Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2007-08-05 09:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Big Lebowski / 2007-08-05 09:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mari.. Ciesze sie ze Cie widze to milo ze wpadles na pogawedke.. Pozdrawiam..
mendes / 2007-08-05 02:34 / Bywalec forum
Ech życie...Słucham dalej muzy:)
mari / 2007-08-05 00:40 / Achi
czołem
może Wam to pomoże troszkę w ten niepewny czas coś tam zrozumieć
jest to jedna z wypowiedzi którą już cytowałem kiedyś ale lubię ją więc cytuję:
zobacz dyskusję
2006-10-01 19:10:53 | 83.144.75.* | in.in
NIestety dyskutowanie z innymi moze spowodowac ze utracisz wole podejmowania samodzielnych
(i rozsadnych) decyzji. A to jest juz niebezpieczne. Zaakceptuj: inwestowanie jest ryzykowne
a przyszlosc kompletnie nieznana. Co wiec zrobic? Zminimalizowac ryzyko czyli zwiekszyc
swoje prawdopodobienstwo odniesienia sukcesu. Jak? A no wlasnie poprzez zorientowanie
(samodzielne!) czy dany bzines (spolka) ktory kupuje jest wart tych pieniedzy. Potraktuj GPW
jak tzw "Pana Sprzedawce" ktory proponuje Ci codziennie akcje po roznej cenie. Ale wartosc
(ta wewnetrzna) spolki przeciez sie tak dynamicznie nie zmienia. Odpowiesz mi ze trzeba miec
wiedze i czas na analize spolki. W pewnym sensie tak, no ale tez nikt Ci niekaze byc na GPW.
To Twoj wybor. Poza tym zeby ocenic spolke wystarczy przejrzec sprawozdanie finansowe spolki
aby sie zorientowac czy to dobry interes czy nie, no i dostepny obecnie po atrakcyjnej cenie
czy nie. NIe musisz znac skomplikowanych wzorow itd. Wystarrczy rozsadek i umiejetnosc
liczenia do 10;)

Cena jest najwazniejsza.Nieufaj nikomu dopoki sam sie nie przekonasz ze cena jest
atrakcyjna!

Jezeli chcesz isc za tlumem, to predzej czy pozniej ten sam tlum Cie stratuje.

Miej swoja madrosc i swoj plan ktory realizuj konsekwentnie. Dzieki temu odetniesz sie od
tlumu, ktory jak wiemy dziala irracjonalnie i bardzo emocjonalnie. Jak ten plan bedziesz juz
mial to zaakceptuj jeszcze jeden czynnik. Dlugi termin. To mam byc plan na cale zycie!

Np ja w obecnej sytuacji mam 60% kapitralu zainwestowanego w spolki ktore bardzo doglebnie
przeanalizowalem i czuje sie z nimi bardzo komfortowo. Pomimo ze trzymam je po 2 a niektore
3 lata. Na niektorych zarobilem juz 300% a na niektorych zaledwie 20%. Powiesz etam ja wole
spolki na ktorych zarobie po 40% w tydzien. Byc moze sa lepsze ale moj plan odzweirciedla
moj charakter i nastawienie do ryzyka. Te 40 % mam w gotowce poniewaz nie wiem co kupic bo
wszystko dookola jest teraz cholernie drogie. Powiesz zebym kupil spolki z ktorymi czuje sie
komfortowo. Nie zrobie tego bo z takim zaangazowaniem juz bym tego komfortu nie czul.
Rozumiesz? Mam plan ktory odzwierciedla moj charakter. Poza tym te 40% przyda sie jak ceny
zanurkuja gwaltownie. Wtedy tlum rzuci sie do ucieczki a ja bede przebieraj w dobrych i
tanich ofertach "Pana Sprzedawcy" zwanego GPW :)))

Jak chcesz inwestowac swiadomie to daj znac.

Szczerze chcialbym zebys odniosl sukces. Ale musisz zdecydowac czy idziesz z tlumem czy tez
to tlum bedzie przynosic Ci sukces. Ale to drugie oznacza kokmpletna samodzielnosc.
Niestety.

Milego dnia
tafcik-real / 2007-08-05 21:30 / portfel / Gracz Giełdowy
kapitalne, bosche, żeby tak się dało live
Big Lebowski / 2007-08-05 10:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo dobre - i jak widac aktualne..
mendes / 2007-08-05 02:24 / Bywalec forum


2007-08-04 19:30:55 | *.*.*.* | mendes [ Bywalec forum ]
Skojarzyło mi się to z pewnym doświadczeniem gdzie w
szacownym gronie inwestorów usadowiono małpe.Osiągnęła
ona zaskakujące miejsce w środku całej plejady graczy.

A takich reguł nie znała i nie przestrzegała.
mari / 2007-08-05 08:31 / Achi
to wyłącz myślenie ,emocje,weź worek pieniędzy ,nie ustawiaj sobie horyzontu czasowego i rób jak małpa to też będziesz miał dobre wyniki a najlepiej kup po trochę wszystkich akcji wszystkich spółek to zapewni Ci miejsce w środku .:-)
TO JEST TEKST O ŚWIADOMYM INWESTOWANIU :-)))))))))))
a poważniej -przykład z małpą jest o tyle nietrafiony że nie jesteśmy małpami.
poza tym wkleiłem to troszkę po to żeby pokazać czym kierują się inwestorzy giełdowi.
Są ludzie którzy nie sprzedali swoich akcji i śpią spokojnie bo wiedzą mniej więcej co mają a łapanie dołków i górek zakłócałoby im ten sen choć na dołki mają pieniądze.
Zresztą każdy może coś tam dla siebie z tego wyciągnąć -ale nie musi.
mari / 2007-08-05 08:51 / Achi
Był taki jeden co za swego wspólnika w interesach miał kota i zawsze z nim omawiał wszystkie ważne decyzje.Bardzo dobrze im razem szło.Może czasem warto niektóre pytania zadawać swemu kotu,psu(papudze nie radzę bo może odpowiedzieć) :-))
doji / 2007-08-05 12:16 / portfel / Bywalec forum
He he, świetne:D Tak sobie myśłę: coś nas trapi więc odpalamy papieroska, nogi na stół...i słuchaj nuka, społeczka x nie daje mi spokoju:D
Marcin2907 / 2007-08-05 00:15 / portfel
A ja jeszcze przed snem takie małe założonko, zakladając spadek w oniedzialek
o jakies 3% na wszystkich indeksach, to od szczytów bedzie:
W20 -10%
W - 12%
W40 - 17%
W80 - 15.5%
W20 jeszcze ze 3% moglby poleciec ale reszcie to chyba wystarczy jak na korekte,
dobrej nocy, hej.
mendes / 2007-08-05 02:33 / Bywalec forum
Ludzie jak ja kocham was pesymizm.Z góry zakładacie ,że u nas 3% spadnie.Owczy pęd normalnie.Jeden powie a całe Money jest przekonane ,że to będzie.Co będzie to będzie.Po co sie zamartwiac na zapas.Guru inwestorów nie myślał o korektach-Warren Buffett.Niektórzy się do niego chcą upodabniać a stosują taktykę dokładnie odwrotną.Jeśli jesteś inwestorem długoterminowym ,obojętnie czy z musu czy z wyboru to czekaj cierpliwie,jeśli jesteś spekulantem to dawno powineneś sprzedac akcje.Trzeba przyjąć plan i konsekwentnie się go trzymać.I troche wiary i optymizmu,bo szkoda zdrowia.Godzina zmartwień dziennie to 1 miesiąc krótsze życie.Giełda więc niejednego wykończyła.pozdr...
Marcin2907 / 2007-08-05 10:48 / portfel
godzina zmartwien to jeden miesiac, ojejku, az mi dreszcze przeszly
a i w kosciele dzisiaj niezla ewangelia o czlowieku bogatym ktory rezygnuje z pracy i planuje przez reszte zycia bawic sie za posiadane pieniadze, a Bog mowi mu:
Glupcze, jutro umrzesz. Warto sie minute zastanowic.
Big Lebowski / 2007-08-04 23:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim..
doji / 2007-08-04 23:40 / portfel / Bywalec forum
Witam wszystkich.

Informujemy, że zgodnie z komunikatem przekazanym przez Zarząd DWS Polska TFI S.A., z
dniem 30 lipca 2007 roku nastąpi wznowienie sprzedaży jednostek uczestnictwa funduszu DWS
Polska FIO Top 25 Małych Spółek.

Pewno spora część już słyszała...ja dopiero teraz. Z tego co wiem fundusz otwiera sie w
momencie kiedy są braki od ustalonego limitu...może to zbieg okoliczności, a może jednak klienci funduszy panikują? Jeśli byłoby to drugie mogłyby sprzeżenia zwrotne troszkę namieszać. Przy okazji mam jeszcze drugie pytania: Ile czasu mają fundusze ( akcji ) od chwili dostania pieniążków do zakupu akcyjek? Co sądzisz Bigu i reszto towarzystwa?

Pozdrawiam.
mendes / 2007-08-04 23:47 / Bywalec forum
Nie jest to określone czy w ogóle muszą kupic akcje z a twoje pieniądze.Fundusz ma w portfelu możliwość redukowania ilości akcji.Jest to przeważnie od 60-90%Reszta to bony,obligacje i inne papiery wartościowe.
Inwestycja w fundusze to inwestycja długoterminowe,więc nie należy się podniecać korektami.Były zawsze,są i będą.Jeśli ktoś panikuje to giełda nie jest dla niego .Szkoda zdrowia,bo jego nie kupisz.
Big Lebowski / 2007-08-04 23:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Fundusze dokonuja zakupu gdy widza - okazje zakupu i zarobek , nie oznacza to ze automatycznie przystapia do zakupow.. Pozdr..
mendes / 2007-08-04 23:49 / Bywalec forum
Troche mnie wyprzedziłeś w pisaniu:)
mendes / 2007-08-04 23:31 / Bywalec forum
Dude od 1993roku na giełdzie,a kiedy zaczęto handlować papierami wartościowymi w Polsce?
Big Lebowski / 2007-08-04 23:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wlasnie w 1993 r moj pierwszy zakup swarzedz - badziewie i sokolow..
mendes / 2007-08-04 23:36 / Bywalec forum
Pierwsza giełda papierów wartościowych w Polsce otwarta została w Warszawie 12 maja 1817 roku. Handlowano głównie wekslami i obligacjami.Pytanie z grupy podchwytliwych:)
Oczywiście w nowej erze od 93.
mendes / 2007-08-04 23:38 / Bywalec forum
Błąd oczywiście 91r.
mendes / 2007-08-04 23:41 / Bywalec forum
16kwietnia1991roku odbyła się pierwsza sesja giełdowa z udziałem 7 domów maklerskich, na której notowano akcje 5 spółek.Było wtedy 112 zleceń kupna i sprzedaży, a łączny obrót giełdy wyniósł 1.990 zł. Ot taka ciekawostka:)
Luki... / 2007-08-04 23:05
Witam mam pytanie do Biga. Czy zlecenie PKC na S puszczone dzis mozna anulowac zaraz przed sesja? pozdr...
Big Lebowski / 2007-08-04 23:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. zawsze mozesz anulowac..Pozdr..
Luki... / 2007-08-04 23:17
widze bardzo ciekawy kacik. Jak dlugi jest Pana staz na gpw?
Big Lebowski / 2007-08-04 23:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Luki - ja jestem tylko dude - zaden pan , powiedzmy gielda zajmuje sie od 1993r. Pozdr..
Luki... / 2007-08-04 23:28
Bardzo ladny zysk w portfelu z dotychczas sprzedanych walorów. pozdr Dude bede zagladal czesciej jesli mozna.
Big Lebowski / 2007-08-04 23:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zapraszam i pozdrawiam..
wuerka / 2007-08-04 23:39 / Tysiącznik na forum
i skąd Ty bierzesz Bigu na to wszystko siłę
tego cholera chyba nigdy nie zrozumię :-))

wiesz, że Needle padł jak mucha- wszyscy go szukają
imprezki rozkręca i się chowa
Big Lebowski / 2007-08-04 23:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To proste poprostu - lubie gielde i lubie pisac o gieldzie - wymieniac poglady..
mendes / 2007-08-04 17:45 / Bywalec forum
Czy aby osiągnąć sukces na giełdzie trzeba być starym wygą?
Big Lebowski / 2007-08-04 18:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trzeba miec nieco dluzszy horyzont inwestycyjny aniezeli dt..
mendes / 2007-08-04 19:30 / Bywalec forum
Skojarzyło mi się to z pewnym doświadczeniem gdzie w szacownym gronie inwestorów usadowiono małpe.Osiągnęła ona zaskakujące miejsce w środku całej plejady graczy.
mendes / 2007-08-04 19:33 / Bywalec forum
Miało być,że uzyskała wynik plasujący ją w środku całej plejady.
Marcin2907 / 2007-08-04 17:21 / portfel
A to kilka ciekawych zasad inwestowania innego uznanego iwestora:

What does Lim call the "six keys" to the Buffett style?:

Make money by not losing money
Don't get fooled by earnings
Look to the future
Stock with companies with wide "moats"
When you bet, bet big
Don't be afraid to wait
Marcin2907 / 2007-08-04 17:23 / portfel
Ja na razie złamałem kilka z nich, ale człowiek uczey sie całe życie, pozdr.
Marcin2907 / 2007-08-04 15:45 / portfel
Witaj Big i reszta!
Powiedz mi taką rzecz. Mając dużą wiedzę, przeczucie i wyobraźnię inwestorską, czemu nadal siedzisz na akcjach? Można było być kilkadziesiąt procent do przodu.
Apropo wyobraźni, jaki impuls Twoim zdaniem może odwrócić trendi kiedy mogłoby to sie hipotetycznie wydarzyć, wiosna 2008,2009 czy później.
Perspektywy rozwoju gospodarki sa dobre na najbliższe lata.
Tak sie zatanawiam. Dzieki za odpowiedź.
mendes / 2007-08-04 17:20 / Bywalec forum

Powiedz mi taką rzecz. Mając dużą wiedzę, przeczucie i
wyobraźnię inwestorską, czemu nadal siedzisz na akcjach? Można
było być kilkadziesiąt procent do przodu.

Ciekawe co odpowiedziałby Warren Buffett?Ten prawdziwy oczywiście:)
Big Lebowski / 2007-08-04 15:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - pierwsze mam spolki w ktore wierze - ogolnie wszyscy bez wyjatku maja jakies wtopy , mam tez spolki ktore mialy slabe obroty zebym mogl cos wymanewrowac - odwrocenie trendu poprzedzi - prawdziwa euforia - jak dotad jeszcze nie bylo .. Pozdr..
warren buffet / 2007-08-04 22:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

odwrocenie trendu poprzedzi - prawdziwa euforia - jak dotad jeszcze nie bylo ..


tak mi sie wlasnie wydaje... nie było ogolnej euforii
Big Lebowski / 2007-08-04 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dokladnie Warren - tak wlasnie mysle ...Pozdr..
wuerka / 2007-08-04 22:54 / Tysiącznik na forum
witaj Bigu,
tylko co to zmienia- teraz raczej spadki, później może euforia- i tak wyjdzie na 0
Big Lebowski / 2007-08-04 22:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spadki zawsze towarzysza wzrostom - prawdziwy inwestor musi miec akcje - gdyz inwestor bez jakichkolwiek akcji to kastrat - dostaje takiego urazu ze gdy beda wielkie wzrosty nigdy nie kupi , sa tacy co od maja 2006 roku nic nie kupili a zobacz jakie byly wzrosty - pamietaj - jest panika sprzedazy i panika kupna ..
party123 / 2007-08-04 19:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hm, czy mógłbyś rozwinąć temat dla lajkonika? Mimo twojej wiary te spółki i tak spadną, jeśli założymy że masz rację co do długiej korekty (takie założenie przyjmujemy bo to w końcu twoja teoria). Więc po co je trzymać i tracić? Nie lepiej wyjść całkiem i odkupić później, jak to zrobiłeś z stx (może z innych powodów ale efekt podobny)? Czemu więc trzymasz?
Big Lebowski / 2007-08-04 20:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszyscy obecnie wiedza po sesji w USA co nalezalo zrobic - przed sesja - pewnosci nie bylo . IDM- po wprowadzeniu LCC - powinien miec super wyniki - dlatego trzymalem , BBIC - wyniki i przejecie kilku super firm - dlatego trzymalem, PEP- ta firma bedzie miala tez super wyniki i branza ze w kazdej chwili moze wystrzelic , BBID - tak spadlo i uwazam ze jest wyprzedane - i fundusze nie zmniejszyly zaangazowania wiec trzymalem , STX - kupilem w piatek taka sama ilosc dzien wczesniej sprzedalem po 6,17 zl odkupilem po 5,94zl - licze tu na dobre story - obecnie wszystko sie pozmienialo i byc moze zweryfikuje strategie..
party123 / 2007-08-04 22:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Aha - dla pewności, bo ostatnio różnie się interpretuje na forumach pytania, ja nie krytykuję, bez przesady, ja chcę się czegoś dowiedzieć. Neutralnie.
Big Lebowski / 2007-08-04 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja wiem ze nie krytykujesz - pytasz a ja staram sie odpowiedziec..
party123 / 2007-08-04 22:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Wszyscy obecnie wiedza po sesji w USA co nalezalo zrobic - przed sesja - pewnosci nie bylo . I

Ale mnie nie chodziło o ostatnią sesję. Bardziej o ostatnich parę tygodni. Jeśli zakładasz że będą spadki w najbliższych miesiącach a mimo wszystko trzymasz spółki to znaczy zakładasz że tych parę spółek nie będzie spadać? Czy że spadnie niewiele? Bo tak to wynika z twojej wyliczanki. A czy jest możliwe że przy tak długich spadkach jak przewidywałeś niektóre spółki nie spadną? Czy to nie jest efekt domina? Ciągle tu czegoś nie rozumiem, od strony podejścia.
Big Lebowski / 2007-08-04 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pisalem ze bedzie plaska korekta - spolki ktore mam uwazam za swietne i przyszlosciowe - w zeszzlym roku podczas gwaltownej korekty majowej wypuscilem z reki takze swietne spolki i nie odkupilem np. MCI sprzedalem za 6 zl, Kompap chyba za 4 zl i MSZ sprzedalem podczas korekty za psie pieniadze - pozniej i tak drozej odkupowalem - MCI - nie odkupilem dlatego podczas tej korekty mysle inaczej - co nie oznacza wcale ze nie robie bledu..
party123 / 2007-08-04 22:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ok, ciągnę temat :) Nie odkupiłeś bo? Bo myślałeś że nie czas? Że się nie skończyło i będzie dalej spadać? Ale przecież teraz zakładałeś długi czas korekty. Nie chciałeś pod to zagrać? Odkupić po prostu później? Dalej próbuję zrozumieć tok myślenia, ok?
Big Lebowski / 2007-08-04 22:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czasem do spolki - masz uraz np. MCI - sprzedalem po 6zl - dlaczego mam odkupowac np za 10zl.. a moze spadnie ...
party123 / 2007-08-04 22:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
He, to ja znowu nie wiem czemu nie sprzedałeś przed korektą, akurat tą, przewidzianą przez ciebie na parę miesięcy, z zamiarem odkupienia taniej. Podkreślam, nie mówimy o zwykłej parodniowej korekcie, to już rozumiem że należy spokojnie przeczekać. Mówię o bieżącej, długiej, przewidzianej korekcie.
wuerka / 2007-08-04 23:03 / Tysiącznik na forum
party- naucz mnie proszę, bo ja jestem głupi, jak odróżnia się korektę kilkudniową od tej tygodniowej czy trzytygodniowej- będąc w tamtym czasie z papierami, bo to mnie może wiele nauczyć
a w ogóle najbliższe spadki to na jak długi czas przewidujesz?
heja
party123 / 2007-08-04 23:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja? No co ty, ja to sobie mogę z fusów wróżyć. :) Tylko tego też nie umiem...
Ja jestem cienki bolek i jedyne czego się nauczyłem, to że na dotychczasowych korektach (od roku licząc) jak sprzedawałem żeby odkupić taniej to wychodziłem źle, a jak trzymałem to znacznie lepiej.
Natomiast w tej chwili zakładam, że jeśli korekta była przewidziana jako długa to można było na nią zagrać i nie trzymać. Takie założenie na rzecz dyskusji :)
Big Lebowski / 2007-08-04 23:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powiem inaczej w sierpniu beda jeszcze wzrosty - prawdziwe spadki przyjda we wrzesniu..i byc moze do plowy pazdziernika..
party123 / 2007-08-04 23:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale to chyba nie jest odpowiedź na moje pytanie?
Dobra Bigu, nie męczę cię w takim razie. Dobrej nocy i dobrej jazdy Roberta jutro.
Big Lebowski / 2007-08-04 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mylisz sie to jest wlasnie odpowiedz - licze ze moga byc wzrosty na wybranych walorach a spadki te prawdziwe - wrzesien..Dobrej nocy..
tom# / 2007-08-04 16:25
te euforie prognozujesz na wrzesien wlasnie ?
tom# / 2007-08-04 16:31
a co to jest takiego euforia pokorekcyjna ? :D bo jakis nowy jezyk tworzymy powoli :D:D:D
Big Lebowski / 2007-08-04 15:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
F-1 - Kubica na 7mym miejscu startowym jutro - kolega klubowy Heidfeld na 3cim - mysle ze Robert ma wiecej paliwa..
mendes / 2007-08-04 15:12 / Bywalec forum
Jednak niepsodzianki były.Schumacher i chyba Rosberg w czołówce.Więc 3 Niemców.Popraw jak sie mylę.Przyszedłem na samą końcówkę.
de havik / 2007-08-04 12:22 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Witam serdecznie,

Zgodnie z przyjeta na poczatku roku taktyką trzymam wiekszośc akcji, niezaleznie od krotkoterminowej sytuacji do Iq 2008, zakładjąc zdecydowanie wyższe niż obecnie poziomy indeksów w tym okresie. Pewnie jak wiekszość, w czasie takim jak teraz kusi by wszystko wywalic (choc jest na zdecydowanie za poźno) i sprlobować kupować taniej,
bo zgadzam sie z interpretacją Biga, ze dobrze najpewniej zacznie sie dziać od października (jak to zwykle bywa) ale, mam następujące wątpliowści:
- żeby korekta była korektą jedynie (globalnie) dj nie powinien złamać 12700, ostatecznie 12500 - a to w tej chwili raptem 5% jeszcze (wystarczy 2 x dzień wczorajszy), więc
- moze tym razem odrabianie strat zacznie sie wcześniej niż zwykle, tzn z początkiem września (choc to chyba miesiąc, statystycznie najgorszy - może właśnie dlatego),
- nasze blue chipy maja jeszcze z czego oddawać ale część miś'ów to już wyglada jak po maju 2006 - Big pisał, że niektóre mozna juz powoli akukumulować - wyniki w ostatnich kwartałach powinny byc, wręcz muszą być lepsze niz w ub.r. (mam na myśli budowlanke zwłaszcza) co także przełoży sie nawyniki roczne (I q 2008)
- oborty, mimo wszystko ze sa wakacje, w czasie spadkowych sesji są zdecydowanie mniejsze (piszę o spółkach, które obserwuje) - wygląda to tak jakby grubsi nie obili nic a mniejsi wysypywali sie z tego co mają
- nie jestem w stanie profesjonlanie ocenic sytuacji z usa ale juz pod koniec zeszłęgo roku pisano przede wszystkim o statystyce 3 roku prezydentury 9z tego co pamietam w ostatnich klikudzisięciu latach tylko 2-krotnie skończyly sie miusem r/r), poza tym,
- sytuacja na rynku kredytów jest rozpoznan i jesli nie zawali sie cos jeszcze to chyba jest to juz powoli uwzglednione w wycenie,
- wiecej, na ta chwile wskazuje na "miekkie lądowanie niż recesje"...

konkludując ta chaotyczną wypowiedź ( z mojej perspektwyw), nie warto juz chyba wychodzić ze spólek wytypowanych jako dobre (w moim wypadku, msz, gtc, stx) i ewentualnie skracać pozycje jesli nadarzy sie okazja i założenia były krótkoterminowe ( u mnie police, pronox). Co do niektorych nie mam pomysłu niestety (jutrzenka) :)))

Pozdrawiam serdecznie i życze sobie i innym "zimnej krwi"
mendes / 2007-08-04 12:17 / Bywalec forum
Bigu widzisz tą atrakcję na F1-sikające pana w mundurki teamowym na wprost trybun?Ale jazda:)
Pewnie nie raz jeszcze dzisiaj pokażą:)
Big Lebowski / 2007-08-04 12:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niki Lauda - skomentowal to - ze jak czlowiek musi - to musi ... hehe..
tom# / 2007-08-04 11:23
Witam w sobotnie przedpoludnie.
Bigu, jakie jest Twoje zdanie nt Sanwilu jako spolki, jej wartosci na rynku i fundamentow ? Jak wyceniasz realna cene tego waloru?
pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-08-04 11:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. mialem kiedys ta spolke w portfelu i nazywalem ja badziewiem- obecnie uwazam ze sporo w tej firmie szemranego towarzystwa - co nie przekresla mozliwosci zarabiania ale i ze stratami nalezy sie liczyc ... Pozdr..
tom# / 2007-08-04 11:39
Tak mnie to rowniez i wyglada. Jak to mowia ... jest ryzyko jest przyjemnosc ;) Poczekam, zgodnie z Twoja rada i moim przeczuciem co najmniej do polowy wrzesnia z zakupami, ale czy moglbys doradzic co wg Ciebie ma silne fundamenty na dlugoterminowa lokate ?
pozdro i dziekuje :)
Big Lebowski / 2007-08-04 11:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na long- polecil bym BRE; MIL; CSG...
Big Lebowski / 2007-08-04 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kupione pod koniec wrzesnia..
tom# / 2007-08-04 12:00
csg to censtalgd tak ? z zapytam jeszcze o to, co rekomendujesz na short ... od wrzesnia oczywiscie
Big Lebowski / 2007-08-04 12:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fon i tego typu firmy..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy