ pozdrawiam
pinok / 2007-08-05 12:31
brawa dla nasze Agnieszki 1:0 w setach
Big Lebowski / 2007-08-05 11:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spektakularny spadek w USA wedlug mojej oceny - ma na celu wywarcia presji na FED - ktory we wtorek ma posiedzenie wlasnie w sprawie stop procentowych , czesto gielda w USA tak wlasnie sie zachowywala przed tak waznym posiedzeniem, jest to rodzaj presji takze na szefa FED - BB. niezaleznie od tego rynki nadal sa w fazie wykupienia i do fazy wyprzedania jeszcze im brakuje - turbulencje nadal beda trwaly a to oznacza nie tylko spadki ale takze i wzrosty - i nalezy pamietac ze po panice sprzedzy nadejdzie panika kupna - dlatego mocno wyprzedane walory o dobrych perspektywach - mozna powoli zbierac i akumulowac - bessy w najblizszym czasie nie przewiduje..
Big Lebowski / 2007-08-05 11:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dorzucil bym jeszcze jedna wazna sprawe - skoro specjalisci walutowi przewiduja tak niesamowite wzmocnienie zlotego w okresie kilku lat okolo 20% - to dla zagranicznego kapitalu jest - niezwykle atrakcyjna oferta i z cala pewnoscia uwzgledniona w inwestycjach- zarowno w akcjach jak i w obligacjach - pisalem juz wielokrotnie i napisze jeszcze raz - decyzja w sprawie bessy na GPW - zapadnie w Londynie a nie w Warszawie..
warren buffet / 2007-08-05 12:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zgodze sie wpełni
doji / 2007-08-05 12:07 / portfel / Bywalec forum
Trza by więc kontakt z jakimś emigrantem nawiązać:D
sosna / 2007-08-05 10:04 / Kupujący na górkach
Witam Dude i Was Bigomaniacy.
Chciałbym podzielić się pewnymi spostrzeżeniami. Mianowicie zaangażowanie OFE w akcje zbliża się do 40%, a o ile dobrze się orientuje to nie może przekroczyć owych 40%. Tak więc, czy ewentualne wychodzenie z akcji przez OFE może spowodować spadki w dłuższej perspektywie, lub czy ewentualnie będzie hamować wzrosty? Bo jak wiadomo OFE nie będą w stanie tego zrobić w ciągu tygodnia czy dwóch. Czy jest szansa, że akcje zostaną umiejętnie "przechwycone" przez TFI tak, że cała sytuacja nie będzie miała żadnego wpływu?
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-05 10:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Sosna.. kazda wplata do ofe - zmienia procent zaangazowania -dlatego OFE - wzorujac sie na modelu Chile - sa stabilizatorem GPW - jezeli bedzie dobra koniunktora na Dow - bedzie takze na innych rynkach w tym na GPW - jeszcze dojdzie do tego ze akcje beda wyrywane z rak, a jak bedzie krach na swiecie -to wtedy nic nie pomoze .. Pozdrawiam..
Indy / 2007-08-05 12:37 / Bywalec forum
dodam jeszcze ,że OFE potrzebują pieniążków właściwie tylko na wypłaty emerytur więc jeszcze trochę to potrwa ... :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy