Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
michallewoc / 2007-07-16 11:07 / portfel / Bywalec forum
WITAJ BIGU PATRZE NA IDM I WLASNYM OCZOM NIE WIERZĘ-NIE SĄDZIŁEM, ZE PRZY SŁABEJ GIEŁDZIE MOZE SIĘ AZ TAK OBSUNĄĆ EH
warren buffet / 2007-07-16 12:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mało widziałeś.... wig20 -8,4% widziałeś ?
michallewoc / 2007-07-16 12:18 / portfel / Bywalec forum
no nie ale mam nadzieje ze nie zobaczę
warren buffet / 2007-07-16 13:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no ja wtedy klękłem...
arecki97 / 2007-07-16 12:07 / portfel / "Skurczy.byczek"
No niestety znowu sprawdzila sie stara zasada o ktorej pisalem wczesniej - wiekszosc oczekiwala dalszych wzrostow na IDMie - a wiekszosc zawsze sie myli....teraz tylko pytanie jak bardzo sie przeliczylismy???
Big Lebowski / 2007-07-16 12:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a co to IDM - swieta krowa - spojrz na inne spolki..
Big Lebowski / 2007-07-16 08:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
Big Lebowski / 2007-07-16 09:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przed chwila na Bloombergu mowiono o GPW, ze jest boom na debiuty na warszawskim parkiecie,uwazam ze poprzez debiuty nasze wigi odczuwaja - odplyw gotowki, z tym ze wiecej atrakcyjnych spolek przyciagnie wiecej kapitalu z Londynu na czym skorzystaja wszyscy..
Big Lebowski / 2007-07-16 09:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wypowiem sie jeszcze co do dodebiutu - Petroinwest.. Firmy dzialajace w tamtym regionie musza sie liczyc z silnymi rosyjskimi dzialaniami a takze z tym ze rzady sa tam nie demokratyczne - w przypadku upadku dyktatora - wszelkie koncesje moga byc uniewaznione , nie tak dawno rosjanie odebrali - pola naftowe brytyjczykom z BP - zarzut byl ze anglicy nie przestrzegaja norm dotyczacych ochrony srodowiska- tak jakby rosjanie go bardzo przestrzegali , co tu duzo mowic kazdy pretekst jest dobry..
kazelot / 2007-07-15 23:06 / Tysiącznik na forum
Dzionek z rodziną nad jeziorem.Zapomniałem o giełdzie.Jednak jutro ciąg dalszy walki z rynkiem.
Tato / 2007-07-15 21:09 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witam serdecznie,
wpadlem przypadkiem a tu widze znajomych i rozsadnych Forumowiczow . .
cos mi chyba umknelo prze pare tyg nieobecnosci bo widze Big , ze tu rozwinales alternatywne forum. Nie wnikajac w historie i przyczyny domyslam sie pewnie czesci- mam jedno pytanie odnosnie STX, pamietam Ciebie jako wytrwalego fana razem z Modliszka , czytam ze ona dalej broni, a Ty sie rozstales ze spolka? to mnie intryguje, zwlaszcza jak czytam Twoje opinie aktualne broniace CSG, czy to co piszesz teraz o grze na CSG nie stosuje sie juz do STX?
Pozdrawiam!
Dla przywoitosci napisze, ze posiadam STX, tyle, ze spadki o tyle lepiej trawie, ze najpierw zarobilem 30% sprzedajac po 8,7, natomiast potem odkupilem zdecydowanie za wczesnie, jak teraz widac . .
Big Lebowski / 2007-07-15 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam forumowicza Tato..jezeli chodzi o STX- to obecnie jest okres ze wszyscy sprzedaja - co to oznacza to chyba wiesz..wedlug mnie stx - strat juz nie powinien przyniesc - natomiast mysle ze bedzie przebywal troche w prozni tzn. bedzie sie konsolidowal..Mam zamiar wrocic do stx - z tym ze to troche potrwa jeszcze..co do csg - hm. jak widziales moj portfel - szukam nowych wyzwan - taki mam charakter..Modliszce doradzalem wielokrotnie sprzedaz stx i odkupienie taniej - kazdy ma inny styl inwestowania i nalezy to akceptowac.. Pozdrawiam i zapraszam do rzeczowych dyskusji..
Tato / 2007-07-15 21:30 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Rozumiem to co sie dzieje teraz z kursem i podchodze do tego na razie spokojnie, bardziej mnie zaciekawilo dlaczego sprzedales STX, zakladam ze juz pewnie pare tyg temu to zrobiles - pamietam Twoja zelazna konsekwencje jesli chodzi o wiare w STX prezentowana jeszcze na ogolnym forum (porownywalana chyba tylkoz Longterm i MSZ oraz Jargiem z PPWK), rowniez po tym jak juz minal szal euro2012 , stad moja ciekawosc i niedyskretne pytanie. . . .

Widze poza tym, ze mamy wspolna spolke w portfelu, PEP, bede zagladal, pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-07-15 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do alternatywnego forum - to raczej pisze we wlasnym portfelu i opisuje go - z tym ze forumowicze mnie odwiedzaja .. Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-07-15 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
STX- sprzedalem gdyz w tamtym czasie przewazaly rozgrywki polityczne - ktore nie mialy nic wspolnego z ekonomia - a w kronice towarzyskiej i w gierkach politycznych - ja nie umie sie odnalezc.. PEP - to bedzie gwiazda przyszlych lat - polecam obejrzenie kursow - Nordex i Repower - firmy o podobnym profilu..jeszcze dochodza zarzadzenia unijne o procentowym udziale - energi alternatywnej tzn. przymus..
Indy / 2007-07-15 15:50 / Bywalec forum
witaj Bigu :))
ostatnio trochę przebudowuję portfel i mam pytanie do Ciebie i innych osób tu zaglądających: co sądzicie otych spółkach (piszę moje spostrzeżenia)
- Procad - stałe wzrosty przychodu i zysku (to będzie chyba moja główna spółka)
- Kolastyna jw
- Vistula - sporo funduszy i wg mnie dobre perspektywy nawet w wypadku korekty
- Kruk jw
- Msx w tym momencie cena poniżej 9 złi wydaje mi się ,że ktoś to zrobił celowo
- Wawel - c/z około 12 duży potencjał wzrostu
proszę o opinie :))
Senior / 2007-07-15 23:19
Jeśli mogę wyrazić swoją opinię, to jesteś bardzo odważny stawiając na PROCAD.
Uważam, że firmy sektora IT przeżywają - od dłuższego czasu - poważane trudności z powodu braku zamówień publicznych.
Praktycznie nie ma dużych zamówień, które generują jednostki uspołecznione. Jeśli ich nie ma, to duże firmy (tzw. integratorzy) szukając kontraktów wchodzą w rozwiązania niszowe. Ich przykładem jest oprogramowanie typu CAD.
Może jednak PROCAD będzie wyjątkiem.
Big Lebowski / 2007-07-15 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Indy.. Bardzo ladny portfel - powiedzial bym - solidny..Pozdr..
Big Lebowski / 2007-07-15 10:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
kazelot / 2007-07-15 11:18 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry.Czas nad wodę,uwalić się i gnić.Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-07-15 11:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kazelot.. jaki nedzny wczoraj boks widzialem - waga ciezka .. Pozdrawiam..
kazelot / 2007-07-15 11:34 / Tysiącznik na forum
Cóż Kliczki są tylko dwa.....Nie mogą być na każdej gali.
Big Lebowski / 2007-07-14 23:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim..
kazelot / 2007-07-15 00:15 / Tysiącznik na forum
Brazylia,gdyby nie popełniała tylu błędów rozniosłaby nas w puch.Są jeszcze dużo lepsi.Za wysokie progi,może kiedyś....w Pekinie?

Dobranoc
raffik / 2007-07-14 22:58 / Bywalec forum
Bigu byly jakies emocje przy siatce?
Big Lebowski / 2007-07-14 23:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Emocje zawsze sa , przed chwila ogladalem takze boks waga ciezka - ale to byly dwie miernoty tak ze nawet nie reklamowalem tej walki..
raffik / 2007-07-14 23:10 / Bywalec forum
Czasami ogladalem boks (nawet nazwisk nie pamietam) a boksowali ze...az ciarki po plecach przechodzily i choc nie byl to boks techniczny to ta wola walki powalala na kolana.A wracajac do siatki to mamy niezla druzyne tylko jeszcze pozostaje ta wiara ze mozemy byc numer 1 na swiecie,a dobrze wiemy ze stac nas na to.
Big Lebowski / 2007-07-14 23:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czasem takiej druzynie brakuje tzw. killer instynktu...i nad tym trener powinien popracowac..
raffik / 2007-07-14 23:24 / Bywalec forum
Mistrzostw swiata mi nie szkoda(nie chodzi mi o styl przegranej) ale przegrana w spodku BOLI.Kolejny raz przegrywamy z ta sama druzyna w tak waznej imprezie i zamiast killer instynktu mozemy zakodowac w psychice-z ta druzyna nie da sie wygrac.
waldi42 / 2007-07-14 23:06
Bigu,nie wiem jak Ty ,ale lubie te piosenki z tamtych lat,Pozdrawiam

http://www.youtube.com/watch?v=VLsw668PVyY
raffik / 2007-07-14 23:15 / Bywalec forum
Niezly kawalek.Tylko te czasy juz nie wroca,oni grali dla publicznosci i razem z nia sie cieszyli.No a teraz gra sie dla pieniedzy.
Big Lebowski / 2007-07-14 23:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzieki ... Pozdrawiam..
anonim_03 / 2007-07-14 21:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Bigu,
U mnie żadnych zmian w portfelu odkąd się poznaliśmy. Portfel systematycznie rośnie, choć spadek dolara ten wzrost przyćmiewa. Ostatnio perełkami są Apple i Garmin (od czerwca). Z ciekawostek: DAX 30 i S&P 500 tego samego dnia zahaczyły swój rekord wszechcasów z 2000 roku. Co o tym myślisz ?
Pzdr
Big Lebowski / 2007-07-14 22:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Anonim.. gratuluje wzrostow ..polecal bym do portfela taki walor dorzucic jakim jest - Blackstone ... z dalszym spadkiem dolara musisz sie liczyc .. co do rekordow mysle ze dalej beda nastepne szczyty zdobywane - gdyz spora dawka pesymizmu jest na rynkach - a to oznacza wzrosty..Pozdr..
kazelot / 2007-07-14 20:26 / Tysiącznik na forum
Przedwczesny finał z Brazylją w spodku.Aejaooo
raffik / 2007-07-14 22:18 / Bywalec forum
Niestety kolejny raz Brazylia lepsza.Kurcze jak ja te porazki ciezko przechodze a to tylko sport i zwyciezca moze byc tylko jeden i to dzisiaj lepsza druzyna byla Brazylia.Szkoda szkoda....
marboru / 2007-07-14 16:19 / portfel / "Bankier giełdowy"
Witaj Big L.
PKO troszkę sprzedało IDMu. Jak myślisz, czy wywalą więcej? A może dokupią, a sprzedaż to zmyłka?
A może tylko zeszli poniżej 5%.
Pozdro.
Big Lebowski / 2007-07-14 18:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marboru..Interesujace jest dla mnie kto kupil - musi sie ujawnic jezeli to z dotychczasowych wiekszosciowych akcjonariuszy - jezeli nie to albo ktos nowy wchodzi lub to tylko zaparkowanie.. Pozdr..
el pozero / 2007-07-14 15:39 / portfel
Witaj Bigu, dziś w nocy wyjeżdżam nad morze, i w związku z tym chciałbym Cię zapytać, czy na moim miejscu ustawiłbyś jakieś zlecenia (np. stop lossy), a jeśli tak - na jakich poziomach. Wiem, że jesteś zasypywany pytaniami tego typu, więc tym bardziej będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam!

p.s. mam świadomość, że niezależnie od tego co napiszesz- decyzję będę musiał podjąć sam. Póki co byłbym skłonny zabezpieczyć stop lossem MSZ (na poziomie 15,20 lub coś koło tego), tak, żeby w przypadku nieoczekiwanego zjazdu uchronić wypracowany zysk. O IDM i PEP jestem raczej spokojny, niech maszerują pod górę. Jeśli chodzi o CSG - no cóż, cierpliwie poczekam.
Big Lebowski / 2007-07-14 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj El Pozero.. Jezeli masz wyjazd to zyski nalezy chronic i taki stop jak pisales raczej wskazany.. Pozdr..
Lechu66 / 2007-07-14 12:12 / portfel / Pecunia non olet
Witam Bigu !

Kiedyś napisałeś mi że trzeba ustalić sobie jakiś limit przy którym tniemy straty, np. -5%, -10%, a Ty masz już na Centku -20%. To dlaczego nie sprzedałeś wcześniej jak było np. -10 % ?

Pozdrawiam !
Big Lebowski / 2007-07-14 12:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Lechu - CSG - ma u mnie status specjalny , gdyz chce objac akcje zlomrexu i mam zamiar jeszcze dokupic..Pozdrawiam..
waldi42 / 2007-07-14 19:16
Witaj Big,chciałem zebys mi wyjasnił jaką strategią sie kierujesz bo widzę ze idziesz w zaparte trzymajac CSG i złego słowa nie dasz powiedziec na ta spółę,przeglądalem C/Z =163 tj. wskaznik bardzo wysoki , może mi wytłumaczysz w tym wszystkim o co tu chodz,Pozdrawiam

http://www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/czsp/czspnapl.html
Big Lebowski / 2007-07-14 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Waldi .. jezeli chodzi o CSG - kazde slowo mozna powiedziec ( nawet zle ) - uwazam ze tam jest i bedzie rozgrywana wielka sprawa .. Kiedys juz mialem przyjemnosc w podobnych rozgrywkach uczestniczyc - mialem firme bankruta Alstom - ten sam scenariusz byl rozgrywany - instytucjonalni walili w kurs mxymalnie celem zbicia go - gdyz takze byla rozgrywana gra warta swieczki,kurs Alstomu mozesz obejrzec , na calym swiecie i w europie zaklady - metalowe i metalurgiczne - maja sie wysmienicie i przejecia taze prowadza do explozji kursow , znaczni to wiedza stad to maltretowanie kursu , po osunieciu sie kursu jeszcze uzupelniam portfolia i na trzy lata zapominam.. Pozdrawiam..
waldi42 / 2007-07-14 19:44
dzieki Dude,niech Ci słonko świeci przez całe zycie
Big Lebowski / 2007-07-14 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wzajemnie , wzajemnie Waldi..
Jarg / 2007-07-14 11:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam jakże sympatycznego Gospodarza i jego równie sympatycznych Kompanionów :-))

No cóż, miniony tydzień chyba wszystkim akcjoposiadaczom dał się we znaki... a szczególnie Elefantom - to dopiero była huśtawka nastrojów...
Jeszcze raz okazało się, że stare, podręcznikowe zasady, które Dude nieraz tutaj powtarza... słuszne są... a jednak nawet starzy wyjadacze (do których od biedy mogę i siebie zaliczyć) dają zwieść się pozorom... Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam serdecznie i spokojnego, słonecznego łykendu Wam życzę...

Czy jakieś emocje sportowe nas dzisiaj czekają? Poza siatkówką oczywiście...
Big Lebowski / 2007-07-14 12:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarg .. emocje sportowe nastepny tydzien F-1.. Pozdrowka..
Big Lebowski / 2007-07-14 10:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Big Lebowski / 2007-07-14 10:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jedna z przyczyn wzrostow w USA jest takze masowy wykup wlasnych akcji przez firmy i podnoszenie wartsci kursu poprzez zmniejszenie wolumenu na rynku - jest to dokladnie odwrotna korelacja do naszego rynku.. Firmy wykupily wlasnych akcji za okolo bilion dolarow - co przy zwiekszonym popycie powoduje wzrosty kursow i indexow .. Na GPW natomiast drukuje sie - bez opamietania a firmy badziewiarskie typu FON np . dostarczaja gawiedzi nowych emisji do woli - mozna by powiedziec ze kazdemu chetnemu sa w stanie dostarczyc akcji z nowej emisji ( taczkami wyladowanymi po brzegi ).Taniejacy dolar - dla krajow ktore maja niesamowite rezerwy np. Chiny stwarza sytuacje ze akcje firm amerykanskich staja sie atrakcyjne..Takze byc moze w USA w roku przedwyborczym - bedziemy mieli wzrosty a co za tym idzie takze inne rynki na tym skorzystaja..
nowicjusz1982 / 2007-07-14 18:46 / Dzieciak *€* forum
prognoza optymistyczna oby tak byloale z drugiej strony jesli chuodzi o rynek polski na moje oko to nie wiem czy przez dzisiejsza decyzje putina nier zaczna sie jakies nerwowe ruchy nie znam sie tylko tak pomyslalem:/
marbo / 2007-07-14 12:43 / Tysiącznik na forum
Witaj Bigu.
Czytam Cię dość uważnie ....
Czyżby i Ciebie dotykały wątpliwości?
Kiedyś czytałem że w roku przedwyborczym nic złego dziać się nie będzie ...
Teraz chyba wyczuwam lekką nutkę niepewności cyt: Takze "być moze" w USA w roku przedwyborczym....
To nie jest łapanie za słowa lecz jedynie próba wybadania obecnego nastawienia Wielkich.
Powiem tak: ja trzęsę tyłkiem jak cholera...
Ani bessy , ani korekty jeszcze nie przetrwałem...
a obawy ogromne....tym bardziej że portfel topnieje.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-07-14 12:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marbo.. ja tylko stwierdzam fakty a jak bedzie tego nie wie nikt - zaden prorok .. Obecne korekty to nic innego jak male piwko - ktore zreszta zapowiadalem , osobiscie nie przewiduje w tym roku w USA - mocniejszych tapniec.. Pozdr..
WIT / 2007-07-14 10:18 / Bywalec forum
Dzien dobry Bigu. Mam pytanie jutro jade nad morze na 10 dni. i zastanawaim sie czy te papiery ktore mam w portfelu zostawic na ten okres? czy lepiej ustawic sprzedaz w pon. n otwarciu sesj?wczoraj nie chaielm sprzedawac na zamknieciu bo liczylem ze w przyszlym tyg spolki ktore mam podskocza w gore. Jakie jest Twoje zdanie Dzieki i pozdrawiam milego weekendu
Big Lebowski / 2007-07-14 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj WIT.. ja Twoje spoki zostawil bym do konca roku , natomiast nie moge Ci powiedziec co masz zrobic.. Pozdr..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy